Buitenlandsche Tijdingen SïBKft WM-KORMIOl» OLIE-ROREM- EN PELMOLEN Zeetijdingen Advertentiën. Strandvonderij. Vervoer- üïiddelen. lijd dar republiek naar Nederland over te bren gen en alzoo te bewaren. Men schrijft uit .lapan van 3 Februarij. Nadat de Japansche overheden bij herhaling aan de vertegenwoordigers der vreemde natiën verzocht hadden hot jagen aan hunne landge- noolen te verbieden omdat zulks aau de Japa- nezen zelve niet geoorloofd is en het roekelooze schieten in sterk bevolkte streken onophoudelijk gevaar bood en reeds ongelukken had veroor zaakt en nadat die vertegenwoordigers aan bedoeld verzoek hadden voldaanzijn toch ecnige Furopeancn met jagen voortgegaan het geen (eJokjohanna tot ergerlijke tooneelen aan leiding heeft gegeven. Een Duitscher, dien eenige Japanezen met geschoten wild en een ge weer tegenkwamen is door dezen gevangen genomen en in een draagstoel weggevoerd om hem aan den Engelscbcn consul onder wiens protectie bij stond over te leveren. Onder weg kwatn een Engelschman den trein tegen zag den gevangene en ging onmiddelijk met een pistool in de hand op de dragers aan, die ver schrikt wegliepen waarna hij zonder iemand te raken een schol loste en met deq aldus be vrijden gevangene onverlet heenging. Op den volgenden dag wilde een andere En gelschman gaan jagen doch naauwelijks was hij meteen geweer bij zich in de groote straat te Jokohama door een Japansch officier gezien of deze trachtte hem het geweer af te nemen. He Engelschman verbrijzelde bem met een schol één zijner armen waarop eenige Japansche policie-agenten toeschoten, die na bevigen we derstand den Engelschman gevangen namen en naar de Japansche gevangenis voerden. Op aandringen van den Engelsclien consul werd hij echter nog denzelfden avond ontslagen nadat zich een dertigtal Engelscken en Amerikanen met sabels pistolen en geweren gewapend had den om den gevangene met geweld te bevrijden. He gewonde Japansche officier die de afzeiling van zijnen arm geweigerd heeften dientenge volge hoogst waarschijnlijk reeds gestorven is drong er op aan dat de dader gestraft zoude worden. Zoo hij al zelf geene wraak zal kun nen nemen dan blijft die pligl toch op zijne bloedverwanten rusten en dan treft die wclligt een onschuldige. In hel laatst van October is de vlaggewachter van den Franschen consul generaal te Jedo ter wijl bij voor de deur zijner woning met eenige Japansche officieren van hel gewone geleide sprak, door een Japanees die twee sabels droeg, beleedigd. He Japansche officieren wilden den beleedtger verwijderen maar deze rukte zich los trok een sabel en bragt daarmede den Fran schen vlaggewachter eene zware wond in den linkerarm toe. Deze had nog de kracht otn een pistool op zijnen aanvaller Ie lossen, doch deze verwijderde zich ongedeerd en zonder dat men eenige poging aanwendde om hem aan te houden. In het begin der maand November zijn te Jedo teruggekomen de Japansche ambassadeurs, welke aau boord van de Niagara eene reis naar Amerika hebben gemaakt, /ij zijn zonder vcuige staatsie door hunne eigene bedienden op gewacht, He voorkomende beleefdheid, die zij vroeger steeds beloond hadden maakte eens klaps plaats voor de deftige leruggetrokkene houding welke aanzienlijke Japanezen in hun eigen land tegen over vreemdelingen vermeeitep Ie moeten aannemen. Kort na de aankomst van de Niagara ontving de Amerikaansclie consul te Kanagawa een brief van den gouverneur dier plaats, waarin hij hem verweet eenige overtredingen door Amerikanen begaan, ongestraft te laten en hem verder aan ried een Nederlander tot secretaris te nemen omdat zijne Engelsche brieven zoo moeijelijk te verslaan waren. Eene menigte van geschenken zoowel van het Amerikaansche gouvernement als van par ticulieren vooral bestaande uit kanonnen pi stolen geweren zeevaartkundige instrumenten en modellen van stoommachines zijn door het Japansche gouvernement aangenomen. Daar entegen is beleefdelijk