52. Zaturdag 29 Junij. 1861 WOENSDAG ZATURDAG. Besturen en Administratiên llinnenlandsche Tijdingen. Buitenlandsche Tijdingen 10 jerigten bij verkrijgen ie Courant erige vet- tERMAN, le aandacht tn waarvan) Geregtshof') r aanvangt, J 'den aange-l 3r, na dien I eer kunnen 10 Cents, ierd wordt,1 met eenige iet verslag, r niet meer A li O .V .V .11 A TS-P BUS. Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert .daags te voren, voor 10 ure'smorgens. V E 11 S CII IJ N T P HIJ E DER AD VE II TENT 1 E N. Gewone 12'/» cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- er. Doodberigten tan 16 regels a fl behalve lietZegelregt. Baltimore Rotterdam nboot Zuid Hellevoet. polOord. A. Meij- jest Holle Hens Jz. ■de Hoop Ie, Alivab avia allen leertrnid.i fers van tie I kind en r J. C. urn J Hij deze courant behoort een bijvoegsel bevallende do verslagen van den Gemeenteraad van 15 en 2'l Junij 186 I BKR ENDMARING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee brengen ter kennis van de ingezetenen dat bet kohier der hoofdelijke belasting van deze Ge meente dienstjaar 1801 met goedkeuring van koeren Gedeputeerde Staten dezer provincie is terug ontvangen en op heden gesteld wordt in handen van den Gemeente-Ontvanger ten fine van invordering ingevolge de wet. I Zierikzeeden 27 Junij 1861. B. G. GAU Voorzitter, 0. N. I'. li M KR INS Secretaris. igten. I 7S'/s 98",, n 1 92 ',4 192 83 V,, 93 ot-v„ 8sl 'z2 55-'.e 78 I1ERENDM4RING. li etui km eest en en Wethouders van Zierikzee ■nepen bij deze op belanghebbenden die eenig bezwaar moglen hebben bij de inwilliging van hel verzoek gedaan door de heeren M. I ACHI en Mr. MOOLKNUliRGH als boekhouders van de meestovcn de Wereld en de Star in deze gemeente, 0111 in die Stoven een Stoomtuig [laar te stellen ten einde op Maandag den I Julij aanslaande des middags ten 12 ure te verschijnen in de gewone raadkamer van hel bestuur op de bovenzaal van bel Raadhuis alhier om hunne bezwaren alsdan op te geven en daaromtrent le worden gehoord. Zierikzee den 28 Junij I8f>! li. G. CA li Voorzitter. I 190 7,1 1', li H M li lil N SSecretaris. m, 34'/, fiS'z» 8ï«/„ f 4G'.„ 48'/lil 49 "4 47"/, ri. tterdam. er dam porg. 10 '/a 1US 10' 10 afvaart der p van Middel* pmboot rijden rdam. dam 10»/, lü'/r lorg. terdam. jerdam s donderdags rg ten 10 !/a11 ten 9 ure voor 2s middags ten Ade Vos. I Ziekikzee 28 Junij. Benoemd tot dijkgraaf Jan den polder Bruinisse c. a. de heer W. VoorbeijtelTz. tot gezworenen bij den polder de Vier Bannen van Duivelandde heeren F. Bowman en B. Booqerd. Rij besluiten van den 23 dezer heeft Z. M. goedgevonden 1. aan den heer Cha. F, Pahudop zijn ver zoek, een eervol ontslag te verleenen als gou verneur generaal van Nederlandse!» Indië, onder dankbetuiging voor de \e\e in die betrekking door hem aan den lande bewezen belangrijke diensten en 2. tot gouverneur-generaal van Nederlandsch Indië te benoemen den heer mr. L. A. J. W. baron Sloet van de Bede thans voorzitter van den raad van toezigt op do spoorwegdiensten. Volgens depêche van de liataviasche Han dels Vereeniging is in den stand van zaken ie Bandjermassing geene verandering gekomen. jOp Java is het volkomen rustig. Aan de particuliere correspondentie uit Londen in de Rolt. Cl. is bet volgende ontleend; »l)e laatste Amerikaausche berigten veroor zaken hier een boogst onaangenamen indruk. n be vijandelijke gezindheid der noordelijke