f r Zaturdag 12 October, WOENSDAG ZATURDAG. 'II. Sesturenen Administratie»! Sinnenlandsehe Tijdingen. Buitenlandsche Tijdingen Ikijab Rot- ïndoor ;omm. mans, nnen- P Cy- V. F. Stuit, W. 'dam luit. iére omm. Hellc- n door •loop h. A BO N N E ME N TS-P RIJS. Per drie maanden f 2,00. Franco per post ƒ2,25. Inzending der Advert.daags te voren, voor 10 uresmorgens VERS P RIJ S DER ADVERTENTIES'. GewonelScents de regel. Geboorte-, Huwelijkt- et. Roodberigten van 16 regels af I, behalve betZege.lregt. 64 ,99% 102% '01% M Vs 94% 59% 39% 192% bekendmaking. Burgemeester en Wethouders van Zicrikzce maken bekend dal het eerste aanvullingskobier der hoofdelijke belasting van deze gemeente en liet loopende dienstjaar op beden voorloopig is vastgesteld en van den 14 dezer, gedurende eerlien dagen ter Secretarie dezer gemeente een ieder ter lezing zal voorliggen ingc- lolgc de wet. Zierilezee den 9 October 1861. B. C. CAU, Voorzitter. J. P.y. ERMERINS Secretaris. KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee, Paigen ter kennis van de daarbij belanghebbende niliciens verlofgangers in deze gemeente dat ver mis erin de maand Junij jongstleden eene in jectie is gehouden welke over hel algemeen een onsligen uilslag heeft opgeleverd het niet iiodzakelijk is voorgekomen de miliciens in den oop van dit jaar andermaal aan eene inspectie ie onderwerpen. Zierikzee, den 9 October 1861. B. C. CAU, Voorzitter. P. N. ERMERINS Secretaris. Zierikzee, 10 October. Bij koninklijk be- j luit is herbenoemd tot burgemeester der emeente Kerkwerve G. van der Cingel. - De invoer van aardappelen uit Duitschland leemt dagelijks toe. Behalve van aanvoer met verschillende stoombooten zijn in den loop van nog geen acht dagen 18,092 mudden in ichepenlangs bet kantoor Lobith aangebragt die bestemd waren naar AmsterdamRotter dam Utrecht en Arnhem. Men schrijft uit Dordrecht. 1,1. zaturdag de heer B.beëedigd klerk op bet kantoor van Ion ontvanger der directe belastingen naar iet huis van arrest alhier overgebragt, bescbul- ligd van ontvreemding van eene aanzienlijke om onder het beheer van den vorigen waar- nemenden ontvanger gepleegd. De beklaagde heeft reeds zijne gebeele schuld bekend. De licht tol bet maken van groote verteringen en Jet voeren van eene kostbare levenswijze heb ben den 21jarigen jongeling met wien velen i zijne voorkomendheid en goedhartigheid ip- t'enomen waren doen vallen terwijl het onopgemerkt blijven van zijn misdrijf hem steeds verder deed gaan. Men is hier algemeen begaan met zijn lol te meer daar de zaak op bel pont was gorcgcld te worden en gesusttoen de justitie tusschenbeiden kwam er. alle maatregelen, bereids genomen tot dekking van bet tekort verijdelde. - Dezer dagen is te 's Gravenbage een zelf moord dooi vergiftiging met luciferskoppen ge pleegd. Eene huishoudster bij een van de aan zienlijkste fatniliendezerstad die met de gelde lijke administratie belast was en ruim 20 jaren hij deze familie in dienst was geweesthad sedert onderscheidene jaren de baar ter hand gestelde gelden niet uitbetaald doch bij hare verantwoording de gekwiteerde rekeningen getrouw overgelegd. Uit vrees voor de gevol gen die uit haar vergrijp zouden voorlvlocijen, hetwelk thans door haren meester was ontdekt heeft zij zich op deze treurige wijze van het leven beroofd. Men schrijft uit Buiksloot, van, .7-dezer. Dezer dagen is gevankelijk naar Doorn vervoerd een man aan wiens loezigt de weezen toever trouwd zijn. Raar men wil weten zou hij mis bruik van zijne Verhouding tot de pupillèïi ge maakt hebben. Ter waarschuwing voor heeren reizigers welke een uilstapje naar Engeland moglen wil len doen dient het volgende. Tweepersonen van Harliirgen naar de Kaap de Goede Hoop vertrekkende namen voor eigen consumtic eeiiige.il voorraad sigaren mede tot een bedrag van 17. Te Londen werd hun als impost ge vraagd niet meer dan 141. Een ieder wachtc zich voor schade. Onder de wijk Korvel binnen Tilburg is een kind van J. W.slechts 18 maanden oud, in een ketel met kokende lijm gevallen en aan do gevolgen oenige uren daarna overleden. Men schrijft uit Antwerpen van 7 dezer. De stuurman van een Engelsch schip begaf zich gisteren namiddag in gezelschap van oenige matrozen naar den zoülogischen tuin. Voor de kooi van den leeuw, bad hij de onvoorzigtigheid dit heest te tergen, en zijne band door de traliën te steken. De