ro 30. Zaturdag 13 April. 1861 WOENSDAG ZATURDAG. j Besturen en Administratie» Binnenlandsche Tijdingen. USuLtenlandsche Tijdingen den A BONN E ME N TS-P RIJS. Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzendingder Advert.daagste voren, voor 10 ure 'smorgens. VERS CHUN T: BEK.ENDMAK.IN G. Burgemeester en Wethouders van Zie rikzeebrengen ter kennis van de ingezetenen: dat het kohier van den hoof delijken omslag dezer gemeente over het loopende dienstjaar voor- loopig is vastgesteld en van Maandag den 15 dezergedurende 14 dagen op de Secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage zal voorliggen; kunnende de reclames daartegen op onge/.egeld papier, aan den Raad gerigt, in eene daarvoor bestemde bus aldaar worden ingeleverd. Afgekondigd van het Raadhuis te Zierikzee, den 10 April 1861. B. C. CAUVoorzitter. J. P. N. ERMERINS, Secretaris. kennisgeving. De Burgemeester van Zierikzee brengt ter kennis van de ingezetenen, daler op Woensdag den 17 dezer des middags ten half één ure op hel Raadhuis alhier, eene openbare vergadering van den Gemeente-Raad zal gehouden worden. Zierikzee, 10 April 1861. De Burgemeester B. C. CAU. Zierikzee, 12 April 1861. Gisteren voor middag geraakten de paarden van de wed. B. Bool in Westenschouwen in de Verrenieuw- straat op den hol. De zoon van de weduwe "die de paarden mende en zich alleen op den boerenwagen bevond, waarmede hij een vat meekrap naar een der meestoven alhier had ge- bragtviel van den wagen en bekwam aan het hoofd eene wonde. Heelkundige hulp werd terstond ingeroepen. De wond is gelukkig niet gevaarlijk. De paarden holden tegen de in die straat staande steenen waterpomp aan, waardoor zij in hunne vaart werden gestuit en gegrepen. De pomp die aan den grond stond vastgemetseld, is door den schok van hare standplaats verscho ven, waaruit men eenigermate de verbazende kracht kan afleiden waarmede men tegen haar is aangehold. Z. M. de koning vergezeld van H. M. de koningin en de prinsen van Oranje en Hendrik benevens diens gemalin, zijn diugsdag ten 3 ure in plegtigen optogt Ie Amsterdam van het station van den spoorweg, alwaar zij per extra trein van 's Hage waren aangekomen naar bet paleis ge reden. Aldaar vertoonden HH. MM. zich op het balkon waar zij met bijzondere geestdrift begroet werden. De hooge gasten werden door een aantal cor poration verwelkomd. Men leest in de Rouerdamsclie Stads-Courant van 9 dezer bet volgende Heden zijn de brieven verzonden waarbij de leden van de tweede kamer der slalcn-generaal zijn opgeroepen om hunne werkzaamheden te hervatten op dingsdag <len 23 dezer. Hel blijkt alzoo dal onze Haagsche torrespondent volkomen goed was ingelicht en P RUS DER ADVERTENT IE N. Gewone 12'/. cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- er. Doodberigten van 16 regels af 1 behalve helïegelregt. dat de tegenspraak van Handelsblad en Nieuwe Rolterdamsche Courant inderdaad op geenerlei grond heeft gesteund. Xe Zwolle moet eene herslemming plaats hebben tusschen de beeren mr. J. P. J. A. graaf van Zuylen van Nyeveltgewezen minister van buileulandsche zaken die 484 en mr. A. van Naamen van Emnesdie 346 stemmen bekwam. Te Roermond moet herslemming plaats hebben tusschen de heeien Cornells en Hengst. De hooge raad kamer van strafzaken heeft verworpen het beroep in cassatie inge steld door Crafforduitgever van het blad de Ekster legen een arrest van hel hof in Zeeland waarbij hij, Ier vake van hoon legen mr. A. F. Sifflé advokaal te Middelburg, tot geldboelcis veroordeeld. Dezer dagen is bij den boekhandelaar M. J. Visser ie 's Hage een boekje uitgekomen getiteld Naur Neêrlands Indië houdende aan wijzing hoe men zich voor het leger in Indiö kan verbinden, henevens Opgave van voordeelen en uilzigten welke de koloniale dienst aanbiedt. Wij zijn hel volkomen eens met den schrijver als hij in het voorwoord zegt dat menig fiksche jongen alleen door onkunde nopens den weg dien hij moet inslaan en de bescheiden welke hij moet overleggen om zich voor de koloniale dienst Ie verbinden daarvan wordt teruggehou den. In liet algemeen heerschle ook omtrent de voordeelen niet alleen aan een engagement voor de dienst in indië maar ook aan die dienst zelve verbonden, zekere duisternis. Toch zijn die voordeelen en belooningen verre van gering le noemen, liet gezegde werkje verspreidt over dat alles een helder licht, lie schrijver heeft met teel duidelijkheid en toch zeer beknopt alles aangewezen wal een belangstellenden le weten nooilig is. (Dagbl. v. 