Advertentiën. AANBESTEDING. Burgerl. Stand te Zierikzee* Zeetijdingen Beurs- en Marktberigten. 76 Vervoer-Middelen. lij ld heeft. De Donau-Zeilung beweert de oor zaak. i an dezen maatregel te weten zij is deze iledocldc officieren niet tevreden met bunnen toestand hadden plan gevormd naar Amerika te vertrekken om daar bun geluk te zoeken. De regering die ongetwijfeld denkt hen nog eens te zullen noodig hebben, was met dit voornemen niet in haren schik en gelaste Cialdini de officie ren in dienst Ie stellen. De opperbevelhebber tevens landvoogd der Napolitaansche gewesten vond geen ander middel dan het organiseren van vliegende kolonnes der nationale garde. Eene depêche uit Madrid zegt dal bij de Philippijnsche eilanden verscheidene roover- schepen na een hardnekkig gevecht vernield zijn. beriaten uil Konstantinopel van 3! lulij melden hel volgende: Omer-pacha is thans door de porte definitief gemagtigd om de vijandelijk heden legen Montenegro aan te vangen. Vorst Michael van Servië heeft nog geen gevolmagligde naar Konstantinopel gezonden, om den sultan namens hem Ie complimenteren. Door onder scheidene nieuwe wijzigingen inde bestaande instellingen zijn weder verschillende bezuini gingen ingevoerd. Tien leden van den grooten raad zijn uil hunne betrekkingen ontslagen. Ook de broeder van /ïiza-pacha is afgezet. De oud l urksche partij wendt alle pogingen aan om Ai/)'is/y-pacha Ie doen vallen en de betrekking van grootvizier te doen opheffen. Ken aantal dweepzieke Muzelmannen Ie Damascus en Aleppo luidden eene dreigende houding tegenover het bestuur aangenomen doch waren in Imnne verdere plannen ten krachtigste beteugeld. Tc Teramo in de Abruzzen is door kolonel Galaten bevelhebber der llaliaansche troepen eene proclamatie uitgevaardigd waarin hij zegt: »lk koai om de menscbelijkheid en den eigendom te verdedigen en de slruikrooverij uil te roeijen. Ik hen goed ioor de goeden maar tegen de struikroovers zal ik onverbiddelijk zijn Wie «■en struikroovcr herbergt zal zonderonder scheid van ouderdom kunne of stand gcfu- sileerd worden, Zoo zal ook mot de spionnen worden gehandeld. Zoo iemand met de schuil plaatsen en de bewegingen der struikroovers he kend weigert de overheid in hel opsporen van deze behulpzaam Ie zijn zal zijne woning ge plunderd en verbrand worden." Het gouverne ment te Turijn heeft zoodra het van die bar- baarsche proclamatie kennis bekwam besloten kolonel Gulaleri deswege op non-activiteit te stellen. Sommige onzer dagbladen vernielden eene ernstige schending der gewetensvrijheid door het departementaal bestuur der Haute Vienne gepleegd. In de gemeenten van dat departe ment worden uitsluitend li. K. scholen gevon den naardien de l'rotestanlsche scholen sedert I8.V2 gesloten en vrticblelooze pogingen lot hunne heropening aangewend zijn. De gemeente Villefavard bevat ongeveer (SO0, op zes huisge zinnen na, allen I'rotestantsche inwoners. Om nu die zes gezinnen twee van welke daar nog niet eens blijvend gevestigd zijn voor de Pro- lrsianisc.be propaganda te behoeden verzet het bestuur zich legen hel openen van eene Protes- tanlsche school, en wordt in een besluit van den prefect beweerd dat de rust der burgelijke gemeente daardoor verstoord zou worden dat al ile kinderen des lands in eene godsdienst zouden worden opgevoed welke van die van een twaalf- ia] hunner verschilt. De zes regtziunigc gezin nen te Villefavard merkt le Siècle op moeten dus wel zeer onverdraagzaam of zeer Invloedrijk wezen, naardien de prefect hun op die wijze de sterke hand leent. In eene der Fransche provincie-steden verdedigde een advocaat voor de regtbank het twijfelbare erfregt van een kinden werd bij elke pathetische plaats zijner rede begeleid door het luide treuren van het teedere wezen, dat hij op zijne armen droeg. Onbeschrijfelijk was de uit werking van die tranen op de regters en toe hoorders tot dat