JA^ VAN REES ZOON TE ZWOLLE, 0. GEERLI1K, Advertentiën. C.BAL, J.Cz. Korte GroenendaaU, D, Zeetijdingen leurs- en Marktberigten. opruiming za' houden van alle soorten van MODE-ARTIKELEN. Vervoer-Bfidde. i laatst der vorige maand door eene zware ramp getroffen. De Donau en het meer Bratuschtus- schen welke die stad gelegen is, zijn plotseling huiten hunne oevers getreden en hebben een groot deel der stad onder water gezet. Daardoor is eene zeer groote hoeveelheid graan, hewelk in de pakhuizen opgeslagen was, verloren ge gaan, en zijn 15000 van de inwoners tot den bedelstaf gehragt. Er is eene commissie gevormd, bestaande uit den Eiurelschen en den Frauschen consul en de voornaamste kooplieden van de stad om het daardoor in nood verlteerende ge deelte der bevolking te ondersteunenzij voorzag in het onderhoud van een vijfduizend tal inwo ners, welke anders van gebrek zouden moeten omkomen. Uit Konstanlinopcl zijn horigten van :/7 Februari] ontvangen. De sultan heeft op pleglstatigc wijze don crootvizier en den mi nister van huilenlandsche zaken eeresabeis ieder ter waarde van '10,000 frs. ter hand ge steld on dien aan Fiiad-pacha toegezonden als blijken zijner tevredenheid. Het gebrek der schatkist heeft er toe genoodzaakt het cijfer iler onder de wapenen geroepen reilils op 30,0D0 te verminderen. Tien hataillons zijn tot ver sterking naar het leger in Rumelië gezonden mol hevel om alle bewegingen krachtdadig te beteugelen. Hel dagblad Courrier d'Orient berigt het afzenden van een eskader met 40OO soldaten naar de Adriatische zee en zegt dat de regering besloten heeft krachtige maatregelen ten opzigte der kustprovinciën te nemen. De handel is ten aanzien der leening meer gerust gesteld men verwacht een Engeischen commissaris als oveibrenger van finanliele voorstellen. l)e Engelsche maatschappij biedt het ontwikkelen der katoenteelt in hel geheele keizerrijk aan. Si en schrijft lan de Fonische grenzen van 9 dezer. Gisteren (vrijdag) avond heerschte le Warschau volkomene rust. Dos nachts trokken patrouilles door de stad beslaande uit 500 burgers, die elkander afwisselen. Horgen voor middag zal er in alle kerken eene treurdienst gehouden worden. Het geregtelijk onderzoek door eene gemengde commissie van Polen en Russen, onder voorzitterschap van den generaal Ziprandi wordt onpartijdig en met ijver voortge zet. Van verschillende zijden komen troepen aan. Vele vrouwen verlaten de stad en be trekken woningen in de ci'adel. Het ongeduld ziet men het antwoord des keizers op het adres le gemoet. De stad is nog in diepen rouw. De kooplieden kramen slechts rouwkleederen uit. De borkverkoopers hebben alleen zwarte ge bedenboeken voor hunne ramen te koop liggen. De gepiiotografieerde beeldtenisscn der omge komenen worden in menigte verkocht. Hun gemeenschappelijk grafis met bloemen bestrooid. FRANKRIJK. Pakijs 8 Haart. Het adres van antwoord fs gisteren door den senaat met I 20 tegen 3 stemmen goedgekeurd. Deze'laatste zitting is nog onstuimiger ge weest dan de vroegere. De' heeren senatoren slagen er niet in om hel met elkander eens te worden zelfs over de eenvoudigste queslien van het huishoudelijk reglement. Zoo had de aartsbisschop van Parijs mgr. Morlotde tribune beklommen hij werd in de rede ge vallen en er verhief zich een levendig debat waarhij allen te gelijk spraken. De heer de Ségur d'Aguesseau. Hel is schande een kardinaal het spreken te willen beletten over zulk eene questie 1 De president. Ik verzoek den heel de Ségur zich te matigen. De heer de Ségur (met groote levendigheid) lldt strijdt met alle beleefdheid 1 (teekenen van afkeuring); het is waarlijk reeds genoeg dat men heeft durven voorstellen de hoofdstad der Chris tenheid over te leveren aan den koning van Piemont. Ja, het is de schande van Frankrijk, welke men den senaat heeft durven