OVERSTROOMINGEN SSmnenlandsche Tijdingen. liuitenlandsche Tijdingen Advertentiën. Zeetijdingen V ervoer-Btiddelen I.'jk .teder te zetten hebben aan den dag gelegd hetzij door cene a iniVkkelijke verklaringhetzij door cle werkelijke over brenging van den zetel van hun vermogen en de hoofdmiddelen van hun bestaan naar herwaarts zonder dat de tijdelijke uit oefening van eenig bedrijf of handwerk in eenige ondergeschikte betrekking, als zoodanig voornemen wordt aangemerkt. Allen zullen worden ingeschreven in dat register waartoe zij volgens hunnen ouderdom behooreu. Dat van de inschrijving niemand der vorenstaande personen is uitgezonderd maar dat allen zonder onderscheiddaarin begrepenzijn al ware het ook dat zij zouden mógen vermeenen, volgens de wet tot de vrijgestelden of mtgeslotenen te behooren, en dien tengevolge ook zij niet, die hun ontslag uit de Sohutterlijke dienst reeds hebben bekomen zullen derhalve al do bovengcmeldeu als daartoe bij deze wordende opge roepen moeten verschijnen ten Raadhnize dezer Gemeente op '15 Mei e. k. en volgende dagenten einde zich te laten iu- schrijven ieder in dat registerwaartoe hij volgens zijnen oudordom behoort. Deze registers zullen op den lsten Junij 1861 finaal worden gesloten. Dat de studenten geëmploijecrden in huizen van negotie, klerken van notarissen, advokaten ei?z bedienden en werk- boden moeten worden ingeschreven iö de gemeente alwaar zij hunne studiën houden werkzaamhedetfcHiitoëfenen of dienstbaar zijn de ambtenaren en geëmployeerden aan het provinciaal gouvernement en alle anderen al wonen zij ook elders in de plaats alwaar zij hunne ambtsbetrekking moeten uitoefenen die buiten 's land» studeren of werkzaam zijn in de gemeenten hunner vorige woonplaats; de buitenlandsche zeevarende in de plaatsen waar zij hun wettig domicilie hebben en de aan boord wonende schippers in de gemeenten alwaar zij het laatst hunne vaste woonplaats hebben gehad of wel personeel en mobilair of wegens hun vaartuig belasting betalende daarwaar zij voor deze belasting zijn aangeslagen. De vorenstaande opgeroepenen zullen verpligt zijn bij hunne inschrijving opgave te doen van kunne namen, voor- en bij namen, van de plaats en den tijd hunner geboorte, hunne woonplaats, met aanduiding van wijk en nommer, het beroep hunner ouders en dat van hen zelf, of zij zijn gehuwd, ongehuwd of weduwnaars vau liefgetal hunner kinderen van heider sekse (welke laatste opgaven zullen moeten worden geconstateerd met een schriftelijk bewijs afgegeven door den Burgemeester of Ambtenaar van den Burgerlijken Stand) sedert wanneer zij in gezetenen der gemeenten zijn en van waar zij alhier zijn komen inwonen; en eindelijk van de redenen die zij zouden vermee nen, dat hen van de Schutterlijke dienst zouden vrijstellen of daartoe onbevoegd maken naar aanleiding van art. 3 en 4 der wet, met opgave van het artikel en het onderdeel van hetzelve, waarop zij zich beroepen. Wordende voorts een iegelijk buiten deze gemeente geboren aangemaand om zicli tijdig van eene geboorte-acte te voorzien, en zich alzoo van zijnen ouderdom te verzekeren, ten einde de inschrijving behoorlijk kunne geschieden en om voor te komen dat niemand, door eene verkeerde opgaaf van zijnen ouderdom vervalle in de straf bij de wet bepaald. Terwijl Burgemeester en Wethouders een