Advertentiën. Zeetijdingen Beurs- en ^larktberigten. Vervoer-üïidclelen. dcchler of de echtgenoot zijns meeslcrs van hel leven Ie beroeven. Vermeenende dal bij zijn meester dieper zou Ireffen, indien bij zijne doch- ler vermoorddebeefl bij dil gruwelijk opzei volvoerd en hel I -ijarige meisje mei zijn zakmes den hals afgesneden. Na bel plegen van bel vrresdijk feil, beefl bij zich in banden der po litie gesteld - Uil Praag wordl medegedeeld dal in den afgeloopen nachl ongeregeldheden hebben plaals gebail in dal gedeelte der slad waar de Israëlitcn wonen. Volgens een in omloop gebragl geruchl bad een Israëliet een Christenbediende van bel leven beroofd, dewijl bij hem op een diefstal bad betrapt. Eene tallooze mcnigle kwam op de boenen pleegde zoogrooleongeregeldheden dat de policie niet in slaat was de rust Ie herstellen, ten gevolge waarvan de bezetting gedeeltelijk is uilgerukl. Vele personen zijn in verzekerde bewaring genomen. Gisteren nacht hebben herhaaldelijk onge regeldheden in het Ghetto plaals gehad. Ver scheidene buizen en de synagoge hebben schade geleden, lerwijl eenigepersonen gewond weiden. Kr zijn 45 personen in verzekerde bewaring ge nomen. Men verzekert dal de berucble Cliarles Jud demoordenaar van den president Poinsot einde lijk Ie Krlcnbad bij Achern is gevangen ge nomen. hij werd herkend door een Franscb- inan die hem zag bedelen. Jud die de vlugt bad genomen is door de gendarmerie inge haald en gearresteerd. Hij is gemakkelijk ie herkennen aan twee groole lid'teckenen hel cene over hel voorhoofd bel andere over den nek. Jud is in de gevangenis te Achern op genomen. FRANKRIJK. Het totale cijfer van het aandeel, der ver. schillende bankiers in de Italiaansche leening genomen beloopt 960 rnilliöen Het schijnt zich te bevestigen dat de pater Ciacomodie den graaf de Cavour de absolutie beefl gegeven werkelijk Ie Home in hechtenis is genomen zooals sommige italiaansche bladen hebben medegedeeld die arrestatie heeft plaats gehad op de weigering van dien priester om for meel en openlijk te belijden, dat hij had ge dwaald door aldus te handelen. Hij werd daar toe eerst door de superieuren van de Francis caner orde en daarna door den H. Vader in per soon aangezocht, Zijnegevangenschap is echter slechts preventief, daar hij spoedig voor de regt- bank der inquisitie zal tercgl slaan doch men verwacht hier dat de Italiaansche regering het niet zoover zal laten komen maar reeds voor dien lijd heizij alleenheizij in gemeenschap mei hel Fransche gouvernement de uitlevering van paler Giacomo zal eischen omdat die priester op sliuksche wijze van Turyn naar Rome is gelokt. He bisschop van Moulins heeft zich in cas satie voorzien legen hel arrest van het hof van Amiens, in zake de nalatenschap van den mar kies de Vilelle. Uit Madrid verneemt men, dat er nog da- gelijks, ten gevolge der zaak te Loya onder scheidene personen worden gearresteerd. Hun aantal bedraagt nu reeds 660. Te lzuazar zijn op één nacht 1-1 personen allen tol de voor naamste familien hehoorende opgeligt. In de kerk en de andere gebouwen van het klooster te l.oja zijn velen dezer gevangenen geplaatst lerwijl er nog dagelijks eenige bijkomen. De scherpregter beeft zelf ook in het kloostergebouw zijn intrek genomen om telkens wanneer het noodig is hij de hand te zijn. Te Malaga zijn