JA'S VAN REES ZOON TE ZWOLLE, Advertentiën. C. BAL, J.Cz. Korte Groenend..!D. Een Vierriemssloep IJPEN BOOJIEA, lïeurs- en Sïarktberigten. Vervoer-Middelen. J' tt u: fa. z< w kt D Wl de tr< fan rel „A »y FRANKRIJK. Parijs, 7 Februarij. Hel groole nieuws van den dag is het aannemen van hcl amendemenl des Itecron von Vincke op bel adres van a.itwoord door de Pruissische kamer van afgevaardigden waarin gezegd wordt dat «hetnoch in het belang van Pruissen noch in dal van Duilschland is om zich te verzetten legen de vooruitgaande vestiging van Italië." De indruk hierdoor te Parijs te weeggebragt, is best zaaien te vallen in het oordeel, door aide Parijsche avondbladen ge veld dat namelijk de zaak der Italiaansche een heid van geluk mag spreken. Immers na de zoo uitdrukkelijke verklaringen van den keizer en de koningin van Engeland heeft deze slem ming der Pruissische kamer een geheel nieuwe kracht bijgezel aan die zaak, in zoo verre als daardoor wordt verkondigd dat een gedeelte van Duilschland legen de plannen van Oostenrijk ge stemd is. De scheuring tusschen de tweeërlei Duitsche staatkunde is zeer duidelijk merkbaar en na zulk eene stemming kan men niet aanne men, dal wanneer de oorlog op nieuw mngt uitbreken Pruissen zich aan de zijde van Oostenrijk zou kunnen scharen. Omtrent den toestand van de Fransche bank luiden de beriglen zeer gunstig hetgeen ter beurze aanleiding heeft gegeven tot eene vrij belangrijke rijzing der fondsen, liet is niet onopgemerkt gebleven dat heden door bel huis HolHschild gretig en legen zeer verhoogde prij zen Napelsche effecten zijn aangekocht. In JSlïO is Ie Parijs aan vrouwen en kin- derkleederen vervaardigd voor eene waarde van 8,5(10,frs. de modisten hebben aan alle datnes der wereld voor 35 millioett frs. aan mutsen en hoeden geleverd. In 1859 werden in Frankrijk 355,721,429 kilogrammes tleesch verbruikt zijnde gemid deld 53,42 kilo per hoofd. Een vicaris van Sainl-Uoch deabl Bernard, was lol universeel erfgenaam benoemd van eene weduwe Ferdelol die hem 12,ODD francs rente achterliet. De regtmaligc erfgenamen be hoeftige lieden hadden daartegen geprotesteerd en de klagt ingeleverd dat de abt Bernard wegge jaagd van Saint-Uoch in gemeenschap met de weduwe Verdelot had geleefd en van zijne gods dienstige overmai>l gebruik bad gemaakt om baar te bewegen tot de onterving harer familie. Het bof heeft den geschorsten priester veroor deeld en hem de inbezitneming van de erfenis ontzegd, liet proces heeft veel opspraak gewekt in tie reglerlijke en geestelijke kringen. Aan boord van een der stoomschepen die tusschen Italië en Zuid-Frankrijk dienst doen is een verschrikkelijke moord gepleegd. Na aankomst in de haven la Jolicllc bleven nog slechts twee personen op het schip nl. een die een nog onafgehaalden geldzak met 145,0311 fr. moest bewaken en de bootsman de hoofden waren bun bijna afgesneden tie moordenaars hebben echter de bergplaats van den buidel niet kunnen ontdekken. De generaal Sirlori een der aanvoerders van Garibaldi's leser heeft bij eene te Napels den -bisten I a tl via rij jl. uitgevaardigde dagorder afscheid van zijne strijdmakkers geno non en ben daarin Vermaant! om zich voor eenen nieu wen ttn nog zwaarderen strijd gereed le houden. Hel officiële dagblad van Turijn deelt de navolgende depêche mede uil .Viola di Gaeta dd. 8 dezer. De belegerden hebben aanvraag gedaan om eene verlenging voorden tijd van 12 uren van den termijn lol schorsing der vijandelijkheden ten einde de levenden en de lijken die onder de puinltoopen der verwoeste courline bedolven lagen daaruit te balen. Generaal Cialdini beeft dit toegestaan en niet alleen linnen en andere benoodigdheden ten be hoeve der zieken en gekwetsten naar de vesting gezonden maar ook aangeboden om 400 zieken en gewonden van de belegerden in zijne hospitalen op te nemen en te verplegen uil aanmerking dat de