DAIES-CÖNCERT, iuZIJK-VEREENIGIÜG Advertentiën. Burgel. Stand te Zierikzee. Zeetijdingen Beurs- en Marktberigten. V ervoer-Hiddelen iJ« nationale garde te Turijn zegt het zelfde schrijven,ziet met ongeduld de aan komst vau prins en prinses Napoleon te gemoet om den eersten hare erkentelijkheid te betuigen voor wat hij in den senaat gezegd heeften aan de laatste het blijk te geven dat zij in weérwil van hare verwijderingnog in aller harten blijft voortleven. Hij de vier legioenen der nationale garde is cene inschrijving geopend, met het dool om de prinses bij bare intrede een prach- tigen bloemruiker aan te bieden. Den 8 dezer heeft Victor Emanuél het ant woord van den Italiaanschen senaat ontvangen. Volgens een berigt in de balf-oIBciele Opinione heeft de koningin zijne toespraak tot de deputatie van dat staatsligchaam gezegd dal er nog vele bezwaren en moeijelijkheden waren weg te rui men maar dat hij de hoop had dat zij door de eendragl der slaatsmagten en der natie zouden worden overwonnen en hel werk van de vrij- mafing der natie geheel tot stand zou komen. Volgens een bij den Morning Herald ont vangen schrijven uit Napels beeft admiraal Mundy die met zijn eskader de wateren van Napels verlaten zou per telegraaf uit Londen bevel ontvangen zich naar Malta en vervolgens naar de Syrische kust te begeven daar lord Ou [ferm Rngelands commissaris in Syrië de aanwezigheid van eene groole zcemagl aldaar noodig acht, De kamer van afgevaardigden van het verecnigd koningrijk heeft maandag eene zitting gehoudenwaarin de voorloopige voorzitter de heer Zanolinizijn zetel heeft afgestaan aan den als zoodanig benoemden heer Ratazzi. liij die gelegenheid voerde eerstgenoemd lid het woord, en drukte de hoop uil dat Italië spoedig tién geheel moge worden en zijn hoofdzetel overbrenge naar Rome. Na eene loffelijke toe speling op het edele gedrag van Garibaldi, ont boezemde hij verder zijn vast vertrouwen op de zeer spoedige bevrijding van Venetië De nieuwe voorzitter de heer Ratazzi, ving aan met een woord van lof ten aanzien van hel door prins Napoleon in den Franschen senaat ge sprokene en hij herinnerde hel verder in dal staatsligchaam behandelde, liven als de heer Zanolini zwaaide hij Garibaldi lof toe en verklaarde mode dat hij gegronde hoop heeft op eene nabij zijnde oplossing der Romeinsche en Veneti- aansche vraagstukken. Graaf de Cavotir bragt daarop bet wetsontwerp ter tafelwaarbij de samenstelling van bel ko ningrijk Italië wordt geproclameerd. Italië zeiiie hij bij die gelegenheid voleindigt heden hel werk van zijne constitutie; het wordt één door zijne wetten en instellingen zooals het reeds één is door oorsprong en taal. Bij de opening van het parlement hebt gij uwen sou- vorein begroet met den nieuwen titel die van I ui ijii lot Palermo door geheel Italië aan hem is opgedragen. Gij zult hein daarin even als de senaat bevestigen door uwe eenstemmige keuze.'' De te Napels vertoevende (longaren ver klaren dat hel bepaald besloten is prins Napoleon lot koning van Hongarije te verhelïen. Zij ver wachten dagelijks een openbaren opstand van hunne landgenooten die doorliet in staat van beleg verklaren zou worden begunstigd. liet gerucht loopt dat cr onderhandelingen zijn aangeknoopt wegens de capitulatie van do citadel van Messina en van Civitella del Pronto die onderhandelingen gaven hoop op een gunstigen uilslag. Men schrijft nil Rome van 10 dezer. Er zijn op nieuw onderscheidene horgers verbannen. Het gerucht liep dal de Piemontezen zich den 18 dezer alhier zouden vertoooen. GROOT-BRITTAN MEN. London 1 1 Maart. Dezer dagen stierf hier J. Lumlde scherpregler van den Tower, wiens ambtsverpligling in hel afhouwen der