CONCERT, IISTMMEIITUL VOCML Advertentiën. Zeetijdingen Beurs- en Marktberigten. V ervoer-Middelen. Bi z van een tweeden pluk welke ongeveer elf pond wogen. Het Journal d' lndre cl Loire maakt melding van een ruiker bestaande uit seringen en hage- doorn welke te Bonneuil-Matours is geplukt de haag, waarde bloeijenrdedoorn van afkomstig is, is voor do tweede maal tuel bloemen bezaaid. Uit Lyon wordt gemeld, dat even buiten de stad frambozen worden gepluktdie volkomen rijp en van uitmuntende smaak zijn. Den 28 Oct. 11. werd de stad Radajoz door een verschrikkelijk onweder geteisterd. Storm wind en slagregens hebben een geduchte schade aangcrigt en in een en hetzelfde huis werden vijf menschcn door den bliksem gedood en an deren beschadigd. De Payes berigt, dat woensdag jl. een gevecht heeft plaats gehad tusschen de Turken en de Montenegrijnen. De opstandelingen leden een verlies van 1000 man. Castellaggiobij de Komeinsche grenzen, is door de roovers overrompeld. Zij hebben het land plat gebrand en vele gruwelen gepleegd. Uit Madrid verneemt men dat het daar alles behalve rustig is. Men ziet er ongeregeld heden tegemoet die den val van O'Donnell ten gevolge zullen hebben. De expeditie naar Mexico vertrekt tusschen 10 en 15 dezer naar Vera Cruz, de algemeene verzamelplaats van de vereenigde scheepsmagt der drie te dezer zake verbonden natiën. Het Franscheskader zal uit 1 linieschip, 4 fregatten, 1 korvet5 kanonneerbooten 5 transportsche pen en een adviesjagt zijn zamengesteld en het expeditiekorps op 3000 man gebragt worden. De land- en zeetroepen worden onder bevel van den contre-admiraal Jurien de la Gravière ge plaatst en het tot ontscheping bestemd korps onder dat eens hoofdofficiers. Onder de voorstanders van de llaliaansche eenheid schijnt cr ecne vrij belangrijke verdeeld heid te heerschen over de staatkundige gedrags lijn welko gevolgd behoort te worden gedu rende de op handen zijnde zitting van het wet gevend ligchaam. Sommigen die zich gemak kelijk schikken in de beletselen door Frankrijk opgeworpen tegen de dadelijke aanhechting van Rome bij het koningrijk Italië, zijn van oordeel dat het oogenblik gekomen is om het vraagstuk van Venetië openlijk in het parlement ter sprake Ie brengen ook op hel gevaar af dal de Itali anen in de aanstaande lente geheel op zich zei ven zouden staan om een Oostenrijksch leger te bevechten. Anderen en wel mcerendeels de onbezweken bewonderaars van Ricasoliweigeren een slap terug te wijken voor zooveel het Romeinschc vraagstuk betreft. Zij blijven beweren dal liet heil vau Italië gelegen is in liet volhardend stre ven om Rome als hoofdstad terug te bekomen dal men zich van dal doel niet moet laten af leiden door de aantrekkelijkheid welke Venetië bezit, en eindelijk dat Italië zijn verderf te ge- moet gaat wanneer hetzonder bondgenoot breekt met Oostenrijk. Aan heide zijden bestaan er goede gronden en elke partij is als hel ware gekarakteriseerd in een beproefd staatsman zoodal ook daardoor Ratazzi en Ricasoli in oppositie met elkander zijn geraakt. De eene schijnt geneigd om de voor keur te geven aan den Engelschen invloed, en men wil dat hij zich de woorden liet ontvallen <v Als wij niet met Frankrijk naar Rome gaan dan zullen wij met Engeland gaan.'' Maar de sympathie der Engelschen uil zich levendig in de clubs zij zullen geene hulp zenden dan slechts eenige vrijwilligers die zich bij de rood- hemden zullen komen scharen. Naar aanleiding van de depêches te Turijn ontvangen dringt generaal Delia Roveer aan op de reguliere indeeling van de Garibal- dische divisien in het llaliaansche leger waar van het gewoon effectief zal worden opgevoerd tol 300,000 man. Te Milaan en Parma hebben troepen sol daten voor de woning van den plaats-comman dant de kreten aangeheven Oorlog of ont slag 1" Andere ongeregeldheden hebben er nog wel niet plaats gehad maar die kreten zijn van zoodanig gewigt dal hel onvoorziglig zou zijn ze geheel in den wind te slaan. De soldaten worden blijkbaar alleen opgewonden