Buitenlanclsche Tijdingen Advertentïën. Uit de hand te Huur Verkooping Esschen en Elzen Hakhout, Olmen Boomen, Burgerl. Stand te Zierikzee. Zeetijdingen Beurs- en Marktberigten. Vervoer-Midclelen. lijdelijk naar liet hospitaal. De eene stierf onder weg en de andere verkeert in hopeloozen toestand. Tegen den herbergier is proces-verbaal op gemaakt. DUITSCHLAND. Met hel oog op Italië zie! onze rejreiin» de noodzakelijkheidin om de zeeroagt Ie ver- sterken Ken dagblad zegi dienaangaande Hoe dreigend de vierhoek van vesiingen zich verheffen moge hoe goed tnel Iroepen en ge schal hij voorzien moge zijn toch kan niemand er zich in bedriegen dal die vierhoek lol ver dediging legen een aanval van hel vereenigd llaliaansch leger nog slecbls eene onzekere vei ligheid aanbiedt. Daargelaten nog dal de Be- nedcn-Pó onverdedigd is, en demogelijkheid der omsingeling en insluiting der rivierveslingen hestaai moei ook op de openliggende kusi van Istriëop de zwakke havenverdediging van Venetiëop eene dreigende landing in Dal- inalië, gewezen worden al welke omstandig heden reeds lenjare 1859, toen onze oorlogs marine zich lol de verdediging van Venetië en Hola beperken moesteene uitgestrekte bewa king der kust en daardoor eene versnippering der strijdkrachten die vereenigd aan de Wincio gebezigd waren noodzakelijk maakten." FRANKRIJK. Het dagblad halia deelt berigten uit Napels mede van zeer geruststellenden aard. Men leest daarin o. a. Hel gouvernement heeft eene groote overwinning behaald de I ting voor de ligtirg van 36,000 rekruten heeft in onze zuide lijke gewesten zeer regelmatig plaats gehad ondanks de kuiperijen der Bourbonsgezinden I)e geestelijken die volgens de bestaande wet van 1831 bij het opmaken van de lijsten der dienslpligligen bij de beoordeeling der reclames en bij de loting te uwoordig zijn moeten, heb ben echter ditmaal hunne medewerking niet wil len verleenen. Al die kuiperijen an tegenwer king hebben niets anders uiige1, ei kt dan hier en daar onlusten zonder beduidenis. i.e is het de vraag of de door hel lot aangewezen dienst- pligligen zullen opkomen. Sommigen vreezen dat een zeer groot aantal van hen Wegblijven zal andereu mecnen het tegendeel. Berigten uit Rome van 9 dezer zeggen dat de pauselijke regering de onlusten in de Beide Sicilien blijkbaar aanmoedigt. Onder anderen zijn vijl Spaansche officieren afgezonden om hel bevel over de reactionaire benden te aan vaarden. Frans 11 hoopt bet opperbevel in de eersle dagen van Januarij op zich Ie nemen. De te Tagliacozzo krijgsgevangen gemaakte roovers zijn terstond gedood of na hel gevecht gefusilleerd. Daartoe bebooren José Borges uit Katalonië en verscheiden andere Spanjaarden wier namen al of niet bekend zijn benevens vier Italianen uil Ascoli. Men heelt een kistje buil gemaakt dal de briefwisseling van monsr. Sanlucci met den kardinaal Antonelli en de Bour- bonescbe autoriteiten behelsde. GROG T-B RITTANNIEN Londen 8 December. De laatste lijdingen hier uit Amerika ontvangen behelzen o. a. het volgende Aan hel leger van den I'otomac is nog geen bevel tot oprukken gegeven, maar het is hoogst onwaarschijnlijk dat zij reeds nu hunne winter kwartieren zouden betrekken. De vrees die door sommige gekoesterd wordt, dat de geduchte magt Ier onderdrukking van den opstand op de been gebragt zes maanden werkeloos blijven zoude, is geheel ongegrond. Ken leger van een half millioen manschappen de winterkwar tieren te laten betrekken zou geheel in strijd zijn niet sleclcs met de stemming der bevolking maar ook met de staatkunde van het kabinet. Naar de maritieme expeditie van generaal Sherman zijn groote versterkingen gezonden, en twee nieuwe expedilien, onder de generaals Butler en1 