eene Hofstede, Advertentiën. Zeetijdingen VerFoer-JHiddelen. reden lu i bankbil/et Ie wisselen cn betaalde later 7 thai. 20 grosch. voor een pakje aan bet afge geven adres gezonden. De reiziger keerde echter niet terng en bij onderzoek van bet pakje bleek het dat bet voorwerpen zonder waarde hoegenaamd bevatte. Den bedrieger is men tol beden niet op bet spoor gekomen. Voor een paar dagen kocht eene vrouw naar hare kleeding te oordeelen beboorende lot den geringeren burgerstand een hoed in een hoedenwinkelgelegen in de Karntnerslraal cn liet een ouden afgedragen hoed achter. De win kelier onderstelde dat zij dien als inaat had medegebragl en hem als onbruikbaar beschou wende niet had mede willen nemen, bij later onderzoek bleek het den hoedenmaker tot zijne niet geringe verbazing dat binnen tusschcn het lederen bekleedsel en de stof van den hoed een viertal bankbiljetten van 10 gulden waren ver borgen. Het duurde echter niet lang of do zaak helderde zich op. De eigenaar van den ouden hoed kwam in ijlenden haast den winkel binnen Joopen en vroeg in de grootste verwarring naar zijn afgedragen hoofddeksel dal zijne vrouw had achtergelaten. Na eenige aarzeling ver klaarde hij de oorzaak op de volgende wijze hij bezigde zijn hoed als geheime bergplaats voor zijne bespaarde penningen welke hij in dier voege aan het argusoog zijner echtgenoot poogde Ie onttrekken. Toen hij den winkel verliet was hij weder in het bezit van den reeds verloren ge- naanden schat. - «i FRANKRIJK. Volgens hel Journal de Loiret heeft hel keizerlijk geregtshof van Orleans in hooger be roep een vonnis bevestigd van de reglbank te Chinon van den 14 Augustus jl. waarbij de abt Bordeaux, pastoor Ie Ylar<;ay is veroordeeld lot zes maanden gevangenisstraf en 500 francs boete wegens het aanzetten tot haal cn ver achting van de keizerlijke regering in eene rede door hem uilgesproken hij eene prijsuitdeeling Ie Cbinon. Men verneemt dat onze regeroenten ar tillerie, bij wijze van zuinigheidsmaatregel, eénc vermindering zullen ondergaan van om streeks 2000 paarden. Om daartoe Ie geraken zal dc regering aanvankelijk overgaan tot den verkoop van de zoodanige welke niet meer voor de dienst geschikt worden geoordeeld. De overige, ten getale van nagenoeg 1500, zul len volgens de instructien van deii minister tan oorlog ter beschikking gesteld worden van den landbouw, en uitgedeeld aan zoodanige land bouwkundigen die bekend staan voorde bij zondere zorg welke zij wijden aan het bij hun nen veldarbeid gebezigde vee. De regering doet daarmedealthans in beginseleen goed werk maar alles hangt af van de meerdere pf mindere billijkheid welke bij de uitvoering zal worden in acht genomen. Uf de paardeti-ten geschenke of ten gebruiko worden gegeven blijkt niet volkomen duidelijk. In een dorp van hel departement du Cher heeft voor eenige dagen eene zestienjarige vrouw getracht haren vijf-en-veertigjarigen echtge noot van hel leven te berooven door hein terwijl hij siicp gesmolten lood in kokenden toestand in hel oor le laten loopen. De man ontwaakte bragt zijne irouw met eene bijl drie verschrikkelijke wouden toe en den volgenden morgen werden beide in hechtenis genotneo. De Moniteur der Arts herinnert de prijzen, welke eenige voorwerpen die aan beroemde per sonen hadden toebehoord op verschillende tijd stippen in openbare auctie gegolden hebben. De ivoren armstoeldoor Gustaaf Wasa van de stad Lubcck ten geschenke ontvangen werd in I8J5 mel ongeveer I2",00Q fr. betaald. Hel gebeden boek waarvan koning Karei I zich op het schavot bediende bragt te Londen 1000 guinjes op. De rok door Karei XII iu den slag van Puliava ge dragen te Edinburg 22,000 ponden sterling. Op den catalogus der verzameling van den heer YJeron te Darijs kwam in 1829 een stuk van het kleed voor door Lodewijk XVi bij hel be klimmen van het schavot gedragen maar dat kieschheidshalve niet geveild is. Voor de wit saleinen