ALGEMEENE ARMEN Binnenlandsche Tijdingen. Buitenlandsche Tijdingen GROOT INSTRUMENTAAL EN VOCAAL Burgel Stand te Zierikzee. Zeetijdingen Advertentiën. Beurs- en Marktberigten. Transportere 2010,03 Ingezameld in de gemeente Oos- terlandc. a. in Oosterland f 406,25 's Jansland - 108,25 j 514,50 in de gemeente F-lker/iêe 114,2.5 »J Bnrgh 19,35 Rene^se - 137,25 n Noordwelle 122,20 Serooskerke 59,42 JJ M IJ Nieu^verkerk - 216,43 J5 »5 j» Kerkwerve 70,56 Bn uit de gemeente Ellemeet na de vroeger reeds opgegeven som van f 183,50 nog ingekomen Totaal ontvangen f 3265,99 Zijnde volgens onze annonce van 22 dezer, reeds 1900 voor de noodlijdenden overgemaakt. Zierikzee 25 Januarij 1861. De Commissie voornoemd B. C. CAU, Voorzitter. A. A. MES, Gz.Secre'aris 2,00 Zierikzee 23 januarij. Mei genoegen ver neemt men dal door Z. K. H. den prins regent van Pruissen als een blijk van Hoogstdeszelfs erkentelijkheid voor het moedig enmenschlievpnd gedrag der bemanning van den schokker no. 2 der Zuid-Hollandsche Redding-Maatschappij bij het redden van drie personen van de op Mei jl. op de Oosler-Schelde vergane Pruissische schoener Sabine kapitein Niemann is toegekend eene som van f 350 welke op heden door den directeur van gezegde Maatschappij den heer mr. W. C. de Crane is ontvangen. Uit 's Gravenhage deelt men mede dat liet gerucht omlrenl de aftreding van den minis ter van Binnenlandsche zaken ten eenenmalc uit de lucht is gegrepen en zijn oorsprong schijnt le hebben in de omstandigheid dal de heer van Heemstra eenige dagen wegens eene lisle onge steldheid niet aan het departement is tegenwoor dig geweest. Op last der prinsen van bet huis Orleans is ter beschikking van de commissie voor liet te Dordrecht op te rigten standbeeld voor Ary Scheffer gesteld de som van 100 p. sl. f 1200). Moe innig Scheffer in zijn leven aan deze familie in voor- en tegenspoed gehecht was is genoeg zaam bekend. I)e minister van huitenlandscbe zaken heeft bekend gemaakt dat op verschillende j tijdstippen hij zijn departement is ontvangen j ten behoeve der Christenen in Syrië de som van 12,997,(15. Daarvan is tiOOtdoor den Ned. consul te Beyruth ter wiens beschikking zij is gesteld geworden bereids verantwoord. Ver der is nog ter beschikking van dien consul ge steld eene som van f lOtiO terwijl de doelmatige besteding der overige aelden overeenkomstig tie bedoelingen der edele gevêrs aan de zorg van Zr. Ms. gezant te Konstanlinopel die daar over zal beschikken is aanbevalen. Men schrijft uit Antwerpen van 20 dezer. De Précurseur meldt dal de inschrijvingen ten behoeve van de slagtuffers van den waters nood in Nederland bij het Nederla.idsche con sulaat gevoegd bij de geiden reglstreeks door particulieren overgemaakt, een gezamenlijk be drag van ongeveer 30,000 francs uitmaken. Als bijzonderheden van deze krachtige mani festatie der belangstellende deelneming door de Belgen beloond in de volksram welke Neder land heeft getroffen verdient o a. het volgende vermeld le worden. Het zijn vooral de lieeren Bunge DlianisHoogentlijkCarlier en Constaniin de aters die den Nederlandschen consul krach- lig hebben ter zijde gestaan in zijne mensclilie- venrfe poging. De eerste sectie der makelaars in deze stad bragl ongeveer 700 francs bijeen de heer de Groot, tabakshandelaarverzamelde bij zijne confrères ongeveer 1000 Irancs eene in schrijvingslijsl die hij de scheepsmakelaars was rondgegaan wees~00 francs aan de heer Bach, kapelmeester van het Pruissische muziekkorps dal thans