Shiitenlandsche Tijdingen Advertentiën. Puik e Soort. liMIELSCHi; SCHAAL- «MIMEN, Een Woonhuis en Erf, Een Pakhuis en Erf Zeetijdingen Beurs- en Marktberigten. Vervoer-Middelen. scbii! gegoten te Luik in 1857 en die gebleken zijn i .in eene slechte compositie Ie zijn zijnde dan i an reeds drie gesprongen. Men bad nu een dergelijk stuk tot aan de tappen bemanteld mei stalen banden ter dikte van 3 duim om te beproeven of zij zoo nog Ie gebruiken waren. Gisteren is evenwel bel beproefde stuk bij bet 31ste scholjuist waar bet bemanteld was, in tweeën gesprongen en een dezer stukken van eene belangrijke zwaarte, ongeveer 5'' ellen weg geslagen. Men denkt nu dal al de overige stukken van die fabriek zullen worden afge keurd. Men schrijft uil Texel van 21 dezer. Heden morgen iseenboer uit hel dorp den Hoorn door den bliksem getroffen. Vlet een gang tut Ik uit liet land komende, werden hem juk en emmers van de schouders gerukt en een eind weg geslingerd terwijl een der hengels van de melkemmers in drie bogten werd gewrongen. De boer was ten halven lijve stijf en bad een blaauwe plek op de linkerwang. Men hoopt hem in het leven te behouden Zoo als men dezer dagen uit de Duitsche lieriglen vernomen heeft is de stad Fraulenau in üohemen door een zwaar onheil getroffen zij is geheel afgebrand en hare bevolking daar door van dak hare en goed beroofd. I>e inge zetenen wier nood ten hoogste geklommen is doen een beroep op edele merischenvrienden om bun lot eenigzins door liefdegaven te ver zachten De keizerlijke koninklijke Oosten- rijkscbe regering beeft harerzijds hare builen- landscho gezantschappen uitgenoodigd om bet hunne bij te dragen ten einde dat beroep ook io den vreemde bekend te doen worden en eeu gunstig gooit; te doen ondervinden. Daar bij den jongsten watersnood in Nederland de Oos- lenrijksche staten zich bijzonder onderscheiden hebben door ruitne bijdragen tot leniging van (ie behoefte onzer landgenoolen aarzelen wij niet de aandacht van onze medeburgers op de ramp te vestigen welke thans eene Oostenrijksche stad getroffen heeft. DUITSCHLAND. De koning van Beijeren zal den koning van I'ruissen Ie Ostende een bezoek brengen. Niettegenstaande de boeten en gevange nisstraf, waaraan in Galicie een ieder is onder worpen die zich vermeet in de kerken hel nationale lied der i'olen te zingen is er toch zoowel te Lcmberg als in de provinciën, geene godsdienstige plegtigheid waarin die liederen niet gezongen worden. Voor eeltige dagen is te Venetië een gees telijke door twee personen verraderlijk aange vallen die hem verscheidene dolksteken hebben luegebragt. Door tie tegenwoordigheid van geest van een der bedienden hebben de moor denaars bun toeleg zien mislukken Men schrijft uit l'esth van 23 dezer. De voorlezing van het keizerlijk rescriptwaarbij tie ontbinding van den Hongaarschen landdag wordt bevolen werd gisteren met gemor ont vangen en zelfs meermalen daardoor afgebroken. Daarentegen w erden de redevoering van den heer Deuk en die des voorzitters van den landdag tnel daverende toejuichingen begroet. Bij het verlaten der vergaderzaal werden de afgevaardigden le vendig door de menigte die aan de deuren van het paleis stond, toegejuicht. FRANKRIJK. I'akijs 23 Augustus. De bcrigten uil hel buitenland maken hier slechts zeer weinig in druk. De ontbinding van den Iiotigaarschen landdag was vooruit bekend eu de u/twe daarvan was om zoo te zeggen geëscompleerd - De groole manoeuvres te Chalons hebben plaatsgehad. Bepaaldelijk is oor alle otanoou vres tot hel behoud der drie gelederen voor de stelling der manschappen besloten maar slechts twee gelederen zullen vuur geven hetwelk door de meerdere juistheid der wapenen mogelijk ge worden is eu in staal zal stollen de linie» breeder uit Ie breiden doch bij aanval of verdediging zullen de troepen zich weder in drie gelederen scharen. Ben gerucht wil dat de prins Oscar van /weden