ZANGVEREEfyiGli^G! Advertentiën. DROOG HOUT OLMEN BOO MEN, Burgel. Stand te Zierikzee. Zeetijdingen Beurs- en ftlarktberigten. BAAK VA A LEE\IAG. der co zijne zusier prins en prinses Frederik Willem wier gast hij gedurende drie dagen zijn zal en door hel personeel van hel Engelsch gezantschap ontvangen. Van hier reist hij naar Gotha om daar langer te vertoeven. Het Monlagsblatl houdt staande lat de uit levering van graaf Teleki wordt geregtvaardigd door de tusschen Saksen en Oostenrijk gesloten verdragen en kom) met kracht op legen de be schuldigingen van den 7imes. I oor hetzelfde blad wordt beweerd, dat de bijzonderheden ten aanzien der arrestatie van graaf Teleki, zooals die door de Kolnische Zeilur.g medegedeeld werden onjuist zijn. FRANKRIJK. I'abijs 28 December. Heden komt het par lement van Turijn bijeen om de voorlezing van hel besluit der ontbinding aan te hooren De aanslaande verkiezingen moeten in de laatste dagen van Januarij plaats hebben over geheel Italië. De zetel van het nieuwe parlement blijft voorloopig Turijn maar het is wel mogelijk dal daartoe later eene andere stad wordt aangewezen. Koning Victor Emanuel moet gisteren uil Napels vertrokken zijn om zich naar Genua ei. vandaar naar Turijn te begeven. Voor Gaeta is bel vuur verdubbeld en wordt uil de vesting beantwoord. De Perseveranza van Milaan berigtdal «devrouw van Frans van Bourbon Gaeta verlaten heeft.'' Men spreekt reeds niet meer van de koningin. De Piemontezen verzamelen Ie Mola di Gaeta verbazende vernielingswcrktuigen daar bevin den zich hunne parken en met eiken dag brengt hunne marine nieuw belegeringsgeschut aan. Volgens berigten uit Napels werd aldaar verzekerd dal het Fransche eskader zich van Gaëta verwijderd hadten gevolge waarvan Ilaliaanscbe schepen der» aarts waren vertrokken. De jongste berigten uil Gaeta zijn van 25 Dec. ondanks de sneeuw en den regen werd een ver schrikkelijk vuur legen de vesting gerigt. Eenige inwoners zijn gedood en de stad heeft veel te lijden. De officieren hebben in een adres aan den koning beloofd getrouw te zullen blijven aan j zijne zaak Men schrijft uit Napels van 30 December. De Fransche vloot bevindt zich nog steeds voor Gaëta. Klke provincie zal een bataillon nationale garde mobiel mogen maken. Napels alleen zou verscheidene hataillons formeren. Men zegt dal in het paket waarin de nieuwe bevelen voor den admiraal te Barbier wa ren besloten zich levens een eigenhandige brief van den keizeraan koning Frans II bevond, behelzende de redenen der terugroeping van de Fransche vloot. Fen telegram alhier ontvan gen meldt dat te Gaëta den 26 December een ministerraad is gehouden waarin besloten is dat de koning zich lol hel uiterste zal verdedigen, zelfs indien Frankrijks hulp van de zeezijde mogt ontvallen maar dat H. M. de koningin vooraf j naar Rome zal worden overgevoerd. Omtrent het gerucht betreffende een on geluk op den Noorderspoorweg leest men het volgende. Deze ramp is inderdaad jl. vrijdag voorgevallen in de nabijheid van "aini-Quentin halfweg tusschen huik en Parijs. De passa- gierslrein uil eerstgenoemde stad vertrokken kwam, ten gevolge van de vele sneeuw die op den weg ligt later dan gewoonlijk aan het sta tion te Fresnoy terwijl een goederentrein die er op volgde niet opgehouden werd doordien inmiddels de sneeuw was weggeveegd en dus vroeger den eerstgenoemden inhaalde zonder dat de machinisten van beide treinen er op be dacht waren. Op korten afstand van den passa- gierslrein gekomen bemerkte de machinist van I den goederentrein dat de andere voor hem uit stoomde er, er gevaar bestond onmiddelijk gaf hij bevel te sloppen doch ongelukkig was de weg op dat punt eenigzins