N°. 21. oensdag 13 Maar! 1861 WOENSDAG ZATURDAG. Besturen en Administratie» Aanbesteding. Birinenlandsche Tijdingen. Buitenlandsche Tijdingen ABONNEMEN T S-P R IJS. Per drie maanden f •2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags te voren, voor 10 ure 'smorgens. VERSCHIJNT: P RIJ S DER ADVERTENT IE N. Gewone 12'/, cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- er. Doodberigten tan 16 regels af\, behalve lielZegelregl. Soirée Dèclamatoire et AMusicale voor- de .4ruien. Met groot genoegen kunnen wij meiden dat 1 1 1_ de Soiréo Déqlamatoire et Musicale door het geachte gezelschap E. N. Z. K.onder mede werking van het muziekgezelschap onder directie van den heer C. Eisner, eerelid van eerstge noemd gezelschap gegeven ten voordeele der armenmet den gelukkigsten uitslag is bekroond. De voorgedragen dichtstukken bestonden in: Elegie bij een spelend kind, van B. ter Daar; Eduard III voor Calais, van de Buil; Grietje's verzuchting van W. J. van Zeggelen Francesca di Riminivan H. J. SchimmelBetrachting van Louw den timmerman ,van W. J. van Zeggelen Albrecht Beijling van Helmers; De gevaarlijke Barbier van J. J. A. Goeverneur; De Wraak van Tollens; „Alsge 't maar weetmeneer van V7—s. Ieder welke deze dichtstukken kentzal al was hij ook niet op de soiree tegenwoordig, heseffen dat er velerlei genot werd gesmaakt meer daar de uitvoering zeer verdienstelijk was. 1de voordragten werden alleraangenaamst afgewisseld door toepasselijke muziek. Het zeer talrijk publiek gaf gedurig door luide toojuichin- |èn zijn bijval te kennen. Deze avond heeft Veder een klaar bewijs geleverd dat de decla matie eene kunst is, welker beoefening eer en aanmoediging verdienteene kunstdie een waardige plaats op het gebied van het Schoone en Goede mag innemen. Lof en dank worde daarom gaarne gebragt aan het geachte gezel schap E. N. Z. IC., lof en flank ook aan detoon- kunstenaren en aan hunnen directeur die gaarne weder medewerkten, om deze soiree op te luis teren. Wel verdiend was ook de hulde en dank die in naam der armen in eenige dichtregelen werd gebragt. De opbrengst voor de armen heeft netto bedragen ƒ145.24. Moge bij een vol- Ö1 gend wintersaizoen bet gezelschap E. N. Z. LC. ons weder op een dergelijke soiree vergasten. Moge de edele kunst der declamatie hier steeds veie gelukkige beoefenaars vinden. KENNISGEVING. De Commissaris des Konings in de provincie Zeeland, maakt bekend, dat, volgens het daartoe door lieeren Gedeputeerde Staten van deze pro vincie genomen besluit dejagt op Houtsnippen en Waterwild op den 31 Maart, doch die op Watersnippen op den 15 April van dit jaar zal zijn gesloten; i*2. het weispel van kwartekn alleen van den 1 Mei tot en met den 15 Julij dezes jaars zal geoorloofd zijn; 3. de Visscherij van den 15 Maart tot en met den 15 April 1851 zal gesloten wezen; en eindelijk 4. dat gedurende den gesloten vischtijd het visschen van palingdoch alleen met aalkorven van wisschen of teenen gevlochtenzal mo gen plaats hebben. Deze kennisgeving zal in het Provinciaalblad geplaatst, en zullen afdrukken in plano aan de gemeentebesturen ter aanplakking gezonden wórden- Middelburg, den 4 Maart 1861. De Commissaris des Konings voornoemd, R. W. v. LIJNDEN. Burgf.mbestkr en Wethouders van Zic- rikzee zijn voornemens op Woensdag den 27 dezer maand, des middags, ten Raadlmize, in het openbaaraan den minsten inschrijver aan te besteden; Het verhoogen vast eest gedeelte van den OosthavendiJIete begin nen aan de vorige vevhooging en die voort te metten tot aan de Hout' loods over eene lengte van onge veer 561 ellen met grond uit de oevers van de Haven of de daar nevens gelegene Slootvol gens Bestek en Voorwaarden waarvan exem plaren verkrijgbaar zijn ter Secretarie, van den 15 dezer af aan; terwijl de aanwijzing op het werk geschieden zal door den Gemeente- Bouwmeester, op Maandag den 18 dezer maand, des namiddags drie ure. Zierikzee, 6 Maart 1861. li. C. CAU, Voorzitter JI». N. F li M Eli 1 NS, Secetaris. Watersnood. Bij den Voorzitter der Commissie voor den Watersnood alhier, is gestort door den heer P. de Braai, Jz., eene som van 100,00 