Aanbesteding. lïuitenlandsche Tijdingen Advertentiën. Eenige Gebouwen LANDERIJEN Burgerl. Stand teZierikzee. Zeetijdingen Beurs- en Marktberigten. Vervoer- Middelen. I van do militaire dienst zoekt vrij te houden. In plaats van eene behoorlijke nationale garde te vormen en naar eene strenge handhaving der openbare zekerheid en orde te streven denkt ieder er slechts aan zich te vermaken trekt uni form aan bindt den sabel om en neemt het ge weer (verkeerd) in de hand om te gaan wandelen en te pronken. Odicieren en onder-officieren zie! men veel meer dan soldaten van krijgs tucht bestaat geen spoor wat men ook liglelijk beg.ijpen kan, daar de officieren altijd slechts uil de edelen gekozen worden die in hun leven niels anders geleerd hebben dan de armen te kwellen (a auf den Armen herumzureiien"). Te midden dier liefelijkheden en pronkerijen wordt links en regts geroofd gemoord en afgeperst zonder dat van den kant der Guardia Nazionale iets gedaan wordt, want het zou te lastig en te gevaarlijk zijn met roovers te vechten. Gij kunt u geen begrip maken hoe hier in het binnenste van 't eiland het arme volk door de edellieden [Galantuomim)die, in 't voorbij gaan gezegd de geslepenste en intriguanlste raen- schenklasse is welke bestaatgeregeerd wordt. Wanneer men hun karakter juist aanduiden wil mag men hen slechts met de priesters en Jezuilen op gelijke lijn stellen van welke laatste dan ook de geheele ellende voorkomt. Wat hier nog, in *t bijzonder door de priesters, gewoeld en ge werkt wordtis niet te berekenen. Wat hel regt aangaat, wordt de wet, in plaats van ge handhaafd ten eigen nutte ontdoken want voor een paar daalders baar geld doet een Sieili- aansch rog (er wat men wil. Moordenaars en schelmen worden niet in de gevangenis gebragt ofschoon men hen voor den regter brengtal leen omdat deze hunne wraak vreezen of ook omdat zij dikwijls met elka&r onder één deken liggen ft (jij houdt waarschijnlijk deze schilderij voor overdreven want een Nederlander kan zoo iets niet hegrijpen maar ik kan dagelijks overvloe dige bewijzen en voorbeelden aanvoeren dat de toestand in het binnenland een bijna ondra gelijke is.'' DUITSCHLAND. Het ministerie van policie heeft twee ge drukte geschriften die te Scbeidemühl het licht lien den (rekenden Duitsch IiatboHjk Johannes Czcrski lol schrijver hebben en getiteld zijn de nalatenschap van het stervend pausdom en Garibaldi en de vrije godsdienstige hervor ming in Italië hel debiet in al de Ooslenrijksche stalen verboden. De aartvoerder der oproerlingen in de Herzegotvina heeft de lusschenkomst van Rus- lattd gerraagd tot herstel van den vrede. Outer- pacha heeft daarin bewilligd en de Russische en Ooslenrijksche legatien te Konstaiilinopel hebben commissarissen naar Mostar gezonden. lien duizeml man sterke troep Monleno- grijnen die een Turksch vlek aantastte, is met verlies teruggeslagen. Te Anlivari zijn 10 Tnrkschc oorlogschepen met troepen gearri veerd. Men schrijft uit Pcsth van 21 dozer. De generaal graaf Haller die de overbrenger is van het bevelschrift tot ontbinding van den land dag zal dien maatregel als commissaris des ko nings ten uitvoer leggen. Heden morgen werd eene geheime zitting gehouden om Ie beraad slagen over wal nu verder te doen slaat. In den namiddag heeft waarschijnlijk eene openbare zitting plaats. In eene morgen te houden zitting zal de landdag ontbonden worden. Hel manifest en de boodschap van den rijks raad blijven achterwege, lien circulaire van de holkanselarij aan de Obergespanne zal nadere inlichting hieromtrent geren. De nieuwe land dag zal binnen zes maanden worden bijeenge roepen. Graaf Apponyi heeft de leden der eerste kamer bij telegrafische depêche legen morgen bijeengeroepen. FRANKRIJK. De buitengewone hitte waaraan Parijs gedurende de laatste dagen was blootgesteld deed zich nog in sterker male in du tncer zui delijk gelegen