insgelijks een aantal personen gearresteerd terwijl te Antequera 7 leden van den gemeente raad met nog 150 andere ingezetenen van allerlei rang en sland gevangen genomen en naar Malaga getransporteerd zijn. GROOT-B RIT TA NN'iEN. Konden 1 Augustus. Onlangs werd in het bekende paardeuveilingsgobouw Taiiersatl's genaamd, op last van lady Raijlun, hel Arabische paard verkochtdal Omer-pacha aan lord Haglan de opperbevelhebber van het Kngelsche leger ten geschenke gaf en hetwelk deze in de Krim hereed, Ten gevolge van de vele ongelukken door de crinolines veroorzaaktworden hier ijverige pogingen door eenige der aanzienlijkste dames aangewend om een der meest gelief koosde voorwerpen van hel dames-toilet (de cri noline} af te schaffen. Onze koningin is aan het hoofd der reactionnairen zij wordl door tal rijke hertoginnen gravinnen enz. ondersteund en keizerin Eugéuie zal naar men zegtzich weldra met haar verecnigen. Bij hel wegruimen van eene oude batterij aan den mond der M cd way is onlangs eene hom gevonden op welke de naam Tromp en het jaartal 1666 ie lezen staan. Men onderstelt dat dit eene der bommen is waarmede de Hol- landsche admiraal Trump destijds verscheiden onzer schepen bij lienor heeft vernield. Hel artikel in hel dagblad the Catholic,Press van Liverpool,, waarin beweerd wordl dat ko ningin Victoria tol de K. K godsdienst is over gegaan luidt in zijn geheel dus Caudate Deurti. In een onrer laatste nummers kondigden wij bijna als zeker de bekeering van H. M. de ko ningin Victoria aan. Deze bekeering is vol- hragl wij houden het berigl van geloofwaar- digen oorsprong dat de wil van H. M. is dat die bekeering openhaar gemaakt worde en dat zij maar voor eenigen tijd de uitvoering van dit reeds lang overwogen ontwerp heeft uitgesteld om de veranderingen te vermijden die hel in de godsdienstige inrigiingen van Kngeland moet Ie weeg brengen. De edele hekeerde heeft van den anderen kant in hare eigene familie zware tegenkantingen genoeg ontmoet waardoor eene verwijdering, welke de dagbladen ons hebben trachten uit te leggen, noodzakelijk geoordeeld is geworden. II. M. staal ongetwijfeld onder velerlei invloed awar zij is onwankelbaar in hare overtuiging. Zij heefi het licht gezien de duisternissen zullen haar niet meer over halen. Deze tijding zal vele harten verblijden. Reeds lang was 11. M. Katholiek door de lief dadigheid de zachtmoedigheid de wonderbare zuiverheid van geheel haar leven; de andere hoven van iuropa, waar de zeden maaral te dikwijls zeer weinig' in lel zijn hadden daar een voorbeeld van eenvoudigheid, wijsheid en deugd zij was als gemalin en moeder onbe rispelijk slecbls ontbrak haar de belijdenis van hare overtuiging en geloof w ij zullen niet ver der spreken over eene gebeurtenis die eene wereld van gevolgen moei na zich slepen. Het I'rotestaiitisuiusdoor hel bederf verteerd, stort van lieverlede ineen. Voor weinige dagen was hel de aartshertogin van Kent die als papist stierf gisteren zwoer de hertogin van Sutherland eene godsdienst af zonder bestendigheid en zonder reden van bestaan heden is het de koningin der drie koningrijken, wederhouden nogians door duizende politieke beletsels welke die keten verbrijzelt en zich tol de waarheid ver heft." Reriglen uit New-York van 'JOJulij zeg gen dat de hondslroepen terwijl zij in de