ieder hierin be trokken, willen hebben vermaand en gewaarschuwd, om zich v&n deszelfs verpligting in deze te kwijten vermits uit krachle van art. 9 der wet en art. 6 van Zijner Majesteits besluit van 21 Maart 1828, al degenen die zich voor het sluiten der registers op 1 Junij eerstkomende niet hebben laten inschrijven alsnog ambtshalve zullen worden ingeschreven, en dat dezelvendien ten gevolgezullen worden verwezen tot eene geldboeteen daarenboven zonder loting bij de schutterij ingelijfd indien het zal blijken dat ertijdens de verzuimde inschrijving, geene redenen tot vrijstelling of uitsluiting ten hunne aanzien bestonden. En opdat niemand hieromtrent eenige onwetenheid zoude kunnen voorwendenzal deze worden afgekondigd eD aange plakt, daar waar zulks te doen gebruikelijk is. Te Zierikzeeden 4 Mei 1861. Burgemeester en Wethouders voornoemd, B. C. CAU, Voorzitter. J. P. N. ERMERINS Secretaris. zaamhfdrn volbrengen in overleg mol en vergezeld van Nedorlandsclie officieren die reeds moeten zijn aangewezen doch wier namen mij noj niet bekend zijn. Zteiukzee 2 Mei. Op tien 3 dezer zal te Middelburg worden aanbesteed het aanleggen en tot 31 December 1861 onderhouden eener telegraaflijn van Zierikzee naar Brouwershaven. De inspectiën over de verlofgangers in deze provincie ruilen in de maand Junij plaats hebben te Middelburg den I Vlissingen 3 Veere 4, Zierikzee 8, brouwershaven 10, Tholen 12, Goes li, Kapclle 15, Sluis 22, Y«.en- dijke 20, Axel 18, Hulst I7en GorlgcncG Junij. De door den commissaris des konings in Noord-Brabant ingezonden beriglen omlrenl den gezondheidstoestand der verpleegden ten ge volge van den watersnood, melden dal die toe stand te Heers en te Cuyk niets Ie wenschen overlaat en dat hel getal der in hel groole zie kenhuis te 's Bosch verpleegden van I tot 18 April verminderd is van 75 tot 38. Ook het typhous ziektekarakler neemt af. Te Heusden en Raveslevn zijn alle verpleegden vertrokken. Onderde vele giften voor dc noodlijdenden door den watersnood, bevond zich ook een loterij briefje voor de thans trekkende 2i4sle staats loterij no. 3146. Heden is dit nommer hij dc trekking der Hide lijst er als niet uitgekomen. Men schrijft uil Amsterdam van 3D April In een partikulier schrijven uil Berlijn aan een aanzienlijk ingezeten alhier komt het volgende hoogst belangrijk berigt voor Ingevolge eene dezer dagen tusschen Pruissen en I-ingeland eenerzijds enNcderfand anderzijds gesloten over eenkomst zal Nederland binnen kort bezocht worden'door zeker aantal odicieren behoorendc tot de militaire genie der twee eerstgenoemde landen nl. voor Pruissen generaal von Bayer met zijn adjudant graaf non SchlippenbacliKapi tein en voor Kngeland verscheidene officieren vau hei koninklijke korps ingenieurs, o. a kolonel James en kapitein Clarke. Deze heeren hebben lot taak de strategische wegen van Nederland en Bcjgiële onderzoeken en dcplannen der voornaamste wegen vau gemeenschap te ontwerpen. De officieren zullen hunne werk- DUITSCHLAND. Weenen 29 April. Vau het eiland Zantc is berigl ontvangen dat aldaar in den avond van den 21 een bloedig conflikt is ontstaan tusschen de Engelsche bezetting en de bevolking; 12 soldaten en 8 burgers werden daarbij gekwetst. FRANKRIJK. Pakijs, 30 April. Na de Italiaanschc aange legenheden, die altijd nog hel