STRAATKEIJEI, SBuitenlandsche Tijdingen Advertentïën. Openbare Verkooping. Burgerl. Stand te Zierikzee Zeetijdingen iïeurs- en ülarktberigten. Vervoer- Widdelen. vifil«Ho daardoor werd omgeworpen en zij met haar gczigt in bet vnur zakte, zoodat, toen men baar eenigen tijd later in dien toestand vond bet gansche gelaat was verbrand De dood scbijnt gelukkig onmidd lijk op bet toeval ge volgd te zijn waardoor zij voor verder lijden bewaard bleef. Men schrijft uil Rrussel van 12 dezer De clericale bladen jspuwn vnur en vlam legen bel ministerie omdat be! niet uit eigen bewe ging Kwijischeldinit van straf heeft geschonken aan de Inee priesters en de bestuurders van het klooster, die ter zake van de ontvoering van een Protestaotsch minderjarig meisje zijn ver oordeeld nl. Anna Bella Korlis die zij met gewold tot bel R. K. geloof wilden doen over gaan; De drie veroordeelden bobben geen gratie gevraagd daar zij in den waan ver keerden dat de koning zich gelukkig zou achten ïe bun aan te bieden. Doch zij zijn teleurge steld en voor eenige dagen is bevel gekomen dat zij naar de gevangenis te Gent moeten ge- bragt worden om er hunne straftijd eene maand door te brengen. Sedert zij zich daar bevinden is die gevangenis bet voorwerp van een waren pelgrimstogt aide priesters en devoten \an Gent en uit de omstreken komen in processie aan die martelaars troost en allerlei ververschin- gen brengen en zij dreven dit zoo ver dal d.c directeur der gevangenis aan deze mei hei regle ment strijdige bezoeken een einde moest maken. groot-br1ttannien. Eerstdaags denkt de hertogin van Suther land eene geestdriftige vereerster der Hongaren en diode Magyaarsche laai voortreffelijk spreekt, ee'n uitstap naar Hongarije te maken. --V:'. het fort Monr-'e wordt geschreven dat de ontneming van Haiftplon jl. zaturdag plaats bad nadat bet fort en eenige bouten buizen al daar door de troepen waren in brand gestoken trokken deze naar Old. Point terug Kort na de ontruiming door de noordelijken werd Hampton door een ongeveer 1000 man sterk corps zuide lijke kavalerie bezet. Generaal Butlerdie Old Point bezet houdt, beklaagde zich dal hem zoo weinig troepen waren gelaten en men dacht dat bij spoedig tol in het fort Monroe zou worden te ruggedreven. Vier geheele regementen waren in de laatste dagen naar Washington opontbo den. Op kortoren of verderen afstand hadden schier dagelijks schermutselingen plaats tusschen de noordelijke en zuidelijke detachementen. Vol gens geruchten organiseerden de zuidelijken een sterk corps met zwaar belegeringsgeschutter wijl men op .Monroe de verdedigings-werken sterk traditie te voorzien. FRANKR IJ K. UI O - '"Ij 11 "'««V WV.II hen pholograaf B ssoi die op den !op en«enige photographische afbeeldingen De Monitear bevat een uitvoerig verslag van de bestijging van de Monl-Klanc door den Fransche gek o ui van bet panorama heefl genomen. Le Conslilutionnel wij !l een zeer vleijend artikel aan den koning van Zweden. Hoi blad viiidt daartoe gelegenheid door op het veld van Slars gehouden wapenschouw die zegt bet, geen bevoegder beoordeeiaar dan Karei van Zwe den kan hebben. Vervolgens bel plan eener reorganisatie van bel oweedsche leger bespre kende v.icgl een haif-ollicieël orgaan do vol gende niet onbeteekenende woorden daarbij: Do toekomstige geschiedenis van Zweden gedoogd welligt niet zich met de bestaande patriarchale organisatie zijns leger te neden te,stellen. Dit rijk schijnt geroepen, een grooten invloed op alle Scandinavische volken te moeten uitoefenen. Onder de omstandigheden waarin Zweden zich thans bevindt zal bel bezoek van Karei A'V in Frankrijk, de hervormingen die bij wil invoeren (ii de wapenschouwing die hij heeft bijgewoond, dezen dag lot een gelukkigen in de