Zaturdag 1 December WOENSDAG ZATURDAG. 186U Besturen en Administratie» Binnenlandsche Tijdingen. Buitenlandsche Tijdingen. A BONNE MENT S-P R IJ S. Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert.daagste voren, voor 10 ure 'smorgens. VEltS C HIJ NT: P RIJ S DER AD VER TEN T IE N. Gewone 12'/, cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten van 16 regels a f 1 behalve hcl7,cgclregt. De PLAATSELIJKE COMMISSIE van GE NEESKUNDIG TOEVOORZIGT te '/Aerikzee herinnert de belanghebbenden dat zij te zorgen hebben dat geen Gebak of Suikerwaren verkocht worden, welke vermengd of gekleurd zijn met voor de gezondheid schadelijke bestanddeelen Terwijl zij zich bereid verklaart de aan baar aangebodene voorwerpen scheikundig te onder zoeken waarschuwt zij een iederbij wien dergelijke ten verkoop bestemde voorwerpen worden gevonden voor de geregtelijke vervol ging en straffen waaraan zij zich zullen bloot stellen. Zierikzee den 20 November 1800. De Plaatselijke Commissie voornoemd, F. KELLER, Voorzitter. S. G. N.AUTA van der GRIJP Did en Secretaris. Zierikzee'^0 November. In de Delfische Courant van 22 Nov. jl. leest men het volgende In den bloei zijns levens overleed jl. maandag te Rotterdam de beer J. P. F. Schmalen heden is zijn stoffelijk overschot naar zijn laatste rustplaats geleid. Hij had een warm hart, be zield met diep gevoel voor alles wat schoon en wél luidt getuigen ook de voordraglcn door hem gehouden in de rederijkerskamer alhier waarvan hij lid was en die hij lol sieraad ver strekte. Stille weemoed vervult hij zijn ver lies allen die hem kenden want die allen waren hem hartelijk genegen; hij was een goed mensch. Zierikzee, 30 November. Het wrak van het onlangs op de Zeehondenplaal gestrande Russi sche schip Suomiis op herten publiek verkocht en toegewezen aan den hoogstel) bieder, den heer J.II. Smarts, alhier, voor desom van f280. Middelburg 26 November. Wij vernemen dal volgens art. 63 der wet op de reglerlijke or ganisatie door hel provinciaal geregtshof in Zeeland eene aanbevelingslijst van zes kandidaten is opgemaakt ter vervulling der vacature van een raadsheer ontstaan doorliet overlijden van jhr. J. G. Schorer van St. Philipsland. Zijn wij wel onderrigt dan komen op die lijst voor de hecren mis. M. F. Lantsheeren M. Dobbelaer leden der arrondissemenls-regtbank alhier P. Paulus en jhr. C. J. van Nispen tol Pannerden officieren van justilie le Zierikzee en alhier, jhr. ff, C. de Jongesnbsliluul-griffier bij dit geregts hof en P. Hofstede van Son substiluul officier van justitie alhier. Jl. zaturdag voormiddag had aan de werf der commercie-compagnie alhier een belangrijk ongeluk plaats. Terwijl men bezig was de schoorsteen van de daar liggende moddermolen uit te ligten, sloegen de daartoe opgerigte kaap. standers om waarbij een der werklieden aan het hoofd en de borst belangrijke verwondingen bekwam,zijnde hem behalve eene ernstige hoofd wond bel linkeroor afgescheurd en twee ribben gebroken. De verwonde werd dadelijk naar bet gasthuis vervoerd en verkeert in zorgelijken toesland hoezeer er hoop op zijn herstel bestaat. Door den boogen raad der Nederlanden zijn jl. vrijdag bevestigd twee arresten van het provinciaal geregtshof in Zeeland inde zaken van eigenaren van den Hollarepolder en A E. Geldolf, c. s. te Gent waarbij aan het rijk lde tiendheffing ontzegd is uit ingedijkte polders omdat alle domaniale tienden in Zeeland, krach tens de wet van 23 Augustus 1822 aan het kroon domein behooren. De minister van binnenlandsche zaken heeft ter kennis der belanghebbenden gebragt dal in verband met de bezwaren welke de scheepvaart ondervindt ten gevolge van bet me nigvuldig ankeren van vaartuigen in het vaar water van Bruinisseop bet havenhoofd van die gemeente een bord is gesteld houdende waar schuwing legen t)cl ankeren (e dier plaatse zul lende een ieder aan zich de schade te wijten heb ben welke hij beloopen mogt door in strijd met deze waarschuwing te bandelen. Xe 's Hage is jl. woensdag aan bet mini sterie van marine aanbesteed bet afbreken en opruimen van de oude en bet maken van eene nieuwe zeedoksluis aan het maritieme etablisse ment te Willemsoord met de leverantie van een gedeelte der daartoe benocdigde bouwstoffen en van al dearbeidsloonen. De minste inschrijver was de heer G. VisserPz.te Sliedrecbtvoor de som van ƒ206,500. Wij vernemen dat Z. M. de koning der