als tweede gedeelte der opbrengst van z. ed. dichtstuk „Nacht der el lende en morgen der redding" uit gegeven bij den boekhandelaar S. Ochtman. Zijnde alsnu met het vorige opge- gevene bedrag van- 4398,345 Totaal ontvangen 4498,34® Zierikzee 11 Maart 1861. De Commissie voornoemd B. C. CAU, Voorzitter. A. A.MES, Gz.Secretaris. Vrij van zegel ingevolge Kon. besluit van 19 Jan 18(51 no. 47. De Sub-Commissie voorde Algemeene Verloting van voorwerpen van kunst en smaak te 's Gravenhage t en behoeve der noodlijdenden door den Watersnood noodigt allen die door bet inzenden van prijzen tot deze zaak het hunne zouden willen bijdragen deze vóór of op den 25 Maart e. k. bij hen te willen inzenden. Zierikzee, 12 Maart 1861. De Sub-Commissie voornoemd Mr. B C. CAU. Mr. C. J. FOKKER. Jhr. J. L. de JONGE. Mr. J. P. N. ER ME RINS. Zierikzee, 12 Maart. De verloting, welke onlangs Ion behoeve der armen dezer stad heeft plaals gehad is door ruirne deelneming begun stigd en beefl de aanzienlijke som van f347,95 zuiver opgebragt. Dank zij loegebragt aan allen welke de directie in hare pogingen zoo mildelijk hebben willen ondersteunen. Men schrijft uit Middelburg het volgende Wij vernemen dat het comité voor het in Junjj dezes jaars alhier te honden zesde Zeeuwsch Muziekfeest er in geslaagd is om van de vol gende personen toezegging te ontvangen tot ver vulling der solo-partijen in de onderscheidene uit te voerene nommersals mevrouw Offermans- van Hove, te Amsterdam, sopraande heer C. Gübbels te Aarweiler, tenorterwijl eene verdienstelijke dilettante mevrouw J, van de Graft-Hisser alhier, welwillend de alt-partij heeft op zich genomen. Door Z. M. is vergunning verleend tot de uitgifte van nog vijftig duizend loten der alge meene verloting ten voordeele der ongelukkigen door den watersnood zoo dat het getal loten gebragt zal worden óp 150,000. Voortdurend berigten de dagbladen de inzen ding van belangrijke prijzen voor die verloting waardoor zich de leden van het koninklijk huis ook hebben onderscheiden. Rlijkens Je opgavci. tof dusverre bij het departement van binnenlamlsche zaken ingekomen heeft de algemeene kollekte ten behoeve der ongelukkigen dtmr den jongsten watersnood, wien het ontbreekt aan eigen middelen tot herstel van hun verlies of voorziening in hunne behoeften, op den 19 Februarij ;8Gl gedaan opgebragt; Bijdragen van 7. M. den Koning H, VI. de Koningin Z K. TT. den prins van Oranje H M. de Koningin-moeder HH. KK. HH. prins en prinses Hendrik HH. KK. HH prins en prinses Frederik H, M. de Koningin van Zweden f 40,000,00 3 ,0' 0,00 5.000,00 5,000,00 2,000,00 in, oi to, t;o 3,00(1,00 Voorts in de provinciën Noord-Braband (Gelderland Zuid-Holland Noord-Holland Zeeland Utrecht Friesland Overijssel Groningen Drenthe Limburg Wijders is bij voormeld departement regt- streeks ontvangen bepaaldelijk om bij tie opbrengst der algemeene kollekte te worden gevoegd .- Van AA— f-Z te Harlingen van de zangrereeniging door oefening hooger, te Capelle op den JJsselopbrengst eener door haar op den 19 Februarij 1861 gegeven uitvoering f (58,000,00 - 35,772,27s 75,070,02® - 19(>, 752,21s - 158,989,64 - 27,600.12 - 5(5,031.28® - 47,71'2,59s - 3 ',779,15 37,719,55s - 13,347,82s - 14,407,18 100,30 Tc zomen f 758,977,16s Daarvan i< echter niet voorde nood lijden den in het algemeen maar met bepaalde be stemmingen gegeven. - 163,145 Zoodat de kollekte voor de noodlijdenden in het algemeen heeft opgebragt f 758,814,02 Ongerekend nog eenige nog niet te gelde gemaakte vreemde, oude en niet gangbare geldstukken voorwerpen van goud en zilver, kleed i ngstotFeu enz. (Stasts-Cournnt). Van eene gewoonlijk goed ondorrigte zijde wordt medegedeeld dat de komst van Z, M. Ie Amsterdam op den 9 April e. k. is vast gesteld. Verder wordt vernomen dat de ko ninklijke stoet bij die gelegenheid den weg langs de Keizersgracht zal nemen [A. C Men schrijft uit Amsterdam van 8 dezer. Gisteren vierde de heer L. F. JRoser.veldt in hel Theatre Francais zijne vijftigjarige tooneel- dienst waai bij de jubilaris nog met jeugdig vuur de hoofdrollen vervulde. Hij werd door hel vrij talrijk opgekomen