met de prinses Marie Mural dochter van den prins Lucien in den echt zal treden. Ongelukkig echter en dit is de cenige omstan digheid die dit huwelijk in den weg staal is die prins sedert ISo7 gehuwd, De Siècle zegt reeds, dat de dagelijks toenemende invloed dien Engeland unkos'e van Frankrijk in Halie krijgt meer reden lot zorg geeft dan de Oostenrijkscb-Engelsche alliantie. Hel blad schrijft dit verschijnsel toe aan de vreemde politiek van Frankrijk in Italië en geeft andermaal de vrees te kennen dat bet werk van Magenta en Solferino daardoor nutte loos gemaakt zal worden. De Comiitutionnel zegt dal Engeland door de crisis in Noord-Amerika uitgebroken met groole ongelukken wordt bedreigd en dat het zal verarmen en welligt ook de prooi van biu- nenlandscbe revolutie worden itnlien het wer kelijk gebrek aan katoen krijgt. Het blad ziet daarin een bewijs, dat Engeland's bloei en grootheid geene hechte grondslagen hebben maar het gelooft nietdat wanneer de nood nijpend werd, de blokkade derzuidelijkehavens van Noord-Amerika door Engeland zou worden geërbiedigd. Men herinnert zich dat vroeger door de regtbank te Marseille werd beslistdal de ver koop van een schip door de Napolitaanscbe re gering aan een reeder aldaar na de bezetting van Sicilië door «Ie Sardiniërs desniettegen staande wettig was. lil October of November a. s. zal een geheel gelijk proces worden behan deld. Thans geldt hel echter twee Napolitaanscbe fregatten. De beer Berrijer zal de belangen van den ex-koning van Napels verdedigen. Den 15 Augustus, en dus juist een eu veertig jaren nadat drie gidsen van Chatnounix bij het beklimmen van den Mont Blanc om bet leven kwanten zijn hunne stoflelijke overblijf selen benevens een lantaren een haak en an dere voorwerpen die zij op hunnen zoo treurig geëindigden logt bij zich hadden op eeu der glelschers van dien berg ontdekt en naar bet hó- lel de l'Union te Chatnounix overgebrag'. In het officiële dagblad der Napelsche re gering las menden IGHen dezer hel volgende telegram Ponlelandolfo en Casalduni heb ben de verdiende straf ondergaan." De be- leekenis van dit beknopte berigl bleek door later bekend geworden bij/onderbeden. Een detache ment Sardittische troepen, ter sterkte van veer tig martwas afgezonden om uit de twee ge noemde dorpen de struikroorers en gewapende reactionairen, welke zich aldaar hadden ver- eenigd te verdrijven. Bij zijne nadering werd hel door eenen volkshoop bestaande uil ban dieten en uit ingezetenen der genoemde plaatsen, met vreugdegejuich en met den kreet Italië boven begroet en verwelkomd maar plotse ling omsingeld aangevallen en met uitzonde ring van eenen sergeant, geheel vermoord. Dit ging gepaard tnel gruwelijke mishandeling der levenden en met vuige schending der lijken. Dp de tijding daarvan rukte eene sterke krijgsmagl beslaande uit twee balaillons Sardittische jagers, naar Ponlelandolfo en Casalduni een parle mentair werd vooruitgezonden om de uillevering der schuldigen te vorderen maar deze werd mot geweerschoten ontvangen, en de schandelijk verminkte lijken der vermoorde krijgslieden hein voor de voeten geworpen. Ditbragl de soldaten in woede zij bestormden en vermeesterden de twee dorpen doodden al de verdedigers de vrouwen, kinderen en grijsaards in het levert latendeen slaken vervolgens de huizen in brand zooiiat ecnige uren later een groot deel van rle twee dorpen in de asch lag. In de van de zijde der Sardiniërs afkomstige berigten wordt erkend dal daarbij ook onschuldigen zijn omge komen en benadeeldmaar tot verschooning daarvan op de schier onwederstaanbare uilterging gewezen. In de hoofdstad Napels zelve werden volgens berigten uil die stad van den 17 dezer bestendig personen in hechtenis, genomen als verdacht van zantenspanniiig tegen de nieuwe orde van zaken. Zot) warert er alleen op den Itiden zeven en dertig geestelijken, waaronder verscheidene pastoors, geval. Uit