Patent-Olie. PHOTOGRAPHIE ALBUMS. Advertentiën- Openbare Aanbesteding. Zeilen Touwwerk BurgerlStand teZierikzee. Zeetijdingen Beurs- en Marktberigten. 2% Vervoer-flidclelen. dour verscheiden familien bewoond oud huis ingestort met dit verschrikkelijke gevolg dal 22 personen dood en 12 in gekwetsten toestand te voorschijn zijn gehaald. In de welvarende Duilsche plaats Gyar- maiha nabij Temeswar, leeft een man Joseph Betonger in den zeldzamen ouderdom van 109 jaar. Tot in 1860 heeft hij nog altijd zelfs zijne velden en w ijngaarden bebouwd thans echter heeft hij zijn gezigt en-gehoor bijna geheel ver loren. Met zijne eerste vrouw leefde hij 20 jaren. Na vele jaren weduwnaar te zijn gebleven huwde hij nu ruim 57 jaargeleden, zijne tweede vrouw thans ruim 80 jaar tellende doch nog gezond en sterk. In Hongarije wordt de militaire inlegering bij de burgers niet slechts gebezigd als middel om de belastingschuldigen lot betaling te nood zaken, maar ook als dwangmiddel voor de leden van het gemeentebestuurdie hunne betrekkingen hebben nedergelegd ze weder te aanvaarden. De Surgijney een der te Pesth verschijnende bladen meldt dat hij verscheidene dier heeren tot zelfs 40 man zijn ingelegerd. De maatregel heeft althans zooveel uitgewerkt dat de niet- vruchlelooze benoeming van een burgemeester er mogelijk door is geworden. Tijdingen uit Konstantinopel van 13 dezer schilderen den toestand aldaar als zeer moeijeüjk af. In de prijzen der granen merkte men eene neiging tot daling op en over het algemeen was in den handel genoegzame stilstand. De uitgifte van papieren geld is zoo ontzettend toegenomen, dal er telkens grooter discrediet uit geboren wordt. Het gouvernement slaat op dezen toe stand als het ware geen acht en zal weder ont waken als het geen raad meer weet. lïr wordt wel gesproken van nieuwe munt die de sultan laat slaan maar geen mensch heeft er nog een stukje van te zien gekregen. Inmiddels neemt de ontevredenheid onder de bevolking zeer toe nijverheid en landbouw kwijnen, en welligt zijner spoedig groote gebeurtenissen op handen. FR A NK.RIJK. De Indépendance Beige bevat thans hel be- rigl dat de belanghebbende mogendheden een voorstel van Belgie hebben ontvangen om den Scheldetol ieder voor haar aandeel, af te koopen en zegt dat de door het Belgische gouvernement daarover geopende onderhande lingen aanvankelijk wel slagen. Het blad voegt er bij «Zelfs wordt verzekerd dal ons gou vernement voornemens isde afschaffing van dien tol met wijzigingen in onze scheepvaart wetten te doen gepaard gaan voor die stalen welke in de zaak van den Scheldetol lot Belgie's voorstel zullen zijn toegetreden.'' De I'arijsche Palr'te verwacht dat de buiten gewone senaals-zilting zeer belangwekkend zal zijn door do discussie waartoe het senatus- consult tot bekrachtiging der financiële hervor- mingsmaatregelcn aanleiding moet geven. De heer Fould zal daar opeen krachtigeu tegenstand stuiten. Het Journal ites Debats doel in een artikel over de maatregelen des heeren Fould uitkomen dat de Palrie aan haar opstel niet had moeten geven het opschrift De onmogelijkheideener ontwapening maar dal er boven had bchooren te staan De onmogelijkheid voor Frankrijk om niet meer uil te geven dun zijne inkomsten bedragen. In min of meer gelijken geest levert de Tempseen artikel, waarin deze drie vragen behandeld worden Hoe zal men het achterstallige aanzuiveren Zijn be zuinigingen mogelijk Moeten nieuwe belas tingen worden uitgeschreven De beschou wingen van den Temps leiden dat blad lol de slotsom dat de Fransche regering door den drang der omstandigheden thans tot het dilemma is gebragt om óf nieuwe belastingen te heffen óf de uitgaven in te krimpen. In de builen'andsche politiek is het be langrijkste