HOFSTEDE, Advertentiën. BEKENDMAKING. BOEREN INSPAN, Zeetijdingen Beurs- en Marktberigten. Vervoer-Tïiddelen. 'lel is waar dalzuo als den schrijver der brccliurcboweerl, de tegenwoordige keizer, toen hij balling of gevangene was, insgelijks brochures geschreven heefl die weinig gunstige toespe lingen op hel toenmalig gouvernement behelsden, maar nooit heefl hij zich veroorloofd den persoon des kooings of dien »an eenig lid van diens familie aan te randen. Die terughouding was misschien minder staatkundig maar edeler was zij gewis. Ontvang enz. (gel.) Mocquard." Te Darijs is de brochure van den hertog van Aumale in klein zakformaat in omloop Graaf Cavour heeft de diplomalieke agen ten te Stockholm Brussel en 's Gravenbage ge- magligd aan de verschillende regeringen bij welke zij geaccrediteerd zijn ter kennis te bren gen dat Z. M. Victor Emanuii 11 den titel van koning van Italië, ten gevolge der door het Ila— liaansch parlement aangenomen wetheeft aan genomen en de erkenning van dien titel te vragen. Volgens de Siècle oefenen zich thans vele jongelieden in de Chinesche taalmet bet doel zich eerlangnaar het llemelscherijk te hegeven, nrn daar den Lngelschen de aangeknoopte han delsbetrekkingen te betwisten. Men verneemt dal lot hel vertrek van de Fransche troepen uit Syrië op 5Junij a. s. be paald besloten is. In dat land is men zeer be zorgd over hetgeen na dit vertrek zal gebeuren. Vele Maronieten-familiën hebben reeds vergun ning gevraagd zich in Algerië te vestigen en Abel el-Kader zelf zou zijn voornemen hehben kenbaar gemaakt naar Opper-Egypto de wijk te nemen waar de onderkoning hem gaarne cene schuilplaats zou verleenen. Men schrijft uit Turijn van 2i dezer. Volgens gerucht zou Garibaldi besloten hebben zijn voorstel van wet tot algemeene wapening des lands in te trekken. Hel officiële blad be vat een brief van generaal Cialdini aan Garibaldi, gedagteekend Turijn 21 April. In dat schrijven herinnert Cialdini aan de vriendschapwelke hij altoos voor Garibaldi heeft gehad en zegt hij voorts Ik heb altoos uwe overwinningen toegejuicht, uw veelvermogend initiatiefin mi litaire aangelegenheden bewonderd en steeds en overal heb ik mijne hoogachting voor u be tuigd. Ik zelf heb verklaard dat ik mij niet in slaat achtte te beproeven wal door u op zulk een bekwame wijze Ie Marsala is ten uitvoer ge- bragl. Mijn vertrouwen in u was zoodanig dal toen Sirtori zich in hel parlement de bekende noodlottige woorden had laten ontvallen ik verzekerd was dal gij de behoefte zoudt gevoe len om ze Ie logenstraffen en de daartoe geschikte middelen zoudt welen te vinden. Toen ik uwe aankomst alhier vernam dacht ik dat gij met dat doel gekomen waart. Uw antwoord op het adres van den arbeidenden stand uwe woorden in de kamer hehben mij belaas een zeer pijn lijke maar levens een zeer volkomene teleur stelling veroorzaakt. Gij zijl niet de man dien ik in u meende te zien gij zijl niet de man dien ik liefhad. De genegenheid die mij aan u ver bond is vpidweoen mei de begoocheling die zij voor mij had te weeg gebragl. Ik ben uw vriend niet meer en openlijk en rondborstig ga ik over tot de gelederen van uwe politieke tegenstan ders. Gij durft u gelijk stellen melden koning, door in gemaakte gemeenzame taal van een ka meraad te spreken. Gij meent u Ie moeten stel len boven het gebruik door u in de kamer te verlooneii in een zeer vreemde kleederdragl. Gij meent u boven de regering te moeten plaat sen door de ministers verraders te noemen, om- dal zij u niet genegen zijn. Gij meent u hoven hel parlementte moeten plaatsen, door die af gevaardigden met heiecdiging en hoon te over laden welke niet denken zoo ais gij denkt. Gij meent u boren hel land te moeten stellen door het Ie willen drijven waar en hoe het u goed dunkt. Kr zijn mannen die niet geneigd