MMAÏTMM. Advertentiën. Zeetijdingen Beurs- en Marktberigten. VERKOOPING Burgel. Stand te Zierikzee. Vervoer- middelen. De lieer Bussonsecretaris van koningin Maria Amelia weduwe van Bodewijk Filips werd jl. vrijdag bij zijne aankomst van Londen aan het spoorwegstation Ie Parijs aangehouden en naar de prefectuur van policie gebragt alles wat hij bij zich had werd onderzocht en zijne brieven en papieren werden hem afgenomen. Na verloop van vijf uren herkreeg hij zijne vrij heid benevens al die voorwerpen. Eene nieuwe brochure betreffende den hertog van Aumale is Ie Parijs in het licht ver schenen. Zij is getiteld Procés contre le due d'Amale et la baronne de Feuchère en behandelt hoofdzakelijk de bekende geschiedenis van den moord op den prins van Condé gepleegd en waarvan in de werken van Louis Blanc alsmede in de destijds verscheneu vlugschriften zoo veel is geschreven. Men verneemt dat de drukker en uilgever der brochure vau den hertog aan Aumale legen prins Napoleon in hooger beroep zullen komen van hel heit veroordeelend vonnis. Eerstdaags verwacht men de uitgave van eene nieuwe brochure van dr. Louis Veuillot, ge titeld Waterloo. Voor den militieraad in een derFransche gemeenten is een militiepliglige verschenen die zich als gepensioneerd militair aanmeldde en hij is het ook. Deze jongeling thans dl jaren oud had op zijn 18de jaar dienst genomen bij het logerin Italië, verloor een been bij Sol- ferino en werd gepensioneerd. Hij is gedeco reerd met de militaire medaille en de medaille voor Italië. Naar men zegt zal eene staats-loterij wor den ingevoerd behalve in geld zouden de prij zen in onroerende en roerende goederen bestaan. De bloedverwanten van Mirès hebben den keizer vergunning gevraagd hem naar een ziekenhuis te laten overbrengen. Prins Napoleon is van Genéve terugge keerd waaruit blijkt dat er geene ontmoeting lusschen hem en den hertog van Aumale heeft plaats gehad een gerucht waaraan trouwens niemand geloofdeofschoon er waren die be weerden dat de prins als overwinnaar terug keerde na den zoon van Lodewijk Philips ge kwetst en builen gevecht gesteld te hebben. De keizerin van Oostenrijk is van Gibral tar naar Triest vertrokken. Koning Frans II tracht te Itome eene leening van 9 millioen frs. te sluiten. De petitie der Domeinen aan Napoleon. III om Rome te doen ontruimen telt reeds duizende handteekeningen. Zij wordt den Franschcn gezant overhandigd. De kerkdienst ter nagedachtenis aan de Polen is met veel plegtigheid in de kerk Saint Roch gevierd. Eene rijk katafalk was in het midden van het koor geplaatst. De toevloed der menigte was groot men merkte er alle le Parijs aanwezige Polende Hongaarsche geëtni- greerden Italianenvertegenwoordigers der clericale pers en eenige soldalen van het eerste keizerrijk in uniform op. De dienst werd ver- rigt door den tweeden vicaris der kerk Saint Roch en de preek werd gehouden door den Dominikaner monnik pater Mrnjard. Men schrijft uit Rome van 5 dezer Een adres van Romeinen die aan keizer Napo leon de verwijdering der Franscbe troepen ver zoeken is met duizende handteekeningen be dekt en in het hótel van den Franschcn gezant gedeponeerd. Donderdag II. heeft de paus een schitterend diner aan de Fransche en pauselijke generaals gegeven. Op bevel van den paus is de Katholieke vereeniging, door Fransche inge zetenen te Rome gestichtontbonden. Te Bfaisonin het departement Maine et Loire heeft eeiae vrouw haren man vermoord opdat haar zoon, die dit jaar een laag nommer hij de militie had getrokken als kostwinner eener weduwe zou worden vrijgesteld. Die leedere moeder I Opmerkelijk is het dat man en vrouw