1 Advertentiën. Olmen Boomen, Zeetijdingen Vervoer-Middelen. liever hunne zaken in en het disconto-kantoor de Fransche bank, is lastiger dan ooit in het negotiëren van handelspapier. liet mag niet ontkend worden dat de oude partijen - en ik hecht aan die woorden niet zoo absurde bcteekenis als Le Conslilutionnelname lijk de partij der Bourbons der Orleans en ook de kleine fractie democratische republikeinen zich beijveren om in het troebele water te vis- schen en aan te toonen dal de geheele verant woordelijkheid van dien nijpenden toestand ligt aan de regering. Het blijkt oil een berigt van l'Ann de la Religiondat paus Pi us IX in Spanje een bul heeft doen uilvaardigen, waarbij den Span jaarden veroorloofd wordt op vastendag vleesch te eten (alleen met uitzondering van eenige hooge feestdagen) tegen den prijs van een reaal per jaar. Deze bul is met de gebruikelijke plegtig- heden openlijk in de straten van Madrid afge kondigd. Garibaldi schijnt den slaat van zaken in Napels bedenkelijk in te zien. Den 30slen No vember jl. heeft hij aan een vriend te Napels een brief geschreven waarin hij zegt Zeg aan uwe broeders in de zuidelijke gewesten dat zij verkondigen aan de bourbonsgezinden aan de aanhangers van Murat aan de priesters en aan al degenen, welke die edele bevolking verdrukken dat Gods geregtigheid hen zal tref fen en dal weldra van hen in Italië niets meer zal over zijn dan bun geschandvlekt aandenken." Hel hof van assises te Athene heeft Uousios, die een moordaanslag heeft gepleegd op de ko ningin Ier dood veroordeeld. Men schrijft uit Turijn van 7 dezer. Na Ricasoli heeft de minister van justitie zich gisteren legen de aanvallen op dat departement verdedigd en de indiening van nieuwe alge- meene wetboeken beloofd. De minister van oorlog gaf te kennen hoe men van hel bour- bonsche leger alles behouden had wal te be houden was. Het uit vrijwilligers zamenge- steld zuidelijk leger was van zelf ontbonden maar de kaders waren bewaard en daarmede kon men gemakkelijk een corps van 40,000 man organiseren inzonderheid als Garibaldizooals de regering hooptbet bevel daarover aanvaar den wil. In Maart zal men 300,000 man bij een hebben, maar dit zouden niet allen geoe fende soldaten zijn want daartoe worden jaren vcreischt. Mogt er een oorlog voor de onaf hankelijkheid uitbreken dan zou men hulp in de nationale geestdrift vinden. Ook heeft men 1 '20,000 mau nationale garden, overvloedig van wapenen en equipemenlstukken voorzien. De minister van openbare werken die Napels en Sicilië bezocht heeftdeed een aantal mede- deelingen welke zeer belangrijk waren en met veel genoegen werden aangehoord. De mi nister van marine gaf de verzekering dat de zeemagt dubbel zoo sterk als de Oostenrijksche is. GR OOT-BRITTANNIEN l.otvden 3 December. De zaak van de Trent blijft natuurlijk nog het hoofdonderwerp van allo gesprekken, maar nu men uit Amerika verneemt dat de officieren van de San Jacinlo hoogst waarschijnlijk zonder bepaalde instruc tion slechts op eigen gezag hebben gehandeld wordt men wal kalmer. De toon van de Fran sche pers draagt daartoe veel bij en men laat zich nog niet sterk verontrusten door de heftige taal der Amerikaansche dagbladen, wel we tende dat Engeland krachtig genoeg is om ook daar den sterken arm te doen gevoelen en dus in de hoop dat het kabinet van Washington wij zer zijn zal dan de opgewonden menigte. Dat onze regering intnsschen hare maatregelen neemten groole bezendingen krijgsvoorraad tot inscheping naar Canada gereed maakt spreekt van zelve men dient op het ergste voorbereid te zijn, onze zeemagt in de Ameri kaansche wateren is echter reeds vrij indruk wekkend. Volgens de Arniy and Navy Gazelle bevinden zich op het noordelijk Amerikaansch station der Engelsche vloot onder bevel van den vice-admi- raai Alexander Milne 11 schepen van 90 lol 1 I stukken, en 13 van 7 tot 3 stukken. Op weg daarheen zijn nog 4 schepen van 99 tot 51 en 2 elk van 6 stukkenterwijl de HeroEdgar en Reuenge elk van 89de Trafalgar van 86de Emerald van 51 en de Satellite van 21 