voorstellen 1 (zich naar den stenograaf wendende) Zet dat in den Monileur (nieuwe teekenen van afkeuringen geroep lot de orde 1.Maar belet de kardina len althans niet te spreken. Prins Napoleon. Tot de orde 1 lot de orde 1 (algeroeene opschudding interpellation kruisen elkander in alle rigtingen). Eindelijk kou de kardinaal Morlot aan het woord komen hij werd op do tribune gevolgd door den heer de Soger vice-president door den heer Bardie en vervolgens door den maar schalk Canrobertdaarna door den kardinaal Maltliieu aartsbisschop van Besangott einde lijk door mgr. de Boncdd aartsbisschop van l.yon. De discussie werd gesloten over de paragraaf betreffende het pausdom. In de kerken hier te lande wordt thans een latijnsch gebed voor den paus opgezegd hetwelk eindigt met de woorden ut salcelur cum populo suo. Een plattelandspastoor wilde het oremus in bet Fransch vertalen en uitte voor zijne kudde deze dubbelzinnige woorden (er- wijl hij van den heiligen vader sprak; afin qu'il sis sauve avec son peuple Hen verzekertdal er bevel is gegeven om vijfkapitein-luitenantsen verscheidene andere marine-oflicieron alsmede officieren van ge zondheid en ambtenaren der admininistratie naar China te zenden. Er wordt ondersteld dat men eene expeditie naar Japan op het oog heeft. Onbeschrijfelijk is de indruk, in Italië door do redevoering van prins Napoleon le weeg gebragt. Haar invloed is zoo groot dat, blij kens verscheidene particuliere brieven een be langrijk gedeelte der ultra-partijdie de onvoor waardelijke verbanning van den paus en zijn hof eischic zich reeds vereenigd heeft met de door den prins voorgestelde oplossing. Gij kunt er op rekenen dal eerstdaags deze oplossing het programma der llaliaansche patriotten en mis schien van de Sardinische regering zelve zal wezen. Le Courrier du Bas Rlnn meldt uit Colmar dat aldaar eene arrestatie heeft plaats gehad die nog al opzien heeft verwekt. Twee jaren geleden was erin de lil een lijk ge vonden dat echter in zoodanigen staat van ont binding verkeerde dat men de oorzaak van den dood niet kon ontdekken en dus aan een zelfmoord toeschreefde begrafenis had derhalve plaats en niemand had eenig vermoeden van eene misdaad. Eonige dagen geleden bevond zich het dochtertje van den omgekomene in het jagthuis, I dat digi hij de woning van hare moeder is ge legen. Dat kind is ongeveer 5 jaar oud. Toen een jager binnentrad en een douden vogel op tafel wierp verschrikte het kind zeer hevig en viel flaauw. Toen zij lot haar bewustzijn was gekomen en men haar naar de oorzaak van haren schrik vraagde antwoordde zij dat de kop van den vogel evenzoo van de tafel afhing als het hoofd baars vaders nadat hare moeder hem me! een hamer had geslagen. De justitie heeft het kind ondervraagd en tengevolge van de afgelegde verklaringen is de moeder gearresteerd. De Moniteur de l' Armee deelt particuliere berigten uit beyruth mede dd. löFehr. De algemeene toestand was toenmaals nog niet ver anderd. Uc Christenen die de verder afgelegen dorpen bewonen legden groote onrust aan den dag omdat de Beduïnen der woestijn hen met eiken dag nader kwamen en hen bedreigden. Zij vreesden nieuwe onheilen tegen het voorjaar en stelden al hunne hoop op Frankrijk. Het proces der Drusen was nog niet verder gevorderd men wist niet wanneer hel vonnis zou worden uilge sproken. Een groot aantal getuigen had geen gehoor kunnen geven aan dc oproeping der ju stitie ten gevolge van den toestand der wegen die door de sneeuw waren versperd. Een ge- wigtig feil had zich geopenbaard in weerwil van de ophitsing en de intrigues der .Muzelman nen. De Christenen der verschillende secten hebben zich onder elkander vereenigd en gaan gezamenlijk op hetzelfde doel af. De meerder heid der Grieken en vooral der orthodoxe Grie ken is het met de Warotiilcn op alle punten eens