BOEK EN PAPIERHANDEL. Buitenlandsche Tijdingen Advertentiën. P. D. I. 11 IB, 8ALYAI0-BHKT» HOOGDRUK- EN NATTE STEMPELS EN STEMPELINKT. Verkooping Esschen en Elzen Hakhout, Zeetijdingen Vervoer-fliddelen. EEN RUIM ASSORTIMENT KANTOORBEHOEFTEN, wilde begeven, met het afzetten van de boot het ongeluk in hel water te storten. Oogenblikke- lijk verdween hij inde dieptezoodat alle po gingen om hem te redden vruchteloos waren. Gedurende den daarop volgenden nacht hoorde men bij en onder het schip een aanhoudend plassen in het water welks oorzaak niemand, der schepelingen wist te verklaren. Naar het lijk van den twintigjarigen jongeling werd ver geefs gezocht totdat gisteren morgen de kapi teins van de alhier ter reede liggende schepen onder het naar boord varen iets in hel water za gen drijven.dat hunne bijzondere aandacht tol zich trok. Aan boord gekomen zijnde werd er cene sloep afgezonden om te onderzoeken wat zulks was maar wie schetst de verbazing der zeelieden toen zij bij het aangeduide voorwerp kwamen en het bleek een p. m. 7 voel lange doode haai te zijn met hel ligchaam van hun nen makker tusschen zijne kaken 1 Het ondier had den ongelukkigen jongeling bij den voet gepaktwelke lot aan de knie tusschen zijne landen zat vastgeklemd. Het overige deel van hel ligchaam dat door andere baaijen bijna geheel van vleesch ontbloot was stak daar vreeselijk verminkt uit. Zeker is het ondier door de groote gulzigheid in zijne prooi geslikt en zoo zelf het slagtoffer van zijne roof zucht geworden. Het in den nacht gehoorde geplas in het water werd waarschijnlijk door hetzelfde roofdier veroorzaakt toen bel zijne zoo gulzig ingeslokte prooi weder uit zijne kaken wilde verwijderen en ook andere haaijen hun deel daarvan trachten te bekomen. Om hel lijk uit den bek van den haai te bevrijden moest die opengesneden worden waarna het op hel kerkhof alhier is ter aarde besteld. DUITSCHLAND. Volgens bijzondere beriglen uit Hongarije ontvangen begint de parlij der ultra-Magyaren weder meer dan voorheen het hoofd op te ste ken zoodat hel aanwenden van middelen van bedwang tegen eenige van de voornaamste volks leiders meer en meer noodzakelijk wordt. He speelbank te Baden-Baden zal met het volgende jaar worden opgeheven. GROOT-B RIT TA NNI EN I.osdun 1-2 December. Het groote nieuws van den dag is een bcrigt van The Daily News. Dit hlad plaatst het volgende Generaal Scolldie slechts weinige weken ge leden in Kuropa kwam lot herslel zijnes ge zondheid keert weer naar Amerika terug om door den invloed van zijn karakier en de wijs heid van zijn raad mede te werken lol den vrede. Gisteren is de generaal scheep gegaan aan boord van de stoomboot Arago nadat hij dingsdag een langdurig bezoek had afgelegd bij prins Napo leon. Zoo men wel onderrigt is zal hij den lieer Lincoln van wege den keizer der Franschen den wonsch kenbaar maken om zoo daartoe gele genheid is het zijne bij te dragen om het han gende geschil tol een guustigen uilslag te brengen. De bedrijvigheid in onze oorlogshavens aan het kanaal en op de rijkswerven blijft onverflaauwd voortduren van alle kanten worden met stoouibooten of spoortreinen sol dalen en krijgsmalerieel aangevoerd en aan boord van de naar Canada bestemde schepen i gebragt terwijl in de geschutgieterijen met de vervaardiging van Armslrongskanonnen en projectilcn ijverig wordt voortgegaan. Men zeide ter beurze dat aan het Engel- scbe eskader in de Middellandsche zee bevel was gezonden om zich naar de Amerikaanscbe stations te begeven., en dal het door schepen uit de lingelscbekusihavens vervangen zou worden. Ten bewijze van de hooge waarde der gronden in de stad bonden strekt de onlcige- ningsprijs die een spoorweg-maatschappij voor hel Sl.