fl°. 20. Zatui'dag 9 Maart 1861 WOENSDAG ZATURDAG. Besturen en Administratie!) Aanbesteding. Binnenlandsche Tijdingen. Buitenlandsche Tijdingen A BO N N E ME N TS-P RIJS. Per drie maanden 2,00. Franco per post 2,25. Inzendingder Advert.daagste voren, voor 10 ure 'morgens. VERS CR1JNT-. P RIJ S DER ADVERTENT JE N. Gewonel'2'I, cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberiglen van 16 regels a f\ behalve lielZegelregl. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee, brengen ter kennis van de ingezetenen dat het kohier der belatting op de honden in deze ge meente over het loopende dienstjaar, op heden voorloopig is vastgesteld, en van den 11 dezer S maand, gedurende 14 dagen, ter Secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing zal liggen ingevolge de wet. Zierikzee den 6 Maart 1861. B. C. CAU Voorzitter. J. P. N. ERMERINS Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Zie rikzee zijn voornemens op Woensdag den 27 dezer maand, des middags, ten Raadhuize, in het openhaaraan den minsten inschrijver aan te besteden: Het verhoo gen van een gedeelte van den Oosthavendijk te begin nen aan de vorige verhooging en die voort te setten tot aan de Hout- loods over eene lengte van onge veer (*61 ellen met grond uil de oevers van de Haven of de daar nevens gelegene Slootvol gens Bestek en Voorwaarden waarvan exem plaren verkrijgbaar zijn ter Secretarie, van den 15 dezer af aan terwijl de aanwijzing op het werk geschieden zal door den Gemeente- Bouwmeester, op Maandag den 18 dezer maand, des namiddags drie ure. Zierikzee, 6 Maart 1861 - B. C. CAU, Voorzitter. J. P. N. ERMERINS, Secretaris. Watersnood. Bij de Commissie voor den Watersnood alhier is nog ingekomen Gestortbijden Voorzitter, door tusschenkomst van jhr. J. L. de Jonge Van de schoolkinder. te Serooskerke Gestort bij den Secretaris door tusschenkomst van J. B. Haze, geb. Roche Brunevan de naaischool te Oosterland Maakt met het vroeger opgegevene - 4389,98° Een totaal bedrag van 4398,34" Zierikzee 7 Maart 1861. De Commissie voornoemd B. C. CAU, Voorzitter. A. A. MES, Gz., Secretaris. 0,50 4,86 3,00 Zierikzee, 7 Maart. Bij de heden alhier ge houden paardenmarkt zijn van wege de sociëteit vTol Nut en Genoegenaan de navolgende landbouwers prijzen en premien toegekend voor de schoonst gekeurde paarden te we ten voor het schoonst gekeurde 5jarig, mer- 5paard, aan W. ten Haaf te Zierikzee, de prijs van f 6 en aan G. van der Cingelte Kerkwcrvc de premie van ƒ3 voor hel schoonst gekeurde 2jarig merriepaard aan B.G. van der Havete Ouwerkerk de prijs van <S voor den best gekeurden Sjarigcn hengst aan J. de Vlie ger Jz. te Noordgouwe de prijs van 5 voor bet schoonst gekeurde Ajarig ruinpaard, aan J. de Vlieger Jz.Ie Noordgouwe, de prijs van ƒ3 voor hel schoonst gekeurde 3jarig ruin- paard aan J. de VliegerPz. Ie Zierikzee de prijs van ƒ3; voor hel schoonst gekeurde merrie veulen aan G. vcm der Cmgelte Kerkwcrvc de prijs van 3; en voor hel schoonst gekeurde hengst-veuleu aan F. Lemsonte Bruinisse, de prijs van ƒ3. Namens de ge meente Zierikzee was uitgeloofd voor hel schoonst gekeurde Ijarig merrie akkerpaard de prijs van 15 welke is behaald door G. van der Cingel te Kerkwervc en voor het schoonst gekeurde djarig merrie-akkerpaard de prijs van ƒ10, behaald door J. l.ievense Ie Nieuwerkerk. Van wege de Zecuwsche maatschappij van landbouw en veeteelt afdeeling Schouwen en Duiveland, werden als premien uitgeloofd voor hel best ge keurde 4jarig merriepaard volgende op dat hetwelk den door de gemeente uitgeloofden prijs heefl behaald aan B. G van der Have te Ouwerkerk 6 idem voer het daaraanvolgende driejarig merriepaard aan P. GerardsIe Zie rikzee, 4; het aangevoerd getal paarden was over het algemeen schoon 1p noemen. In den namiddag werd er mast geklommen waarvoor doelmatige prijzen waren uitgeloofd. He avond werd door de leden van genoemde sociiteit gcnoegelijk hij den socieleilhouder D. D. Scliock (in de sociëteit Sl. Sebastiaan) doorge- braglalwaar de uitreiking der prijzen en pre mien plaats iiail. Men schrijft uil Nijmegen van 3 dezer. Aangaande hel vroeger vermelde kind Johanna van Beek oud 2 jaar, een allerliefst meisje, dal zeven nachten en zes dagen