zijn dat alles te verdragenen ik behoor tol hen. Vijand van alle dwingelandij zai ik zelfs de uwe tot hel uiterste bestrijden. Ik keu de bevelen welke gij en de uwen aan kolonel Tripoli gege ven hebt om ons in de Abruzzën op geweer schoten te onthalen. Ik ken de woorden van Siriori en de uwen in hel parlement uitgespro ken en op deze achtereenvolgens aan den dag gekomen sporen treed ik voort en geraak ik tot de kennis van de geheime gedachten uwer partij. Deze partij wil zich meester maken van hel land en het leger, en dreigt ons met een burgeroor log als zij haren zin niet krijgt. Wat het land denkt weet ik nietmaar ik verzeker u dal hel legér uwe bedreigingen niet vreest. Wat het vreest is alleen uwe regering. Gij moogt vol komen in uw regtzijn u te verhoovaardigen op de groote en wonderbaarlijke onderneming welke gij met uwe vrijwilligers hebt volbragt maar gij hebt ongelijk de resultaten van dit feil overdreven voor te stellen. Toen wij kwamen, verkeerde! gij aan den Vollurnoin een hagche- lijken toestand. Capba, Gaëla Messina, Civi- lella del Tronlo zijn gevallen maar hel was niet uw werk. Zes en vijftigduizend liourbonsche soldaten werden geslagen verstrooid en gevan gen gemaaktniet door u maar door ons. Is het dan niet onjuist te zeggen dat het koningrijk der Beide Siciliën ten eenenmale door uwe wapenen is bestrijd geworden In uwen ove rigens gewettigden hoogmoed moet gij niet vergeten dal ons leger en onze vloot er deel aan hebben genomen, door veel meer dan de helft des Napolitaanschen legers te vernietigen en vier vestingen te nemen. Ik wil hier niel optre den als woordvoerder voor het leger maar ik geloof het genoegzaam te kennen om zeker te zijn dat het de gevoelens van walging en smart deelt, welke de buitensporigheden van u en uwe partij in mijn gemoed hebben opgewekt." Het sluiten van vele geestelijke scholen in het Noorden des rijks en het uitzetten van de vreemde onderwijzers die daar dienst deden (monniken) is door een anderen maatregel ge volgd insgelijks van deverregaandeonzedelijke handelingen dier priesters-opvoeders der jeugd eenigen zijn onbevoegd verklaard onderwijs te geven. He weduwe van vorst Daniëlo van Monte negro is mei een talrijk gevolg te Toulon aange komen en begeeft zich naar Parijs. De paus protesteert thans op zijne beurt tegen de proclamatie waarbij hel koningrijk Italië wordt gegrondvest. Men verwacht nu nog maar alleen de protesten van den koning van Napels, van den hertog van Modena en de hertogin van Parma. Ken rijk landeigenaar ie lonsac woonach tig de heer Z. is dezer dagen van eene reis door Spanje teruggekeerd. Aan de Pyreneeën gekomen verliet iiij het rijtuig waarin hij zijne vrouw, die ongesteld was, achterliet, en ging eene wandeling doen in een aan den weg gele gen boscbje. Naauwelijks was hij het ingetre den toen hij door een man werd aangegrepen die hem een revolver met zes loopen op de hotst zette en hein zijn geld en zijne kostbaarheden afeischle. De heer Z. gaf hem zijn horologie doekspeld een ring eene beurs en een rolletje met 100 louis. Na aldus beroofI te zijn wilde hij vertrekken doch de roover eischte nog zijn overjas en gaf daarvoor den ouden jas dien hij droeg in de plaats. Toen deze ruil geschied was, liepen zoowel de roo«er als de beroofde ijlings in tegenovergestelde rigting weg. De heer Z. kwam geheel bezweet bij zijne vrouw aan, verhaalde liet gebeurde al hijgende en wilde zijn gelaat met zijn zakdoek afvegen er niel aan denkende, dat hij den jas van den roo ver droeg. Men kan zich zijne verwondeiing eu blijdschap begrijpen toen hij in plaats van den zakdoek, daarin al zijne ontroofde kostbaar heden en geld terugvonden nog bovendien eene gouden snuifdoos en eene portemonnaie die hem niet toebehoorden. De dief had vergeten bij den ruil van jassen hel