departementen en landen ge voelen Woensdag den 14 dezer steeg te Lyon de thermometer tol bijna 101) graden Fahren heit uit Marseille meldt men verscheiden doo- delijke gevallen van zonnesteken in Calalonië zijn de tarwe en andere graansoorten op het veld verschroeid te Malaga en Sevilla was de hitte zoo onuitstaanbaar dal niemand zijne woning tusschen 9 ure des morgens en 9 ure des avonds zonder gevaar verlaten kon. Den 20 dezer des morgens ten vijf ure vereenigden zich de troepen in hel kamp van Chèlons tot het uitvoeren van krijgsmanoeuvres. De gewaande vijand, door detachementen van alle -wapenen vertegenwoordigd bezette de zoo- genaamdo witte werken eene benaming die aan het beleg van Sebasiopol ontleend is. Ten zes ure kwam de keizer onder anderen door den generaal Fanti vergezeldop hel terreinde aanval begon onmiddclijk daarna de belegering geschiedde volgens al de regelen der krijgskunde, en ten half tien ure waren de witte werken in genomen. Met den generaal Fanli waren de Egyptische prins Mo/im-pacha en een groot aan tal vreemde generaals benevens prinses Mural aldaar tegenwoordig. Sedert zijne komst in het kamp heeft de keizer herhaalde malen de dage- lijkscbe en telkens uitmuntend wel geslaagde oefeningen in het schijfschieten bijgewoond. Pater Giacomo die graaf Cavour de laatste sacramenten heeft toegediend en naar Home werd ontboden is stellig uit zijn kerspel ontzet hetwelk eene kinderachtige wraakoefening van het bewind der grijsaards is. Dezer dagen is gemeld, dal eenige hoofd officieren van het voormalige leger van Garibaldi geweigerd hebben de hun door Victor Emanuel geschonken decoratie aan te nemen op grond dat zij op een hoogoren graad hij de aruieé aan spraak konden maken men verneemt thans dat zij van gevoelen veranderd zijn en de hun toegedachte onderscheidings-teckenen aangeno men bobben. Men verneemt dat Garibaldi zich den 7 September a. s. naar Napels zal begeven om er den eersten verjaardag Ie vieren van zijnen intogt aldaar, nadat Sicilië en een deel tan bet zuidelijke vasteland reeds door hem bevrijd waren geworden. Volgens berigten uit Turyr.heeft graaf Treiclti, vroeger adjudant van Garibaldi en thans adjudant des konings, zich naar Caprera begeven, zoo men wil, met hel doel den ex- dictator tot het vertrek naar Napels te bewegen. Zijne populariteitdie zooals men weel in het zuiden steeds zoo groot blijft zou de regering zich op die wijze ten nutte willen maken om verbetering in den toestand te brengen. Of bel voorgegeven doel van de zending des beeren Treccln hel ware is, weel men niet maar men moet niet vergelen dal hij reeds vroeger bemid delaar is geweest in de oneenigheden tusschen Garibaldi en Cavour, en vervolgens hij den ex- diclator en Cialdhübij gelegenheid dat de laatste eene als het ware uitdagenden brief aan Garibaldi schreef en dien openbaar maakte. Vierhonderd zeelieden van het voor Napels geankerd eskader zijn aan wal gekomen en heb ben de stad doorkruist, en daardoor eene voor de handhaving der rust zeer nuttige demonstratie gemaakt. Geeft dit geene slof tot eene belang rijke opmerking Kngelschen waren te Mar sala om Garibaldi Ie beschermen, Kngelschen hebben hommen binnen Gaëla geworpen en nu zijn hel wederom Engelsclien die het te Napels gevestigd gezag komen ondersteunen. Tusschen het gedrag der Fransche en Engelscbe regerin gen bestaat een opmerkelijk verschil. Frankrijk heeft de erkenning van Italië lang vertraagd liet vermijdt elke handeling, die als gunstig voor de llaliaansche omwenteling zou kunnen voor komen en locb weet ieder hoe hel Frankrijk is dat de llaliaansche omwenteling grootendecls heeft doen ontstaan. Engeland daarentegen schroomt niet door zijne agenten eene werkdadige sympathie voor die omwenteling aan den dag te leggen, maar zijne regering nadert tot Oosten rijk aan hetwelk zij ten volle bereid is de on schendbaarheid zijner