1 Advertentiën. Zeetijdingen ISeurs- en ülarktberigten. Vervoer-5 vuii dun oceaan lierwaarls medegevoerd en als kos tb at u reliquien aan dezen en genen rondge deeld. Die stekjes werden in verseliillonde tuinen der hoofdstad gezet en bepaaldelijk ook inden kleinen tuin van het stadhuis te midden der lokalen van de prefec uur. Twintig jaren zijn voldoende geweest om dien treurwilg een onlzctlenden ontvang te doen verkrijgen zoodat hij thans de (taaiste hoont uit dien tuin is. brieven uil Napels van den .Kslen melden dat 1 bataillons' bersaglieri in allerijl naar Cala- briii zijn gezonden. Do Democrazia van den 4 had gesproken van een gevecht nabij Borgése doch dit heeft zich niet bevestigd. I)c bewegingen van troepen tusschen Toulon Italië en Afrika houden aan. Dagelijks worden detachementen Afrikaanscho kavalerie te Port- Vendres ontscheept. Ken schrijven uit Napels van den 9 dezer meldt, dat Borjés legen Catancaro zou zijn op gerukt en hebben beproefd dieslad aan te vallen. Hij zou volgenssommigen eenenederlaag hebben geleden volgens anderen zou het slechts ecne gefingeerde manoeuvre geweest zijn. Men schrijft uit Turijn van 11 dezer. Volgens eette correspondentie van de [Vazionc uit Itome, van 9 dezer, werden er weder royalis tische expedition uitgerust, liet gerucht wilde dat de roijalisten op verschillende punten der zuidelijke provincie een aanval beproeven zouden. Te Marseille en Triest zijn de Bourbonsche com- millf-s ijverig werkzaam. Ken gerucht als zou Garibaldi het eiland Ca- prera verlaten hebben, wordt tegengesproken.' La Prcsse zegt Wij ontvangen 'af schuwelijke verhalen uit Italië omtrent eene executie van LocalclliHet schijnt datdoor eene onhandigheid van den beul hel hoofd van dit ongelukkig slagtoffer is verschoven, zoodat het ncdervallend mes (want de pauselijke re geling die overigens zulk een afschuw toont van onze instellingen had van onze regering ecne guillotine geleend) alleen hel bovenste van het hoofd en een deel van hel'gczigt wegnam. Dit ontzettend schouwspel deed een kreet van af grijzen opgaan zelfs onder de sbirren die het schavot omsingelde." Kn le Siècle voegt cr hij la wèl moge incn al die bijzonderheden ijzingwekkend noemen, maar hel afschuwelijkste van alles is nog dat gouvernement van grijsaards en priesters het welk lot geenen prijs was le bewegen, gratie le bewijzen.'' illogl Localcll i overigens onschuldig zijn, dan is hij reeds gewroken als de telegraaf waarheid spreekt, want Boijès zou zijn gevangen genomen, veroordeeld en Ier dood gebragtterwijl ook zijne 45 gezellen gevankelijk zijn weggevoerd. Maar l'Union blijft dien veldheer nog voorstelleo als zegevierend aan het hoofd van een leger groot GOOI) man, dal dagelijks met nieuwe vrij willigers wordt aangevuld. Te Genua wordt veel gesproken overeen voorval op hel eiland Klha. Een schip van tamelijk grooicn tonneninhoud varende onder llaliaanschc vlag zag zich door storm genood zaakt eene schuilplaats te zoeken Ier reedc van l'orto i.ongone. Het werd alslocn dadelijk be zocht door een brigadier der douane en daar deze meende bij den kapitein zekere onrust te bespeuren werd tot een naauvvkcurig onder zoek overgegaan en allerlei wapenen eu krijgs voorraad bevonden. Toen de brigadier daarop verklaarde dat het schip moest worden in beslag genomen trachtte de kapitein le vergeefs dien ambtenaar om te koopen, en tovm deze zich weder in eene sloep naar den wal begaf, loste hel scheepsvolk cenigc scholen op hem die echler hun doel misten. Op hul hoorei) van dat ge weervuur kwam du op de kust gevestigde doiia- nenpost den brigadier te hulp en gelukte hel om het vaartuig dal reeds manoeuvreerde om zee te kiezen in beslag le nemen. De gehuele equipage werd gevankelijk naar Livonio over- gehragt Men schrijft uil Konslantiiiopul van 9 dezer. De conferentie» over de Donau-vorslen- dommou zijn geschorst. De vertegenwoordigers hadden