de advocaat der tegenpartij wien de naauwkeurige overeenstemming van de tweeledige voordragt eenigzins verdacht voor kwamden weenenden knaap vroeg Waarom weent gij Het kind antwoordde Omdat hij mij in de beenen knijpt. liet dagblad Atlrialico verbaalt liet vol gende Toen de gouverneur van Albano in den kerkdijken staat bij bet verlaten van zijne wo ning onlangs eene groote driekleurige vlag boven zijn hoofd zag wapperenontbood bij den bri gadier der gendarmes eu beval hem die oproe rige vlag weg tc nemen maar ontving tot ant woord hoe het naardien hij slechts drie gen darmes Ier zijner beschikking had onvoorzigtig zijn zou zulks te midden eoner vijandig gezinde bevolking te doen. Van de juistheid dier op merking overtuigd nam do gouverneur de toe- vlugl tot het Fransch militair gezag ontbood den officier die aan het hoofd van den post der Fran sche bezetting slaat en verzocht hem die vlag le doen wegnemen. Dat kan ik niet doen luidde hel antwoordVictor Emanuel is door Frankrijk als koning van Italië erkend.'' Maar dan hernam de gouverneur begrijp ik er niets meer van. En wal is dan de paus De paus ja dat is ook waar gij hebt gelijk. Welnu, dit alles kan geschikt worden. Oil eerbied voor den paus zal ik de vlag doen weg nemen maar uit achting voor onzen doorluch- tigen bondgenoot zal ik het met alle mogelijke leekenen van onderscheiding doen.'' En zoo werd de vlag onder het spelen der muziek en het roeren der trommen, en na militaire eerbe- wijzingen ten slotte weggenomen." Uit Konstantinopel wordt berigt, dat de sultane Valide eene jonge slavin de schoonste die er te Konstantinopel te vinden washeeft doen aankoopen enna haar rijk uitgedoscht te hebben aan haar zoon heeft aangeboden. Deze vraagde wat hij met dit meisje doen moesten zijne moeder gaf hem tot antwoord dat dit de slavin wasdie de sultan vnlgens oude ge bruiken bij zijne troonsbestijgingvan zijne moeder ten geschenke ontving. „Ik bezit eene vrouw, die ik feeder bemin," hernam de sultan, „en ik verlang niet meer vrouwen te hebben." De slavin werd toen dadelijk uit het paleis heen gevoerd. GROOT-B RIT TAN NI EN. Londen 4 Augustus. Punch geeft in zijn laatste nonimer de afbeelding van een Italiaan- sclien confiturierswlnkel in weiken een man die eenige gelijkheid met den keizer der Fran- schen heeft, de hand op eene doos met sardines legt, met hel blijkbaar doel om die weg le kapen, terwijl een binuentredend policieman in wien men den verkleeden Britschen leeuw herkent zijne linkerhand op de doos legt en de regtor dreigend opheftwaarna de Franschman, om hel vermoeden dat hij zich aan vreemd eigendom vergrijpen wil van zich af te werpen, met geest drift uitroept »neen waarlijk niet op mijne eer I zulke dingen zijn wij te boven." In de eerste zes maanden van dit jaar is in Engeland voor eene waarde van 21 millioenp. s. aan granen uit liet buitenland ingevoerd; in dezelfde maanden van 1860 bedroegen die in voeren eene waarde van slechts 9'/3 millioen. In 1859 hadden de grootste aanvoeren van graan uit Frankrijk plaats en beliepen deze bijna zoo veel als de gezamenlijke invoeren uit Rusland Pruissen en de Vereenigde Staten van Noord- Amerika. In 1860 werd het meeste graan uit Pruissen ingevoerd; daarna volgden in hoeveel heid de invoeren uit Rusland en was de invoer uit Frankrijk van weinig beteekenis. Dit jaar hebben de aanvoeren uit Amerika bijna zooveel bedragen als de gezamenlijke invoeren uit Pruis sen Rusland en Frankrijk. Uit alle streken van dat rijk luiden de opgaven van de vooruitzigten op den oogstthans gunstig. De dood van mevrouw BrodJiurst, echtge noot van dr. brodhursten van mevrouw Longi- fellowechtgenoot van den bekenden dichter, welke beide dames verbrandden, doordien de stalen omgeving barer crinolines belette het vuur te blusschen toen hare dunne zomerkleederen vlam vatten door eene kaars schijnt weinig in vloed op de schoone