Advertentiën. OLIE-, PEL- EK K0M1I0LBI, Zeetijdingen Beurs- en Marktberigten. 93'/,a Vervoer-fSiddelen. uiteen nan de vermaningen der nabij staande troepon gehoor gevende. FR A NR RIJK. Parijs, 5 April. Op grond van bijïondere brieven uit Homo alhier ontvangen wordt be weerd dat de paus Rome zi.u verlaten zoodra de Piemonlezen er binnentrokken. Men zegt ver der dal die veranderde gezindheid dagleekent van den terugkeer van prins Gabrieli uit Parijs die echter niet door den paus ten gehoore werd j ontvangen. Anderen gewoonlijk beter inge licht schrijven haar toe aan geheime mededee- lingen uit Wcenen ontvangen. Verder wordt gezegd da! de verdeeldheid tusscben den kardi naal Antonelli en mgr. de Mérodewaarover zoo veel is gesproken, moor schijnbaar dan wezen lijk is. De pauselijke sieraden, met edelge steenten bezetde relieken en kostbare geschen ken welke Pius IX van verschillende vorsten ontvingzouden ingepakt en naar Spanje ge zonden zijn onder geleide van een onderge schikt officier van het pauselijk huis. Nog spra ken die brieven van de bezorgdheid van som mige kardinalen over den loop der gebeurtenis sen en hun voornemen om naar het zuiden van Frankrijk of Nizza uit te wijken, Eindelijk wordt verzekerd dat er overeenkomsten zijn aangegaan voor leverantien aan het Frar.sche expeditie corps gedurende nog geruimen tijd. In de tuinen van het kasteel van Bellegarde werd dezer dagen eene vreemde onldekking gedaan. Bij het afbreken der helling van een der waterwerken vond trien namelijk op eene el diepte, hel volledig materieel oener werkplaats van valsche munters, namelijk twee persen, nog met was govnldc modelvormen, matrijzen, sinell- kroesen langen, scharen, aanbeelden vijlen en vier koperen staven. In een der kroezen werden vijftien door vermenging van lood en tin vervaardigde valsche muntstukken inel de bei ldteiiissen van Hendrik IV en Lodewijk XIII en Ier aroote v an stukken van 24 sous en van een kroon gevonden. De gevangenis die de 1 kern van hel nieuwe kasteel uitmaakte, hetwelk door Lodewijk XIV voor mevrouw de ftlontespan geslicht en door den hertog van Anlin. bastaard zoon diens koning voltooid werd behoorde onder Lodewijk XIII den hertog van Kellegarde voormalig opperstalmeester van Hendrik IV. De penning- en oudheidkundigen zullen zich nu met deze zonderlinge ontdekking hebben bezig te houden. Naar men verneemt zal de keizerin aan haar vurig verlangen om een reis naar Jeruza lem Ie ondernemen niel kunnen voldoendaar de keizer er zich bepaald legen verzet. Deze aangelegenheid moet reeds lot vrije ernstige oneenigheid op de Tuileriën aanleiding hebben gegeven. Een persoon die zich uitgaf voor een zoon van wijlen koning Karei X, heeft zich dezer dagen aangemeld hij de postwacht voor het paleis der Tuileriën en wenschle den keizer te spreken. Hij werd aangehouden en na een verhoor bij de policie ondergaan Ie hebben en door een ge neesheer te zijn onderzochtnaar een krankzin nigen-gesticht overgebragl. In den avond van den 4 dezer zijn een aantal policie-agenlen van hier naar het nabij gelegen dorpje i'uleaux vertrokken waar sedert eenige dagen eene groole gisting onder de werk lieden keerscht die liooger loon van hunne meesters eischen. Reeds zijn velen dier mis noegden in hechtenis genomen. De Gazelle del Popoio van 2 April vermeldt hel gerucht der ontdekking van een komplot van Garibahlianen inde Romagnaenindc Modcensche provinciën. Dit komplot had ten doel het Vene- tiaansch grondgebied gewapend te overvallen. Genoemd blad hoopt dat do regering dergelijke pogingen die niet slechts onwettig maar ook schadelijk zouden zijn voor de llaliaansclie zaak, met kracht zal te keer gaan. Tijdingen uit Napels van 7 dezer meiden de arrestatie van den hertog Cajmüello die (wee brieven van Frans II heeft ontvangen. Ook zijn de leden van een Hourbonsch comité ge arresteerd onder tien bevinden