woedend gemaakte leeuw sloeg zijne klaauwen in de hand en de stuurman be kwam hij die gelegenheid zulke belangrijke wonden dal men zich genoodzaakt heeft gezien hem naar het hospitaal te vervoeren. Niet weinig slof tol lagchen wordt hier ge geven door een burgemeester van een der kleine gemeenten in- de nabijheid van Brusselwelke burgervader op de landbouwtentoonstelling op heeterdaad werd betrapttoen hij de schoonste perziken die daar ter bezigtiging lagen in den zak slak. Dezelfde burgemeester, die zeer rijk en daarbij zeer gierig is, hoeft, zoo als alge meen bekend is, op zeker bal ten liovc'zijne zakken met truffels surprises en andere lekker nijen gevuld. Hel feil werd ontdektmaar niet gestraft. Onze prinsen zullen eerstdaags naar Antwerpen vertrekken ter bijwoning van de laatste proef nemingen met een onderzeeschen toestel die de schepen welke hij aanraakt onmiddelijk in brand steekt. De Belgische ollicier die dezen toestel heeft uilgevonden heeft een door een vreemde regering hem aangeboden aanzienlijke som ge weigerd. De eerste proeven zijn bijzonder goed uitgevallen. Volgens eene circulaire van den heer gou verneur van Antwerpen, aan de verschillende gemeente-besturen gerigthebben bijna al de gemeenten dier provincie het beginsel van be teugeling der dronkenschap goedgekeurd. Dezer dagen heeft een tot nog toe onbe kend gebleven persoon bij een wisselkantoor te Antwerpen voor 6000 francs valsche Engelsche banknoten gewisseld. In den nacht van maandag 30 September omstreeks 2 ure vonden de nachtwakers in de Schermersstraat te Antwerpen tot hunne groote verbazing eene vrouw die enkel nog haar hemd aan had. Er bij komende bevonden ze dal zij ineen slaapwandelende toestand verkeerde en toen men haar yvakkcr bad gemaakt, was zij niet weinig verwonderd en tevens beschaamd van zich in haar nachttoilet op de straat en zoo verre van hare woning te bevinden. Zij vertelde dal zij in de St.-jansstraat woonde ën dal zij in haren slaap opgestaan zijnde naar de Variétés had willen gaan waar bet volgens hare roee- ning bal was. DUITSCHLAND. Men schrijft uit hemberg van 8 dezer. De redacteur van de Gloss is ter zake van boog- varraad en poging tot opruijing, tol vijfjaren gevangenisstrafhel verlies van zijn adeldom en do betrekking van redacteur en tot verbeurd verklaring der halve borgstelling veroordeeld. Men zal zich herinneren dal Ier gelegen heid van de lijkdienstte Krakau en hemberg gevierd voor de nagedachtenis der burgers die bij bet Lillhauwsch conflict gedood werden de winkels in de beide, steden gesloten en Z' s-en- vgortig winkeliers te dezer zake tot geldboete veroordeeld zijn geworden. Deze veroordeolingen als willekeurig beschouwd, hebben aanleiding gegeven .tot eene interpellatie in het lagerhuis v?n den rijksraad door een Galhcischcn afge vaardigde. Deze verlangt namelijk dal de re gering verklare, of zij voornemens is maat regelen te nemen tegen de herhaling van zulke misbruiken van gezag die do plaatselijke over lieden zich veroorloven en zich Ie verzetten tegen de tenuitvoerlegging der onwettig ge wezene vonnissen. Hel antwoord op die inter pellatie is nog niet hekend. Aan de Oost Duitsche Post meldt men dat de voorteekenen van een op handen zijnden in val van de zijde van Italië steeds talrijker wor den. De Garibaldianen en Mazzinisten zullen met hel Mongaarsche legioen verhonden daar toe de zuidpunt van Dalmatic kiezen. De heide hoofdconiités houden zich naar men verzekert op in Genua en Genèvp, in welke laatste plaats zij hunne geldmiddelen die vrij aanzienlijk moeten zijn bewaren. Men schrijft uit ftagusa van 8 dezer. Zes bataillons geregelde Turksche troepen zijn op den tcruzmarsch van Niksich door de opstan delingen en Moutciiegrijnen aangevallen en moesten na een strijd van vier uren met verlies van 80 dooden en 20 gekwetsten, de vlagt nemen Men schrijft uil Pesth van 8 dezer. De ontbinding van hel comilaal van Gran is ge decreteerd de commissarissen zijn reeds aan gewezen. liet coinilaat van Zalo heeft ver klaard geen acht te zullen slaan op onwettige ordonnantiën der regering, en heeft verder ge protesteerd tegen de benoeming van commis sarissen. Hongarije heeft eindelijk een koning- pretendent. Men zegt dat de prins van Crony- Chanel door de llongaarschc uitgewekenen te Genua tol jmnnen koning uitgeroepen eerst daags een manifest zal uitvaardigen houdende