BERIGT VOOR BLINDEN Advertentiën. Burgel. Stand te Zierikzee. Zeetijdingen Sleiirs- en Marktberigten. Vervoer-Middelen. pracht >a heerlijkheid maakte geen den minsten indruk op die Aziaten en een hunner sliep ter wijl hij over de boulevards reed. Do Siamesche gezanten hebbenals geschenk voor keizer Napoleon do massief gouden kroon van hunnen vader medegebragt. Men verneemt dat de heer de Broglie het aanbod is gedaan tot teruggave zijner brochure daar de inbeslagneming als onwettig wordt be schouwd doch dat hij antwoordde Mijne bro chure heb ik niet noodig, maar ik verlang één ding en dit geeft gij mij niet terug mijn regt dat geschonden is door die inbeslagneming en daarom heb ik besloten de zaak tot het uiterste te drijven. Ken geestelijke is den Ja dezer in de ge vangenis van Nantes overgebragt wegens schending der eerbaarheidgeploegd op een jong meisje uil een dorp nabij Nantes. De bladen melden dat, na bet vertrek der Franscbe troepen uil Syrië een opstand aldaar is uitgebarsten in de nabijheid van Moucktara die echter spoedig door Fund-pacha werd onder drukt. Ken Drusisch opperhoofd is doodge schoten welke strafvoltrekking tot voorbeeld moest dienen om den Drtisenscltrik en vrees aan te jagen. Men vreest echter wêerwraak van bunnen kant. De bladen deelen berigten mede uit China, volgens welke de insurgenten 200,000 man sterk, zich op slechts ongeveer 32 mijlen van Peking bevinden. Ook aan de andere zijde van den grooten muurin de provincie werwaarts de keizer de wijk genomen heeft is naar men zegt, een opstand uitgebarsten. volgcns de dagbiadpn zijn cenige Tos- kaansche ambtenaren afgezet wegens deelneming aan eene manifestatie bij gelegenheid eener pro cessie op den II. Sacramentsdag te Florence. Den 17 dezer hebben cenige bakkersknechts te Florence eene manifestatie beproefd lot bel be komen van iiooger salaris de poging is echter mislukt. Het laat zich uit alles opmaken dat de re actie eene groole poging in Zuid-Italiü wagen wil. Zoo als bekend is werd sedert geruimen lijd in naam van koning Frans II krijgsvolk aan geworven, en zagen de bourbons naar eene gun stige gelegenheid uit om iets tegen l'iemont to ondernemen welke gelegenheid zij nu door hel afsterven van de Cavour gekomen achten. Naar men wil zal koning Frans zich in persoon aan liet hoofd des opstands stellen, om den troon van Napels te heroveren. Slaagt liet nieuwe llaliaaiisclie kabinet or in den opstand reeds in den aanvang te dempen, en daardoor blijk te geven dal het den moed heeft om liet werk van den edelen graaf voort te zettendan zal het binnen korten tijd liet ganscbe land door worlel bobben geschoten, terwijl Frankrijk, wanneer Bi- casoli, met de bewijzen der woelingen van de te Home vereenigde leiders der reaclionnaire partij in handen de oplossing van het Komein- sclic vraagstuk eischt, denkelijk niet langer meer zal kunnen weigeren voldoening aan dien'eisch te geven indien bet den schijn niet op zich la llen wil van de plannen der verdreven vorsten heimelijk te ondersteunen. Men schrijft uit Napels San Marco en Rignano zijn tot opstand gekomen doch door de troepen stormenderhand betnagligd. Ken twintigtal ingezetenen aldaar, beschuldigd van vier Sardiniérs levend verbrand te hebben zijn gefusilleerd vervolgens werden beide steden in de asc-h gelegd eu do inwoners naar de dorpen overgebragt. Dezer dagen stierf in het dorp Chignac nabij Juillac zekere Pierre 'Durand in den oude"rdom van 103 jaren. Die grijsaard bad den zoon door hem bij de vrouw die hij in zijn tachtigste jaar huwde overgewonnen, van de conscriptie vrij zien stellen woonde ten vorigen jare de buwelijksplegtigbeid van dien zoon bij en hield nu onlangs bet uit dat huwelijk geboren kind voor den doop. Toeu hij naar de