afgewezen hel aanbod van de diensten van een officier der genie en van een der artillerie lol hel geven van onderwijs die met dat doel met de Niagara waren meduge- kotnen. De Nederlandschc oorlogsbrik Cachelot is den I November te Nagasaki aangekomen. Terwijl eenige avarijen hersteld werden hebben de offi cieren van bet Japansche stoomschip Kwan-ko- tnar (Soembing) herhaalde bezoeken aan boord gebragt om onderrigt Ie vragen in verschillende zaken, de zeevaartkunde betreffende, iets, waartoe zij nog niet de hulp van eenige andere natie ingeroepen hebben. Den 25 November is de Nederlandsche con sul-generaal met de Cachelot naar Jedo ver trokken. DUITSCHLAND. He Volliszeilung deelt het berigt mede, dat bij de administratie der policie grove mis* bruiken zijri ontdekt. Een van de magazijn meesters hééft zicb met de leveranciers verslaan en bewijsstukken afgegeven waarin grooler waarde of een grooler aantal stukken werd ver meld dan inderdaad was geleverd ten gevolge! waarvan, vele booger geplaatste ambtenarendie zijne boeken en den aanwezigen voorraad in de' magazijnen moesten onderzoeken in hechtenis zijn genomen. Tc Kopenhage weel men sedert het begin dezer week dat geene schikking met de Hol- steinsche Stenden te wachten is. He werk zaamheden ter versterking van Dannewick zijn dan ook aangevangen terwijl aan de, Slees- wijksche grenzen blokhuizen opgerigl worden, Men schrijft uil Pesth van 15 dezer. De demonstratie welke men duchtte heeft dank zij de tusschenkomst der stedelijke autori teiten geen plaats gegrepen de winkels zijn geopend gebleven en hel handelsverkeer werd niet verstoord. Üc studenten hebben openlijk verklaard zich tegen alle demonstraliën te zul len verzetten. Uil Warschau wordt gemeld dal het kei zerlijk rescript op de bevolking een hoogst onte moedigenden indruk heeft gemaakt. De burger- delegatie heeft besloten haar mandaat neder te leggen en den stadhouder te verzoeken eene nieuwe delegatie door algemeene verkiezingen in het leven te roepen en hem een memorandum over de behoeften des lands te doen geworden. betreffende het gebeurde te Warschau verneemt men ook dat de aldaar ter zake van de ongeregeldheden in hechtenis genomen personen weder op vrije voeten zijn gesteld en hetrege- ment dat op de burgers gescholen hgeft naar Wilna is gezonden. FRANK.RIJ R. Parijs, 13 Maart. De keizer heeft voor eenige dagen graaf Flavigny laten bij zich komen,, om met hem over den stand dér zaken tespreken. Napoleon III beklaagde zich over de houding def legilimislische salons en de vijandige uitdrukkin gen die daar gebezigd worden. »lk weel," voegde hij er bij «dat een uwer schoonzonen (de andere is stalmeester der keizerin) zicb op zeer vijandigen loon over mij heeft uitgelaten. Gij zijt allen ondankbaar tegen mij en dal ik voor den paus doe wat ik kan heb ik getoond en zal ik ook verder toonen. Overigens zullen de afgevaardigden die zulk een feilen oorlog tegen de regering voeren zeer spoedig zien dat zij niet de tolken zijn van de meening des lands. Gij zegt mij dat gij naar uw landgoed wilt vertrekken zult gij dan niet bet einde der discussien in de kamer afwachten Ja sire, maar naar het schijnt zullen de kamer-werkzaam heden zeer kort van duur zijn." Ach ja en dus wilt gij in bet be'lang uwer verkiezing werk zaam wezen. Doe dit, maar het zal van uwe houding afhangen of de kiezers zich op nieuw bij u zullen aaosluiten.'' Men zegt dat na de inhechtenisneming van Blamptinog 71 personen allen in de voorstad Saint-Antoine woonachtig iu verzekerde be waring zijn gebragt. De Moniteur zegt in zijn bulletin boe dl conferentie over de zaken van Syrië beslist boeit dat de Fransche bezetting tot den 5 Juuij ver lengd zal worden. Hel geleekend protocol zal dingsdag aanslaande tol overeenkomst worded gemaakt. In officiële kringen bevestigt men het dooi den Moniteur ontkende dat eene tweede confe rentie betreffende de Syrische queslie zou hébben plaats