altoos zeer goed tezamen leefden en beide als brave fatsoenlijke en tevens zachtzin - nige menschen bekend stonden. Lr is sprake van eene bijeenkomst te Genua te houden door de voornaamste hoofden der Hongaarsche en Poolscheuitgewekenen. Garibaldi bevindt zich weder op het eiland Caprera. Uit zijne woorden tot de studerende jongelingschap die bij hem was toegelaten blijkt genoegzaam dat hij van meening veran derdis want hij heeft om zoo te zeggen de ver klaring afgelegd dal hij zal wachten om den degen uil de schede le trekken tol dat het sein daartoe uil Turijn gegeven zal worden. Dal de oorlog vroeg of laat tusschen Oostenrijk en Italië moet uitbarsten lijdt overigens geen twijfel in laatstgenoemd land worden militaire maatre gelen genomen om zoo noodig gereed lezijn terwijl Oostenrijk zijnerzijds met zijne wapening niet ophoudt. Spanje wapent zich. Behalve dal het vele oorlogschepen laat bouwen versterkt bet zijne kusten de batterijen aldaar zullen van gelrokken geschut naar hel Fransche model voorzien worden. Uit Mantua schrijft men; t De werk zaamheden aan de fortificatiën zijn thans van dien aard dat zij van veel meer beteekenis zijn dan al wat men gewoonlijk zelfs in oorlogstijd daaraan doet. Het rijswerk wordt in de ver schansingen bij de borstweringen letterlijk opge stapeld. Naar men zegtbestaal er ook reeds een plan om de kerk van Sl. Franciscus, bene vens een aantal bij de nieuwe fortificatiën gele gen gehouwen af te breken. Er wordt een ont zaggelijke voorraad graan aangebragtdat tegen 15 Mei gemalen moet zijn. Op verschillende punten langs de Pó-linie wordt ammunitie bij- eengebragl.'' Dit alles bewijst zeker duidelijk genoegdat men daar niets verzuimt om de noodige voorzorgen te nemen tegen hetgeen ge beuren kan. Tevens wordt van daar gemeld dat in de nabijheid der stad dezer dagen proeven zijn genomen met een helsche machinedie door middel van eleclriciteil werkt en tot op vier kilometers afstand zelfs onder water, eene ge weldige uitbarsting te weeg brengt. Het is eene uitvinding van een Amerikaan dienaar men zegt, zijn werktuig eerst aan bel Britsche gouvernement had aangeboden, doch zonder dat men er daar genoegzaam acht op had ge slagen ten gevolge waarvan hij zich elders van eene genoegzame ondersteuning wilde verzeke ren om zijne plannen in het groot door te zetten. GROOT-B RIT T ANNIE N. Londen 6 Mei. Eergisteren is alhier in de reglspraak wegens de Hongaarsche Kossuth- banknoten in eersten aanleg beslist. De keizer van Oostenrijk heeft bevolen dat die banknoten binnen den lijd van eene maand aan den keizer zullen worden uitgeleverd. Namens Kossuth is verklaard dal hij van deze uitspraak in hooger beroep zal komen. Aan prinses Alice is eene dotatie van 30,000 p. st. verleend. In het lagerhuis verklaarde lord I. Bussell, dat hel onmogelijk is om nu reeds te zeggen of hel heffen van reglen van naar de zuidelijke ha vens bestemde vreemde schepen doorschepen der Unie al dan niet met het internationaal regt in strijd is. "it hangtzeide hij. van de bij zondere gevallen af, maar eene zoodanige hef fing zou onuitvoerbaar wezen. De zuidelijke conferentie wordt door Engeland als oorlog voerend beschouwd en heeft al de regten eener in oorlog verkeerende mogendheid. Men spreekt van eene nieuwe in Amerika uitgevonden wijze van photographeren waar door de photographie zoo spoedig geschiedt en zoo weinig kostbaar wordt dat de portretten voor vijf centimes kunnen worden geleverd. Blondin, de beroemde Noord-Aroerikaan- sche kunstenaar op de koord, wordt den22 dezer in Engeland verwachten zal weinige dagen later in het krystailen paleis de eerste proeven