feit de vredebreuk tusschen de re geringen van Italië en Spanje, ter zake van de Napelsche archieven. In de diplomatieke we reld spreekt men over niets anders en vreest men daaruit de noodlottigste gevolgen. In een I'arijsche correspondentie van de te Florence verschijnende Nazione leest men het volgendeDe pleglige opening van den spoorweg van Ancona heeft tot een zonderling incident aanleiding gegeven waaruit wel wat te leeren is. lien maatschappij die nl. der Romeinsche spoorwegen opgeiigl met goed keuring van den paus, onthaalt koning Victor Emanuel en bewijst hem alle eer en onderschei ding bij de'iDwijding van een spoorweg die op hel voormalig pauselijk grondgebied is aange legd. Die maatschappij draagt aan een harer bestuurders den last op den koning van Italië te begroeten en diezelfde bestuurderwelke nederig aan Zr. Ms. voeten de hulde nederlegt van zijnen diepen eerbied en de uitdrukking zijner erkentelijkheid voor de eer, welke Z. M. zich heeft verwaardigd aan de maatschappij te be wijzen" die bestuurder is niemand anders dan de zoon van den gewezen minister van buiten- Jandsche zaken van Karei X, van een monarch krachtens goddelijk regl van een bourbon In de nabijheid van Rome heeft er een ge vecht plaats gehad tusschen pauselijke gendar mes en deserteurs van hel pauselijke leger, die zich bij de koninklijke Italiaansche troepen weDsebten aan Ie sluiten. Naar aanleiding daarvan zegt La Presse en niet geheel ten on- regtedat de H. Stoel in België en Ierland vlij tig zijne aanwervingen voortzetom een vreem den-legioen te vormenwaaraan de taak wordt opgedragenom de orde te handhaven in het na tionale leger. G R O O T-B R1TTANNIEN Lokden 25 November. Yrij algemeen ver- keertmenin den waan dat er dit jaar in Frankrijk een deficit is van 480 millioen Ned. gulden en men heeft zich verdiept in allerlei bespiege lingen over de mogelijkheid om zulkeenjaarlijksch tekort te dekken. Onder deze enorme som is echter ook het tekort van vorige jaren begrepen, en reeds geruimen lijd wekte hel steeds toene mend bedrag de bezorgdheid der Fransche financiers. Een tekort moet natuurlijk gedekt worden. In Frankrijk dekt men dit door ver meerdering der vlottende schuld die zich ge deeltelijk bevindt in handeu van bijzondere per sonen en gedeeltelijk onder opzigt en contróle der regering geleend wordt door spaarbanken en andere fondsen. Als een bewijs der groote fortuinen in het bezit van den lingelschen adel wordt medege deeld dal lord Stamford dit jaar voor 157,1)00 guldens eenjarige paarden heeft aangekocht. Dezer dagen bevatte het tijdschrift Puncli eene plaatvoorstellende John Buil op straat tusschen twee katoenwinkels. Links staat een vriendelijk buigend Indiaan voor zijne deur den nieuwen klant te nooden. Regis staan twee verbitterde Yankees voor hun winkel te plukharen. Onder slaat "Nu als gij liever vecht dan katoen verkoopt moet ik den anderen winkel eens beproeven.'' Ditmaal ziet men Amerika afgebeeld als een koppig jongetje dat met den sabel in de vuist uitroept: »ikwil vechten ik wil eene nationale schuld hebben even goed als andere natiën terwijl John Buil hem goed moedig bij een oor pakt en zegt »ge zoudt u wel kalm houden maa'.je als ge zooveel van vechten wist als ik." Niet zonder beleekenis is er als pendant naast gevoegd Z M. den keizer (de Heer in verlegenheid) die van zijn nieuwen rentmeester den raad krijgt: i> Waarachtig mijnheer Ik zou eenige van die kanonnen af schaffen en ik zou kalk en steen voor hel oogen- blik met rust laten mijnheer De raad is goed, maar ons publiek heeft aan de overzijde van het kanaal reeds te veel plotselinge verande ringen gezien om maar goedschiks tegelooven, dat oogenblikkelijke finantiele bezwaren eene duurzame staatkundige