64. £atiu*dag 10 Augustas. 1861 WOENSDAG ZATURDAG. Besturen en Administratiën Binnenlandsche Tijdingen. Buitenlandsche Tijdingen A BONIS E ME N TS-P RIJS. Per driemaanden ƒ2,00. Franco per post f 2,25. Inzendingder Advert .daagste voren, voor 10 uresmorgens VERS CHIJN T: P RIJ S DER ADVERTENTIE N. Gewone 12'/, cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- er. Doodbcrigten fan 16 regels aft, behalve lieiZegelrcpt KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee maken bij deze aan de ingezetenen bekend dat de Rekening dezer Gemeente over hel jaar 1860, ingevolge de wet gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage op de Secretarie is nedergelegd en tegen betaling der kosten ver krijgbaar gesteld. Zierikzee, den 3 Augustus 1861. B. G. CAU Voorzitter. J. P. ERMERINS Secretaris. BEKENDMAKIN G. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee verwittigen bij deze hel publiek dat de gewone Kermis of Jaarmarlet alhier zal gehou den worden als van ouds aanvangende op den laalsten maandag in Augustus gedurende twee weken en alzoo van den 26 dezer maand tot en met den 7 Sep tember aanstaande. De aanvraag voor het plaatsen van schouw- hurg-lenten zal uiterlijk vóór 20 dezer maand moeten geschieden mei vrachtvrije brieven hij den heer M. Couvéemarktmeester alhier bij wien op dezelfde wijze de kramers zich in tijds behooren aan Ie melden. Een ieder hunner zal van behoorlijk patent moeten zijn voorzien terwijl geene rijfelaarshoroskooptrekkers of bedelaars opdekermiszullen worden toegelaten. Zierikzeeden 5 Augustus 1861 B. C. CAU Voorzitter. P. N. ERMERINS, Secretaris. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Zierikzee, brengt ter kennis van liet reizend publiek: dat als VEER SCHIPPER van Colijnsplaat op deze gemeente is aangesteld ADRIAAN KAÜREMAN,die met den 1 dezer maand in functie is getreden. Zierikzee, den 9 Augustus 1861. B. C. CAU. Zierikzee 9 Augustus. Benoemd tot adelborst 3de kl.bij het koninklijk instituut voor de marinete Willemsoordmet 1 Oct. e. k. C. Locker Moolenburgh. Dezer dagen werd uit Groede gemeld dat aldaar eene flesch was aangespoeld waarin een briefje werd gevonden dal aanleiding zou kunnen geven tot het vermoedendat hel schip ïuiseokapt. Danneman, den 22 April II. onder 4(1° breedte en 65° lengte was verloren gegaan. Men kan echter mededeelen, dal gemeld schip den 10 Mei te New-York is gearriveerd en dat het veertien dagen geleden behouden van daar te Bremerhaven is aangokomen en thans aldaar liggende. Men schrijft uit Helievoetsluis van 5 dezer. Als een gevolg van het onmatig gebruik van sterken drank is alhier zaturdag avond jl. circa 10 ureeen moord gepleegd. Benige matrozen die met elkander waren uitgeweest, en naar het verhaal luidt, een publiek buis hebben bezochthadden twist met elk aar gekre gen. Geruimen lijd daarna heeft de een den ander op bel onverwachts op straat met een mes zoodanig verwond dat de ongelukkige spoedig daarna is overleden. Voor dat de policie nog op de plaats van het ongeval was, had men den vermoedelijken dader reeds geval en aan de po licie overgeleverd, die hem naar het wachtschip heeft gebragl. De vcrslagene was matroos aan boord van het stoomschip Frans Naerebout en de vermoedelijke dader matroos van Z.t. Ms. stoom schip Cijcloop. Beide schepen zijn slechts tijdelijk hier. Men schrijft uit Botterdam van 5 dezer. Voor eenige dagen is door hel departement van builenlandscbe zaken het berigt naar Turijn afgezonden dat Z. M. de koning besloten had I aan koning Victor Emanuel den titel van koning van Italië toe te kennen. Dit berigt is reeds te Turijn ontvangen en ter kennis van de regering j aldaar gebragt. Wij outleenen aan een particulier schrijven gedateerd 5 Juiij II., van Zr. Ms. transportschip de Heldin, liggende ter reede van Rio do Janeiro, de volgende bijzonderheden. »Men verhaalt hier een geval dat nog al ernstige gevolgen kan hebben voor de daarin betrokkene personen, liene sloep van bet En- gelsch fregat Emerald heeft eene Braziliaansche gouvernementsloep welke de communicatie tusschen den vasten wal en het fort Villaganhon onderhoudt aangevallen de roerjers van de Braziliaansche sloep zijn daarop in het water gesprongen, met dal gevolg dat een banner ver dronken is. De aanleiding tot dien aanval schijnt geweest te zijn dal een der Engclsche matrozen zijn hoed miste en men zich teregt of len onregle