geschiedenis van beide geallieerde natiën verheffen. De zaak van Mirés, die gisieren zou dienen, is tot den l!) uitgesteld. liet Duilsche dagblad van Frankfort be weert de juiste bewoordingen te kennen door den minister de Mérode in zijnen twist inel den generaal de Goyon gebezigd. Zij zouden maar het is ongeloofelijk dat de beer de Mèrode zich tot zulk eene grofheid verlaagd zou heb ben (leze geweest zijn Uw keizer ge neraal is een canaille, en gij zijl de laatste lomp waarmede bij zij schande bedekt Volgens ecu aan do/(a/ia gerigt schrijven ait Bonne duurden de aanwervingen voor de Bourbons, in weerwil van het in hechtenis ne men van Georgia, voort. De Fransche gendar merie, die zich daartegen verzetten wilde, wordt door de pauselijke regering gedwarsboomd, die tegen de lusscbenkomst der Fransche politie, als eene inbreuk op bet gezag van den paus protesteert. 1 Ylen beweert dat de reis der keizerin naar tie Eaux-Ronnes niet alleen gezondheidsredenen tot oorzaak heeflmaar eenige weken vervroegd is geworden ten gevolge van een woordentwist lussehen haar en den keizer over de zaak van liome. De keizerin is zeer vroom en aan het pausdom verknocht zij zou den keizer zijn ge drag jegens Pias IX verweten en hem toegevoegd hebben dat hij zich in het verderf stortte door zijne troepen uil Rome to doen wederkeeren waarop Z. M. zou hebben geantwoord dat de staatkunde hem alleen aanging, en de keizerin op hare beurt ben at hebben, dal zij zich met staatkundige zaken bemoeijen mogt naardien zij regentes geweest is en in den ministerraad voorzit. Intusschen gaat men zoo ver van te zeggen dat op den feestdag des keizers de open bare schilden alleen de letter N (Napoleon) en niet ook de lener li Eugenievertoonen zullen. Wal biervan is meel weldra blijken. De llaliaanschc regering heeft besloten tot het houden eener tentoonstelling van schoone kunsten en nijverheid te Florence in de maan den September en October dezes jaars, waar door Italië voorde eerste maal de werken zijner kunstenaars ui: de laatste jaren en de voort brengselen zijner nijverheid en van zijnen land bouw onder bet dak van een kristallen paleis zal vereenigd zien. Ook Home en Venetië kunnen daar vertegenwoordigd worden. Reeds houden twee duizend werklieden zich met de. daarslelling van dat gedeelte van bet nijverheidspaleis bezig dat dc schilder- "ti beeldhouwwerken bevatten zal. Prins van Cai ignanneef des konings is eersten voorzitter der commissie voor de ten toonstelling die. door den koning in persoon zal geopend worden Gelijktijdig wordt eene ver gadering van Ualiaansche geleerden en letter kundigen gehouden wat in de laatste vijftien jaren niet plaats ba.l. De Monde deelt eene geloofsbelijdenis des bisschops van Moniauban mede waarin die pre laat verklaart dat de zetel des pausdoms nergens anders dan te Rome zijn kan en dal de bisschop van Rome altijd paus zal zijn. Hij vergeet der halve dat bet pausdom bijna eene eeuw lang te Avignon ju Frankrijk gezeteld heeften dat de cesars lang vóór den paus te Rome troonden. Uit Marseille schrijft men van 14 dezer. Volgens berigten uit Konstantinopel van 7 dezer had de prins van Montenegro er met moeite in toegestemd eene zamenkomst met Omer-pacha le Zablac te houden. Omer-pacha, die met een grooten stoet (laar ter plaatse was gekomen, wachtte le vergeefs tol hij liet bei igt ontving dat de vorst em redenen van gezondheid niet kon verschijnen. Omer-pacha bierdoor in toorn gebragl is gereed den oorlog te beginnen. Rusland heefl zijnen vertegenwoordiger bij de commissie teruggeroepen als reden daarvoor opgevende, dat bij niet wil dat deze getuige zij van bel vermoorden der Christenen. Uil Napels meldt mendal stooniboolen vóór en troepen rondom die stad hel toezigl houden. De