tf°. 85. Woensdag 23 October. 1861 WOENSDAG ZATURDAG. Besturen en Administration A BO N N E ME N TS-P RIJS. Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzendingder Advert, daags te voren, voor 10 ure 'smorgens. VERSCHIJNT: P RIJS DER AD VER TEN TIEN. Gewone 12'/» vents de regel. Geboorte-, Huwelijks- er. Doodberigten van 16 regels a f 1 behalve liciZegelregi. b. d. Le Kamer van Koophandel en Fabrieken te Zierikzee, verwittigt belanghebbenden, dat in liet Telegrapheum van af heden gedurende eene maand, des morgens van 91/. 12 ure ter visie leggen de volgende bij haar ingehomene handelsberigten als: a. Handel- en scheepvcai'tberigten van Groot- Brittannieover de maand en maanden geëindigd M<fi.lunij en Julij 1861 Vergelijkend overzigt van in Groot-Brit- tannie gevoerde suikerover de jaren 1841 1860 Verslag omtrent de Britsche visscherijan over I860; Handels en scheep v aai tberigten van Ham burg over 1860; en Wet betreffende bet loodsgeld op den Ems. Zierikzee21 October 1861. J. H. OCHTMAN Joiiz Voorzitter. C. van der VLIET, Dz.Secretaris. Niet off icieel gedeelte OpenbareHaads vergadering gehouden (e Klerlhzee den 17 October 1S6I. Voorzitter mr. B. C Can. Secretaris mr. J. P. N.Ermerius. Afwezig met kennisgeving de heer Ochtman. De notulen der vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd. Gelezen en voor kennisgeving aangenomen eene missive van Gedeputeerde Staten, medèdeeling van het Kon. besluit tot verdaging der beslissing op het besluit tot heffing van be- grafeuisregten. Door Burgemeester en Wethouders is den 8 Oetober de gemeenlekas opgenomen en daarin bevonden f 9748,53, voor kennisgeving aangenomen Idem de mededeelingdat voor de betrekking van hoofd onderwijzer aan de Armenschool 12 sollicitanten zijn en het vergelijkend examen den 28 dezer zal plaats hebben. De iieeren vau der Vliet, dr. Goemans en Mulock Houwer worden benoemd om de eventueel inkomende reclames tegen het suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag te onderzoekeu. Dr. Goemans brengt rapport uit op het voorstel tot over name der bijzondere school van den heer Rensen als open bare, adviserende de commissie tot de overnamo. Mr de Clercq vraagt of de heer Rensen tot hoofdonder wijzer dier openbare school zul kunnen worden benoemd zonder vergelijkend examen, dit wordt door den Voorzitter en mr. Fokker, uit art. 68 der onderwijswet en het voorbeeld eener andere plaats toestemmend beantwoord. Daarop vraagt mr. de Glcrcq of er behoefte voor de overname bestaat? De Voorzitter zegtdat de school van den heer Karreman thans te klein isterwijl er bij de heeren Rensen en Bast- meijer plaats over is. Mr. de Clercq schrijft het floreren der Tusschenschool toe aan de verdiensten van den hoofdonderwijzer, èa de goed koopheid hij gelooft dat die toevloed zal blijven bestaan zoodat over eenigen lijd de school weder te klein zal zijn want de overgang zal niet zoo gemakkelijk gaan hij ziet niet in, dal men eene openbar'- school voor den eenen wel, voor den anderen niet toegankelijk kan stellen hij heeft ook bezwaar in de meerdere kosten, onder anderen het vooruitzigt om later pensioen te moeten verleenen. De Voorzitter geeft het laatste toe maar overigens is de be rekening zoo gemaaktdat de overname de gemeente niet meer dan nu zal kosten geschiedt zij niet, dan moet de Tusschen school vergroot worden en dit zou meer vereischen het priu- cipe van beoordeeliug over al of niet plaatsing woirdt hier reed9 toegepast; geen kind kan geplaatst worden zonder de beoor deeliug vau Burgemeester en Wethouders Mr. de Clercq gelooft, dat juist die beoordeeling niet vol te houden is hij acht door 4 scholen de behoefte genoegzaam voldaan. De Voorzitter zegt, dat er nog voor 40 kinderen aanvraag voor de Tusschenschool is waarvoor thans geen plaats is Mr. Fokker schrijft de toevloed bij den heer Karreman niet uitsluitend