geroofde goed uil den zak van zijn eigen jas te halen. GROOT-BR1TTANNIEN. Londen 23 April. De debatten, jl. vrijdag betrekkelijk de Romeinsche en Venetiaansche question in hel üoogerhuis gehouden, worden in politieke kringen zeer gunstig besproken. Ook onze pers toont er zich zeer toldaan over, terwijl de Times er gebruik van heefl gemaakt om Napoleon weer eens duchtig door te halen. >Het Fransche leger blijft te Rome niet ten behoeve van den pausen de Katholieke gods dienst maar omdat de keizer der Franschon niet kan besluiten zijn laatslen greep in het schier eiland los te- laten en hel aan het genot van den i rede over te laten dien het ten spijt van zijne traciaten bedreigingen eu intriguesverkregen heeft." Wie zal de waarheid dier bewering be twisten De Times meldt, volgensbrieven uil Cher bourg, dal aldaar in Junij eene sterke Russische vloot wordt gewacht. Keizer Napoleon heefl zijn verlangen te kennen gegeven (lat Frankrijk le gen dien tijd twaalf geblindeerde fregatten zal hebben. Reuters office deeli eene depêche mede uit Sai.gbaï van den 6 Maart. De expeditie naar Yang tschu is den 21 Fehruarij te Nanking in goeden staat aangekomen. De koude hield aan. Te Tientsin heerschic hongersnood. Te Peking wonnen de opstandelingen veld. Volgens be- ligleti van Saigon van 1 4 Maart zijn geen Verdere vijandelijkheden in Japan voorgevallen. Siam zal een gezantschap naar Frankrijk zenden. De gezanten van Frankrijk, Engeland en Nederland, zijn uitgenoodigd naar Jeddo terug te keeren. JONGSTE TIJDINGEN Batavia, 16 Maart. De streken die door de overstroomingeu geteisterd zijn beginnen reeds een meer gunstig aanzien Ie verkrijgen. Van alle kanten wordt hulp aangebragt. Zware zee- en aardbevingen op Sumatra. Midden-Java herstelt zich van lieverlede van de jongste zware schokken. Kerknieuws. Ter vervulling der vacature ontstaan door het vertrek van ds. W. Scheffernaar de Neder- duitsche Hervormde gemeente te Leiden is te I Enschedé het volgende zestal geformeerd F. W. j 0. Rogge, te Oudkerk en Roodkerk Rauwenhof, te Zalt-Bommel J. M. Vorstman teRenswoude J. A. Visser te Ark el II. Worst, te Epe C. F. Zeeman te Welsum. De COMMISSIE ter U1TDEELING van SOEP aan Behoeftigen binnen deze Stad bare werk zaamheden over het afgeloopen winter-saizoen wederom geëindigd hebbende maakt met dank baarheid aan de inschrijvers bekend, dat zij, door hunne medewerking in staat is geweest om gedurende elf weken ruim 31,000 Portiën Soep te hebben kunnen doen uitreiken. De Commissie uit naam van zoo vele bewel- dadigden haren welmeenenden dank daarvoor aan de gezamenlijke Inschrijvers bij deze betui gende geeft mitsdien kennis dat de Reïee- ning over het afgeloopen dienstjaar op Vrijdag den 3 Mei aanslaande des middags te 1 '2 ure in het Soeplokaal zai gedaan worden met uit- noodiging aan de Inschrijvers om daarbij tegen woordig te zijn (en einde die Ie helpen opnemen en sluiten en daarna over te gaan, tot het ver kiezen van nieuwe Leden der Directie in de plaats der aflredenden terwijl een ieder die nog iets te vorderen mogt hebben verzocht wordt zich ten spoedigsten bij den Thesaurier den Heer H. J. BERG aan te melden. l.ierikzce den "24 April 1861. De Commissie voornoemd W. I). de JONGE Voorzitter. J. IS EBREE MO ENS Secretaris. De Notaris Mr. G. van DER LEK DE CLERCQ, zalten verzoeke van den Heer J. van PUTTE, Mz., publiek verkoopen Op Woensdag 15 Mel 1861, des namiddags 2 ure, in de Herberg te Bommenede eene zeer goed gelegen met ruim 13 Bunders ERF TUIN en LAN DERIJEN, onder Bommenedenader bij Plakblljetten omschreven. En op Zaturdag daaraanvolgende, des morgens ten 9 ure, op gemelde Hofstede, een bestaande in BEESTIALEN, BOUW- en MELKGEREEDSCH APPENmitsgaders HOOI.STROOen MEST, alsmede eenige HUISMEUBELEN, en eindelijk 26 Roeden GEWONE- en 13 