'sGr.) Men schrijft uit 's Hage van 8 dezer. Heden middag zijn twee paarden niet een wagen aan hel hollen geraakt, waardoor ongelukkig eene trouw overreden en zwaar gekwetst is. Gelukkig werden de paarden gegrepen en tol staan gebragl zoo dit hel geval niet geweest ware zou er grojt onheil hebben kunnen ont staan daar II. VI." de koningin in een ligt rij tuig met vier paarden bespannen juist kwam aanrijden. Blijkens eene mededeeling vaR het lirilsche gezantschap te 's Gravenhage /al in Mei 1862 le Loiidëli eene tentoonstelling worden gehouden van voortbrengselen van nijverheid en kunst van alle natiën. Nadere bijzonderheden daaromtrent zullen door middel der Staats-Courant ter kennis der belanghebbenden worden gebragt, zoodra de regering daarvan mededeeling zal hebben ont vangen. (,S laats- Courant Naar men verneemt h"efl in de gemeente Sleeuwijk door den heer officier van justitie uit 'sHerlogenbusch een voorloopig onderzoek plaats gehad nopens den brand bij den heer W.Sprenger, logement- en stalhouder te Sleeuwijk welke brand reeds in October 1858 beeft plaatsgehad en is naar aanleiding hiervan in verzekerde be waring gi nomen eu le Wuudricliein up de poort gevankelijk binnengebragl de persoon van J. v. t. S. Door Je justitie wordt nog met bet onderzoek dezer zaak voortgegaan. .Men schrijft uit Hellevóclsluis van 9dezer. I.l. zalurdag heelt een matroos van hel Nederl. fregratschip de Kurtenaar, Georges Slavero een Griek, een ander matroos van denzelfden bodem, Thomas Smitheen Zweed in een twist den neus geheel afgebeten zoodal men dien op den grond vond liggen. De commissaris van policie heeft dadelijk den matroos doen arresteren en naar het huis van arrest le Briclle laten overbrengen. Men schrijft uil Bommel De heringing der doorbraken tusschen Nieuwaal en Zuilichem is gereed en lol -f 3.50 el Bommelsch peil opge werkt. liet gat in den Mcidijk is thans gedigt endoor groole krachtinspanning van Iö0 ar beiders keerde de digting reeds op 30 Maart jl. 0.70 el water hierdoor is belet dat do over strooming in den Bommelerwaard met circa één el in hoogte, is toegenomen. Naar men verneemt zijn er uit Brussel vijf kisten gezonden aan de commissie voordo groole verloting, die alhier voorde ongelukkigen door den watersnood zal worden gehouden. In die kisten hei inden zich allerlei voorwerpen, be stemd tot prijzen voor die verloting zij onder scheiden zich door smaak sierlijkheid en pracht zij zijn van allerlei aard en strekken inzenders eii verzamelaars allezins tot eere. Onophoude lijk komen er bijdragen zoo van het binnen- als van het buitenland, en men is er ernstig op be dacht, om de reeds ruime plaats voorde ten toonstelling bestemd uit te breiden. Uit Alkmaar meldt inen van 9 dezer. Gis teren is hier gevankelijk binnengebragl en in liet huis van verzekering geplaatst zekere li'lei k verwer te Nieuweniedorp, Ier zake dat hij geacht wordt te zijn degene die in den laatsten lijd bankbiljetten vervalschte door het cijfer, dat de waarde uitdrukt, te veranderen. Voorzienige weken is een dier biljetten zoo ik vejmpen, aan de associatie-cassa te Amsterdam reeds gewei gerd, en in de laatste dagen zijn er hier meer in circulatie gekomen. Men schrijft uit St. Anna Parochie vao 6 dezer Voor eenigen lijd werd van hier naar Leeuwarden opgebragt door een rijksveldwach ter zeker persoon, beschuldigd van twee scha pen le hebben gestolen. Rij hel naderen der hoofdstad ontliep evenwel de bewaakte den man der wet. Daarna bragl die bedienaar der ju stitie een knaap van 15 jaren op, verdacht van medepligtigheid aan gemelden diefstalen de zen keer had hij zijn arrestant lol groole rrge- nis van Leeuwardens ingezetenen zwaar ge kneveld. Deze knaap was een zoon van de vrouw, bij welken de beschuldigde die ont snapte, huisde. Gisteren is die vrouw overle den en naar het algemeen gevoelen ten ge volge van hel innemen van vergift. Men schrijft nit Hoorn van 7 dezer. Hebben de visschcrs in de verloopen maanden redenen om te klagen gehad over de slechte, visch- vangst thans hebben zij allezins reden om dankbaar te zijn. Sedert lang is de vangst van alle sourl van zeevisch zoo groot niet geweest als thans. Nimmer is zooveel schol hier aange voerd en in jaren was zij niet zoo goed en zoo goedkoop. Bij een landbouwer