KROONDOMEIN. liio(ïenlandsche Tijdingen. Buitenlandsche Tijdingen Advertentiën. de Tiend vruchten de Lammertienden Zeetijdingen Beurs- en Marktberigten Vervoermiddelen Men tcrnecml dal in den laalslen lijd ook weder op sommige plaatsen van bel eiland Wal cheren eene verontrustende ziekte onder de varkens zich voordoet, waarvan zij in ongeloof lijk korten lijd hel slagtoffer worden. Het kwaadaardig karakter der ziekte draagt de duidelijke kenmerken van lyphus. Heeds zijn de gemeentebesturen bij circulaire van den commissaris des konings uitgenooiligd zooveel doenlijk voorbehoedmiddelen Ie bezigen. Men schrijft uit botterdam van I! dezer. I I. maandag middag tusscben 12 en i'2'/, ure bad een brutale diefstal plaats op een der graan zolders van het pand Hcrklo's, in du Wijnstraat alhier een of twee der op dien zolder werkende verscbieters wisten in verstandhouding met eenigc anderen elders werkende, dertig zakken Pool- sche tarwe van daar af Ie dragen weg te rijden en te bergen inde schuit van schipper P. Vendeville varende op Kamperland en Wissekerke (Noard- lleveland). De factor dio dezen zolder onder zijn toezigt had de heer JJ. Pluym was met zijne meest vertrouwde knechts aan de Koren markt werkzaam, en men heeft juist dal oogenblik voordon diefstal uitgekozen. Des dingsdags morgens ten 0 ure kreeg gemelde factor ecnig vermoeden en wist toen mei een doorzigt en eene activiteit, die vermelding ver dienen, dusdanige gegevens op te sporen en opmerkingen te maken dat het der policie mogelijk was 0111 met eene doortastende behen digheid zoo te werk te gaan, dal reeds denzelfden middag de vijf meest betrokkene personen waaronder gemelde schipper, gearresteerd waren, zonder dat een hunner iels van het gevangen nemen der overigen gemerkt had gisterenavond zijn allen naar hel huis van arrest overgebragt. Deze arrestatie levert wederom een bewijs van de goede zamenstelling onzer policie van wier goedberaamde maatregelen een kwartier later hij het voorgenomen vertrek van den schipper of wel indien deze de ontdekking zijner heeling had vermoed de uitslag zoo niet verijdeld dan toch hoogst onzeker zou geworden zijn. Men schrijft uit Rotterdam van ld dezer. De beroemde schaakspeler professor Anderssen heeft zich van zondag II. lol gisteren hier ter stede opgehouden en gedurende die dagen menige schaakpartij gespeeld in eene der zalen van het gebouw der Koninklijke NederlandscheYachlclub daartoe door het schaakgezelschap Vermaalt door Oefening" afgehuurd. Vele schaaklief- hebhers zoo van hier als elders maakten vao de aangeboden gelegenheid gebruik om zich met den beroemden man te meten waarhij slechts een paar partijen door hem verloren werden. De hoogiceraar heefi het eerelidmaalschap van het hier gevestigde schaakgenootschap Vermaak door Oefening'" volgaarne aangenomen. Gisteren vertrok hij naar Amsterdam en wordt maandag hier terug verwacht om zijne reis naar Londen i oort te zetten. - Uit Scheveningen meldt men van 13 dezer. Gisteren avond is nog een lijk van da bemanning der verongelukte brik de Stad Vlissingen alhier aangespoeld en heden begraven. Hel was dat van den matroos Geert Groen oud 36 jaren wiens weduwe heden met den stuurman van Dijk zich herwaarts had gespoed. De vergevorderde staal van ontbinding liet echter niet toe dat de diep bedroefde vrouw haren man kon aanschou wen. Al de schepelingen zijn thans op het strand gespoold en hunne overblijfselen hebben in de aarde eene rustplaats mogen vinden de kapitein is te Katwijk zijn kind en de matroos Sampion zijn hier de matroos Barends is te 'sGravesande de matrozen Luiten en Zettemanmijn te Monster aangespoeld en begraven. Naar men verneemt hebben edele inenscbenvrienden Ie Rotterdam zich op eene onbekrompen wijze hel lot