f j*°. 36. aturdag 4 Mei, 1861 WOENSDAG ZATURDAG. I r* Besturen en Administratie» AANBESTEDING. A BO N N E ME N TS-P RIJS. Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzendingder Advert.daagste voren, uoorlO ure 'smorgens. VERS CHIJNT P RIJ S DER AD VERT EN T IE N. Gewone 12'/, cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- er. Doodberigten van 1—6 regels a f 1 behalve het/egelrepl ■5 .101/2 12 12 Openbare Kaad.vergaderlng gehouden te Zlerikzee, den I Mei 9861. Voorzitter mr B. C. Cau, Secretaris mr. J. P N. Ermerirjs, Afwezig met kennisgevingde heeren dr. Goe mans ongesteld van der Grijp en Landsknegt beide wegens bezighedenbenevens mr. van Dongen en dr. Keiler. De notulen van 17 April zijn goedgekeurd. Voor kennisgeving is, na voorlezing, aangeno- en eene missive van Gedeputeerde Staten, at de verordening tot instandhouding van len en vroonenter vernietiging aan Z. M. len Koning is voorgedragen hebbende de Voor- itter medeged ld dat de reden dier voordragt aarschijnlitk gelegen is i de bepaling, dat de eigenaars va" aangrenzende erven tot instand houding der heschoeijing verpligt zijn waarover tusschen Gedeputeerde Staten en Burgemeester en Wethouders reeds correspondentie is gevoerd. Is voorgelezen eene missive van curatoren over bet Gymnasiumwaarin te kennen wordt gegeven dat reeds eenigen tijd bij hen de vraag was of de opheffing van het Gymnasium nuttig konde zijn dat de meerderheid van oordeel is het Gymnasium moet behouden worden,doch het wenschelijk is eenige veranderingen aan te brengen eenige daarvan kunnen geschieden door wijziging der series lectiones waarvan de vaststelling aan curatoren is maar anderen zouden eere door Z. M. goed te keuren veran- i dering in het reglement noodzakelijk maken Szij vermeenen dat het beter is de jongelieden die Latijn en Grieksch leeren door één en denzelfden docent te doen ondc wijzen waar door debetrekking van conrector zoude kunnen worden opgeheventem ijl zij het wenschelijk achtendat een docent in de nieuwere talen worde aangesteld. Zij stellen daarom voor aan Z. M. goedkeuring te vragen van de daartoe strekkende veranderingen in het reglement daarna aan dr. Volcke eervol ontslag te verlee- nen en een docent voor de nieuwere talen zoo mogelijk iemand die bevoegd is onder wijs te geven in de natuur- en de wiskunde, aan te stellen op eene wedde van f 1000tevens achten zij die verandering zoo urgent, dat zij het wenschelijk achten die reeds met den nieuwen cursus in werking kome. Aangezien het hier een wijziging geldt van een door den Baad vastgesteld reglement, stelt de Voorzitter voor deze missive op advies in handen lener commissie te stellen waartoe hij benoemd de heeren mr. van Dongen, Ochtir.an en Mulock Houwer, tevens om de door curatoren geopperde urgentie, met verzoek, kan het zijn, het rap port eenigzins spoedig uit te brengen. Wordt gelezen een adres van den pachter van den Westhavendijk om ontslag van pacht Uithoofde hem de beweiding is ontzegd. Burgemeester en Wethouders stellen voor hierop afwijzend te beschikken zij toonen aan hoe de voorwaarden der verpachting aanleiding gaven tot het verbod van beweidingdat de pachter daarmede bij de verpachting is bekend gemaaktdat de etting eerst is toegestaan later •oen ervan schade bleek, eenigzins in overleg met den pachter is beperkt, doch ook dit gebleken is door het niet behoorlijk houden van toezigt van wege den pachter, schade aan den dijk toe te brengendoor mr. de Clercq wordt het denk beeld geopperd nog eene proef met de beweiding te nemen daar hij gelooft, wanneer de werken niet te nieuw zijn beweiding voor dijken beter is dan hooijing hierop werd door jhr. de Jonge en den Voorzitter geantwoord dat de locale omstandigheden (o. a de groote steilte van het binnentalud) merkelijke bezwaren door de be weiding gaven ook ten opzigte der aannemers van de laatste verhoogingen verklarende de laatste zich anders in principe voor beweiding van dijken; de heer Houwer vroeg of bij Burge meester en Wethouders het denkbeeld bestond, den dijk later weder te doen heettenwaaromtrent Burgemeester en Wethouders verklaarden zich thans niet te kunnen uitlaten het voorstel van Burgemeester en Wethouders is daarop aange nomen. De begrooting van het Roomsch Catholiek armbestuur wordt, conform de voordragt van dat bestuur