hier vertoeft, heeft 156 francs 50 cis. gestort ais netto opbrengst van een concert ten voordeele der noodlijdenden door de overstroo ming. De nationale Regalte beeft eene inschrij- vingslijst lot hetzelfde doel geopend en de ko ninklijke maatschappij de ïcheldegcdm eene bui tengewone voorstelling aangekondigd. Men verneemt met leedwezen dal ter ge. legen beid van den feilen brand die op 15 deze r den korenmolen te Sclteveningen troftwee manschappen van de brandspuit van het rege- ment grenadiers en jagers dieniet hunne ge wone activiteit weder het eerst op de plaats des onbeils tegenwoordig waren door de hevige koude er ongelukkig zijn afgekomen. Do ser geant Jansen heeft drie vingers bevroren waar aan hij reeds heelkundige oporatiën heeft moe ten ondergaan men vreest zelfs voor het be houd dier vingers. De andere is een korporaal die een oor heeft bevroren. De heer commis saris van policie Bchrmet de hem steeds zoo eigen welwillendheid, heeft oniniddelijk ten behoeve dier beide manschappen in de sociëteit te Scheveningcn eene collecte gehouden die goede vruchten heeft opgeleverd. Moglen ook anderen worden aangespoord het lot dezer beide wakkere mannen te helpen verzachten Men schrijft uit 's Herlogenboscb van 18 dezer. Heden nacht gebeurde hier hel navol gende In een huis bewoond door twee fami- iiën wordt de vrouw ten drie ure in den mor gen wakker in de doodelijkste benaauwdheid. Nog even heeft zij het besef haren echtgenoot te wekken, die insgelijks half bewusteloos naast haar ligt. De kinderen slapen in hetzelfde ver trek. almede in doodelijke benaauwdheid. Op de tweede verdieping verkeert men in denzelf den toestand, met dat verschil, (lat manen vrouw in volkotnene asphyxie liggen. Onmid- delijk wordt geneeskundige hulp ingeroepen waaraan het te danken is, dal allen het leven hebben behouden. Men had des avonds voor het naar bed gaan, even als reeds gedurende on derscheiden dagen eenezoo als men be weerde sterke gazluchl in het huis waargeno men en schreef ook in den beginne alles aan de werking van het gaz toe. Bij nader onderzoek is intusschen gebleken dat in de onmiddelijke nabijheid van hel huis een riool lag, waarin zich onderscheidene andere riolen ontlastten, en dat, ten gevolge van de hevige en aanhoudende vorst, de afvoer der sloffen geheel belemmerd was. Gil dit riool had zich hel zoogenaamde Gloaken- gaz ontwikkeld en was het geheele huis daar mede gevuld, waarvan al zeer ligt al de bewo ners de slagtoffers zouden hebben kunnen zijn. Kanarivogels welke op de bovenverdieping in grooten getale aanwezig waren lagen dood in de kooijen. FRANRRIJ K. I'akijs, 22 Januarij. De Russische Pruis sische en Pnrlugesche gezanten hebben Gaëta verlaten de Ooslenrijkscbe Spaanscbe Beijersche en Saksische zijn er gebleven. De aanwezigheid dezer laalsleti stijft koning Frans II in vijnen tegenstand. Eene depêche zegt dal de admiraal de Tinan de reede van Gaëta met drie scheppn verlaten en alleen de korvet Mouctte op dat station achterge laten heeft die naar men beweert bestemd is koning Frans II te ontvangen als deze Gaëta verlaten wil en hem le brengen werwaarts hij verlangt. Maar is het niet ongerijmd le ver onderstellen datwanneer die vorst zijn laatste stad overgaf, bij de gastvrijheid van een Fransch oorlogschip in zou roepen? De Italiaansche vloot komt de Franscbe vervangen en, met be hulp van een groot aantal kanonneersloepen Gaëta van den zeekant aantasten middelerwijl de generaal Cialdinimet 150 in batterij gestelde