Duitscbe en llaliaansche bezittingen te verzekeren en tot lieden toe heeft zij geweigerd den koers der llaliaansche leening aan de Londensche beurs te doen noleren. Ilerigten uit Napels var 9 dezer zeggen dat de generaal Ciutdhü, in antwoord op een adres van den gemeenteraad aan de woorden van lic tor Emanuel herinnerd heeftdal hij koning der llaliaansche natie en niet van eene fractie of partij zijn wil. Hij wil dus eendragt tusschen alle liberalen nuances, welke naar bel zelfde doel j streven welk doel de eenheid van Italië is. Het huis van Savoije wil de bevrijding van Venetië en Rome lot hoofdstad des rijks. Ik noodig dus u allen, zeidu de generaal ten slotteom lot bevrediging der zuidelijke pro vinciën inede te werken.'* GROOT-BRITTANNÏEN. Londen 20 Augustus. De groote jury heeft den baron de Vidil in staat van beschuldiging ge steld, wegens verraderlijke en moedwillige mis handeling van zijnen zoon en derhalve wegens gewone mishandeling, zonder opzettelijke po ging tot moord. Morgen zal de zaak van baron Vidil behandeld worden en de regtbank beslissen of de eerste be schuldiging van moedwillige verwonding met het doel moord te plegen van kracht blijft ondanks de volharding van den jongen Vidil om niet te getuigen. De andere getuige de man die den aanval gezien heeftblijft steeds onge steld. Prins Napoleon heeft den 4 dezer bij den president Lincoln en den 5 dezer bij den beer Seward bel middagmaal gebruikt. Hij beeft liet federalistisch kamp aan de overzijde van de Po tomac de marinewerf en de overige merk waardigheden in de omstreken van Washington bezigtigd en eenigen tijd in de beschouwing der in bet archief van Washington bewaarde stukken doorgebragl tol welke eenige eigenhandige brieven van keizer Napoleon I behooren. De beruchte Engclsche advocaat Edwin James en zijne vrouw zijn te Yourk gearriveerd. Dezer dagen heeft eene jeugdige dienst maagd zich zware verwondingen loegebragtdoor het breken van de stalen veren harer crinoline bezig zijnde met hel schoonmaken van den vloer brak een van de veren tengevolge waarvan zij bet ongeluk had verscheidene diepe wonden in de dij te verkrijgen. Haar leven ver keert in groot gevaar. In zuid Lancastershirc bohaaldon de con servatieven de zege naardien bun candidaat de heer Turner, met 9700 stemmen verkozen werd terwijl zijne tegenpartij de heerCheelham, er slechts 8865 verkreeg. De president der Noord-Amerikaansche Unie heeft den heer Samuel Richer te Frankfort a/'M. consul der Vercenigde Stalen bij de vier vrije sleden (Frankfort, Hamburg Lubeck en Bremen) uit zijne betrekking ontslagen, omdat hij in briefwisseling stond met Jefferson Davis president der zuid-confederatieen bij de se naten der genoemde steden aanzoek heeft ge daan de Amerikaansche consuls slechts als ver tegenwoordigers van het zuiden Ie erkennen. JONGSTE TIJDINGEN PeSth 21 Augustus. Op voorstel van den heer Deak heeft het lagerhuis de ontbinding van den landdag onwettig verklaard en het hoogerhuis heeft zich met dat protest ver- eenigd. De gedwongen inning der belastingen is hier aangevangen. Door Burgemeestee en Wethouders der Gemeente St.-Pliilipsland zal, op Maandag den 26 Augustus 1861 's voormiddags ten 11 ure, in de Gemeente-kamer aldaarin het open baar, bij enkele inschrijving, worden aanbesteed Het Bouwen van een SCHOOL GEBOUW en eene OXDEBW1J- ZEHS-WOfifliïG in Hen dnna- Jacoba- Bolder. Het Bestek en Voorwaarden met de Tee- keningenliggen ter inzage in de Gemeente kamer voornoemd, terwijl nadere inlichtingen kunnen verkregen worden bij den Burge meester der Gemeente. De Notaris Mr. C. van uer LEK de CLERCQ zalten verzoeke van zijn principaal, bij F van 't Hof, te Brou wershaven, op Dingsdag den 27 Augustus 1861 des morgens ten 10 ure, publiek verpachten en eene aanzienlijk» partij onder Brouwershaven, JJuivendijkeKerhwerve, Bommenede en Zonnemaire gelegen, En des middags