door af- en overschrijving van pos ten gewijzigd blijvende het eindcijfer hetzelfde. In handen der heeren mr. Fokker, Goemans en Ochtman worden gesteld de rekeningen der Bank van Leening en haar reserve-fonds en van den straatweg naar Brouwershaven. In handen van de heeren mr. van der Lek' de Clercq, Goemans en Ochtman de rekening van het burgerlijk armbestuur. Wordt besloten hij de aanbesteding der pu blieke werken ook te voegen het onderhoud voor 3 jaren van den grooten toren. Hierna wordt de vergadering gesloten. Op Zaturdagden II den Mei 1361 des voormiddags ten 9 ure zal onder nadere goedkeuring door den Commissaris des Konings in de provincie Zeeland of bij zijne afwezig heid door een der leden van de Gedeputeerde Staten en in bijzijn van den Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat in het 11 de district aan het lokaal van het Provinciaal Bestuur te Middelburg worden aanbesteed 1. Het verbeteren en tot den 1 Mei 1862 on derhouden der gewone Aarde- Kram- Rijs- en Steenglooijingwerken aan de zee dijken der Calamiteuse polders vao celand en zulks in 36 perceelen van aanbesteding. 2. Het beplanten der Duinen langs de Westkust van bet Eiland Schouwen met hel onder houd der gemaakte Werken tot I Mei I8G2, in vier perceelen Deze aanbestedingen zullen geschieden bij inschrijving en opbod voor ieder perceel af zonderlijk. De bestekken liggen ter lezing aan het lokaal van hel Ministerie van Binnenlandschc Zaken aan dal van het Provinciaal Bestuur van Zeeland, Ie Middelburg hel eerste bestek bij de Ontvangers Griffier van al do Calamiteuse polders eo het tweede bestek bij den Ontvanger-Griffier van den polder Schouwen en op alle zoodanige plaatsen, alwaar gewoonlijk de bestekken van waterstaats werken ill gemelde provincie Ier lezing gelegd worden. Zullende voor hel eerste werk acht dagen te voren uitgezonderd den dag vóór de besteding, en voor hel tweede wetk den 4den en liden dag vóór de besteding de noodige aanwijzing in loco worden gedaan en voorts nadere inlichtin gen te bekomen zijn aan het bureau vau deu Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat jhr. J. R. T. Ortt Ie Middelburg voor de werken in hel algemeen alsmede bij de Ingenieurs (e Goes te Zierikzee te Rreskens eo Ie Neuzen voor de werken lot elks arrondissement behoorende. 's Gravenliage den 16 April 1861. De Minister van Binnenlandsche Zaken S. VAN HEEMSTRA. NB. De gegadigden worden verzocht overeen komstig de voorwaarden volledige billenen in te leveren aanduidende de namen en voornamen (voluit) het beroep en de woonplaatsen van hen en van hunne Borgen het nummer van het per ceel en de som iu cijfers en in schrijfletters. Gedrukte billetten zijn to bekomen bij den drnkker van het Gewestelijk bestuur U. F. Ader. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee maken bekend dat door Z. E. den heer Mi nister van Binnenlandsche Zaken premiën van f 15 zijn uitgeloofd ten behoeve van de eigenaars van runderen welke natuurlijke pokken hebben en door hen tijdig genoeg Ier beschikking van de geneeskundige commissien worden gesteld om daarvan door haar bruikbare stof te kunnen nemen. Zij noodigen mitsdien alle veehouders uit ingeval hunne rnnderen de natuurlijke pokken mogten hebben daarvan onmiddelijk aangifte le doen hij de Plaatselijke Commissie van Geneeskun dig Toevoorzigt in deze Gemeente en de runde ren Ier harer beschikking te stellen in welk geval de uitgeloofde premie aan hen zal worden toegekend. Zierikzeeden 24 April 1861 Burgemeester en Wethouders voornoemd B. C. CAU Voorzitter. J. P. N. ERMERINS Secretaris. KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee brengen ter kennis van veehouders en veer schippers, de volgende door heeren Gedepu teerde Stalen dezer provincie, bij hun besluit van 19 dezer no. 34 gemaakte bepalingen als lijdelijke uilzondering op bet reglement tot voor koming van de verspreiding der longziekte van hel rundvee te weten 1. Dat hel voor de aanstaande tentoonstel ling van de maatschappij ter bevordering van Landbouw en Veeteeltwelke op den 11 en 12 Junij e. k. te Tholen zal gehouden worden bestemde vee vrij en onverlet derwaarts over de veren in deze provincie zal mogen vervoerd wordeu met een bewijs van den Burgemeester der Gemeente alwaar de eigenaar of bruiker woonachtig is waaruit blijkt dat