I 186] WOENSDAG ZATURDAG. Binnenlandsche Tijdingen. Buitenlandsche Tijdingen I". 53. ljn voorstel. voor die r geefthij I 'ormatiën bijl 1 niet kan lit voorstel, meester enj Crane er nog dil imaar dj en dat di:, et zoo vee Woensdag 3 Juli). A BONN E ME N TS-P RIJS. Per driemaanden ƒ2,00. Franco per post f 2,25. Inzendingder Advert.daags te «oren, voor 10 ure'smorgens. VE BS CH IJ NT: PRIJS DER ADVERTENT IE N. Gewonel2'lcents de regel. Geboorte-, Huwelijks- et. Doodberigten van 16 regels a ft behalve lieiZegelrept. Crane zijne tegen hel il van han- r de verze ng had dal maakte op rzelen er op leeft, zaï hl Besturen en Administratie» de Crane.! irgemeester HepiJK at zij er op i gen dat dit brengen ter kennis van de ijkpliglige ingezetenen en dat tot bel herijken van alle gewiglen lengte- ormatien tel ïitj geschieden, wordt van Maten en fiewlgten. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee ver ziek. van Burge- en met al- de Crane1 Irie bewo-tl lar maken narktdagen zij meenen lieid der- benadeelt rnden naar lig W ethou- en 3 ellen ld tot het vederop- afblaasbuis Keiler en commissie 1860. gebragt op :uur en die ste wordt redgekeord de Staten Ade Vos. te wachten veroorzaakt. Zierikzee I malen inhoudsmaten voor drooge waren Ivocblmaten voor den handel in bel klein en groot zoo mede van de wissen en st rij li els door den heer ArrondissemetUs-l Iker in deze gemeente zal worden gevaceerd in het gewone IJklokaal op het liaadhuis van Maandag den 8 lol Zaterdag den 20 dezer maand van 's voornlid- dttgs negen tot 'j namiddags een ureop alle werk dagen en worden belanghebbenden uilgenoodigd om zich den opengestelden termijn ten nutte te maken en vooral otn niet tol op het einde daarvan waardoor ongelegenheid wordt den 1 .1 u lij 1861 B. C. CAU Voorzitter. J. P. N. li RM li RINS, Secretaris. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Zierikzeebrengt ter kennis van belanghebbendendat hei primitief kohier no. 2 voor de belasting op het personeel van deze geuieenic dienstjaar IS"'/,a op den 26 Junij jl. door den heer Commissaris des Konings in deze provincie is executoir verklaard en op heden gesteld wordt in handen van den heer Ontvanger der Directe belastingen enz. in deze gemeente ten fine van invordering inge volge de wel Zierikzee, den I Julij I8li'. li. c. cvu. Zierikzee 29 Junij Heden had in eene openbare zitting van de arrondissemenls-regtbank alhier de plegligo installatie plaats van den heer mr. van Hes van Meerkerk als substituut-officier bij gemelde reglbank. Bij openbaren verkoop alhier, op 27 Junij jl. is de ambachtsheerlijkheid van Renesse toegewezen aan den hoogstelt bieder den heer D. van der Vliet voor de som van f 2130 die verklaarde dil bod te hebben gedaan voorden beer mr. C. van der Lek de C'lercq alhier. Benoemd lol burgemeester der gemeente Sl Philipslaud de heer W. F. del Campo genaamd Camp. Middelburg 28 Junij. Voor het provinciaal geregtshofin Zeeland woidl thans behandeld de zaak tegen A. Polderman waarvan reeds onder scheidene malen gewag is gemaakt. In dit treurige reglsgeding dal zoo veler af schuw en te gelijk zoo veler nieuwsgierigheid opwekt zijn 28 getuigen gedagvaard. Gisleren zijn er 18 a charge en 2 a décharge gehoord. Heden zijn de overige getuigen en de beschul digde Verhoord en heeft de procureur generaal zijn requisitoir genomen hetwelk strekte lot schuldig verklaring en veroordecling tot de doodstrafuit te voeren binuen Middelburg. Morgen voormiddag ten 10 ure zal de be handeling worden