staten legen ons gouvernement schijnt ieder oogenblik toe le nemen. De New-Yorksche pers die er bereids in geslaagd is den Amerikanen baat en wraaklust tegen ons land in 16 boezemen gaat steeds voort het federaal gouvernement en het Amerikaansch publiek tegen Engeland op In rnijen. De grootste onruststoker is de New-York Herald leder nommcr dier courant bevat nieuwe smaadredenen tegen lord Palmerston en lord J. Husselt en bedreigingen legen ons land indien hel in de staatkunde dier ministers blijft vol harden. Lord J. Hnssell schijnt inlusschen in gecnerlei opzigt zijne staatkunde tegenover Ame rika te willen wijzigen maar heeft integendeel besloten zich door' de bedreigingen der oorlog zuchtige pers niet le laten afschrikken, en aan alle eventualiteiten kloekmoedig hel hoofd te bieden. «Ons publiek is intusschen hoogst ontevreden over de vrij voorbarige handeling en niet zeer schrander geoordeelde staatkunde van ons gou vernement in de Amerikaausche aangelegenheden. Het zenden van troepen naar Kanada vooral wordt ten strengste gelaakten qiet ten onregte uil men de vrees dat die maatregel de noordelijke staten meer dan iets anders legen ons land zal verbitteren. Den 26 dezer heeft le 's llage ecne in spectie plaats gehad over de wapenrusting der rijksveldwacbt in dit arrondissement. Men ver neemt dat al de thans nog in gebruik zijnde blanke karahijns zullen worden gebronsd. Naar men verneemt hei ft de heer B. Goudswaard aan M. ontslag verzocht uit de betrekking van directeur der Ned. Handel- Maalschappijiu te gaan met 1 Januarij des volgenden jaars. Men schrijft uit Apeldoorn van 25 dezer. Gedurende hel verblijf der vorstelijke familie op hel Loo reed II. H prins Alexander, ver gezeld van HDs. gouverneur, meermalen uit tot liet doen van een rid in de omstreken dezer ge meente. lieden middag weder zulk een toglje doende, werden de paarden aan lol no. 14 op den weg naar Deventer schichtig, zoodat zij doorgingen, met dat gevolg, dat het rijtuig mer kelijk beschadigd werd. Z. K. H. heeft echter geen letsel bekomen doch is met een ander rij- tuignaar het paleisteruggebraglmoeteu worden. In den morgen van den 24 dezer woedde hoven de gemeente Voorscholen een hevig on- weder waardoor de woning bewoond door den bouwman A'. van Leeuwen werd getroflen zonder echter brand te veroorzaken. Bij den bouwman C. van Haasieren, aan Sl. Nicolaasbrug moet de bliksem een le veld stuk graan zoodanig hebben getroffen dat het eenige oogenblikken te voren zoo schoon staand gewas er geheel ver koold uitzagop eene plaats in hetzelfde stuk land moet een gat in den grond geslagen zijn van 6a 7 voet diepte ook is hel room- en koffijhuis de Vink niet geheel verschoond gebieven alwaar drie ruiten verbrijzeld zijn. (Men schrijft uit *s llage van 21 dezer. In de afgeloopen week wist de hussische prins O. genaamd die wegens zwakke geestvermo gens te Botterdam ouder zeker toezigt gesleld was, aan de waakzaamheid van zijn hewaker le ontsnappen. Zich naar deze residentie begeven hebbende, werd hij doch te vergeefs, door de policie opgespoord en was bel eerst zaturdag namiddag dat hij door eenige tuindersknechts eu op den Itaainweg bij de zoogenaamde Smokkelbrug door den jager van graaf v. B. uit de vaart gehaald en aangehouden werd. Prins O. had zich gedurende meer dan 24 uren in de nabijheid van de buitenplaats van den graaf v. B. opgehouden. Hij ontzag noch bosch