Belgen reeds een schitterend blijk van belang stelling in hel plan teroprigting vaneen gedenk- leeken aan- Vondel, bier te lande gegeven heeft. De commissie werd dezer dagen vereerd met de ontvangst van een schriftelijke betuiging dier be langstelling Strekkende ten geleide eener bij drage >an 1000 francs. Men schrijft uit Arnhem van 26 dezer. Heden ochtend arriveerde alhier per exlra- irpin van Botterdam Z. M. de koning met ge volg. Na eenige oogenblikken op het station vertoefd |e hebben alwaar zich z. exc. destaats- raad commissaris des konings, de generaal provinciale commandant en de burgemeester be vonden om Z. M. te begroeten is de koning naar het Loo vertrokken. Bij de aankomst van den spoortreindie Z. M. herwaarts bad orergebragt, ontdekte men iets hetwelk scliroomelijke gevolgen had kunnen hebben. De locomotief was namelijk voorbij Ede in aanraking gekomen met een wagen die zich op de baan bevond en door de machine vernield werd. Eenige stukken van den wagen echter waren door de locomotief medegesleepl en zouden zoo zij onderden trein waren geko men alligt een ernstig ongeluk hebben ver oorzaakt. Men schrijft uit Rozendaal van 24 dezer. Op den middag van 23 dezer ontmoetten de commiezen P. Moors en C. Strasdealhier gestationeerd op hunne surveillance tol wering van den sluikhandel van lompen, langs de Bel gische grenzen eene bende van achttien dra gers meest allen mannen van het beruchte Rucphens Heike. Ofschoon de overmagt groot was, aarzelden de beide ambtenaren geen oogenblik om de sluikers aan le vallen en maakten na veel moeite en inspanning zich mees ter van de 18 balen lompen. De sluikers echter, niet genegen bunnen buil prijs te geven kwa men na zich le bobben gewapend met knuppels en gelrokken messen onder bet uilen van be dreigingen. op de ambtenaren af. Moedig bielden deze stand en betwistten met levensge vaar gedurende ruim 3/, uurs het bezit der aan gehaalde goederen aan de smokkelaars. Aan hun beleid en kloekmoedigheid hadden zij het te danken dal, na eene hardnekkige worsteling, waarbij hun verscheiden malen het blanke mes op de borsl gezet werd de smokkelaars onver- rigler zake moesten aftrekken, en de ambtenaren de aangehaalde goederen naar 's rijks kantoor konden opbrengen, liet is le wenschnn dat de administratie der belastingen doe blijken het lof waardig gedrag dezer ambtenaren op prijs te stellen. .Men schrijft uit's Hortogeribosch van 25 dezer. Een paar jaar geleden overleed te Rot terdam iemand die bij testamentaire beschik king zeker persoon alhier tot uniferseel erfge naam benoemde onder voorwaarde dat bij bin nen twee jaren op verzoek zijner familie wegens verkwisting of zoo deze daaraan niet voldeed op eigen aanvrage wegens onnoozelheid onder curatele werd gesteld. De Iwee jaren zijn ver - loopen zonder dat aan die tweeledige voorwaarde gevolg is gegeven. Nu vorderen de erfgenamen des testateurs vernietiging der beschikking, uit hoofde van de nietvervulling der gestelde voor waarden, terwijl de wederpartij beweert daar toe ongehouden le ztjn I omdat hel eene on geoorloofde zaak is 2 omdat de voorwaarde eene onzedelijke strekking heeft. Deze kwestie zal eerlang voor de reglbank aanhangig worden gemaakt. Te. Ortielte', gemeente YVesterbork, is door den jager G. Timmer een witte baas ge schoten. y De onlangs door het provinciaal geregtshof in Overijssel ter dood veroordeelde A. I. Nolker van Ambt Delden heeft een verzoek om gratie ingediend aan Z. M. den koning. Naar men verneemt is de veroordeelde sedert zijne véroor- deeling ziek. Een telegram van den gouverneur-gene raai van Nederlandse!) Indie in dato Buiten zorg 14 October i860 luidt Tijdingen he den morgen van Socrabaija uit Bandjermassing ontvangen melden dat op den 23 September eene versterking nabij lloekit Menang door onze troepen veroverd. De luitenant llamming sneu velde en I officier en 8 soldaten werden gewond. Uil deze tijdingen maak ik op dal de laatstelijk te Batavia verspreide ongunstige beriglen onge grond waren. Op .lava en elders alles wel. Ue Japansche gezanten bezochten Batavia op hunne terugreis uit Amerika." (St. Cl Men schrijft uil Samarang. De cadeaux voor de onderofficieren en manschappen der com pagnie die den opstand van 17 Augustus beeft gedempt zijn gereed en zullen binnen kort wor den uitgereikt. De onderofficieren zullen ieder ontvangen een gonden borologie met het