hel vee daar te huis behoort en werkelijk voor die tentoon stelling bestemd is. 2. Dat hel alzoo aangebragle vee terstond na de aankomst te Tholen door den provincialen veearts, den heer Cransbergzal worden onderzocht en door hem voor elk stuk vee dal gezond wordt bevonden eene verklaring des wege aan den eigenaar of bruiker zal worden uitgereikt zullende zoodanig gezond verklaard vee alleen meiander in aanraking mogen worden gebraglterwijl daarentegen het vee hetwelk ziek wordt bevonden dadelijk in volkomen staat van afzondering zal moeten gehouden worden en geheel aan de bepalingen van gedacht regle ment onderworpen zal zijn. 3. Dal na den afloop der veeschouwing het bedoelde vee voorzien van het gemelde gezondheidsbewijs wederom .zonderaan eenige verdere formaliteiten onderworpen te zijn naar alle gedeelten dezer provincie zal mogen worden vervoerd en 4. Dat het cvengemelde gezondheidsbewijs tol het voorgestelde doel echter niet langer dan vijf dagen (e rekenen van den dag der voorsehrevttn tentoonstelling, en mitsdien slechts tot en'met den 17 Junij zal geldig zijn. Eindelijk dal maatregelen zullen genomen worden om te zorgen dat van deze bewilliging geen misbruik worde gemaaktom de beslaande bepalingen lot voorkoming van het inbrengen en verspreiden der longziekte te ontduiken of te veronachtzamen. Zierikzee den '24 April 1861. B. C. CAU, Voorzitter. •I.P. N. ERMERINS, Secretaris. AFKONDIGING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee, In aanmerking nemende dat het nuttig is de ingezetenen jaarlijks te herinneren aan de wet van 26 Venlóse, 4do |aar. Noodigen alle eigenaren, pachters, gebrui kers of anderen uit hunne eigene gronden of die van anderen bebouwende, elk voor zooveel hem aangaat, om do hoornen, struiken er, ha gen op die gronden slaande, behoorlijk en tijdig te zuiveren of le doen zuiveren van rupsennes ten ringen en netten; en zulks op straf cu boete legen de nalatige» hij die wet bedreigd waarvan de handhaving der policie blijft aan bevolen. Afgekondigd van hel Raadhuis te Zierikzee den 1 Mei 1861 B. C. CAU Voorzitter. J.P. N. ERMERINS, Secretaris. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Zierikzee gelet op art. 22 der wel van 13 Junij 18o7 (Staatsblad no. 87'j Herinnert de ingezetenen dal het zoeken of rapen van eijeren van waterwild en kievitlen na den 30 April verboden en het verkoopen le koop uilstallen of vervoeren van kievitseijeren tot en met den Mei toegelaten is; met her innering aan de hij genoemde wet tegen de over treding bedreigde boete. Z.ierikzeeden I Mei 1861. B. C. CAU. BEK ENDMAKING. De Burgemeester van Zierikzeebrengt Ier kennis van de ingezetenen dat zij die voor hel saizoen van 186'/, eene Jagt- of Visch-acie ver langen zich daarloe (er gemeente-secretarie he- hooren aan te melden, en dat zij die Ier zake van onvermogeneene koslelooze vergunning voor de Vissclicrij wenschen te bekomen aldaar /uilen moeten overleggen de bewijzen van toestemming door eigenaren van liet vischwaler af te geven met uitniiodiging om die aanvragen zoo spoe dig mogelijk te d ien, opdat ieder in tijds van zijne acte kunne voorzien zijn. Zierikzeeden 1 Mei !80i. B. C. CA li. Inschrijving' voor <le Schutterij. PUBLICATIE. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Zierikzee-, Gezien de wet op de Schutterijen, van den 11 April 1827 en speciaal gelet hebbende op die artikelen derzelve wet, diein betrekking staan tot de jaarlijksche inschrijving 7.00 tot de bereids daargestelde registers van vroegere jaren als tot de inschrijving die gedurende de laatste helft der loopende maand moet geschieden, breugen bij deze ter keunisse van de belang hebbenden Dat de registers ter inschrijving voor de Schutterijvan de geborenen in de jaren IS27 tot 1S36 ingesloten zullen worden geopend tot de inschrijving van alle mannelijke ingezetenen, welke tot het laatstgemelde jaar behooren alsmede van hen, welke, in de vorige jaren geboren zijnde sedert de laatst vorige inschrijving, zich alhier met er woon hebben nedergezet, waaronder ook begrepen zijn de militairen welke na dien tijd gepasporteerd, en de vreemdelingen welken sedert dezen tijd van buiten het Rijk zijn gekomen en zich alhier hebben ge vestigd voor zoo verre deze laatste hun voornemen om. zich in

Zierikzeesche Courant | 1861 | | pagina 1