opeen stuk dak en ijsschol gedreven heefl verneemt uien dat hare voetjes zijn bevroren zoodal zij steeds op stoelen ligt doelt overigens is zij gezond en men haii alle hoop dat de voetjes goed te regt zouden komen. Dal kind heeft vader moeder, broertjes en zusje alsook de meid zien ver drinken door liet instorten van bet huis. Zij heeft volgens haar zeggen den meesten tijd geslapen of in flaauwte gelegen. Zij wordt thans goed verpleegd bij hare grootouders Ie Leeuwen, eene welgestelde familie. Uit de overstroomde streken meldt men dat het nu hel water grootendeels weg is blijktboe groot tie aangerigte verwoesting is. Mei aantal vernielde woningen op te geven is niet te doen van de .Molenstraat te Leeuwen uit 3() ferme huizen bestaande, is niets te vin den. Het houw en weiland zal door hel ach tergebleven slib meestal veel winnen veel zand is er niet hinnengespoeld. .Men schrijft uil Delft van 4 dezer. LI. donderdag avond is het gewigl van het klokken- speelweik in den nieuwen kerktoren ter zwaarte van 750 Ned. ponden door hel breken van het louw waaraan het bevestigd is naar beneden gestort en is na do< r twee zolders te zijn gevallen in het voorportaal onder den toren tot op eene diepte van ongeveer I el in den grond geboord. Gelukkig is hierdoor, behalve de aangerigte schade geen ander on geluk veroorzaakt. Voor hel provinciaal gereglshof in Zuid- Holland stond den 5 dezer te regt Pieter Mos een schoolknaap van 12 jaren gewoond hebbende te Hellevoelsluis beschuldigd van diefstal, gepleegd op den la December II. te Hellevoelsluis bij insluiping in een winkel. Dit is reeds de tweede maal dal deze knaap zich aan dergelijke daad schuldig heeft gemaakt. Heeds eenmaal in 1859 was hij veroordeeld tot drie jaren gevangenis. Op de aan hem gerigte vra gen antwoordde de knaap dal hij het stelen niet meer kon nalaten. Door de Tijd wordt medegedeeld dat de milde gift door den paus voor de watersnood- lijdenden in Nederland afgezonden, veel indruk heeft gemaakt op Z. M. den koning, zooals blijkt uit een eigenhandige» bVicf door den koning aan den paus gerigi tot dankzegging voor de werk- dadige deelneming van Z.lt. in de rampen, welke ons vaderland gelrolTen hebben Men schrijft uit Rosendaal van 3 dezer. Men was heden morgen aan het station van den spoorweg niet weinig verbaasd toen men een wagon met stukgoederen ter waarde van 1000 a 1200 geladen die op hel plein over nacht had vermiste, niettegenstaande zij ge durende den nacht door twee rijksambtenaren en een beambte van den spoorweg bewaakt was. Natuurlijk dacht ieder dat deze personen in plaats van te waken den nacht slapende had den doorgebragl doch uit het door hen inge diend rapport blijkt het tegendeel en wordt hel duidelijk dat dit verdwijnen aan den storm is toe te schrijven. Men der ambtenaren zag na melijk (volgens hel rapport) den wagon door den wind in beweging gebragt waarop hij da delijk zijne makkers riep om den vlugteling te arresteren deze stoorde zich daar echter niet aan en zette zijnen logt naar den Moerdijk voort, lot Oudenbosch vervolgd dooreen der commie zen wien hel echter niet gelukte den wagon in te halen. Bij Zevenbergen de spoorwegbrug open vindende viel de wagon in de rivieren heden morgen word hij met geheel bedorven la ding teruggevonden Men kan zich eeuigzins een denkbeeld maken van de kracht die de storm had en de verbazende snelheid die hij een oogenblik aan den wagon heeft moeten ge ven als men aanneemt dal drie mannen niet hij magie waren den wagon hij het beginnen van zijne reis tegen (e houdenniettegenstaande hij vóór van het stationsplein te zijn, nog twee wis selsporen moest passeren. Men schrijft uit Arnhem van 5 dezer. Gisteren avond omstreeks half negen ure gebeurde alhier hel volgende Men boerenknecht op een uur afslands van de stad wonende kwam met een kruiwagen waarop eenige ongebakken brooden lagen, over tien Ouden Boosettdaalschen weg. Op ongeveer een half uur afslands op een eenzame plaats gekomen kwam een man van achter een hoorn knoopte een gesprek aan en verklaarde dat hij die brooden hebben moest. Onze boerenknaap had niet veel lust die af (e geven, en beduidde den liefhebber van annexeren, dat zulks niet makkelijk zou gaan dit