hoofdonderwerp der politieke gesprekken blijven uitmaken, houdt men zich hier vooral met het gerucht eener lan ding der Spanjaarden op St. Domingo bezig het dervv aarts door de Spaansche regering gezonden bezetlingsknrps zou niet minder dan "200 man met 16 kanonnen voorzien sterk wezen, ierwijl eene bijzondere depeche verzekert dat de Fran- sche en Engelsche consuls hij deze in bezit neming hunne vlaggen gelijktijdig zouden hebben binnen gehaald. De keizer zal a. s. donderdag de revue passeren over de tweede divisie kavalerie, onder liet bevel van den generaal Camou. Men zegt dal de jeugdige koningin van Napels hare bevalling te Home wil afwachten opdat haar kind op Italiaanschen bodem zou worden geboren. De Opinione meldt, dat den 28 11. te Pa lermo eene zaïnenscholing onder de kreet van leve Garibaldi door de nationale garde uileen- gejaagd is. [m Palrie heeflondanks de verzekering van 1' Independence Beige de nota van den Mo- niteur betreffende l'olen nog niet opgenomen. Daarentegen valt hel blad de sympathie van den lieer Guizot voor den paus en den H. Stoel aan in een ariikel getiteld De heer Guizot, ultra- montaansch Protestant. De moord van den Belgischen graaf de Limminghe te Home is een politiek feit geworden. In deze misdaad ligt het bewijs dat de harts- loglen des volks zoo overspannen zijn dat voortaan alle schikking onmogelijk is. Óm de verbil- lering der vrijwilligers eenigzins lot bedaren te brengen hebben de pauselijke autoriteiten het lijk van den vermoorde met ongemeenc pracht laten begraven. GROOT-B R ITT A N Nï EN. Uit Triest schrijft men van 30 April. Eene depeche uit Konslantinopel zegt dat Frankrijk en Kngeland het over de grondslagen der reor- ganisalie van Syrië eens zijn geworden en men nu over de bijzonderheden der uitvoering onder handelt. Uit Rio Janeiro wordt gemeld dal eene verschrikkelijke aardbeving Mendosa in de Ar- gentijnsche Republiek heeft vernield tusschen de ÏOIK) en 2000 huizen zijn ingestort, en een tal van inenschen is omgekomen. De schade wordl op 170 millioen gulden berekend. Volgens beriglen uit Beyrulb van 22 April, is generaal Beaufort cl' IJaulpoulbevelhebber der Fransche expediiie in Syrië met een korps van 560 man opgerukt om hel zuiden des lands Ie doorkruisen. Tevens wordt gemeld, dat in ge noemde haven vijf Turksche stoomschepen mei troepen aan boord pit Konslantinopel waren aan gekomen. Verder wordt gemeld dat al de vertegen woordigers der Europesche mogendheden een adres hebben onderteekend waarin zij aandrin gen op cene definitieve regeling van de schade loosstelling aan de Syrische Christenen en hel nemen van krachtige maatregelen door de mo gendheden tot waarborg der veiligheid in Syrië. JONGSTE TIJDINGEN 'innijn 2 Mei. De Corriere Mercantile meldt de inscheping le Genua van vele troepen met bestemming naar zuidelijk Italië. Garibaldi heeft zicli gisteren (e Quarto, nabij Genua, aan boord van den Virgile ingescheept om zich naar Caprera te begeven. Onderscheidene vrienden vergezelden hem. De DIRECTIE der Stoomboot «fe Stad does maakt bekend datwegens vertrek naar elders de Heer J. H. SWARTS eervol is ontslagen als haren Agent te Zierikzee en dat in zijne plaats tot Agent is benoemd de Heer M. AUGUSTIJN aldaar, bij wien steeds alle Informatiënde Dienst be treffende te.erlangen zijn. De DIRECTIE