manschappen in de vesting wel geene genoegzame verpleging zouden kun nen genieten of dat er althans in de hospitalen aldaar geene v oldoende ruimte voor een groot aantal zieken zou zijn Ten gevolge van dit aanbod bad hij reeds 2 stoomschepen naar de vesting gezondenom voorloopig 200 man af le balen toen bet hem bleek dat de belegerden de voorwaarden van den lijdelijken wapenstilstand baddert gcschon den door namelijk de schade le herstellen die door het geschut der belegeraars aan du walleu was loegebragt. üm die reden beeft hij oogen- blikkelijk alle onderhandelingen met de beleger den afgebroken met de nadrukkelijke verkla ring. dal zij op geene enkele concessie uteer behoefden te rekenen en dat het vuur morgen zal herval worden. Te Home neemt de opgewondenheid steeds toe. De manifestation der Universiteit zijn we der begonnen en alleen de gewapende magt kan ze onderdrukken. De studenten zijn verdeeld in twee kampen de Bianchi en de Veri Victor Emanuel lie Italia). Dezen voeren liet kruis van Savoije genen bel kruis van den H. Petrus. De beide partijen zijn steeds op het punt van tot een bloedigen strijd te komen. GROOT-BRITTAN MEN. Lo.yden 7 Februarij. Op 12 dezer zal bet voor rekening der regering door de HH. Napier and Sons le Govan op de Clyde gebouwd wordende gepantserde schip Black Prince te water worden gobragt. Even als de onlangs op den Theems van stapel geluopen Warrior zal het schip met 4'/, 'I. dikke ijzeren platen worden be kleed en zulks 16 vt. boten en 16 vl. onder water. Hel beeft eene lengte van Al 9 breedte van 58 en diepte van 41 vt. zal met 40 Arm strongs kanonnen van 68 tol 100 pond gewapend en van stoommachines van 1250 pk. voorzien worden. Daarenboven zal liet vaartuig inwen dig met waterdigle afdeelingen worden ingerigt, zoodat bet nimmer kan zinken indien al een kogel door tie ijzeren en houten wanden drong. Men zegt dat hel departement van marine voornemens is verscheiden der grootste linie schepen te doen veranderen in gepantserde sloombatlerijen voor de verdediging van onze kusten en wel voornamelijk van die in de nabij heid van Spithead. Den 6 dezer zijn twee knapen van 3 en 4 jaren kort na elkander overleden luidons de verklaring van den lijkschouwer ten gevolge van hel gebruik van vergiftigd suikergoed. Herigten uil Parijs melden dal de om standigheid dal de keizer van Kusland de ge troffen schikking betreffende een ruil van goud voor zilver tusschen de bank van Frankrijk en de keizerlijke bank van St. Fetersburg heeft ver nietigd als nog niet is opgehelderd uien schrijft dit verbod nog steeds toe aan staatkundige denkwijze. Van de Zuidelijke Stalen der Noord-Ame- rikaansche Unie hebben zich thans '/.uid-Carolina, Mississippi Alabama Florida en Georgia bepaald van de Unie afgescheiden in Louisiana, Arkansas, Texas, Virginia, Noord Carolina en Tencsseezijn volksvergaderingen opgeroepen, om over de al of niet afscheiding le beslissen Missouri, Maryland, Kentucky, en Delaware hebben nog geene stappen tot afscheiding gedaan, Tril bewijs boe spoedig de oorspronkelijke bewoners der koloniën uitsterven als zij tnet hel Europeescbelement in aanraking komen wordt in de mededeelingen van het departement van koloniën de daadzaak aangevoerd dat van tien stammen in Tasmania (van Dietnensland) nog slechts 14 personen in leven zijn namelijk 9 vrouwen en 5 mannen waaronder 4 gehuwde maar kinderlooze paren. De inboorlingen schrij ven zulks aan den invloed der Europesche land verhuizers op de verandering der leefwijze toe. ateuningdoor Qe kunst hun gebragt verleend door een tal van beoefenaren even bereidwillig als op prijs gesteld. Out- wikkclde men nu eens kracht van accoorden, buitengewone vlugheid en techniek dan weder liefelijkheidernst en boer- tigen luim in zang en instrumenten zooveel is zeker dat men op velerlei genot werd onthaald Het orchest der Muziek-Vereeniging had weder zijne taak te vervullen en mag men wel dankbaar zijn dat er onder ons eene Muziek- of Orchestvereenigmg bestaattelkens zóó bereid het publiek dat zóódanige Vereeniging niet ondersteunt ten dienste te staan. Het auditorium bad grooter kunnen zijn doch bij de veelvuldige lasten en opbrengsten voor armen noodlijdenden door watersnood enz.heeft men reden van tevredenheid. Heden overleed tot onze diepe droef- beid onze geliefde Dochter en Hcbuwd-Dochler, Maria CHRISTINA LUIPART, in den jeugdigen leeftijd van ruim 15 jaren. Zierikzee R. KOOLE. 