rig- ling van Manassas voortrukteii uit gemaskeerde batterijen aangevallen en tol den lerugtogt ge noodzaakt zijn. De troepen der secessionislen kreeg men Diet in het gezigl. De gc-heele mi litie van oostelijk Virginië is voor de werkelijke dienst onder de wapenen geroepen. Ken brief uil .lacmelvanÖJulij, deelt eenige nadeie bijzonderheden mede aangaande den twist lusscheu de Hayliaansche regering en de Spanjaarden. Nadat deze laatsten hel 1)0- miuikaansch gedeelte des eilands bij hun gebied hadden ingelijfd, kwam Cabruleen Domini- kaansch generaal die den Spanjaarden vijandig is, over SI. Thomas naar Jacmelstak naar de Do- uiinikaaiische zijde over, met hel doel om zijn land te bevrijden maar werd verslagen en koos ile vlugt. Onder voorwendsel van dil gebeurde j zonden de Spanjaarden zes oorlogsstoomboolen i naar Port au Prince wier bevelhebber de Hayti- j aansche regering aanknndigde dal, indien zij niet eene zekere som sommigen zeggen 200,000 I dollars, v oor schadeloosstelling betaalde en 101 kanonschoten lot erkenning van hel Spaansch bewind deed lossen, hij de stad bombarderen zou. De consuls kwamen toen hijeen en ver zochten den Spaanscifen admiraal om eenige dagen uitstel, ten einde eene minnelijke schik king te beproeven, Bij het afzenden vau dit be rigl was die termijn nagenoeg verstreken, maar de briefschrijver ducblie dal de president niet zou inwilligen, en datindien do Span jaarden hunne bedreiging volvoerden, dit den doodsteek aan de hanih Iswelvaart en maatschap pelijke ontwikkeling van Hayti geven zou. De Kaapscbe dagbladen behelzen een iret- fend verhaal van het vergaan van het barkschip Bernicia op Robbeneiland. Dal schip gezag voerder Pierce, verliet, naar de Tafelbaai be stemd Kngeland den 24 Maart met eene uit verschillende artikelen beslaande lading, en den heer en mevrouw Cliff, met drie kindereu mevrouw Prilchardmet drie kinderende hoeren van Boork Hasselt en Ntcollen een dienstmeisje van mevrouw Prilchard ais passagiers. Inden nachl van 16 Junij meende de kapitein door eene fout i.i den chronometer 5ü mijlen van het eiland af te zijn en zette koers naar Tafel baai maar het schip stuolte nabij Shelbaaiaan het uiterste punt van Robbeneiland. Het was stikdonker cn er was niets te zien waaruit zich de ligging van het schip liet opmaken. De golven sloegen daarover lol ontzetlende hoogte en sleepten de dekken mede. De passagiers schrikten wakkeren snelden nagenoeg ongekleed naar buiten. Naauwelijks op de rots werd het schip doormidden gespleten, het voorste ge deelte, met vier der matrozen, dreef naar hel rif nabij den oever, en een groot deel der lading werd op het strand geworpen terwijl de ma frozen over de rotsen heen naar hel strand klou- derden. Tot de lading behoorden een groote voorraad wijn en sterke drankenen zoodra zagen de matrozen zich niet in veiligheid of zij braken de vaten open en begonnen te zwelgen. Het achterste gedeelte, waarop de kapitein de stuurman, de passagiers en de hofmeester waren werkte in slede van dezelfde rigliog als het voorste te volgen meer en meer achter uit en iedere poging om de passagiers te redden ware noodlottig geweestzoodat het aanbreken van den dag afgewacht moest worden De vrouwen hadden geene andere kleedingsiukken kunnen bekomen dan twee hemden van den kapitein en den stuurman. Ken half