nieuwe instructie» aan hunne regeringen gevraagd. De Servische gezant is weder ver trokken zijne onderhandelingen hebben tol niets geleid. Omer-pacha heeft versterkingen ontvangen. Kr liep een gerucht dat Mehemet-Ali tot opperbevelhebber over het leger zou benoemd worden. Zijn zoon Êtftm-pacha lijdt aan eene keelziekte, ffuprisii-pacha is vertrokken. Men verzekert dat er thans niet minder dan twaalf duizend werklieden aan de doorgraving dur landengte van Suez worden gebezigd.. On langs is aldaar bij vlc graafwerken te Gizelli een tempelgebouw ontdekt hetwelk moer dan vijf duizend jaren oud on zoo uitgebreid is als het Louvre le Parijs. Te Karnali is een tempel van een uur in omtrek gevonden en te Edfu een niet twintig zalen. De inuren dier gebouwen zijn bedekt met beeldhouwwerk opschriften hië roglyfen en verschillende schilderstukken die door den loop des lijds niet beschadigd zijn. Oil St. Petersburg wordt aan do Opinion NaiÜmalegeschreven dat in liusland de liberale beweging zich dagelijks meer uitbreidt in de verst afgelegen provinciën Sibeiiö Finland Bcssarabiëis de propagenda buitengemeen groot. Overal wordt aan het openbaar gezag de aanwezigheid bekend gemaakt van colporteurs, die hel platteland afloopen zich in de dorpen en ook in de steden verlootten en voor zeer lagen prijs de Klok (ilertzens blad Kolokol) de Toekomst en andere der regering vijandige blaadjes verkoopen die zelfs tot in China ge lezen worden. De raad van state heeft deze ernstige aangelegenheid tot een puril van over weging gemaakt en naar aanleiding van een door dit ligchaam genomen besluit zijn de pro vinciale en gemeentebesturen aangeschreven riiet meer strengheid le waken tegen de ver spreiding va» verboden geschriften. Naar hel echler schijnt is de policie niet hij magie ze legen le gaan. Parijs, 13 October. De Monileur meldt dat de koning der Nederlanden ten 51/, ure te Com- piégnc ts aangekomen. Hij word aan hel station van den spoorweg door den keizer opgewacht. De keizerin ontving den koning onder aan den grooten trap van hel paleis. GROOT-BRITTA N NI EN Londen I I October. Onlangs maakte lord Palmerslon toevallig de hem minder welkome ontdekking dal zijne residentie Walmcr Castle nu drie jaren geleden even als al de overige forten op de kust tusschen Portsmouth ende' monding van den Teems in ernstige» slaat van verdediging gebragt was, zoodat onder het slaap vertrek van zijn lordschap ongeveer honderd vaatjes buskruid lagen. Daar nu de grijze en nog altijd levenslustige staatsman weinig trek gevoelt om op tragische wijze het leven te eindi gen zijn de honderd vaatjes op zijn hevel voorzigtig uit het vreedzaam slot naar eene na bijgelegen kazerne otergebragl. De wet in do laatste parlememszitting aangenomen waarbij personen die in criminele zaken wegens gemoedsbezwaren weigeren een eed af le leggen daarvan worden verschoond en zich hij eene belofte mogen bepalen, is den 1 dezer in werking gekomen. Wanneer nu iemand hij ecne dergelijke gelegenheid pleglig verklaart dat het doen van een eed naar zijne godsdien stige overtuiging ongeoorloofd is zal de door hem af Ie leggen belofte om de waarheid le spreken dezelfde kracht en gevolgen hebben als een eed eu eene valsche verklaring ook als meineed strafbaar zijn. Ver bewesten Schotland ongevocr 42 geografische mijlen van St. Kilda op 57° 36' n. b. en 1.1° 4t' vv. I. van Greenwich verheft zich uit den Atlantische» Oceaan eene naakte kegelvormige rots, de liokol of, zooals hij tegenwoordig genoemd wordt, Kockall. Volgens de onderzoekingen van kapitein VIdal is zij slechts hel bovenste gedeelte van een onderzee- sclieu berg, die van het uitgestrekte plateau waarop zich Engeland en de geheele noordzee bevindt door eene klove wordt gescheiden waarin Vidal op 571)0 (Kngelsche) voel diepte nog geen grond kon peilen. Wegens de sterke branding vermeden alle vaartuigen tot heden zorgvuldig