van de diep beklagenswaardige weduwen en weezen dier verongelukten aangetrokken. Uit Amsterdam schrijft men van 10 dezer. Naar men verneemt houden eenige onzer aan zienlijkste sladgenooten zich tnet de uitvoering van een grootsch ontwerp bezig. Kr bestaat namelijk hier ter slede het plan, om enne stoom spinnerij en weverij in eene daartoe geschikte streek van het rijk op zoo groote schaal op te rigten, dat dit etablissement mei alle huitenlaiid- sche fabrieken zal kunnen concurreren. In de diergaarde van het Kon. Zoölogisch Genootschap tValura Arlis Magislra zijn de na volgende merkwaardige diersoorten aangekomen als twee prachtige slank-apen (Semnopilhecus mauras); twee zwarte bavianen {Papio Niger); Japanscbc hert [Geruits siket) twee hoogst zeld zame ooije vaars uil Nubië (Mycteria ephipioryncha) voor het eerst levend naar Europa overgebragt. Men vindt eene uaauwkeurige afbeelding van dezen vogel in den atlas van dr. E. Euppell op de bibliotheek vau hel genootschap voorhanden welke afbeelding den vogel in zijn prachtkleed voorstelt, terwijl de hier aanwezige exemplaren nog met de kleuren van den eersten leofiijd ge dekt zijn. In Belgie hebben do ongeregeldheden in de mijndistricten van Itorinage een einde geno men. Door de bestuurders der mijnwerken is bet reglement dal tot de woelingen aanleiding had gegeven ingetrokken. Voornamelijk heeft men dezen spoedigen afloop der zaak aan de. tusschenkoms! van den minister Rogier te danken. DUITSCHLAND. [te volgende verordening, gedagteekend 1621 regelen bevattende waarnaar de kadelten (de jongste officieren) zich hij gelegenheid van een diner Lij een der aartshertogen van Oosten rijk waarop zij genoodigd waren te gedragen hadden is voorzeker der vermelding wel waar dig. Daar Z. K. K. il. aan verscheidene oflicieren de eer heeft gedaan hen uil te noodi- gen hij hein te komen dineren en hoewel mij meermalen is gebleken dal de meeste der ofli cieren onderling do grootste hoffelijkheid en wel levendheid in acht nemen en zich gedragen als ware en waardige edellieden vermeen ik even wel aan de jongere die nog niet genoegzaam gedrild zijn, hel volgende te moeten aanbeve len 1. Z. K. K. H. begroeten netgekleed; met jas en laarzen en niet half dronken aan komen 2. aan tafel niet op den stoel wiegen en niet de beeuen op de tafel te leggen 3. niet na elke bete drinken daar men dan te gaauw beschonken wordt den hanap (beker) na eiken schotel slechts ten halve ledigen na gedronken Ie hebben netjes den knevel en den mond af vegen 4. de hand niet in den schotel steken de beenderen niet achter zich of onder de tafel werpen 5. de vingers niet aflekken, en den neus niet in het tafellaken snuiten 6. Den hanap niet te beestachtig ledigen zoodal men onder de tafel rolt en niet in staat is regl te loopen." FRANKRIJK. Een brief uit Sassari zegt dat in Sardinië van een persoon gesproken wordtdie zich het ijzeren masker noemt en gezworen beeftop gevaar zijns levens af, den generaal Garibaldi op le ligten. De zoon des generaals verkeerd bierdoor in Ongerustheid. Er issprake van de geheimzinnige verdwij ning van Garibaldi die plotseling het eiland Caprera zou hebben verlaten. Men beweerde dal de generaal, gedreven door eenige zijner raadsmannen die zich met den nieuwen staat van Italië niet kunnen vereenigen naar Sicilië ver trokken was. Het gerucht vereisebt echter be vestiging. GROOT-BRITTAN MEN. Londen, 11 Julij. De nieuwsgierigheid der lezers van den Morning Post werd heden morgen hijzonder geprikkeld door de navolgende vrij eu- rieuse mededeeling Er is een zeer treurig verhaal in omloop dat, naar men vertrouw) niet zeer gegrond zal zijn. Een vreemdeling zeer wel in Engelsche kringen bekend wordt gezegd een aanslag le hebben beproefd op hel leven