voor laatste kermis Ie juillac onderweg was overviel hem eene flaauwle en werd hij naar zijne woning vervoerd waar bi] kort daarop den laalsten adem uitblies. Kr zijn twee jonge meisjes en ceil kanarie vogel wegens diefstal gearresteerd. Deze twee meisjes droegen den kanarievogel in eene kooi en zoodra zij voor een winkel kwamen waarin goederen ten loon gesteld die van hare gading waren werd do kooi opengemaakt en vloog de vogel in den winkel. De meisjes ijlden hem achterna en deden alle moeite om lietn te vangen, doch staken gedurendo dozen jagt al hetgeen on der hare handen kwam iu den zak. Opeen ge geven teeken liet de vogel zich vangen, en de meisjes verlieten dan onder dankbetuiging voor de gegeven moeite den winkel. Deze behendige en vreemdsoortige diefstal werd zoodikwijls her haald dat de policie er eindelijk de aandacht op vestigde en de mei sjps met haren mcdepligligen vogel arresteerde. G ROOT-B R ITT A NNkEN. Volgens de laatste volkstelling bedraagt de bevolking van Londen 2,803,034 zielen, zijnde 440,798 zielen meer dan in 1851. Het lijdt geen twijfel dal eene crisis cone beroerte over Engeland hangt, hoe ver wijderd het inoge schijnen die tot zulk een einde zou kunnen leiden. De waarschuwende kenteekenen der verandering zijn duidelijk zigt- baar en of en hoe. lang die storm zal kunnen worden afgeweerd is niet te voorzien. Naar de tegenwoordige verschijnselen teoordeclen, schijnt er voorzeker in het Britschc kabinet niemand te zijn die in staat is het gevaar te kecren dat zoo snel en zoo onheilspellend toeneemt. Vrees zwakte besluiteloosheid, vooroordeel en onwe tendheid zijn voor het kabinet van St. James, in een dusdanig liagclielijk tijdstip diep nood lottig. Zal Kngeiand dit ontdekken alvorens het te laat is om aan eene overweldigende cata strophe te ontkomen John Durdeli, de boekhouder der Lon- densche handelsbankis wegens vervalsching der boeken en hel verduisteren ecner som van 71),000 p. st. tot veertien jaren dwangarbeid veroordeeld, maar het vonnis over zijnen mede beschuldigde Holcrofft is nog niet uilgesproken. Te Manchester is Eduard Williamsonagent der brand- en levensverzekering-maatschappij we gens vervalsching in hechtenis genomen. De lieer Thomas Mayall heeft een van achteren te laden kanon uitgevonden dat door niets anders dan stoomkracht geladen schoon gemaakt en afgevuurd wordt en met groote snel heid werkt. Het ware wensclielijk dal er eens een tijd komc waarin op zich zeiven staande vernielende oorlogstuigen te velde trokken om met die van den vijand te vechten. De legers zonden dan van verre kunnen toezien of wat nog heler is te huis kunnen blijven. Twee zeegevechten tusschen de strijd- voerende Noord-Amerikanen hebben volgens niet de Persia ontvangen berigten, plaatsgehad, bel eene te Aquia Creek op de Virginische kust, lusscben de batterijen aldaar en eene flotille van zes schepen onder kapitein Ward, belandere tusschende batterijen Ie Sewallspoint ondestoom- booten der Federalisten Staren Thomas Freeborn, welke heide gevechten ten voordeelc der Fede ralisten uitgevallen zijn ofschoon er wederzijds weinig doodon of gekwetsten in verhouding tot de aangewende strijdkrachten vielen. Voorts verneemt men dat de belemmering van den zuidelijken handel tot Mobile en de Mississippi isuitgestrckt.de blokkade van welke eerstge noemde plaats den 28 Mei door het schip Powlwllan is aangevangen de bevelhebber waarvan zijn voornemen heeft aan den dag gelegd om ten op- zigte van Kngelsche schepen zijne instruction op de meest vrijgevige wijze uil te voeren. In- lasschcn hebben dat schip en de Broaklijn reeds meer dan een schip genomen o. a. liet bark schip Spearing van Rio de Janeiro naar New- Orleans bestemd en met koffij ter waarde van 120,000 