hellende, en het was onmogelijk den trein in zijne vaart over de be sneeuwde en gladde baan Ie stuiten zoodot de goederenwagens met een zeer geweldigen cbok tegen de passagierswageos aanvielen. Deze, vijf in getalwerden in duizetide stukken ver brijzeld drie reizigers blevt» ooodop de plaats vijftien anderen werden min of meer zwaar ge wond. De spoorwegramp bij Fresnoy is verschrikke lijker dan men eerst bcriglte hel getal dooden is zes en dat der gekwetsten is ook veel grooter dan werd opgegeven. Ken Farijzenaar wiens echtgenoot ten gevolge der v erwonding overle den is, werden de voelen niet slechts verbrijzeld, maar zelfs zoo goed als afgescheurd. Ken der voornaamste handelaars van Sl.-Queniin is door het ongeval krankzinnig geworden. Ken der passagiers is letterlijk onthoofd zoodra hij na melijk den conducteur hoorde roepen dal er on raad was, keek hij uit het raampje maar o> hetzelfde oogenblik trof Item de schok van eeu voorbij snellenden waggon, terwijl zijn ligchaam in hel rijtuig verpletterd werd, Van de vijf waggons is niets anders overgebleven dan eenige v erbrijzelde stukken. Ook de post-waggon heeft veel geleden Ken der ambtenaren bij dit rijtuig is gekwetst. De stations-chef en een aantal on dergeschikten zijn in arrest genomen. GROOT-B RIT T ANN i EN. Londen 29 Dtcember. De heer Loth, de secretaris van lord Elgin die gelijk men weet zich ook in Gbinesche gevangenschap heeft be vonden, is als overbrenger van officiële depeches alhier aangekomen. Volgens mondelinge mede- deelingen van den heer Loch was lord Elgin voornemens binnen drie maanden naar Engeland terug le keeren. Toen de heer Locli China ver liet waren drie regementen en Iwaalfoorlog- schepen op het punt de terugreis te aanvaarden. Door het office Reuter wordt eene depeche publiek gemaakt vermeldende dat Rusland klagten lot de Fransche regering heeft gerigt ter zake van de in de Dotiau-Vorstendommen beerschende agitatie. Vorst Couza voegt de depeche er bij heeft Oostenrijk waarborgen aangeboden ten aanzien der Hongaarsche uitgewekenen. I te Morning Herald geeft weder aan zijne verbittering tegen N'aj oleon lucht. Zijn doel zegt hij is niet om Frans 11 vvederop den troon te plaatsen maar om de Italiaausche eenheid tegen te werken. Ilij verlangt dat Victor Ema nuel zijn werktuig niet zijn mededinger worde en Zuid-Italië aan een door hem opgeworpen individu afsta." Hoe hevig die beschuldigingen ook mogen zijn zoo worden zij door velen als geenszins ongegrond beschouwd. Hetzelfde orgaan ver- eenigt zich nu met de zienswijze van ons gouver nement dat Oostenrijk voor het welzijn niet al leen van Italië maar ook van geheel Europa Venetie moet opgeven maar het voegt er tevens hij datindien Frans Josef weigert goedwillig aan dat verlangen te voldoen noch Frankrijk, noch Engeland noch eene andere mogendheid het regt heeft hem te dwingen. Zonder die zienswijze te willen wederleggen, waag ik misschien niet te veel met te voorspellen dat zij niet zal opgaan. Uil Calcutta wordt aan de Times onder dagleckening 23 November geschreven dat Nena Sohib nog in leven is Hij is met 3 a 4000 aanhangers in Tbibeel digi bij de Nepaulsche grenzen en in eene landstreek waarover Jung Baliadoor geen heerschappij uitoefent gelegerd. Ilij bezit geld in overvloed en is in staal zijne manschappen te onderhouden zonder de dorpen le plunderen. Van daar komt het, dat men hem niet slechts niet duit maar zelfs gaarne bij zich ziet e,; de bewoners dier streek zijn ver blijf dus hebben geheim gehouden. Uil New-York wordt van den 15 December het volgende gemeld De minister Cass heeft zijn omslag genomen en zal waarschijnlijk door Dickenson worden