Zaturdag 23 Maart. iV. 24. 1861 WOENSDAG ZATURDAG. Besturen en Administratiën Binnenlandsche Tijdingen. A BO N A E ME A TS-P li IJS. Per drie maanden ƒ2,00. Franco per post 2,25. Inzendingder Advert, daags te voren, voor iO ure 'smorgens. V E it S C It IJ A T P RIJ S PER A I) V E I E N T IE A. Gewone 12'/, cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- er, Doodberiglen van 16 regels af\, behalve helZegelregl. Openbare Raadsvergadering gehouden te Z i e r ik zee, den ftO Maart ISOt. Voorzitter mr B. C. CauSecretaris mr. J. P. N. Ermerins Afwezig met kennisgeving de heeren mr. van Dongen en van der Gri)p. De notulen van 14 Februarij en 18 Maart zijn goedgekeurd uit de laatsten bltikt dat toen met kennisgeving afwezig waren de heeren mr. van Dongen en van der Grijp en nit stad was de lieer van der Vliet. Worden gelezen en voor kennisgeving aan genomen drie missives van Gedeputeerde Staten, houdende goedkeuring suppl. kohier Hoofde- lijken omslag; idem kohier hondenbelasting, en toezending extract Koninklijk besluit goed keurende de wijziging in de verordening tot hef fing der belasting op de honden. Het door het Burgerlijk Armbestuur inge zonden reglement van orde wordt voor de leden gedurende 1 maand ter visie gelegd. Door de Directie der Brandweer ingediend zijnde eene nadere nota van kosten en aange vraagd zijnde de premiën voor den brand in de Weststraat, wordt besloten voor die premiën en de geheele kosten /231.48s af-en over te schrijven. Op voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt, onder goedkeuring van Gedeputeerde Staten besloten uit onvoorziene uitgaven 50 beschikbaar te stellen voor de premiën aan de sociëteit,,Tot Nut en Genoegen," Op voorstel van dezelfden wordt aan Mej. de wed. Buyze en Mej. de Looze remissie van Iloofdeliiken omslag verleend voor 4 maanden verblijf buiten de gemeente ad ƒ0.665 en ƒ1.665 kennisgeving aan den Ontvanger. Het door de Plaatselijke Schoolcommissie in gezonden verslag van het onderwijs wordt voor de leden gedurende 1 maand ter visie gelegd. De Voorzitter brengt ter tafel 1. het door de commissie voor de Gaz-Fabriek en straatver lichting aan Burgemeester en Wethouders inge diende verslag over 1860; 2. de rekening en verantwoording van den directeur en de balans, wat zijn beheer der exploitatie betreft; 3. eenen docr Burgemeester en ethouders, ter voldoening aan het bij het rapport der vo rige rekening uitgedrukt verlangen daarbij ge- voegden staat houdende vergelijking van de kos ten der tegenwoordige straat-verlichting, met die de vorige wijze zoude gekost hebben; aanwij zing der gelden, die voorde daarstelling en uit breiding zijn aangewend; idem der middelen, waaruit die gelden zijn gevondenidem der redintegratie en der nog te doene redintegratie. Hij verzoekt dat de Raad de commissie van onderzoek zal aanwijzen. De Raad hiertoe overgaande hebben er voor het lste lid 2 vrije stemmingen plaatswaarna er tusschenstemming is over de heeren mr. van Dongen en mr. de Clercq hierbij wordt mr. van Dongen met 8 stemmen benoemd tot 2de lid wordt bij eerste stemming met 6 stemmen be noemd mr. de Clercqtot 3de lid bij tweede vrije stenming met 6 stemmen mr. Fokker. De tegenwoordige leden verklaren die com missie op zich te nemen. Hierna zegt de voorzitter, dat hij namens Burgemeester en Wethouders kan mededeelen dat uit den vergelijkenden staat blijkt dat voor de oprigting van deze zaak is aan gewend 76,480.98 dat de primitive raming was - 69,300. zoodat er eenexcedent zoude zijn van- 7,000. dat echter onder de 76,480.98 begrepen is èn de tweede gaz- kuip èn de uitbreiding langs de dijken die te zamen hebben ge vorderd ƒ6000 bovendien was eerst maar geraamd op eene par ticuliere verlichting bij 150 per sonen dewijl dit bedragen heeft 230 a 240 deelnemershetgeen wegens de aanhechting eene grootere uitgaaf gevorderd heeft, zoodat werkelijk de primitive ra ming niet is overschreden. verder nog, dat de vergelijking van de kos ten der tegenwoordige straat-verlichting met die de oude wijze zoude gevorderd hebben een avans geeft van 6,502.9ö5zoodat er nog ƒ69,000 moet geredintegreerd wordendat Burgemees ter en Wethouders hiermede aan het uitge drukte verlangen meenen voldaan te hebben en zij geene meerdere inlichtingen deswege kunnen geven. Namens Burgemeester en Wethouders zegt de Voorzitter nog, dat zij bij deze gelegenheid 2 voorstellen wonschen te doen doch de behan deling aan willen honden tot de volgende ver gadering. 