/.aturrfng 21 September. WOENSDAG &ZATUROAG. ten. Besturen en Administratiën Binnenlandsche Tijdingen. Nu. 10. ftrou P.J. haven an Sun- ussingh, 1 beide gesleept Dordr, biedatn. iterdam. aarding. terdam, rdrccht. Hal a via, loclsluis. Leilh lo, Mid- I-Castlc Kapt. A. Kcbiagi üitairen. AB&NNËMBNTS-PRIJS. Per drie maanden ƒ2,00. Franco per post f 2,25. Inxendingder Advert.daagtle voren, voor 10 uretmorgent VERS C HIJ NT: buc.i;, f I 76.1,3 I O»1,'6 iÖVs 1023, 101 82 'J437 4 5>)3, 80 V„ '4;/8 753/. 71 7 195 V, ui% 241,, t> 9".„ «sv,, f 300 4f,3/8 40'/I6 50 i |425,s ':hc 7.00wet Ïrige prijzen c dito v an en Over- |7', Nieuwe |l A V 1«J It N. br wtrn f 8,5') I vorige week Tot onver- Openbare Raadsvergadering: gebouden te Zier I K zee, den 18 September 1861. Voorzitter mr. B. C. Cau Secretaris mr. J. P. N. Ermerins. Afwezig jlir. de Jonge, wegens huiselijke om standigheden Ochttnan en van der Grijp on gesteld mr. de Clercq uit staden mr, van Dongen. De notulen der vorige Vergadering zijn goedgekeurd. liet berigt van Gedeputeerde Staten dat, de verordening omtrent de honden ter vernietiging is voorgedragenen de mededeeling van den minister van binnenlandsche zakendat de guarantie voor de opbrengst telegraafkantoor elk jaar afzonderlijk wordt berekend, zijn aan genomen voor kennisgeving. Aan J. H. van Trooijen is op zijn verzoek en het advies der plaatselijke schoolcommissie, eervol ontslag verleend als hoofdonderwijzer der armenschool in te gaan 1 November e. k. tengevolge zijner benoeming tot hoofdonder wijzer 2de tusschenschool te Dordrechten zijn Burgemeester en Wethouders geautboriseerd de uoodige maatregelen ter voorziening der vacature, op dezelfde voorwaarden, te nemen. Door de hulponderwijzers Verhage, Buijk en Dikkenberg is een request ingediend tot verhooging van jaarwedde op gronddat op verscheidene andere plaatsen hoogere wedden Worden uitgelooofd; dit request en het appuijerend advies der plaatselijke schoolcommissie gelezen zijnde stellen Burgemeester en Wethouders voor en besluit de Raad, die jaarwedden van ƒ350 op f 400 te brengen met ingang van 1 Januarij 1862 en na goedkeuring door Gedepu teerde Staten. Is gelezen een verzoek van schipper P. in 't Veid, om eene tegemoetkoming van 75 zijnde het beloop der schade aan zijne schuit overkomen toen deze in den nacht van den 14 dezer, zonder zijn toedoen of buiten zijne schuld, op hare ligplaats in de nieuwe haven op eene gording lek gestooten en gezonken is. De Burgemeester zegtdat in het adres geene schuldpligtigheid der gemeente beweerd doch alleen eene gift gevraagd wordt; dat Burge meester en Wethouders voorstellen, aangezien de Raad geene bevoegdheid heeft over de ge meente-kas te beschikken tot uitoefening van weldadigheid, het verzoek van de hand te wijzendat ook de omstandigheden niet naar waarheid zijn opgegeven immers uit de opgave van den havenmeester resulteertdat het schip is gestooten op de bebaarding en niet op de gor ding en dit zijn oorzaak daarin heeftdat de schipper of zijn knechtwaarschijnlijk om ge-i makkelijker den trap te kunnen bereikenhet schip ondoelmatig heeft vastgemaakt aan slechts ééne vloeipaalhoewel er gelegenheid bestond om aan twee palen te meeren en het schip dan niet had kunnen stootendat de havenmeester herhaalde malen aan boord is geweestom den schipper voor het gevaarlijke der plaats (die hij eigendunkelijk, zonder vragen, heeft ingenomen te waarschuwen, doch niemand aan boord heeft gevonden dat degeen die tijdens het opsteken van den wind aan boord was, had kunnen verbalen 'en beter vast meereneindelijk dat het schip aldaar vier dagen gelegen heeft zoodat men bij laag water de gesteldheid heeft kunnen zien. Hierop is het voorstel van Burgemeester en Wethouders aangenomen. Door de plaatselijke schoolcommissie is een voorstel ingediend om de school van J, Rensen over te nemen als openbare school ten gevolge van de beperkte ruimte der tusschenschool hetzelve is ten fine van onderzoek gesteld in handen der heeren dr. Keiler, dr. Goemans en Mulock Houwer. Tot ambtenaar van den burgerlijken stand wordt benoemd mr. Fokker. I Tot commissaris voor de brandweer de heer J. van der Vliet. Verder zijn de leden der vaste commission allen herbenoemd. Door Burgemeester en Wethouders wordt voorgesteld thans over te gaan tot de regeling van het beurtveer met Middelburg