opgevolgd. Onderscheidene afgevaardigden der zuidelijke stalen hebben een manifest geteekend houdende de verklaring dal hel treffen van een vergelijk onmogelijk is. Niets stond de afscheiding van hel zuiden meer in den weg. De president Buchanan heeft op 4 Jannarij een bededag bepaald. Generaal Scoll achl versterking noodig in Carolina, '01 be scherming van den eigendom. De president heeft zich om redenen van voorzigligheid daar tegen verzet. Een gerucht wil dal de heer Douglas in den senaat zal voorstellen Buchanan op le dragen met geweld de scheiding te belet ten. De geldmarkt wordt beter. - Hen schrijft uit Hong-Kong van 16 Nov. De berigten uit hei noorden zijn uiterst be langrijk, naardien de ratiócatien van het ver drag vau Tien-Iain uitgewisseld en eene overeen komst gesloten is die gewigtige nieuwe bepalin gen inhoudt welke de Chinezen door de bedrei ging ian bei uitplunderen van I'eking afgedwon gen zijn. Terstond na tie bemagtiging "an eene der poorten van die hoofdstad werden de gevangen heeren II. Putkes cn Lach vrijgegeven en daarna de lijken der rampzalig omgekomenen insgelijks uitgeleverd. De heeren Parkes en Loch hadden eerst eenige knade bejegening ondergaan en in herhaalden angst verkeerd door de bedreiging van gtdood le zullen worden maar li ter wer den zij op last van prins Kung goed behandeld. Kapitein Erabazvn en de abt de Luc waren op last vaneen zwaar gewonden Tartaarschen ge neraal eenvoudig onthoofd maar wreeder nog was het lot van den correspondent van den Times, den heer Bowlby den heer Normam en den lui tenant Anderson, Op onbeschofte wijze behan deld en naauweiijks van voedsel voorzien be zweken zij van lieverlede onder het gewigi hun ner ellende. Hel is echter niet vermoedelijk dat de Tartaren voornemens geweest waren ben ter dood toe te martelen. Tot straf voor de begane gruwelen werd het zomerpaleis, dat het tooneel daarvan geweest was, tot den grond toe ver brand en door sir Hope Grant eene schadeloos stelling van 100,000 p. st. voorde familien der slagtoffers bedongen. Na gedane bedreiging werd die som den 20 October uitbetaald de overeenkomst tusschen lord Elgin en prins Kung den 24 October geteekend cn het verdrag van Tien tsin uitgewisseld. Volgens berigten van de Kaap de Goede Hoop is op kerkelijk grondgebied de strijd lus- I schen orthodoxen en liberalen weder in hevigen graad uitgebarsten en de dagbladen zijn op nieuw vol van godgeleerd twistgeschrijf. Het is zelfs twijfelachtig of zij die met de beslaande orde van zaken niet tevreden zijn de synode van 1862 zullen afwachten want leeds zegt men dal zij bij het parlement pogingen zullen aanwen den om de beslaande kerkregeling door afschaffing der van hel burgerlijk bewind uitgegane ordon nantie te doen vervallen. Het fonds voor hel doen uitkomen van predikanten en onderwijzers uil Europa en Amerika bedraagt reeds over de 1300 p. sl. wal de Anglikaansche kerk betreft, de aartsbisschopMacltenkzieis hier gearriveerd, en zal door bisschop Cray tol zendelings-bisschop van de Zamhezie gewijd worden. JONGSTE TIJDINGEN Berlijn, 2 Januarij. De koning van Pruis- sen Frederik Willem [V is in den afgeloopen nacht ten 12 ure 40 minuten overleden. Parijs, 2 Januarij. Bij de receptie op gis teren ter gelegenheid van het nieuwe jaar heeft de keizer tot lord Cowley, die van liet corps di plomatiek het woord voerde, nagenoeg het vol gende gezegd Tk dank u voor de wensehen, welke gij tot mii gerigt hebt ik zie de toekomst met ver trouwen, te gemoet en houd mij overtuigd clat de vriendschappelijke verstandhouding tusschen de mogendhed n de vrede zal doen bewaren Cïpstr-.nvawd ALKMAaII 2 Januarij 1861. D. H. KZER.il AN en m. w. pasman. De