Zaturdag 31 Augustus. WOENSDAG ZATURDAG. 181* Besturen en Administratie» AANBESTEDING. Binnenlandsche Tijdingen. <V\ 70 s ZlERIKZEESfiiïECOllMN A BONN E ME NTS-PR IJS. Per drie maanden 2,00. Franco per post 2,25. Inxendingder Advert .daagste voren, voor 10 ure'smorgens. VEBS CHUN T: PRIJS DER AD VERT EN T IE N. Gewone 12'cents de regel. Geboorte-, IJuwelyks* et, Doodberiglen van 16 regels a ft behalve bclZegelregt, Openbare Raadsvergadering- gehouden te Klerlkzee den 2Ü Augustus 1861. Voorzitter mr. B. C. Cau Secretaris mr. J. P. N. Krmerins. A fwezigde heeren Mr. Fokker, Jhr. de Jonge, Ochiinan bij de opening uog mr. de Crane en dr. Keiler. He notulen der vorige vergadering zijn goed gekeurd. Worden gelezen 2 missives van Gedeputeerde Staten goedkouring van raadsbesluiten aan genomen voor kennisgeving en de executie op gedragen aan burgemeester en Wethouders. Ter visie gelegd om later in de boekerij te plaatsen liet verslag der vcrceniging tot wering van armoede 1860 zijnde door Burgemeester en Wethouders reeds voor de toezending dank gezegd. Aan W. Aalburg en 0, N. R. I'haff, schoeps- gezagvoerders wordt remissie verleend voor écne maand hoofdelijken omslag wegens ver blijf builen de gemeente- Adressanten hadden twee maanden gevraagd, respeclivelijk wegens afwezigheid van 20 April lol 29 Junij en van 12 Mei tol 24 lulij de Raad heeft zich echter vereenigd met hel preadvies van Burgemeester en Wethouders gegrond opart. 245 der gemeente-wet dat gedeelten van maanden, voor hel verblijf, voor gehoclc moeten gerekend worden van deze beschikking zal kennis worden gegeven aau adressanten en den Gemecule-Out vanger. Door het ilervormdarinbestnnrenhet Burger- Weeshuis is wijziging gevraagd hunner begroo ting 1660 en door het Hurgerlijkarmbeeluur zijner begrooling 1861 deze verzoekeu worden door den Voorzitter in haaden gesteld der hceren dr. Goemans l-andsknegt en van der Vliet met verzoek aanstaande dingsdag daarop te willen rapporteren. Door den Voorzitter wordt namens Burge meester en Wethouders ter tafel gebragl de be grooling en memorie van toelichting der gemeente voor 1862 de Baad benoemt lot leden van onderzoek de beeren mr. van Dongen mr. de Crane en Mulock Houwer; de gemeente- bcgrooling is ter visie gelegd en verkrijgbaar gesteld. In handen derzelfde hceren zijn gesteld de begrooiingcn van hel Burgerlijk- Roomsch- Kalholijk-, Kvangelisch-Luthersch armbestuur, de Schuttersraad en de Teekenschool. Conform de uitgebragte rapporten zijn vastge steld n. de rekening der exploitatie van de gas fabriek i860, ontvang ƒ13873,97'/, uilgaaf 10837,93, in kas ƒ3036,047, de balans van winst en verbes met een saldo van ƒ2668,667,. b. de rekening der gemeente, ontvang ƒ92740,405 uilgaaf-87390,30 goed slot - 5350,10' c. de rekening der teekenschool ontvang ƒ392,50 uitgaaf- 321,63 goed slot 70,87 bij b onthield zich de Burgemeester van mede stemmen bij c bekleedde mr. van Dongen bet voorzitter schap zijnde de Burgemeester rendant van rekening. Aan den sluiswachter Paret is eene gratificatie van ƒ25 toegestaan op grond van buitengewone werkzaamheden. Is besloten om het voormalig oliemagazijn onder de Noordhavenpoort in te rigten lot brand spuithuisje en om te doen herstellen den zijvleugel van het landhoofd der houten brug bij den heer Egter uit de fondsen van de loopende dienst. Eindelijk is op voorstel van Burgemeester en Wethouders besloten aan den Minister van binnenlandsche zaken een adres van adhaesie te rigten omtrent de door den heer del Campo gen. Camp voorgestelde verbinding dezer eilanden met het centraal station der staatsspoorwegen Rozendaal. Daarna is de vergadering gesloten. KENNISGEVING. Opening der Jagt op lelein Wild. De Commissahis des Konings in de provincie Zeeland maakt bekend datingevolge bet besluit van heeren Gedeputeerde S'aten de jagt op klein wild in deze provincie geopend wordt op woens dag den 4 September aanstaande voorts dal het uitoefenen der korte jagtdage lijks, met uitzondering van den zondag en der lange jagt op den maandag, woensdagen zalur- dag van iedere