Roeden' LUCERN- KLAVERS. De ondergeteekendeD1BECTEUR van bel geneeskundig" éta blissement XVIOERRVR nabij 's Gravenhageis voor consulterende Lijders te Rotterdam voortaan te spreken, in het Hotel Hertog van Wellington j op de Boterslool iedereri DINGSUAG na 10 ure. Voor 006L1JDEKS eu Patiënten met «GRKGKKIHEII ILltSCBfl A&M8- BOgJ%V is de tijd van 1 tot 3 ure na den mid dag beschikbaar gesteld. Doctor W. HENDRIKSZ Oogarts en consulterend Geneesheer van Z. M. den Koning. Zierikzee, 26 April. Binnengek. Kate en Jane kapt, W. Cuctow van Plymouth naar Dordrecht. Brouwershaven Gearriveerd 24 April. Pallas, W. Penfold Shields 24 Krimpen al cl Lek W. Ouwchand 24 Hebe A. J. Kichl 25 Hendrika W. van Aalburg 25 VooruilW. C. Kool allen van Batavia 25 ZwerverB. F. Frantzcn Padang allen naar Botterdam. 25 Thomas English G. E. Williams Liverpool Dordrecht. 25 Nog een sciiip ter reede naam onbekend. Per het Ned. fregatschip Bebekapt. A. J Kielh zijn als passagiers van Java aangebragt drie gepasporteerde militairen. prijzen der effecten te amsterdam, den 25 April 1861. Nederland Werkelijke Schuld 2'^ pet dito dito 3 dito dito 4 Araortis. syndic'. 3l'a Rusland bij l-Iope 1798/1816 .5 dito 1828/1829 5 bij Stieglitz. 5de leen. ditQ 6de leen. 1855 Leening I8r>9 Leening I860 dito bij Hope Gert. van ass. Poulsche schatkist oblig Aandoe! groote Ituss. spoorweg a f 236 volgefourn. Oostenrijk Weenerbank bij Goll.en Co. dito dito 4 Metaliek 5 dito 2G, dito, rente Amsterdam 5 dito nationale 5 Weener-aand a fl 500 L i860 5 Portugal Bnitenlandsoh van 1833 3 Jito van 1.836 a ls59 3 Spanje Buitenlandsch 3 Binnenlandsch 3 Buitenlandsch 3% nu 1 V4 41®', 5 5 3 4 4 6 4 3 5 62Ve 75 9?5-8 93 H 1015/8 101 813/4 93L 4 j 89 I 7*0, Wu 181=/, 39'3 21V,„ f>-'(% 47 V, r 33) v, 45V„ Ail.., 244ste STAATS-LOT3BBW ode Klasse. Prijzen van 1000 en (laarhoven. 6de Lijst. N> 9l6"i/"| lo.oO no. 5622 10 )0. Middenprijzcn van de volgende artikelen te Zierikzee van den De fleil. Mudde. i Oude Tarwe 1-859 j Nieuwe dito i860 i Afwijkende dito j Z.-Zomer dito Ordinaire tl ito I Rogge Win ter-Gerst I Zomer-dito l Haver' Apri 1861. De Ned. Mudde, O.0-I Paai deboonen 6,75 - 51,00 Wit e dito - 10,50 - 0,00 B j'ii no dito - IS,00 - 0,00 Graauwe Erwten - 0,00 - 0,00 Gr 0, ne dito - 10,00 - 7,00 Gel. dito - 0,00 - 3,75 Koo zaad - 0,00 - 5.5 Zaai-Lijn zaad 0,00 3,30 Slag -Lijnzaad 0.00 Marktprijzen der Meekrap leZierikzec van den 25 April 1861. Twee en een 1ste kw. blank Twee en een middelbare «1 ito Twee en een, mindere dito Ben en een 1ste kw. hlnluk Een en een middelbare dito Ben en een mindere dito Onberoofde 1ste kw. blank Onberoofde. middel bare. dito Onberoofde, mindere dito Muilen Middelbare dito Teelt I860. f 29,00 A 30,00 - 27,0-1 28,00 - 25,00 a 26,00 - 29,00 k 30 00 - 27,00 a 28,00 - 25,00 26,00 - 29,00 a 30,00 - 27,00 a 28,00 - 25,00 34,00 - 5,00 6,00 - 3,00 A 4,00 dienst iussclm» VIMde/hur# en Rotterdam. Pan Rotterdam: Zalurdag 27, 's inorg. 8'2 Zondag 28 9J/4 Maandag 29, 93/4 Dingsdag 30, 93^ i»e diligence zal van Zierikzee 1J/2 unr na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naai' Middelburg en van Middel burg naar R'ott. gelijk met de afvaart der stoomboot rijden dienst tusschen Goes en Rotterdam. Van Goes 1 Van Rotterdam 29, 's morg 4 I Zaturdag 27, 's morg. 8T'« I Dingsdag 30, 10 V2 dienst tusschen Vlissingcn en Rotterdam. min Middelburg Zaturdag 27, 'smorg. 6 Zondag 28, 6 Maandag 29, 6 Dingsdag 30, 6 Maandag Van Vlissingen des maandags, woensdags en vrijdags 'smorg. ten 8 u Van Rotterdam des dingsdags donderdags en zaturd. 'smorg ten 10!/4 u De diligence rijdt van Zierikzee des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten 12 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Ürukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1861 | | pagina 2