stukken ieder met duizend scholen gewapend da vesting van den landkant zal teisteren. GROOT-BRITTANNiEN. Te Liverpool is een oppasser in eene me nagerie bijkans door eenen tijger gedood ge worden. Het beest had de linkerhand van den man lusschen de landen gepaktdoch de oppas ser hield den tijger onder zijne knie tegen den wand van het hok geklemd en zijne onderkaak met de regiethand zoo stevig vast, dat hij niet kondu doorbijten. Hij riep Hat men een gloei- jende bout zon brengen doch hiermede verlie pen vijl minuten welke de arme man zonder zijne tegenwoordigheid van iteest te verliezen in ziglbaren angst doorbragiterwijl de meeste toeschouwers zich verwijderden en eenige vrou wen in zwijm vielen. Zoodra het heete ijzer aan den bek des tijgers werd gebraglliet hij den oppasser los, die hem nog zulk een geduch ten slag op den kop toebragtdat hij jankende in een boek ging liggen. Desavonds volvoerde de man weder zijne gewone kunstverriglingen met de overige dieren. JONGSTE TIJDINGEN Turijn, 23 Januarij. Volgens berigt uit Na- pels van 22 dezer, zou het bombardement van Gaëta heden weder beginnen er liggen 1 i schepen voor die stad. De partijgangers in de Abruzzen zijn de grenzen wederom overge- getrokken. Van Mola di Gaëta wordt gisteren avond ge meld dat de vesting dien morgen onverwachts een zeer hevig vuur tegen de belegeraars heeft geopend. Men schrijft nit Marseille van 22 dezer. Volgens berigten uit Rome van heden is de re- aclionnaire beweging, welke in de provincie Ascoli was uitgebarsten, door Piemonleschesol daten en de nationale gardes onderdrukt. Fenige gevangenen en met name de geestelijke Rossi zonden gefusilleerd zijn. Fene kolonne van 2000 Piemontezen te Civita Nuova ontscheept trok op de provincie Teramo aan. Men ver zekerde dat de reaclionnaire benden welke zich van Tagliacozzo hadden meester gemaakt vervolgens geslagen zijn. Vele koninklijke of ficieren en Romeinsche boeren bleven in de Abruzzen doordringen. Rniislnienwi. Volgens de aankondiging had den 15 jl het tweede Dames-Concert plaats en wel met goed succes. De nijpende koude konde geen invloed op stemming van instrumenten en stemmen uit oefenen, en was alleen zij de oorzaak dat de dames der leden minder in getal waren opgeko men dan anders het programma regl had te vorderen. Gebrek aan belangstelling willen wij niet veronderstellen. Kortheidshalve zij hier gemeld de goede reüssite van de tweede aideeling «Flia op Horeb'' Gedicht van Beets, muziek van F. Coenen. Dit loonwerk sprak lot gewijden en oningewijden en was de levendige bijval regtmalige hulde aan ijverige en doeltreffende studie der zangvereeniging. Sints verlevendigde zich de wensch hetzelve nogmaals ten gehoore te brengenof dit geschieden kan en zal zal de tijd loeren Wij voor ons danken allen welke zich zoo soed zoo degelijk van hunt.e taak kweten en bewijst andermaal die vereeni- ging, wat goede wil gemeenschappelijk zamen- werken, kan uitoefenen. Zijn wij wel onderrigt dan gedenkt de Zang- Vereeniging aan de Leden en hunne betrekkin gen eene invitatie Soiree te geven en zal alsdan <de Jaargetijden" worden uitgevoerd. De ondergeteekende verzoekt ■o Ambachtslieden, Winkeliers en verdere Leveranciers telken maand de Rekeningen te bezorgen zij die hieraan niet voldoen of niet voldoen kunnen hebben zich zeiven de gevolgen le wijten. Jhr. W. M. H. de JONGE. ten voordeele van de BINNEN DEZE STAD, op Vrijdag S Wehruarij 1S61 IN DE CONCERTZAAL. Entree 99'/, cent.Aanvang 's avonds 7 ure. Het