week ais ook op de vier dagen voorafgaande aan de sluiting der jagt zal geoor loofd wezen. Deze kennisgeving zal in het Provinciaal blad geplaatst en zullen afdrukken in plano aan de ge meentebesturen Ier aanplakking gezonden worden. Middelburg, den 2't Augustus 1861. De Commissaris des Konings voornoemd R. W. van LIJNDEN. Inspectie op de Straten. Burgemeester en Wethouders van 'Zierikzee maken bekend dat op zalurdug den 31 dezer maand eene algemeene Inspectie op de Stralen in deze gemeente zal worden gehouden en waar schuwen de ingezetenen, om de straten, stoepen, en goten een ieder voor zijn huis pakhuis of erf, naar behonren schoongemaakt en gereiuigd te houden zullende de nalatigen vervallen in de boelen en straffen bij bet policie-reglement voor deze gemeente verordend. Zierikzeeden 21 Augustus 1861. B. C. C.AU, Voorzitter. 1. P. N. ERMERINSSecretaris BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee maken bekend dal de Begrooling dezer Gemeente voor bet dienstjaar 1862, zoo als die heden den Gemeente-Raad is aangeboden van nu af lot den 12 September e. k. ter lezing voor een ieder op de Secretarie ten Raadbuize zal voorliggen en tegen betaling der kosten verkrijgbaar gesteld wordt ingevolge de wet. Zierikzee 28 Augustus 1861. It. C. CaU Voorzitter. J. P. N. ERMERINS, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee zijn voornemens op Zalurdag denl September e. k. des middags, ten Raadbuize in het openbaar aan den minsten inschrijver in twee perceelen aan Ie besteden 1. Het HERSTELLEN van het LANDHOOFD van de eerste houten binnen-brug e.i 2. Hel IN RIGTEN vanhei voormalig Oliemugazijn tot een BRANDSPUITHUISJÈ. liet Bestek en de Voorwaarden waarnaar de uitvoering dezer werken zal worden aanbesteed zal van maandag den 2 September e. k. voor gegadingden ter Gemeente-Secretarie verkrijgbaar zijn terwijl de locale aanwijzing door den Gemeente-Bouwmeester zal plaats hebben op Dingsdag den 3 September des voormiihlags ten IU ure te beginnen aan de eerste houten lirug. Zierikzee den 30 Augustus 1861. 11. C. CAU, Voorzitter. 1. P. N. ERMEISINS Secretaris. KENNISGEVING. I)c Burgemeester van Zierikzee lirengl Ier kennis van de ingezetenen, dal erop Dingsdag den 3 September e. k. dos namiddags ten 6 ure, op hel Haadhuis alhier, eene openbare vergadering van den Gemeente-Raad zal gehouden worden. Zierikzee29 Augustus 1861. Do Burgemeester B. C. CAU. Men schrijft uit Middelburg van 28 dezer. Als ccn nieuw bewijs dal ook in onze provincie verlaging van vrachtprijzen niet alleen meerder vervoer te weeg brengt en daardoor in het alge meen belang is inaar dat zij ook voordeel op levert aan de ondernemers der transportmidde len deelt men mede dat door de Middelburgsche maatschappij van stoomvaart in hel tijdvak van 29 Julij tol 21 Augustus 1861 zijn afgegeven 436 retourbilletten legen veel verminderden prijs terwijl hel getal reizigers met de sloom- booten dier maatschappij, gedurende hel ge noemd tijdvaklusschen Middelburg en Botterdam vervoerd ongeveer 400 meer bedraagt dan in hetzelfde tijdvak over hel afgeloopcno jaar, Z. VI. beeft bepaald dat de tegenwoordige vergadering van de stalen generaal zal worden gesloten op dingsdag den 3 September 1861des namiddags ten 2 ure. De minister van binnen landsche zaken is gcmagligd om zich op dat tijdstip te bi geven in de vergadering van de staten generaal ten einde in vereenigde zitting der beide kamers die vergadering in Zr. Ms. naam te sluiten. Men schrijft uit het Loo van 25 dezer. De 10de verjaardag van Z. K. 11. prins Alexander is heden alhier luisterrijk gevierd. Des voor middags woonden Z. M. de koning 11. M. de koningin eu Z. K. H. de prins de godsdienst oefening hij in de legerplaats bij Uilligen onder de leiding van ds. Jas predikant te 's Graven- liagc die eene schooue leerrede hield naar aan leiding van Jes. XIII 4 liet laatste gedeelte Ik <le fleer der lleirscharen monster mijn krijgslieir.'" Z.K.H, prins Alexander, op lieden als 2de luitenant bij liet corps grenadiers en ja gers benoemd en bij liet Nederiandsche leger in