geworden. Deze omstandigheid kan een geheel nieuwen slaat van zaken in den Libanon doen geboren worden en de groote mogendheden gelegenheid geven om een duurzamen toestand te vestigen. Den dag waarop dc Christenen zul len hegrijpen dat hunne eenige vijanden de .Mu zelmannen zijn en dat hun belang medebrengt eensgezind te blijven, zal de oplossing der Sy rische questie gevonden zijn. GROOT-BRITTANNiEN. Lokden, 6 Maart. Ortze voornaamste dag bladen houden zich meerder of minder uitvoerig met de Oostenrijksche staatsregeling bezig. Daily News voedt inlusschen weinig hoop op de vervulling van dien wensch en kan moeijelijk geloovcn dat de crisis bezworen zal worden, liet onheil meent dal blad door een veeljarig despotiek bewind veroorzaakt, kan dooreen keizerlijk palent niet worden goed gemaakt en eene staatsregeling op het papier bezithij den tcgenwooidigen stand van zaken de kracht niet om hel rijk te redden. I'e president Lincoln is in welstand te Washington gearriveerd. Bijzondere hier ont vangen hr.even boezemen inlusschen de vrees in dat een spoedige strijd tusscben de Noordelijke en afgescheiden staten onvermijdelijk is. Zuid- Carolina schijnt nogtans veel van zijnen invloed te hebben verloren in de afgescheiden staten schijnt evenwel de meening te hoer- schen dat de diplomatie niet zal slagen en derhalve bereidt men zich lot denvrorlog toe.. De president Lincoln zou besloten hebben al de havens der afgescheiden staten te blokkeren en de Sepa ratisten ui! de nationale vestingen te drijven die zij hemagtigd hebben. De nieuwe confederatie zouin geval van oorlog legen de dubbele krijgsmagt der Noordelijke stalen weinig hoop op goeden uitslag hebben. Aan den hekendon paardentemmer Bareij wordt in Amerika een proces aangedaan. De heer Denton Offut, in Kentuckij verklaart na melijk dat hij tien jaren geleden aan Bareij de temmingswijze heeft geleerd waarmede deze fortuin heeft gemaakt. Hij beweert wijders dal de heer Bareij zich verbonden had hem [Offut) 50 dollars te betalen telkenmale als hij aan iemand het geheim zou openbaren. De heer TL erkent dal hij die verbindlenis heeft aangegaan doch beweert dat de temmings wijze waarvan hij zich bedient, niet die is van den heer Offut. Deze laatste haalt ten bewijze een boek aan waarin hij het stelsel heeft be schreven waarvan de heer R. zich bedient. Deze heeft ruim een millioen fr. in Europa ge wonnen en die som zou nog niet voldoende zijn om den heer Offut te betalen indien deze zijn proces mogl winnen. JONGSTE TIJDINGEN Beblijn 11 Haart. Te Warschau heeft er gisteren in alle kerken eene rouwdienst plaats gehad. De beursen alle winkels waren geslo ten. De burgermilitie ten getale van 4 40 man, bewaarde dc orde zonder lusschenkomst der policie. De rust is nergens gestoord. Het antwoord uit Petersburg wordt met ongeduld verbeid. De. Notaris Mr. C. van der LEK DECLERCQzal, «v ten verzoeke en ten Huize, van CORNELIS HANSON te Noordwelle op Dingsdag den 19 Maart 18GI 's morgens om 9 urepubliek presenteren te verkoopen 5PAARDEN. 3 KALFVAARZËN 1 DRIE JARIGE-en I VIERJARIGE OS I MELK KOE 1 TWEEJARIGE VAARS 1 HOKKE- L1NG ruim 109 SCHAPEN 2 CHA1SEN 2 DRIELINGWAGENS 1 nieuwe PEEëNMO- LEN1 PEKWëTKaR en hetgeen verder zal worden te voorschijn gebragt. De Notaris J. M. BOUVIN zal op Woensdag den '20 Maart 1861 's voormiddags ten 10 ure onder Oosterland aan den Zandijk publiek presenteren te verkoopen Een partij MUTSAARD en ander HOUT. stellen hunne T li e e e bi uitmuntende door krachtcjeur en wat er houdendheid in verzegelde Pakjes van i 2'/a en 5 ons voorzien van hun— j nen Stempel, Prijs en Nummer, verkrijgbaar voor Zeeland bij f St.Romusslraat, l),"246, 7 j 450 fjerilizee. SKorteNoordstraal, E 6l Lange Delft i> I 25 Middelburg. Krommeweele L 27 j G. M. LE CO!NITRE TurfkadiNo. 