Burnsideszullen binnen kort deze haven verlaten. Ook zijn vijf en twintig schepen met steenen geladen van New-Yor s. vertrok ;en ten einde die in eene of andere Zuidelijke haven te laten zinken. Te Halteras is door de Unie-partij van Noord- Carolina eene provjsionele regering benoemd. De Zuidelijken heHien Warsaw in Missouri verbrand ten einde de Noordelijken te beletten daar te overwinteren. De toon der Amerikaansche bladen is echter over het geheel reeds iels lager ge stemd. Blijkens een artikel in de New-York Herald strijden de dagbladen van Canada ten gunste van Fngeland en zij vinden getrouwe bondgenootcn in alle dagbladen van New-York die voor het afschaffen der slavernij gestemd zijn. Het denkbeeld om van de slaven gebruik le maken, ten einde den opstand le onderdrukken wint steeds meer veld, vooral oude partij der democraten van het Noorden schijnt daarvan gebruik le willen maken, om, in verband met de afschaffers der slavernij zich te herstellen van de politieke nederlagen die zij door zich aan te sluiten aan de slavenhouders, vroeger hebben geleden. Generaal Price [de Zuidelijke bevelhebber, die in Vlissourie door het leger van den sedert ontslagen generaal Fremont vervolgd werd) is naar men verzekert weder voorwaarts gerukt over de Osage en bedreigt Osceola. Op de oostelijke kust van Virginië (bij het be zetten van liet graafschap Northampton) zijn drie Zuidelijke officieren en zeven kanonnen in handen der Noordelijken gevallen. De berigten omtrent hel bombardemen t van l'ensac >!a uit fort Pickens en de stoomboolen Niagara en Coloradozijn ontleend aan Zuide lijke bladen en dus niet rijk in bijzonderheden. Men schijnt hel er echter voor te tnogen hou den dal de uitslag ten >oordeele van het Noor den was. Onder anderen is hel dok en de ma rine-werf tot driemaal toe in brand gescholen. Ken detachement mariniers der Federalen le Port lioyal is op hel eiland Tybee ontscheept en heeft aldaar versterkingen opgeworpen. De Daily News zegtdai het beginsel van bemiddeling thans kan aangewend worden bij het geschil lusschen Engeland en Amerika j de weg voor eene vreedzame schikking is gebaand; tol dusverre heeft el Federale gouvernement de daad van kapile o WiIkes niet goedgekeurd Naar aanleiding der laatste berigten uit Amerika zegt een ouzer dagbladen Walde heer Lincoln doen zal ligt nog in het duister. Wij hebben dienaangaande nog geene stellige berigten. Aan leugenachtige berigten is echter geen gebrek. Hel Fransche dagblad La Palr'ie schijnt zich tot taak te hebben gesteld eiken aiond eene onrustbarende tijding te leveren. Wij hebben volstrekt geen grond ioor de onder stelling dal La Palrie in hel bezit zou zijn van nieuws dal niet voor ieder ander verkrijgbaar is. Of het dagblad zich dus heeft dienstbaar ge maakt aan de bevordering van plannen van Zui delijke agentendan wel of hel geïnspireerd wordt duor beursspeculanten weten wij niet. Wel weten wij dat zulk een gedrag in zulk eene ernstige aangelegenheid al zeer weinig huur- schappelijk is. Het eerste ba (ai I Ion garde grenadiers en hel tweede bataillon Scbolsche fuseliers der garde hebben order ontvangen zich lot insche ping naar Canada gereed te houden. Le Manchester Guardian bevat een uit- voerigen staat van de Engelsche katoenfabrieken en het aantal daartoe behoorende arbeiders. Uit de daarin voorkomende cijfers blijktdat in de 1233 etablissementen, waar katoen wordt ver werkt en die in gewone tijden 266,507 arbeiders aan het werk hadden hei aantal werkuren thans tot op 34 pet. is verminderd zullende dit waar schijnlijk tegen Kersmis wel tot op 50 pet. ver minderd worden. In de eerste tien maanden dezes jaars zijn te Londen van buiten 's lands ingevoerd 175 millioen