T Buitenlandsche Tijdingen Advertentiën. ZEEUWSCHE DUliilVREUQD Gezelschaps-Liederen. Burgerl. Stand te Zierikzee. Zeetijdingen Beurs- en rktberigten. Vervoer- Middelen. *uure_t„ <+*acm Dezer dagen zijn bij bet graven vaneen put achter heihuis van den heer de Kal van Oost en Wesl-liarendrecht eenige ellen diep onder den grond verglaasde aarden kruikjes of kan - neljes van zeer ouden vorm ontdekt. Deze zijn op eetie vergadering van het genootschap Piciura vertoond en door den heer de Kal aan eenige liefhebbers ten geschenke gegeven. Men ver liest zich in gissingen hoe dit aardewerk daar gekomen is. [D. C.) Men schrijft uil Scheveningen van l i dezer. Zekere J B. dragonder bij hei te'sllagciii garnizoen liggend rcgcinenl in den afgeloopen nacht in beschonken toestand ten huize zijner be minde alhier gekomen zijnde heeft zich zuo zeer vergelen dal hij een jongen dien hij meende dat baldadigheid aan het raam gedaan had van de woning waarin hij zich bevond niet tuinder dan vier wondcu aan de beide armen hoven de linker ribben en aan het oor heeft toe- gobragt. De militair, die, naar men verzekert, overigens van een goed gedrag is beeft zich na hel plegen van het feit uit de voeten gemaakt. Tegen hem is proces-verbaal geredigeerd. Men schrijft uit Zutphen van 15 dezer. Als ecne zeldzame bijzonderheidmeldt men dal gisteren middag, op ongeveer anderhalf utirs van deze stad door vier heeren jagllief- hebbers die ter gewone jagt waren uitgegaan onder anduren geschoten zijn vijf vossen waar van 3 zeer groote en "2 andere gewone exem plaren. Deze fraaije (lieren waren des avonds voor belangstellenden ter bezigtiging opgehan gen en lokten vele bezoekers uit. Men schrijft uit Eindhoven van lö dezer. De gemeenteraad dezer stad heeft in zijn laatst gehouden vergadering besloten 1. om met 1 Januarij a. s. af te schaffen de belasting op den invoer van brandstoffen ..en 2. uit te loven eene som van f lUO voor hem die hel beste plan voor een nieuw stadhuis zal inleveren. In de buurschap («eesleren onder de ge meente Tubbergen is eene vrouw bevallen van drie welgeschapen kinderen twee daarvan zijn nog in leven. Men schrijft uil Kampen van 12 dezer, benige ingezetenen dezer gemeente hebben het voornetnon om zich lol eene commissie Ie vor men ten einde voor hunne rekening eene aan zienlijke hoeveelheid aardappelen in het buiten land Ie doen koopen die aan oppassende ar beiders en handwerkslieden die alhier woon achtig zijn, .zullen worden afgestaanzonder dat er winst op zal berekend worden. Ook te Zwolle zal een deskundige naar het buitenland worden afgezondenom lot gelijk doeleinde aldaar aardappelen in te koopen, .Men schrijft uil Oidenzaal van ld dezer, (listeren avond had in de nabijheid dezer stad eene verregaande baldadigheid plaats. Een vreedzaam grijsaard van zijne familie huis waarts willende keeren werd eensklaps en on verhoeds door een losbandig jongeling uil de gemeente Wecrsclo met een mes zoodanig ver wond dat men voor zijn behoud vreest. .Naar men verneemt, is de dader dezelfde, die jl. donderdag voordo regtbank le Almelo heeft l<r- regl gestaan wegens verwonding van een her bergier te Borne die hein wegens baldadig heid huilen de deur had doen zetten. Men schrijft uit Brussel van 14 dezer. Volgens hel dagblad van Luik werd de koning der Nederlanden den 19 dezer, des avonds lusschen 7 en 8 ure aldaar verwacht om den volgenden morgen over Duitschland naar Nederland terug te keeren. Hij verlaat Parijs zaturdag morgen en vertoeft nog te Com- piègne waardoor hij verhinderd wordt vroeger te Luik aan te komen. Koning Leopold door den her log en de hertogin van Brabant vergezeld, zal denkelijk tegen 3 ure des namiddags aldaar aankomen door de autoriteiten ontvangen worden des avonds de gala-voorstelling in