schoenen van Lodewijk XIV betaalde de abt 'de Tersan 6000 Fransche kroonen. Lord .Shaftesbury werd in 1816 voor 760 p. sl. eigenaar van een der landen van sir Isaac Newton. Toen hel stoffelijk overschot van Abeillard en Iléloïse naar de Petils Augnstins werd overgebragt, bood een Kngelschman 100,000 fr. voor een tand van Iléloïse. Goedkooper, namelijk met slechts 100 francs, werd in 1820 te Stockholm de geheele schedel van Descait, s betaald die de bibliotheek van di. Sparmann versierd had. Hel test van J. J. Ronsseau bragt 950 en zijn spinbekken zakhorlogie 500 fr. op en in 1804 werd een oude pruik van den Koningsberger wijsgeer Kant melt9(). fr. betaald. Sir üurlett zwager van sir Walter Scott, had 500 p.st. voor dc twee schrijfpennen ten beste waarmede bel vredes verdrag van Amiens geleekend was. Van den kleinen hoed door den grooten Napoleon te Kylau gedragen en door .12 liefhebbers aan elkander-betwist, werd dr. Lacroix te Parijs voor 1920 fr. de gelukkige eigenaar. Volpiires rotting bragt 500 fr. op en de met speelwerk voorziene en met eene knop van schildpad ver sierde rotting van Napoleon werd te Londen ver kocht voor 38 p. st. cn 17 shillings. Na nog eenige door hunne eigenaars vermaard geworden rottingen vermeld te hebben, besluit de schrijver zijn artikel met in herinnering le brengen hoe in het testament van Franklin deze beschikking voorkwam: <(k legateer mijn rotting van wild appelbuomenhoul met gouden knop in den vorm van een Vrijheidshoed aan mijnen iriend en den vriend der menschheid den generaal Washing ton. Indien het een schepier ware zon die zijner waardig en in zijne hand goed geplaatst wezen." Het dagblad Italië maakt melding van eene ontzettende gebeurtenis waardoor de ge- hecip stad Bologna in rouw gedompeld is. De heeren Antonio Grasselli en Eumagallitwee ach tingswaardige rijks-ambtenarenverlieten des nachis ten één ure hun bureau toen zij plotse ling door onbekende met pistoolschoten werden van hel leven beroofd. Het dagblad Diritto deelt als stellig mede dat generaal Turr na eene samenspraak met een hoog geplaatst persoon gehouden te hebben." naar Caprcra is vertrokken ten einde zich met Garibaldi te verstaan omtrent gebeurtenissen welke zich in hel aanslaande voorjaar zouden kunnen voordoen. Wie de u hoog"geplaatste persoon" is, zegt hel blad niet. Voor de ontruiming van Tetuan zal de Marokkaanschc regering 60 millioenen realen storten in handen der .Spaanscbe regering. De helft van de opbrengst der in- cn uitgaande reg- ten zal worden gebezigd tot betaling der 20O millioenen realen. De kerk van Tetuan zal worden geëerbiedigd, Een consul van Spanje zal te Fez gevestigd. Er zal een voordeelig han delsverdrag worden gesloten. GROOT-BRITTAN NI EN Londen 31 October. Een particulier tele grafisch bcrigl hier heden namiddag uit Rus land ontvangen meldt, i>o aiilenthiek gezag dat jl. donderdag te Petersburg en te Moskou zeer ernstige ongeregeldheden plaats grepen. De soldaten bedienden zich van hunne wapens cti verscheiden studenten werden ernstig gewond. Den sedert verscheiden jaren le Londen woonachtigen Hussischen dichter en uitgeweke nen Oi/arew is namens het Russisch gezantschap aangezegd dat hij van zijne adelijke titels en reg- ten is vervallen verklaard. F.n geen wonder naardien bij met Alexander Herzen hel revolu- lionnair dagblad Kobkól (de Klok) dirigeert. Door den secretaris der commissie voor de tentoonstelling van 1862 is bekend gemaakt dat de dootloopende toegangkaarten voor het gehecle saizoenzoowel voor heeren als voor datnes alleen voor het bezoeken van hel ten toonstellingsgebouw maar niet an den daar aan gretizenden bolanischen tuin zullen dienen. Frankrijks aanzoek om 45,(100 quadraat voelen meer is door de commissie afgewezen aange zien reeds bijna hel derde der voor hel buiten land bestemde plaatsruimte aan de Franschen ingewilligd is, wier bedoeling hel schijnt le zijn de