eijeren. Zondag II. is van de kansels van een aantal kerken en kapellen der hoofdstad afgekondigdj, dal aanstaanden donderdag de dag waarop de boodschap van de Britsche regering aan het kabinet van Washington in Amerika kan aan komen in Kxotcrhall eene vergadering zal worden gehouden van Christenen uil alle kerk genootschappen »len einde den Almagligen le smeeken. dat Hij de raadslagen van beide rege ringen leiden zal tot behoud van de onwaar deerbare zegening tanden vrede." De uitbarsting van den Vesuvius I!. zon dag begonnen heeft lot gisteren voortgeduurd. Torre Del Groco heeft veel schade geleden men gelooft dat er geen slagloffers zijn. De bevolking beeft zich door de vlugt gered. l)e Presse beval eene depêche uil Palermo van 6 dezer meldende dat aldaar eene zamen- zwering ten gunste van Frans II ontdekt is. De voornaamste leiders en medepligtigen zijn in hechtenis genomen het meerendeel behoort lot den geestelijken stand. De bekende heer Smith O'Brien heeft een biief in de dagbladen geplaatst, waarin hij ver klaart dat, in geval van oorlog tusschen Enge land en Amerika 200,000 Iersche soldaten de Engelsche soldatenbevechten en die gelegenheid te baat nemen zullen om de grieven hunner natie te wreken, terwijl, bovendien, de vijf millioen Ieren die in Ierland zelftvonen al hunne sympathie in dezen oorlog aan Amerika schenken De jongste berigten uit de goudmijnen van Columbia in Britsch Noord-Amerika luiden, ongemeen gunstig. Op sommige plaatsen is zoo veel goud ontdekt dat enkele gouddelvers groo- tere winsten gemaakt hebben dan waarvan vroeger ooit in Californie of Australië gehoord was. Dat iemand geregeld tusschen de 10 p. st. en 30 p. st. daags verdient, moet geenzins tot de zeldzaamheden behooren. Twee arbeiders ver kregen binnen weinige weken eene waarde van 1400 p. st., zonder dat dit iemand verwonderde. JONGSTE TIJDINGEN Londen, 12 December. The Times berekent dat de boodschap van den president der Noord- Amerikaansche staten over oorlog en vrede zal beslissen. Hel blad beschouwt met ongerust heid de talrijke bewijzen van opgewondenheid bij de Amerikaansche bevolking het vreest hel ergste. The Morning Post zegtdat zoo de oorlog werd verklaard, Engeland zou beginnen melde erkenning van de onafhankelijkheid der gecon federeerde staten waarmede Engeland waar schijnlijk na den oorlog een verbond zou sluiten, terwijl Engeland eene schadeloosstelling aan de Yereeuigde Staten zou vragen. Breslau II December. Volgens berigt uil Warschau zijn 11 personen waaronder 8 pries ters als recrulen naar de vesting Oreuburg ge transponeerd, terwijl 162 priesters in decitad' l le Warschau opgesloten zijn. Heden overleed onze jongste geliefde Dochter, GEERTRUIDA MARIA, in den ouderdom van bijna 12 jaren. D. N. van de LINDE. A. J. van de LINDE tee Braak. OutVERKERK in Duiveland, 11 December 1861. Ten Kantore van Jhr. W. M. H. de JONGE te Zierikzeezij n te huur Eenige Perceelen uitmnntemlp KT- en BlUOl-WEILAKMBN gelegen aan lloosjesweg Gemeente Serooskerkegroot on geveer 8 Bunders; benevens twee Perceelen Bouwland aldaargroot 1 Bunder 27 Roeden 67 Ellen. De Notaris J. M. BOUVIN, zal publiek presenteren te verknopen, op Maandag den 16 December 1861 's morgens ten 10 ure, onder Ouwerkerkaan den Rampertschen Dijk, een partij olmen en easclien opgaande Boomen meeiendeels geschikt voor Werkhout. En op Vrijdag den 20 dier maand's mor gens 10 ureop het Heerenhofonder Ooster- land,eene groote partij drooge IHustaarri Blokkeel en Knuppels, alsmede eene partij opgaande olmen Boomen, waarvan de meeste insgelijks geschikt voor Werkhout. van extra zwaar zeven Jarig' in het Bosch van den Heer C. A BROUWER, onder Ooslerlandin Jonkers iveg op Zaturdag den 21 