sekse te hebben gemaakt. De uitspraak bij de lijkschouwing van laatstge noemde dame was„dat zij in het leven had kunnen behouden wordenwanneer zij geen crinoline had gedragen." Het staal verhinderde het gewone middel van uitdoving door een of ander kleed om het lijf te rollen terwijl het daar enboven gloeijend werd en de ruimte van het kleed speling aan de vlam gaf. Eer men door lossnijden hulp kon aanbrengen had de vlam doodelijke wonden veroorzaakt. De belangrijke zaak van den baron de Vidil zal den 19 dezer maand voor het criminele ge- regtshof behandeld worden. De zoon blijft steeds in zijne weigering volharden om getuigenis legen zijn vader af le leggen en men gelooft derhalve dat de baron veel kans heeft aan do gevolgen van zijn moorddadigen aanslag to ontsnappen. Op don Isten dezer viel te Charley nabij Lancaster, een luchtsteen van zeldzame zwaarte en grootte, naardien hij op de grootste lengte zijner ellips 1I3/. Engelsche duimen mat en ge- wigt had van 83 Engelsche ponden. Toen hij pas gevallen was kon men hem wegens zijne gioote hitte, niet ongedeerd aanraken; bij hel later verkoelen namen de kristallen bij afwisse ling de schoonste prismatische kleuren aan. Naar aanleiding der berigten wegens den luchtsteen die onlangs in Lancastershire viel SIEngelsche ponden weegt, herinnert een onzer metereologen hoe deze zwaarte geenzins voor beeldeloos is en zelfs door die van verscheiden andere bekende aëroliten overtroffen wordt. Zoo vindt men in hetBritsch museum een aëroliel ter lengte van 2 Engelsche voelen, die een gewigt van 1400 Engelsche ponden heeft. De generaal Mac Clellan is te Washington aangekomen om het bevel over de bondstroepen op zich te nemen. Dat leger heeft versterking ontvangen en zal thans Harpers Ferry aantasten. De berigten van fort Pickens luiden dal de ad miraal Milner de Engelsche regering officieel heeft aangekondigd dat de blokkade der zuide lijke havens ten eenenraalo onvoldoende is. JONGSTE TIJDINGEN Parijs, 8 Augustus. De keizer heeft heden ten half twaalf ure den Italiaauschen gezant offi cieel ontvangen. Heden is de zaak Mirés op nieuw door de regtbank behandeld. De heer Solar nog altoos voortvluglig is niet ter teregtzitting verschenen. Zijn verzet tegen hel eerste vonnis is van de hand gewezen. Weewen, 7 Augustus. In een schrijven des keizers aan de keizerlijke kanselarij van Zeven bergen wordt haar aanbevolen om tot den 10 Augustus bare voorstellen in le dienen betref fende de schorsing van den landdag dier provincie. Tcrjjn 7 Augustus. Het regeringsblad zegt wijl de openbare inschrijvingen voorde dat leening nominaal het gevorderde kapitaal met een milliard hebben overtroffen de minister van finanliën, in afwachting definitive reductie door het bestuur der schatkist vast te stellen bevolen heeft dat al de kassen, die het eerste tiende gedeelte hebben ontvangen onmiddelijk vier vijfden van de gestorte sommen zullen terug betalen aan hen die dit verlangen en voor een bedrag van 50 francs rente of meer hebben inge schreven (Jetrouwd Mr. ,1. os FREMERIJ, van Zierikzee, Maarn', en 8 Augustus 1861. A. M. BOLT. De CENTRALE DIRECTIE van Schouwen Burgh en Westland is voornemensonder nadere goedkeuring, op Donderdag den 22 Augustus aanstaandedes middagsop 's Lands Kamer te Zierikzee, bij inschrijving en opbod aan te besteden Het vijfjarig onderhoud van de Binnensluipen Heulen Duikers en Gehouwen van den polder Schouwen De aanwijzing zal geschieden gedurende drie dagenzijnde 19 20 en 21 Augustus aan staande des morgens ten 10 urewaartoe de gegadigden zich zullen te vervoegen hebben bij de Dijkbazen der verschillende Districten; ter wijl nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Opper-Commies te Zierikzee. De Bestekken zijn verkrijgbaar bij den Boek handelaar A. M. E. van Dishoeck te Zierikzee. De Centrale Directie voornoemd B. C. CAU, Voorzitter. DE JONGE, O atv.