dollars bevrachten do Mary Clinton met eene lading rijst, peulvruchten enz.terwijl zij andere schepen van het bestaan der blokkade hebben gewaarschuwd Desniettegenstaande heeft als wierd de zee handel der zuidelijke staten nog niet zwaar ge noeg gedruktliet congres der geconfedereerde staten een besluit uitgevaardigd waarbij de uit voer van katoen uildie staten bchalveuit hunne zeehavens, verboden en straf op de overtreding van dal verbod gedreigd wordt. Maar, als de Federale regering de blokkade der zuidelijke havens als tot hiertoe volhoudtdan zal de ge hoede stremming van den Amerikaanschen katoen- handel vooreerst althans het gevolg van dat besluit wezen want geen katoen uit het zuiden kan dan de zuidelijke havens verlaten zonder hel blokkade-eskader in handen te vallen noch noordwaarts langs de Mississippi of andere wogen, zonder hen die liet vervoeren aan de straffen en boeten der verbodswet te onderwerpen. Ten zij het bewind der confederatie de hoop koestert dat óf de Kngelsche regering alleen pogingen aan zal wenden om het kabinet van Washington tot verzachting zijner blokkade-maatregelen te nopen, of dat al de landen die belang hij den over- zeeschen handel in hclzuiden hebben gezamenlijk doen zulleuis de door hen genomen maatregel onverklaarbaar, maar in zoodanige verwachting zouden zij zich waarschijnlijk teleurgesteld zien. JONGSTE TIJDINGEN St. Petersburg 19 Junij. Dc Nordiscbe Biene berigt dal in 141 dorpen van I'odo- lien tol Maicndc de boeren in opstand zijn gekomen. I)e oorzaak daarvan lag in een misverstand omtrent de verordeningen. l)e rust was bij het afzeilden van liet berigt her steld. Van de Poolsche Grenzen, 19 Junij. Te Warschau zijn de statuten van den toekomsligen staatsraad openbaar gemaakt. De militairen bezetten de stralen en pleinen niet meer. Rerltnienws. Bedankt voor bet beroep tot predikant bij dc Gereformeerde gemeente onder 't kruis te Mid delburg door den heer JW. Keulemans thans te Zwartsluis. Ondertrouwd P. J. LIMBACH wan Middelburg Ziekikzee en 17 Junij 18(51. M. A. ROOTHAERT. Dienende deze tot eenige kennisgeving zoowel binnen als buiten de Stad. De Notaris J. P. van BORREN- DAM zalop Zaturdag den 22 Junij 1861des middags ten 12 ure, aan het na te melden Weiland publiek presenteren te verkoopen Ongeveer 3 Bunders II O O 11> K 4 N staande te Velde, in het Weiland genaamd: de Slagweide, gelegen in het Poortambacht van Zierikzee, aan den Grachtweg bij de Nobel- poort en strekkende tot aan de Ronde Weel. De Notaris Mr. C. van der LEK de CLERCQzalten verzoeke van de Erven van wijlen den Heer J. WILTEN- BURGop Vrijdag den 28 Junij 1861, des middags ten 12 ure voor het te veilen perceel publiek presenteren te verkoopen Een kapitaal PAKHUIS en ERF, staande en gelegen in de Lange Nobelstraat te Zie rikzeewijk A, no. 159, kadaster sectie A, no. 977 ter grootte van 02 Roeden 38 Ellen. ■17V»"3L"1 DcondergeteekendeDIRECTEUR és&JitL, van hot geneeskundig Eta blissement X V I O E SI BV no nabij 's Gravenhagebrengt gelijk telken jare ook thans weder ter kennisse vau de belang hebbenden dat dc eerstvolgende maanden den gescliiklslen tijd daarstellen voor de verrigtingder Cataract-Operatie dal derhalve dc lijders, wier dlindheid beslaat in Cataract (of zoogenaamde Graauwe-Starj wél zullen doen zich deswege in tijds aan te melden 't zij aan voornoemd etablissement of des DINGSDAGS te Rotterdam, in het Hotel a Her tog van We llington'' In hel Voorjaar 1861. Doctor W. HENDRIKS/, Oogarts en considterend Geneesheer van Z. M. den Koning enz. van 31 Mei tot en met 20 junij 1861. Geboren. Een zoon van H. B. van Os en F. Frenk. Een zoon van A. Peute en J. Bakker. Een zoon van A. J. Juin en A. C. Trijzeiaar. Eene dochter van M. Trijzeiaar en