deze rots ledigt te naderen maar in hel vervolg zal men waar schijnlijk hare nabijheid gaan zoeken. Twee visschers smakken die onlangs in deze buurt waren vingen er in vijf dagen 27 ton kabeljaauw van de grootste soort. De visschen die blijk baar nog niet op de hoogte waren van do listige kunstgrepen van den menschbeten zoo happig toe, dat men werk had hen met het uitwerpen der vischhoeken bij te houden. Haakte oen kabeljaauw ongelukkig weêr van den haak, dan werd hij onmiddclijk door een der ontelbare haaijendie rond hel schip zwierven ver slonden. Ook de zeevogels schenen nog geene kennisgeving le hebben ontvangen van het bestaan der menschen althanszij waren zoo mak dat ze herhaaldelijk op hel dek vlogen. Uit New-York wordt van 3 October ge meld dal de juiste positie van de troepen der Zuidelijke Staten niet bekend is. De troepen der Noordelijke Staten blijven gestadig voorwaarts rukken. Bij die beweging heeft een misver stand plaats gehad letigevolge waarvan twee corpsen der Unietroepen op elkander hebben ge schoten en van weerszijden een aanzienlijk getal manschappen sneuvelde of gewond werd. Gene raal Anderson heeft veisterking aangevraagd op grond dat hij een berigt heeft ontvangen vol gens hetwelk hij een ontmoeting met den vijand heeft te wachten. Een schoener der marine van de Unie is van het fort Munroc naar Hatleros gezeild. De scheepvaart op de Potomac wordt op onderscheidene punten belemmerd door de batterijen der Zuidelijke troepen. Generaal Mansfield heeft de troepen van generaal Wool te Munroe overrompeld. Te New-York wordt eene nieuwe maritieme expeditie voorbereid. JONGSTE TIJDINGEN Volgens brieven uit Ragusa hebben de Mon- tenegrijnen Cincevo en Bigvo aangetast doch zich na een levendig gevecht van drie uren teruggetrokken. Korienichi is door 2000 insur- genlen aangevallen. Alen verzekert dat Omcr- pacha in weerwil van do dringende bevelen uil Konslantinopel geene offensive houding durft aan te nemen daar hij de armee niet vertrouwt. Hij vreest voor een algemeenen op stand en wantrouwt Servie. Yoor de vele bewijzen van deelneming bij het overlijden van haren geliefden Zoon, den Heer HENRI CHARLES MULOCK HOUWER betoond, betuigt de ondergetee- kende ook namens bare Kinderen en Behuwd- Kinderenharen hartelijke» dank. Wed. H. MULOCK HOUWER ZlERIKZEE, DE JONGE. 15 October 1861. Het COLLEGIE van REGEN TEN over liet HUIS van ARREST te Zierikzeemaakt bij deze bekend, dat op Maandag den vierden November 1800 een en zestigdes middagszal plaats hebben de open bare Aanbesteding van eenige Vernieu wingen Herstellingreu en het ge woon Onderhoud van het Huisover de jaren 1862 1863 en 1864, ingevolge het Bestek en de Voorwaarden, ter inzage voor handen bij den Cipier van hetzelve Huis terwijl op eenen nader te bepalen dag door den Ge meente-Bouwmeester de noodige aanwijzingen zullen gedaan worden. Zierikzeeden 10 October 1861. Het Collegie voornoemd M. C. de CRANE. Ter ordonnantie van hetzelve P. PAULUS, Lid en Secretaris. De Notaris J. P. van BORREN- DAM zal, ten verzoeke van zijne principalen op Maandag den 11 November 1861, 's middags ten 12 ure in het Logement van den Heer M. Augustijn te Zierikzee publiek presenteren te verkoopen Een Woonhuis met Schuur Erve Boomgaard en Hoveoicring, staande en gelegen in de Minnebroerstraat te Zierikzee, kadaster sectie A, Nos. 148 en 149, groot 45 Roeden 23 Ellen. En 13 Roeden 10 Ellen Hoveniering gelegen aan de westzijde der Iïoekinderstraat, aldaaren annex het voorgaande perceel kadaster sectie A, No. 251. Nadere informatiën te bekomen ten Kantore van voornoemden Notaris. Zierikzee 9 October. Uitgezeild de Ned. tjalk Brouwershavenkapt. N. Riedijk in ballast naar New-Castlc. Brouwershaven, Gearriveerd 11 Oct. HumboldtI,. Webring Stettin 41 Jason, L II. Lammerls vanllueren, Padang tl Ilelene H. Rasscben Baltimore, 11 Pelrellen N. J. Nielsen Taganrog 11 Melclnor M. Fiscovich Berdinanski allen naar Rotterdam. 