voortgezet. Alsdan is het woord aan den verdediger. Middelburg i Julij. De behandeling der zaak van A. Poldermao voor het provinciaal geregtshof in Zeeland, is zaturdag afgelopen. In de zitting van dien dag hield de ambtshalve aan den beschuldigde als verdediger toegevoegde advocaatmr. Ph. van den Broeke zijne uitvoerige pleitrede waarbij hij zich hoofdzakelijk ten taak stelde te betoogen dat het wettig en overtuigend bewijs niet geleverd is dat de be schuldigde zijne huisvrouw met voorbedachten rade zou hebben om het leven gebragt. De procureur-generaal voerde andermaal het woord tot wederlegging van sommige punten en per sisteerde bij zijn requisitoir, waarna de verdediger bij dupliek zijne beweringen toelichte. Vervolgens werd de beschuldigde door den voorzitter bij vernieuwing met hoogen ernst vermaand degeheele waarheid te belijdeu Deze zeidc echter niets te voegen te hebben bij zijne ter teregfczitting afgelegde verklaringen. Het onderzoek is daarop gesloten, terwijl de uitspraak werd bepaald op aan staanden woensdag voormiddag, ten elf ure. De beide laatste zittingen werden door een steeds toenemend aantal belangstellenden bijgewoond, en de houding van den beschuldigde verried meer dan vroeger inwendige aandoening. Jl. woensdag hebben de afdeolingon der tweede kamer derstaton-gcneraal zich o. a. bezig gehouden met hel onderzoek van hel wrls-ont- werp betreffende de dading met de maatschappij tol in- en opdijking van aanwassen in de Oosler- Schelde. In de bureaux van het departement van finan ciën wordt thans ijverig gearbeid aan de herzie ning der patentwet. Men hoopt dal het daarloo betrekkelijk wets ontwerp spoedig hij de tweede kamer zal kunnen worden aangeboden. Rij de tweede kamer zijn ingekomen twee ontwerpen van wetstrekkende I. tot inkoop van nationale schuld en 2. tol afschrijving van kapitaal der schatkist-biljetten. Men schrijft uil 's Hage van 29 Junij. De Russische prins, welke in het etablisse ment van dr. Hendrilcsz op Zuiderburg met zoo veel zorg werd verpleegd, is, in weêrwil van bel naauwlettendsl toeziglwoensdag middag aan zijne bewakers ontsnapt. Hij is door het raam ontvlugt en door de Vliet gezwommen. Eenigcn tijd daarna werd hij gevonden op den hooizolder bij een hoer. Men heeft de waak zaamheid verdubbeld en getracht hel verblijf zooveel mogelijk te veraangenamen. Ken I7jarige knaap de zoon van fatsoen lijke ouders te 's Graveubage moet zich dezer dagen niet ontzien hebben eeriige gelden van zijn vader zich toe te eigenen en daarmede cenige dagen en nachtenbuitenshuis brooddronken door te brengen door de ouders opgespoord heb ben deze den jeugdigen deugnietlot straf voor zijne wanbedrijven in een vertrek opgesloten hetgeen echter niet de gewenscble uitwerking had daar hij, al wat zich in die kamer bevond verbrijzelde en zoodanig te keer gingdat de vader genoodzaakt was de hulp der policie in te roepen. Deze gekomen zijnde, moet hij zich op verregaande wijze hebben verzet en geweigerd zich aan te klecden lot men op niet zeer zachte wijze daarin geslaagd is en men hem naar het policie bureau heeft overgebragt, alwaar hij mogelijk iels beter dan t'huis tol nadenken over het verkeerde door hem bedreven zal ziju ge komen. Men schrijft uit Dordrecht van 28 Junij. Ken onzer stadgenooien heeft zijn reispas door den Sardiniscben minister te 's Hage doen vi seren die minister voert daarop den litel van gezant van hei koningrijk Italië; deze titel is tevens op zegel. Wij maken gewag van die omstandigheid daar hel