Napels schrijft men van 21 dezer. De kolonel Loren heeft vcrecnigd met de Fransche troepen de benden van Ckiavone in de nabij heid van den berg St. Elia aangetast. Te Sora liep gisteren hel gerucht dal de Fransclten te Caslanora waren aangekomen om Ckiavone te be letten hel Homeiusche grondgebied te over schrijden. Het schijnt dal Ckiavone door de re geringstroepen is ingesloten. De Naiionalilès meent Ie welen dal graaf Pusolim gouverneur van Milaan, de verant woordelijkheid van bel burgerlijk bewind in Na pels op zich nemen en dat bewind voortaan ge heel van hel militaire afgescheiden blijven zal ten gevolge van welke schikking de generaal C.ialdini het opperbevel over de troepen iu de Napélsche provinciën behouden en deze zaak die in Italië en Europa eene zoo groole belang stelling verwekt heeftvoor het oogenblik al thans geschikt wezen zou. Hel decreet des konings van Italië betref fende de Garibaldiaansche officieren strekt om aan die officieren welke de geregelde armeé hadden verlaten om zich bij Garibaldi te voegen tijdens diens expeditie iu de Beide Siciliën bunnen vroegeren rang terug te schenken. G R O O T-B RITTANNÏEN. De gordel in der tijd aan Henan aange boden kort na zijn gevecht met Sayers om hel kampioenschap van Engeland, is dezer dagen in liet openbaar verkocht en beeft opgebragt 51 guinjes de prijs voor den gordel in der lijd be taald is 100 guinjes er is ruim 5 oneen zilver lot vervaardiging er van gebezigd. De kooper is Ben Caunlseen voormalige kampioen van Engeland. Den 24 dezer heeft te Moslar een vrees- selijke brand gewoed. Twee en twintig huizen cn eene aanzienlijke hoeveelheid koopmans goederen zijn eene prooi dervlammen geworden. Vooral aan de bulp der militaire mag! is het te danken dat men den brand in vijf uren tijds meester werd. Een der opmerkelijkste feiten in den tcgen- woordigen burgeroorlog in Noord-Amerika is het overwigt dal hel militair gezag boven het burgerlijk en regterlijk gezag verkrijgt. Zoo is te Baltimore en Saint Louis onderanderen de habeas corpos-acte, dat plegtanker der Angel- Saksische vrijheden als niet bestaande aange merkt en wel zonder een diepen indruk op de openbare mecning te maken. Een voorval dat onlangs te New-York plaats greep bewijst ten volle bet dictatoriale van sommige der genomen maatregelen. Eenige ingezetenen waren op het denkbeeld gekomen eene petitie in te dienen waarin zij hel bewind verzochten een einde aan den burgeroorlog te maken en op dat ter tee- kening rondgezonden stuk zag tnen weldra vele handleekeningen waaronder van zeer invloed rijke mannen. Maar weldra ontving de policie bevel al de exemplaren van dat verzoekschrift in beslag te nemen, en, wat nog erger is den persoon die het opgesteld had Ie arresteren. De regering die besloten schijnt te hebben iu geene schikking met den opstand te treden bad na melijk dit verzoekschrift als een gevaarlijk docu ment en de pelitionarissen als zedelijk mede- pligtigen der rebellen aangemerkt. JONGSTE TIJDINGEN Napels, 25 Augustus. Hel officiële blad zegt, dat het berigt dat de Fransche troepen bij Casa- nova tegen de benden van Chiavone hebben geo pereerd van grond ontbloot is. Yan de Poolsche grenzen tn 'lilt men van 25 Augustus. De generaal Lambert is te Warschau aangekomen en heeft gisteren den raad van be stuur gepresideerd. Heden overleed tot diepe droefheid van mij mijne Kinderen en Behnwd-Kinderen mijn geliefde Echtgenoot COLINA MUS, in tleu ouderdom van ruim öt jaren. Zieiiikzee L. KOOLE. den 26Augustus 1861. Eenige kennisgeving. De bekende en onbekende Schuld- eischers in het Faillissement «an 0. M. SCHUTTEBS.de bevoorregte en de pand- of hypotheek hebbende daaronder begrepen worden opgvoepvn om in persoon of bij ge- magligde te verschijnen Ier tweede vergadering van Schuldeiscberstot verificatie der .Schuldvor deringen, welke krachtens bevelschrift van den A. Heer Regter-Commissaris