uur na de schipbreuk helde de achtersleven over en waren allen die zich daarop bevonden genoodzaakt zich aan de verschansing vast te klemmen. Ook dat gedeelte was in weinige oogenblikken niets meer dan een hoop verbrijzeld hout, en zonder eenige lot de lading hehoorende vloerdeelen die onder het wrak dreven en op de rots rustier. zouden allen onverwijld omgekomen zijn. Op dit soort van vlot zagen passagiers en zeelieden zes bange uren lang liet daglicht te gemoetdoor nat en telkens op nieuw overstelpt door de gol ven. Hot jongste kind van mevrouw Prilchard die zich naar haren echtgenootden secretaris van den admiraal te Simonstown had willen hegeven, werd uil de armen der moeder in zee ge worpen en weldra volgde het tweede denzelfdcn weg. Weldra trof dil lot ook de beide kinderen van mevrouw Cliff, en eenige oogenblikken daarna de moeder. Hel oudste kind van mevr. Prilchard werd geheel verkleumddoor den kapitein ontdekt opgenomen en verpleegd, ler wijl hij endestuurman eigen gevaar vergetende, alles aanwendden om moeder cn kind met een deel hunner eigen kleederen te dekken. Ken nieuw hartverscheurend tooneel volgde, de zee sloeg het eene gedeelte van het wrak na het andere weg en du planken waaraan de onge- lukkigen zich vastklemden schenen met iederen golfslag te zullen wegdrijven. Ten vijfurein den morgen werd het helder genoeg om den ka- pilein het kustlicht van Green Point Ie doen ont waren en hem te doen zien waar zijn schip ge strand was maar hij kon nog niets uitrigten. Later zag hij zijne matrozen in beschonken toe stand op de rotsen cn het strand liggen. Noch hij noch de stuurman wilde het wrak verlaten vóór dat de passagiers op het strand waren cn in de hoop van ontdekt en bijgestaan te worden bleven zij lot acht ure op bet overschot van het wrak, maar besloten toen naar het strand te zwemmen en hulp te zoeken. Daar vonden zij dr. Minlo den geneesheer hij oen krankzinnigen geslicht, verscheiden van wiens verpleegden toen nog helderder van geest dan de (ioor drank verdierlijkte zeelieden naar het wrak baadden om bijstand te bieden zoodat zij er in slaagden mevrouw Prilchard en al de overigen die nog in leven waren met behulp van een touw op het drooge te brengen. Dr. Minlo en zijn huisge zin voorzagen de ongelukkigen ruim van voedsel eri klecdiugstukken. Inlusschen voegden de krankzinnigen en armen der plaats zich bij de drinkende matrozen die daarna opgesloten en verder van de sterke dranken afgehouden wer den. Weldra kwam er meer hulp opdagen werd de lading bewaakt en voor de geredden ge zorgd. behalve mevrouw Cliff met hare heide kinderen, en Iwee der kinderen van mevrouw Prilchard zijn ook de heer van Boork en een ma troos omgekomen maar de overigen der boveu- genoemdeu gered. JONGSTE TIJDINGEN Turijn 5 Augustus. Hel officiële dagblad meldt dat eenige legitimisten waaronder de heer Qualrebarbes in hechtenis zijn genomen toen zij zich op de Isére ingescheept hadden. Zij trachten Ie vergeefs te Livorno aan land te komen en zijn naar Givita Vecchia gezonden. Pesth 4 Augustus. Te Kaschau heeft eene vechtpartij plaats gehad. De oorzaak daarvan is onbekend. De studenten hadden zich ver- eenigd in een koffijhuis, waar de soldaten gewoon zijn bijeen Ie komen. De studenten zijn gewond eenigen hunner zijn gearresteerd. De Landdag zal aanstaanden