stukken met 30 of 40 sloomkanonneerbooten nog deze week kunnen vertrekken. Op de zuid-oostkust van Amerika onder den scbout-bij-nacht R. L. Warren bevinden zich 8 schepen inet tezamen 110 stukken, terwijl er nog 1 van 51 en 3 van 2 stukken onderweg zijn. Het eskader in den Stillen Oceaan onder den schout-bij nacht Maitland telt 7 schepen van 51 lol 20 stukken3 van 6 stukken en 1 van 1 stuk. Behalve de kanonneerboolen bevinden zich dus in de Amerikaansche wateren reeds 58 schepen van 3148 tot 300 ton. Intusscben kan men niet ontkennen, dal som mige omstandigheden wel in slaat zijn de vrees voor oorlog levendig te houden. Xoo herinnert men onder andere aan de plannen van den heer Seward, met hel oog op uitbreiding van Amerika ten koste van Canada en nu weder herig! een Fransch blad, dat aan lord Lyons reeds door den minister van builenlandscbe zaken gezegd zou zijn dat de president het Engelsche kabinet beschouwde als eerste aanleiding tot de verwik kelingen door het 'Luiden te erkennen als oorlogvoerenden staat en niet als opstandelingen. Onder de zeelieden heerscht natuurlijk groote opgewondenheid die nog dagelijks toe neemt. Officieren van alle rangen sommigen zelfs die zeer hooge betrekkingen bekleedenaan de marine-werven hebben de regering hunne diensten aangeboden en hoewel hel parlement slechts voor bel onderhoud van 7000 zeelieden de noodtge gelden heeft toegestaan waren er zaturdag reeds 8000 ingeschreven en daar er nu elke week ongeveer 200 bijkomen zal bel aantal in Maart het einde van het finantiële jaar) stellig 11,000 bedragen. Van de 8000 die aangenomen zijn kunnen er 40 varen als kapitein, 149 als stuurman, 1050 in lagere rangen aanboord van koopvaardijschepen, 6000 zijn afgeëxcercecrd. Slechts 850 zijn met ver lof op de groote vaart2000 op de kleine vaart en 5000 kunnen binnen eene week aan boord der oorlogschepen zijn. Van regeringswege is afgekondigd dat alle zeelieden, die te Portsmouth met eene maand verlof van de oorlogschepen waren ont slagen oogenblikkelijk naar hunne schepen moeten terugkeeren. In hel legerkamp van Aldershol is aan schrijving ontvangen om verscheidene batterijen en balaillons welke worden opgenoemd on verwijld naar Woolwich le zenden ten einde naar Canada ingescheept te worden. De commissarissen der aanstaandewereld- tentoonstelling hebben de buffetten in het ge bouw verpacht aan twee firma's. De London- Liverpoolsche firma Morrish en Sanders zal de ververschingen leveren in het oostelijk gedeelte; de Engelsch-Fransche Martin en Beillard in het westelijke. Men verneemt dat iedere firma meer dan 30,000 p. st. betaald. Als gerucht verhaalde men dat zich in de mond van bet kanaal op de hoogte van Sicillij kaperschepen zoo van de zuidelijke als noorde lijke stalen van Amerika, hadden vertoond. lie ambtenaren van de inarine-werf te Sheerness hebben van de admiraliteit bevel ont vangen een naauwkcurig rapport in le dienen betreffende den korist mogelijken tijd, waarin de schepen gereed kunnen worden gemaakt om zee te kiezen. Pe batterij van kapitein G. H. Vesey is le Woolwich per spoor van Bristol aangekomen ten einde zich heden aan boord der Melbourne te begeven. Zij bestaat uil zes Armstrong-ka- noftnen en 400 man waarvan de meesten met miuié-geweren kunnen omgaan. De Melbourne zal door twee zwaar gewapende stoomfregallen begeleid worden. De bemanning dezer beide schepen wordt voorzien van al het noodigc ter wegruiming van hel ijs in de St. Eaurans. De raderbooten Devastation en Slromboli moeten on- middelijk worden gereed gemaaktten einde de paketbooten in de Amerikaansche wateren te be schermen. Ook in den Tower heerscht groote bedrijvig heid. Al de werklieden zijn daar van 's mor gens vroeg lot 's avonds laat bezig met het in pakken van wapenen. Zelfs verleden zondag is er den geheelen dag gewerkten er zijn reeds zestien pakschuiten de rivier afgesleepl naar Woolwich. Kapitein Moir is geen geheel onbekend persoon. Vóór dertien jaar ongeveer redde hij met groot gevaar de bemanning van een Hol- landsch Oosl-lndië-vaarderen