en onge duldig door de terugwerking van de gedwongene werkeloosheid van het kabinet van Turijn. En nu verschijnt ook Mazzini weder ten looneele. Zoolang de llaliaansche regering bij magie was zoowel de beweging le leiden als tot het geven van goede waarborgen hoorde men niets van hem doch nu heeft hij weder eene nieuwe proclamatie gerigt tol de vereeniging van werk lieden te Parma. Uit een schrijven uit Turijn ontleent men hel volgende De roovorbenden schijnen thans over bel al gemeen in bedwang gehouden te worden doch de omstreken van Salerno maken daarop nog eene uitzondering. De telegraaf bragt hel berigt van verschillende moorden, laatstelijk nabij Fog- gia'gepleegd, en een particulier berigt uit Napels licht dit volgenderwijze toe Op vijf mijlen af- slands van Foggia, de hoofdplaats der provincie Capitanala zijn drie officieren van het regeinent lanciers van Milaan die uit waren gegaan om naar paarden te zien in handen gevallen van ecne bende van 38 roovers le paard die hen hebben vermoord na ze van alles te hebben be roofd. De drieslagtoffers waren kapitein Oddone, de chirurgijn majoor en de kapellaan van het regement. GROOT-BRITTAN NI EN In een der Engelsche bladen leest men, dat een deskundige de ramp die den Great Eastern onlangs trof aan onwetendheid des ge zagvoerders toeschrijft. Wanneer bel schip ver- gaan was en daarvoor is kans genoeg geweest zou dit slechts een nieuw offer zijn geweest aan den noodlottigen geest van routine en vooroor deel legen nieuwere wetenschap die maar al te zeer onder de koopvaarders bier en elders héerschl. Uit alle beriglen blijkt dat de Great Eastern zich midden in bet draaipunt van een cycloon beeft bevonden waarvan men de nade ring en de rigting kendeen die dus door toepassing van de wet der stormen had kunnen worden ontweken, liet is te hopen dat de actiehouders een volgende reis, zich niet zullen vergenoegen hun schip van alle we tenschappelijke hulpmiddelen le voorzien maar ook het bevel zullen toevertrouwen aan iemand; die in staat is van die hulpmiddelen partij le trekken. Nieuwe en treurige berigten wegens schipbreuken gedurende de jongste stormen zijn bier ontvangen bet vreeselijkste waarvan dat der schipbreuk vau de schroefstoomboot Yar mouth is, die in de vaart van Grimsby naar Kronstadt verongeluktewaarbij drie matrozen en tweehonderd stuks vee omkwamen. Een der Engelsche dagbladen bevat een brief uit Warschau van den 27 Oct. waarin het volgende voorkomt De heer Mitchell verliet des morgens om 10 ure zijn hótel om eens le zien hoe eene stad in staat van beleg er uit zag. Op het trottoir schoot een kozak op hem toe ert gaf hem met de knoet een hevige slag in de nek. Voor hij een tweeden slag geven kon rukte Mitchell hem van zijn paard zeggende »ik ben een Engelschman." Op hetzelfde oogenblik kwamen twee andere kozakken aanrennen die hem voor eemDuilscher hielden en onder het schreeuwen van «wacht maar Duitsch varken" onophoudelijk sloegen. Daar deze kannibalen zeer ervaren zijn in hel gebruik van den knoet dien schandvlek voor het beschaafde Europa lag Mitchell spoedig bewusteloos op den grond waarop de kozakken hem verlieten. De eerw. heer Ollo Hervormd predikant en een ander heer die joist voorbij gingen droegen hem in hel hótel. Kolonel Staunton de cousul begaf zich onmiddelijk naar graaf Lambert om ophelde ringen te vragen, maar werd niet toegelaten daar de graaf niet wel was. Inderdaad had deze juist eene hevige bloedspuwing. Men beloofde echter, dal een adjudant bij den consul ophelde ringen zou geven. Deze is echter niet versche nen en kolonel Staunton heeft dus den vol genden dag een gelastigde naar Engeland ge zonden, met een berigt van het gebeurde. Twee andere Engelschen de heeren James Muray en William Coleman zijn den 15 als gevangenen op de citadel gebragt. Zij waren naar de kerk ge gaan uit nieuwsgierigheid of uil devotie de beweegreden doet in deze niets af, daar het kerkgaan nog niet verboden was en terwijl zij zich da3r bevonden rong de gemeente het volks