PAARDENSPEL, DE AMBACHTSHEERLIJKHEID HOUDEN-, APEN- ZEEUWSCHE DUINVREUGD, üuitenlandsche Tijdingen Advertentiën. Voorloopig Berigt Gezelschaps-Liederen. Zeetijdingen ISeurs- en Marktberigten. Vervoer-Middelen. vriendelijk liad opgenomen werd door ons vijandige kampongs genoodzaakt de onzen aan luin lot over te laten. De waterputten waren omsingeld door Niassen welke de soldaten met hunne klewangs dreigden als zij hunnen dorst wilden lesschen en alleen tegen dure betaling werd het water en een handjevol rijst verstrekt. Toen de nood op het hoogste was kwamen echter eene kruisboot en praauwenmet alles voorzien redding aanbrengen. - Deze waren door den kommandant van Goe- nong Soholie afgezonden zoodra hij de tijding van het ongeluk vernam, en kwamen juist in tijds om hetrestantjeder uitgeputte en gekwetste te redden welke te Goenong Soliolie zijn aange- bragt en zoo goed mogelijk verpleegd werden. Algemeen wordt het goedgekeurd dat de kommandant van Sagoendide luitenant van Dapperen zijne overgeblevene manschappen niet langer aan de verraderlijke inlanders heeft blootgesteld. Zij hebben nu hunnen post niet verlaten, hetgeen een soldaat niet mag doen maar de post heeft hen verlaten. Zij hebben gedaan als schipbreukelingen die het schip verlaten dat onder hunne voeten weg zinkt. De handelingen van den commandant moeten ook door de regering zeer geroemd zijn, zoo ook die van den heer Heemskerkcomman dant van Goenong Soholie. DUITSCHLAND. Weenen, 30 Mei. Heden zal eene pro ef worden genomen meteen zoogenaamd luchtschip, dat naar men verneemt in het luchtruim ka" worden bestuurd. Verscheiden hooggeplaatste ■burgerlijke en militaire personen hebben dit schip dat Atmospharon wordt genaamd be- ■zigtigd. Men is zeer nieuwsgierig te vernemen of deze proef beter zal gelukken dan de vorige, met dergelijke werktuigen genomen. Voor een paar dagen had te Geneve het volgende voorval plaats. In den vroegen ochtend was de guillotine op de Place Neuve opgerigt ten einde zekeren Vary veroordeeld wegens het plegen van drie moorden, ter dood (c brengen. Dewijl de beul hem niet stevig genoeg op de plank had gebonden en de veroordeelde een bui tengewoon krachtig man was, had hij zich zoo ver losgewrongen dat zijn hoofd niet op de be hoorlijke plaats lag. Toen nu de heul het tnes naar beneden lint glijden werd niet hel hoofd maar slechts een gedeelte ervan, namelijk dc hersenpan afgesneden. De laamgestroomde nieuigte hel hoofd niet ziende vallen hief een vreeselijk gehuil en geschreeuw aan en vorderde met geweld, dat de executie op nieuw zou plaats hebben, dewijl zij onderstelde, dal men Vary van de doodstraf poogde te redden. Dit laatste was echter in geenen deele hel geval want de kunstbewerkingwelke de patient had onder gaan had hem eensklaps van het leven beroofd. Moeijelijk bleek helechter om de menigte tot be tlaren te krijgen hetgeen niet dan na veel in spanning gelukte. FRANKRIJ K. Parijs, 1 .Tunij. Generaal Klupka die te Londen een Hougaarsch-Poolsclie conferentie heeft bijgewoond is alhier teruggekomen. Prins Murat is thans gedagvaard om voor de regtbank te verschijnen in zijne kwaliteit als directeur der maatschappij van aandeelhouders in het gebouw van het Groot-Oosten van Frank rijk, zijnde allen vrijmetselaars. Deze hebben tegen hem eene aanklagt ingediendop grond van de drie navolgende punten 1. dat hij zich in 185S heeft verbonden tot eene jaarlijksche uitloting van - en aflossing der uitgelote - ann- deelen, zonder dat dit nog is geschied; 