LEIDDRAAD P. DE RIDDER, Advertentiën. Een Woonhuis en Erf, Olmen of I Jpen Boomen Zeetijdingen Beurs- en Marktberigten. Vervoermiddelen. ri reeds verwijt dal zij hen naar huis heeft willen zenden. Den oorlog aandoen aan de llaliaansche nationaliteit, aan de vrijheid aandesouvereinileil des volks. Reactie in het leven roepen legen de Franco-Italiaansche politiek legen de onver mijdelijke gevolgen van dat pleglise woord Italië moet vrij zijn van de Alpen lol aan de Adriatiscbe Zee." Fris hier een depêche ontvangen van on zen gezant te Rome waarin gemeld wordt dat den loden dezer aldaar een buitengewoon con sistorie is gehouden, waarin de kardinalen als hun gevoelen hebben te kennen gegevendal het ihans voor den paus tijd wordt om zijne hoofdstad te verlaten. De paus heeft evenwel ronduit verklaard dat bij van plan was voor eerst nog te blijven. Men zegt dal de pauselijke regering, door de zorgen van den heer de Mérode Ie Civila- Vecchia veel kostbare voorwerpen aan Pius IX persoonlijk toebehoorende, heeft laten aan boord brengen van een schip, dat naar Antwerpen be stemd is. Sommigen leiden daaruit af dat de paus voornemens is wanneer hij Rome moet verlaten naar Duilschland te gaan misschien wel in gezelschap van koning Frans II, die naar men wil van Gaëta zich naar Rome zal begeven. Le Pays houdt niet alleen voldal Duilsch land Oostenrijk zal ondersteunen, ingeval Vene tië mogt worden aangevallen maar zegt daarbij, dat de voorbereidende maatregelen reeds zijn genomen en men nog slechts den opperbevelheb ber van het bondslegcr moet kiezen. Men schrijft uil Rome van 'Ji dezer. Op aanzoek des konings heeft het gebeele corps diplomatiek Gaëta verlaten en is gisteren alhier aangekomen. De pauselijke nuntius en de gezanten van Oostenrijk Rusland en Pruis- seuzijn door Z. M. begiftigd mol het grootkruis vair den II. Januarius. Uit Italië is heden weinig of geen nieuws. Met het beleg van Gaëta komen de Sardiniërs zeer langzaam vooruit. Koning Victor Ema- mtelzal waarschijnlijk aanstaanden maandag naar Sicilië vertrekken. Men zegt dat hij, te Pa lermo aangekomen ecne amnestie zal uitvaar digen waaronder Mazzini zal begrepen zijn. De llongaarsche beweging wordt in Italië ijverig voorbereid; generaal Turr, een der llongaar sche patriotten die onvermoeid naar de vrijma king van hun land streven, zal eerstdaags lo Milaan een onderhoud hebben met Kossuth en andere hunner gebannen landgenooten. Uit Turijn schrijft men van 2i dezer. Door den gemeenteraad van Ancona is eene inschrijving geopend om uit de opbrengst daar van een oorlogschip le doen bouwen dal de Marken aan de marine ten geschenke zullen ge ven als een aandenken aan de inlijving hij Sar dinië Volgens het dagblad Espero heeft de gene raal Turr zijn ontslag gevraagd maar de rege ring des konings moei de inwilliging daarvan ge weigerd hebben en hel llongaarsch korps onder zijn ben 1 zal te Noli eene niet ver van Napels liggende stad gereorganiseert worden. Men verzekert dat do troepen die op de grenzen staan den 25 dezer bunnen marscb tol hel betrekken der winterkwartieren zullen voortzetten. Men schrijft uit Marseille van '23 dezer. Wij vernemen met den postuil Konstantiuo- pel van 14 dezer dat de eerste storting der Fran- sche leening aldaar verwacht werd en dat de troepen achtereenvolgend het achter.stallige hun ner soldij ontvangen zouden hetwelk een waar borg voor de openbare rust moet opleveren die, vooral in Syriëvoortdurend bedreigd wordt. De Christenen le Damascus op nieuw veront rust vlugtten in massa naar Beyrulh waar de generaal de Beaufort zijne troepen had zamenge- Irokken. De llongaarsche generaal Kmettf thans Isma'él-pacha door Fund-pacha wegens het in hechtenis nemen van ceuige opperhoofden der ürusen in hel ongelijk gesteld herfl zijn ontslag ingediend. De Furopesche commissie verlangt een gezel onderzoek, liet proces van het !