lied. Zij verstonden er echter geen woord van, en kenden zelfs de melodie niet daar zij het lied voor het eerst hoorden. Toch werden zij bij hel verlaten der kerk gevangen genomen en eerst toen kolonel Staunton zich den volgenden dag in persoon naar het kasteel begaf en ver klaarde hel land te zullen verlaten zoo zij niet onmiddelijk in vrijheid werden gesteld werden de deuren der gevangenis geopend. In Amerika schijnt de krijgsmansgeest zoo besmettelijk te zijn dat hij zelfs vrouwen aan tast. Volgens een der te New York verschij nende couranten is namelijk de stad Jefferson in opschudding geweest door de aankomst van eene vrouwelijke aide de camp de cchtgenoote van kolonel Ellis die depêches overbragl van generaal Hunter en van haren man. Deze vrouw was half als amazone half in militaire uniform gekleed. Zij bereed een fraai paard en werd door twee ordonnancen gevolgd. In tien uren had zij 45 mijlen afgelegd, zonder zich een oogenblik rust te gunnen. Mot bare depêches begaf zij zich bij generaal Price om te verzoeken dal twee escadrons van kolonel Ellis zouden ge voegd worden bij het regement le Tipton. Deze oorlogzuchtige vrouw is ingedeeld bij het 1ste regement kavalerie van Missouri. Het zeegevecht bij New-Orleans in de monding van den Mississippi heeft volgens de laatste berigten weinjg te beteekenen. De vloot der Zuidelijken bestand uil zes kanonneerbooten, bet ramschip Mannassas en «ene menigte branders. De schepen nil het Noorden waren vijf in getal met een roorraadschipen lagen ten anker. De Manassas dreef tegen de Richmond en stootte een gat in baar spiegel. Om de branders te ontgaan, liglte bet eskader de ankersen dreef de rivier af, waarbij vier schepen aan dén grond raakten die toen werden aangevallen. Deze aanval werd echter afgeslagenen reeds den volgenden dag warende schepen weêr op stroom gesleept. Niemand werd gedood of gewond en slechts één Zuidelijk schot trof dan ook doel, daar dit hel halfdek van de Richmond doorboorde. Een dagblad van San Francisco spreekt van verbazende toeneming der gouddelverij niet slechts in dezen staatmaar ook in Oregon Washington en Nevada. Het verzekert dat weêr een aantal nieuwe en vruchtbare mijnen ontdekt zijn. Volgens The New-York Tribune zonden de troepen der Noordelijke staten weldra hunne winterkwartieren te Washington betrekken. De generaal Scoll zal zich nit hoofde van zijn ge zondheidstoestand, genoodzaakt zien om onmid delijk af te treden. Er liep een gerucht hetwelk door hel ge noemde blad wordt tegengesprokennamelijk dat de secretaris van den bevelhebber der mari time expeditie van de Noordelijke staten, naar het Zuiden zou zijn gedeserteerd met de ver zegelde orders en de kaarten en plannen der expeditie. Volgens de Ncw-Yorksche dagbladen zou Garibaldi een brief hebben geschreven om zijn leedwezen er over te kennen le geven dat hij zich verhinderd zag om naar Amerika over te komen, en levens te verklarendat hij wanneer de oorlog nog langer bleef voortduren, beproeven zou alle mocijelijkheden te overwinnenom de reis naar Amerika aan te nemen ten einde een volkhetwelk hem dierbaar is geworden tor hulp te snellen. In Kentucky winnen de Noordelijken meer en meer veld. Reuter's office heeft berigt van New-York, loopende tot 31 October. Zij melden officieel dat de Unietroepen de Zuidelijken steeds meer insluiten. 500,000man troepen staan van Kansas tot Hatterasom de opstandelingen langzaam maar zeker naar de afgescheiden staten terug te dringen. De oogst afgeloopen zijnde neemt liet aantal vrijwilligers toe. Algemeen is men van oordeeldat men geen compromis aannemen en de Unie iwdiaar vorigen staat herstellen meet. Overal zijn de verkiezingen uitgevallen ter gunste van de staatkunde van den president. lierhnleuws Beroepen tot predikant bij de Chr. Afgesch. gemeente te Zierikzee ds H. A. Jonkman, thans te Giessendam. IONGSTE TIJDINGEN Weenejj, 9 November. De avond-editie der officiële Wiener Zeitung behelst de volgende verklaring: „Het blijkbaar uit Koustantinopel