zich Ruggiero en twee pastoors. Er was een gerucht in omloop dat er eene uitgebreide zamenzwering is ont dekt waaraan vijf bisschoppen deelnemen. Algemeen is men tegen de reactionnairen ver ontwaardigd. Er beersebt volmaakte rust. De kamer van afgevaardigden Ie Turijn zal eerstdaags beraadslagen over een uit haar mid den voortgekomen wetsvoorstel van dezen in houd art. I. Do generaal Jozef Garibaldi wordt verklaard de eerste burger van Italië te zijn art. 2. In naam der natie wordt door het par lement aan den eersten burgerin vrijen en volkomen eigendom voor hem en zijne erfge namen een uitgestrekt stuk grondgebied of verscheiden landgoederen te zamen een jaar- lijksch inkomen van f lóf),000 francs opleve rende, aangeboden niet als belooning maar als een geschenk van de natie, en als een blijk van erkentelijkheid voor de oneindig groole dien sten welke hij aan het vaderland heeft be wezen. Het Milaansche dagblad Unila Ilaliana het orgaan van Miizzinibehelst in een van zijne jongste nommers een artikel waarin deze aan de Italianen aanwijst, wat hun zijns inziensin de tegenwoordige omstandigheden te doen slaat. Gij moet thans (zegt hij) eenstemmig van Italies eene einde tot liet andere legen de inle gering van Fransche troepen te Rome proteste ren en vorderen dal zij niet langer voortdure gij moet u wapenen gij moet Oostenrijk in hel Venetiaansche aanvallen. Wapent u, Italianen! Ten zij het gouver nement u verraden en openlijk voor zijn ver raad uitkomen wil, kan hel u zijne goedkeu ring en ondersteuning niel onthouden. Wanneer gij u hebt gewapend, valt dan Oostenrijk in hot Venetiaansche aan. Is een maal de strijd voor den vijand en het Veneti aansche onder het bevel van Garibaldi aange vangen dan zullen het gouvernement en de re guliere logertnagt gewis door den stroom wor den medegesleept en u moeten volgen." GROOT-B RITT A N Ni EN. Londes 5 April. Het volgend artikel in de Punch pleit niet sterk voor de zedelijkheid der talrijke Franschen die zich in deze hoofdstad op houden niMeii spreekt veel over het terugroe pen der troepen uil iiome maar wij wenschten dal hel Lodewijk Napoleon behaagde de troepen Fransche mannen en Fransche vrouwen terug Ie roepen die Regenlstreet over dag eri den grond van l.eicesterslreet des nachts verpesten en gelooven niet dat iemand ter wereld er het minste bezwaar in zien zou dat zij hel land ver lieten. Een ding is zeker namelijk dat de veiligheid zoowel als de fatsoenlijkheid van dat gedeelte van honden dnor hunne afwezig heid merkelijk zou bevorderd worden." De Globe beval een redenerend artikel over den dreigenden toestand in Europa. Het blad vreest dal indien er oorlog ontslaat deze in llolslein zal aanvangen en alsdan naar den Rijn en verder voorlloopen. Met einde zou alsdan niel zijn af te zien en daarom blijven de mogend heden en met name Engeland op toegevendheid en gematigdheid bij die regeringen aandringen welke de meeste aanleiding tol den oorlogsbrand kunnen geven. Met genoegen verneemt men dat er thans een gunstig vooruitzigt op vereffening der ge schillen tusscheii de groote werkbazen alhier en hun werkvolk beslaat en wel door eene voor die laalslen voordeeliger schikking dan waarop zij hel regt hadden te hopen. I)e werklieden zouden namelijk hel voorstel aangenomen hebben om bij liet uur met eene klimmende schaal van arbeidsloon bezig te zijn hetwelk hen in staat zou stellen als zij gedurende vijf dagen tien uren daags werken des zalurdags middags ten I ure het werk lestaken zonder daardoor eenige schade te lijden. Als een aardig staaltje van duur logeren deelt men de rekening medewelke de heer Lincoln de nieuwe president der Noord Ameri- kannsche unie op zijne reis naar Washington in het hótel Delavan te Albany moest betalen voor een verblijf van minder dan vier en twintig uren Een dag huisvesting cu voeding van den wel-edelen beer Abraham