koningrijk Italië door ons gouvernement nog niet erkend is. Men schrijft uil 's Gravesande van 28 Junij In deze gemeente de stapelplaats van de aardappelteelt in het Westland is men thans druk bezig met wroeten. Het laden aan de vaart is iu volleu gang en weder is dus het zeggen van bejaarde bouwlieden bewaarheid geworden dat in de laatste week van Junij het moge een voorspoedig of laat gewas zijn de markt behoorlijk van hel algemeen volks- voedsel wordt voorzien. Het staal er met de aardappelen goed voor het gewas is kloek het beschot ruim en de prijs voldoende. De Engelschen die gewoonlijk de minste soort ont vangen wilden geen hoogeren prijs te Rot terdam besteden dan f 2 de halfmuds-mand doch aan de markt te 's Graveubage Amster dam en Rotterdam wordt van 2,20 tot ƒ2,30 ontvangen. Uit Tilburg schrijft men van 28 Junij. In eene der wollen sloffen fabrieken alhier door stoom gedreven is heden voormiddag een lójarig meisje met name Maria Danklofaldaar werkzaam op eene ongelukkige wijze door de riem van degrooteas, waarmede alle de inaclii- neriën worden in werking gebragtgevangenen eene menigte kecren in eene sterke vlugt rond gedraaid, zoodal zij, alvorens de riem koude vorden opgehouden zoodanig was gekneusd dat men geen leven ineer in haar bespeurde. Men schrijft uit Breda van 29 Junij. Zekere Frans de Ilondt die zich dagelijks aan het misbruik van sterken drank schuldig maakte, had heden weder zoo veel jenever gedron ken dat hij in zwijm op een kruiwagen in zijne woning nederviel en een uur later door zijne huisvrouw die zich ter kerk had begeven levenloos en in den drank gestikt werd terug gevonden. DU1TSCHLAND. In het volgend jaar zal zoo als men weet, het duizendjarig bestaan van het Russische rijk gevierd worden. Der. 9 Junij is te Nowgorod de eerste steen gelegd van het gedcnktceken dat ter herinnering aan deze feestviering zal worden opgerigt. FRANKRIJK. Parijs, 27 Junij. Uit Hongarije ontvangt men zeer ernstige herigien welke door de hier verblijf houdende Hongaren van de bewegings partij met vreugde veriiomeu zijn. Te l'csth moet het tot eene botsing tusschen het volk en patrouilles der troepen zijn gekomen en officiële mededeeliugen zeggen dat de regering te VVoenen besloten heeft geene inschikkelijk heid meer Ie bctoonen. Men spreekt van een gewiglig plan dat thans in de Kuropesche kanselarijen beraamd wordt en ten doel zou hebben hel Ualiaanscb vraagstuk en hel daarmede iu verhand staande der wereldlijke magl des pausen gelijktijdig op te lossen. Venelie is door hare geografische ligging onafhankelijk van bel vasie land en vormt om zoo te spreken een afzonderlijk punt te midden van hel Katholiek Europa. Het zou eene vrijstad worden op de wijze der vrij steden Frankfort, Hamburg, Bremen en Lubeck en de souverein dier vrijstad zou de paus zijn, die door tusscbenkomst van een leek als dclegaal besturen zou. De paus zelf zou den rang van souverein bezitten en even als nu te Rome al de met dien litel ver bonden voorregteu genieten, terwijl hij gevol magtigde gezanten »an alle mogendheden bij zich had en bij de vreemde hoven apostolische nuntiussenmet den rang van ambassadeur hebben zou. Wat zijne civiele lijst aangaat bijaldien de inkomsten der slad en de bijdragen der Roomsch-lvalholieken daarin niet genoeg zaam voorzagen, zou het ie kort uit eene schat ting der Roomscb Katholieke mogendheden gevouden worden. Rouie zou alsdan tot hoofdstad tan het koning rijk Italië worden verklaard enkel Venetiaausch grondgebied aan Oostenrijk