I'll i tenlandsche T ij dingen Advértentiën. Aanbesteding. Bekendmaking. Openbare Aanbesteding. BurgerlStand te Zierikzee Zeetijdingen Beurs- en Marktberigten. Vervoer-Utidclelen. vrouw welke zich aan het roer van het schip had vastgehouden in haar arm haar lieveling een kindje van 8 maanden, vas klemmende. Do ligt matroos wierp haar oen sluk touw toe hetwelk zij on.niddelijk greep doch daar zij slechts eenc hand lot haar wil had mei de andere haar kind vastklemmende moest zij eindelijk onder luid gekerm het louw loslaten en zonk met haar kind in de. diepte, /eer te be jammeren is het dal de kapitein het schip heeft willen verlaten want het is thans behouden en zonder lekkaadje alhier in de haven gesleept. Aan boord gebleven zouden allen even als kok en ligt matroos behouden geweest zijn. Uit Zulphen meldt men van 18 dezer. De schipper van een vaartuig zwaar met turf be laden op den Ussel liggende en bestemd naar Pannerden riep heden morgen ten 7 ure zijnen knecht die zich op hel schip bevond om hij hem inden roef te komen. De knecht begaf zich over den last daarheen doch ten gevolge van den gevallen mist en het vriezend weder was hel loopen over den last glad. Dc schipper hoorde een plof in het water, vloog naar hoven en vond de pet van zijn knecht boven op den turf. De knecht zelf was niet te vinden. Wen vermoedt dat hij verdronken is en men heeft pogingen in het werk gesteld om het lijk op te visschen doch tot heden avond zonder gevolg. De vermiste was een oppassend jongman van 23 jaren. Der. 19 dezer is van oenen wagen in het Westeinde te 's Hage, ontvreemd een geslagt schaap. Dc dader van dezen diefstal is nog niet bekend. De oogziekte dieop de Evertsen geheersebt heeft, schijnt aanleiding gegeven te hebben om hel éial-major en de equipage van de te Vlissin- gen liggende korvet Prins Maurils'der Nederlanden aan een geneeskundig onderzoek te onderwer pen om te kunnen beoordeelen of hij sommigen ook reden bestond een dergelijk onheil te vree zen. Naar men verneemt zal dien ten gevolge de plaatsing van een der adelborsten Iste klasse worden ingetrokken. De zeildag van genoemde korvet is bepaald op I December eerstkomende. Als oone zeldzaamheid deelt men mede dat zekere 11. in hel naburig Ambt Nieuwen- huis nabij Hardenberg op den leeftijd van 88 jaren, voor de vijfde maal zijn huwelijksgeluk zal beproeven en wel met een meisje van a5 jaar. FRANKRIJK. Parijs, 19 November. De keizer zal, hij gelegenheid der Londensche tentoonstelling, in iHb:-»een bezoek aan koningin Victoria brengen. De. regtbank van koophandel heeft Pontalba lot de teruggave der 1,700,0 >0 francs veroordeeld, welke hij van Wires ontvangen had, en in de kosten. Uit goede bron wordt verzekert dat de zaak der Napelsche archieven geschikt is. Door de straten van Brost ziet men dezer dagen een Abyssinisch opperhoofd wandelen r een minister en bloedverwant van den koning van Aden die naar Frankrijk is overgebragt onder de hoede van een Turkschen onderofficier, ten einde getuigenis der waarheid af te leggen in eene criroineele reglszaak. Dal opperhoofd trekt door zijne bizarre kleeding in booge male de aandacht tot zich. Met is een man wiens uiterlijk voorkomen waardigheid en de gewoonte om te bevelen kenteekent. Zijn tolk, iemand van .Marseillegeboortig verhaalt dal hij liet be* vel voert over honderdduizend man paardevolk. Als aides-de-camp vergezellen hem twee kleur lingen die om zich te beschuiten tegen de koude, zich alleen een blaauwen duffel zoo als