4l Wendelina, W. J, Hilbrands, Liver pool 11 12 12 13 14 14 14 12 11 Victoria, W. .lenkcnson Parr beiden naar Dordrechl. Meidon, M. Gallen, Shields, BeatrixC. A.L. v. d. Wijck Batavia, beiden naar Rotterdam. Doggersbank F. Mammes Johanna MariaL.J. Wilhelmie, beiden van Batavia Arnold Biininger J. flashagen New-York Macasser .1. Rib Akijab Adrian a Petronella j. K. Annokkeo Batavia allen naar Botterdam. Billiion H. (en Zcldam Ganswijk Rotterdam Melbourne gesleept binnendoor van llellevoetslnis. Uitgezeild Stad DordrechtLH. Sluit, Dordrecht Londen. Per hel schip Jason kapt. J. H. Lammens van Buerenzijn van Padang aangebragl de volgende passagiers Miss. Home en een kind eon Javaansche be diende en 12 gëpasporteerde militairen. Per het N'ed. barkschip Johanna Maria kapt. J. H. Wilhelmie, is als passagier van Java aan gebragt: De jonge heer J. H. Guering. Mede kapt. Young en 12 manschappen, be- hoorende tot hel Eng. schip Hero, welke bodem was gezonken zijnde de kapitein met zijne manschappen door kapt. H. Wilhelmie onder de linie gered. Dit schip was bestemd van Cardiff naar Manilla. Per het schip Adriana Petronella J. K. Annokee is van Java als passagier aangebragl mejufvrouw de wed. Tjorda van Starkenbarg en een kind. Per het schip Macasser kapt. J. Bip, van Akijab alhier binnen kapitein B. M. Kinnell gevoerd hebbende de Eng. schoener Hull packet of Glasgow benevens 3 ma» behoorende tot deszelfs equipage welkè zijn gered door een Bremer schip toen hun vaartuig in zinkenden slaat verkeerde. Gemelde schooner was van Waterford naar Sevila bestemd. Kapt. Rip heeft deze schipbreukelingen op de hoogte van de Gronden overgenomen. 2 l/j[)ct, 3 4 3S Prijzen der effecten te Amsterdam. deu 14- October ibful. Nederland Werkelijke Schuld dito dito dito dito Amortis. 3yndie. Rusland bij Hope 1798/1816 dito 1828/1829 bij Stieglitz. 5de leen. dito 6de leen. t855 Leening 18 9 Leeniug 1860 dito bij Mope Gert. van nss. Poolsche schatkist oblïg. Aandeel groote lluss. spoorweg a 236 volgefourn. Oostenrijk Weenerbank bij Goll.en Co. dito dito Mstaliek dito ai!o, rente Amsterdam dito nationale Weener-aand. a fl 500 L. I860 Portugal Buitoni an dsch van 1833 di t) van 1856 t\ 1859 Spanje Buiterilu ifdsoh Binnenin n dscl; Buitenlandsch 3°/(j nn 5 04 716 76»/,o 99% 03 102'/-a 101% 94% 6 ■59% 80 74% 74% 554 76 1 1901/4 44 3,4 236/8 69'-,, 54.S, f 367 46 V4 *53/., 50 47>/4 42 ROTTER l>A.M, li October 186J TARWE; Zeeuwsch Vljjamsch en Ovcrmaasehe was niet rnim aangevoerd doch ging bij beperkte vraag .tot vorige prijzen traag van"de handgoede en puike f 12,50 a 13,50; mindere fit a f 12,25; Jarige f 10,50 af 12,25. ROGGE, Vlaams, en Overmaasch f8 a f9,10. GERST Winter f5,70 a f7,20. dito zomer f5,70 a f6,70 HAV13R_, korte f 3,75 a 4,75 dito lan^e f2,75 a f4,25. ERWTEN, f M a f 13,25; groote f 12,25 a f li, 50. PA A RDKNBOONEN f8 a f9. ?n. diensItussciie.) Middelburg en Botterdam. van Mrdriflhuro Donderd. 17, 's morg 10 Vrijdag 18, 10' 2 Zaturdag 19, 1' Zondag 20, 11 '[2 Vriv tint./pr/fam Woensdag 16, 'smorg 6 Vrijdag 18. 7 Zaturdag 19, 7 Zondag 20 7 He"diligence zal van Zierikzee 2 aren na, de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middel burg naar Rott. J/2 uur na deafyaarl der stoomboot rijden diens! tusschen Goes en Rotterdam. Van Rotterdam. Donderdag 17, 's morg. 6 Zaturdag 19, 7 dienst tusschen Vlissingcn en Botterdam. Ven Rotterdam -les dingsdags donderdags en zaturd.'smorgtenjS'/2 u zee des morgens ten 9 ure voor Van Goes: Woensdag 16, 'smorg. 10 Vrijdag 18, 11 Van Vlis sin gen des maandags, woensdags en vrijdags 'smorg. ten 8 u De diligence rijdt van Zieri. deafvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten IQ1/./ul;e voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen Ter Stadsdrukkerij van de Kr ven A. dt Vo:>

Zierikzeesche Courant | 1861 | | pagina 2