>ru- sen opperhoofd Sljfilk Djembled beeft het geheele plan van bel complot der laatste moorden aan bel licht gebragt. De commissie lieel't zich le gen een al te snel uitvoeren der vonnissen verzet. Men ontvangt berigten uit Konstantinopel van 17 dezer. De brieven uil Circassië zeggen dat de expeditie van den generaal Barintinslti tegen Daghestau mislukt is. De Russen hebben zware verliezen geleden. De 9000 man van het Napolitaansche le ger, die builen Gaëla gekampeerd en zich zoo als men weetaan de Sardiniërs hebben willen overgeven bevonden zich in den hagcbelijkslen toestand. Door hunnen souverein verlaten, waren zij aan de ergste ontberingen blootgesteld. Koning Frans beeft zich eindelijk over ben ont fermd en 6000 kregen vergunning in de stad te komen de 3000 overigen hebben zich ver schanst in hel door de bewoners verlaten dorpje Rorgo di Gaëta. GROOT-BRITTANNIEN. Londen 23 November. De berigten die wij hier uil Italië ontvangen zijn zeer onrust barend. De reactionnairen schijnen bunnen in vloed meer en meer te doen gelden. De spoedige overgang van slavernij tot vrijheid bragt do Italianen in vervoering. De plotselinge verwij dering van den man aan wiens pogingen zij dat onuitsprekelijk geluk le danken hebben verwart hunne zinnen en doel hen morren tegen eene nieuwe dynastie die welligl te spoedig de oude beeft vervangen, De laak die Victor Emanuel en Cavour nu le vervullen hebben is voorwaar niet minder moeijclijk dan die welke door Garibaldi volvoerd is. De grootste voor- zigtiglieid en kalmte word! juist nu vereischt om den reeds kokenden Vesuvius te beletten in een alles vernielend vuurlos le barsten. In officiële kringen maakt de Venetiaansche questie steeds hel hoofdonderwerp der beraadsla gingen uit. Niettegenstaande de despolieke be ginselen der Habsburgeesde volharding van Frans Jozef en al de argumenten die men aan voert om liet onvermijdelijke van een oorlog in de lente bewijzen doen mijne inlichtingen mij op eene vredelievende vereffening hopen. Naar hetgeen ik uit goede bronnen verneem zullen de pogingen onzer regering om Oostenrijk tot den vrij willigen afstand van Venetie te over reden het gewenschte gevolg hebben. De ge gronde vrees, die evenwel bij ons volk bestaat is hierin gelegen dat het minste tijdverlies nood lottig voor Oostenrijk en voorden vrede van Europa zou kunnen zijn. Fcne depêche uit Napels van 22 dezer aan den Times zegt dal bij koning Frans II den vori- gen dag eene aderbreuk ontstaan is en dat eene stoomboot uit Gaëta te Napels was aangekomen, om artsen le balen. Sedert eonige dagen is er sprake van eene mogelijke abdicatie des keizers van Oosteorijk. Zonder daar nu voor alsnog eenig gewigt aan te hechten verdient bel toch de aandacht dat 'Ilie Daily News ook dit denkbeeld in een artikel over den staat van zaken in Oostenrijk laat door schemeren. In dit artikel dat zoo men meent, door bet Foreign office ingegeven is wordt ge zegd dat tweewegen voorden keizer open staan: die van eene reactie waarin echter Oostenrijks natuurlijke bondgenootRusland namelijk niet aan zijne zijde zou slaan of die van