bekeering ten gevolge zouden hebben. De Ethiopiër heeft zijne Iftiid nog niet veranderd en het keizerrijk is nog niet de vrede. De Nashville een oorlogstoomschip aan de geconfedereerdcn van de Yereentgde Staten be- hoorende, is dézer dagen te Southampton binnen gekomen. Het heeft daar aau wal gezet en vrij gelaten een aantal gevangenen die zich onder bescherming van den kónsul der Yereenigde Stalen hebben gesteld. Dat schip had eeri nieuw gebouwd koopvaardijschip van de noordelijken (da Harvey bricli) van Havre naar New-York gezeild aangehouden en in brand gestoken. De bemanning met uitzondering van den kapitein en de beide stuurlieden waren vooraf aan boord genomen en in de boeijen geklonken. Deze gebeurtenis brengt de belangrijke kwestie van het volkenregl ter sprake of door het bin - neuloopen van de Nashville de onzijdigheid van Engeland geschonden is. Indien het schip de Harvey Brich als oorlogsprijs had medegebragt ware daaromtrent geen twijfel maar iu alle geval heeft hot de gevangenen aan land gezet. Men is nu zeer verlangend le vernemen wat de regering ten aanzien van de Nashville beslissen zal. Volgens de Daily News maar dat berigl eischt nog bevestiging, zou zij reeds last gegeven hebben niet toe telalen dal het schiple Southamp ton vertimmerd worde. vTe Rummerville in Noord-Amerika is in 138jarigen ouderdom overleden William Craft, oud bediende van Washingtongedurende den oorlog van 1756. Hij laat twee zoons na waar van de jongste is 97 jaren In Engeland zijn berigten ontvangen uit Hong-Kong van 16 October jl. onder anderen inhoudende dat Canton door de Engelscbe troe pen ontruimd is. JONGSTE TIJDINGEN Ragdsa 28 November. Het bevestigd zich dat het Turksche leger hij Scharitza en Rolaschin de overwinning behaald heeft. In Trebinje heerscht rust. Aldaar worden zes bataillons geregelde troepen verwacht. Herkiiieuws. Uit het den 15 dezer opgemaakte twaalftal predikanten Ier vervulliugder vakature ontslaan door het overlijden van den heer B. J. H. Taats is door den kerkeraad der Ned. Herv. gemeente le Middelburg een alfab. zes-en drietal gesteld. Drietalde heeren L. G. T. Creutzberg te Zeist: D. Gildemeesterle Scheveningen en I. P. Nonhebclle Vaassen. Het DIJKSBESTUUR der Polders Oosler- en Sir-Janslandmaakt bekenddat in het openbaar zal worden aanbesteed op Woensdag 4 December 1861, des morgens ten 10 ure, in het Dorpshuis te Oosterland Bet Verhoogen en Verswaren van de Kade rond den Spuiboesetn te Vlam- gemeente OuwerleerkJ, en Bet heggen van eenen heidam langs de uitwateringsleil aldaar. Bestek en Voorwaarden liggen ter inzage ten Kantore van den Ontvanger-Grijfier der Poldersen den Heer A. de GRAAFF, Opzigter van den Waterstaat, beide te Zie rikzee alsmede te Zijpe, bij M. ZOETER en te Tiierikzeein het Hótel de Kroon, bij AI. AU GUSTIJN terwijl op Dingsdag 3 December 1861, aanwijzing van het werk, in loco, zal geschieden. Oosterlandden 22 November 1861. Het Dijksbestuur voornoemd J. BOUMAN, Dijkgraaf. W. M. H. de JONGE Ontv.-Griffier. De Notaris Mr. C. van der LEK de LLERCQ. zal ten verzoeke van zijn principaal op Donderdag den 5 December 1861 's middags ten 12 ure aan de Nieuwe Haven te Zieriltzee publiek presenteren te verkoopen en verder 8CHEEP8TIIie««E, van hel zeeschade verkregen hebbende Barkschip St.