en wel om dat 1eene bedenking van Gedeputeerde Staten, dat het aan den commissaris te betalen aan- teekengeld als belasting zoude te beschouwen zijndoor het höoger bestuurin een dergelijke zaak anders is beslist, en bier das niet op aan gedrongen zal worden2. dat van de tege- moetgeziene algemeene regeling der beurt- veeren niets meer vernomen is wat de 2de be denking aangaat omtrent de beslissing der ge schillen tusschen schippers en ontvangers van goederen deze achten zij gegrond en stellen zij voor aan het bestuur van Middelburg in over- weging te geven de woorden en ontvangers" uit art. 19 weg te laten en de verordening daarna ter goedkeuring aan Gedeputeerde Staten op te zendenaldus besloten. Doordeii Voorzitter wordt rapport uitgebragt op het in banden der Gaz-Commissie en van Burgemeester en Wethouders gestelde adres van jhr. W. M. H. de Jonge, om verlaging van den prijs van het gazlicht op gronddat blijkens de laatste balans eene winst van ƒ2668.66'/, be haald isen het idee van den Raad bij de oprig- ting niet is geweest hiervan eene winstgevende zaak te makenhet rapport, waarmede de Raad zich vereenigt; strekt tot afwijzing, omdat, zoo als de Raad bekend is, die winst moet dienen tot dekking van achteruitgang vankapitaal en even tualiteiten, en niet als geheel zuivere winst te beschouwen is, dat er ook geen waarborg is, dat een ander jaar eeni dergéfijke som zal behaald worden, te meer omdat deze som ook geproflueerd is uit den h oogeren prijs van hel vorige jaar, daar de vermindering met I J.ulij 1860 is aange vangen eveneens als de hoogere vermindering voor groote consumenten, terwijl de uitbreiding der straatverlichting meerdere uitgaven heeft ge vorderd en bovendien, de Raadreeda 2 malen uit eigen beweging den prijs heeft verlaagd en dezen van ƒ0.21 op/0.18 heeft gebragt, welke prijs in verhouding van andere plaatsen eer goedkoop dan duur is te noemen en-het punt der straat verlichting als bevattende slechts eene persoon- lijke opinie van jhr. de Jonge en geen voorstel uit dienhoofde stilzwijgend voorbij te gaan. De Voorzitter herinnert, dat bij in de laatste vergadering heeft medegedeeld, dat mr. van Dongen bad te kennen gegeven het jagtregt op II B. 73 R. 50 E. (zijnde IJpenhove) in den Zuidhoek voor zijn nèef, en 1 B/43 R. 60 E. aldaar voor zichte willen afkoopendat hij als maatstaf van den prijs heeft aangegeven de huur prijs van de laatste 14 jaren verdeeld over het geheele bundertal tegen den penning 25 dat Burgemeester en Wethouders alstoen niet daar- P RIJ S DER AD VE RTEN T IE N. Gewone 12'/, cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- er. Doodberigten tan 16 regels aft, behalve lielZcgelregt. over hadden kunnen spreken hij geeft te ken nen dat zij daaromtrent thans een voorstel kun nen doen. Eene eerste vraag is bij hen geweestHoeveel zal de gebruikswaarde der jagt verminderen wanneer zoodanig gedeelte, waaronder een boschuit de jagt wordt gekocht Informatien bij deskundigen hebben hen geleid tot de over tuiging, dat die gebruiksvermindering op eene kapitaalswaarde van 300 moet gesteld worden de door mr. van Dongen aangegeven som nu zoude komen tusschen de/ 30 d f 40; zij hebben z. ed. te kennen gegeven dat zij aan den Raad geen ander voorstel konden doen dan tegen een afkoopsprijs van ƒ300 hierop is geen antwoord ontvangen, doch hebben zij vernomen, dat mr. van Dongen heeft te kennen gegeven hij in geene andere voorwaarden dan zijn bod wil treden. Burgemeester en Wethouders stellen als nu voor, hen te magtigen mr. van Dongen te kennen te geven dat de gemeente voor den aangeboden prijs geen afstand wildoen, met verdere autorisatie, om zoo de afkoop geregtelijk mogt gevorderd worden alsdan te verklaren dat de gemeente tot den afkoop tegen regter- lijke tauxatie bereid is. Bij de nadere toelichting toonde de Voor zitter nog aan dat het verlies van jagtregt op het bosehvoor de jagt van den Zuidhoek grooten invloed zoude hebben op de waarde dat het verschil van den prijs te groot was en dat Burgemeester en Wethouders ineenden thans geen ander voorstel te kunnen doen te meer daar de heer van Dongen volstrekt geen aanbod van verliooging had gedaan. Nadat door den heer van der Vliet eene in lichting was gevraagd en bekomenis het voor stel van Burgemeester en Wethouders aan genomen. Door Burgemeester en Wethouders is mede gedeeld de uitslag der bestedinginrigting brandspuithuisje en bekleeding muur houten brug tevens dat bij de afbraak- is gebleken dit niet alleen door bekleeding zal kunnen hersteld worden daar gebleken is ook de achtermuur slecht iswaardoor meerder metselwerk zal gevorderd worden. Eindelijk zijn Burgemeester en Wethouders gemagtigd ten gevolge van toegestane buitenge wone werken van onvoorziene uitgaven op H III I, 1 af en over te schrijven f 160Ó. Hierna is de vergadering gesloten. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee brengen ter kennis van de ingezetenen dal door den Itaad dezer guuieenle in zijne zitting van lieden zijn herbenoemd lol leden der vaste com missie bedoeld bij art. 54 der gemeente-wel le welen voor de strafverordeningen de heeren Mr. C. J. FOKKER en Mr. C. van der I.EK dk CLERCQ. voor de fabricage de heeren Mr. J. W. van DONGEN P. C. LANDSKNEGT en s. g. nafta van der grijp. voor de gasfabriek en straatverlichting de heeren J. H.OCHTMAN lotiz. S. G. NAUTa van der GRIJP en IJ. G. MULOCK HOUWER. zullende de commissie voor de strafverordeningen worden gepresideerd door den burgemeester, ingevolge de wetde commissie voor de fabricage, door den Wethouder jhr. J. L. df, JONGE en bij diensverhindering door den Wethouder mr. C. 1. FOKKER, en de comnmsitvoot jte gasfabriek en straatverlichting door den burge meester en bij diens verhindering door' den Wethouder jhr. I, L. de JONGE. Voorts werd tol Commissaris dér brandweer her benoemd bet Raadslid de heer J. van der VLIET en lot mede Ambtenaar van den Burgertijken Stand de Wethouder Mr. C. J. FOKKER. Zierikzee, den IS September 1861. B. C. GAU, Voorzitter. J. P, N. ERMERINS Secretaris, OPROEPING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee, roepen bij deze op Sollicitanten naar de be trekking van Hoofd Onderwijzer aan de Armen school in deze gemeente waaraan eene jaar wedde van 8011 benevens vrije wouing ver bonden is om zich vóór den 14 October e. k. bij den Burgemeester aan lo melden met vracht vrije inzending van stukken zullende hel vergelijkend examen een aanvang nemen op maandag 28 October e. k. des vooriniddags ten 9 ure. Zierikzeeden 18 September 186) B. C. CAU, Voorzitter. J. P. N. ERMERINS, Secretaris. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Zierikzee brengt ter kennis van de patentpligtige ingezetenen dat de Palentbladen over het loopende dienstjaar inge vuld gereed liggen cn ter Secretarie dezer ge meente zullen worden uitgegeven van Maandag den 21 tot en met Zalurdag den 28 dezer maand en worden de patentpligligen uiigenoodigd om in persoon bun patent te komen afhalen zullende aau hen die hierin nalatig mogten blijven het palent worden le huis bezorgd door den deur waarder der directe belastingen tegen betaling van 10 cent voor elk onafgehaald patentblad ingevolge de wet. En opdat niemand hiervan onwetend zij zal deze worden afgekondigd omgeroepen cn in de courant geplaatst. Zierikzee, 20 September 1861. li. C. CaU. Zierikzee, 18 Sept. De kamer van koop handel en fabrieken alhier heeft aan zijne exc. den minister van binnenl. zaken, bij gemotiveerd adres, bare adhaesie kenbaar gemaakt aan de onlangs door den heer W. I'. del Campn genaamd Camp aan genoemden minister gerigte memorie nopens de aansluiting der eilanden jchouweu en Duivcland aan de staatsspoorwegen. Verder heefi zij zich tot zijne excellentie den minister van financien gewend ten einde aan tc dringen op eenige verbeteringen der postdienst voor deze gemeente en wel 1. om het brievenvervoer van af Schcrpenisse thans per postbode geschie dende voortaan per poslrid te doen plaats hebben 2. lot aanstelling van een tweeden brievenbesteller en 3. tot plaatsing van twee brievenbussen binnen deze gemeente. Stateii'Ueneraal. OPENrNGDER GEWONE VERGADERING VAN 1861.1862. Vereenigde Zitting der beide Kamers van Maandag 16 September 1861. Nadat de leden der beide kamers zich achtervolgens in de vergaderzaal der tweede kamer hadden vereenigd wordt tegen 12% ure de vergadering door den heer mr. J. A. Philips e ge opend, die, door den griffier een besluit van Z. M. den ko ning, den 4 dezer genomen, doet voorlezen, waarbij mjmr. J, A. Philipse benoemd wordt tot voorzitter der eerste kamer gedurende de aanstaande'zitting der staten-generaal.

Zierikzeesche Courant | 1861 | | pagina 1