liberale her vormingen, welke echter voor bet tegenwoordig kabinet moeijelijk te bewandelen is. In dien slaat van zaken, zou bij keizer Frans Jozef hel denkbeeld zijn opgekomen om afstand van den troon te doen ten behoeve van zijnen broeder Maximiliaan daar deze door zijn antecedenten geschikter is, om bel keizerrijk eene staatsrege ling te geven, rnpcr overeenkomende met de denkbeelden van dezen tijd, waarvan alsdan wel ligt de afstand van Venetie het gevolg zou kunnen zijn. Maar zoo als gezegd bet zou voorbarig zijn voor alsnog eenig gewigt aan dit gerucht te hechten wat men ook van den offici- eusen oorsprong van het artikel zeggen moge. Opmerking verdient, dal The Daily Neibs inge wikkeld le kennen geeft, dal de Russische publiek bestemd is om overal hel beginsel van achteruit gang le begunstigen hetgeen een vijandigen geest ten opzigle van de regering van keizer Alexander openbaart. Heden morgen beeft er een hevige brand gewoed in hel buis van correctie in Flerkenwell. In allerijl snelden de Londensche brandspuiten aan maar het vuur nam zoodanig toe, dal ook de hulp van de nieuwe stoombrandspuil der hee- ren and en Mason (Blackfiiarsroad) werd inge roepen. Deze, op eene bewonderenswaardige wijze bestuurd door den ingenieur Gerrard wierp in weinig tijds eenige duizenden tonnen water in hel brandende gebouw waardoor bet vuur werd bedwongen echter niet zonder dat bet aanzienlijke schade had aangerigt. Van de duizend gevangenen die zich in het gebouw be vonden en die ijverig tot blussching van den brand medewerkten beeft niet één letsel beko men en is er niet één ontsnapt. Uit New-York meldt men dat bet schip Erie, hetwelk onlangs van de Afrikaanscbe kust was opgebragl, nadat de aan boord bevonden 900 negers te Monrovia waren aan wal gezet door de regtbank is verbeurd verklaard en eerst daags ten behoeve van den slaat zal verkocht worden. Officiële berigten uil China houden in dal de Tartaarscbe ruiterij den 1 October de ge allieerden voor Peking geslagen beeft. Des niettegenstaande hadden de Chinezen de onder handelingen aangevangen. JONGSTE TIJDINGEN Triest 25 November. Men heeft hier tij dingen uit Sanghai van 4 October ontvangen. In een den 18 September niet vervat) Tschankiowan geleverden strijd zijn 25,000 Tartaren door de verbonden Engelschen en Franschen terugge slagen en hebben 2000 man en 50 kanonnen daarbij ingeboet. Daarentegen werden de con sul Parkerde secretaris van lord Elgin de correspondent van den Times en verscheidene officieren gevangen genomen. Den 21 Septem ber is het bij Tungtscho andermaal tot een tref fen gekomenwaarin 30,000 Tartaren uiteen werden gedreven. Te Sanghai iiep het gerucht dat de keizer van China naar Tartarije gevlugt is. Sankolinzin wilde voor Peking een laatstee kamp wagen. Kerknieuws. Op zondag den 2 December a. s zal te Zie- rikzee des avonds ten 5 ure in de Kleine Kerk der Hervormde gemeente het Verslag betrek kelijk bet Bijbelgenootschap en de afdeeling Schouwen en Duiveland gedaan en de opwek kende rede gehouden worden door den weleerw. zeer gel. beer dr. P. JAndreae predikant bij de Evangelisch Lulbersche gemeente alhier. Beroepen tot predikant bij de Hervormde ge meente te Cortgene (Zeeland) ds. B. C. Lede- boei', thans te Eibergen. Axel, den 23 November 1860. Heden overleed tol diepe droefheid zijner Kinderen en Bebuwd-Kinderenna eene kortstondige ziekte, de Heer F. OLIVIER in den ouderdom van 65 jaren. Uil aller naam, J. C. OLIVIER. Eenige kennisgeving. Bij