-Thomas-hospitaal nabij de brug van Londen te betalen heeft. De som beloopt 296,001» p. st. of 1,552,000. Eenige Engelsche conservatieve parle mentsleden hebben verklaarddat het bewind op den onwrikbaren steun hunner parlij re kenen kan wal de Amerikaansche queslie be treft. Een telegram uit Londen aan Freeman's Journal gezondenverzekert uit bijzonder goede bron" dat het parlement den Ssten Janu ari) zal worden bijeengeroepenwanneer bet antwoord van de regering der Vereenigde Sta len ongunstig mogt luiden. De boodschap van president Lincoln is nog niet ontvangen. Intusschen verneemt men dat de rede korter dan gewoonlijk zal zijn en het volkomenste vertrouwen van den president in de toekomst te kennen geven. Hij beveelt spaarzaamheid aan wat het beheer betreft doch tevens behoedzame beradenheid en veer kracht. Zeven honderd duizend man en zeven honderd millioen dollars zullen worden aange vraagd. In een particulier schrijven uit Rome wordt het volgende gezegd Het vaderlijk gouvernement van het vali- caan heeft onlangs twee edicten uitgevaardigd van zeer opmerkelijken aard. Het eene ver biedt kleermakers, kleermaaksters (tailloresses) en naaisters op feestdagen te werken terwijl de houders van ristoranti" en gaarkeukens geen ander voedsel mogen verschaffen dan zeer maigre." Wanneer men nu weel dat in de volgende zes maanden behalve de zondag door elkander twee vaslendagen's weeks moeten gevierd worden kan men over het behagelijke van dezen maatregel oordeelen. Hel tweede edict heeft betrekking op photografiën en de moeite die men neem! om dezen tak van nijver heid te onderdrukken is zoo groot en in zulk een aantal bepalingen vervat dat een oninge wijde op hel denkbeeld komen moet dat de zwarte kunst" in eigen helsche persuon op groote schaal in Rome wordt gedreven." Yan dit laatste zou bet niet te verwonderen zijn of hel staat in verband met iels wal men dezer dagen in een onzer dagbladen las. De koningin van Napels is in Rome niet meer ge zien. Vooral in den laalsten tijd is zij zeer ge daald daar zij zich niet meer vergenoegde met eene wilde jagt te paard door de straten van Rome waarbij zij meedoogenloos op honden en katten schoot, maar onder sterke verdenking ligt, een revolver ie hebben beproefd op een barer eeredamesdie dan ook aan de gevolgen is overleden. Bovendien was ook de betrek king tot baar gemaal naar men verzekerde niet bijzonder innig. Een en ander heeft aan leiding gegeven dat onlangs aan de huizen van eenige prelaten pholografische beeldjes zijn rondgezondendie juist niet uitmunten door groote decentie en waarop men het hoofd der koningin bad gehecht. Aangaandede uitbarsting van den Vesuvius wordt nader gemeld dat volgens rapport van den directeur van het observatorium er reeds den 7 November aanwezig waren. Den volgenden dag gevoelde men sterke schokken aan den grond en openbaarde zich eene breede kloof eenige mijlen boven Torre del Greco. Daaruit steeg eerst rook en asch op daarna lava in stukken en eindelijk vloeibare lava die verscheidene buizen verwoestte. Tegen middernacht hield de lava op te vloeijen. In den morgen van 9 dezer begon deberg uit lagergelegen openingen, alsmede uit de bovenste op nieuw rook, sleenen en ascb te braken. 6000 inwoners van Torre del Greco waar de grond geheel gespleten is zijn gevlugl. Volgens beriglen van li December wordt die stad met geheelen ondergang bedreigd. De grond was bestendig in beweging en vele buizen stortten in. De gemeenschap in den omtrek is zeer belemmerd. Torre del Greco is een stad van 13,000 in woners net gebouwd grootendeels van lava welke een groot deel der stad bedolf bij de uit barsting van den Vesuvius in 1794. Zij heeft veel scltoone v illas. Het genootschap tot bevordering van den vrede heeft eene circulaire gerigl aan de offi ciële