onze matrozen dragen hebben aangeschaft. Zij hegeven zich binnen kort alien naar Parijs. De uitvoer van granen uil de. haven van New-York naar Furopa is tegenwoordig zeer belangrijk. In éénc week van October zijn niet minder dan 1,1 dó,501 bushels granen en 67,577 vaten meel derwaarts gezonden. GR OOT-BRITTA NMKN I.o.nden17 November. Ken schrikkelijk ongeval heeft hier ter stede groote sensatie ver wekt. Mary Ann Beeves een allerliefst meisje van nog geen elf jaar, hel dochtertje van een mandenmaker, wonende te Drury-Court oen zijsteegje tusschen Druly en The Strand werd eergisteren vermist. I;e ouders doorzochten vruchteloos de geheelhuurt. Eindelijk hoorden zij van twee buvirkudpcu dat hun oudste zoon Richardeven te voren de straal verlaten had zeggende Vader en moeder behoeven niet lang naar Polly te zoeken want van morgen heb ik haar in het kolenhok verworgd." Inderdaad vonden de verschrikte ouders dan ook spoedig het ligchaam hunner dochtermet een koord zooais de mandenmakers bij hun werk gebrui ken, om den hals. Bij geneeskundig onder zoek bleek het dat het kind reeds eenige uren dood was. De jeugdige misdadiger bad zich in de verwarring uit de voeten gemaakt maar reeds ten 5 ure gelukte het-de waakzame policie hem in banden te krijgen. Hij bekende dadelijk, dal hij zich dien morgen naar zijn werk had wil len begeven maar de deur van den kelder, waarin de werkplaats zich bevond gesloten was. Na lang te hebben geroepen om den sleutelwas eindelijk zijne zuster daarmede beneden gekomen, en uit woede dat zij hem zoo lang liet wachten had hij haar aangegrepen en vermoord en ver volgens in hel kolenhok geworpen. Volgens het getuigenis der buren, leefde de geheele fa milie steeds in onmin en was vooral Packard zeer gebeten op zijne zuster daar zij volgens zijn zeggen, kwaad van hem had gesproken. Onder een ontzettende toeloop van volk werd de jongeling naar het hoofdbureau van policie in Bow-Slreet gebragt. Hij is negentien jaar oud en ziel er naar men zegt vrij innemend uit maar is ruw en harlsioglelijk van inboisl. JONGSTE TIJDINGEN Turijn 21 November. De rooiers heb ben ten gevolge van een geleden nederlaag eene schuilplaats gezocht in de bosschendie het Lago Pesola omgeven. Er is thans eene pro clamatie tegen deinsurgenten uitgevaardigd, git- teekend door Langlais, bevelhebber der ko ninklijketroepen in de' provincie Basilicate. Het bevel om zich in beweging te stellen is door de troepen te Catanznro met'geestdrift ontvangen Getrouwd HUGH CRAWFORD OP BARR, van Beith in Schotland, en MIMI LUCARDIE. Kralingen, 21 November 1861. De ondergeteekendeDIRECTEUR van bet geneeskundig etablisse ment ZUIDERBURG, nabij 'sGra- venhage, is voor consulterende Lijders te Rotterdam voortaan te spreken in het Hotel „Hertog van Wellington op de Boterslootiederen DINGSDAG na 10 ure. Voor OOG LIJDERS en' Patiënten met gebreKkigen llgcliaairisbouw is de tijd van 1 tot 3 ure na den middag beschikbaar gesteld. Doctor W. HENDRIKSZ Oogarts en consulterend Geneesheer van Z. M. den Koning. Het HERVORMD DIACONIE ARMBE STUUR te Zierikzee zal op Maandag den 2 December a. s.des namiddags ten 1 ure in bet Hervormd Armengesticht alhier, bij In schrijving aanbesteden de levering van 5000 of meerdere Ponden Gort volgens de Voorwaarden, die, van Donderdag den 28 dezer maand, voor gegadigden in ge noemd Gesticht, ter kennisneming zullen liggen. Zierikzee, 20 November 1861. Het Armbestuur voornoemd H. A. van IJSSELSTEIJN, Voorzitter. C. van der