hoofden van wegens hoogverraad terdo.nl veroordeel den bestond. Ofschoon nu na hel jaar 17(6 tijdens den Scnotschcn opstand geen landver rader ilie straf in den Tower onderging bleef het ambt echter voortbestaan met een jaarlijksch inkomen van 80 p. sl. ruime vrije woning en verschillende emolumenten. Hel eenige wat Lnml doen moest was jaarlijks twee malen bij de monstering van het personeel des Towers te verschijnen bij welke gelegenheid'eene groole nel gepolijste bijlop zijnen schouder rustte. Waarschijnlijk zal bet ambt niet op nieuw ver vuld worden, ten ware, voegt een dagblad hier schertsend bij de beer Urquhart zich daartegen verzette die herhaaldelijk verklaard heeft dal bel hoofd van lord Paltmrslon sedert lang rijp voor de bijl is. Lord Adolphus Vane Tempestuit de familie Londonderry lid van hel lagerhuis voor Zuid Durham werd eenige dagen geleden door de policie in hechtenis genomen onrdat hij zich op de openbare straat aan het bij den loom vatten van paarden van huurrijtuigen, het beleedigen van policie-beambten het strooijen van geld onder de straatjongens en andere ongeregeldhe den had overgegeven. Eerst meende men dat hij zich een roes gedronken had maar later is men aan krenking zijner geestvermogens gaan gelooven en heeft het raadzaam geacht hem in een verbeterhuis te plaatsen. In de laatste ja ren heeft zicb hetzelfde treurig verschijnsel bij verschillende andere leden van hut geslacht Londonderry opgedaan. Te Nottingham zal eerlang een belangrijk proces behandeld worden. Het betreft den eisch door sir Charles Rumboldtingesteld tot nietigverklaring van het testament zijns ooms lord Rancliffe. Deze pair van Engeland was ge huwd met eene Fransche vronw van een adelijk geslacht die hem sedert had verlaten om de inaitresse van een barer bedienden te worden. Lord Rancliffe knoopte hierop innigo betrekkin gen aan met zekere mevr. Burn weduwe van een geneesheer en vroeger modemaakster te Nottingham, liij hel overlijden van lord Rancliffe in f850 vond men een testament waarbij het landgoed Bunny dat jaarlijks 7000 p. sl. oplevert. aan mevr. Burtt gelegateerd en haar de vrije beschikking daarover gelaten is. Sir Rumboldt beweert dal mevr. Burtt thans mevr. Forleath een onwettigen invloed op den geest van lord Rancliffe heeft uitgeoefend, tic advocaat Edwin James zal voor den eischer optreden. Reeds is gemeld dat de beroemde Jenny Liml bij den schouwburg van Covenl Garden ge ëngageerd was thans verzekert men dat zulks voor de ontzettend hoogc som van duizend pon den sterling per week geschied zou zijn. LI vrijdag heeft weder eene verschrikke lijke gaz-ontplofling in eene steenkolenmijn in Aberdare plaats gegrepen waarbij 12 arbeiders oogenblikkelijk gedood en verscheiden anderen in meerdere of mindere mate gekwetst werden. De handelwijze van Denemarken maakt een ongunstigen indrukalhierenteSl. Petersburg, omdat het kabinet van liopenhage ontweken beeft antwoord te geven betreffende de questie van de begrooling en de wettige eischen niet beeft erkend. - Men schrijft uit Washington van 28 Febr. De dusgenaamde vredes-conferenlie beeft het gewijzigd plan van den beer Guthrieom een vergelijk tnsschen de noordelijke en zuidelijke stalen lot stand te brengen aangenomen met gedeeltelijke overname van het plan des beeren Crittenden. Het plan der conferentie heeft alge meen bevrediging gegeven. Men schrijfi uit Washington van 2 dezer. Volgens de loopende geruchten zou een van de eerste daden van den nieuwen president Lincoln bestaan in liet zenden van versterking naar het fort Sumteren het afzenden van oor logschepen om de achterstallige belastingen in Cbarlestown te innen. Kolonel Anderson heeft geschreven dat hij