Buitenlanclsche Tijdingen Advertentiën. Vruchten te Velde. Vruchten te Velde, Bank van Leening. Burgerl .Stand te Zaerikzee. Zeetijdingen lleurs- en llarktberigten. Vervoer- Ut iddelen is ilieni gescheiden met de belofte harerzijds datwaar zij zelve zich maandag aan het werk zou begeven, zij ook de overigen daartoe zou aansporen. DUITSCHLAN D. Te Koningsberg en gebeurde den 1 dezer een vreoselijk ongeluk. Des morgens ten 5 ure stortten in eene der straten van de oude stad twee buizen van drie en vier verdiepingen in liet eene van welke reeds ten deele was afge broken en verpletterden in hunnen val twee der bewoners den commies Barucg en den boek houder Linde. Uil Kaïro wordt aan de Augsburgsebe Ally. Zeil. Ivrigt dal de Katholieke geestelijkheid al daar aan de in die stad verblijf houdende Ita lianen bel gebruik der kerk weigerde door hen verzocht om op 2 Junij jl. bel nationale feest le vieren doch ilat de Israëlieten ben toen uit- noodigden om in de synagoge bedoelde plegtig- hcïd le verriglen. Uil aanbod werd aangenomen de synagoge was feestelijk verlichten met dric- kleurvlaggen gelooid, en nadat de lieer Ccsare Luncl een toepasselijke rede bad uilgesproken werd door een koor 1st aölielische jongens bet Te[)ewn in Hebrceuwscben leks! gezongen. Zeer veel Grieken waren bij deze plcgtigheid tegen woordig. F R A N K. R IJ K. Darijs 8 luiij. Niet alleen in deze hoofd stad maar ook op zeer vele andere plaatsen van Frankrijk hebben gedurende de laatste dagen hevige onweders van zware slagregens verge zeld geheersclu. Men berekent dal binnen den tijd van acht dagen in verschillende oorden des rijks de bliksem drie en dertig malen inge slagen isentelkens menschen gedood ofgekwetst heeflterwijl de stortregens insgelijks groote schade hehben anngerigt. Te Havre werden II. vrijdag avond verscheiden straten door den regen en hagel overstroomd en te l.yon had dien dag hetzelfde plaats. Blijkens bengien uil Algerie is ook die kolonie niet van deze natuurverschijn selen verschoond gebleven Bij de aankomst des keizers te Vichij ge raakte eene Kngtlsche jonge dame zoo zeer in geestvervoering dal zij hare kanten mantilla voor hein uitspreidde welke echter door liern weder opgeraapt en over do schouders zijner vreemde vereerster geslagen werd. In de zaak Mirés zijn jl. woensdag de plei dooi] oir afgeloopen en heeft de voorzitter der rogthank de debatten gesloten verklaard. Mor gen (donderdag: zalde reglbank uitspraak doen. Alle dagbladen en ook de Momleur berig- len tie aankomst van Kosstilli tc lurijn. Men weet dat de bekende Hongaar, na de uilwijzing van zijn proces in Kugeland besloten was zich in Italië le vestigen. Mij heeft zich eerst naar Milaan hegeven en is van daar te Tuiijn aange komen. De algerneenc vermelding van een op zich zelf zoo ondergeschikt feit zou doen gc- looven dat men er een politiek gewigl aan hecht. Feu brief uit Home gewaagt van de groote verslagenheid des pausen op hel herigt dorvlugl van den Bulgaarschen patriarch Sokoloki, die door Pins IX met ongemeencn luis'er gewijd was ge worden, Die hoogc geestelijke beeft eene schuil plaats bij de Russen gezocht en de kleine kern der Bulgaarsche Katholieken ingrooie verlegen heid achtergelaten. De paus zal ten spoedigste een nieuwen patriarch in zijne plaats benoemen. De oplossing der llotneiusche queslie is zoo naauw 1 erbonden aan hel leven van Pius IX dat hei ons geenszins behoeft le verwonderen dat er alle dagen zulke tegenstrijdige beriglen worden ontvangen omtrent de gezondheid van den Raus. consistorie dal den 1 dezer zou gehouden is uitgesteld tot 15 lulij- Plus IX zal daarin jenoerning bekrachtigen