afdeeling van Pinelli omsingelt den berg Gargano De olliciële opgaven scbatteu hel verlies der reactionairen bij het bombarde ment van Aulelta op 100 en bij Gioja op 80 man. De Popoio d'llalia zegt dal de provinciën Molisa Capilanata en Renevenlo het brandpunt van den opstand geworden zijn. i)e troepen hadden Colle hernomen. Men verwachtte dat Cialdini naar Calabrië vertrekken zou. Onder dagteekening van 27 .lulij wordt uit Oran berigt: «Sedert eenige dagen is de bevol king met angst en schrik vervuld ten gevolge van herbaalde aardschokken. Nog is de ge- huugenis niet uilgewischl dat in 1790 de stad Oran geheel door aardbeving werd verwoest, en de ingestorte bolwerken vrijen inlogt vor- scliaflon aan de Arabieren die toen een einde maakten aan de Spaansche heerschappij. Met ontzetting staart de bevolking thans de gebouwen aan van vier en vijf verdiepingen hoog, door de Furopesclie bouwmeestersonvoorzigtig en onna denkend opgetrokken op een bodem als deze zoozeer aan vulkanische verscliijnsden en hunne verwoestende uitbarstingen onderworpen. In den namiddag van den 25 op een oogenblik dal zich de hevigste schok tot op dat tijdstip voorgekomen deed gevoelen, verspreidde zich een panische schrik in de wijk waar het militaire hospitaal gelegen is. Alen geloofde namelijk algemeen dal de kerk van den heiligen Lodewijk instortte. Gelukkig echter zijn alleen de muren hier en daar gescheurd maar is het gebouw voor de bevreesde vernieling bewaard gebleven.' De Monileur deelt mede dal bij gelegenheid van 's keizers naamdag, 12/6 veroordeelden we gens verschillende burgerlijke vergrijpen gratie of vermindering van straf hebben bekomen. Voor eenige dagen wandelde de keizer in de nabijheid van Vichy en miste het gebaande pad. Toevallig zag hij in de verte een man die op hel veld aan den arbeid was en vroeg hem den naasten weg naar Vichy. De man naderde daarop en sprak hem bij zijn titel aan toen hij aan zijn verzoek voldeed. Gij weel derh.il vo wie ik ben vroeg de keizer. Zeer zeker," was het antwoord, herkent U. M. mij niet. Ik heb in der lijd twee dagen arrest gehad op het kasteel te Ham, toen ik U. V/. in het geheim een pond 'abak poogde te doen toekomen. Wel zoo, dan is het nu mijne beurt om die onaange name ontmoeting goed te maken. Ik zal er aan denken." Deze woorden gesproken hebbende, zotte de keizer zijne wandeling voort. Hen paar dagen later was do bedoelde man in bezit ge steld van een welvoorziomm tab akswinkel. JONGSTE TIJDINGEN New-York, 3 Augustus. De generaal Pillow beeft eene proclamatie uitgevaardigd waarin hij zegt dat hij de bondstroepen uit Missouri zal ver jagen terwijl hij de separatisten te Missouri be looft, 20.000 man ter bulpete zenden. Van i>e Poolscue Grenzen I 5 Augustus. Te Lublin hebben den 12 dezer eenige beteekenis- volle demonstration plaats gehad. De bevel voerende officier heeft een conflict weten te ver mijden hoewel bij niet heeft kunnen voorkomen dat eenige personen gewond werden- Kerknieuws. zonnemairiï, 15 Augustus. Naar men ver neemt heefl de weleerw. z. gel. heer H. J. Blaauw predikant alhier zijn emeritaal aan gevraagd. Twee WERKPAARDEN, waaronder een vooralle Werk geschikt. Inforraatiën desaan- gaande bij de Uitgevers dezer Courant ERVEN A. de VOS. Brieven franco. Op Zaturdag den 14 September 1861 des voormiddags ten 11 ure, in het Logement de Oude Zoutkeetbewoond door den heer w. annemaet te Goes zal de Ontvanger der Registratie en Domeinen aldaarin het openbaar te koop veilen de volgende partijen liggende aan 's Rijks Grooten weg op het eiland Zuid-Beveland te weten 1. Tusschen Goes en's Heer llendrilcskinderen. Aan de noord- en zuidzijde van den weg tusschen mijlpalen 13/14 en 14 17400 BLAAUWE en 9500 WITTE KEIJEN verdeeld in 19 kavels of hoopen genommerd 1 tot en met 19. 