gehad. Onze regering heeft op nieuvd mededeelingen uil Syrië ontvangen, die ten strengste de handelingen gispen van de Fransché agenten in Turkije. Uil die beriglen blijkt, dal de geruchten eenige dagen geleden door do Fransche bladen verspreid belreffébde nieuwe oneenigheid in lieyruth geheel uit de lucht waren gegrepen. Mén spreekt van een vrij levendig prolest van den prins van Joinville togen eene op de fa milie Bourbon betrekkelijke zinsnede in de bé kende redevoering van prins Napoleon. Niet ten onregle verwondert zich ons pu bliek dat dc kas Mirés nog niet vormelijk faillie is verklaard. Het huis is gesloten de betaliu gen zijn geslaakt en een groot aantal crediteu ren heeft van de reglbank van koophandel dè faillietverklaring verlangd maar die regtbanfc verklaart zicb over geene enkele zaak dier onder* neming. Deze staat van zaken kan niet voort duren. Het is waar dat al degenen welke ge not van de vrijgevigheid van den heer IHirès ge had hebben de door hen ontvangen sommen uit hoofde van het belangrijke daarvan, nog niet terug hebben kunnen geveUv Den 2 dezer heeft zich in een'.klooster, te Chambery zekere persoon opgehouden die algemeen wordt gehouden voor Cliarles Juil. Hij scheen ruim van geld voorzien Ie zijn. Tol nu toe heeft de justitie nog geen spoor van hem ontdekt wamt bij vraagt telkens naar den weg naar deze of gene plaats doch slaat dien nimmer in zoodal wanneer de justitie meent hem op de plaats, waarnaar hij heeft gevraagd te zullen aantreffen hij daar niet Ie vinden is en zij ge heel van het spoor is afgebragl. Men verzekert dal de generaal Bosco bij het leger van Sardinië in dienst treedt. De Perseveranza meldt dat ter gelegen heid van den geboortedag van Victor Emanuel in onderscheiden Veneliaanschc steden demonstra- tien hebben plaats gehad. G R O O T-B R ÏT T A N N1E N. Londen, 16 Maart. In de zitting van het la gerhuis is door lord John Russellin antwoord op eene yraag van den heer Duncombe geiegd dat nooit aan de Engelsche vloot instrucliën zijn gezonden om lusschen heide Ie komen wanneer eene expeditie Italië mogl verlaten om Dalmatië aan te tasten. Hel plan van het gebouw voor de in 181)2' te Londen te houden wereldtentoonstelling is vastgesteld, liet gebouw voor de tentoonstelling van 1851 besloeg nagenoeg 23 acres en leverde gelijkvloers eene ruimte op van iets minder dan een millioen vierkante voeten hel nieuwe ge bouw zal ruim 26 acres beslaan en gelijkvloers 1,140,000 vierk. voeten ruimte opleveren ter wijl de werktuigen en landbouwgereedschappen, welke in 1851 in het hoofdgebouw waren ge plaatst nu ineen opzettelijk daarvoor opgetrok ken bijgebouw zullen worden ten toon gesteld zoodat er voor de nieuwe tentoonstelling inder daad omstreeks 500,000 vierk. voeten ruimte gelijksvloers meer dan voor die dan voor 185! beschikbaar zal zijn. Het bestuur der tentoon stelling is, althans voor alsnog voornemens de opening er van op den Isten Mei 1862 en de sluiting op den 15 October daaraanvolgende Ie bepalen. JONGSTE TIJDINGEN WufNen ISMaart. De Oesterr. Zeil. beval het volgende berigt De keizer heeft aan een groot aantal Hongaarsche edelen tot het hou den eener conferentie herwaarts beroepen ver klaard, dal de regten van Hongarije ten volle gouden worden hersteld maar dat hij nimmer eenigen inbreuk op de regten dér kroon zou dulden. Turijn 18 Maart. De Opinione van heden zegt dat hij gelooft te kunnen beriglen dal de vesting Civilella del Tronlo zich overgegeven heeft. De Notaris Mr. J. J. Elöl'KRfNS te Zierikzeezalten verzoeke zijner principalen, als onherroepelijke gevolmagtigden naar aanleiding van art. 1223Nan het Burgerlijk Wetboek, in het Logement „de Kroon van den Heer M. Augustijn te Zierikzeepu bliek vërkoopen; Op Maandag den 8 A'pril 1861, des middags ten 12 ureeeiie 5 mitsgaders WOONHUIZEN en LANDE RIJEN allen staande en gelegen binnen de Gemeente' Zierikzeeaankomende den Heer p. A. J. KOOLE. En op Maandag den 