van de vier nieuw benoemde bisschoppen te Vannes, Montpclhcr, Marseille en l.ucon. Men verzekerde dezer dagen dat de mede- deeling der handeling door den heer de Itonlebclló aan de Russische regering zeer slecht was opge nomen geworden en dat Rusland er verder dan ooit van was verwijderd om de met Ptoinonl al- gebroken betrekkingen op nieuw aan te knonnen met Italië. Thans echter worden die vermoedens zeer verzwakt. Re gezant van Rusland te iurijn, 'er von Stuc helberg die sedert lang die stad Het zijn d< de hee. .j - u had verlaten is derwaarts teruggekeerd. Men zegt dal persoonlijke aangelegenheden zijne t lïgenwoordigbeid v o. i :rden, maar hel is niettemin waar dat hij onderscheidene gesprekken beeft ge- bad met de ministers en den heer llicasoli zeiven heeft gesproken. Daaruit beeft men natuurlijk opgemaakt dat Rusland spoedig bet voorbeeld zou volgen van Kugeland Frankrijk Portugal, /wevlen en de porie. De Turijnsche Volkscourant heeft voorge slagen aan de dezer dagen verschenen komeet den naam Cavour le geven welk eenigzins vreemd denkbeeld algetneencn bijval vindt. Hier wil men die staartster liever Garibaldi noemen. Men spreekt te Turijn veelover bet vier dubbel duel waartoe aanleiding is gegeven op een banket le Piacenza waarbij en kavalerie- officier zich zeer beleedigend ten opzigte van Ga ribaldi bad gedragen. De beer Ribolieen Ga- ribaldiaansch officierheeft daarop het geheele Corps officieren van hel logement uitgedaagd. Reeds hebben vier duels plaats gehad in twee waarvan de heer Hiboli zijn tegenpartij ernstig gewond heeflMen hoopt dat de regering spoe dig een einde zal weten te maken aan deze zaak die degemoederen noodelons opwindt. Overigens zijn vle lezingen omtrent de bijzonderheden dezer zaak zeer verschillend. G R O O T-B R IT T A N N' k E N. Konden, 9 Julij. Van de uitgestrektheid van den grooten brand die deze hoofdstad getroffen heefl zal men zich eeltig denkbeeld kunnen vor men als men verneemt dat niet minder dan -29 pakhuispandengrootendeels van zware brik- slcenen gebouwd, allen tusschen de 60 en 70 Engolsche voeten hoog en die gezamenlijk in bet front iangs de rivier eene lengte van ruim 1000 voeten bij eene diepte van nagenoeg 4-00 voelen besloegen ten eenenmale vernield zijn. Zalurdag hield de brandweer die lot bewaking der puinhoopen was achtergebleven den brand in de keldergewelven voor geheel gebluschl maar later bleek het, dat zij zich daarin bedrogen hadden, want laat in den nacht van zalurdag barstten de vlammen met vernieuwde kracht uit, bleven zondag den geheelen dag door voort woeden en waren gisteren nog niet geheel be teugeld zoodal de drijvende brandspuiten nog steeds moeten blijven werken. Alles wat met den zwaretv brand der Cotton's Wharffin verband staat wekt nog steeds de al gerneenc belangstelling. De beschadigde in de kelders voorhanden goederen zoo als smeer, gember katoen enz. worden ten voordeele der nagelaten betrekkingen van de slagtoffers van de ramp en van de werklieden die dienten gevolge buiien beslaan geraakt zijn verkocht en brengen vier en vijfmaal de waarde van het artikel soms zelfs fabelachtig hoogc prijzen op. Men meent de overblijfselen van den zoo onge lukkig omgekomen heer Scott gevonden te hebben. Zijn hornloitio en ketting zijn door zijn compagnon den heer O'Connor, herkend deze v ooi werpen lagen te midden van eenige bijna verkoolde beenderen die de geueesheeren verklaard hebben van een menschelijk ligchaatn afkomstig te zijn. De l.ondenschc assurantie- maatschappijen zuilen ie ramen I,2n0,<;00 p. sl. schadevergoeding moeten uitbetalen. Beriglen uit het kamp le Curragh in Ier land zeggen dat de