een aanval op Sumter ver wacht zoodra de heer. Lincoln zal geïnstalleerd zijn. De president der Zuidelijke Stalen Davis maakt loerns'ingen voor een bloedig conflict. Blijkens de jongste beriglen uit Britsch Indie heeft de vrees voor hongersnood daar te lande zich maar al te zeer verwezenlijkt. Fr is eene zware hongersnood in het land. Er zijn uit de noordwestelijke provinciën ver schrikkelijke berigten zij gewagen van eene sterfte van 400 a 51)0 menschen op éénen dag. De bezoeking bepaalt zich niet tolde uitgestrekte landstreek tnsschen Lucknow en Lahore want men hoort nu even schrikbarende verhalen van den nood waarin de bevolking van den inland-1 schen slaat Travancore in bet zuiden vanliidie verkeert ten gevolge der droogte welke aide vruchten der aaide heeft verschroeid. Volgens een dagblad van Cochin waren Ie Travancore moeders welke bare kinderen voor zes stui- vers ieder, als slaven verkochten, opdat zij brood voor zich al ware het ook maar voor een enkelen dag zouden kunnen koopen. Terwijl zoo vele puiJlioeneu inwoners van indië aldus bezocht worden is hel althans eenige vertroosting te zien dal het gouverne ment en het publiek mild en met spoed werk zaam zijn om de verschrikkelijke ramp te leni gen. i aarloe is in Bombay alleen reeds eene som van 70,00D lot 80,000 ropijen aan giften bijeengezameld ook Calcutta en andere groote sleden hebben edelaardig beantwoord aan de roepstem der commissie welke zich beeft ge vormd oui de hongerlijdende bevolking te on- Bevallen van een' Koon HELENA van der SLIKKE, Echtgenoot van Nieuwerkekk 12 Maart 1861. J. van POORTVLIET, Pz. Algemeene kennisgeving Heden overleed mijne hartelijk ge liefde Echtgenoot MARIA de LIGNY, in den ouderdom van ruim 40 jaren, mij nalatende zes Kinderen te jong om hun onherstelbaar verlies te beseffen. Zierikzee, C. MAZURE, 10 Maart 1861. Rijks-Veearts. Mijne vele Vrienden builen de Stad gelieven ook deze als bijzondere kennisgeving aan te nemen. derstcunen. fn het noordwesten van Indië is in den laalsten tijd eenige regen gevallen en men hoopt dat daardoor het voorjaarsgewas be houden is. Wij vertrouwen dan ook dat de volgende berigten van de ramp minder ongun stig zullen zijn.'' JONGSTE TIJDINGEN Weenen, 14 Maart. De Oesterr. Ztg. meldt, dat de Podesta van Venetië graaf Beuibo door den keizer zeer minzaam is ontvangen en van Z. M. de verzekering heeft ontvangen dat aan de wenschen van Venetië gehoor zal worden ver leend. Turijn, 13 Maart. Graaf Cavour heeft aan de kamer der afgevaardigden officiëel de over gave van Messina medegedeeld. Kerknieuws. Ter voorziening in de vacature, die te Oost- zaan weldra zal ontstaan door het vertrek van den heer C. van Roggen naar Amersfoortis het volgende twaalf- en zestal van predikanten door den kerkeraad (alfabetisch) geformeerd I J. Anspach te Eek en Wiel; L. van Daalen te St. Philipsland H. Damsté te Nienwerkerk j in Duiveland G. van Duyl, te Spijk; H. J. D. Hellendoorn, te Nieuw- en St. Joostland; A. P. j G. Jorissente PnrmerlandJ. Noordinkte I HallD. G. M. Roldanus, te Wilnis en Oud- huizen J. G. Simonste KollumA. Stuffken te Cillaarshoek; J. A. Visser te Arkeldr. J. M. Vorstman, te Renswoude. Zestal: L. van Daa len H. J. D. Hellendoorn D. G. M. Roldanus G. J. Simons A. Stuffken en J. A. Visser. van 8 tot en met 15 maart 1861. Gebüien. Eene dochter van J. v. Lieren B. v. Schendel. Eene dochter van W. Bos enC. J.v.d. Boogerd. Gehuwd. F. van Kal en P. J. Keijzer. Overleden. J. L. Swarts ond 7 j.z. M. dc Lignyoud 40 j. vrouw van G. Mazure. P. Knoops, oud 12 j. z. J. den Boerond 2 j.z. G. Morijn ond 11 d.d. J. Wiltenbnrg, oud ruim 73 j., weduwnaar van W. H. van Dort. Brouwershaven Gearriveerd Maart 13 Hugo GrotiusJ. Bergman, Rotter dam Batavia, gesleept per stoomboot Kinderdjjk binnend. van Hellevoet. 