herinnert bij dezedat hoewel de vroegere Wagendienst is gestaakt, de Agenten teZierikzee en te Zijpe zijn gemagtigd om voor den gewonen vrachtprijszelf aan één Passagier Rijtuig te verschaffen mits men zich daartoe tijdig bij de Agenten aanmelde. COMMISSARISSEN der ZEEUW SCHE BRANDWAARBORG MAAT SCHAPPIJ, gevestigd te Zierikzee, brengen ter kennis van belanghebbenden dat zij op den 2 dezer, de Kekening en Verantwoor ding hunner administratie over het afgeloopon jaar gedaan hebben en zij zich hebben mogen verheugen in eene aanzienlijke uitbreiding der Maatschappij zoodat zij met gerustheid deze bloeijende Maatschappij aan de aandachtvan een ieder mogen aanbevelen. Zierikzee, den 3 Mei 1861. Commissarissen voornoemd M. C. de CRANE De Secretaris JAC. S.BOEIJE. Pro Deo. Geregtelijke Aankondiging. Uit een Vonnis door de Arrondissements- Regtbank te Zierikzee uitgesproken den zes en twintigsten Maart 1800 een en zestig op de expeditie in debet geregistreerd, en behoorlijk beteekend, blijkt, dat het daarbij tusschen MAATJE GOUDSWAARD van beroep Naaister, wonende te Poortvliet, Huisvrouw vanPIETER SLAGER, van beroep Schilder, wonendete Zierikzeeen voornoemden P1ETER SLAGER bestaande huwelijk door Echtschei ding uit hoofde van kwaadwillige verlating, is ontbonden. Waarvan bij deze ter voldoening aan artikel 828 in verband met artikel 811 van het Wet boek van Burgerlijke Regtsvordering aankon diging wordt gedaan. Voor uittreksel deugdelijk verklaard door den ondergeteekenden Procureur bij gemelde Regt- bank en als zoodanig voor genoemde Eissche- resse MAATJE GOUDSWAARD geoccu peerd hebbende. Mr J. W. D. van DONGEN. Vrij' van zegel. De COMMISSIE tot bet houden eener ALGE- MEENE VERLOTING van voorwerpen van knnst en smaak (en behoeve der ongelukkigen door den jongsten watersnood maakt bij deze bekend datbij resolutie van den Heer Staatsraad Commissaris des Konings in de Provincie Zuid-Holland dd. 17 April 1861 A. no. 3248(3de afd.) is bepaald, dat de VERLOTING.zal plaats hebben op 7 Hel ISOB des avonds ten 6 ure en des noo- dig zal voortgezet worden op de daarop vol gende dagen. 's Gruvenhage26 April 1861 De Commissie voornoemd E. van BIJLANDT, Voorzitter. J. VISSER, .Ir. Adjunct-Secretaris. EN AARDSTORTINGEN OP JAVA. De ondergclerkendc is door eene Commissie die zich le Middelburg verecnigd heefl, uitge- noodigd om zijne mede werking le willen verleencn tot het bijeenzamelen van giften tot leniging der rampen door oversiroomingen en aardstortin gen op Java veroorzaakt. Ter voldoening aan die uitnoodiging ver klaart hij zich bereid, om de giften die men daarvoor mogl besiemmen in ontvang te ne men en aan bedoelde Commissie over te maken. Desverkiezende zal van de giften in de Middel- burgsche Courant worden melding gemaakt. Ten zijnen huize is voor dal doel ook eene grvslotpnc Kus geplaatst. Overtuigd dat door de dagblad-berigten de groote omvang dier rampen algemeen bekend is, acht bij het onnoodig tot aanbeveling dezer zaak iets aan te voeren. Zierikzee2 Mei 1861. B. C. CAU. Zierikzee, 3 Mei. Binnengekomen H'es- lenschouwenkapt. H. W. Boon, van Liverpool naar Dordrecht. Brouwershaven Gearriveerd 30 April. Noacli, P. Wieriks, gesleept bin nendoor van Hellevoetsluis. I Mei. Guurtje en Maria, I. Kruijt, gesleept binnendoorvan Hellevoetbeiden van Rotterdam naar Batavia. 