den schouwburg hijwonen en de nieuwe koninklijke loge die prachtig gedecoreerd zal zijn inwijden. Het gevolgdes koniogs en dcroverige vorstelijke personen zal uit den hofmaarschalk twee eere- dames, den grootmeester van hel huis des her- logs en verscheidene aides de-canip beslaan, maar geen der ministers hij deze gelegenheid naar Luik komen. I)c gemeenteraad heeft30,090 francs tot versiering van den weg lusschen hel station en hel paleis voor illuminatie enz. toegestaan en ook de ingezetenen zullen be wijzen van vreugde over het bezoek des konings der Nederlanden geven. Men schrijft uit Brussel van 15 dezer, liet zal uwe aandacht niet ontgaan zijn dat de Précurseur een serie artikelen is begonnen strekkende ten heiooge dal het koloniale stel- sel van Nederland hel beste is dat alleen Ne derland er in geslaagd is zijne koloniën produc* lief le maken terwijl Frankrijk, Fngeiand Spanje enz. slechts verlies bij de hunne gehad hebben. Met Anlwerpsche blad houdt Belgie het oorbeeld van Nederland voor oogenen spoort ons land aan den raad des hertogs van Brabant te volgen die steeds op de vestiging van transatlantische etablissementen heeft aange drongen. ÖUITSCHLAND. In een der eerste mode-magazijnen te Hamburg vervoegde zich onlangs een eenvoudig, doch net gekleed dienstmeisje om een omslagdoek te koopen. Nadat zij een geheelen hoop doeken van minder gehalte had afgekeurd werd haar een shawl van 200 thaler voorgelegd die haar onniiddelijk beviel en die zij in klinkende munt betaalde. Hie dure koop, voor een dienst meisje gaf argwaan men verwittigde de policie er van aan wie hij hel onderzoek bleek dal een zeker getal dienstmeisjes hel geld hadden hijeengebragl om zoodoende des zondags otn beurten een prachtige shaw l le kunnen dragen. Men herinnert zich dal de Eransche ge neraal Niel voor hel uitbreken van den eersten Italiaanschen oorlog het leger en de vestingen van Sardinië in oogenschouw genomen heeft. Maarschalk Magnan heeft onlangs den Vencti- aanschen vierhoek bezigligdmaar van deze inspectie kan hij slechts zijn teruggekeerd met de overtuiging van deze reeks van verdedigings werken meer lijd en oneindig meer opoffering kosten zou dan Napoleon en de ('ransele n die slechts voor koite schitterende veldloglen be rekend zijn kunnen verdragen. FR ANK RIJK. Parijs, 15 October. HH. MM-, de keizer en de koning dor Nederlanden zijn heden namiddag ten half vijf ure in deze hoofdstad aangekomen, en zullen nadat op hel paleis der Tuiieriên een grool diner is gehouden, dezen avond de voor stelling in hel thédtre Italien met hnnne tegen woordigheid vcreeren. Tegen morgen blijft een uitslaptje naar Versailles bepaald. Dezer dagen is eene jonge vrouw te Parijs bevallen van een meisje, met een hoofd mettwee aangezigten die volkomen tot in de kleinste bijzonderheden op elkander geleken. Gedurende de weinige uren dat liet kind geleefd heeft, namen die gezigten telkens dezelfde uitdrukking aan zoodat ook b. v. wanneer het weende het zelfde geschrei uit beide monden kwam, hetgeen doet vermoeden dat er niettegenstaande den grooten om rung van bet hoofd slechts één hersengestel bestaat. Het overige gedeelte des ligcliaams was goed gevormd. Het dagblad van Monlpellier zegt dat de pogingen tol redding dergenen die in eene mijn te I.alle door het water bedolven waren niet grooten ijver worden voortgezet en hoe men hoop had in den loop van den avond met die ongelukkigen in gemeenschap te kunnen komen, wier angstkreten en de slagen hunner spaden vernomen werden. De prefect hield persoon lijk toezigt over den arbeid reeds waren ver scheiden loopgraven geopend. Van de vier personen die in de mijn van Lalla bedolven waren, zijn twee gered en twee overleden. GROOT-BRITTAN NI EN ,11. zaturdag is een aantal nieuw gebouwde