22, Goes. Alwaar Prijscouranten te hekomen zijn. Heden overleed mijne hartelijk ge liefde Echtgenoot MARIA, de LIGNY, in den ouderdom van ruim 40 jaren, mij nalatende zes Kinderen te jong om hun onherstelbaar verlies te beseffen. Zierikzee, C. MAZURE, 10 Maart 1861. Rijks-Veearts. vele Vrienden buiten de Stad gelieven ook deze als bijzondere kennisgeving aan te vemen. van de afdeeling SCHOUWEN en DUIVELAND der Zeeuwsche .Maatschappij van Landbouw op Donderdag den 14 Maart e. k. des namiddags ten 12'/, ure ten Huize van J. H. Swarts te Zierikzee. Punten van Behandeling Rekening en Verantwoording over het afge- loopen jaar. Benoeming van Leden voor het Afdeelings- Bestuur. Mededeoling van hel Verslag bedoeld bij art, 27 der Statuten. Ingekomen stukken enz. Zierikzee 12 Maart 1861 De Secretaris der Afdeeling voornoemd H. G. MULOCK HOUWER. Burgemeester en Wethouders van Ouwerkerk zullen op Dingsdag den 26 Maart 1861 des namiddags ten 4 ure, over gaan lol de openbare Aanbesteding van eenige le doeno HERSTELLINGEN aan den TOREN der Gemeente, waarvan het lieslek zal Ier visie liggen in de Gemeente Kamer aldaar. De aanwijzing in loco zal geschieden op Maandag den 25 Haart 1861 des voormiddags ten 10 ure, door W. P. BROUWER Hz. Mr. Timmerman en Molenmaker te Nieuwerkerk in Duiveland bij wien inmiddels nadere infortnalien te bekomen zijn. J.b van der HAVE Burgemeester. J.s VERSTRAATE Wethouder. DEK EFFECTEN TE den 11 Maart 1861 AMSTERDAM* ilnsland berigt bij dezedat zij van 11 tot 16 dezer Portugal Spanje Ecuador Werkelijke Schuld 2'/a pet. S3'8 dito dito 3 76'/, dito dito 4 99 Amortis. syndic. 3 S 93q4 bij Hope 1798/1816 5 102'/. dito 1828/1829 5 lOt',, bij Stieglitz. ode leen. 5 dito 6de leen. 1855 5 93V, Leeuing 1S">9 3 393,4 Jjeening 1860 4 Va S9V,„ dito 4 74% bij Hope 4 743/4 Oert. van ass. 6 Poolsche schatkist oblig. 4 76 Aandeel groote Russ. spoorweg a 236 volgefourn. 3 f 1843/4 Wecncrbank, bij Goll.en Co. 5 tliio dito 4 49'/, Metaiiek 5 4l'/„ dito 2Da -iilu dito, rente Amsterdam 5 843/4 dito natiouale 5 48 14 Weener-aand. tl 500 L. 1860 5 f Buitenlandsch van 1853 3 46'/,, di'o van 1836 a 1859 3 46 Buiten la.iuïsch 3 49 Binnenhui,Uch 3 17'/, BuitenlainUeh 3% nu 41 "14 Groote stukken 1 It's Stukken van L 100 1 BOTTERDAM, 11 Maart 1861 TARWE. Nieuwe Zeeuws. Vlaamschen Overmaasche bragt lieden voor bruikbare kwaliteit gemakkelijk vorige prij zen op; goede en puike f 10,50 a f 11,30; mindere fS,50 a f 10 25. ROGGE, Vlaams, en Overmaasche, veel ter markt met ongenegen koopers f 5,75 a f7,25 GERSTals vo ren- Winter fo a f6,30; Zomer f 5 a f6. HAVER, korte f3 20 a f5 ,- dito lange f 2,20 a f3,90. ERWTEN, f7,50 a f,12,50; sroote dito f8 a f 13 PAARDENBOONEN f 5 a f 7,75. dienst tusschei) Middelburg en Rotterdam. min Middelburg Rotterdam. Dcnderd. 14, 's morg 6 u Woensdagl3, 'smorg. 93-4 Zondag 17, 6 I VrÜdat? 15> y3^4 Dingsdag 19, 0 Maandag 18, 93'4 De 1 iligeuee zal van Zierikzee 1 V2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburgen van Middel burg naar Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot rijden dienst lusschen Goes cn Rotterdam. Fan Goesj Van Rotterdam Woensdag 13, 's morg 4 l/a I Douderdag 14, 's morg. 8 Vrijdag 15, 4'/2 J Zaturdag 16, 93'4 dienst tusscben Vlissingen en Rotterdam. Brouwershaven Gearriveerd 9 Maart. Maria AnnaJ. I). van Monnom Batavia, Rotterdam. 9 Stad Dordrecht,1. H. Sluit, Dordrecht Londengenoemden bodem is on- middelijk naar zee gestoomd. L Fan Rotterdam ■les dirtgsdags donderdags en uaUird. 'smorg ten 10!/d u Van Vlissingen des maandags, woensdags en vrijdags 'smorg. ten 8 u De diligence zal van Zierikzee 1 uren na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Vlissingen en van Vlissingen naar Rotterdam 1 uur na de afvaart der stoomboot rijden. Ter Stads-ürukkerij van de Erven A. de 4 es.

Zierikzeesche Courant | 1861 | | pagina 2