vertegenwoordigers van alle Christelijke genootschappen, waarin alle ware Christenen worden aangemaandelko poging in bet werk te stellen om de olie der Christelijke liefde uit te storten op de opgestoken baren van den strijd.'' /onder zich te begeven in beschouwingen om trent bet tusschen beide regeringen hangende geschil vraagt het of het niet wenschelijk zoude zijn, dat de Engelscbe kerken een beroep deden op den geest van cendragt der broeders in Amerika. «Juist in deze omstandigheden dus eindigt de circulaire zal het kunnen blijken of het Christendom van Engeland en Amerika een be ginsel is van zoo krachtigen invloed op de volks- meening, dat men in staal wordt gesteld aan de internationale politiek eene bezadigde en kalme rigting te geven. JONGSTE TIJDINGEN New-York 4 December. De dagbladen be vatten bijna niets over de zaak der Trentnoch over de betrekkingen tusschen Engeland en Amerika. Volgens een gerucht verbranden de planters aan de kust der Zuidelijke stalen al haar ka toen. De zetel van het Zuidelijk gouvernement is niet van Richmond verplaatst, zooals is aange kondigd. De New-York Tribune weidt in lof uit over den president Lincoln wegens de gema tigdheid die hij in zijne boodschap aan den dag heeft gelegd. Hunstnlenws. We achten ons gelukkig den goeden uitslag van het op 10 dezer gegeven Dames-Concert te kunnen vermelden. De leden en hunne dames waren in vrij groot getal opgekomen en is eerstens allen uitvoerenden alle dank te betuigentweedens hulde te brengen aan het auditoriumhetwelk door deszelfs aanzijneen blijk van sympathie aan de zaak schonk. Dat we dit dus beschouwen, staat bij ons vast, en blijven we dit thema zonder variante, aanslaan. De Vereeniging blijft zich aanbevelenvoor de tegenwoordigheid van de afwezigen op dezen avond de zaak zelve is het waardde avond van 10 dezer kan dit bewijzen. Als ensemble stukken mogen we niet onvermeld laten „de ouverture van KalliwodaZuivere intonatie bij goede melodievoering en achèvement van een paar kleinere soli, deed het werk goed van stapel loopen. Niet minder het trio (op 1 no. 2 6 dur) van van Beethovenen kwam door de goede executie, het genie van den grooten toon dichter (en wel in het Largo en het Finale het meest) uit. Trouwens zulk eeu werk heeft regt op« eene uitvoering als de onderhavige. Den begaafden dilettanten zij het genoeg le weten zij een goed werk deden en de Leden der Vereeniging hun dank bren gen voor 'tgeen zij hun ten genoege ter liefde der kunst deden. Hun voorbeeld vinde navolging. Het tweede Concert heeft plaats 21 Januarij 1862. Een enkel woord aan hen die geene Leden zijndetoch Leden der V. moesten zijn Wordt Lid 1 Gij met uwe Dames hebt toegang tot die V. in ruil eeuer geringe bijdrage. Gij doetje/ in tweederlei opzigt. Eerstens (het egoïsme is niet weg te cijferen) hebt gij goede muzijk en een fatsoenlijk ge zelschap voor uw geld tweedenshoe meer Leden des te beter beoefening en uitbreiding eener zaak waaraan ook uwe gelden worden dienstbaar gemaakt. Overal in ons vaderland(waar dusdanige V. kunnen bestaan) worden' de Concerten door hen die in de Burgermaatschappij het éérst worden geteldbegun stigd en bezochten zijn zij de plaats van bijeenkomstge zellig verkeer en nuttige stichting voor het fatsoenlijk deel der inwoners. Hoe is het in de plaats van onze inwoning Men geve zich zeiven het antwoord DEPOT'S van BLEU-BLACK, BLEU, RED, COPYING MARKING STEPHENS-INK. i<>«4SU i: a it i :v it e is ij. Voorspoedig bevallen van eene Dochter, M. LOCKER de BRUIJNE, geb. de Bruijnb. Noord welde 14 December 1861. Bevallen van een' ZoonM. W. EZERMAN - Pasman. Zierikzee, 16 December 1861. Algemeene kennisgeving. Heden overleedin den ouderdom van ruim 78 jaren, mijne geliefde Schoon moeder, MejufvrouwREINIRASTEENMAN Weduwe Jan Smit, Ex. Zierikzee W. LOOSEN. 