Engelschen inzonderheid io hel vak der werktuigkunde tie loef af te steken en daarom de grootste ruimte in die afdeeiiug voor zich le vorderen. Naar Devonporl is hevel gezonden om de linieschepen Abukir van 90 en Centurion van 80 stukken onverwijld voor de buitenlaudsche dienst beschikbaar te maken. Men deuk' dal zij voor de expeditie naar Mexico bestemd zijn. Te Liverpool is een berigl ontvangen uil Sl. Thomas van 14 Oct. volgens hetwelk hel Eng. schip Spartan bij genoemd eiland het be kende kapetschip Sumter ontmoet hal. Toen dit herigt hekend was werd liet oorlogschip der Noordelijke Staten Uroguois afgezonden om de Sumter te vervolgen. Uit Liverpool wordl gemeld dal alle van daar naar de Vereenigde Slaten bestemde koopvaardijschepen verslerkt van geschut voorzien en geheel ingerigt worden om bestand te zijn legen vrijbniters der afgescheiden staten welke zij op den overtogl tuoglcn ontmoeten. Aan de Mavisbaukkade te Glasgow ligt thaus hel grootste schip dat daar ooit gezien is het Amerikaansch schip Young America namelijk van 1792 tonnenlastof ruim 400 tonnen meer dan hel grootste datsedert menschengehengen in genoemde stad is geweest. JONGSTE TIJDINGEN Parijs, 4 November. De dagbladen zeggen dat Frankrijk, Zwitserland heeft aangeboden om onderhandelingen te openen ten aanzien dér kwestie van hel Dappemhal, ten einde lot eene schikking te komen waarbij aan Zwitserland alle mogelijke waarborgen betreffende zijne neutraliteit gegeven worden. De Belgische regering zal het koningrijk Italië erkennen op dezelfde wijze als Frankrijk dat gedaan heeft.- turijn 4 November. Alhier zijn bcrigten ontvangen nil Konslanliitopel van 30 October. In de Levant Herald wérden de geruchten nopens den moord van Christenen in Palestina gelogenstraft. I)c gouverneur van Jeruzalem heeft de stad Palestina die geene belastingen betaald bad, doen bezetten. Hel officiële Dresdener Journal zegt dat de lezing van de Kreuzzeitung nopens de voor stellen die de beer von Heust zou doen tot her vorming van den bond in de hoofdzaak on juist zijn. Kerknieuws. De algemeene kerkeraad der Hervormde ge meente te Schiedam heeft voor de vervulling eener vijfde predikantsplaats waartoe onlangs door Z. M. goedgunstig vergunning is verleend geworden een twaalftal predikanten gevormd waarop o. a. voorkomt ds. J. van Witzenburg le Tholen. Bij Vonnis der Arrondissements- Regtbank te Zierikzee van 22 October 1861 (geregistreerd op de expeditie) is het Accoord door den gefailleerden C. M. SCHUTTERS Winkelier te Zierikzeeaan zijne Schuldeischers aangebodengehomo logeerd. De Curator Mr. C. J. FOKKER. De ondergeteekende heeft de eer te be- rigten dat zij ontvangen heeft de nieuwste modellen van DAMES- en KINDER- HOEDEN, MUTSEN, COIFFURES, BLOEMEN, LINTEN, BRODERIES, als mede de nieuwste WINTER-MANTELS, STOFFEN PELTERIJEN en meer andere Artikelen voor dit saizoen. D. GEERLINK, Hoek van de Lange Sint-Janstraat, wijk CNo. 347. De Notaris Mr. J. J. ERMERINSzal,ten ver zoeke van MAARTEN HENDRIKSE, op Dings- dag den 12 November 1861 's morgens ten 10 urein de Herberg van B. Ivosten'Sk., te Moriaanshoofd, publiek presenteren teverkoopen bestaande in Woonhnis Achniiv en Op volgenstaande in de Gemeente Serooskerke benevens 24 Bunders 49 Roeden 10 Ellen Bouw- en Weiland, gelegen in de Ge meenten Serooskerke en Haamstedekadastraal bekend: Gemeente Serooskerke, sectie B, Nos. 32—36, 38, 50, 57—60, 73—80, en Gemeente Haamstede, sectie D, No. 513. En op Dingsdag den 19 November 1861, 's morgens ten 9 ureop de voormelde Hof stede het navolgende 2 jonge Paarden, 9 Helkkneljen 14 Vaarzen van 1 tot 3 jaren oud, 1 vet Varken, 2 Loopvarken*, 2 Karn honden met Hokken en Kettingen', Bouw en Ulelkgereedsehappen 1 Kloet- schuit.1 waterbak80,000 Ned. ponden Hooi 1 Mestput en meer andere roerende Goederen. Nadere informatiën te bekomen ten Kantore van voornoemden Notaris. Zierikzee: 2 November. Binnengekomen Active, kapt. .1Woods, van Nieuwhavcn naar Rotterdam.; 5 dito. Euenekapt. W. Jadd van Liierpool naar Zierikzee Julia, P. Hawksfield, van Londen naar Rotterdam. Zierikzee 3 November. Heden nacht is op de Noord-Bevelandsche kust (Schaapskooitje) gestrand bel Fransche schip St. Louis, kapt. L. Prevelkomende van Brazilië met eene lading koffij bestemd naar Rotterdam. Men tracht het te ligten. Genoemden bodem zit zoo hoog op het strand dat men de wal droogvoets kan bereiken. Brouwershaven, Gearriveerd 1 Nov. Jan ile Wil T. GnijtJz.Rangoon Schiedam. 