2.dat hij zich ten dien einde had verbonden tot het opnemen eener som van 30,600 francs zonder dat men tot nog toe van dit bedrag iets vernomen heeft, en 3. dat de administratie sedert 18 maanden geene rente heeft betaald, terwijl de onroerende goederen die namens de maat schappij zijn aangekocht, nog niet betaald zijn en de verkooper ten dien aanzien thans zijne regten wil doen geklen. In de gemeente Marcellus is eene nieuwe ergernis gegeven. Een meer dan tachtigjarige grijsaard was door den pastoor bediend gewor den drie dagen later werd hij dood gevonden in eene soort van poel. I.'e pastoor weigerde de gebeden voor de dooden te iezeu en de maire moest de zorg voor de begrafenis op zich nemen. Men verzekert dat de keizer den minister van oorlog zijn verlangen lieert te kennen ge geven, dat Frankrijk in October 1861 een leger van 6.50,000 a 700,000 man onder de wapenen hebbe. Uil Turijn wordt aan de Indé/tendance Beige herigl dal keizer Napoleon aan koning Victor Emanuel over de oplossing der Romeinsche ques- tie een brief geschreven heeft die in de booge kringen der hoofdstad van Italië een gunstigen indruk maakte en den 27 door den koning be antwoord werd. Genoemd blad gelooft dat de te maken schikking geen erkenning door Sar dinië van 's pausen wereldlijk gezag over het erfgoed van den H. Petrus en geen afstand van grondgebied zal inhouden. De erkenning van dat laatste overblijfsel van het wereldlijk gezag der pausen was naar het schijnt de grondslag van een door de hoven van Madrid en Weenen ontworpen transactie waarvan zij aan het ka binet der Tuileriën hadden kennisgegeven, met inzending van twee bijna gelijkluidende protesten I tegen elke regeling der Romeinsche aangelegen- j heden huiten hunne medewerking. Op dit pro test zou de heer 7liouvencl een zeer kalegorisch antwoord hebben gezonden. Hij zou nl. aan de regeringen van Oostenrijk en Spanje te kennen hebben gegeven, dat keizer Napoleon, ofschoon de belangen en de regten op prijs stellende welke zij als venegenwnordigers van Katholieke mogendheden kunnen doen gelden zich intus- sehen van zijne politieke gedragslijn niet kan laten belemmeren door een houding die al ligt zou kunnen verward worden met eene inmen ging, weik eene mogendheid als Frankrijk niet kan dulden. Er zijn tijdingen uit Napels van 28 Mei ontvangen. De heer de San Martino heeft zijn beheer aangevangen met maatregelen van be teugeling tegen de Mazzinisten te riemen. Tal rijke arrestatien waaronder die van Salviatie zijn gedaan. De nationale garde zal op een anderen voet worden ingerigt. Men zegt dat de stad Sora den 27 dezer door oproer ge benden is aangevallen en dat een ver woed gevecht heeft plaats gegrepen. In de pro vinciën zijn nieuwe proclamation verspreid om de bevolking tot het verdrijven der vreemde lingen aan te sporen. Twee dames hebben volgens de „Girottde" zich patronessen gesteld van een tot dusver onbe kend auteur en zijn onbekend en wel denkelijk onbeteekenend boek. Te Bordeaux vragen zij 'tin een boekwinkel; 'tis niet voorhanden, maar daar zij zes exemplaren bestellen is het wel de moeite waard die uit Parijs te ontbieden. Toen ze eenige dagen later aan een opgegeven adres werden bezorgd waren de dames nergens te vinden maar daarentegen op de bestemde plaats een aantal confraters, allen de dupe van dezelfde vrouwelijke Maecenas op kosten van derden. Een speculant had zelfs een twintigtal exemplaren ontboden. Daar 't werk 6 francs kost en men dit onverwachte debiet op 400 exemplaren