Notaris Mr. J. J. ERMERINS zal op Maandag den 7 Januarij 1861 's morgens ten 9 ure op de Builènplaals «de Haan" onder Noordgouute presenteren te verkoopen EENE AANZIENLIJKE PARTIJ bestaande in BKOKKEEUHOUT TRONKEN, IJPEN- ESSCHKN- en WILGEN-MUTSAARD, gevelde SPARREN bijzonder dienstig voor Koldèrs Leggers Stijlen enz. en vele op gaande gave en reglstammiae IJPENROO M EN zeer geschikt voor WERKHOUT. De Deurwaarder j. van deu BENT, zal, op Maandag den 14 Januarij 1861 des voormiddags ten 10 ure, aan de Zelke, onder Zierikzee, ten verzoeke van het Gemeente-Bestuur publiek aan den meest biedende verkoopen 59 aldaar staande zeer zware bijzonder geschikt voor Werkhout. van 28 December I 86()toten MIST 4 Januarij 1 861 Gcbvii'pii Ken zoon van F. Berwald en G. Hakker. Ken zoon van I). .1. Neerh.mi en T. Rijmer. Ken zoon van J.v.d. Knde en K.v. d. Veer. Ken zoon van I. In den Bosch en K. Welling. Kenedochter v. L. Simmersen VA. Brandenburg. Gehuwd. ATimmermans en U.-Uijl. A. de Jonge en C. Aleman. Overleden. C. Beekman, oud löj. d. AMSTEHDA31. Allen die van de ondergetekenden iels le vorderen hebben worden verzocht daarvan vóór 15 dezer de Rekeningen ten hunne Kantore le bezorgen. Zierikzeeden Januarij 1865 OCHTMaN van dek VU KT Co. 2% |,c 3 4 3S 5 5 5 62»/f 75% y»'/i 102 5)3 V De verstane panden ingebragl in de Bank van Leening te Zierikzeelot ultimo Oc tober 1859, moeien worden s» flost of ver. Iciigfl vóór of uiterlijk op Maandag den 7 Januarij 1861 na dien tijd zal men vcrpligt zijn de kosten der keuring te voldoen, wat de Gouden en Zilveren Panden betreft. De ondergeteekendeDIRECTEUR van het Heneeshnndig Eta blissement IK V I It K It li U It IS nabij 's Gravenhageis voor consiiltf reorlp lijders te Botterdam voortaan le spreker. in het Hotel Hertog van Wellinglo n" op de Boterslool iederen DINGSDAG na JU ure. Voor UOGMJDFRS en Patiënten met GKItltEKKIfiRI MGCIIA41IIW- IIOFM' is de tijd van 1 tol 3 ure na den mid dag beschikbaar gesteld. Doctor W. HENDRIKS/ Oogarts en consulterend Geneesheer van Z. M. den Koning. BUITENGEWONE OEFENING, Dingsdag 8 Januarij 1861, 8 ure, waartoe alle Leden dringend worden uitgenoodigd t> r 2l'l 5 4 5 *Jl '/|B 2% Dn'" 5 t'-/4 5 ■47 V- 5 3 44-V,, 3 3 1% - Brouwershaven, 1 Januarij. Gedurende het jaar I860 zijn alhier binnengekomen en uitge- zeild 51 2 schepen. Brouwershaven, 2 Januarij. Uitgezeild j Juno kapl. II W. Nicolai van ^Roilmïam naar Melbourne. PRIJZEN DER EFFECTEN TE den 2 Januarij l»t'il Nederland Werkelijke Schuit! dito dito dito dito Amortis. syndic. Rusland bij Hope 1798/1816 dito 1828/1829 bij Stieglitz. 5de leeu. dito 0de leen. 1853 dito bij llope Cert. van ass. Poolsche schatkist oblig. Aandeel ifroote Russ. spoorweg a ƒ236 volgefourn. Oosttuiijr. Weeuerbank, bij GoJl.eii Co. dilo 1 dito M -.ealiek tl t l o dito, rente Amsterdam tl lu nationale Weaner-aaml. a 11 500 L. 18 Portugal Buitenlandsch van 1853 dito van 1856 a IS59 Spanje Buitenlandsch Binnenlandsch Builetilandsch 3% nu Ecuador Groote stukken Stukken van L 100 Middenprijzcn van de volgende artikelen le Zierikzee van den 3 Januarij 1861. De Ned. Mudrfe. De NedMudde Oude Tarwe 1859 f 0,00 jPaardeboonen t 6,50 Nieuwe dito I860 - 12')0 v. rt» dito 11,00 Afwijkende dito •■'lune dito - 13,00 .-Zomer dito - Graanwe Erwten0,00 Ordinaire dito - u,O" Groene dito - 10,00 Rogge - 7,50 (Gele dito - 0,00 Wiuter-Gerst - 5,'«5 j Koolzaad 0,00 Zomer-dilo 5.25 j.Zaai-Lijnzaad 16,50 Haver - 3,00 Slag-Lijnzaad 0.00 243ste S-ilAATl-ItOTEHIJ 5de Klasse. Prijzen van 000 en daarboven. 8ste Lijst. No. 6224, 8871 en 10639 ie- ,jer f 1000. Ter Stadsdrukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1861 | | pagina 2