Lincoln en zijn gevolg ƒ1141.25; wijn, brandewijn en likeuren ƒ897.50 sigaren ƒ40 telegraaf, verschot 2.85 mineraalwater (5.25 transport van hagaadje 12.29: rijtuigen ƒ50; voor ver schillende gebroken voorwerpen zoo als vaat werk stoelen glazen enz. f i75 te zamen ƒ2805.05. Gelukkig voor den hoer Lincoln was hij tie gast der wetgevende vergadering van Al bany, die dus de kosten voor hare rekening heeft genomen. Galifornië begint tarwe zoowel als goud naar Europa te zenden boewei de ladingen haren weg rondom Kaap Hoorn nemende, met eene aanzienlijke scherps*racht worden be zwaard. Dezer dagen is eene lading tarwe uit Galifornië in Engeland aangekomen en zij is van eene zoo goede kwaliteit bevonden dat zij voor den hoogen prijs van 67 shilling per qualer is verkocht. JONGSTE TIJDINGEN Napels 7 April. Volgens een gerucht bevond generaal Bosco zich sedert 5 dagen in deze stad om het bestuur over eene reactionaire beweging op zich te nemen die gisteren avond moest uit barsten. De policie is hem op het spoor. Men heeft den draad gevonden van eene zamenzwe ring die uitgebreide vertakkingen heeft zelfs in de provinciën. In sommige plaatsen is die reeds uitgebarsten. Er hebben verschrikkelijke gebeurtenissen plaats gehad. Een aantal pries ters zijn in hechtenis genomen waaronder zeven pastoors in steden. De bevolking eischl dat ge strenge maatregelen tegen deze reactionaire woelingen genomen zullen worden. Gisteren is in de omstreken van Napels eene reactionnaire beweging door de nationale garde onderdrukt. Er zijn Ronrbonsche officieren en priesters, die met de zamenzwering in verband stonden in hechtenis genomen. In den afge- Ioopen nacht heeft men een verborgen depót van wapens en ammunitie in de stad ontdekt. De bevolking is overal rustig gebleven. Men schrijft uit Washington van 27 Maart. Het gerucht loopt, dat het fort l'ickens binnen veertien dagen zal ontruimd zijn. De commis sarissen van het zuiden slaan op goeden voet met de Engelsche en Fransche gezanten. Hetschijnt, dal de heer Lincoln er van heeft afgezien de in komsten van Louisiana te innen. Hij stelt voor vrijen handel tusschen de confe deratie van bet zuiden en de westelijke staten. De vestingwerken, arsenalen de schepen en de inkomsten van Louisiana zullen aan de zuide lijke staten worden overgegeven. lierknlenws. Ten gevolge van het bedanken voor hol beroep te 's Gravenhage door ds. Reels, te Utrecht is door den kerkeraad liet volgend negental opgemaakt dd. H. L. Vinke, le Rot terdam J. Romenij le Leeuwarden J. Posthu mus Meyjes te Groningen R. J. Adriani te Rotterdam J. LI. Gunning Jr., te Hilversum X. II. de Graaf, (e Apeldoorn; E. Laurillurd, lb. dr., le Leiden J. J. van Toornenbergen le Vlissingen en B. ter Haar Rz., le Nijmegen. Heden over acht dagen zal het beroep daaruit worden gedaan. Bevallen van een' dooden ICuuii M. H. J. van 1NGEN geliefde Echtgenoot van Borssele 3 April 1861. H. A. HAGEN. Eenige Kennisgeving Ontvangen bij P. M.OCHTVJAN Johz. een nieuw Assortiment TA PIJTEN, KARPETTEN en LOOPERS. SM1RN A en andere FIJNE SOORTEN worden door hem geleverd legen de prijzen van de Ko ninklijke Fabriek le Deventer. De Notaris Mr. C. van der LEK de CLERCQ zalten verzoeke van den Heer N. SALOMON op Donderdag den II April 1861, des middags ten 1 ure, in het Logement van den Heer J. H. Swarts, te Zierikzee publiek presenteren te verkoopen eene zeep schoone partij LAKENS BUSKINGSSATIN DE LAINE en andere STOFFEN voor Kleederen. Benevens eenige GEMAAKTE KLEE- DINGST UKKEN. Alles beneden Fabrieksprijzen op te ruimen en uitmuntend van deugdnaar gelang van den prijs, waarvoor bedoelde Goederen zullen ge laten worden. NB. Woensdag 10 April te voren, van 'smiddags 12 ure, Hijkdag. De Notaris Mr. J. J. ERMERINS, zal, ten verzoeke zijner principaal, als onherroepelijk gevolmagtigdop Maandag den 15 April 1861 des voormiddags ten 10 ure, in