publiek daverend toe gejuicht en onderscheidene tnalen teruggeroepen. lie drie Maleijers Siding Serung Kasidin en Pa Seno onlangs uit de gevangenis ontsla gen zijn op Zr. .Vis. stoomschip Amsterdam naar lava vertrokken. Dewijl thans in winkels, bij het koopen van kleinigheden coupons in betaling worden gegeven van actiën in de bank der Vereenigde Stalen van Amerika te Philadelphia inge schreven ten name van het kantoor van admini stratie onder directie van Hope en Co.Ket- wich en Voomhergh en de wed. W. Borslii welke gcene waarde meer hebben meent men het publiek daarop opmerkzaam te moeten maken ten einde niet bedrogen te worden Men schrijft uit l'ernis van 9 dezer. Men verkeert s lert eentgi» dazjeiuziygZnge- rustheid over het lot van een nchTta'l pèrVnrim die met een bezaanschuit voor veertien dagen ter scholvisscherij zijn uitgezeild en waarvan men niets heeft vernomen dan een onzeker berigt dat het vaartuig mastelons in zee was gezien. Te Arnhem 'ijntvvee persunen in hechtenis genomen die een ruit insloegen en een paar schoenen ontvreemden rnn niet meer naar dn Kolonie van Weldadigheid te worden gevoerd van waar de een reeds 4 en dn ander 9 maal was ontvlugt. De kantonregter te boenen waarschuwt tegen een onbekend persoon van gewone lengte, met zwart haaf en zwarten haard blozend van kleur en dragende een korten horigen mantel mei korten rooden ruil gevoerd, welke omstreeks den 11 Februarij jl. in de buitenbuurt der ge meente Mijdrecht is rondgegaan voorgevende loten te hebben voor de ophanden zijnde loterij onder bescherming van M. den koning te 's Gravenhage opgerigt en die tegen f 7 bij hem verkrijgbaar waren. Daar het hem echter niet gelukte zoodanig lot te verkoopen gaf hij Ie kennen toch een vast loon Ie hebben terwij1 hij bij het aanbieden papieren vertoonde die hij echter niet uit zijne handen gaf, doch waar uit hij onder anderen voorlas, dat men altijd een prijs trok en niet meer dan 1G stuivers ver liezen kon. Van Mijdrecht zou hij gegaan zijn naar Uithoorn verder heeft men echter zijn spoor niet kunnen volgen. Op 20 Februarij jl. vervoegde zich ten huize van den burgemeester der gemeente Hummelo en Keppel een vreemd manspersoon die zich doofstom houdende eenige liedjes of planeten vertoonde, en tevens aan gcmelden burgemeester overhandigde een bedelbrief. Pinnen's huis gelaten en hoorende dat de veld wachter ontboden werd, heeft hij zich met ge weld verwijderd en den burgemeester die hem wilde vasthouden ergerlijk mishandeld op verzoek van zijn ed. achtb. achtervolgd door een paar boerenknechts heeft hij ook dezen op zijne vlugt onbeschoft van zich gestooten en geslagen, en zelfs met het ontbloote mes gedreigd. Uil onmiddelijk ingewonnen berigten is deze gevaar lijke landlooper gebleken te zijn Lodewijk Sleurink, vroeger gesignaleerd als verdacht van diefstal te Arnhem en als ontvlugle bedelaars kolonist, in het laatst van IS58 moet hij zich op voorschre ven wijze onder verzwarende omstandigheden, hebben schuldig gemaakt aan bedelarij te Culem- horg ter zake waarvan hij hij vonnis van 16 December van dat jaar door de arrondisse- ments-regtbank Ie Tiel werd veroordeeld lot 8 maanden cellulaire gevangenisstraf en overbren ging naar een bedelaars-gesticht. Thans zou hij in het bezit zijn van een pas of ander dour de policie afgegeven bewijs ten name van Jan van den Berg tevens vermoedt men dat hijter voorkoming van herkenning zijn ringbaard zal hebben afgeschoren en zich in gezelschap be vinden eener jeugdige rijzige en pokdalige vrouw, genaamd Elizabeth \leerlen. Men schrijft uil Nieuwc-Diep van 7 dezer. Heden namiddag is door do stoomboot Texel hier binnengebragt eene sloep of barkas, waarin zich de lijken van twee schepelingen bevonden. De sloep van buiten wil en van binnen rood geschilderd, was van spiegel en doften be roofd zoodat men bij gebrek aan eenige aan wijzing of teekenen moeijelijk de herkomst van dat vaartuig zal kunnen nagaan. l)e kleederen van een der lijken waren gemerkt 11 met een anker er onder. ----- DUITSGHL AND. Weenen 5 Maart. De stad Galacz, is iu liet

Zierikzeesche Courant | 1861 | | pagina 1