toe aan diens verdiensten waaraan ook hij groote hulde brengt, maar ook aan de toename van het schoolgaan der kinderen waarvan thans njeer werk gemaakt wordt dan vroeger bovendien is gebleken dat men door de wijze van opmaking der vroegere statistieke opgaven bij de regeling van het on derwijs in erreur is gebragt, omtrent het getal der schoolgaande kinderen dat werkelijk grooter is dan men waande, zoodat de Armenschool zelf na de vergrooting toch overvol is had dit erreur niet bestaandan was deze overname toen reeds voorgesteldmen heeft zich overtuigd dat de overgang geene bezwaren zal opleveren het schoolgeld bij den heer Rensen is lagermaar de aanschaffing der schoolbehoeften verhoogt dit nog al; wat de kwestie der toelating betreft ook deze acht hij uitgemaakt immers de verordening die hier kracht van wet heeftis door den Raad ontworpen en door de hooge regering goedgekeurd. Alsnu wordt tot de overname besloten met' bepaling dat de heer Rensen als vaste jaarwedde zal genieten 400,— 25% van de schoolgelden tot een minimum van - 150,— voor huur van het schoollokaal en meubelen - 100,— voor gemis van vrije woning- 100, en worden de r.oodige besluiten tot wijziging, van de veror dening tot regeling vau het lager onderwijshet schoolgeld vastgesteld ter kennisneming of goedkeuring aan het hooger bestuur op te zenden. Mr. van Dongen brengt namens zich zeiven mr. de Crane en den Heer Houwer rapport uit op de gemeentebegrootiug voor 1862. Dezelve heeft tot geene algemeene aanmerkingen aanleiding gegeven de commissie heeft echter ook kennis genomen van het adres van jhr. de Jonge tot afschaffing der belasting op de brandstoffen hoe wenschelijk de commisie vermindering van lasten ook acht de meerderheid heeft be grepen dat dit voor het oogenblik niet kan, zij stemt geheel in met, en verwijst naar, het antwoord van Burgemeester en Wethouders op de denkbeelden van adressant, zij acht de kapitalisatie der zelkasch niet in strijd met de beginselen van économie politique en zoude dit alleen zoo begrijpen wan neer men kapitaliseerde door besparing uit gewoneiukomstcn een harer leden heeft zich echter hiermede Diet vereenigd hij achtte de afschaffing eener drukkende belasting wensche lijk vooral daar z. i. de zelkasch stellig 17000 zoüde blij ven geven en men ƒ1000 op O. U. kon bezuinigen en ook vermindering der ambtenaren kon plaats hebben. Oferigens doet de commissie, onder advies tot aanneming der begrooting opmerken, dat H. I afd. II art. 9 der uit gaven, met 150 zal moeten verhoogd worden, voor ver booging van jaarwedden der hulponderwijzers onlangs toege staan.en gecfl zij in overweging of het besluit tot overname der school van Rensen ook niet tot verhooging zal moeten leiden. De Voorzitter geeft, ook namens de Wethouders, de verhooging van H. I afd. II, 9 toe, doch doet opmerken dat het besluit tot overname van heden als nog niet goedgekeurd tot geene anticipatie kan aanleiding geven dit zal later bij wijziging moeten geschieden. De commissie beaamt dit doch heeft er alleen de aan dacht op willen vestigen. Alsuu gaat de Raad overtot de behandeling der uitgaven de posten die betrekking hebben op het toezigt op of de invorde ring der plaatselijke middelen worden aangehouden op verzoek van mr. de Crane die te kennen geeft een voorstel tot afschaffiug te zullen doen. H. I afd. Ii art. 9 wordt verhoogd met ƒ150, „III 1 1 f 100, hetJaafste op voorstel van mr de Clercq, die eene proef wil genomen heb ben omtrent de beplanting van den Leverdijlc. Op onderdeel c van deze afdeeling werd door z. ed. ecnige in- lichtiug gevraagd nopens de geraamde 3831,46 voor reparatie aan de brug buiteii de havenpoort deze wordt hem door jhr. de Jonge en den Voorzitter gegeven terwijl ook mr. van Dongen eenige toelichtingen geeft, het artikel is daarop aan genomen. Op H. VIII afd. IV art. 17 wordt door mr. van 1 ongpn