in het Zwollerkerspel is door eene geiteen zeer vreemd schepsel ter wereld gebragl. Met heeft de grootte van een pasgeboren kind de kop heeft veel gelijkenis met een niet sterk ontwikkeld kinderhoofd do poolen hebben veel overeenkomst met menschen- armen, doch zijn met klaauwen voorzien, de huid is slechts op den rug met enkele haren be dekt en heeft de kleur der opperhuid van tien mensch. Men verneemt, dal er pogingen in het werk zijn gesteld, om dit merkwaardig schepsel, voor het museum van natural iën to Zwolle te verkrijgen. Men schrijft uil Brussel van 7 dezer, tiet dagblad Sanclio deelt eene wonderlijke zaak mede. Dezer dagen zou namelijk in hechtenis zijn genomen een zekere van Acker die als sap peur pompier tegenwoordig was hij den brand waardoor in Jauuarij 1845 het Thé&lre de la Monnaie alhier in de ascb werd gelegd en vol gens hel algemeen gevoelen hij die gelegenheid was omgekomen. Een van zijne makkers die mede aan zijnen dood had geloofd zou hem voor eenige dagen tot zijne groole verbazing in een kotlijhuis hebben herkend ouder de uniform van jager bij het Afi ikaansche vreemdenlegioen en uil zijn mond hebben vernomen dat hij den bewusteu brand met eigen hand had geslicht om zich wegens eene vermeende beleedigïtig op den directeur van den schouwburg te wreken. Toen de pompier deze ontdekking had gedaan en ofschoon zijn vroegere makker hem dc belofte van geheimhouding had afgedwongen kon hij geen rust vinden alvorens hij er aan zijne supe rieuren kennis van had gegeven. De policie kwam al spoedig den Afrikaanschen jager op het spoor die evenwel beweert dal het gehecle ver haal een verzinsel is van den pompier en dat hij wel,degelijk de persoon is die door de papieren in zijn bezit wordt aangeduid en niet een zekere van Acker van wien hij nooit heeft hooren spreken. De zaak wordt melden meesten ijver onderzocht. DUITSCHLAND. Wgenen 6 April. Hel afzenden der llali- aansche vloot voor Ancona heeft hier opzien ge baard naardien men daarin een oorlogzuchtig voorteeken zien wil. Waarschijnlijk zullen als tegenmaatregel de havens van Venetie Triest en Fiume «oor alle oorlogschepen gesloten worden zoo als dit reeds met Cattora en Pola hel geval is. Berlijn, 9 April. De baron Schimmelpenninck van der Oye Nederlandsch gezant bij ons bof is eergisteren naar Weimar vertrokken, ten einde de groothertogin geboren prinses der Ne derlanden geluk te wenschen met haren ge boortedag. Men schrijft uit Warschau van 9 dezer. De ontbinding der landbottwmaatschappij beeft eene ontzettend groole manifestatie veroorzaakt. Eene talrijke maar ongewapende menigte heeft zich voor liet paleis vertoond. Dc cavalerie heeft op haar ingehouwen en de infanterie heeft vuur gegeven. Meer dan honderd menschcn zijn gedood of gekwetst. Men schrijft uil Petersburg van 10 dezer. Het dagblad van Warschau van den 8 dezer meldt, dat eene talrijke volksmenigte zich voor het paleis bad verzameld en dat die met geweld door de militaire magl is uiteengejaagd. Her haalde malen is men handgemeen geweest. Tien burgers zijn gedood een gelijk geial is gewond en 45 zijn in hechtenis genomen. Aan de zijde der militairen vielen 5 dooden. FRANKRIJK. Parijs, 7 April. Behalve over de erkenning van den koning van Italië door onze regering worden er thans nog over eenige andere punten drukke onderhandelingen tusschen ons kabinet en dat van Sardinië gevoerd. Volgens gerucht betreft dit hoofdzakelijk Venetie en zal men spoedig vernemen dat een Fransch-Sardiuisch tractaat gesloten zal worden. Naar men verneemt is de gezondheidstoe stand der 79jarige weduwe van koning Lodewijk Filips zorgwekkend. Men verneemt uit goede brondat de Fransche fabriekanten die bestellingen van wapens van allerlei aard van de Sardinische re gering hebben ontvaugen die zij uiterlijk den l dezer moesten afleveren allen zonder onder scheid op den bepaalden tijd daaraan hebben voldaan. Meer dan ooit is er sprake van den terug keer van den beer Fould, tol hel ministerie van finantien en van eene leening van 500 milltoen frs. De regering heeft te Genua een onderzoek ingesteld in de bureaux van bel Garibaldiaanscbe comillé om te weten le komen of aldaar on wettige wervingen plaats hadden. De Movimento deelt mede dat bij dit onderzoek niets anders is gevonden dan eenige brieven waaruit bleek dat aan allen die gevraagd hadden of men zich

Zierikzeesche Courant | 1861 | | pagina 1