ten 3 urepubliek ver- koopen het NAGRAS van eenige Weilanden aldaar, mitsgaders eene groote partij turee- en driejarige MEEDE te Velde. Alles aankomende den Boedel van wijlen den Heer L. de OUDE. Alles bij billetten breeder vermeld. VAN 16 TOT EN MET 23 AUGUSTUS 1 861 Geboren. Eene dochter van C. v. d. Houtenen N. Krabbe. Eene dochter van C. P. d. Herder en F. de Vos. Eene dochter van J. Gilden en M. A. Doch. Een zoon van G. Smits en I). Knuist. Een zoon van P. Horrcvoets en J. Vingerhoed. Overleden. J. M. Trijselaar, oud circa 10 w., d. J. van Duin, oud bijna 8 w. d. PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM. deii 22 Augustus 1861. Nederland Werkelijke Schuld 2'/}pct dito dito 3 dito dito 4 Amortis. syndic. 8 ''j Rusland bij Hope 1798/1816 5 dito 1828/1829 5 bij Stieglitz. ode leen. b dito 6de leen. 1855 5 Leening 1859 8 Leening I860 4l/.i dito 4 bij Hope 4 Oert. van ass. 6 Poolsche9chaikist oblig. 4 Aandeel groote Russ. spoorweg a ƒ236 volgefourn. 3 Oostenrijk Weenerbank bij GoJl.en Co. 5 dito dito 4 Metaliek 5 dito 2''j dito, rente Amsterdam 5 dito nationale 5 Weener-aand. a fl 500 L. '860 5 Portugal Buitenlandsch van 1853 3 dito van 1856 ii 1^59 3 Spanje Buitenlandsch 3 Binnenlandsch 3 Buitenlandsch 3% nu 2 63(3/1, 75'»/,, ««'Vu 92«/4 102»/4 82 V, 94 >/a 593/, 89 3/, 75'/4 O6W.ii f 1% 43Vj 46 24' 68 54 360 46Vg 46'/, 50 47V8 42'.8 16 Middenprijzen van de volgende artikelen le Zierikzee, van den 22 Augustus 1861. De Ned. Mudde. I De Ned. Mudde Öudo Tarwe I860 f 10,50 Paardeboonen Nieuwe dito 1861 - 12,50 Witte dito Afwijkende dito - 0,00 Bruine dito - Z.-Zomer dito - 0,00 Graauwe Erwten - Ordinaire dito 0,00 Groene dito - Rogge - 7,50 Gele dito Winter-Gerst - 6,00 Koolzaad Zomer-dilo 5,89 Zaai-Lijnzaad Haver - 4,00 Slag-Lijnzaad 7-7:t 16-t'o 0,0„ II,50 °-°0 13,°S 0.un o,o0 Zierikzee22 Augustus. Binnengekomen: Marqaretha kapt. J. Bake van New-Castle voor deze stad. Volgens particulier bcrigt van kapt. T. C. Kamminga voerende het barkschip Grondwet van Zierikzee naar Batavia bestemd bevond genoemde bodem zich den 6 Julij jl. op 8° 38' r n. br. en 23° w. I. zijnde aan boord alles wel. Brouwershaven Gearriveerd 20 Augustus. Kaap Hoorn, L. J. Dik, Batavia 20 Johann Snüdt, H. Schmidt, Bal timore 21 Dorothea HenrietleI). Smit, Ba tavia allen naar Rotterdam. 22 i Stad Dordrecht, J. 11. StuitLon den Dordt. Marktprijzen der Meekrap teZierikzee van den 22 Augustus 1861. Teelt 1860. Twee en een, l9tekw. blank f 29,50 h 30,00 Twee en een middelbare dito - 2.8,50 a 29,50 Twee en een, mindere dito - 26,50 a 27,00 Een en een Iste kw. blank - 29,50 30 00 Een en een, middelbare dito - 28,50 h 29,00 Een en een mindere dito - 26,50 a 27,00 Onberoofde1ste kw. blank - 29,50 h. 30,00 Onberoofde, middelbare dito - 28,50 a 29,00 Onberoofde, mindere dito - 26,50 27,00 Muilen - 0,00 0,00 Middelbare dito - 0,00 0,00 dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. nan Middelburg Zaturdag 24, 'smorg. 6 Zondag 25, 6 Maandag 26, 6 Dingsdag 27, 6 De diligence zal van Pan Rotterdam Zaturdag 24, 's morg. 93'4 Zondag 25, 93/4 Maandag 26, 10'/a Dingsdag 27, 10i/2 Zierikzee 2 uren na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middel' burg naar Rott. a/a cur na deafvaart der stoomboot rijden dienst tusschen Goes en Rotterdam. Van Goes: I Van Hotter dam Maandag 26, 's morg. 4 Zaturdag 24, 's morg. 101' "Woensdag 28, 5 j Dingsdag 27, 's midd. 12 dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Rotterdam deB dingsdags donderdag'l Van Vlissingen des maandags, woensdags en vrijdags 'smorg. ten 8u De diligence rijdt van Zieri! deafvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags 12 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. en zaturd. 'smorgten 10v4 u zee des morgens ten 9 uro vooff Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos

Zierikzeesche Courant | 1861 | | pagina 2