zijner bekwaamheid geven. Volgens berigien uit Bombay van 12 April, nam de hongersnood in Indië nog altijd toe. De Europesche bewoners des lands hebben het hunne tot leniging van den nood gedaan, maar de rijke inboorling! n worden als in lioogen graad hardvochtig en karig afgeschilderd. Prins Kur- tubudineen der leden van een door Engeland gepensioneerd vorstengeslachtis den 31 .Maart in zijne eigen woning le Calcutta vermoord. Er zijn thans nadere berigten ontvangen aangaande de aarbeving, welke Mendoza in de Argentijnsche republiek op 20 Maart geteis terd heeft. Niet minder dan 2000 gebouwen werden geheel vernield en van eene bevolking van 12 a 15,000 zielen zijn 6000 personen om gekomen. Mendoza is aan den voet van het Andes-gebergle op 1300 mijlen westwaarts van Rueims-Ayres gelegen. De aardbeving werd voorafgegaan door een hevigen storm en regen. Eene tweede stad San Juan genaamd 120 mij len noordwaarts van Mendoza is mede voor een groot gedeelte vernield waarbij naar men zeide 3000 personen zijn omgekomen. TeCoidova deed de aardbeving zich ook in zulk eene mate gevoelendat de kerk instortte. Te liuenos- Ayres nam men op denzelfden dag ook een aard schok waar, doeh slechts in geringe mate. Daar de aardbeving uit de rigting van Valparaiso ge komen schijnt te zijn vreest men ook van ram pen uil die streken te zullen hooren. Kerknieuws. LI. vrijdag is bij den kerkeraad der Herv. gemeente te Goes bet berigt ontvangen dat het beroep van ds. J. Drost door hel provinciaal kerkbestuur is goedgekeurd. Beroepen te Enschede ds. Bauwenhoff predikant te Zaltboromel. Heden overleedop bijna 76jarigen leeftijd na een langdurig lijden mijn geliefde Echtgenoot de Heer CORNELIS MOOLEN- BUBGH, in leven oud Burgemeester der Ge meente Zonnemaire tot diepe droefheid van mij mijne Kinderen en Behuwd-Kinderen. ZonNEMAIRE, P. DE GLOPPER 8 Mei 1861. Wed. C. Moolenburgh Jz. Brouwershaven Gearriveerd 7 Hannah Jane, Bushed, Shields Rotterdam. 7 Catharina Maria A. van den Tak Rotterdam Batavia gesleept binnen door van Hellevoet. 7 Tagal, j. F. H. GobelDordrecht Batavia gesleept binnendoor per stoomboot de Maas. 9 Uitgezeild- Progress, J. Dupear Brouwershaven New Castle. I Dankbaar voor de menigvuldige blijken J van deelneming bij het overlijden van ons Dochtertjebetuigen wij bij dezehiervoor onzen opregten dank. J. H. SWARTS. R. SWARTS, Staélens. De Deurwaarder J. van der BENT zal, op Maandag den 13 Mei 1861 en volgende dagentelkens des voormiddags ten 10 ure ten verzoeke van en vóór het Winkel huis van H. van der BAAN op de Appelmarkt te Zierikzee, publiek aan den meestbiedende verkoopen Eene aanzienlijke partij IflAMl'I/'ACTU- KEW bestaande in Busking, heel en half wollen en katoenen Broekstoffen Beaverteen zwart en bruin Pilowgebloemd Katoen Merinos, Orleans, zwart en gekleurd Paramat, Lustre, Schorteband Deken-Chitsen wit blaauw en ruw Katoen in diverse breedten heel en half LinnenShirtingDamasten Tafel- en Servetgoed Voerings in soorten wit en groen Wollen en Chitsen Beddendekens Modestoffen, Neteldoeken, Kanten Tulle en Neiges', Dames kraagjes, Saijet, Garen, Band, zijden Hoeden en Mutsenlint, zijden Dassen witte en zwarte Kousen in soort, witte en zwarte Watten, Wasdoek voor Tafelkleeden en vele andere Goederen meer, en na afloop daar van eenige (Meubelen en Wlnkelgereed- schappen. van 19 April tot en met 10 Mei 1861. Geboren. Eene dochter van C. Flikweert en C. de Vlieger. Een zoon van .1. Manui en N. Graveleijn. Eene dochter van J. Klaasse en M. J. Wilten- burg. Eene dochter van W. van Oorschot en E. J. Douw. Eene dochter van P. M. Ochlman en W. Doek- heer. Een zoon van