-Griffier. van 26 julij tot en met 9 augustus I 86 I Geboren. Eene dochter van A. Hoogerheide en L. Kas. Eene dochter van F. Krmen en M. Plaam. Eene dochter van G. den Dekker en C. Koppens. Een dochter van H. de Graaf en C. Hoeder. Een zoon van J. Boogerd en L. Bal. Een zoon van .1. L. Hertsteinen A. van Tetterode. Een zoon van P. van Campenhoulen C. Gillesse. Gehuwd. P. Geluk weduwn. en J. Meijers j. d. F. Brandenburg j. m. eu M. Maaeijs j. d. Overleden. J. Blokwed. W. de Kok oud 66 j. G. Botbijl, vrouw van J. van Klooster, oud 27 j. G. Dijkgraaf, wed. M. den Boer oud 80 j. J. Timmermans, 7 in, z. M. C. A. Ie Clerq 16 d d. L. C. Schoenmakers, oud 3 m z. J. A. Franke oud ruim 6. m z. E. Tachie oud 43 j. vr. vau L. F. Schouten. C. A. A. van Sas oud 14 d d. Zierikzee, 9 Augustus. Binnengekomen Lijdia, kapt. G. üobson van Boness naar Dordrecht. Brouwershaven, Gearriveerd 6 Aug. James R. Twisor, Shield Dordl. 6 Anthonij van Hoboken, H. P. Hazewinkcl, Rotterdam Batavia, gesleept binnen door van Hellevoelsluis. 8 Ellen Steward C. ECoffin Baltimore, Botterdam. 5 5 5 8 3 4l/« lx 4 6 2% 5 5 10 5 3 3 PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM» di e a 8 Augustus 1861. Nederland Werkelijke Schuld 2l/5 pet. dito dito dito dito Amortis. syudic. Rusland bij Hope 1798/1816 dito 1828/1829 bij Stieglitz. ode leen. dito 6de leen. 1888 Leeniug 18ö9 Leening 1860 dito bij hope Oert. van ass. Poolscheschatkist oblig. Aaudeel groote lluss. spoorweg a 236 volgefouru. Oostenrijk Weenerbank bij Goll.en Co. dito dito Metaliék dito dito, rente Amsterdam dito nationale Weener-aand. a 11 500 L. 58(! Portugal Buitenlandsch van 1883 dito van 1856 a 1859 Spanje Buitenlandsch Rinnenlandsch Buitenlandsch 3°/q nu 99 103 10P/-2 82Vs 95 60 S'J3/4 73S/S 7<Da 57'/. 28 i 70 o63.„ f— j 46'V, i 46'/4 493/4 47". j 42 IG Middenprijzcn van de volgende artikelen te Zierikzee van den 8 Augustus 1801. De Ned. MuddeDe Ned. Mud de. Oude Tarwe 1859 Nieuwe dito 1860 Afwijkende dito Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter-Gerst Zomer-dito Haver Marktprijzen der Meekrap teZierikzec vaa den S Augustus 1861. Teelt 1860 Tweeeneen, 1ste kw. blank Twee en een middelbare dito Twee en een mindere dito Een en een 1ste kw. blank Een en een, middelbare dito Een en een mindere dito Onberoofde 1ste lew. blank Onberoofde, middelbare dito Onberoofde, mindere dito Muilen Middelbare dito 1 0,00 Paardeboonen f 7,25 - 10,25 Witte dito - 10,0» - 0,00 Bruine dito - 16 00 - 0,00 Graan we Erwten - 0,00 - 0,00 Groene dito - 10,00 - 7,00 Gele dito - 0.00 - 5,50 Koolzaad - 12,80 - 5,50 Zaai-Lijnzaad - 0.00 - 3,50 Slag-Lijijzaad 0,00 f 29,50 30,00 - 28,50 a 29,50 - 26,50 a 27,00 - 29,50 a 30 «0 - 28,50 a 29,00 - 26,50 a 27,00 - 29,50 a 30,00 - 28,50 a 29,00 - 26,50 it 27,00 0,00 it 0,00 - 0,00 it 0,00 Vertrek der Beurtschipper van Zierikzee naar Rotterdam, Gouda en Amsterdam, op aanstaande Woensdag 14 dezer. dienst Uisschea Middelburg en Botterdam. van Middelburg Zaturdag 10, 'smorg. 6 Zondag 11, 6 Maandag 12, 6 Dingsdag 13, 6 De diligence zul van Zierikzee 2 uren na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middel burg naar Rott.1^ uur na de afvaart der stoomboot rijden dienst tusschen Goes en Botterdam. Pan Rotterdam'. Zaturdag 10, 'smorg. 93/4 Zondag 11, 101» Maandag 12. 10'^ I Dingsdag 13, 8'2 Van Goes: Maandag 12, 's morg Woensdag 14, Van Rotterdam Zaturdag 10, 's morg. 10*'2 Dingsdag 13, 's midd. 12 dienst tusschen Vlissingen en Botterdam. Van Vlissingen Van Rotterdam.: des maandags, woensdags des dingsdags donderdags en vrijdags 'smorg. ten 8 u en zaturd.'smorgten 10-/4 u De diligence rijdt van Zierikzee des morgens ten 9 ure voor deafvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten 12 nre voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-ürukkerij van de Erven A .de Vos

Zierikzeesche Courant | 1861 | | pagina 2