van zijn zoon. een jong tnenschbijna meerderjarig, die hij hel bereiken van zijn 21ste jaar geregtigd zou zijn tol eene aanzienlijke som gelds welke zijn vader wordt verondersteld niet in staat te zijn hem uit te heialen. Wij zullen den naam niet noemen in de hoop dat dit bijna ongeloofelijkc vertelsel spoedig zal weersproken worden." Ik heb onmiddelijk na het lezen dier mede deeling getracht eenige bijzonderheden omtrent dat zonder ling sprookje te vernemen. Denaam van den vader ik durf de autenticiteit niet waarborgen zou zijn baron de Vidtleen Eranschman in Engeland en vooral in Londen, algemeen bekend en zeer geacht. De baron zou le Parijs zijn gearresteerd werwaarls hij zich na de mislukking van zijn aanslag van Londen zou hebben hegeven. Wij zullen er waarschijnlijk spoedig meer van booren. Maandag jl. gebeurde to Glasgow iels dal in landen waar meer bijgelouf dan hier heerscht aanleiding tol sombere voorspellingen omtrent de toekomst van den zeeroem geven zou. Gedurende een zeer hevig onweder werd het gedenkteeken voor den admiraal Nelson door den bliksem getroffen en een zeer groote steen van den top afgeslingerd die een gedeelte van hel ijzeren hek in zijnen val verbrijzelde terwijl hel geheele bovenste gedeelte van hel gedenk teeken zwaar beschadigd is. JONGSTE TIJDINGEN Baden 14 Julij. Op den koning van Pruisscn is terwijl hij eene wandeling deed een pistool schot gelost. Z. M. ontving slechts eene ligte schram aan den hals, en keerde le voet naar zijne woning terug. De studentdie een moord aanslag heeft gedaan Op den koning van Pruisseu, heel Becker. Hij is 21 jaren oud en studeerde vroeger te Wcencn. Hij behoort lot geen ge nootschap. In zijne woning te Leipzig is alles verzegeld. Het heeft den Almagtige behaagd onze geliefde Moeder en Behuwd-Moeder Me- jufvrouw ELIZABETH van der HAVE Wed. den Heer JACOBUS van der MAAS, in den ouderdom van ruim 68 jaren na een langdurig sukkelen tot onze innige droefheid op heden tot Zich te nemen. Zierikzee, 12 Julij 1861. D. van der MAAS, Jz. D. van der MAAS, Bevelander. C. van den BOUT Cz. P. van den BOUTvan der maas. Algemeens kennisgeving. CURATOREN van bet GYMNA SIUM te Zierikzee berigtcn bij deze, dal de Jongelieden die bij do opening van den Cursus op Maandag don 12 Augustas e k. op hel Gymnasium wenschen te worden toegelatenzich bij den Heer President Jhr. Mr. M. J. SGHUURBEQUE BOE1JE of bij den ondrrgetcekende zullen behooren aan te melden vóórden 5diermaarid. Het tuf miswir»- examen is voorloopig bepaald op Zatnrdag den 10 Augustus e. k. des voormiddags ten 10 ure. Zierikzee, 12 Julij 1861. Namens Curatoren voornoemd Mr. C. J. FOKKER Secretaris, De ondergeteekende verzoekt bij deze al degene die iets van hem te vorderen hebben daarvan vóór of op den eersten Augustus opgave te doen terwijl hij verder zonder onderscheid voor de laatste maal alle zijne Ambachtslieden en Leveranciers her innert aan zijne vroegere Advertentiën waarbij zij verzocht werden om op den eersten van iedere maand hunne Nota van het door hem verschul digde in te zenden. Degene welke aan dit verzoek voor liet ver volg niet voldoet zal het zich zeiven te wijten hebben zijne bestellingen niet meer te ont vangen. Zierikzee, Julij 1861. J. van der VLIET. ADMINISTRATIE VAN HET Hemt ambt 25 ie i leze e. De Rentmeester maakt bekend dal ten over slaan van Notaris en Getuigen voor 1861 in het openbaar zullen worden verkocht als volgt Dingsdag HA Julij 186) 9 ure des morgens die der Gemeenten Nieuuierkerk en Ouwerkerk in de Herberg te Nieuwerlterk. !2 ure 's middags die der Gemeente Ooster- land in het Dorpshuis aldaar. Donderdag 25 Julij 18<>I H ure 's morgens die derGcmeenteu ZierikzeeKerkwerveen Nieu uierkerk in Schouwen ten Raadhuize te Zierikzee. Vrijdag 