M. Nijs. Eene dochter van J. Schults en J. de Jonge. Eene dochter van J. van Dijke en A. van Burgh. Een zoon van rar. J. Moolenburgh en C. Hocke van Weel. Een zoon van J. J. Trouw en N. van den Ende. Eene dochter van D. Quant en E. den Boer. Eene dochter van J. Douw en P. van der Weel. Gehuwd. E G. Kenens en M. W. Distelweerd. L. A. de Vos en D. P. Paret. K. A. van Langeraad en N. Z. Doeleman. C. Gloude en K. Kanaar. H. Viergever en E. de Rooij. Overleden. E. O. Kiiigmansoud 9 m.d. D. Kuypers oud 68 j., weduwnaar. A. Kok, oud 47 jaar, weduwnaar. M. van den Bergeoud 6 j.z. W. de Kok oud 49 j.echtgen. van J. Blok, (den 19 February jl. op zee overleden.) D. A. van der Linde oud 58 j. echtgcn. van C. van Schelven. J. W. van der Bentoud 3 j. d. M. Ribbeoud 27 j.d. C. Koole oud 16 m.d. A. C. Kostenseoud 24 j.jd. N. van den Hamer oud 8 m.d. P. M. Bogerts oud 12 j., z. IC. Mallander, oud 3 j.d. Zierikzee 20 Junij. Uitgez. Brouwershaven kapt. N. Rietdijknaar New-Castle. Brouwershaven, Gearriveerd 18 Junij Martian Luther, R. Wilson, Sunder land, Schiedam. 18 Isabella, J. E. Allen, Baltimore, Rotterdam. 18 Scheveningen S. van der VeldeRott. Batavia, gesleept perst.bt. Z uidHolland binnendoor van Hellevoetsluis. 19 Uitgez. Pieter Schoenmakers J. J. van Varelen, Rotterdam, Batavia. PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM. den 20 Junij 1861. Mederland Werkelijke Schuld 2 W.j pet f 638/8 dito dito 3 7o'Vl0 dito dito li 98Vs Amortis. 3vndic. 3S Rusland bij Hope 1798/1816 5 102V8 dito 828/1S29 5 '01 Va bij Stieglitz. ode leen. 5 83 dito 6de leen. 1855 5 957 4 Leening 18">9 3 0l3/8 Leeuing 1S6Q 4 '/i 89 V., dito h iti\ bij Hope 4 Cert, van ass. •6 553-8 Poolsche schatkist oblig. 4 76 V, Aandeel groote Russ. spoorweg a f 236 volgefourn. 5 f 195 V, Oostenrijk Weenerbank bij Goll.en Oo. 5 dito dito Metaliek 5 17% dito 2% 2B",„ dito, rente Amsterdam 5 fill '-V iu dito nationale 5 Weener-aand. a fl 500 L. 1S60 5 fm Portugal Buitenlandsch van 1853 3 dito van 1856 a 1859 3 «S/|B Spanje Buitenlandsch 3 5(1 Binneulandscl: 3 48 Buiteulaudseh 3°/n "u 1*7, «Vlo Middenprijzen van fle volgende arliki Ion te Zierikzee 8 van den 20 Jnnij 186!. De fled. Mudde. Be Ned. Mudde Oudo Tarwe 1859 N'ieuwp. dito 1860 Afwijkende dito Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter-Gerst Zomer-dito Haver 0,00 11,00 0,00 0,00 0,00 7,00 5,80 5,5" 3,50 Paardeboonen Witte dito Bruine dito Graauwe Erwten Groene (Tito Gein dito Koolzaad Zaaï-Lijnzaad Slag-Lijnzaad 7,00 - 10,00 - 16,00 - 0,00 - 10,00 - 0,00 - 0,00 - 0.00 0,00 24oste 8TAATS-&OTERIJ. lste Klasse. 1ste Lijst. No. 16172 5000 no. 10440 ƒ1500 no. 6221 9050 en 18958 ieder 1000. 2de Lijst. No. 8415 f 20,000. 3de Lijst. No. 15540 f 2000 no. 4305 f 1500 no. 1.380 en 6439 f 1000 Rotterdam Zaturdag 22, 'a inorg. 8 '/Q Zondag 23, 8[/.2 Maandag 24, 1 ()l/2 Dingsdag 25. 10 '/2 dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. an Middelburg Zaturdag 22, 'smorg. 11 i Zondag 23 's muld. 12 Maandag 24, 12'/, Dingsdag 25, 's morg. 6 Dc diligence zjtl van Zierikzee 2 uren na dc afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middel burg naar llott. 1/3 uur na de afvaart der stoomboot rijden dienst tusschen Goes en Rotterdam. Van Goes: Van Rolterd,am Zaturdag 22, morg. 67, Dingsdag 25, !/3'4 Maandag 24, 's morg 2 Woensdag 26, 3 dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen des maandags, woensdag rijdags 'smorg. ten 8 u Van Rotterdam'. des dingsdags donderdags en zaturd.'smorgten 10!/4 R De diligence rijdt van Zierikzee des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten 12 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stadsdrukkerij van de ftrven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1861 | | pagina 2