1 ThirlienW. Brown Ncw-Castfe Rotterdam, laatst van Vlissingen. 2 Reliance B. Reed Sunderland 2 Europe., C. A. Ivancich Odessa beiden naar Schiedam. 2 Alma L. Lockjeij 2 Ellen Edwards J. üavies beiden van Runcorn. 2 Aleona .1. Rende Liverpool allen naar Dordrecht. 2 Phoenix, G. Jackson BonessAnt werpen als bijlegger. 2 Mande P. Balij Akijab 2 o ElisaSusanneL. Graftbuis, Rangoon, 4 Huijdecoper C. J. Ninck Blok 4 Vrede J. L. Terbruggen beiden van Batavia allen naar Roti. Per het schip Huijdecoper, kapt. C.J.N'mck Blok zijn als passagiers van bet eiland Java aan- gebragt de heeren van Rhijn en Deulz Per liet schip Vrede kapt. J. L. Terbruggen dc heer cn mevrouw Fabricius met 2 kinderen mevr. deiwed. Hubert en zoon de heer Bergoelot he nevens 22 gepasporteerde militairen. Prijzen der effecten te Amsterdam deu 4 November 1861, Nederland Werkelijke Schuld dito dito dito dito Amortis. syndic, bij Hope 1798/1816 dito 1828/1829 bij Sfcieglitz. 5de leen. dito 6de leen. 1855 Leening 1859 Leening I860 dito bij Hope Cert. van ass. Poolscheschatkisf oblig. Aandeel groote Russ. spoorweg a 236 volgefourn. Ooatenrijk Wèenerbank bij Goll.en Co. dito dito Metaliek dito dito, rente Amsterdam dito nationale Rusland 2'/,pet. 6313'lg 3 7.6 '74 i 98^/io 3% 5 102 5 101 >/8 5 82 5 93'Vm 3 59V8 i 4 89 V8 7*V10 6 "7 4 7 óv4 5 f 189 '/2 5 54 '74 4 5 2 24 Va 5 a 68 Va 5 f 353'/a 3 3 46V,« 45 'V, o 3 50 47 «'a 41%. 3 2 Portugal Buitenlandsch van 1853 dito van 1856 a 1859 Spanje Buitenlandsch Binnenlandsck Buitenlaudseb 3% nn ROTTERDAM, 4 November 1861. TARWE, Zeeuwsch VJaamsch en Overmaaschc; vond bij niet ruimen aanvoer tragen kooplust zooijat alleen de puikste aoortén.voige prijzen konden opbrengen,"en dc mindere iets lager moesten worden afgegeven, goede en puike'f 12,50 a 13,50 mindere f 10 af 12,25; Jarige als voren van f 11 a fl2,5Ó. ROGGE, Vlaams, en Overraaasch was de aanvoer wederom beperkt ön als voren goed te plaatsen de beste soor ten f8,73 a f9,25; mindere f 7,80a f8,50. GERST iets .ruimer aangevoerd Winterde beste soorten f 6,70 a f7,20. zomerf5,8Óa f6,70, HAVER, in een doen jarige f 3,70 a f 5 korte f 3,50 a 4 70 dito lange f3 a f 4. ERWTEN flaauw als voren f 11,50 a f 12,50 groote dito f 12 a f 14. PAARDENBOONEN, f8,25 a f9. Op het land was de vraag voor Vlas levendig aan de markt van heden vond de aanvoer tot vaste prijzen gereede vraag diensti ussclien Middelburg en Rotterdam. nan Middelburg Pa» Rotterdam: Donderdag 7, 's morg 6 u Woensdag 6, 'smorg 93/4 V rijdag 8, 6 Vrijdag 8, 93[4 Zaturdag 9, 6 Zaturdag 9, 10'-4 Zondag 10, 6 Zondag 10. I0'/4 De diligence zal van Zierikzee 2 uren na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van. Middel burg nanr Rott. J/g uur na deafvaart der stoomboot rijden dienst tusschen Goes en Rotterdam. Van Goes: Donderdag 7, 'smorg, Maandag U> Van Rotterdam 5 "Woensdag 6, 's morg. 83/4 7 Zaturdag 9, 10 ll2 dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen f Van Rotter dam-. des maandagswoensdags les dingsdags donderdags en vrijdags '3morg. tea 8 u J en zaturd.'smorgtcn 8f/2 De diligence rijdt van Zierikzee des morgens ten 9 ure voor deafvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten |0'/j ure voor de afvaart vaö Rotterdam naar Vlissingen. Ter stads'Drukkerij van de F.rven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1861 | | pagina 2