10 Februarij 1861. M. L. KOOLE van der Vliet. E enige kennisgeving. JONGSTE TIJDINGEN Marseille, 11 Februarij. Berigten uit Gaêla van 9 dezer melden dal de heer Jacqueitn commandant eener batterij onlangs uit Rome alhier gekomen plotseling is overleden. Een Sardinisch stoomschip heelt naar MaladiGaëta en Napels 200 zieken uil de vesting overgebragt. De belegeraars hebben gedurende de wapen schorsing eene nieuwe batterij opgerigt. lAuiistiiiouws. De Invitatie-Soiré-MjuMeale der Zang-Vereeniging „Tot Oefening en TJHsganninghad velen doen zamen komen om te hooren en te genieten van cn door het aansprekende toon werk dat ten gehoore werd gebragt, door een uitvoerend personeel van een zestigtal zangers en zangeressenbegeleid door een zeer doelmatige instrumentatie van quartet, blaas instrumenten en vleugel. 'T is ons behoefte openlijk den dank te herhalen aan allen, die zóóveel tot de, in het alge meen, goedgeslaagde uitvoering hebben medegewerkt. Niet gaarne zouden wij vergeten wegens het buitengewoon ge- wigtige der taakden jeugdigen begeleider op de vleugel die als 't ware met den Directeur wedijverde, den uitvoe renden te lijden en hun de (aak gemakkelijk te maken. Het Bestuur der Zang-Verteniging had, even als wij. gaarne dien -avoul, vele andere onder het auditorium aanwezig gezien, zóó zij slechts in betrekking tot de Maatschappij van Toon kunst of de Zang-Vereeniging hadden gestaan De Zang- Vereenigiog vermoet echter met meer te doen dan zij deed. Zij blijve den weg var. degelijke studie betreden en blijve zich belangeloos moeite en tijd getroosten, de werken der groote meesters te leeren en te doen kennen. Het nut dat zijvoor zich zelve en voor anderen sticht, gaat gepaard aan degelijk genoegen en geuot Het Armen-Concert vond den 8 daaraanvolgende plaats, en was dé zaal ter juister ure van aanvang, door een be langstellend auditorium ingenomen. Wij- kunnen niet aDders dan prijzen Qn voor de armen danken. Deze kunnen zich verblijden in eene geldelijke opbrengst, te^r hunner onder- stellen hunne T li e e uitmuntende door kracht, geur en waterhoudendheid in verzegelde Pakjes van I ,2'/, en 5 ons voorzien van bun nen Stempel, Prijs en Nummerverkrijgbaar voor Zeeland bij f Sl.Domusstraat, D,246, J 450Zierikzee. SKorleNoordstraal, E 61 Lange DelftB 125 1 Middelburg. Krommeweele L 27 G. M. LE COINTRE TurfkaaiNo. 22, Goes. Alwaar Prijscouranten te bekomen zijn. Vrij van Zegelingevolge Kon. Besluit van 19 Januarij f861, no. 47. De Sub-Commissie voor de Algemeene Ver loting van voorwerpen van Kunst en Smaak te 's Gravenhageten behoeve der Noodlijdenden door den Watersnood, maakt bekend, dat bij elk van hare Leden voor hen die buiten intee- kening mogten verlangen ïïjoten te nemen deze tegen betaling van f f per Lot verkrijg baar zijn terwijl aan hen die op de lijst hebben geteekendde Loten later zullen worden bezorgd. De Sub-Commissie voornoemd Mr. B. C. CAU. Mr. C. J. FOKKER. Jhr. J. L. de JONGE. Mr. J. P N. ERMERJNS. Mn naam des Konings. Op Dingsdag den twaalfden Maart achttien honderd een-en-zestigdes voormiddags ten elf urezal Ten verzoeke van WILLEM VERSEPUT, Janszoon, Herbergier, wonende te Zierikzee, als getreden in de regten van GERARDU8 DEKKERS Schipper en Koopman wonende te Oudenbosch, bij onderhandsche akte van cessie van den elfden September 