buizen in de Old-kent-Road te Londen met een vreeselijk geweld ingestort. Gelukkiger wijze zijn daarbij geune menschen omgekomen. Eene zeer treurige gebeurtenis heeft eene der aanzienlijkste famibën van Schotland in rouw gedompeld. De burggraaf Forth oudste zoon des graven van Penh. heeft zich, onder uiterst tragische en romaneske omstandigheden van hel leven beroofd. Uit het den 10 dezer door den koroner ingesteld onderzoek is hel volgende gebleken De burggraaf Forth wiens naam onlangs zeer bekend was geworden door een proces lot echtscheiding, hem door de burg gravin van Forth aangedaan was in de laatste dagen van Julij te Glochester komen wonen waar hij onder den naam van kapitein Drum mond kamersin liet hótel de Spa gehuurd had. Hij wasdoor eene jonge dame vergezeld die voor zijne vrouw doorging en in staat van ver gevor derde zwangerschap verkeerde. Na verloop van weinige dagen huurde hij eene eigene woning en het vcreischt aantal dienstboden. Den 19 Sep tember beviel de vrouw van een meisje maar na verloop van drie weken gedurende welke de burggraaf niet van hare sponde week be zweek zij. Dit bragt hem in een toestand van volslagen krankzinnigheid, die zich onder an deren door het drinken vanontzeltend veel bran dewijn het door elkander, werpen zijner meu belen en het pakken zijner valiezen openbaarde. De dienstboden durfden hem niet naderen maar de ziekenoppaster ging hem van kamer tot kamer na. Eens zag zij hem een flesch met laudanum grijpen en vóór dat zij zulks beletten kon de helft daarvan uitdrinken. Forth be weerde dat het portwijn was maar het vergif miste zijne uitwerking niet. De ter hulp ge roepen geneesheer wist hem nog wel een mes te ontrukken, dat hij naar zijne keel bragtmaar kort daarna stortte hij bewusteloos neder en was binnen weinige uren een lijk. De ongelukkige, tenjare 1834 te Napels geboren had dus slechts donjeeftijd van '27 jaren bereikt. De New-York Herald bevat eene lijst der aldaar sedert 13 Julij in beslag genomen sche pen tuebehoorende (geheel of gedeeltelijk) aan burgers der zuidelijke staten. Het zijn 3 stoom- booten, 19 groote schepen 12 barken, i bii le ken en 3 schooners, te zamen H schepen die gezamenlijk eene waarde hebben van ongeveer 780,000 dollars. De Cmdnnuüe Enquirer" begroot het aantal troepen in de nabijheid van Washington op minstens 400,000 man die lusschen heide par tijen ongeveer gelijkelijk verdeeld zijn. Te Austerlitz had Napoleon 80,000, de ge allieerden 100,000 man te Jena 130,000hij Wagram 150,000 enz. Washington heeft nooit meer dan 30,000 man op eens onder zijne be velen gehad. De slag die dus lusschen de generaals Mac Clellan en Beauregard, aan de oevers van den I'olomac zal geleverd worden zal dus niet slechts in de geschicdbockcn van Amerika maar in die der geheele wereld in dit opzigt zonder wcérga zijn. Tc St. Louis heeft het gerucht dat de ge neraal Fremoni ontslagen zou worden eene zoo danige agitatie veroorzaakt dat de heer Seward geseind heeft dal de generaal niet zou worden ontslagen noch voor een krijgsraad gedaagd. De generaal Beynolds heeft ecne overwinning op de Zuidelijken in een gevecht bij Cheat Mountain behaald. Volgens gerucht zijn de Zuidelijken achter MaDUassas teruggetrokken. Door de regering zijn al de stoombooien van van der Bilt voor transportschepen afgehuurd. JONGSTE TIJDINGEN Warschau 16 October. In wcérwil van het gestreng verbod der overheden on van don staat van beleg heeft de manistalic ter cere van Ko- siusko op diens geboortedag heden plaats ge grepen. Al de winkels en de benrs bleven ge sloten. De troepen omsingelden de kerken werwaarts de inwoners in groote menigte heen- stroomde. De zamenscholingen zijn door de kavalerie uiteengejaagd. Er is geen bloed ge stort maar talrijke arrestatien zonder