VLIET, Dz.Secretaris. De Commissie ter uitdeeling van Soep aan behoeftigen binnen deze Stadin aan merking nemende dat het wintersaisoen we derom op handen is en de tijd alzoo nadert om een aanvang te maken met de voorbereidende werkzaamheden daaraan verbonden neemt de vrijheid deze zoo nuttige inrigting aan de medewerking harer Stadgenooten aan te bevelen, dezelve mitsdien kennis gevende dat op Maan dag den '25 November aanstaande de Inschrij ving sbüjetten aan de huizen der Ingezetenen rond- gebragt en drie dagen daarna zullen worden opgehaald met uitnoodiging om daarop milde- lijk te willen inschrijven. De Commissie vertrouwtdat de Ingezetenen dezer stad overtuigd van de groote nuttigheid dezer inrigtinghiertoe onbekrompen zullen bijdragen en daardoor de Commissie in staat zullen stellen om de bedeeling op den gewonen voet te doen plaats hebben daar de aanvrage om Soep wederom groot zal zijn en de duurte der levensmiddelen grootere sommen dan vroeger zal vereischen om welke te bestrijden eene allezints ruime inschrijving hoog noodig is. Zierikzee 20 November 1861. De Commissie voornoemd W. D. de JONGE, Voorzitter. H. J. BERG, ivd. Secretaris. Het DIJKSBESTUUR der Polders Ooeter- en Sir-Janslandmaakt bekend: dat in bet openbaar zal worden aanbesteed op Woettsdag 4 December 1861, des morgens ten 10 ure in het Dorpshuis te Oosterland Het Verhoogen en Verswaren van (ie Kade rondden Spuiboesem te Vlam» fgemeente Ouwerteerlc), en Het Keggen van eenen Keidam langs de uitwateringskil aldaar. Bestek en Voorwaarden liggen ter inzage, ten Kantore van den Ontvanger-Griffier der Polders, en den Heer A. de GRAAFF Opzigter van den Waterstaat, beide te Zie rikzee, alsmede te lijpe bij M. ZOETER en te Zierikzee, in het Hótel de Kroon, bij M. AU GUSTIJN; terwijl op Dhigsdag 3 December 1861, aanwijzing Van bet werk, in loco, zal geschieden. Oosterland, den 22 November 1861. Het Dijksbestuur voornoemd J. BOUMAN, Dijkgraaf. W. M. H. de JONGE Ontv.-Grif/ier. I)c Notaris J. M. BOUVIN zal op SÜCCjüS. Maandag den 2ö November 1861 's morgens ten f (I ure onder Oosterland, inde lageMiere, Boschblok en aan de Oude Heilige Weg, publiek presenteren te verkoopen Eene aanzienlijke partij ESSCIIKN-cn ELZEN TRONKEN met daarop slaanden Hak ter roeijingen daarna op hel Hoerenhof eene partij DROOGE MUSTAARDS. En op Woensdag den 27 November 1861 's morgens 10 ure onder Oosterland, op de Hof stede van den lieer L. be WEEZE, eene partij DB OOG li MOSTAARDS. De Notaris Mr. C. van dek LEK de CLERCQ zal, ten verzoeke van zijn principaal, op Dingsdag den 26 November 1861 des i oormiddags ten 10 ure op het plein vóór de Herberg te Scliudilebeurs publiek presenteren te verkoopen Ongeveer 8000 zware drooge liluts» (aardsmitsgaders eene groote partij Mpar> ren ItloUKeelliout en Knuppels, Buitengewone Algemeene van de Leden der Afdeeling Zierikzee van de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst op Woensdag 27 November e. k., des namiddags ten 2 ure, in het Locaal der Afdeeling ten Huize van den Heer EISNER. Punten van behandeling: (in de laatste gehouden Vergadering verdaagd) Overwegen en besluiten omtrent opmerkingen, bedenkingen voorslagen en voorstellen welke de Leden mogten hebben ter zake van wetsher ziening waartoe door de jongst gehouden alge- ineene Vergadering is besloten. De stukken welke tot bet besluit van wets herziening geleid hebben, zijn van20 November gedurende acht opvolgende dagen van 122 ure in het Locaal der Afdeeling voor de Leden der