verbeelde dat die door een der Brazilianen was ontvreemd. Hel Braziliaansche gouvernement heeft zich de zaak dadelijk aangetrokkenen naar ik boor van den Kngelschen minister plenipolentiaris die op bel punt was met de Emerald te repatriëren gedaan gekregen dal de schuldigen zonden achterblijven, om voor een krijgsraad teregt te slaan, zamengesteld voor de helfi uil Kngclscbe en voor de andere belft uil Braziliaansche officieren. Hel Journal de Constantinople deelt ter waarschuwing van zeevarenden mede, zonder echter voor de juistheid in Ie slaan dat door den scheepsgezaghebber eenrr goelel bij het gezond heidsbureau te Syra is verklaard datdu wateren van Tassos, Lemnos en Mitylene onveilig ge maakt worden door vier zeerooversvaartuigen bewapend met 70 man als 1een brazzera wier kapitein van Aegina afkomstig is en voor zien van Grieksche papieren die op hel eiland Tassos afgegeven zijn 2. twee peramé's onder bevel van een ipsarioot, genaamd Nicolo Pagoniwonende te (Jurlac bij Smyrna en 3. een bezandéonder bevel van een tonier. Dg opgemelde scbeepsgezagvoerder berigtdat die zeeroovers bet klooster der Heilige Maagd op het eiland Tassos bebben geplunderd en vervolgens twee schepen hebben doen zinken na de man schap vermoord te hebben. De grootte de lading en de nationaliteit dier schepen waren onbekend. Daarna hebben de roovers op het eiland Milylene hel dorp Humani geplunderd en zeilen zij hunne zeescbuimerij voort. De schrik der eilanders is zoo groot, dat zij zich gewapend hebben en hunne kusten bewaken. Staats Ct Als bijzonderheid en mogelijk een nooit voorgekomen gevalkan gemeld wordendat een jongeling te Rottc-rdam wonendegenaamd li. k. S. als dienstpligtige voor de nationale militie, lotende op den 2 Maart 1855, heeft ge trokken no. 853 en dat hem op den 31 Julij 1861voor de schutterij lotende hetzelfde no. 853 ten deel gevallen is. Men schrijft uit Gorinchem van 3 dezer. Gisteren avond omstreeks half twaalf ure bad de opvarende Venlosche stoomboot het ongeluk nabij deze stad op eene schuit beladen met aardappelen te varen aan boord dier schuit bevonden zich een schipper naar men ver neemt van l'apendrecht herkomstig henevens zijn knecht de laatste verloor daarbij het leven en de schipper is naar het gasthuis alhier ver voerd hij is ook zoodanig verwond dat men voor zijn leven vreest. Men vermoedt dal er geen licht aan boord van bet schip ontstoken was of welligt dat het door den regen was uitbegaan, en doordien het nog al woei heeft men de naderende boot niet kunnen hooren. Men schrijft uit Nienwediep van 5 dezer. Heden morgen is een zeilenmakersknecht ter wijl hij bezig was Ie werken op eens op de plaats dood gebleven de ongelukkige laat eene arme weduwe en drie kinderen na. Men schrijft uit Roermond van 1 dezer. Ten gevolge ran de ijverige nasporingen van den officier van justitie en bel wapen der konink lijke maréchaussee, zijn de daders van Iwee dief stallen in de R. li. kerken te Samheek en ie Siltard gepleegd, aangehouden. De vermoede lijke dader van den diefstal te Sambeek is reeds den 29 Julij Ie Vcnlo waar hij ver scheidene voorwerpen afkomstig van kerk sieraden bad verkocht ontdekt en gevankelijk herwaarts overgebragl. Hij is genaamd C. K., gewezen matroos geboren te Dordrecht, thans rondzwervende. Ook zijn gisteren hier aange houden en in het huis van arrest overgebragl M. B. en A. F. Jl/.heide te Roermond beklaagd van door middel van huilen- en binnenbraak in den nacht van 24 op 25 Julij jl., uit den St. Rosa-kapel, nabij Siltard een gouden kruis, geld enz. ie hebben ontvreemd. Laatstgenoemde moet in hel bezit van eenige der ontvreemde voorwerpen zijn gevonden. DUITSCHLAND. Men zegt dat de instructie in de zaak van Oscar Becker, in weerwil van alle verzekeringen dal hij met zijnen aanslag iegen het leven vari den koning van l'ruissen geheel alleen stond tot ontdekkingen geleid heeft die hul tegendeel bewijzen. Die instructie zou toch nieis minder aan 't licht hebben gebragldan dat Becker de eerste hand heeft geslagen aan de uitvoering van oen cSor eene republikeinsche vereeniging ge vormd plan waarbij de dood van alle vorsten van Europa besloten en waarvan ook keizer Na poleon niet uitgezonderd was in weerwil van de concessiën die hij na den aanslag van Orsim aan de revolutie gedaan heeft. tien logement te Mö lling is dezer dagen de schouwplaats van een bij uitstek romantisch