hoofdelijke stemming gevraagd en stemt z. ed. en de heer Landsknegt tegen; daarna wordt door Burgemeester en Wet houders een nieuwe post 18 voorgedragen ten einde de premien bij de veemarkten te kunnen betalen het voorgedragen art. 18 wordt alzoo 19 hetzelve en 11 IX wordt aangehouden. Ontvangsten. H. II art. 6. Tengevolge dat reeds dit jaar is of nog zal worden aangekocht kapitaal ten bedrage van ƒ8560, wordt op voorstel van Burgemeester en Wethouders dit artikel met 212,50 verhoogd. Art. 8 Batig saldo der gazfabriek wordt door mr. de Clercq overgebragt naar H. IV onder no. 10 zijn grond daarvoor was dat dit saldo niet is eene gewone inkomst, zooals H. II bedoeld, maar eene som bestemd tot redintegratieen men minder goed ingelichten, in dwaling koude brengen door het ouder H. 11 te laten Burgemeester en Wethouders verklaar den tegen die verplaatsing geen bezwaar te hebben. Bij H. HI afd. II verklaart mr. de Clercq geene hoofdelijke stemming te vragen maar zich verpligt te achten te kennen te geven zijn gevoelen omtrent deze belasting nog niet ver anderd 18. Bij afd. III van dat H. bekomt mr. de Crane het woord en zegt dat hij het vorige jaar als lid der commissie een voor- stel tot vermindering van den H. omslag heeft helpen doen, dat toen niet, is aangenomen voornamelijk om de door het dagelijksch bestuur geopperde bezwaren de regeling van het onderwijs en de afscheiding der armbesturen de eerste pe riode is doorgeworsteld en de gevolgen der afscheiding ziju niet zoo erg bevonden. De opbrengst der zelkasch is toene mende, een door hem genomen overzigt deed hem zien dat er dit jaar voor 17 zoo geen 18 mille zal afgeleverd worden; hij had daarom besloten een voorstel tot afschaffing van be lasting te doen, doch heeft de begrooting willen afwachten jhr. inr. C. de Jonge is hem toen voorgekomen, hij heeft diens voorstelen het antwoord van Burgemeester en Wethou ders nagegaan., en kan zich met de bedenkingen der laatsten niet vereenigen de politieke bezwaren hebben tot nog toe geen invloed op de glasblazerijen, daar is toenemende concurrentie zoodat er zelf 3 nieuwe worden opgerigten er is dus daar gebrek aan de grondstof, de aflevering der zelkasch zal dus blijven toenemen 'terwijl volgens globale opname, daar nog voor tal van jaren voorraad van isdaarom heeft hij als lid der com missie verklaard, het voorstel van jhr. de Jonge te zullen over nemen als lid van den raqd verklaart hij echter thans het uit te breiden en ook de afschaffing der wijnbelasting voor te stellen; volgens eene opgave ter secretarie brengt die op f 2384 hij stelt daarbij voor het personeel der plaatselijke administratie af te danken door hem gewonnen inlichtingen bij een des kundige eener naburige gemeente Iipbben hem overtuigd, dat men bij eene goede verordening, de belasting op het gedistel- leerd zeerwel kan controleren, met behulp der rijks ambtena ren (indien men daaromtrent convenu treft) daar het gedistel leerd niet zonder geleibiljet mag vervoerd worden met den wijn is dit echter moeijelijkerook te Gqes heeft men alleeu belasting op gedistelleerd en wijnen(de opbrengst aldaar wordt door z. ed. voorgelezen.) men heeft daar alleen deonkosten van ƒ20 aan den rijks roeijer, die zijne diensten aan de gemeente ver leent het overige personeel heeft men afgeschaftook te Tholen heeft men geene pl. commiesen, bij die afschaffing wil hij. ook de portiers voegen en de poorten openlaten omdat vrije circulatie niet alleen gemakkelijk maar ook'voordeelig is, dan erlangt men eene besparing van ambtenaren 2008, vuur en lichfc- 190 portiers - 150^— 2348,— hetgeen bijna gelijk staat met de wijnbelasting het gemis der brandstoffen wil hij vinden door van de o. u. ^000 af te nemen en de rest minder van de zelkasch te kapitaliseren hij een debiet van 17 mille houdt men dan toch lOOOO overtot aanleg en de rente daarvan zal over