Afdeeling ter inzage gelegd. Namens het Afdeeiings-Bestunr J. J. KELLER, Secretaris. van 15 toten mét 22 NoVEMBEU 18ÖI Geboren. Een zoon van J. Bakker en M. Peelerse. Een zoon van E. Frceke en A. Kister. Eene dochter van .1. Geleijnsc en K. v. Zuijen. Een zoon van W. Kanaar en C. H. de Looze. Eeno dochter van K. Manni en H. A. Dcntz. Een zoon van J. Rensen en A. M. van Setten. Gehuwd. J. B. van Morvenne en A. Hogerbeide. Overleden. L. J. Gilden ond .d tn. d. L. Bos oud 65 j. wed, van J. Deurloo. M. Uijl oud 25 j. echtgen. van A. Timmer- Zierikzee 21 November. Binnengekomen CadsandraJbs. Belvan Sunderland naar Rott. Brouwershaven, Gearriveerd 20 Nov. DoggersbanliF. Mammes, Rotterdam, Rangoon, gesleept binnendoor van Hellevoet. 20 John en Jane R. Host, Duinkerken, Rotterdam. 21 Stad Dordrecht, J. H. Stuit, Londen, Dordrecht. Prijzen der effecten te Amsterdam. d c'v 21 jjovember I 8 (i 3».'.pct.| Nederland Werkelijke Schuld dito dito 3 dito dito 4 Amortis. syndic. 3l'a UuBtóOd bij Hope 1798/18fC 5 dito 1828/1829 5 bij Stieglitz. ode leéii. 5 dito Ode leen. 1855 5 Leening 1S 9 3. Leening 18G0 4'/., dito 1 bij Hope 4 Oert. van ass. 6 Poolsche9chatkist oblig. 4 Aandeel groote Russ. spoorweg a f 236 volgefonrn. 5 Oostenrijk Weenerbank bij Goll.en Co. 3 dilo dito 4 Metaliek 5 dito K 2% dito, rente Amsterdam 0 dito nationale o Weener-aand. fi 500 L. 4 860 5 Portugal Buitenlandsch van 1853 3 dito van 1836 a 1859 3 Spanje Buitenlandsch 8 Binnen landhek 3 Buitenlandsch 3°/0 nu 2 «l5/,a 76% 99'/,B W/s mi 81% 93% 59% SO Vg 74 7g 74i,4 541,, 75% 193 243:, 69% 55%, f 355 V, 51 M 4S'/Ifl 425/,n Middenprijzen van de volgende arti ke'en te Zierikzee, van de» 21 November 1861. De Ned. Mudde. Oudo Tarwe 1860 f Niéuwe dito 1861 Afwijkende dito Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter-Gerst Zomer-dito Haver 12,00 12,00 0,00 0,00 0,00 8,50 6,40 6,00 3,00 De Ned. Mudde. Paardeboonen t Witte dito Bruine dito Graanwe Erwten Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad 8,25 - 12,00 - 14 00 - 0,00 - 12,00 - 0.00 - 0,00 17,00 0,00 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee van dea 2i November 1861. Tweeeneen, lste kw. blank Twee en een middelbare dito Twee en een mindere dito Een en een lste kw. blank Een en een, middelbare dito Een en een mindere dito Onberoofde, 1ste kw. blank Onberoofde, middelbare dito Onberoofde, mindere dito Muilen Middelbare dito Teelt 1861. f 28,00 h 28,30 - 27,00 a 27,50 - 26,00 a 26,50 - 28,00 h 28 50 - 27,00 a 27,50 - 26,00 a 26,50 - 2-!,00 b. 28,50 - 27,00 ii 27,50 - 23,00 h 26,50 - 4,00 h 3,00 - 3,00 h. 4,50 Middelburg en Rotterdam. Pan Rotterdam Zaturdag 23, 'smorg 9% Zondag 24, Maandag 25, Dingsdag 26, Zierikzee 2 uren na de afvaart der dienst tusschen van Middelburg 1 „Zaturdag23, 's morg 6 Zondag 24, 6 Maandag 25, 6 Dingsdag 26, 6 De diligence zal van stoomboot van Rotterdam naar Middelburgen van Middel burg naar Rott. 1/2 uur na deafvaarl der stoomboot rijden dienst tusschen Goes en Rotterdam. 9% 10 10 Van Rotterdam Zaturdag 23, 's morg. 9% Van Goes: Maandag 25, 'smorg. 5'j.2 Donderdag 28, 8 Woeusdag27, ll'/j dienst tusschen Vlissingen en Botterdam. Fan Vlissingen J Van Rotterdam des maandags woensdags des dingsdagB donderdags en vrijdags 'smorg. ten 8u J en zaturd.'smorgten 8'/2 u De diligence rijdt van Zierikzee des morgens ten 9 ure voor deat'vaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten l0'/a ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1861 | | pagina 2