ontving als blijk van erkentelijkheid de groote gouden me daille. Voor Sebastopol voerde hij het bevel over de Orinoco en sleepte de ontredderde Al bion en andere oorlogschepen uit het heetst van het gevecht. Zaturdag II. heeft de beroemde schaak speler Paulsen te Manchester, tegen de beste schakers dier stad, tien partijen tegelijk gespeeld, zonder het bord te zien. Hel merkwaardigste is dat alle partijen den vorigon dag waren be gonnen, en de heer Paulsen dusop drie na die reeds den vorigen dag waren beslistlot den 22sten zet, moest onthouden ten einde de positie le kennen. De uilslag was: eene partij ver loren eene niet gespeeld drie remise en vijf gewonnen. Volgens berigten uit Louisiana zoude suikeroogst dit jaar alle vroegere overtreffen en niet minder dan 700 millioen ponden bedragen. In de twee vorige jaren bedroeg de oogst ruim 221,000 ponden. Door den president Jefferson Davis is aan het Zuidelijke congres eene boodschap gezon den. Hoofdzakelijk strekt deze ten betooge det de Noordelijken zich op den duur niet tegen over het Zuiden zullen kunnen handhaven terwijl ook do finantiële toestand en de strijd krachten van het Zuiden sedert het begin der vijandelijkheden zeerzijn verbeterd. Onsfinan- tieel stelsel zegt de president o. a. werkt zeer goed het belooft voor de toekomst de beste gevolgen herstel der Unie behoort thans tot de onmogelijkheden. Het agentschap Reuter heeft berigten uit New-York van 28 November. Depêches uit het Zuiden zeggen dat het fort Pickens door twee Federalistische schepen ondersteund het bom-- bardement van Pensacola had aangevangen. Men zegt dat de Noordelijke troepen zich meester hebben gemaakt van de Yirginische graafschappen Northampton en Accomac aan de boorden van Chesapeakbaai. Uit New-York wordt den 23 November gemeld dat het leger aan de Potomac nog geene bevelen had ontvangen, en hel niet onwaar schijnlijk is dat het de winterkwartieren aldaar betrekken zal. Te Beaufort zou de katoen, wel dra voor rekening der Noordelijke regering zijn binnengehaald. Er werden aanzienlijke ver sterkingen voor de maritieme expeditie gereed gemaakt, terwijl bovendien nog twee expeditien op weg zouden gaan. Volgens berigt uit Washington van 19 November jl. heeft president Lincolntoen hij de geloofsbrieven van den nieuwen gezant van Zweden aannam en diens toespraak beant woordde zich aldus uitgelatenIk ver klaar dat ons land de regten der menschelijke na- tuur en 's menschen geschiktheid om zich zeiven te regeren staande houdt en slaande zal houden. Indien helbij de vervulling eener zoo roem rijke taak ons beschoren isteil derden male openlijke vijandelijkheden van Engeland zijne erfelijke afgunst en vooroordeelcn als hinder palen op onzen weg te ontmoeten terwijl wij bezig zijn den in zekere gedeelten der zuidelijke staten uitgebarsten opstand te bedwingen- welnu het zij zoo. Wij zullen het als vrije mannen tegen Grool-Brittannië opnemen en voordien strijd niet terug deinzen en wij zul len in dezen strijd le krachtiger zijn daar wij ons herinneren dat hij die het regt aan zijne zijde heeft, driedubbel gewapend is." Te Rochester in de Vereenigde Staten heeft een zekere 14'. Winder zijn achtjarigen zoonterwijl hij sliepmet eene gloeijende lang verschrikkelijke brandwonden toegebragt en zulks omdat de knaap hetzelfde gloeijende haard- gereedschap den vader, die voor het vuur in slaap was geraakt al spelende op de beenen had laten vallen. De vader noemde dit bijbel- scbe vergelding doch de justitie dacht er anders over en deed den woestaard gevangen nemen te meer omdat hij ook de moederdie hem zijne wreede daad wilde belettenmet de lang een oog heeft uitgebrand. JONGSTE TIJDINGEN New-York 28 November. De toon der Amerikaansche journalistiek is een weinig ver anderd. Onderscheidene dagbladen, als de New- York Tribune de World enz., spreken van de mogelijkheid dat de heeren Mason en Slidell op vrije voeten worden gesteld, wanneer de hande ling van den bevelhebber der San Jacinto on wettig wordt verklaard. De Notaris Mr. C. van der LEK de CLERCQ, zal, ten