1800 zeven en-vijftig, (geregistreerd), woonplaats kiezende te Zierikzeeten huize van Meester CORNF.LfS JACOBUS FOKKER, Procureur bij na te noemen Regtbank wonendealdaar, op de Oude Haven wijk D no. 405 die als Procureur voor den Executant occupeert Ten laste van 1. LENA BOS, laatst Weduwe J. Dedrloo, vroeger Weduwe van Leunis van der Vliet, Leüniszoon Herbergierster wonende te Zie- rikzee, als deelhebster in de gemeenschap tus schen haar en Lednis van der Vliet, Leü niszoon voornoemd bestaan hebbende, 2. JOHANNA van der VLIETparticu liere, vrouw van Anthonij Olrée, Kleei maker, en Anthonij Olrée voornoemd beide wo nende te Ouwerkerk. 3. LEUNIS van der VLIET, Hofmeester aan boord van het Barkschip „Johanna" Kapi tein Pichardtwonende te Zierikzee. 4. WILLEM van der VLIET, Marinier in Z. M. dienstwonende te Zierikzee. 5. JANNA DANA van der VLIET par ticuliere vrouw van Karf.l Peter Razelius, Bootsman aan boord van het Barkschip „S/ad 7.ierikzee," Kapitein J J. Klein, en Karei, Peter Razelids voornoemd beide wonende te Zierikzeeen 6. LEVINA DIGNA van der VLIET, Naaister, wonende te Zierikzee. De vijf laatsten in hunne betrekking van eenige erfgenamen van hunnen vader LEUNIS van der VLIET, Leüniszoon, voornoemd. Ter teregtzitting der Arrondissements-Regt- bank te Zierikzee, ten Stadhuize aldaar, in bet openbaar aan den meestbiedende of hoogstaf- ir.ijnende toegewezen worden Een HUIS met ERVE en Gevolgenstaande en gelegen op den hoek van de Stoelstraat binnen de Stad Zierikzee, plaatselijk gemerkt wijk Bvroeger no. 404thans nos. 405" en 405i) kadastraal bekend in die gemeente, sectie A, no. 357 ter grootte van ééne roede drie en vijftig ellen. Mr. C. J. FOKKER Procureur. om in 1861 met LIJNZAAD te zaaijen het Henrietta-Poldertje groot circa 9 gemeten (Sch. M.) Aanbiedingen francoten Kantore van Jhr. W. M. H. de JONGE, te Zierikzee. Een solied bewerkte (half sleet) TENT WAGEN met toebehooren, voor één en twee paarden. Te bezien en te bevragen aan bet Koets huis in het Groendal te ZierikzeeDno. 447. Brieven franco. De Notaris J. M. HOUVIN zal op Maandag den 18 Februarij 1861 's morgens ten 10 ure ten verzoeke van den Ed. 4chlb. Heer Burgemeester der Gemeente Oosterland, c. a., op de Hofstede vanC. HANSE, onder Sirjansland om contant geld publiek presenteren te verkoopen aldaar geborgen van wege de Strandvonderij. De Notaris D. Q. de JONGE van der HALiïN j zal, (en verzoeke van den Heer i\1G. dé KaTER op Woensdag den 20 Februarij 1861 des voorrniddags ten 10 ure op zijne Hofstede aan de Donkere Weg, onder Noorclgouwe publiek presenteren te ver- J koopen 90 stuks xivai'e zeer geschikt voor Werkhout. PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM. den it Februarij 1861. Nederland Werkelijke Schuld 2'/, pet. 63 »/4 dito dito 3 75 V8 dito dito 4 98«/„ Amortis, syndic. 3S 93 Va Rusland bij Hope 1798/1816 5 102 V8 dito 1828/18-29 B ïoiv, bij Stieglitz. 5de leen. 5 8»» 9 dito 6de leen. 855 5 947, Lee ui Hg 1859 3 *9% Leening Sb6Ü 89 v2 dito 4 74«/„ bij Hope 4 1 Vg Oert. van ass. 6 377. Poolsche schatkist, oblig. 4 Aandeel groote Russ. spoorweg a f "23(5 volgefonrn. 5 f 191 Oostenrijk Wcenerbank, bij Goll.en Co. 5 dito dito 4 Meialiek 5 4 5?V„ dito 27, 23-Va dito, rente Amsterdam 5 dito nationale 5 493/4 Weener-aand. a fl 500 L. I860 5 f 340 Portugal Buitenlandsch van 1853 3 46 dito van 1856 a 1H59 3 «•/i. Spanje Buitenlandsch 3 48 Binnenlandsch 3 46»VIg Buitenlandsch 3% nu 40 3'4 Reuador Groote stukken 1 n»/m Stukken van L 100 1 1D/S AFVAART der stoomboot STAD e It I K 7, E E» Van Zierikzee Honderd. U, 's morg. 5 Zondag 17, 57, Van Rotterdam Vrijdag 15, 'a morg. 8 u Dingsdag l9, H dienst tusschen Goes en Rotterdam. Van Rotterdam Donderdag 14,'smorg. 93/4 Zaturdag 16, 93/4 Van Goes 13, 's morg 4l/a Vrijdag 15, 5 Ter Stads'Drukkerij van de Brven A« de Vos.-

Zierikzeesche Courant | 1861 | | pagina 2