-Tjouis. De ondergeteekende maakt bij deze aan zijne geëerde Stad- en Land- genooten bekend, dat hij, door overname van het uitmuntend Patent-Olie-toestel van den Heer L. van Loon alhier, in de gelegenheid is, zeer zuivere Patent-Olie te leveren tot den minstmogelijken prijs. Ook is bij hem zuivere Kaap-Olie te bekomen. Zierikzee, K. JOPPE, 29 November 1861. in de Poslslraat. Ontvangen eene nette Sortering1 C. E. CHIVAT. van 22 tot en »1et 29 November 1861, Geboren. Eene dochter van C. Timmerman en B. Telle. Een zoon van J. van lieveren en E. E. Berwald. Eene dochter van E. Goudswaard en J. Geelhoed. Een zoon van G. van Maanen en J. Beutveld. Een zoon van A. Leijdekker en C. Vollebregl. Gehuwd. M. J. Padmos en M. de Jonge. Overleden. A. Theewis oud 57 j,echtgenoot van B. F. de Ruisseaux. Zierikzee 29 November. Binnengekomen. Burger, kapt. P. J. Bartelse Courier, kapt. G. Meuldijk beiden van New-Castle voor deze stad. Brouwershaven, Gearriveerd 27 Nov. Noach P. Wierikx Batavia Rott. 84 dagen reis. RolandW. Wieke Baltimore Rott. Stad Dordrecht J. II. Sluit, Louden Dordrecht. Emilij L. Cou Shields, Rott. Per het schip Noachkapt. P. Wieiikxzijn van Java aangebragl de volgende passagiers. Kapt. W. B. van Zijp en echlgenoote laatst gezagvoerder van het schip Agallia en Maria gestrand in Indie mevr. Ernst en zoon be nevens 32 gepasporleerde militairen. 27 28 28 Prijzen der effecten te Amsterdam. deu *28 November 1861, Nederland Werkelijke Schuld dito dito dito dito Amorti8. syndic. Rusland bij Hopel798/l8l6 dito 1828/1829 - bij Stieglitz. 5de leen. dito 6de .leen. 1855 Leening 1859 Leening I860 dito bij Hope Cert, van as9. Poolsche schatkist oblig. Aandeel gi'oote Russ. spoorweg a f 236 volgefourn. Opfltenrijk Weenerbank bij Goll.en Co. dilo dito Metaliek dito dito, rente Anisterdain dito nationale Weeuer-aand. h fl 500 L. 18 Portugal Buitenlandscb van 1853 dito van 1856 a 1S59 Spanje Buitenlandsch Binnenlandse!; Buitenlandsch 3°/0 nu 246ste STAATS-IOTEBIJ 4de Klasse. 1ste Lijst. No. 3334 1224 en 13400 ieder ƒ1000. 2de Lijst. No. 4354 25,000.' no 13836 ƒ5000, 3de Lijst. No. 18922 ƒ2001 no. 11938 en 18338 ƒ1500; no. 8019 en 14599/1000. Middenprijzen van de volgende artikelen le Zierikzee van den 28 November 1861. 2'/3pct. •53*/18 3 753/. 4 99 3S 923/4 5 k 101fc o 5 82 5 93 V4 3 583/4 89 V8 4 Ta a 6 4 54 S 5 f 192^ 5 4 5 453/. 24 5 5 34 5 f 354 3 3 15 'u 3 51V4 3 47 2 42 Be Wed. Mudde. Öudo Tarwe 1860 Nieuwe dito 1861 Afwijkende dito Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Wiuter-Gerst Zomer-dito Haver 11,75 12,00 0,00 0,00 0,00 8,50 6,30 6,10 3,00 De Ned, Mudde Paardeboonen Witte dito Bruine dito Graaiiwe Erwten Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad 8,25 12,50 15 00 0,00 12,09 0,00 0,00 17,00 0,00 Marktprijzen der Meekrap teZierikzee, van den 28 November 1861. Teelt 1861. Ttvee en een, 1ste kw. blank f 28,00 h 2.8,50 Twee en een middelbare dito - 27,00 27,50 Tweeën een', mindere dito - 26,00 a 26,50 Eeu en een 1ste kw. blank - 28,00 a 28 50 Eea en eenmiddelbare dito - 27,00 h. 27,50 Een en een mindere dito - 26,00 a 26,50 Onberoofde, 1ste kw. blank - 28,00 28,50 Onberoofde, middelbare dito - 27,00 27,50 Onberoofde, mindere dito - 25,00 28,50 Muilen - 0,00 k 0,00 Middelbare dito - 3,50 5,00 dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. nan Middelburg Zaturdag 30, 's morg 9 Zondag 1, 10 Dingsdag 3, 5 Donderd. 5, Pan Rotterdam Zaturdag 30, 'smorg 6 Maandag 2, 7 Woensdag 4, 7 Vrijdag 6, 8% De diligence zal van Zierikzee 2 uren na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van. Middel burg naar Rott. 1/i uur na deafvaart der stoomboot rijden dienst tusschen Goes en Rotterdam. Van Goes: I Van Rotterdam Donderdag 28, 'smorg. 8 Zaturdag 30, 'smorg. 8% dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Rotterdam: des dingsdags donderdags en zaturd.'smorgten S'/2 u des maandags, woensdags en vrijdags 'smorg. ten 8 u De diligence rijdt van Zierikzee des morgens ten 9 ure voor deafvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten 20Va ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads'Drulikerij van de Erven A. de Yos.

Zierikzeesche Courant | 1861 | | pagina 2