afkomstig, bereids door Weener dagbladen on gegrond verklaarde telegram uit Marseille, dat van een of- en defensief verbond tusschen Oostenrijk en Turkije spreekt, verklaren wij stellig voor een bloot verzinsel. Lissabon, 10 November. De koning ligt zeer ernstig zieker zijn openbare gebeden uitge schreven, en de geneesheeren zijn tot het houden van een consult bijeengekomen terwijl ook de ministers zaraengeroepen zijn. De ongesteldheid van den infant Augusto is insgelijks verergerd Betrouwd Ch. GROENEVELD de KATER en E. J. P. van der MAAS. Zierikzee, den 8 November 1861. op Vrijdag 22 November lSfil in de Concertstaai te geven door C. EISNER Stads Muziek-Directeur, Entrée 99'/, de persoon. Aanvang 'savonds 7 ure Zierikzee 9 November. Binnengekomen Martin Luther kapt. R. Wilson, van Sunderland naar Schiedam. 9 dito. /l/ni«,"kapt. Hr-Bowbyes voor deze stad. 9 dito.Princes, kapt. J. Abimeth naar Dordrecht beiden van New-Castle. Brouwershaven, Gearriveerd 8 Nov. Maria DiederikaA. van Marion, Dordrecht. Buitenzorg, H, 11. Ruhaak, heiden van Batavia, LucyJ. ScottNew-Castlebeiden naar Rotterdam. Elisabeth Ann T. liowbnlhan, bonden Dordrecht. Jannetje D. Bloliziel Batavia Sopliia Koningin der Nederlanden, L. Klein, Melbourne, beiden van Rolt., en gesleept binnendoor van Hellevoet. 9 Uitgezeild: Stad DordrechtJH. Sluit, DordrechtLonden. Per hel Ned. barkschip Buitenzorg hap'. H. IJ. Ruhaak zijn als passagiers van lava aange- bragl 8 gepaspoi leerde militairen. 8 8 9 9 9 «4 102-/8 101 ''8 xl Vs 93»,m 59 V, 89 V8 f 1«J4'/J 54U8 43 V4 j M'.'s I 68 >y, I 55 I f 354'/, ■l6'/u Prijzen der effecten te Amsterdam. den 11 November l h f'. 1 Nederland Werkelijke Schuld 2»/,pct. dito dito 3 dito dito 4 Amortis. syndic'. 3l'a Rusland bij Hope 1798/181(5 5 dito 1828/1829 bij Stieglitz. ode leen. 5 dito 0de leen. 1855 5 Leening 1859 3 Leening I860 4'/.2 dito -l bij Hope 4 Cert, van ass. 6 Poolscheschalkist oblig. 4 Aandeel groote Rus's. 9poorweg u f 230 volgófourn. 5 Oostenrijk Weenerbank bij Go/I.en Co. 5 dilo dito .4 Meinliek 5 dito 2''a dito, rente Amsterdam 5 dito nationale 5 Weener-aand. a fi 500 L. 1860 5 Portugal Buitenlandsch van 1853 3 dito van 1850 a 1859 3 Spanje Buitenlaudseh 3 Binnenlandsch 3 Buitenlandsch 3°/o 0,1 2 ROTTERDAM, 11 November 1861. TARWE, Zeeuwsoh Vlaamsch en Overmaa9chej wrs matig I aangevoerd en werd bij weinig kooplust 10 a 20 e. lager toege-f laten goede en puike f 12,30 a 13,30 mindere f 11 a f 12,10.1 Jarige f 10,50 a f 12,50. .vOGGE Vlaams, en ()vermaasch| f 8,50 a f9,50. GEUS L' Winter f 5,80 a f7,20 zomer f 5,8( a fö,70 HA V EU, korte f3,75 a f 4,75 dito lange f2 75| a f4,25. ERW TEN, fll a f 13 groute dito f 12,25 a f 1450.1 PAAUDBNBOONEN, f8 a f9. Van Meekrap werd beden redelijk geveild en bad tot onver- ander de* prijzen een vrij goede omzet plaats. VLAS metleveudigen handel tot goed vorige prijzen zoowel gedurende de vorige week op het laud als heden ter markt. dienst tusscliesi Middelburg en Rotterdam. van \foddelbuyg Douderd. 14, 's morg 9 Vrijdag 15, 9l ZaturdaglG, 10 Zondag 17, 10'/2 *ö»Vi« 473/4 41 Vg Iran Rotterdam Woensdag 13, 'smorg 6 Vrijdag 15, 6 Zaturdag 16, 7 Zondag 17, 7 de diligence zal van Zierikzee 2 uren na'de afvaart i. stoomboot van Rotterdam naar Middelburgen van. Middcll burg naar Roti. kl2 uur na deai'vaart der stoomboot rijd1* dienst tusschen Goes en Rotterdam. Van Rotterdam Woensdag 13, 's morg. 5 Zaturdag 16, 6 Van Goes: Donderdag 14, 'smorg. S'Tj Maandag 18, 41p2 dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlis si nj en I Vun Rotterdam.' des maandags, woensdags des dingsdags donderdag eu vrijdags 'smorg. ten 8u jen zaturd. 'sin org ten 8'/2 u De diligence rijdt vau Zierikzee des morgens ten 9 ure vo®l deafvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags 1 l0'/a ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vofj B rikz dat 1 van geht zijne hooi zich bij c hoe* is g< pub] Ker getn is vo 7C Heel deze verê woei west oost deec

Zierikzeesche Courant | 1861 | | pagina 2