1 Doelwijk, L. F. L. v. d. Potte, Ba tavia Rollerdam. Den 29sten April is de Susanna Johanna, kapt. S. F. Lammertsop de reede teruggekomen. 1 Uitgez. Noach, P. Wieriks, Bolt. Ba tavia, gesleept per stoomboot Kin derdijk naar zee. Per het Ned. fregatschip Doelwijk kapt. L. F. L. v. d. Putte, zijn als passagiers van Java aangebragt De beer Dorsnaar met ëchtge- noole en twee kinderen enjjeene Javaansche be diende. 20, pet, 3 ParjzEN dhr effecten te Amsterdam. den 2 Mei 1861. Nederland Werkelijke Schuld dito dito dito dito Amortis. syndic. Rusland bij Hope 1798/1816 dito 1828/i 829 bij Stieglitz. 5de leen. dito 6de leen. 1855 Leening 185 9 Leening 1860 dito bij Hope Cert, van aas. Poolsche schatkist oblig. Aandeel groote Russ. spoorwcj a f 236 volgefourn. Oostenrijk Weenerbank bij Goll.en Co. dito dito Metaliek dito dito, rente Amsterdam dito nationale Weener-aand. a fl 500 L. I Portugal Buitenlanrlsck van 1853 dito van 1856 a 1859 Spanje Buitenlandsch 3 Binnenlandach 3 Buitenlandsch 30/0 nu j 'S/t Vh 4 4 6 8 2S 5 5 860 5 3 75 98 101% 82V,„ 93% 60% 891/, f 180V, 39 225/8 6b3,4 47 V, 1329 16V, 55 V- 49», 48% «3'u> 2',4stlï staats-lotehij öde Klasse. Prijzen van f 1000 en daarboven. 7de Lijst. No. 138371000. 8ste Lijst. No. 727 2346 en 10461 f 1000. 9de Lijst. No. 174H ƒ25,000 no 18519 ƒ1500, no. 2065, 1375I 14597 cn 16591 ieder 1000. 10de Lijst. No. 18851 ƒ5000, no. |!0i, 9282 9418 10235 10713 en 19364 1000. 11de Lijst No. 15354 ƒ10,000. no. 121 ƒ2000 no. 6734 1500, no. 81 10856 7060, 7752 13862, 17602 en 17953 ieder 1000. Middenprijzcn van de volgende artikelen te Zierikzee, van den 2 Mei 1861. De Ned. Mudde. I Oudo Tarwe 1859 j Nieuwe dito 1860 Afwijkende dito Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter-Gerat Zomer-dito Haver f 0,00 - 11,00 - 0,00 - o.oo - 0,00 - 7,00 - 5,80 - 5,50 - 3,50 De Ned. Mudde, Paardeboonen Witte dito Bruine dito Graauwe Erwten Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad 6,75 10,00 12,00 0,00 10,00 0,()0 0,00 0,00 0.00 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee van den 2 Mei 1861. Twee en een, 1ste kw. blank Twee en een middelbare dito Twee en een mindere dito Een en een 1ste kw. blank Een en een, middelbare dito Een en een mindere dito Onberoofde, 1ste kw. blank Onberoofde, middelbare dito Onberoofde, mindere dito Muilen Middelbare dito Tecll I860. f 29,50 4 30,00 - 28,50 a 20,00 - 26,50 a 27,00 - 29,50 4 30 00 - 28,50 4 29,00 - 26,50 4 27,00 - 29,50 4 30,00 - 28,50 4 29,00 - 26,00 4 27,00 - 6,00 4 7,00 - 3,00 4 4.00 dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg j Pan Rotterdam Zaturdag 4, 'smorg. 71-, u I Zaturdag 4, 'smidd. 12 Zondag 5, 8 I Zondag 5, 's morg. 6 Maandag 6 9 I Maandag 6. 6 Dingsdag 7, 10 I Dingsdag 7, 6 De diligence zal van Zierikzee 2 uren na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburgen van Middel burg naar Rott. J/2 nur na de afvaart der stoomboot rijden dienst tusschen Goes cn Rotterdam. Fan Goes: Van Rotterdam Zaturdag 4, 's midd. 2 Maandag 6, 's morg. 9 Woensdag 8, 11 Dingsdag 7, 's morg. 5 dienst tusschen Vlissingen en Botterdam. Van Vlissingen des maandags, woensdags en vrijdags 'smorg. ten 8 u Van Hotter dam. des dingsdags donderdags en zaturd. 'smorg ten 10!/4 u Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1861 | | pagina 2