grins van Wallis zich daar eiken morgen niet minder ijverig aan de militaire oefeningen wijdt als eeuig ander officier terwijl hij des namiddags deel neemt aan verschillende spelen welke tol ontwil.keling der ligchaams- krachtcn strekken. Woensdag of vroeger komt de opperbevelhebber der troepen de hertog van Cambridge in hel kamp waar dien dag een groot spiegelgevecht gehouden wordt. De Londensche Times zegt, dat de heer llieusoU jegens Oostenrijk eene taal heeft ge voerd welke reilen tot eene oorlogsverklaring zon geven dat hij den paus heeft bedreigd op eene wij te welke zt'll's den zachtaardigsteh pries ter zou kunnen nopen om don banvloek uit te sprekendat hij eenhalfvleijende, half uittartende bonding jegens den keizer der Franschen heeft aangenomen dat hij stouter heeft gesproken dan Cavour en Garibaldi heeft gedaandat hij Oosten- lijk woedend maakt door aan hetzelve dreigend den vuist te toonen; dat hij eene meer onbewim pelde uittartende taal heeft gevoerd dan ooit eenige mogendheid jegens eene andere, waarmede zij in naam in vrede was heeft gebezigd. JONGSTE TIJDINGEN Parijs 11 Julij. De heeren Mirés en Solar zijn ieder veroordeeld tol gevangenisstraf voor den lijd van 5 jaren en eene boete van 3000 fr. De heer Simeon is verantwoordelijk verklaard. De heeren Cbassepol, Ponlaiba en Porei zijn van verdere vervolging ontslagen op grond dat zij niet met voorwetenschap hehben gehandeld. Heden, beviel voorspoedig van een' welgeschapen Xootl, ELIZABETH van dhr HAVE, Echtgenoot van zierikzee, 10 Julij 1861. A. van NEUREN. Algemeene kennisgeving. Voor de aanstaande Verkiezing van Leden van den Raad dezer Gemeente wordende Kiezersuitgenoodigd hunne stemmen uit te brengen op de Heeren Jhr. J. L. de JONGE, Mr. W. C. dp, CRANE, Jhr. Mr. C. de JONGE, Mr. Jb. MOOLENBURGH. Aanbeveling is overbodig. Door getrouwe opkomst tot de Stembus geven de Kiezers blijk dat zij hunne Kiezersregten weten te waarderen. Eenige Kiezers. Voorde aanstaande Verkiezing van Leden van den Raad dezer Gemeente worden weder op nieuw aanbevolen de volgende Heeren Mr. C. J. FOKKER, Jhr. J. L. de JONGE, Mr. W. C. de CRANE J. van der VLIET. Een Kiezer. CURATOREN van hel GYMNA SIUM le 'Zierikzee, beriglen bij deze dat de Jongelieden die bij de opening van den nieuwen Cursus op .Maandag den 12 Augustus e. k. op het Gymnasium wenschen te worden toegelaten zich bij den Heer President Jhr. Mr. M. J. SCHUURBEQUE ROEIJE of bij den ondcrgcleekende zullen behooren aati te melden vóór den 5 dier maand. Hetadmissie- neinen is voorloopig bepaald op Zalurdag den 10 Augustus e. k.des voormiddags ten 10 ure. Zierikzee. 12 J uij 1861. Namens Curatoren voornoemd Mr. C. .1. FOKKER Secretaris. Het doen der REKENING des Boedels van J AN v. n>. BERGE ,Lz., is uitgesteld, tot 1Woensdag don 31 Julij 1861, 's namiddags 4 ure. De Notaris Mr. O. van der LEK de CLERCQ, zalten verzoeke van zijn principaal ten behoeve des Boedels van wijlen den Heer L. de OUDE, op Dingsdag den 16 Julij 1861 des namiddags ten 4 ure, in het Logement van F. van 't Hof, te Brou- ivcrshaven publiek presenteren te verkoopen eene aanzienlijke partij Breeder hij biljetten omschreven. De Notaris Mi-, C. van der LEK de CLERCQ, zal, op Woensdag den 17 Julij 1861, des namiddags ten 4 ure in de Herberg van Adr. v. d. Mebrb te Bom- menede, publiek presenteren te verkoopen eene partij als: WINTERTARWE, WINTERROGGE, ZOMERGF.RST, HAVER, PAARDEN- BOONEN VLAS en tweejarige MEEDE, aankomende J. van PUTTE, Mz zijnde het VLAS inmiddels uit de hand te hoop. Te bevragen hij den lieer Avan den BOUT, te Bommenecle. Broeder hij biljetten omschreven. VERTvOOPING aan de