15 April 1861 des voormiddags ten 10 ure een zijnde een achtkanten bovenkruijer, genaamd: „de E e n d r a'g.tmet ERE, HUIS en TUIN, staande^ eri gelegen te Zierikzee; aankomende wijlen C. HOFNAËS. Breeder bij Biljetten omschrevenzijnde I nadere informatien te bekomen bij voornoemden J Notaris en bij Mr. C. van der LEK de CLERCQte Zierikzee. Brouwershaven Gearriveerd 15 Maart Sparkling Wave, G. Elfièrij New- York Botterdam, 16 RotterdamH. PoortRolt. Batavia gesleept binnendoor van Hellevoet per dé sloombooten Kinderdijk en Zuid-Holland mét een detachement troepen groot 150 man. 18 BlondelM. J. Mulliken Baltimore 18 TheltsA.i. van Hees, Macao, beiden naar Botterdam. 16 Uitgezeild. Stad Dordrecht, Stuit, Dordrecht, Londen. rnijZF.N DER EFFECTEN TE AMSTERDAM, deu 18 Maart 1861. De Burgemeester van Kerkwerve roept voor de tweede maal ter reclame op, regtheb- benden op 2 DEKBALKEN en eene partij SCHEEPS AFBRAAK, afkomst onbekend, den 13 Februarij jl. bij hem aangebragt; op een zeer gehavende SLOEP en eene partij SCHEEPS AFBRAAK, op 4 Mei 1859 bij hem aangebragt; alles gevischt aan den zeedijk in deze Gemeente en geborgen bij H. Hendriksë. Kerkwerve18 Maart 1861. G VAN DER CINGEL. De Notaris J. M. BOUVIN, zal, op Zaturdag den 23 Maart 1861, des voormiddags ten 10 ure, in de Groene Poort te Oosterlandpubliek presenteren te verkoopen; Eene partij nieuwe PLOEGEN, BAKSLEDEN, SLEPERS,KRUIWAGENS, PLOEGVOETEN, EGGEN, eiken DAM- STAKEN BESCHOEIJINGPLANKEN en PALEN, DORPELS, STIJLEN RAMEN, KOZIJNEN, LADDERS, HEKKENS en andere HOUTWAREN, alsmede een Mest put groot ongeveer 25 Voeren. Nederland Werkelijke Schuld 2pet. 1 dito dito 3 75% dito dito 4 99%g Amortis. 9yndic. 3% 94 Rusland bij Hope 1798/1816 5 102% dito 1828/1829 5 101% bij Stieglitz. 5de leen.' 5 dito 6de leen. 1855' 93i3/l(, Leening 18r>9 3 60 Leening 1860 4% 89% dito 4 74% bij Hope 4 74% j Cert, van ass. 6 Poolsche 9chalkist oblig. 4 Aandeel groote Rues, spoorweg - a 236 volgefonrn. 5 f 184% Oostenrijk Weenerbankbij Goll. en Co. 5 dito dito 4 Mètaliek 5 41'/,0 dito 22'/,h dito, rente Amsterdam 5 64% ditonationale 5 483/'i<| Weener-aand. h fl'500 L. I860 5 ƒ331 Portugal Buitenlandsch van 1853 3 46% dito van 1856 a 1859 3 46l/,8 Spanje Buitenlandsch 3 49% Btnneölandsch 3 47% Buitenlandsch 3ü/0 nu 1% 41i:V,8 Ecuador Groote stukkeu 1 ll3/4 Stukken van L 100 1 11 rVlfl BOTTERDAM, 18 Maart 1861... TARWE. Nieuwe Zeeuws. Vlaamsch. en Overmaasche was dc aanvoer wederom ruim voldoende en ging in de beste partijtjes tot nagenoeg-vorige prijzen langzaam van de hand, doch de mindere soorten waren niet dan 20 a 30 cents la<jer met moeite op teruimen goede en puike f 10,50 a f 11,20 mindere f 9 a f9,50. ROGGE, Vlaams, en Overmaasche, Hoezeer weinig aangevoerd kon Nieuwe Inl. vorige prijzen niet opbrengen; f5,50 a f7,10. GERST, traag; Winter f5 a f 6,30Zomer f 5 a f6. HAVER, korte f3,20 a f5; dito lange f2,20 a f3,90. ERWTEN, f7,50 a f 12,50; groote dito f8 a f 13; PAARDENBOONEN f5 a f7,75. dienst lusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg Dcnderd. 21, 's morg 7 i Zondag 24, 9% Dingsdag 26, 10% P<tn Rotterdam t Woensdag20, 's morg 10% Vrijdag 22, 6 Maandag 25, 7 De diligence zal van Zierikzee W2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middel burg naar Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot riidèn dienst lusschen Goes en Rotterdam. Van GoesI Van Botterdam Woensdag 20, 's morg. 6 I Donderdag 21, 'smidd. 1 Vrijdag 23, 8'J, J Zaturdag 23,'smorg. 5 dienst tusscben Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen: Van Rotterdam- des maandags, woensdags des dingsdags donderdags en vrijdags '9morg. ten 8 u en aaturd. 'smorg ten 10% u De diligence rijdt van Zierikzee des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten 12 ure voor de afvaa/t vd'u Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads'Drukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1861 | | pagina 2