December 1861, 's voormiddags ten 10 ure, ten overstaan van den Notaris J. M. BOUVIN. De Notaris Mr. C. van der LEK de CLERCQ, zal, ten verzoeke van M. de BRUINE op deszelfs Hofstede, te Renesse, op Vrijdag den 3 Januarij 1862, des voormiddags ten 10 uur publiek presen teren te verkoopen «ene aanzienlijke partij zeer geschikt voor Werkhout. van 6 tot en met 1 3 december 1861. Geboren. Een zoon van P. Ribbens en M. de Neef. Een zoon van P. J. Harinck en A. A. Phaff. Een zoon van D. D. Prank en J. Frenk. Eene dochter van H. L. Wiener en J. Frenk Eene dochter van F. Brandenburgen M. Maaeijs. Een zoon van H.M Kramer en M. den Bleijker. Een zoon van M. Evertse en M. Keuvelaar. Overleden. A. Roskamoud 48 j.echtgen. van R. de Wolf. A.Rothuijs, oud 39 j.echtgen. van C. Augo. H. Moriin oud 23 maanden d. J. Timmerman oud circa 54 j.echtgen. van J. K. Barbier. Zierikzee, 12 December. Binnengekomen: Stad Zierikzee, kapt. J. S. Klein van Java oaat Rotterdam. Brouwershaven, Gearriveerd 10 Dec, Nederland en Oranje, L. F. van Ruijven Batavia Botterdam. 10 DitigenliaD. van Bentveld, Rott. Batavia gesleept binnendoor van Hcilevoetslnis. Per bet schip Nederland en Oranjekapt. L. F. van Ruijven, zijn de volgende passagiers van ■lava aaigebragt; de heeren van Dort, C. WeisseC. Michaeles J. Michaeles en mevr. Guise en dochter. Prijzen der effect"!! le Amsterdam. den 12 December 1861. Nederland Werkelijke Schuld 2,/>j)ct. 623/4 dito dito 3 753/,6 dito dito 4 98:*/., Ainortis. syndic. 3l'a Rusland bij Hope 1798^1816 5 lOO-Vg dito 182811829 H>0v* bij Stieglitz. 5de leen. 5 79V8 dito 6de leen. 1855 5 91'/8 Leening 1859 3 5713/18 Leening I860 4'/2 i 88>2 dito i 7-5-8 bij Hope 4 7l5/8 Cert, van ass. 6 533/4 Poolscheschalkist oblig. 4 743/fl Aandeel groote Rass. spoorweg a 236 volgefourn. 5 Oostenrijk Weenerbank bij GoJl.tfn Co. 5 di'o dito 4 Mstaliek 5 dito 2''a dito, rente Amsterdam 5 dito nationale 5 Weener-aand. a fi 500 L. 1860 5 Portugal Buitenlandsch van 1853 3 uito van 1856 a 1859 3 Spanje Buitenlandsch 3 "Binnenlandsch 3 Buitenlandsch 3°/0 nu 2 246ste STAATg-IiOTEBU 1ste Lijst. No.5 5946 8 1500 no. 1358 4889 en 9757 ieder ƒ1001). 2de Lijst. No. 2971 4243 en 19322 ie der IO00. 3de Lijst. No. 18637 ƒ2000; no. 6505 8938 en 19271 ieder/lOOO. Middeuprijzcn van de volgende artikelen te Zierikzee, van den 12 December 1861. f >893/4 533 4 443/4 2'3S„ 673,4 ssv8 1- 44'/i B 43 50»/i 47 413/a De Ned. Mudde. Oud© Tarwe 1860 1 Nieuwe dito 1861 Afwijkende dito Z.-Zomterdito Ordinaire dito Winter-Gerst Zomer-dito Haver 11,75 11,75 0,00 0,00 0,00 8,50 6,25 5,75 3,00 De Ned. Mudde. 8,25 11,50 Paardeboonen Witte dito Bruine dito Graauwe Erwten Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad 15,50 - 0,00 11,50 - 0,00 - 0,00 - 16,50 0,00 dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg Pan Rotterdam Zondag 15, *8 morg 9% n Dingsdag 17, 10'.2 Donderd. 19, 5l/-2 22. 7 Maandag Vrijdag Maandag 16, '8 morg 18, 20, 23, 7 7 8 V-2 8'Z* andag 2», 1 wiuauuag AO, u li De diligence zal van Zierikzee 2 uren na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van. Middel burg naar Rott.J/2 uur na deafvaart der stoomboot rijden dienst tusschen Goes en Rollerdam. Van Goes: I Rw® Hotter dam Maandag 16, 'smorg. 10'j9 Zaturdag 14, 's morg. 5 dienst tusschen Vlissingen en Botterdam. Van Vlissingen des maandags, woensdags en vrijdags 'smorg. ten 8 u Ven Rotterdam: des diugsdags donderdags en zaturd.'smorgten S'/2 vrijdags smorg. ten u en zaouru. ttuwtg '2 De diligence rijdt van Zierikzee des morgens ten 9 ure voor deafvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten lOV.j ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Yos.

Zierikzeesche Courant | 1861 | | pagina 2