blijven liicbehqoren, tot zoolang het daaraan niet oiUnoirysu gjkerd. Dit plan zoo verzekert men mij tèii' trlinste wordt zeer ernstig door de mogendheden be studeerd welke in 1815 de toekomst des paus doms geregeld hebben en nu met het oog op de gebeurtenissen van den laalstcn lijd inzien dal de Weener verdragen wijziging noodig hebben. In de reeds meermalendoor ons genoemde brochure van Mirés, die hij duizende exemplaren verspreid is zegt hij de overtuiging te hebben dat hij het slagtoffer is van den ouden haatdie nog in het hart der massa's legen de Israëlieten voortleeft, vooral als zij rijk zijn of voor rijk ge houden worden. Hij verhaalt zelfs een gesprek, dat hij over dit onderwerp met kardinaal Antonelli had lot wien hij zou gezegd hebbent dat vooroordeel uit te roeijeo ware zoo een Mortara- zaakje van tijd tol lijd niet kwaad." Markies de Pontalba, lid var, den raad van loezigt der «spoorwegen" en een der als civiel aansprake lijke personen gedaagden, heefi een hevig ge schrift legen Mirés uitgegeven. In de zaak van mevr. Patterson-Bonaparte en haren zoon legen prins Napoleon als erfge naam van prins Jerome heeft gisteren 128 Junij) de procureur-generaal hij hel keizerlijk hof te Parijs gekonkludeerd tot bevestiging van het vonnis des eersten regters waarbij zooals men weet de eischers niet ontvankelijk zijn ver klaard in hunnen eisch. In de vergadering die het Groot Oosten in deze maand na hekomen vergunning van hel bestuur belegd had is op nieuw besloten krach tig Ie protesteren tegen het misbruik waarmede het gezag is te werk gegaan ten behoeve van prins Mural. Na dil besluit is de vergadering uiteengegaan. De eorrectionnele reglbank van Foix, de- parlement Arriége heeft met gesloten deuren de aanklagl tegen den bekenden Jezuit den abt Brevier behandeld. De beklaagde een grijs aard van 63 jaren, is aan de hem ten laste ge legde feilen (schending der eerbaarheid) schuldig verklaard en tol 5 jaren gevangenisstraf300 francs boete cn 10 jaron ontzetting der burger- regten verootdeeld. Hel trekt de aandacht dal op de stoom boot Osiriskomende van Algiers een Italiaan in hechtenis is genomen verdacht van misdadige plannen legen het leven van keizer Napoleon. De Siamescbe gezanten zijn leFontaineblean op handen en voelen kruipende den keizer ge naderd lot grool vermaak van de hoi: omrin gende hovelingen. Na den afloop der audiëntie hebben zij zich verwijderd onder het maken van allerlei Incbtsprongen ten einde hunne vreugde aan den dag te leggen over de gunstige wijze waarop zij ten hove zijn ontvangen. De jongste beriglen uit Kgvpte melden dat de werken voor de doorgraving der land engte van Suez reeds zoover gevorderd zijn dat de heer de Lesseps in eene boot reeds cenen afstand van 38 mijlen van Port Said naar Kan tara in het gegraven gedeelte van het kanaal heeft kunnen afleggen. De Patrie bevat een berigl uil Konstanli- nopel meldende dat de nieuwe sultan de civiele lijst van het keizerlijk huis ten bedrage van 75 millioen verminderd heefi. Hij beeft tevens zijn hofstaat veranderd. De Patrie meldtdat zekere heer Gasparin van de rhumatiek is genezen door den steek eencr wesp. Hij was zoo hevig door rhumatiek aangetast dat hij zich niet kon bewegen toen zijne hand op zekeren dag door eene wesp werd ge stoken de gebeele arm zwol hevig op, doch de pijn was verdwenen. Toen hij dsl goede re sultaat zag liet hij zich op alle pijnlijke plaatsen steken en was weldra geheel genezen. Dezelfde

Zierikzeesche Courant | 1861 | | pagina 1