13 December 1861. Tegen 1 Mei 1862, eene Keu kenmeid en eene Werkmeid benoodigd bij Mev. de JONGE - Badon- Ghijben. vau extra zwaar zevenjarig- in het Bosch van den Heer C. A. BROUWER, onder Ooslerlandin Jonkersweg op Zaturdag den 21 December 1861's voormiddags ten 10 ure, ten overstaan van den Notaris J. M. BOUVIN. Brouwershaven, Gearriveerd 13 Dec. A/monde, H. G. Surie Rolt. Batavia gesleept per stoomboot binnendoor van Hellevoelsluis. 14 Alcor F. J. van Oppen Batavia Rotterdam. 16 Jason J. H. Lammerls van Bueren Rott. Batavia gesleept binnendoor van Hellevoelsluis. 13 Uitgezeild. HennijA. Ohlerich New-York 13 Albatros J. Doran Liverpool beiden van Rotterdam. Per het Ned. barkschip Alcor, kapt. F. J. van Oppenzijn de volgende passagiers van Java aangebragt: Mevrouw de wed. Verenel en 2 kjnderen de heeren van der Zweeb Weber kapt. der O. 1. artillerie G. van Davelaer Gnopius en baron van Boecop luitenant ter zee lste klasse. Prijzen der effecten le Amsterdam. deu 16 December 1861, 2'/,pet. m/s 74 V, 97% 100% 79% 91% 57s 8 SS'/,, m8 71V, 53% 74% i 1 SS 42 SÉ 281-8 0'% 537, f 44'/, 42'10 4»V8 46 417, 10 16 Nederland Werkelijke Schuld dito dito dito dito 4 Araortis. syndic. 3 l'a Rusland bij Hope 1798/1816 5 dito 1828/1829 5 bij Stiegiitz. 5de leen. 5 dito 6de leen. 1855 5 Leening 1859 3 Leening 1860 -4 j dito l bij Hope 4 Cert, van ass. 6 Poolsche schatkist oblig. 4 Aandeel groote Russ. spoorweg a ƒ236 volgefourn. 5 Oostenrijk Weenerbank bij GoJl.en Co. 5 dito dito 4 Metal.iek 5 dito 2'g, dito, rente Amsterdam 5 dito nationale 5 Weener-aand. a fl 500 L. 1860 5 Portugal Buitenlandsch van 853 3 dito van 1856 a 1.859 3 Spanje Buitenlandsch 3 Binnenlandsch 3 Buitenlandsch 3°/0 nn 2 246ste 8TAATS-LOTEBU 5de Klasse. 4de Lijst. No. 2403 9621 13 032 ieder/'1000. ROTTERDAM, 16 December 1861. TARWE, Zeeuwsch Vlaamsch en Overmaasche; bestond weinig kooplust zoodat tot 25 a 50 c. lager nog bezwaarlijk was op te ruimen goede en puike f 11,75 a f 12,25 mindere f 9,50 a f 11,50 Jarige van f 10,50. a f 12 weinig begeerd. ROGGE, Vlaams, en Overmaasche ruimer ter markt en alleeu de puikeals voren verkocht, terwijl de mindere soorten wat lager zijn afgegeven de beste van f8,75 a f9,20. GERST ruimer aangevoerd eu 20 c lager de beste van f6,60 af6,80 zomer f5,50 a f6. HAVER, verkeerde weder in gedrukte stemmingen werd20 c. lager afgegeven korte f8,50 a f 4,30. lange f2,80 a f3,80. ERWTEN, gingen 25 c.lager slepende van de hand f 12.50 a f14; groote dito f 12 a f14. PAAR- DENBOONEN, ofschoon zonder beduidenden toevoer mede lager verkocht van f8 a f8,80. VLAS gedurende de vorige week met veel handel op het land t do groote aanvoer ter markt van heden ruimde tot on veranderde prijzen op. j dienst lussclten Middelbure en Rotterdam. van Middelburg ïan Rotterdam s I Donderd. 19, 's morg 5% u Zondag 22, 7 Dingsdag 24, 7 Donderd. 26, 7 11699 en Woensdag 18, 9morg 7 Vrijdag 20, 8'/2 Maandag 23, 8*/a Woensdag 25, 93/4 VOORHANDEN: jnueiu. a,u, j - De diligence zal van Zierikzee 2 uren na de sfvaari der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg'en val Middel, burg naar Rott. J/2 uur na deafvaart der stoomboot rüaea dienst tusschen Goes en Rotterdam. Van Goes: 1 Van Botterdam Donderdag 19, 'smorg, 5 J Woensdag 18, 's morg. 6 ha dienst tusschen Ylissingen en Rotterdam. Van Rotterdam des dingsdag8 donderd' en zaturd.'smorgten 8'// Van Vlissingen des maandags, woensdags en vrijdags 'smorg. ten 8 u 0 De diligence rijdt van Zierikzee des morgens ten 9 ur deafvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des midi' lO'/j ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissi' Ter Stads-Drukkerij van de l'.rven A

Zierikzeesche Courant | 1861 | | pagina 2