verzoeke van M. de BRUINE op deszelfs Hofstede onder Renesse, op Vrijdagden 3 Januarij 1862, des voormiddags ten 10 uur publiek presen teren te verkoopen 60 stuks extra zware regtstammige zeer geschikt voor Werkhout. ten voordeele der vereen1ging tot wering van armoede. in de Concertzaal, op Vrijdag den 13 December 1861. Aanvang ten 6'/, ure. De LEERLINGEN der ZANGSCHOOL van de Onderwijzers L. KARREMAN en J. RENSEN, zullen eenige vierstemmige Zangstukjes uitroeren, afgewisseld door het voordragen van enkele Dichtstukjes en Piano voordragten door Elèves van den Heer EZERMAN. Bntrée 50 Cents. TEKSTBOEKJES a 5 Cents. Op den. dag der uitvoering kunnen van des morgens 10 tot 1 ure aan de zaal plaatsen be sproken worden 'ii 10 Cents. Kerknieuws. Bedankt voor bet beroep bij de Chr. Afgesch. gemeente te Zierikzee doords. H. A. Jonkman, te Giessendam. Brouwershaven, Gearriveerd 7 Dec. Stad DordrechtJ. H. Stuit Londen, Dordrecht. 7 BurmahN. Beck withNew-York, 7 Helgoland, J. Hutchinson, New-Castle, beiden naar Rotterdam. 8 n /fennyH. OhlericliRott. New- York, gesleept per stoomb. Kinderdijk, binnendoor van Hellevoetsluis. 8 de vrouw Clara A. Don, Pentowan Dordrecht. Prijzen der effecten te Amsterdam. den 9 December 18 61. Nederland Werkelijke Schuld 2'/,pet. dito dito 3 dito dito 4 Amortis. 9yndic. 3% Rusland bij Hope 1798^1816 5 dito 1828/1829 5 bij Stieglitz, ode leen. 5 dito Ode leen. 1855 5 Leening 1859 3 Leening 1860 4 l/a dito 4 bij Hope 4 Cert, van aas. 6 Poolsche schatkist oblig. 4 Aandeel groote Russ, spoorweg a 236 volgefourn. 5 Oostenrijk Weenerbankbij Goll.en Co. 5 dito dito 4 Metaliek 5 dito 2% dito, rente Amsterdam 5 dito nationale 6 Weener-aand. a fi 500 L1860 5 Portugal Buiteulandsch van 1853 3 dito van 1856 a 1859 8 Spanje Buitenlandsch 3 Binnenlandsck 3 Buitenlandsch3°/o on 2 ROTTERDAM, 9 December 1861. TARWE, Zeeuwsch Vlaamsch en Overmaascbe; was we derom een ruime aanvoer ter marktwaarvan de beste soorten tot vorige prijzen langzaam opruimden doch de mindere kwa liteiten konden die niet ten volle opbrengen en bleven zelfs gedeeltelijk onverkocht; goede en puike f 12 a f 12,50 mindere f 10 a f 11,75 Jarige naar kwaliteit van f 10,50. a f 12. ROGGE, Vlaams, en Overmaasche blijft de aanvoer nog klein en vindt daardoor tot vorige prijzen kooper9 de beste van f8,73 a f9,20. GERST, in puike soorten schaarsch, doch mindere kwalitëiten ruim ter markt.; de beste van f6,80 a f7; zomer f6,25 a f6,50. HAVER, flaauw en tot nage noeg vorige prijzen slepende opgeruimd korte f8,50 a f4,05. lange f3 a f4. ERWTEN, bragten met moeite vorige prij zen op fl2,50a f 14 groote dito f 12 a f14. PAARDEN- BOONEN, komen slechts met kleinigheden voor als voren ver kocht van f 8 20 a f 8,90 De groote aanvoeren van Vlas ter markt van heden ruimde grootendeels tot iets mindere prijzen op. Op het land ge durende de vorige week met tamelijken handel. oa'/a 743/8 97% 1003/8 DO',, 573,, 7u„ 7117. 54 723/, 1 187'/, 42'., 44',8 23'-, 08 3331, f- 44»/, 433, 30'/, 16 41'/, dienst lusschen Middelburg en Botterdam. van Middelburg Donderd. 12, 's morg 7 Va u Zondag 15, 9l?a 17, 10>r Donderd. 19, Pan Rotterdam Woensdag 11, 'smorg 10'/4 Vrijdag 13, 6 Maandag 16, 7 Woensdag 18, 7 onaera. iv, 11 - üe diligence zal van Zierikzee 2 uren na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en val Middel burg naar Rott.1^ uur na deafvaart der stoomboot rijden dienst lusschen Goes en Rotterdam. Van Goes: j Van Rotterdam Donderdag 12, 'smorg. 8 Woensdagll, 's morg. li*», Maandag 16, lO'fc Zaturdag 14, 5 dienst lusschen Vlissingen en Rotterdam. T77?n-HoH/ron t Van Vlissingen des maandags, woensdags en vrijdags 'smorg. ten 8 u Van Rotterdam- des dingsdags donderdags en zaturd.'9morgten 8% a vrijdags smorg. ten o u euw/utu. o««v,,ö- De diligence rijdt van Zierikzee des morgens ten 91 ure voor deafvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten iQ^jirejoor^ af va art jan R^t^^amjia^V|i9^gen^ Ter Stads-Drukkerij van de F.rven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1861 | | pagina 2