eenige jaren het gebruikte vergoeden; bovendien de buitengewone werken zooals dit jaar ƒ4000 aan eene brug verminderen gaande weg hij verlaugt het tegenivoordig geslachtdat reeds zooveel, ook voor achter stand en-oude schuld betaald heeft, eenigermate te ontlasten. De Voorzitter verklaart zich wat de afschaffing der brandstof fen betreft te refereren aan het rapport van Burgemeester en Wethouders, omtrent het adres van jhr. de Jonge, hetzelve is in druk, bij de leden bekendhij zoude door eene herhaling daarvan de aandacht van den Raad slechts vermoeijeu hij zal dus slechts de afschaffing der wijnbelasting refuteren hij toont aan, dat de gemiddelde opbrengst daarvan ƒ2500 niet/" 2300 is; hij merkt op dat te Goes de gemeente, waar de inning zonder ambtenaren volgens mr. de Crane thans zoo goed gaal, ten gevolge der afschaffing, tien agenten van policie -voor de ambulante dienst zijn tegen hier vierdus meerder kosten bovendieu is onder de f 2008 vo.or ambtenaren 144 begrepeu die de policieagenten hier alshnitengewone commiezen genieteu en deel hunner wedden uitmaken billijkerwijze zouden zij die moeten behouden want hunne bemoeijiugen zouden nretr ver minderen onder den post 190 voor vuur en licht, is 90 be grepen voor administratie, zegels enz. op het kantoor van den ge meente-ontvanger die behouden moeten blijven de 165 voor de portiers kunnen z. i. ook niet wegvallen of de belasting zoude zeer weinig opbrengen, immers de portiers ziju commiezen, zij houden ook 's nachts toezigtinaar laat men de poorten onbewaakt, dan zoude de vrije circulatie eene premie worden voor den oneerlijke tegenover den eerlijken nijvere; ook spreker is voor vrijheid doch alleen (kan het zijn) door geheele af schaffing; de besparing zoude dus slechts ƒ2000 zijn ook de door mr. de Crane genoemde resultaten van Goes kómen hem niet zoo gunstig voorimmers na aftrek der restitutie zoude daar het gedistelleerd ƒ8000 geven voor 600) zielen, en hier ƒ15000 voor 7000 zielen ook bij convenn met het rijk (zoo dit te erlangeu ware) zoqde het een gebrekkig toezigt zijn ten gevolge van het verschil dertolliuien is het gedistelleerd ver- accijnsd dan is hethet rijk onverschillig waar het geconsu meerd wordt, maar voor de plaatselijke belasting mag alleeu getroffen worden wat hier geconsumeerd wordtthans heeft men door de afgifte van het ..uitvoerbiljet bij den pose van. uitvoer aan den sedeutairen ambtenaar de zekerheid dat de uitvoer werkelijk gesohiedt; te Goes wordt in het midden der stad de uitvoer gedeclareerd en men heeft geene zekerheid dat die uitvoer wcikelijk gebeurt, dit zoude bij het uitgestrekte terreiu hier niet te verkiezen zijn meD houde in het oog dat-de belasting hier 50% hooger is dan in de buitengemeenten voor het smokkelen zoude dus bij onbe waakte poorten en de open haven eene aanzienlijke premie zijn eu men zonde gevaar loopen ƒ4000 te verspelen om er twee te bezuinigen. Mr. de Crane geeft toe dat er te Goes meer ambtenaren zijn maar doet opmerken dat men er ook de nachtwachts heeft afgeschaft die hier ook nog iets kosten is de verhouding op het gedistelleerd ongunstig dan komt dit dat welligt-, hier meer geconsumeerd wordt, maar daartegen brengt te Goes de wijn ƒ2500 op en hier slechts ruim 2300 en vermindert jaarlijks niettegenstaande het toezigt De gevaren van invoer bij onbe waakte poorten ziet hij niet in want de landsambtenaren zonden-ook 's nachts kunnen surveilleren bovendien is de nachtwacht altijd ambulant en men zoude gevaar loopen door deze gevat te worden Bovendien te Tholen bijv. waar ook geeue ambtenaren zijn heeft-men zich in verbindjng gesteld met de rijksontvangers te Schiedam enz. wordt aldaar vervoer, naar T aangegeven, dan wordt zulk3 dadelijk berigt,men weet dus altijd wat er komen moet. De voorzitter geeft nog eens de verhouding van consumtie en bevolking', als ten nadeele van Goes