1. Om de oude kuip zooverre te herstellen dat zij een waterstand van 2 el kan behouden met uitbreiding der capaciteit van don gaz-houder op 150 cub. el en 2. Om bet tractement van den Directeur met 100 te verhoogen dat de gronden voor beide voorstellen opge geven zijn in het heden ter visie gelegde verslag, waarnaar kortheidshalve wordt verwezen; deze mededeeling is aangenomen voor kennisgeving. Komt ter tafel de rekening der begraafplaats benevens die van het fonds van zerken en Ieijen, deze worden ten fine van onderzoek gesteld in handen derzelfde commissie die voor de vorige rekening is benoemd; de Voorzitter doetnamens Burgemeester en Wethouders hierbij hetvoorstel om aangezien het fonds der zerken en leijen thans ƒ1000 saldo heeft en nog steeds toeneemt, hier van ƒ800 in de Gemeente-kas over te brengen; met verzoek aan de commissie om hierop in vol gende zitting te rapporteren. Wordt mededeeling gedaan der verzoeken van B. ICostense J. Turelnre, L van Gastel en M. Franke, om tot Tiendingangeren van C. Bal, G. Mulder, J. de Bruijr.e, L. Geers, P. Bodt en P. J. Harinck, om tot Opzigter der Begraafplaats benoemd te wordende stukken worden ter visie gelegd en de benoeming in de volgende zitting bepaald. Overeenkomstig het rapport der commissie ad hoenitgebragt door mr. Fokker, wordt goedgekeurd de rekening der Tusschenschool over 1860 met een kwaad slot van ƒ396,99 de heeren de Grane en de Jonge onthielden zich als rendanten van stemming; nadat de Voor zitter aan hen als thans gedefungeerd hebbende, den dank der vergadering had gebragt voor de in deze betrekking bewezen dienstenwordt besloten tot 2 af- en overschrijvingen, te zamen ad 350, ten einde het kwaad slotte kunnen dekken waarop de goedkeuring van Gedepu teerde Staten zal gevraagd worden. In handen van mr. de Clercqmr. van Dongen en dr. Keiler, wordt gesteld eene door het Burgerlijk Armbestuur voorgedragen wijziging in zijne begrooting voor I860 met verzoek van rapport in eene volgende zitting. Overeenkomstig een voorstel van Burgemees ter en Wethouders, is onder goedkeuring van Gedeputeerde Staten, en met het nemen van een besluit krachtens art. 230 der gemeente wet, besloten tot .eene ruiling van grond bij de Begraafplaats met de Weduwe J. Bevelander. Aan den heer H. A. van IJsselsteijn wordt, onder goedkeuring van Gedeputeerde Staten voor een jaar en een jaar op zigt op nieuw, voor 41,60'sjaars in huur gegeven de kelder onder de Noord Havenpoort. De Voorzitter stelt namens Burgemeester en Wethouders voor, om in de voormalige vleesch- hal een bedeclingslocaaltje voor het Burgerlijk Armbestuur te doen daarstellende kosten hiervoor zouden 300 beloopen als motief geven zij op dat tot hiertoe dat armbestuur voor de bedeelingen gebruik maakte van de regentenkamer in het Hervormd Gestichtdat dit echter daar de beide collegien op dezelfde uren bedeelen eigenaardige bezwaren heeft en daarom een afzonderlijk locaal wensclielijk is. Door den heer Houwer wordt in overweging gegeven, aangezien de tegenwoordige compa ritiekamer van het armbestuur (in het tele- grapheum) ondoelmatig is, daar men er onder en boven al het gesprokene kan verstaan welk gebrek door de locale gesteldheid of in het geheel niet of.met zeergroote kosten te verhelpen zoude zijn liever thans wat meer uit te geven en de bedeelings- tevens comparitiekamer te makendit denkbeeld is bestreden door mr. Fokker, mr. Cau en jhr. de Jonge, de eerste zegtdat het armbestuur met de tegenwoordige kanier te vreden is, dat eene comparitiekamer in do Hal volstrekt eene inrigting voor den bode, zoo niet ook eene voor den concierge zoude na zich slepen en alle drie dat het bedoelde ge brek zonder veel kosten zal te verhelpen