2. Tusschen Kloelinge en Kapelle. Aan de noord-oostzijde van den weg tusschen mijlpalen IS en 18/19 1 1902 BLAAUWE en 745 WITTE KEIJEN verdeeld in 7 kavels ofhoopen genommerd 20 tot en met 26 en aan de noord- oost- en zuid-westzijde van den weg tusschen mijlpalen 18/19 en 19 37000 BLAAUWE en 11000 YV1TTE KEUEN verdeeld in 30 hoopen of genom merd 27 tot en met 56. De betaling der rantsoenpenning ad 10 per cent geschiedt contant bij de veiling en van de kooppenningen zes weken daarna. De voorwaarden van verkoop liggen ter in zage ten kantore van de Registratie en Domeinen te Goes alwaar nadere informatien te be komen zijn. De Ontvanger voornoemd A. RIJS ER. van 9 tot en met 1 6 augustus 1861. Geboren. Een zoon van J. Olree en J. van den Berge. Een zoon van N. Krijger en A. Baljé. Eene dochter van .1. Luijck en M. M. Drioel. Een zoon van C. Bal en C. P. Was. Eene dochter van S. Admiraal en W. Dietz. Een zoon van R. van den Hoeken C. Sies. Gehuwd J. H. Huikeshoven en I. dc Roo. Overleden. C. R. van Nieuwenhuijsen oud 54 j. wci| J. Stofregen. P. Schaleven oud 7 m. z. Brouwershaven, Gearriveerd 13 Augustus 15 15 15 15 14 14 Pluades, W. Hrown NitW-Casilc Fairfield Hall Eastern Stale, dicherson beider van New-York allen naar Kolt Courier H. Meuldijk New Caslle Brouwershaven. Stad Dordrecht, J. II. Stuit uoii den Dordrecht. Uitgezeild: ConstantiaM. A Overgaauw Anlhonij van Hoboken H. P. Haze winkel beiden van Rollerdaii naar Batavia. «Rit Kf FI2CTËIN TE AMSTERDAM. den 15 Augustus I HC> I. Werkelijke Schuld 2 pet 63 '/p dito dito 3 76 dito dilo 4 98 '/M Amortis. syndic. 3% bij Hope 1798/1816 5 dito 1828/1829 5 10 9j bij Stieglitz. 5de leen. 5 821/fl0 dito 6de leen. 1S.5JS 0 94' Lecning I8ö9 3 Leening i860 Va h b«.'/4 dito bij Hope 4 Gert. van ass. 6 Poolsche schatkist oblig 'i Aandeel groote Rass. spoot wc u a 236 volgcfourn. r> f 197 Weenerbank bij Goll.en Go 5 d i i o d i i.o 4 Metal iele 5 4 J. dilo -T' lfl dito, rente Amsterdam dito nationale Weener-aand. a fl 500 I. Portugal Buitenlandsch van 1 853 dito van 1850 a 1*50 Spanje Buitenlandsch Binnenlandse!: Buitenlandsch 3"/n nn f,U>4 i -GPS rMVt 46 41)' '7 7., Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den 15 Augustus 1801. j De Ned. Mud.de, Dp Ned. Mndde Oudo Tarwe 180') t Nieuwe dito 1861 Afwijkende dito Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter-Gerst Zomcr-dito Haver 10,25 11,00 0,00 '>,00 0,oo 7,50 5,80 Paardehonnen Witte dito Bruine tliIo Graan we Pr w t Groene dito Gele dito Koolzaad 5,5') Zaai-Lijnzaatl 4,00 Slag-Lijnzaad 7,0 10,D 16 0,0 10,111 00 13,0i 0. n.O 2'fö-ite STAAT8-LOTERZJ 5de Klasse. Isle Lijst. o. 181 I ƒ5000; no. 5'i82 ƒ2000 no. 4110 cn 19155 ieder f 1000. 2de Lijst. No. 18577 f 1000. .Tie Lijst. No. 17192 1000. dienst1 ussolien Middelburg en Rotterdam. >>an Virt delbnrt) Zaturdag 17, 'smorg. 9 Zondag, 18, 10 Maandag 19. 101/2 Dingsdag 20 Jl Pan If otterdam Zaturdag 17, 's inorg. 6 Zondag 18, 6 Maandag 19, 7 Dingsdag 20, 7 De diligence zal van Zierikzee 2 uren na de yfviiarl <1 stoomboot van Rotterdam naar Middelburgen van Middel burg naar Ilott. J/2 uur na deafvaart der stoomboot rijden dienst tusschen Goes en Rotterdam. Fan Goes: Maandag 19, 'smorg 11 Woensdag 21, 3 Van Rotterdam Zaturdag 17, 's morg. Dingsdag 20, dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen des maandags, woensdags en vrijMags 'smorg. ten 8 u Van Rotterdam des dingsdags donderdag en zaturd.'smorgten 10'/411 De diligence rijdt van Zierikzee des morgens ten 9 ure v deafvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags te. l2 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Slads-Drukkerij van de Frvcn A.dc Vos

Zierikzeesche Courant | 1861 | | pagina 2