op, wat de vermindering van den wijn alhier betreft, heeftdit reeds zijne aandacht getrok ken en heeft hij daarovi-r reeds gesproken doch heeft voor het oogenblik nog geene reden dit aan iels anders dan mindere consumtie loe'tc schrijven. Hij gelooft niet, dat de rijks ambte naren, alleen voor de stad nachtelijke surveiil inceszouden doeu bovendien zoude het voorschrijven daarvan niet aan het bestuur toekomen. Mr. de Clercq is het niet volkomen eens met Burgemeester eu Wethouders en ook niet met de voorstellen der afschaffing. Niet met Burgemeester en Wethouders omdat zij z i. te zeer vasthouden aan het deukbeeld van aanlegden voorliet volgende geslachtterwijl het tegenwoordige reeds zoo veel aan achter standen heeft helpen betalen, en op debegrootiug buitengewone werken zijn voorgedragen die uit de gewone inkomsten moeten worden bestreden Intusschen stolt hij prijs op voorzigtigheid en wil liever Burgemeester eu Wethouders volgen waar zij te zuinig zijn dan onvoorzigtig worden maar er zijn uitersten; voorleden jaar heeft hij helpen voorstellen vermindering van den H. omslag, deze kan men gemakkelijker het eene jaarver- minderen en het andere weder verhoogen dau een afgeschaft middel weder invoeren en omdat hij wenschte Burgemeester en Wethouders bedacht zouden zijn op vermi ndering van lasten toen is veel opgegeven van werken die nog te dóen watffcn ,*?iij heeft daarvan thans niet zoo veel gehoord hij vraagl of die opsomming toen gedaan is, om.meerargnraenten tegen het voor stel'te hebben. Kene afschaffing- der'belasting op de brand stoffen acht hij nvnder aannemelijk, hij was daar alleen voor geweest wanneer uit de discussjen of het antwoord van Bur gemeester en Wethouders gebleken ware, dat de afschaffing der commiesen mogelijk wiss, daar hij dit eene eenigzints improductieve uitgaaf noemt, maar hij heeft gezien dit bij behoud der belasting op gedistelleerd niet mogelijk althans ge vaarlijk wij zoude dus de afschaffing alléén goedkeuren in dien bleek dat de industrie zeer onder de belasting leed of deze groot bezwaar voor den minderen stand gaf. Intusschen bespeurde hij met genoegen dat de Voorzitter thans meer aan die belasting schijnt te hechten dan vroeger immers meent hij zich te herinneren, dat z. ed. het vorige jaar gezegd heeft „zoo die verordening tot groote mocijelijkhedcn aanleiding mogt gevenhij geen bezwaar zoude zien de opheffing voor te stellen." Hij wenschtdat Burgemeester en Wethouders in het ver volg er naauwgezet op bedacht zullen zijn om ook het tegenwoordig geslacht genot te doen hebben van den gunsti- gen staat der fiuautien. Ook met het voorstel vau mr. de Crane om de wijnbe lasting af te schaffen en die op het gedistelleerd te behouden kan hij niet instemmen hij zoude dit eene onbillijkheid, tegen over den minder begunstigden stand achten. De Voorzitter ontkent de door mr. de Clercq bedoelde uit drukking te hebben gebezigd; we! licrrinnert hij zich'gezegd te hebben, dat de afschaffing hem (Jan noodig voor zoude komen voor het geval de meetlooneu zeer hoog zouden s'ijgen of wanneer bij afschaffing der rijks belasting talrijker perso neel voor het toezigt noodig werd. Overigens verzoekt hij, dat men niet eenige conclusie omtrent zijne individneclc opinio over de al of niet afschaffing uit zijne stemming' in dezen zal afleiden. Wat aangaat de ten vofige -jure opgenoemde uog te doene werken verklaart hij nog dezelfde nota bij zich te hebben, enkele dier werken zijn reeds anderen worden uitgevoerder is circa voor -151)00 verrigt tegenover 60()()O dat te doen was men kan dus niet zeggen dat de geheele uitvoering een verre toekomst, zal vorderen. Bur gemeester en Wethouders moeten persisteren bij het. door den -raad aangenomen beginsel om de opbrengst der zelkasch te kapitaliseren en alleen tot afschaffing van lasten over te gaan wanneer rentcwinst en vermindering van