tafereel geweest. Een jong karig bezoldigd ambtenaar uit Weenen begaf zich met zijne ge liefde een meisje van zeer gegoeden huize, met welke hij echter niet in den echt mogl treden derwaarts; zij huurden eene kamerdineerden en soupeerden er; ongeveer ten half twee ure na middernacht sneed zich echter het meisje de aderen van de handen open en reikie het mes aan haar geliefde over die hetzelfde met zijne aderen deed. Gelukkig kwam er in tijds hulp opdagen zoodat tie jonge lieden nog konden verhinderd worden in bun romantisch voornemen, om in elkanders armen den laalsten snik te geven. Te Weenen woont eene Amerikaansche dame moeder van 24 kinderen en grootmoeder van 50 klein-kinderen die allen in leven zijn. Eenigen lijd geleden vierde de achtingswaardige vrouw baar Süsten geboortedag waarbij al de leden barer familiewaaronder er zelfs uit den staat Uhio tegenwoordig waren. Te Weenen en in de omstreken heeft een zware storm gewoed die eindelijk tot een orkaan is overgegaan. De te velde staande oogst en het ooft zijn geheel vernield en bet gemaaide gras is weggewaaid. De. kracht van den storm was zoo groot dat de ramen, welke er aan bloot stonden, werden ingedrukt. In oen gedeelte der hoofdstad zijn meer dan 40,000 ruiten ver brijzeld. Het gerucht wegens eene zamenzwering te Petersburg houdt stand en blijft van den anderen kant tegenspraak ontmoeten. Zij zou in den boezem der Russische aristocratie gesmeed zijn en ten doel gehad hebben den keizer en zijne fa milie van kant te maken len einde Rusland mei eene constitutie te begiftigen. FRANKRIJK.. Parijs 7 Augustus Oe Monileur berigt dat de keizer den koning van Zweden en diens broeder gisteren bij hunne aankomst te St. Glootl hartelijk omhelsd heeft. Aanstaande vrijdag zal in bet Champs do Mars eene grootc wapenschouwing over de kei zerlijke garde en helgarnizocu van Parijs worden gehouden. De hitte was hier gisteren zoo groot dat op sommige plaatsen de hielen der laarzen zigt- baar indrukken in de asphalt - bestrating maakten. De thermometer van Fahrenteit toekende des namiddags ten 3 ure bijna 90 graden Met betrekking tot het konflikt de Goyon- de Mérodeloopt hier het gerucht dat de pause lijke minister van oorlog wel verre van ontsla gen te worden, vaster dan ooit op z.ijnen zetel zit. Zou Frankrijk dan hoegenaamd geen ge noegdoening krijgen voor den in den persoon zijns keizers onderganen hoon? Eerstdaags zal worden uitgegeven het 19de deel van Thiers Histoire du Consulat ?t de l'Em pire de oplage is 50,000 exemplaren. Aan gaande keizer Napoleon I zegt de schrijverdat hij toen hij van het eiland Elba terugkeerde geheel geneigd was alle vrijheid te schenken, doeh hij had zoo zeer gebruik en misbruik ge maakt van zijne magt, dat Frankrijken de we reld niets van zijne bekeering wilden gelooven. Napoleon is van Porto Ferrajo tot Parijs geslaagd in zijne onderneming te Parijs moest hij schip breuk lijden omdat hij zich daar tegenover zijne eigene fouten geplaatst vond. Hel Journaal d'Indre el Loire meldt dat bij gelegenheid der prijsuildeeling in de door de Broeders der Christelijke leer bestuurde school te Chilondepasloorvan Marcay eene toespraak heeft gehouden, waarin hij zulke heftige en be- leedigende taal heeft gevoerd over de politiek der keizerlijke regering, dat de onderprefect, de rnaire de keizerlijke procureur en andere auto riteiten die de plegtigheid bijwoonden gemeend hebben onmiddelijk door hunne verwijdering tegen die taal te moeten protesteren. De pastoor is vervolgens in hechtenis genomen. Le Temps, van dit voorval sprekende meent dat hij ja- loersch zal zijn geweest van de laauwcren door mgr. de Mérode behaald. De l'arijsche Presse meldt dal de reis van den koning van l'ruissen naar Frankrijk onbe paald uitgesteld is op grond dal indien de vorst zich derwaarts mogl begeven hij veel van zijne populariteit in Duitschland zou verliezen. In een brief, afkomstig van een der kleine Duitsche hoven en te S'arijs ontvangen leest men o. a.«Gaat Willem naar Chhlons en Pa rijs, dan staat dit gelijk met zijnen troonsafstand." Genoemd blad verzekert voorts dat de onderhan delingen over een Fransch-Pruissisch handelslrac- laat voor eenige dagen geschorst zijn. Dezer dagen is berigt dat de generaal Cialdini vliegende koionnes der nationale garde geotgani- seerd en de Garibaldischeofficieren daarbij ingc-

Zierikzeesche Courant | 1861 | | pagina 1