14 Commissaris des Konings v. d. Heim J. van Zanten, Rott. Batavia gesleept per stoomb. Zuid-Holland binnend. van Hellevoet. 14 Stad DordrechtJ. H.Sluit, Londen, Dordrecht. 14 Jedo, W. van der Hoeven, Batavia, Rotterdamgesleept per stoomb. Zuid- Holland uit zee wegens contrariewind. 13 Uitgezeild: Ocean, D. Herderschee Rotterdam, Melbourne. Per het Ned. fregatschip Jedo kapt. W. van der Hoeven, zijn als passagiers van liet eiland Java aangebragt 13 gepasporteerde militairen. PKIJZli.N 1) 1-1 It effecten te AMSTERDAM.. deo 14 Maart 1861. Heden overleed tot onze bittere droef heid onze veel geliefde Vader en Behuwd- Vader, de Heer JAN WILTENBURG, in den ouderdom van bijna 74 jaren. Zierikzee, 12 Maart 1861. C. J. WILTENBURG. A.M. WILTENBURG, van den Hamer. J. LAMMERS. G. LAMMERS, Wiltenburg. Eenige en algemeene kennisgeving zoowel binnen als buiten de Stad. Heden overleed ons Dochtertje LENA KRINA, in den ouderdom van circa zes maanden. Dreischor, C. J. J. VERTON. 14 Maart 1861. M. C. VERTON Goemans. i Voor de vele bewijzen van deelneming betoond bij het afsterven van mijn geliefde Echtgenoot ANNAN IAS PHAEF betuig ik door dezeook namens Kinderen en Behuwd- Kinderen Iiartellfken dank. Zierikzee, J. A. ACKERDAAS 14 Maart 1861. Wed. A. Phaff. TOT OEFENING EN VERMAAK. D1XGSDAG 19 Maart 1S61. Spanje Werkelijke Schuld 2% pet. 83»',. dito dito 3 76 dito dito 4 99 Amortis. syndic. 3% bij Hope 1798/1816 5 102% dito 1828/1829 5 101 bij Stieglitz. 5de leen. 5 dito 6de leen. 1855 5 93'%, Leening 18ö9 3 60 Leening 1S60 4% 89%, dito 4 74% bij Hope 4 74% Cert, van ass. 6 56% Poolscbe schatkist oblig. 4 76 Aandeel groote Russ. spoorweg a 236 volgefourn. 5 f 183 Weenerbank, bij Goll.en Co. 5 dilo dito 4 Mstaliek 5 40% dito 31 '5'in dito, rente Amsterdam 5 63% dito nationale 5 47% Weener-aand. a fl 500 L. 186C 5 fVll Buitenlandsch van 1853 3 46% dito vau 1856 a 1859 3 457/8 Buitenlandsch 3 49% Binnenlandsch 3 47% Buitenlandsch 3% nu 1 V# 41% Groote stukken 1 15% Stukken van L 100 1 Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van deD 14 Maart 1861. De Ned. Mudde. Oude Tarwe 1859 f Nieuwe dito i860 Afwijkende dito Z.-Zomer dito Ordinaire dito - Rogge Winter-Gerst Zomer-dito - Haver 0,00 SO,75 0,00 0,00 0,00 6,75 5,75 5,50 3,00 De Ned. Mudde. Paardeboonen 1 Witte dito Bruine dito Graauwe Erwten Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad 6,50 11,00 14,00 0,00 11,00 0,00 0,00 16,S0 0.00 dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. nan Middelburg Zondag 17, 's raorg 6 Dingsdag 19, 6 Dcnderd. 21, 7 l Pan Rotterdam I Maandag 18, 'a morg 9% I Woensdag20, 10% Vrijdag 22, 6 OuverturesMozart Romberg en Kalli- woda. Enz. volgens programma. Mede toegankelijk voor vreemdelingen (buiten de stad wonenden.) f7 uur.) De diligence zal van Zierikzee 1% unr na de afvaart der atoomboot van Rotterdam naar Middelburgen van Middel burg naar Rott. gelijk met de afvaart der atoomboot ryden dienst tusschen Goes en Rotterdam. Van GoesI Van Rotterdam Maandag 18, "*8 morg 4% J •Zaturdag 16, Woensdag 20, 6 j Dingsdag 19, -dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Rotterdam- McS di'Tfgsrliiga donderdags en latnrd. 'a.morg t.en JOL* ul s morg. yó 'smidd. 12 Vqn Vlis/Sirtjen -• dea matinflagé.woensdags en vrijdags 'smor^ ten 8 u De diligence rijdt van: Zierikzecide.s morgens.ten.9 ure^voor de afvaart van .yiissingen. naar. 11,otterdam en des middags ten 12 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingeri. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. dc Vos.

Zierikzeesche Courant | 1861 | | pagina 2