Neder- landsche wapen er op gegraveerd de korpo raals een zilveren dito en do manschappen (allen Amboinezen) een zilveren tabaksdoos. Aan de beide officieren Hennus en Romswinckel zal een prachlsabel worden aangeboden die echter uit Holland moeten komen. Deze zijn ook reeds besteld. DUITSCIILAND. Weenen 27 November. Hel officiële dagblad meldt de benoeming van den graaf Forzach lol stadhouder van Morav/ë van Weissenburger lol stadhouder van Bohèmeen van graaf Johann Cziraky tol judex curialis van Hongarije. Volgens brieven uil Darmstadt zal prins Lodewijk van Hessen de vermoedelijke troonop volger eerlang voor eenige weken naar Londen gaan en daarop gronden velen de hoop dat de sedert lang besproken verloving van dien prins met prinses Alice van Engeland na Kersmis vor melijk gebeuren en ter openbare kennis ge bragt worden zal. FRANKRIJK. De Monueur bevat keizerlijke decreten, waarbij benoemd wordon 191 minister van binnenlandsche zaken graaf de Persigny tot minister zonder portefeuille, de lieer Billault aftredend minister van binnenlandsche zulten) tot minister van financiën de lieer Forcade Lnro- guette tot minister zonder portefeuille de Magne aftredend minister van financiënlol staatsraad in buitengewone dienstde heer Benedelli. Eerstdaags zal de ascb van Napoleon I uit de kerk der Invalieden naar de grafkelder van St. Denis worden overgebragl. De schout-bij nacht Labrousse inspecteur- generaal der stoomschepen, heeft van den minis ter van marine bevel gekregen de noodige maat regelen te nemen opdat de gelieele Eransche suioinooilogsvlool in slaat zij in de maand Alaart, bijaldien de omstandigheden het noodig mogten maken, zee le kiezen. Een dagblad meldtdat de Turksche lee- uing tegen 53'/, pet. is gesloten met 6 pel. interest en dat het geheelc bedrag van 21 1 millioen frs. binnen 36 jaren afgelost moet zijn betgeen de Turksche regering in het geheel 2261 millioen zal kosten. De uit Italië gekomen jezuïten hebben van de keizerlijke regering vergunuingverkregei: zich ie vestigeu. Volgens bcrigten nit Napels van 22 dezer zijn de manschappen van Garibaldi ontslagen. Echter zijn zij ontevreden en hebben op nieuw eenige manifestatien gedaan. De kreet leve Ga ribaldi door hen aangeheven had zoo sterk de boventoon dal het zingen eener hijrune in den koniuklijken schouwburg daardoor overstemd werd. De bende van de aanhangers di-r liour- bonsche dynastie alsmede de Garibaldianen zijn in de Abruzzen en Apulië versterkt. Er hebben tooneelen van anarchie plaatsde heffe des volks is gewapend met zeisen en bijlen. Te Pescina is de nationale garde vervangen. Inde drie sleden Magliano Celano en Tagliarazzo zijn verwoestingen aangerigt. Het platteland wordt afgeloopen door benden terwijl het ant woord der regeringlot welke men zich om troepen gewend bad. luidde dat zij die niet had of dat zij die niet kon'missen.De beriglen uit Gaëla behelzen dat 30,000 ntan Sardiniers voorzien van 80 mortieren de vesting omsin geld hebben. Koning Frans heeft eene circu laire gezonden aan de gezanten der vreemde mo gendheden die hij te Rome als bij hem vertegen woordigd beschouwt. Hij beeft geld van builen ontvangen, maar weiniglevensmiddelen. Koning Vïcïor Emanuel heeft verstandhouding in de vesting. Volgens beriglen uit Napels van 24 dezer, was de agitatie daar meer van zedelijken dan van stoffelijken aard. Ue demonstratie)) der man schappen van Garibaldi hadden lot geene botsin gen aanleiding gegeven. Men schrijft uit Napels van 27 November. De Piemontesche generaal Pinelli is in Avezzona binnengerukt, en heeft de rust in het district hersteld. De kardinaal aartsbisschop van Napels wordt le Napels terugverwacht. Heden werden 1800 man, welke lot de troepen van Garibaldi behoord hebbenontslagen en naar Genua ingescheept, morgen zullen zij door een gelijk aantal gevolgd worden. De generaal Sirlori heeft de officieren en soldaten der zuide lijke armee bij dagorder uitgenoodigd zich van demonsiratie te onthouden. Door bet officiële blad te Gaëla is berigt (lat de vreemde gezanten op verzoek des kouings naar Rome zijn vertrokken. Zij zullen, ofschoon te Rome beschouwd worden evenzeer bij ko ning Frans geaccrediteerd te zijn. Als bijna zeker wordt le Turijn verteld dat FransIIuit Gaëta zon gevlugt zijn. Beriglen uit Rome van 24 dezer melden dat twee regementen Fransche troepen eerlang

Zierikzeesche Courant | 1860 | | pagina 1