G. Schoenmaker en M. J. Schoe- felenbergen. Eene dochter van J. H. van Trooijen en C. van der Monde. Eene dochter van M. Verkaan en P. ,1. Vin gerhoed. Eene dochter van A. W. ian Woerkens en C. i. Lansmans. Een zoon van A. Gudde en M. L. van Tigckel- hoven. Een zoon van J. Dane en J. de Vos. Een zoon van G. van der Einde en A. Storm. Eene dochter van M. C. de Graaff en M. v. Sas. Eene dochter van F. C. Kamminga en A. K. Kater. Gehuwd. J. van Nieuwenhuizen wedn.en A. Hen- drikse .weduwe. M. van den Berge en J. Klootc. J. A. Theewis en S. Heijeriks. H. Findsom en J. Vereijke. J. Willemse en M. van der Nood. Overleden. H. H. van Vliet, oud 41 j., jm. E. J. Ptnooud 2 m.d. L. de Bruine, oud 7 m,, d. 2'/, pet, a prijzen der effecten te amsterdam. den 8 Mei 1861. Nederland Werkelijke Schuld dito dito dito dito Amortis. syndic. Rusland bij Hope 1798<M8l6 dito 182S/4829 bij Stieglitz. 5de leen. dito 6de leen. 1855 Leening 1859 Leening 1860 dito bij Hope Cert. van ass. Poolsche 9chatki9t oblig. Aandeel groote Russ. spoorweg a ƒ236 volgefourn. OoHtenrijk Weenerbank, bij Goll.en Co. dito dito Mstaliek dito dito, rente Amsterdam dito nationale Weener-aand. h fl 500 L. 1860 5 Portugal Buitcnlandsch van 1853 3 dito van 1856 1S59 3 Spanje Buitenlandsch 3 Binnenlandsch 3 Buitenlandsch 3°/0 nu j 4 4 63 Vs 75 102 v. 94',. 89'/. 1 1823/. 22y. 66';a »9'/. f— 46'/. 4S3'r 41'/» Miste STAATS-ZOTBBIJ 5de Klassp. Prijzen van f 1000 en daarboven. 12de Lijst. No. 3006, 7196 en 18358 ieder f1000. 1.3de Lijst. No. 3.331, 5642, 11034 en 13157 ieder f 1000. 14de Lijst. No. 7514, 9994, 14311 en 18457 ieder 1000. 15de Lijst. No. 18435 1590 no. 1688, 4745 10718 en 12660 ieder f 1090. Marktprijzen der Meekrap teZierikzee vau den Twee en een Twee en een Twee en een Een en een Een en een Een en een Onberoofde Onberoofde, Onberoofde, Muilen Middelbare 8 Mei 1861. 1ste kw. blank middelbare dito mindere dito 1ste kw. blank middelbare d ito mindere dito 1ste kw. blank middelbare dito mindere dito dito Teelt 1860. f 29,50 k 30,00 - 28,50 a 29,00 - 27,50 a 27,00 - 29.50 k 30 00 - 28,50 a 29,00 - 27,50 k 27,00 - 29,50 k 30,00 - 28,50 29,00 - 27,50 k 27,00 - 0,00 k 0,00 - 0,00 k 0,00 Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee, van deD 8 Mei 1861. De Ned. Mud de. O.tjdp Tarwe 1859 Nieuwe dito 1860 Afwijkende dito /..-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter-Gerst Zomer-dito Haver 0,00 11,00 0,00 0,00 0,00 7,00 5,80 5,50 3,75 De NedMudde. Paardeboonen t 6v75 Witr.e dito 12,00 Bruine dito - 17,50 Graauwe Brwten - 0,00 Groene dito - 10,00 Gele dito - 0,00 Koolzaad - 0,00 Zaai-Lijnzaad - O.Oo Slag-Lijnzaad 0.00 dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. Pan Rotterdam Zaturdag 11's morg. 8 l/.l Zondag 12, 9V4 Maandag 13, 1002 Dingsdag 14, 10'-, nan Middelburg Zaturdag 11,'smidd 12 Zondag 12, 12*/# Maandag 13, 'smorg. 6 Dingsdag 14, 6 De diligence zal van Zierikzee 2 uren na de afvaart dei* stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middel burg naar Itott. 1li uur na de afvaart der stoomboot rijden dienst tusschen Goes en Rotterdam. Van Goes: Van Rotterdam Zaturdag 11, 'smorg. 8l/.a Dingsdag 14, 93 4 dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam Van Vlissingen des maandags, woensda en vrijdags 'smorg. ten 8 u Maandag 13, 's morg. 3 Woensdag 15, 4 Van Rotterdam'. des dingsdags donderdags en zaturd.'smorg ten 10'/4 u De diligence rijdt van Zierikzee des morgens ten 9 ure voor de afvaart vau Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten 12 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos

Zierikzeesche Courant | 1861 | | pagina 2