aanwijzing van zijne region op den troon ook zal de «wettige opvolger van Andreas III" in dat stuk do «institutionele beginselen kenbaar ma ken welke hij zich voorstelt door den Hon- gaarschett landdag te doen bekrachtigen. I>e nieuwe pretendent woont sedert lang als een voudig burger (c Parijs. Te Hannover is thans ter dood veroor deeld een boerenknaap van 19 jaren die zijne eigen moeder, omdat zij legen zijne verkeering met zeker meisje waseerst geslagen en daarna geworgd heelt. Uit Wurtemberg wordt de oprigting ge meld van eene nieuwe godsdienstige secte met den theoloog Chrisioph Uotjinan aan het hoofd. Zij zou reeds 30,000 aanhangers tellen en voert den naam van „Duitsche tempel in Jeruzalem." In de nabijheid van het dorp Rommers- kicchen is een windmolen gebouwdwaarvan de wieken al naar mate de wind toe of afneemt door een zinrijk mechanismus min of meer zeil voeren. Het is een verrassend gez.igt wanneer de wieken zonder hulp van menschenh'aiWSii bij het verflaauwen der wind als door tooverij geheel met linnen bedekt worden. FRANKRIJK. Parijs, 8 October. De koning van Pruissen is beden namiddag ten half een ure van Coni- piégr.e vertrokken. De keizer beeft Z. M. tot aan het spoorwegstation vergezeld. Het af scheid was regt hartelijk. De min. van fin. heeft reeds een der door hemopgemaakte wetsontwerpen betrekkelijk liet belastingstelsel in liet licht gezonden. De eerste titel daarvan zou men gevoegelijk eene belasting op de ijdelheid kunnen noemen. Daarbij toe!» wordt eene helling voorgesteld van 50ÓO0 fr. voor den titel van prins, 40,000 voor dien van hertog30,000 voor een graaf20,000 Voor een burggraaf en 10,000 voor een baronDe naamveranderingen worden heiast met eene heffing van 200 fr. voor een gewoon persoon en 500 fr. voor adelijko namen. Honig voorzetsel voor een naam wordt met 200 fr. belast en overigens moet ook voor een wapenschild en de verificatie van titels betaald worden. De tweede titel belas! do geestelijkeinkomsten de derde de door liet gouvernement geautori seerde bandels-vereenigingen de vierde de pensioetjeh en eindelijk de vijfde de aan ge meenten' verleende magtigingen tol het houden vaiijaar- en weekmarkten van allerlei soort va» dieren. In de memorie van toelichting wordt mot be trekking tot den tweeden titel nadrukkelijk op gemerkt dat hij eene afzonderlijke wel de goe deren in de doode hand zullen belast worden. Men verzekert dat naar onze oorlogs- haveits bevel is.afgezonden tot hel bepaald for meren van een eskader hetwelk eerlang naa r Mexico zou vertrekken. Als bevelhebber over dat eskader zegt men dat zal worden aangewezen do schout bij nacht Jurien de Lagraviére. Naar men verneemt heeft zich een bankier uit de voeten gemaaktbij wien voornamelijk legitimisten en geestelijken iiun geld hadden geplaatst. Voor zooveel reeds bekend is be draagt het tekort ongeveer 700,000 fr. Tc Parijs is eene nieuwe uitvinding ge daan welke een infanterist in staat stelt op In t water te wandelen zonder te zinken. Zijn cos- luuro bestaat in gom-elastique laarzen en broek- uit één stuk. Er zijn zeer gelukte proeven te Vincennes genomen de manschappen laadden hunne geweren on schoten op bet meer van vincennes wandelende. De infanterie is wan neer deze uitvinding in praktijk wordt gebragt in staat daar te landenwaar geenc schepen kunnen aan wal komen en het landen met sloe pen te veel lijd zou kosten. Rij het aanhoudend warme weder telt men de bloeijendo kaslanjeboomen in onze Parijscbe wandelplaatsen niet langer maar vermelding verdient het toch dat in een tuin te Baguolct ten oosten van Parijs een wijnstok gevonden wordt die gelijktijdig heerlijke rijke druiven trossen en talrijke bloeijende druiven vertoont terwijl de Auteuilaan de andere zijde der hoofdstad, een appolboom in vollen bloei staat. Gewis, het komeetjaar 1861 zal ten opzigte van buitengewone natuurverschijnselen eene voor name plaats in de rij der jaren behouden. Men verzekert dat de lialiaanschc ministers Delta Roca en Ricasoli eindelijk besloten hebben bet geheele zuidelijke leger, bestaande uit ge wezen vrijwilligers van Garibaldiop te nemen onder de geregelde troepen van liet koningrijk Uit Madrid meldt de telegraaf dal ten gevolge van instructien van Frons //de Napelscba archieven uitgeleverd zullen worden. Te Athene heeft de policie van de muren

Zierikzeesche Courant | 1861 | | pagina 1