Programma in een volgend Nummer. VAN 1 1 TOTEN «IET 25 JANUARIJ 1861 Geboren. Rene dochter v. J. Hogerheijde en P. Berrevoels. Ren zoon van J. Specht en F. Schoenmaker- Een zoon van A. Douw en A de Waard. Een zoon van J. L. de Kok en K. Fokker. Eene dochter van C. van der Ploeg en P. Lucas. Eene dochter van L. Renters en M. Bil. Een zoon van H. Peute en A. Sitnonse. Een zoon van N. Leeuwe en ,1. II. de Wil. Gehuwd. J. Verdoorn en W. J. Priester. Overleden. F. Dobbelaer oud 50 j. echtgenoot van E. Tideman. M. Brouwers oud 15 j. wed. van D.van der Weijde. L. Keeleman oud 9 w. z. C. E. Pbaff, oud 12 d.d. De Soiree litterairewelke het gezelschap E. N. Z. K. voor de slagtoffers van den waters nood met goed succes gaf, had een groet audi torium uitgelokt en waren vele der ten gehoore gebragte nummers als goed gelukt te beschouwen. De instrumentatie was bij enkele zeer passend en maakte soms een verrassend effect. Hulde aan allen die hel hunne er toe bijbraglen eene belangrijke recette le doen zamenvloeijen. De decoralien waren eenvoudig en net. De com missarissen hadden de Concertzaal voor een ge- reduceerden prijs de kastelein de verlichting om niet gegeven. Ten slotte maken wij gaarne melding van een concert dat door de twee jeugdige musici E. en S., met medewerking der leerlingen der Zangschool der Afdeeling Zierikzee der Maatschappij tot bevordering der Toonkunst, werd gegeven. De beide concertgevers hadden satisfactie van hunne soirèe en werd het kinder-concert be sloten met eene puriic dansante welke veel ge noegen verschafte. Ondertrouwd H. GIL.IAM Az. OuWERKERK etl 17 Januarij 1861. L. ROME1JN. Atgemeene kennisgeving Bevallen van een' Zoon C. KOOIJ- MAN geliefde Echtgenoot van Zierikzee 25 Januarij 1861. M. FRANKE. Heden overleed, na een langdurig lijden in den nog jeugdigen leeftijd van ruim 24 jaren, mijne geliefde Echtgenoot, JOHANNA CORNELIA van RIIEE. Bergen-op-Zoom M. N. AUGUSTIJN. 24 Januarij 1861. Brouwershaven 22Januarij Binnengekomen. Jacob, kapt. E. de Jong qq., van Batavia, Isa bella C. Jones, kapl. C. J. Woodburn, van Bal timore beiden naar Rotterdam, 24 dito. Courier kapt. T. C. van Vliet, van Palermo naar Vlaar- dingen Prothea, kapt. W. J. Steer van Zante naar Rotterdam. PRIJZEN OER EFFECTEN TE AMSTERDAM. den 23 Januarij 1861, Nederland Werkelijke Schuld pct.J 83 dito dito 3 dito dito 4 Araortis. syndic. 31'2 Rusland bij Hope 1798^1 S16 5 dito 1828/1829 5 bij Stieglitz. 5de leen. 5 dito 6de leen. 1855 5 dito 4 bij Hope 4 Cert, van ass. 6 Poolsche schatkist oblig. 4 Aandeel groote Russ. spoorweg a 236 volgefourn. 5 Oostenrijk Weenerbank, bij Goll.en Co. dito dito 4 Metaliek 5 dito dito, rente Arasterdam 5 dito nationale 5 Weener-aand. a fl 500 L. 1860 5 Portugal Buitenlandsch van 1853 3 dito van 1856 a 1M59 3 Spanje Buitenlandsch 3 Binnenlandsch 3 Buitenlandsch 3°/0 nu 13/4 Ecuador Groote stukken 1 Stukken van L 100 1 753,8 iOS'/c 9",2 U)1V„ 82=,. 74 Sfi'Aj S9AV 313. 61 78 45~/f# 44</g 48 47-V4 403'4 10 '-V,, Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den 24 Januarij 1861. De Ned. Mudde. Oude Tarwe 1859 Nieuwe dito i860 Afwijkende dito Z.-Zomer dito Ordinaire dito Winter-Gerst Zomer-dito Haver 0,00 11,50 0,00 0,00 0,00 7,00 5,75 5,25 3,00 De Ned. Mudde Paardeboonen 6,50 Witte dito - 11,50 Bruine dito - 14,00 Graanwe Erwten - 0,00 Groene dito - 10,00 Gele dito - 0,00 Koolzaad 0,00 Zaai-Lijnzaad 16,5 Slag-Lijnzaad 0.00 Ter Slads-Drukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1861 | | pagina 2