onder scheid in jaren of kunne te maken zijn ge daan. In de stad heerscht eene levendige gisting. Ondertrouwd A. AUGUSTIJN, Wed.' van A. P. KhuijSSE Zierikzee en 18 October 1861. P. J.'COSTERUS. A Igemeene kennisgeving. nog eene kleine voorraad nieuwe GRAAUVVE (Capucijner) ERWTEN, extra kwaliteit, a 25 cents de kop. Men adressere zich ter informatie bij de Uitgevers dezer Courant Erven A. de Vos, bij ivien bij voorduring te verkrijgen is de derde druK van do bevattende meer dan 85© op verschillende gelegenheden toepasselijke Prijs 40 Cents. VAN 1 1 TOTEN MET I 8 OCTOBER I 86 I Geboren. Eene dochter van A. Schoenmaker en A. E. Huekeshoven. Eene dochter van C. Nijs en P. Courtens. Eene dochter van J. Versteeg en T. Heuseveldt. Een zoon van J. C. Pilaar en K. M. Pilaar. Eene dochter van J. Lokker en W. de Vlieger. Gehuwd. W. J. Ceulen en A. E. Smits. N, Eijke en M. van Schelven. Overleden. M.' Phernambucq oud 9 m.z. J. van den Rerge, oud 65 jweduwnr. M. P. Verhulst, oud 3 j., d. M. C. de Vos oud 14 d.d. A. de Vos oud 14 d.z. Zierikzee, 18 October. Binnengekomen Courier kapt. G. McUldijk ian New Castlc. 16 Oct. (Jitgcz. Alma kapt. II. Buwbijes, naar Ncw-Caslle. Brouwershaven, Gearriveerd 17 Oct. Stad Dordrecht, .1. H. Sluit Londen, Dordrecht. 15 'Uitgezeild B'illilon H. ten Zeldain Ganswijk Botterdam Melbourne. Fr ijzen der effecten 1e Amsterdam. de a S7 October'1 1. Nederland Werkelijke Schuld 2'/.Jpcf. 3 64 Va dito dito 7.r.s s dito dito 4 09'Vifl A mortis, syndic. 3S Rusland bij Hope 1*798/18 1 6 5 102>/4 dito 1828/1829 O 1 (11 ;v4 bij Sticglitz. ode leen. O 81*/4 dito 'uie leen. JSoo 5 94'/lfl Leening' 18.">9 3 59<Vl6 Leeniug 18.00 *Vs t 89 '/g dito 74VS bij Uópé 4 Pert. van ass. 6 65 V2 Poolscheschatkist oblig. 4 Aandeel groote I'uss. spourw e. a f 23(5 volgel'ourn. 5 f 189'/a Oostenrijk Weenerbank bij Goll.en Po 5 d io dito 4 41'/, Meialiek 5 *43'6 dito 2D, 235,8 ui to, rente Ainstcrdnm 5 69r dito nationale b 1 64Din Wnener-aaml. a ii 500 L. Portugal BuitCnlandsch van 1&53 1S60 5 3 7Ö V,n 1 '5'5/18 dito van (839 1859 -V3 Spanje Bnitenlandseh -i-s 59b4 Bin henlandscl. ,31 47 ''f. 'Bnilen'Iandseii 3"/„ on 2 246ste STAATS-EzOTEiaiJ 1ste Kinase. 1ste Lijst. No- 17751 f 2010. 2do Lijst. No.12709 ('1500 no. 3616 /TO00. 3de Lijst. No. 6436 f 20,009 no. 44r,5 f 5000 no. 1433, 3422, 18486 en 19518 ieder 1000. Miditenprijzcn van de volgende artikelen te Zierikzce vnn deu 17 October 1861. Dp S'fid. Mndde. De Ned. itfriffVe Oudo Tarwe 1S00 1 12,23 l'iiardcboonen t S,00 Nieuwe dito 1861 - 12,23 Witte dilo - 13,51 Afwijkende dito - o,uo. .Bruine dito - 13 50 Z.-Zomer dito - Graauwe Krwten - 0,00 Ordinaire dito 0,00 Groene dito - 12,00 Rogge - 8,GO Gele dito - 0,00 Winter-Gerst - 6,60 Kpolzaad - 0,00 Zomer-dilo 6,25 Zaai-Lijnzaad - 0.00 H aver - 3,00 Slag-Lijnzaad 0,00 diens It n ;schen Middelburg en Botterdam. ■j/üv. Middelburg Van Rotterdam: Ziiturdag 19, 's morg 11 al Zaturdag 19, 'smorg 7 Zondag 20, 111 I Zondag 20» 7 Maandag 21, o:-2 Maandag 21, 9:,/4 ümgadag 22 6 (Dingsdag 22, 93(4 De diligence r.al van Zierikzee 2 uren na de afvaart «Ier stoomboot van It •UorJtini naar Middelburg en van Middel burg naar ItöU. */2 uur na de afvaart der stoomboot rijden diensl lusschen Goes en Hollerdam. Van Rotterdam, Maandag "Woensda* Van Goes: 2i, 'smorg, 23, '"[2 5 Zaturdag 19, 's morg. 7 Dingsdag 22, 83/4 dienst lusschen Vlissingen en Botterdam. Fan VI. is si rij en I Van Rotterdam' des maandags, woensdags 'les dingsdags donderdags en vrijdags 'smorg. ten 8u J en za'.urd. 'smorgten S'/2 u De diligence rijdt van Zierikzee des morgens ten 9 uro voor deafvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten l0Va ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen.

Zierikzeesche Courant | 1861 | | pagina 2