het Logement „de Kroon," van den Heer M. Augustmn te Zierikzee, publiek presenteren te verkoopen Eene zijnde een achtkanten bovenkruijer genaamd: „de Eendragt," met HUIZINGEN, ERF en TUIN, staande en gelegen even buiten de Zuidhavenpoort der Stad Zierikzee, met losse en vaste GEREEDSCHAPPEN, MOLEN- STEENEN, ZEILEN, TOUWWERK.KET- TINGEN enz. Zijnde alles in goeden staat en zeer geschikt tot uitoefening van eenige Affaire. Zijnde informatien te bekomen bij voor noemden Notaris en van Mr. C. van der LEK de CLERCQ. Het Burgerlijk Armbestuur te Mid delburg het Bestuur over de Gods huizen aldaar en het Bestuur over het Burger- Weeshuis te Zierikzee zullen ingevolge mag- tiging van Heeren Gedeputeerde Staten van Zeeland, op Zaturdag den 27 April 1861 'snamiddags ten 3 ure, in de Herberg van J. van BlooiS Cz.te Dreischorpresenteren te verkoopen: 9 Bunders 21 Roeden 70 Ellen BOUW- en WEILAND gelegen in de Gemeente Drei schor bij het Dorp in den Papenblok, sectie C, nos. 580, 581 en 584, in pacht bij Abraham Van BlooiS, tot den 11 November 1861, in onderscheidene perceelen bij plakbiljetten nader te omschrijven. Informatien te bekomen ten Kantore van den Notaris Mr. J. J. ERMERINSte Zierikzee. BrOdWf.rshaviïn Gearriveerd 5 April. HaabetC. L. Christens en Holm- strandDordrecht. 6 Bantam, B. G. van den Bolck Rott., Singapore en Hong-Konggesleept per stoomboot Zuid- Holland binnen door van Hellevoetsluis. 8 Seth Sprague J. M. Gillespie Rott. New-York gesleept per stoomboot Kinderdijk, binnendoor van Hellevoet. Genoemden bodem is heden nacht naar zee gezeild. 7 Uitgezeild Bantam B. G. van den BolckRotterdam Singapore. 2 '/3 pet, 3 PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM, de ii 8 April 1861. Nederland Werkelijke Schuld dito dito dito dito 4 Amortis. syndic. 3l'. Rusland bij Hope 179S/I8I6 5 dito 1828Z1829 5 bij Stieglitz. 5de leen. 5 dito fide leen. 1855 5 Leening 18 -"»9 53 Leening I860 4l/a dito 4 bij Hope 4 Cert. van ass. 6 Poolsche schatkist oblig. 4 Aandeel groote lluss. spoorweg a, f 236 volgefourn. 5 Oostenrijk Weenerbank bij Goll.en Co. 5 dito dito 4 Mstaliek dito 2'/a dito, rente Amsterdam 5 dito nationale 5 Weener-aand. a 11 500 L. I860 5 Portugal Buitenlandsch van 1853 3 dito van 1856 a 1859 13 Spanje Buitenlandsch 3 j 49',4 Biuncnlandsch 3 - Buitenlandsch 3"/0 nu 1i 4l5^ Ecuador Groote stukken 1 I 12 - - Stukken van L 100 1 12 .FOTTERDAM 8 April 1861. TARWE, Zeenwsch. Vlaamsch. en Overmaasehe was niet ruim aangevoerd en bragt voor de puike kwaliteit gemakkelijk vorige prijzen op goede en puike f 10,50 a f 11,30; min dere f8,75 a f 10,40 ROGGE, Vlaams, en Overmaasehe traag; f 5,50 a f7. GERST, Winter f5 a f6,40 Zomer f5 a f6. HAVER, korte f3 20 a f5; dito lange f2,20 a f3,90. ERWTEN, f 7,50 af 12,50 groote dito f8 a f 13. PAARDF.NBOONEN f5,75 a f7,50.' 63% 75'. 97% 94 101% 101 S3% 89% 89'.,. 71% 74% 55% f 181 39% 63 4(1% fS-ïö -45% 45 dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. Pan Rotterdam Woensdag 10, 's morg 8b.2 Vrijdag Zaturdag Zondag St., 8% 9% 9% nan Middelburg Honderd. 11 'smidd. 12 Vrijdag 12, 12t/2 Zaturdag 13. 's morg 6 ZGndag 14, 6 De diligence zal van Zierikzee 14/2 unr na (*e afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middel burg naar Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot rijden dienst tusschen Goes en Rotterdam. Van Goes: Woensdag 10, 'smorg 11H2 Vrijdag 12, 4 Van Rotterdam Donderdag 11, 's morg. Zaturdag 13, 8l/a 9% dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam Van Vlissingen des maandags, woensdags eu vrijdags 'smorg. ten 8 u De diligence rijdt van Zierikzee des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten 12 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Van Rotterdam'- des dingsdags donderdags en zaturd. 'smorg ten l0'/4 u Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1861 | | pagina 2