Bchat maakt dit voor den schrijver en uitgever een saldo van 2400 fr. En dat in Bordeaux alleen Wanneer men ook elders zoo geslaagd is kan liet werk wel op een buitenge woon debiet rekenen. GROOT-BRITTANNÏEN. Londen, 30 Mei. Lord H odehouse zeide hedenavond in het hoogerhuis datvolgens bij de regering ontvangen inlichtingen de dood van Saïd-bey aan natuurlijke oorzaken moet worden toegeschreven dat hij niet vergiftigd is en dat op de eigendommen van dat Drusisch opperhoofd beslag zal worden gelegd. Over het voorstel tot benoeming van een Christen opperhoofd voor den Libanon wordt onderhandeld maar er is nog geenerlei besluit genomen. Te Chatham is van regeringswege bevel ontvangen om 18 oorlogschepen der stoom- reservevloot aldaar zoo spoedig mogelijk met Armstrongs-kanonnen te voorzien. Op dit oogenblik leeft te Hereford een man met name Richard Lewisdie in de maand Augustus aanstaande den ouderdom van 106 jaren zal bereiken z'yn broeder telt 102 en zijne beide zusters 81 en 96 jaren zijn zoon heeft den ouderdom van 68 jaren bereiktzijn vader was op 113 jarigen leeftijd gestorven. In een Amerikaansch dagblad las men onlangs, de volgende advertentie, gevraagd voor dit blad een redacteur die het een ieder naar den zin kan maken en een letterzetter die bij het opmaken der courantde advertentiën van een ieder aan het hoofd eener kolom weet te p'aatsen. JONGSTE TIJDINGEN Konstantinopel 31 Mei. In de interna tionale conferentie is het compromis, door Oos tenrijk voorgesteld, aangenomen. Dit bestaat daarin dat de Maroniten in den Libanon be stuurd zullen worden door een kaïmakange sproten uit eene Christelijke familie, terwijl de Drusen bestuurd zullen worden door een Muzel man. Beide zullen evenwel aan den pacha on dergeschikt zijn. Heden overleed ons Kind JAN' COR- NELIS, oud zeven maanden. Nieüwerkebk, J. BEVELANDER. 31 Mei 1861. A. BEVELANDER Zaaijer. Algemeene en bijzondere kennisgeving De Notaris Mr. J. J. ERMERINS v zal, ten verzoeke van den Hoog Welgeb. Heer L. F. W. Baron van BRAKELL DOORWERTH, op Donderdag den 27 Junij 1861 's namiddags ten 3 ure in de Concert zaal te Zierikzee, publiek presenteren te ver- koopen K E N E S S E, gelegen op het Eiland SchouwenProvincie Zeeland met derzelver .Amhachtsrcgteu en AmbaclitsgevolgenErfpachten, Kecogrnittën enz. Nadere informatiën te bekomen ten Kantore van voornoemden Notaris te Zierikzee. Brieven franco. Vrij van zegelingevolge Kon. besluit, dd. 19 Janu ary 1861, No. 47. De SUB-COMMISSIE der Algemeene Ver loting voor den Watersnood, te Zierikzee verzoekt bij deze de houders van Loten, die deze nog niet ter bekoming der daarop gevallene prijzen aan de leden dier Sub-Commissie hebben aangebo den om zich ten spoedigste en uiterlijk vóór Zaturdag a. st. den 8 Junij bij een der leden dier Commissie met hunne Loten aan te melden. Zierikzee, 4 Junij 1861. De Sub-Commissie voornoemd Mr. B. C. CAU. Mr. C. J. FOKKER. Jhr. J. L. de JONGE. Mr. J. P. N. ERMERINS. jBnilt De ondergeteekende OSPBÏf- berigt langs dezen weg aan c{ zijne geëerde Stad-en Land- genooten dat hij nu ook voorzien is van een groote TËITIVAGBI met drie Banken, geschikt voor negen personenwelke geregeld achter elkander kunnen zitten en niet rug aan rug behoeven te rijden. Zierikzee, 31 Mei 1861. P. PHAFF, Zadelmaker en Verhuurder van Paarden en Rijtuigen. GROOT GERENOMEERD EN onder directie van de lleeren Leonartli Vertil Sf K. Dassie Directeur van het Groote Paardenspel staande met hunne Groote Tent te Brouwershaven, bij