zijn, terwijl eene comparitiekamer in de Hal groote kosten zoude vorderen. Door den heer de Clercq wordt in overweging gegeven de afscheiding van de Hal zoo te ma ken dat die eventueel weder tot haar primitief doel kan worden ingerigt en of hij het gebrek aan localen het niet doelmatiger zoude zijn liet gebouw in de Manhnisstraat hiertoe tegebruiken. Op liet eerste geeft de Voorziti er een bevestigend antwoord, tegen het tweede zijn, en om het afgelegene van het gebouw en het gebruik tot andere einden zulke overwegende bezwaren door den Voorzitter en mr. Fokker ingebragt dat ten slotte het voorstel van Burgemeester en Wethouders is aangenomen. De Voorzitter doet mededeeling dat de col lecte voorde noodlijdenden door den watersnood hier heeft opgebragtƒ1469,26 dat bovendien bij de hier gevestigde commissie is ontvangen uit den boe zem der Gemeente ƒ1687,52 en van den lieer de Braai van een ge dicht 200. terwijl er in deze Gemeente een 800tal loten zijn genomen. Hij voegt erbij deze mededeeling opzettelijk te doen omdat bij in dagbladen opgaven van het hier ingezamelde heeft geziendie niet overeenkomstig de waarheid zijn; verder dat de bergplaats bij de Gaz-Fabriek voor 865 is aanbesteed aan C. Wisse, dat hierbij nog eenige verhooging zal komen door een ontdekt gebrek in de oude fondamenten doch de geraamde ƒ1000 toch niet zal over schreden worden. De rekening der kamer van Koophandel met een goed slot van 63,31 wordt goedgekeurd (de heeren Houwer, jhr. de Jonge en Ochtman onthielden zich van stemming) eveneens wordt goedgekeurd de begrooting van liet Burger- Weeshuis voor 1861 in ontvang ƒ6071,69'/, in uitgaaf ƒ6071,55 goed slot ƒ0,141/,over beide werd gerapporteerd doormr. Fokker. Eene door Burgemeester en Wethouders ont- worpene verordening van belasting op tooneel- vertooningen en andere openbare vermake lijkheden wordt met de verordening op de heffing, ten fine van onderzoek gesteld in handen der heeren OchtmanLandsknegt en van der Vliet. Waarna de vergadering is gesloten. BEKENDMAKING. Bukgemëf.steu en YVetiioüdees van Zierikzee brengen ter kennis van de ingezetenen dat de lijsten der kiezers, naar aanleiding van art. 10 der wet van 4 «Julij 1850, zijn herzien en vast gesteld onder dagteekening van heden wijders dat zij zullen worden aangeplakt en gedurende veertien dagen ter Secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage nedergelegd. Zierikzee den 13 Maart 1861. B. C. C \LÏ Voorzitter J. P. N. ERMERiNS Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zie. rikzeemaken bekend: dat heeren Commissa rissen belast met het toezigt over de Armen school in deze Gemeente eene zitting zullen houden in de Regenten-Kamer van hei Hervormd Diaconie Armen-Gestichtten einde aldaar de aanzoeken te ontvangen en te beoordeelen van ouders of voogden die verlangen mogten hunne kinderen op die school te zien toegelaten en wel op Zaturdag den 23 dezer maand des avonds van 7 tot 8 ure. Belanghebbenden worden mitsdien uitgenoo- digdom zich ten bepaalden tijde in het Armen- Gesticht tot voorzegd doel aan te melden daar buitendien geene toelating op de Armenschool zal kunnen plaats hebben. Zierikzeeden 18 Maart 1861. B.C. CAU Voorzitter. J. P. N. ERMERINS, Secretaris BEKENDMAKING. De Bui'.GEMEESTEn van Zierikzee maakt bekend dal op heden bij hem zijn inge komen twee suppletoire kohieren als een voor de belastingop het Personeel no. 7 zes maan den regt en een van het Palentregt derde kwartaal van deze Gemeente dienstjaar 1 86o/61 door den heer Commissaris des Konings in deze provincie executoir verklaard op den o en 14 dezer maand welke aan den heer Ont vanger der directe belastingen enz. in deze Gemeente worden verzonden ten fine van in vordering ingevolge de wet. Zierikzee den '20 Maart 1861 B. C. CAU. Men schrijft uil Goes van IS dezer. Eer gisteren beeft Ie lioogerbeiden de aanbesteding plaats gehad der schorren en gronden genaamd de Calerspolder gelegen in de Oosterschelde welk werk is aangenomen door den heer Kwak kelaar van Vlissingenvoor eene som van ƒ108,000.

Zierikzeesche Courant | 1861 | | pagina 1