uitgaven daartoe goede gronden geven. De uitdrukking „voor den nazaat ka pitaliseren," begrijpt hij eigenlijk niet, immers de nazaat zal van het gekapitaliseerde geene meerdere rente trekken dan het tegenwoordig geslacht, dat ook thans i'eèds de vruchten trekt door de verhoogiug van het artikel renten zooals dit artikel nog straks, ten gevolge van aanleg, verhoogd is; terwijl men ook het voorgeslacht wel in rekening mag bren gen dat het jaren lang deze opbrengst heeft geb.aikt niet "alleen om achterstand aan te zuiveren maar ook massa's van dat kapitaal als gewone inkomst Mr.de Crane antwoordt mr. de Clercq dat hij de afschaffing der wijnbelasting niet heeft voorgesteld omdat het wijn betrof maar alleen omdat daarmede de ambtenaren konden worden afgeschaft. Dr. Keiler vraagt of er geene aanleiding zoude zijn, op grond van de door mr. de Crane gereleveerde behoefte aan grondstof, den prijs der zelkasch te verhoogen. De Voorzitter zegt dat dit reeds bij Burgemeester en Wethouders is overwogen doch bijzondere redenen een voor stel aan den Raad tot hiertoe weerhouden hebben. Mr. van Dongen zegt, dat hij van de zijde der afschaffing sterk heeft lioorcn wijzen, daaropdat het voorgeslacht ƒ300000 zoude gekapitaliseerd hebben hierbij moet. men z. i. echter niet vergeten, dat. van het legaat van Mogge, door datzelfde voorgeslacht 100000 voorde visscherij is afgenomen. Mr. Fokker herinnert den treurigen toestand der fluantien van Zierikzee vau 1794 tot 1813, men de schuld der stad heeft geconverteerden men toen de opbrengst der zelkasch heeft gebruikt tot schulddelgingin zoo ver moet men het voorgeslacht niet. le hard vallen, omdat het. eigen lijk daardoor ook kapitaliseerdetoen men in 1852 licht begon te zien in de fluantien der stad viel de aandacht der leden van den Raad op - eu werd iiesloten wanpeer de stad vau schulden vrij zoude zijn, om te-kapitaliseren, eefst heeft men dit schijnbaar niet gedaan maar men heeft het buitengewone werk de verlenging van den Westhavcndijk waarvan de ra ming 20 mille was, daaruit bestreden, waarin men geholpen is doordien., door toevallige omstandigheden de 1 oen nieuw voorgedragen belastingen zeer laat zijn goedgekeurd en alzoo eigenlijk een gedeelte van een jaar te veel belasting is geheven neemt men de voorstellen tot afschaffing aan dan zal men het opgetrokken gebouw slopen, bij behoud van de belasting zal men bij eenig geduld binnen zeer korten lijd op goede gronden tot afschaffing kunnen overgaan, eu ook dit geslacht, dat hoe waar het is dat niemand weet hoe lang hij zal leven ilan toch ook hoopt langer, dan den dag van heden of morgen te leven zal van die afschaffing, waarmede men geeu dag langer dau noodig is zal wachten het voordeel hebben. De heer Houwer geeft te kennen, dat uit het rapport zijn gevoelen over de afschaffing der brandstoffen bekend is, om trent die der wijnen moet hij de verzekering geven dat de inning der belasting op gedistelleerd niet verzekerd is, zoo men de plaatselijke ambtenaren afschaft daar alsdan geen toezigt olj den uitvoer kan gehouden waden, zooals hij dan ook weet, dat men in de buitengemeenten grootendeels door het goede oczigt in deze gemeente, in staat, is de heffing te doen zonder speciale ambtenaren. Alsnu sluit de Voorzitter de discussien eu wil overgaan tot de stemming over het voorstel van mr. de Crane om H. Ill afd. 11 art. I met /2i>00 te verminderen de heet van der Vliet vraagt Df liet voorstel ondersteund is na eenige discussie over het al of niet uoodige om dergelijke voorstellen bij de begrootiug le ondersteunen verklareu de heeren jhr. de Jonge mr. de Clercq cn van der Vliet zich to.ton- derstenning bereid tegen het voovslel verklaren zich 9 leden eu voor 3 (de heeren de Crane, Keller en Landsknegt) het zelfde geschiedt op het voorstel tot afschaffing vac de belas-

Zierikzeesche Courant | 1861 | | pagina 1