Ihr. Mr. C. de JONGE, tld, 26 Augustus jl. zal gehouden worden op Maandag den 16 September 1861 des voormiddags ten 10 ure, (er Raadkamer der Arrondissements-Regtbank te Zierikzee ten Stadhuize. De Curator in gezegd Faillissement C. J. FOKKER. voor «1«» Haardrn en Kagehels. IN LOSSINGhet Schip Brouwers haven Kapitein N. Riedijk voor reke ning van M. F. C, de KATER. De Notaris Mr. C. van der LEK de CLERCQ zal, ten verzoeke van zijn principaal op Maandag den 30 September 1861 des middags ten 12 ure, in bet Logement «de Kroon" in de Meelslraat te Zierikzee publiek presenteren te verkoopen staande en gelegen in de Nobelslraat (e Zierikzee wijk A no. 173 en daarnaast, wijk A no. 174. Mel November eene Keukenmeid benoodigd bij Ylcvr. de CRANE Eumeiuns. Zieiiikzee, 21 Augustus. Binnengekomen. Willm. GeorgeJ. Alsap naar Rotterdam. 25 Aug. Brouwershaven, N. Riedijk, Alma, H. Bowbyes, beide naar Zierikzee allen van Newcastle. Vrouw Clara, H. Don, Par (Enge land) Dordrecht. Bbodweksuaven Gearriveerd 23 Augustus. Casilda, W. J. Stafford, Balti more Rotterdam. 23 Bird, U. Walker, Dordrecht, 25 Shannon, J. li. GilerijRolt., beiden vau New-Caslle. 24 Uitgezeild Slad Dordrecht J. II. Sluit, DordrechtLonden. i1.1 1 Prijzen der effeclon ie Amsterdam, deu 26 Augustus 1 M i. Nederland Werkelijke Schuld 2'/ pet. dito dito 3 dito dito 4 Amortis. syndic. 8*'j Rusland bij Hope 1798/1816 5 dito 1828/1829 bij Stieglitz. 5de leen. 5 dito 6de leen, 1855 5 Leening 18r>9 8 Leeniug I860 4'/a dito 4 bij Hope 4 Cert, van oss. 6 Poolsche schatkist oblig. 4 Aandeel groote Russ. spoorweg a ƒ236 volgcfourn. 5 Oostenrijk Weenerbank bij Goll.nn Co. 5 dito dito 4 Mötaliek dito 2C, dito, rente Amsterdam 5 dito nationale 5 Weener-aanda (1 500 Ij. 1BOO 5 Portugal tëuitenlandsch van 1833 3 dito van «856 a 1859 3 Spanje Ruitenlandsch 3 Binnenlundsch 3 Huitenlaodsch nu 2 92% IU-/6 82% 04% 5»% "j'ó TB3/.! ™'7.6 76'/4 \t i9S% -tfiV, 24% 591 55 v„ f 46% Alt 00 47 "U 42% 21»,to STAATI-I.OTBHIJ 5de Klasse. 7de Lijst. No. 961, 2333 en 4819 ie der pdOO. 8sle Lijst. No. 15175 f 10,000 no. 457 1639, 2180 en 10133 ieder f 1000. ROTTERDAM, 2(1 Augustus is6i TARWE, Zeeuwsch Vlaamsch eu Overraaa9t-lieging bij matigen aanvour fot vorige priizen vrij goed van de hand; goede en puike f 10,70 a f 11,70; mindere f8,50 a f 10,50. Van Nieuwe wa9 er meer Ier veil, die ah voren van f 11,50 tot f 13,50 traag opruimde. ROGGE Vlaams en Overmaasche f6,70 a f7 Nieuwe sehaarseh Ier markt, doch meer ver schillend van kwaliteit die van f7 tot f8,25 goed opruimde. O ERST Winter vrij ruim ter markt doch meest in mindere soorten de puikste soorten van f6,40 a f6,70 moeijelijk te bekotneu zomer f5,5'' a fö langzaam opgeruimd HAVER ineen doen; korte f3,80 a f5; dito lange f2,20 a f4,50. ERWTEN, vao 't nieuwe gewas nog weinig toegevend en von- ileri tot verhoogden prijs veel begeerte zoodat zij van f i 1 tot f 12,50 spoedig waren opgeruimd. du-list tiisschen Middelburg en Rotterdam. »an 11 'l el burg Donderd. 29, 'smorg. 6 Vrijdag 30 6 Zaturdag 31, 7 Zondag 18 P-?n R of. ter'f ai» Woensdag 28, \s morg. l0i/2 Vrijdag 30, 's midd 12 Zaturdag 31 12 Zondag 1, 'smorg 6 De diligence zal van Zierikzee 2 uren na de afvaart de1' t oomboot van Rotterdam naar Middelburgen van Middel burg naar Rott.. Va uur na deafvuart der stoomboot rijden dienst tusschen Goes en Botterdam. Van Goes: Woensdag 28, 's morg Vrijdag 3'), 5 6'/a Van Rotterdam Oonderdag29, 's midd. 12 Zaturdag 31, dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Rotterdam Van Vlissiwjen des maandags, woensdags en vrijdags 'smorg. ten 8 u 'les dingsdags donderdags en zaturd.'smorgten 10J/4 u De diligence rijdt van Zierikzee des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten 12 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. I Ter Slads-Drukkerij van de Frven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1861 | | pagina 2