26 Julij, 9 ure's morgensdb- der Ge meenten Brouwershaven, DuwendijlteBrijdorpe Kapelle en Klaaskinderkerke Eikerzee en Ellemeel ten Raadhuize le Brouwershaven. I ure 's middags te Haamstede in de Kerk die der Gemeenten NoortlwelleSerooskerltc Be- nesseHaamstede en Burgh. Zoomede aldaar van SerooskerlieKoudekerlteHaamstetle Burgh enz. voor 3 achtereenvolgende jaren. De Rentmeester voornoemd Jhr. W. M. 11. de JONGE. Broowershaven, Gearriveerd |3 Julij. Scotia. J. Miskelly, Baltimore, Rolt. 13 OdiliaMargarielaJ. Martini van Geffen, Batavia Schiedam. t,3 Eva Johanna S. van llochove Rolt. Batavia gesleept binnendoor van Hellevoetsluis. 13 ZepliirN, J. de Vries, Batavia Rolt. 13 Rowena D. A. Careij New Castle Schiedam. 11 Sopltia Koningin der Nederlanden L Klein Batavia 14 Biga F. Freelo New-York bei den naar Rotterdam. 12 Uitgezeild. Argo A. W. F. van Teulem 12 Zwerver, B. F. Frantzen beiden naar Batavia. 12 a BrederadeL. Kruijmcinaar Mel bourne allen van Rollcrdaam. Per het schip de Zepltir, kapt. -V. J. de Vries zijn van lava aangebragt de volgende passagiers: De heer Wijnen, echtgenoot en vier kinderen en twee Javaansche bedienden, resident van Sumatra mevrouw Davules met vijf kinderen en twee Javaansche bedienden de heer tie Serriere, controleur vau Krawang, en de jonge heer Var- kevisser. PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM. den 15 Julij 1861. Nederland Werkelijke Seliuld dito dito dito dito Amortis, syndic. Rusland bij Hope 1798/1816 dito 1828/1829 bij Stieglitz. 5de leen. dito Gde leen. 3 835 Leening 1859 Leening 1860 dito bij Hope Oert. van ass. Poolscheschalkist oblig. Aandeel groote Rusa. spoorweg f 236 volgefoui-n. Oostenrijk Weenerbank, bij Goll.en Co. dito dito Metaliek dito dito, rente Amsterdam dito nationale Weener-aand. a 11 500 L. 1860 5 Portugal Buitenlandsch van 1833 3 dito van 1856 a 1H59 Spanje Bnitenlandsch 8 Binnenland9ch 3 Builenlandseh 3°/0 nu 2 2«/a pot./ 63 V2 3 ~53/4 9Sl5,r. 4'/2 li 5 Sb, ts 5 92'/. 103 lt" Ve 93% 60 H, 80% 75»',. '0 Vj Va f 183 46 V, 24 Vt 69 34%, f 363 47 46% 49% 47 41% BOTTERDAM, 13 Julij 1861. TARWE, Zeèawsch. Vlaamsch. en Overmaasehe was de toe voer wederom klein doch groot genoeg om de behoefte te be- bevredigeh de puike soorten, die weinig voorkomen, werden nagenoeg als voren geplaatst, doch waren de mindere kwaliteiten moeijelijk alzoo op te ruimen goede en puike f 10,50 a f 11,60 mindere f 8 a f 10,25 ROGGE, Vlaams en Overmaasche f7 a f7,25 GERST, nagenoog niet ter markt Winter en Zomer f5,50 a f6,50. HAVER, beter te ver- koopen tot 10 c hooger korte f3 90 a f5,10 dito lange f3,30 a f4,00. ERWTEN, ondervinden weinig aftrek; f6,50 a f7,50. PAARDEBOONEN, f6,25 h f7,25. Vertrek van den Beurtschipper van Zierikzee naar Gouda en Amsterdam. Zaturdag 20 Julij a. s des morgens 5 ure. dienst tussehea Middelburg en Rotterdam. van Middelburg Donderd. 18, 'smorg. 8 Vrijdag 19, 9 Zaturdag 20, 10 Zondag 21, Il De diligence zal van Zierikzee 2 uren na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburgen van Middel burg naar Rott.V2uur na de afvaart der stoomboot zijden dienst tusschcn Goes en Rotterdam. Van Goes: Woensdag 17, 'smorg 7 Vrijdag 19, 9 Pan Roll er dam Woensdag 17, 's midd. 12 Vrijdag 19, 's morg. 6 Zaturdag 20, 6 I Zondag 21, 7 Van Rotterdam Donderdagl8, 's midd. Zatnrdag 20, 's morg. 5 dienst lusschen Vlissingcn en Rotterdam. Van V lis sin gen des maandagswoensdags en vrijdags 'smorg. ten 8 u f Van Rotterdam: •les dingsdags" donderdags en zaturd.'siuorgten 10!/4 u De diligence rijdt von Zierikr.ee des morgens ten 9 ore voor deafvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten 12 nre voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vus.

Zierikzeesche Courant | 1861 | | pagina 2