noch kreupelhout maar wat meer zegt bij toog door sloolen en grachten heen dook einden ver onder water en zoodra hij iemand van verre ontdekte wist hij zich met zooveel vlugheid te verwijderen dat men zijn spoor verloor. Door en door nat heeft deze vreemdeling den nacht van vrijdag op zaturdag op hel builen van den graaf v B. doorgebragt en ofschoon de graaf en zijne bedienden hem melde meeste inspanning hadden gezocht mogl hel hen niet gelukken O te ont dekken. Eindelijk zooals hier boven gemeld in handen gekomen zijnde is hij naar het com missariaat van policie gehragl en aldaar door den geneesheer Eikendal behandeld. Voorts is hij doordc goede zorgen van het Russische gezant schap alhier ter verpleging toevertrouwd aan den heer dr. Ilendriksz don geachten directeur vari hel geneeskundig etablissement Zuidcrhurg nabij deze residentie. In diplomatieke kringen fluistert rnen vangere zen moeijelijkheden tusschen het gouvernement van Zweden en het kabinet alhier. De aanleiding daartoe zou onder het ministerie Rochussen gege ven zijn en men meent te weten dat er reeds vrij krachtige vertoogen hij onze regering zijn ingekomen. De zaak zal waarschijnlijk niet op eene oor logsverklaring uilloopen maar zij schijnt toch belangrijk genoeg om opgehelderd le worden al ware het maar om tot de kennis le geraken van de wijze waarop in de laatste jaren onze be trekkingen met hel buitenland onderhouden zijn geworden. (A.C.) Naar men verneemt zijn er ernstige ver moedens gerezen tegen den stuurman van een se,hip liggende in liet entrepotdok te Amster dam als zou hij zondag II. zijn kapitein heb ben over boord geslooten ten gevolge waarvan deze is verdronken en tevens dat gezegde stuur man zich aan diefstal zou hebben schuldig ge maakt. Hij is daarop voorloopig aangehouden naar men zegtin een tapperij of publiek huis en nog in hel bezit van voorwerpen den kapitein toebehoorende gevonden. Ter beschikking van de regterlijke magt gestedd heeft de regtbank regtsingangmel bevel lot gevangenhouding tegen den bedoelden stuurman verleend en Is de in structie reeds aangevangen Men schrijft uit Utrecht van 2S dezer. Gisteren had alhier hij het afrijden van den expres-trein naar Arnhem hel volgend ongeluk plaats De chef conducteur v. Piggelen (een braaf en oppassend ambtenaar), die den trein begeleidde begaf zich ouder het rijden op een niet ver van het station verwijderden perron ten einde zich te overtuigen of er wel een vlag op den laalsten waggon geplaatst waswijl er nog een trein moest volgen. Toen hij weder op den trein wilde gaan stapte hij mis zoodal hij ms- scheu de perron en de wagens bleef, zich zoo goed mogelijk nog met de eene hand aan een portier vasthoudende. Ware hel niet door de rnenschlievendheid van oenen 1ste kl. reiziger verhoed die hem met heide handen vasthield dan zou hij zeker jammerlijk omgekomen zijn. Nu reed hij in deze hangende positie eene kleine honderd ellen voort voor de machinist stopte. De ongelukkige heeft heide beenen zwaar ge kneusd en verwond. Men schrijft uil Hoorn van 25 Junij. Gisteren namiddag ontstond alhier plotseling een hevige mist, een verschijnsel dat in den zomer hier bijna nooit waargenomen is. Men was niet in staal eenige meten van zich af te zien. Deze nat nedervallende mist hield tot in den nacht aan. Men schrijft uit Brussel van 23 dezer. Gedurende de ouweders die elkander in de laatste dagen der