gelijfd werd als zoodanig bij ilc parade (die na afloop der godsdienst-oefening geschiedde) aan de troepen voorgesteld, 's Avonds len zes ure was er groot dinerop bet paleis bel Loo. waarop waren genoodigd een aantal aanzienlijken uit den omtrek, de hoofd-olliciereo uit bet kamp, de heeren Jas, predikant, en Beekman, K. K. pastoor te Harderwijkbelast geweest niet de leiding der godsdienst-oefeningen op beden in het kamp de heeren burgemeester kanlon- regter en predikanten dezer plaats. Na afloop daarvan werd een prachtig vuurwerk op bel bassecour vóór het paleis ontstoken waarbij zich de muziek van bet corps grenadiers en ja gers deed hooren. Onlangs werd door of van wege eenige heeren aan den minister van marine voorgesteld, om een paar builen dienst gestelde sluisdeuren uit de hand temogen overnemen ad 2500. De minister verlangde echter die deuren aan detl hoogstcn inschrijver te doen toewijzen en daarop hebben zij ruim ƒ8"OU opgebragt. Ulrecblsche Courant.) Hot gerucht looptdal de koning der Belgen er in geslaagd is om van de Engelschü regering de Salomons-eilanden, ten behoeve van België te verkrijgen. Reeds hebben cenigü marine-oflicieren zich derwaarts begeven out opnietingen Ie doen. Op welken voet die af stand verkregen is, inet welk doel men het bezit dier eilanden heeft begeerd, is onbekend. Even inin is bet bekend op welke wijze de kwestie der souveroinitcil over deze eilanden geregeld is of geregeld zal werden. (De indier.) Men schrijft uit Hellevoelsluis van 23 dezer. De matroos IF. beschuldigd van man slag op den matroos v. d. M. is lieden door den zee-krijgsraad, aan boord van Zr. Vis. wacht schip alhier, veroordeeld tot de strafle ties doods. Ais bijzonderheid van snelle vaart meldt men dal het clipper-fregat Noach kapt. P. Wierikx toebehoorende aan de reederij van den heer Fop Smit te Kinderdijk dat den 13 .lulij II. te Batavia arriveerdede reis van Brouwers haven naar Batavia in den tijd van 72 dagen heeft volbragt. Men schrijft uil Brussel aan de .luist. Cl. hel volgende Uier ter steile is een nieuwe soort van waarde io omloop ter beurze is zij echter nog niet ge noteerd ik bedoel bons of briefjes geldig voor 36 missen 'sjaars dus: goed voor 1081) missen. Zoo een bon kost slechts 39 frs. eensdit »mispapier'' wordt uitgegeven door de barre- voeters-karmelielen eo de opbrengst moet strekken ten behoeve van den bouw van een prachtig klooster voor deze monniken-orde. De wereldlijke geestelijkheid is woedend over de speculatie inderdaad de lage. prijswaarvoor de karmelieten de missen in zulk een gr.mie hoeveelheid aanbieden tnoel onmisbaar eene waardevermindering vair dit artikel ten gevolge hebben en dit zal tol groot nadeel van de kerken wezen. LI. dingsdag, waren te Brussel aangeko- men een Hollandsch heer en dame, met hel voor nemen den volgenden dag met den plezierlreiu naar Parijs te vertrekken. Onder weg hadden zij kennis gemaakt met een reiziger zich ook Hollander noemende, die hun had aangeboden gezamenlijk in een hem bekend logement te over nachten welk aanbod echter niet werd aange nomen. Den volgenden ochtend bevond zich onze vriendelijke reisgenoot tegelijk met het vreemde echtpaar aan hel station du Midi hij had bun gezegd insgelijks met die trein naar Pa rijs te verlrekkeu. Hij bad om zoo te zeggen hun niet uil bel oog verlorcu reeds van de llol- landsche grenzen af. De boer en de dame wa ren naauwelijks in de wagon gezeten de trein j zette zich reeds in beweging, toen zij bemerkten dat zij bestolen waren van al bun geld ten be drage van 1509 francs, hetwelk zich heiond in ecu lederen tasch met een koperen slotje het welk de heer, zooals meestal de reizigers dra gen over den schouder had hangen inel een riempje. Dat riempje was behendig doorge sneden op het oogenblik dat men uit de wacht kamer drong om in de rijtuigen te komen. Met levensgevaar sprong de heer uit den wagen zijne vrouw medeslepende, en gaven onuiidde- lijk kennis aan hel station en de policic van hun ongeval. Naar allo zijden werd getelegrafeerd

Zierikzeesche Courant | 1861 | | pagina 1