Bank van Leening, te Zierikzee, op Woensdag den 17 Julij 1861, des namiddags ten 2 ure, van de verstane Panden, ingebragt tot ultimo April 1860 Dingsdag namiddag van 34 ure te bezien. van 5 tot en met I 2 julij I 86 I Geboren. Eene dochter van J. Bartelse en B. van Dij ka. Eene dochter van H. Leeuween D. Geluk. Een zoon van A. J. Wierkx en L. Verdoorn. Een zoon van J. Schippers en P. Neerhoudt. Een zoon van S. Berrevoets en J. Matthiisse. Een zoon van J. Manui en T. de Kok. Een zoon van A. van Neurenen E. van der Have. Gehuwd. P. J Limbach en M. T. Soothaert. Overleden. M. M. de Jongeoud 16 m. z. B. Frenkond 5 m.z. Zierikzee, II Julij. Binnengek. Alacer kapt. W. Wick, van Londen naar Rotterdam 12 dilo. Uitgezeild: Brouwershaven i\. Riedijk naar New-Castle. Brouwershaven, Gearriveerd 8 Julij. BrederodeL. KruijmelRotterdam, Batavia gesleept per stoomboot Nieuwe- Sluis, binnendoor van Hellevoetsluis. 10 Ida WilleminaB. P. an Wij land laatst van Mauritius, Dordrecht, 10 Watergeus, H. B.Giezen, naar Roti. beiden van Batavia 10 AJornington, F. Lassals, New-Casllo, 11 JVlalvina VidalJ. L. iitssal, Soerabaija, beiden naar Botterdam. Passagiersaangehragt van lava perde schepen Per het Ned. barkschip Ga Willemina kapt. B. P. van Wijland de heer Slikkel van Dam de heer Hommel en de beer I). G. H. Jonge. Per hel Hamb. fregatschip Afalvina Vidalkapt. J. L. Kessal, de heer l'rzijstanslij riujzen dbr rfjfectein l'e amsterdam. den 11 Julij 1861. OoMte I'ortug Spanje Middenprijzen van de volgende artikeleu le Zierikzee van dec ]1 JuJij 2861 De liet/. :1futhfe Oude Tarwe 1859 f 0,00 Paardeboouen 7,00 N'cuwe dito J 860 - 10,80 Witre dito 0,00 Afwijkende dito - 0,00 Bruine dito - 15,00 Z.-Zomer dito - 0,00 Graauwe Erwten - 0,0 0 Ordinaire dito - 0,0c Groene dito - 10,00 Rogge - 7,0 0 Gele dito - o.oo Winter-Gerst - 5,75 Koolzaad - 0,00 Zomei -dito - .5,5 i Zaai-Lijnzaad 0.00 Haver' 3,50 Slag-Lijnzaad 0,00 De Ned. Mtidde. dienst I ursolic..) Middelburg en Rotterdam. <uin Vddrlh tiri) Zaturdag 13 'smorg. (i Zondag 14, 6 Maandag 15, 6 Dingsdag 16, 6 l,n> Rotter dan. Zalurdag 15 'smorg. 10 'j Zondag 14, 10'/2 Maandag 15, I0'/2 Dingsdag 16, 10% V)e diligence zul van Zierikzee 2 uren ua de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar M id del burg en vau Middel burg naar Rolt. '/.2 uur na deal'vtia'rl der stoomboot, rijde,, dienst tusschen Goes en Rotterdam. Van Rotterdam 5 Zalurdag 13, morg. 1?r2 7 Dingsdag 16, 's midd. 12'/» Van Goes: Maandag 1-3, 'smorg Woensdag 17, dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen des maandags, woensdags en vrijdags 'smorg. ten 8 u Van Rotterdam 'Ie8 dir.gsdags donderdags en zótiird.'smorgten 10% u De diligence rijdt van Zierikzee des morgens ten 9 ure voor Je afvaart van Vlissineen naar Rotterdam on des middags teil 12 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vhssingeu. Ter Stads-Drukkerij van de Frven A.de A os- and Werkelijke Schuld 2pet 639S 1 dito dito 3 75'Vic dito dito 4 09 9 A mortis, sy ndic. SS d bij Hope 1798/1816 5 103 dito 1828/1829 5 l01'/4 bij Stieglitz. 3de leen. dilo 0de lee». >>835 O 03», o 5 Leeniug 18.">9 3 60% o I Leeniug 1860 *S 4 S'-'S U dito 7->% bij Ilope 4 70 Vg Gert. van oss. 6 3 78 Panische schatkist oblig 4 Aandeel groote lluss. spoor weg a f 236 volgei'onrn. 3 191S 1 •ijk' Weenerbahlcbij GoJl.en Co. dilo dito 4 24% Metal ick 5 46%0 dito 2S 24% tiito, rente Amsterdam 5 69% dito nationale 5 s J Weener-aanda 11 500 L. i860 5 f 364 al Buitenlandsch van 1833 3 47 dito van 1856 a 1S59 3 4L'/2 Buiteulaudscli 3 II Rinnenlandscl: 3 Sl'" Buiteniandscb 3°/o nu 2 42

Zierikzeesche Courant | 1861 | | pagina 2