het Standbeeld van Vader Cats. Eenige Kunstenaars in de Dressuur met eene verzameling van 70 viervoetige kunstenaars, Honden, Apen en een twaalftal kleine Miniatuur Kunstpaardjes in de Manége werkzaam. Aanvangende op Vrifriag 7 Junij e. k. en vervolgens dagelijks gedurende de Kermis 's avonds ten 8", ure groote voorstelling. L. ÜASS1E en Co. Directeur van hel Groote Paardenspel, een a twee BOVEN-VOORKAMERS, met gebruik van DroogzoldersKelder en Keuken op het beste gedeelte dezer Stadte bevragen bij de Uitgevers dezer Courant. Bij bovengenoemde Uitgevers is verkrijgbaar de derde druk van de bevattende meer dan 150 op verschillende gelegenheden toepasselijke Prils 4© Cents. Zierikzee, 4 Junij Binnengek. Alma kapt. H. Bowbyes van New-Castle. Brouwershaven Gearriveerd 30 Mei. EugenieE. J. BargmanRott. Batavia, gesleept, per st. Z.-Holland binnendoor van Hellevoet. 31 Minister PahudF. Kievit 1 Junij BrouwershavenJ. Bouman qq met een gedeelte der lading van het afge keurde schip Biesboschgevoerd ge weest door kapt. J. H. Mugge, 1 Helena en Anna.J. C. F. Lupcke jr. 1 Louisa Kroonprinces van Zweden, J. van der Lindenallen van Batavia 1 St. BernardC. Deetjen Baltimore, 1 juf er ZwanettaG. D. Pekelden', Benicarlo allen naar Rotterdam. 1 William Packet, W.Sheet, Midd'lesbro, Dordrecht. 3 Twee CornelissenJ. C. Kreije, Batavia Rotterdam. DER EFFECTEN TE den 3 Junij 1861. AMSTERDAM. Itusland Werkelijke Schuld 2'/a pet 63'/8 dito dito 3 75 V, dito dito 4 88 Amortis. syndic. 3S «2 bij Hope 1798/1816 5 103 dito 1828/1829 3 101 V. bij Stieglitz. 5de leen. 5 83'Ai dito 6de leen. iS55 O say.. Leening 1859 3 «t"G Leening 1860 4 Va 8!IV, dito 4 "ID'S bij Hope 4 77 Oert. van ass. 6 SS% Poolsche schatkist oblig 4 Aandeel groote Russ. spoorweg a f 236 volgefourn. 5 f 193 Weenerbank, bij Goll.en Co. 5 5 4 O O 4 43 V8 Metal iek 5 47 V, dito 2S 2S V„ dito, rente Amsterdam 5 7(1 dito nationale 5 tM».|, Weener-aand. a fl 500 L. 1860 5 374 Buitenlandsch van 1853 3 dito van 1856 a 1S59 3 «S/8 Buitenlandsch 3 01)1-8 Bninenlandsch 3 4S' 4 Buitenlandsch 3°/o 43',8 Portugal Spanje BOTTERDAM, 3 Junij 1861. TARWE, Zeeuwsch. Vlaamsch. en Ovcrmaasclie bragt lieden voor puike kwaliteit ruim vorige prijzen op bet overige ging tot onveranderde prijzen traag van de hand goede en puike ft 1,30 a f 12 mindere f9,20 a fl 1,20. ROGGE, Vlaamsen Overmaasche als voren f5,75 a f7,20. GERST, Winter f5,40 a f6,80; Zomer f5,20 a f6,10. HAVER, korte f3 50 a f5,40; dito lange f3 a fd,50. ERWTEN, f7,25 a fll; groote dito f7,50 a f 11,50. PAARDEBOONENf6 a f8. dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. nan Middelburg Pan Rotterdam Woensdag 5, 'smorg. QVj a Woensdag 5, 's rnorg. 6 Donderd. 6, 10 Donderdag 6, 6 Vrijdag 7, 11 Vrijdag 7, 7 Zaturdag 8, 11Zaturdag 8, 7 De diligence zal van Zierikzee 2 uren na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburgen van Middel burg naar Rott. '/2 uur ua de afvaart der stoomboot rijden dienst tusschen Goes en Rotterdam. Van Goes: Woensdag 5, 's rnorg Vrijdag 7, Van Rotterdam, Douderdag 6, 'smorg. 5}j,2 Zaturdag 8, 6 '/a dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen des maandagswoensdags en vrijdags 'smorg. ten 8 u Van Rotterdam des dingsdags donderdags en zaturd. 'smorg ten 10!l, u De diligence rijdt van Zierikzee des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags teu 12 ure voor de afvaart van Rotterdam, naar Vlissingen, Ter Stads-ürukkerij van de Erven Ade Vos.

Zierikzeesche Courant | 1861 | | pagina 2