scheen hij echter niet te kunnen hegrijpen en bleef steeds bij den kruiwagen tot dal hij op een onver- wacht oogenblik den jongeling aangreep achterover onder den ki uiwagen wierp en hein, die zich niet koude verdedigen als zijnde in zijn draagzeel verward de keel trachtte digt te snoeren Toen gaf de boer te kennen dal hij de brooden nemen kon wanneer hij bem slechts het leven wilde laten. Onze klant liet zich geen tweemaal zeggen liet den jongen opslaan en zich los maken en bukte zich om de brooden in zijne armen op te nemen op dat oogenblik gafde boerenknaap hem een gehuchten vuistslag op hel hoofd zoodat hij bewusteloos nederzeeg en maakte zich toen uit de voeten latende de roover voor dood achter, liet is echter niet mogelijk geweest heui toen er hulp opdaagde, terug te vinden. Aan het kantoor van in- en uitgaande regten te Selzaete is eene belangrijke aanhaling geschied, de commiezen namelijk vonden in een schip, uit Nederland komende eene groote hoe veelheid wollen goederenwelke onder haard- asch waren geborgen. Zij worden geschat op 8000 fr. en het bedrag der regten op 4000 fr zoodat de onderneming ware zij gelukt, zee voordeelig zou zijn geweest. DUITSCHLAND. Volgens een brief uit Weenen aan de Koln. Zcitung zou Victor Emanuel de vriendschap en ondersteuning van Rusland gekocht hebben door afstand te doen van eene haven in Zuid- Ilalië ten behoeve der Russische marine. Ofschoon uil zijne schoone hoofdstad ver dreven is de groothertog van Toskane nogtans weder aan het hoofd van een bestuur geplaatst eo wel door de vrije verkiezing der burgers van Schlackcnwerlb een stadje met 1800 inwoners nabij Karlsbad in Boheme die Item lot hunnen eersten burgemeester benoemd en hunne vrengde over het aannemen van die betrekking door het houden van een optogt hij fakkellicht aan den dag gelegd hebben. De Donau V.eitung klaagt over de woelingen der Piemontezen in Venetie niet alleen onder de ambtenaren die zij aansporen in geval van oorlog gezamcntliik hun ontslag te nemen maar ook onder de soldaten. Aan vorst Liechtenstein den in Hongarije bevel voerenden generaal is naar verzekerd wordt, de door hem gevraagde versterking van de onder zijne hevelen slaande troepen ingewil ligd en bem des noodig ook volmagt lot het in slaat van beleg stellen der vestingen Arad, Temesvar Peterwardein en Komorn verleend. Volgens eensluidende mededeelingcn en brieven uit Warschau is de Russische generaal Zabalkog die bij de ongeregeldheden aan de troepen hevel heeft gegeven om op het volk (e schieten voor een krijgsraad geroepen. Ook is de directeur van policie van zijne betrekking ontheven terwijl prins Gortschakoff uil St. Pe tersburg bevel heeft ontvangen een gestreng on derzoek in Ie stellen naar de houding der mili taire magt. Mevr. Ristori vervult thans gastrollen te Moskou, waar hare zuivere inkomsten reeds op tusschen de 40 en 59,000 francs geschat wor den. Ter harer eere heefl vorst Joussougow een magnaat van onberekenbare» rijkdom die eene muziekkapel geheel voor eigen rekening bekostigtonlangs een schitterend feest ge geven. Van de Poolscbe grenzen wordt gemeld dat de gezamenlijke adels-maarschalken van Polen hun ontslag hebben genomen. Dit voorbeeld is gevolgd door alle andere Polen die in dienst zijn van Kussen. FRANK.RIJ K. Parijs, 5 Maart. De Moniteur beval een rapport van den minister van justitie aan den keizer betreffende de zaak van den heer Mirés. Daarin wordt gewezen op de deswege ver spreide geruchten volgens welke de heer Mirés door eene verdachte grootmoedigheid, zich be schermers zou hebben weten te verschaffen dio magtig genoeg zouden zijn om hem aan de straf fen der wet te onttrekken, liet kwaad zou zoo algemeen zoo groot zijn datten einde de schuldigen te redden het gouvernement zou besloten hebben de zaak te smoren omdat het liever een schandaal wilde vermijden waarvan de uitkomsten onberekenbaar waren dan zoo danige aaneenschakeling van bedrog openbaar te maken. Deze beweringen raken in zoo hoogc mate d e eer der justitie dat de minister het noodig oor deelt, ze aan Z. M. kenbaar temaken. Hij constateertdat ieder in Frankrijk de onkreuk baarheid en de eer der justitie erkenten ver-

Zierikzeesche Courant | 1861 | | pagina 1