woensdag eene geheime zitting houden. Kerk n Ion ws. Bedankt voor hel beroep naar de Ned. Her vormde gemeente te Vlissingen door ds. D. Chanlepie de la Saussaye Waalsch predikant te Leyden. De Notaris Mr. C. van der LEK df, CLERCQ zal ten verzoeke van den HeerJ. STRICKAEBT, op Woensdag den 21 Augustus 1861 des voor middags ten 10 ure op de Werf ode goede Intentie''publiek presen teren te verkoopen Een MALLEJAN een groote STËEKWA- GEN differente BAKKEN LADDER, een groote POMP, eenige houten fSivfKKEN KAAPSTANDERS en BLOKKEN, en eene Sroote partij gezaagd Eiken- Greinen- en Beuken HOUT, bestaande in PLANKEN RIBBEN en andere Stukken. Ziekikzee 5 Augustus, Uitgez. Brouwers haven kapt. N. Riedijk naar New-Castle. Brouwershaven, Gearriveerd 3 Augustus. S. GildersleevéJ. Mac Culluin. GallaoRotterdam, laatst van Qucenslown. 4 ConslanliaM. A. Overgaauw, Rot terdam, Batavia, gesleept binnen door van Hellevoelsluis. 2 i Uitgezeild; Resident van Son, J. W. Burner, 2 Be zoeltieW. H. Busman, 2 i Kortenaer A.GIazener, 2 Tonia, F. Huizer qq. allen van Rotterdam naar Batavia •3 RIJZEN DHR EFFECTEN TE A IE STERDAM den 5 Augustus 1861. 5 5 5 8 *'/2 4 4 6 753/4 9S'Vis 92 "/4 103 83 95:!j 60'/, 8- 70 76 V, 5/ 18 Nederland Werkelijke Schuld 2l/? pct.f 63"/,it dito dito dito dito Amortis. syndic. Ruslaud bij Hope 1798/1816 dito 1828/1829 bij Stieglitz. 5de leen. dito 0de leen. 1855 Leening 1859 Leeuing i860 dito bij Hope Cert, van ass. Poolsche schatkist oblig. Aandeel groote Russ. spoorweg a f 236 volgefourn. Oostenrijk Weenerbank, bij Goll.en Co. dito dito Mataliek 5 dito 2'/s dito, rente Amsterdam 5 dito nationale 5 Weener-aand. a fl 500 L. 1860 5 Portugal Buitenlandscb van 1853 3 dito van 1856 a 1859 3 Spanje Rnitenlaudsoh 8 lb niicnlandsch 3 Bullciilandsch 3°/0 nn 2 f 1981/4 54'/8 43 «/8 24V8 G9i/8 tS6'/„ 367 46'3J,8 W/io SO 47».,, At'5',, dienst lusscheu Middelburg en Rotterdam. uan Middelburg DonderdagS, 'smidd. 12'2 u Vrijdag 9 'smorg. 6 Zaturdag 10, 6 Zondag 11, Pan Rotterdam Woensdag 7, 'smorg. 8*>a Vrijdag 9, 93/4 Zaturdag 10, 934 Zondag 11, 10',, Woensdag 7, Vrijdag Van Rotterdam Donderdag 8,.'s morg. 93'4 Zaturdag 10, 10'/o dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam Van Vli&sinjen des maandags, woensdags en vrijdags 'smorg. ten 8 u BOTTERDAM. 6 Augustus 1861 TARWE, Zeeuwsch Vlaamsch en Overmansche weinig ter markt en tot onveranderde prijzen verkocht goede en puike f 11 a f 12 mindere f8,75 a f9 75 ROGGE, Vlaams, en Overmaasche met eenige vraag voor consumptie f 5,75 a f7. GERST, Winter f4,20 a f5,50. HAVER, korte f3,50 a f5,10; dito lange f2,75 a f4,30. ERWTEN, f6 a fI0 groote dito f6 a fit. PAARDEROONEN f5 a f7,50. MEEKRAP, werd zeer weinig geveild en blijven de meeste houders ongenegen tot de verlaagde prijzen af te geven. Da diligeuce zal van Zierikzee 2 uren na de jfvaurt de stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middel burg naar Rott. »/2 uur na de afvaart der stoomboot rijdeu dienst tusschen Goes cn Rollerdam. Van Goes Van Rotterdam ■les dingsdags donderdags en zaturd. 'smorg ten lOv* u De diligence rijdt van Zierikzee des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten 12 nre voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen Ter Stadsdrukkerij van de h'.rve.n A.dc Vos

Zierikzeesche Courant | 1861 | | pagina 2