vurige week met snelheid af wisselden sloeg de bliksem bieren in de naaste omstreken wel op verschillende plaatsen in, maar zonder schade te veroorzaken. In andere oorden des lands was dit erger. Te Gembloux bij Namen werd het huis van den heer Devretoe door den bliksem getroffenen brandde geboet Hf: Te Bergen in Henegouwen viel zoo veel regen en hagel dat vele kelders onder water liepen terwijl dè'ffevige rukwind de tenten der koffij- huishouders op de Grootemarkl vernielde. Te Ver- viers verbrijzelden de hagelsleenen de glasruiten bij honderden. Ook le Oud Turnhouten elders is veel schade aangerigt. - Een photografisl in Belgie heeft eene ont dekking gedaan welke de regeringen zal nopen hare postzegels te voranderen hij maakt ze namelijk allen na van welke kleur ze ook zijn. Hij beeft door proeven aan het bestuur der posterijen bewijzen van zijne bekwaamheid ten dien aanzien gegeven. Als curiositeit nemen wij het volgende op De heer Helvilius Otlo te Leipzig heeft aan de academie van wetenschappen te l'arijs eene wonderbaarlijke uilvinding voorgelegd waar door hij belooft schoon weder te kunnen ver schaffen. Hij wil namelijk een vervaarlijk hoogen toren bouwen en daarop een blaasbalg van reusachtige afmetingen plaatsen die door stoomkracht in beweging zal gebragt worden. Met dezen blaasbalg die ongemeen sterk zal zijnwil hij de wolken wegblazen zoodra zij zich bijeenpakkenen, daar de regen uit de wolken nederdaalt volgt natuurlijk dal daar waar geene wolken kunnen bijeenpakken ook geen regen kan komen. Hij houdt staande dat, indien een zeker getal zijner regenverdrij- vérs of, zoo als bij ze noemtpluvifuges op verschillende punten boven de stad geplaatst werden hij de inwoners voortdurend mooi weer kon verschaffen en eene bescherming voor plotseling opkomende regenbuijen en modderige stralen reeds zoo lang de schrik der schoone voelgangsters DUITSCHLAND. W eenen 22 Junij. De keizerin is heden namiddag naar Corfu afgereisd en wed in eene zeer treurige stemming, dewijl zij zich het ver ontrustende van haren toestand ten voile bewust is, waaromtrent de genecsheeren zich dan ook met groote bezorgdheid uitlaten en voor hel be staan eener doodelijke longtering vreezen. De beide wetgevende huizen hebben aan hel keizer lijk paar adressen van deelneming in de treurige oorzaak der afreis van H. M. gerigt en den dank des keizers daarvoor ontvangen. FRANKRIJK. Parijs 23 Junij. Eene zekere gebeurtenis geeft hier tot allerlei gissingen aanleiding. Gis teren namelijk heeft de heer E. Maisoneen soldaat van Garibaldi en gedurende den I taliaan- schenoorlogcorrespondentvan degroote Kranschc dagbladen een verhoor bij den regter van in structie ondergaan waarna men hem naar de prefectuur van policie heeft overgebragt waar hij sedert den vorigen dag was opgesloten. Alen verzekert, dat hier gisteren nog eene belangrijke arrestatie heeft plaats gehad en wel van den onderwijzer der kinderen van den hertog ran Aumale die van Londen over Parijs naar Madrid reisde. Men zégt dal bij verdacht wordteen Orleanistisch manifest uaar Frankrijk le hebben willen overbrengen waarnaar men echter te vergeefs onder zijne papieren heeft gezocht. De Momteur deelt mede dat de keizer Lic tor Emanuel erkend heeft als koning van Italië. Bij do kennisgéving hiervan te Turijn heeft de keizerlijke regering verklaard dat zij alle deel-

Zierikzeesche Courant | 1861 | | pagina 1