P. D. J. QUANJER Ie Zierikzee, is ter Perse 1 voor hen DIE ZICH VOOR HET NOTARIËLE EXAMEN WENSCHENTE BEKWAMEN, door CANDIDAAT-NOTARIS TE ZIERIKZEE. Bevallende hetzelve levens een beknopt over- zigt der Wetten Besluiten en Decreten be trekkelijk het Notariaat beslaande. Prijs bij inteekening f I 20 als zullende dit werkje ruim 2O0 bladzijden beslaan en gedrukt worden in bel formaat van de prospectussen die alom bij alle Boekhandelaren verkrijgbaar zijn gesteld. De Notaris J. M. BOUVIN, zal, op Maandag den 3 December 1860, s namiddags ten 2 urein de Herberg het Dorpshuis, te Oosierland, publiek en aan den meestbiedende presenteren te verkoopen zijnde een van ouds welbeklante BROODBAK- KERLJ en KRUIDENIERSWINKELin het Groenendaal. Een daarnevens staand W OONHUIS en E R F. En een TUIN gelegen aan den Molenweg. Alles staande en gelegen te Oosterland voor noemd. En op den 4 December 1860 's voormiddags ten 9 ureaan eerstgemeld Woonhuis, eene partij MEUBELAIRE GOEDEREN, waar onder eenig BLAAUW en GEKLEURD PORCELEIN breeder bij Biljetten vermeld. De Notaris Mr. C. van der LFK re CLERCQ zal ten verzoeke van den HeerT. VOORBFIJTEL op Dingsdag den 4 December 1860, des morgens ien 10 ure. op de Hofstede genaamd Zorgvliet" nabij het dorp Bruinisse gelegen publiek verkoopen Eene groote partij opgaande bijna allen uitmuntend geschikt voor Werkhoul. Zierikzee 25 November. Uitgezeild Stad Zierikzeekapt. L J. Klein 27 dito. William Henrij kapt. Jom Johnson beiden naar New castle. 27 dito. Een groot schip in het gezigt. Brouwershaven 24 November Binnengek. Johannes Hendrilais Ferdinand, kapt. G. H. 3.ode- wij ks van Rotterdam naar Bataviagesleept per stoom boot Zuid- Holland binnendoor van Hel- ievoelsluis 26 dito. Dutchess of Sutherland kapt. M' Lachlan van Soerabaija naar Rotterdam Goodintent kapt. J. Harveij van New-Castle naar Zierikzee. 24 dito. Uitgezeild Ospreij kapt. R. J. Berlfrige naar Liverpool Hermann, kapt. F. Kuhlmann naar New-York Ellen Hooi kapt. A. Killij naar New-Orleans via New-Castle, 25 dito. Hendrikakapl.U. H. Bönn, Nederlanden Oranje kapt. L. F. van Ruijven Batavier, kapt. E. H. Êleiffer, allen naar Ba- lavia James kapt. S. Shield Assiduous kapt. R. Nesbitt beiden naar New-Castle allen van Rotterdam 26 dito. Kalimas kapt. 1. .looker van Dordrecht naar Batavia Arij Schefferkapt. G. J. Kunst, van Rotterdam naar Melbourne. 5 5 3 3 3 3 O/, 1 1 IS 2'/, ]>ct. 62V8 l'75»/„ 97 '3/ y;i 102 10 i% 87l/fi 963 /16 571/4 PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMj3TK»I)A3f. den 26 November i860. Nederland Werkelijke Schuld dito dito dito dito A mortis. syndic. Rusland bij Hope 1798/1816 dito IS28/I829 bij Stieglitz. 5de leen. dito 6de leen. 1855 dito bij Hope Cert, van ass. Poolsclie schatkist oblig. Aandeel groote Rass. spoorweg a ƒ288 volgefourn. Oostenrijk Weenerbank, bij Goll.en Co. dito dito Metal iek dito dito, rente Amsterdam dito nationale Weener-aand. a fl 500 L. 1860 Portugal Buitenlandsch van 1858 dito van 1856 a 1 s59 Spanje Buitenlandsch Binnenlandsch Buitenlandsch 3% nu Ecuador Groote stukken Stukken van L 100 243ste STAATS-LOTSRIJ 3de Klasse. Prijzen van f 1000 en daarboven. Lijst. No. SI 393 f 25000. D E II S TO O M B O O T t f 2063/, 443,, 457. 24% 66% ps 46 44 Va 47% 40% 12 12% 7123 4de ƒ1500. ROTTERDAM, 26 November I860. TAB WE. Nieuwe Zeeuws. Vlaamschen Overmaasche bij ruimen aanvoer de beste fl eu mindere f 1,50 lager gedeelte lijk onverkocht gebleven goede en puike f11,25 a f12,50 mindere f9,75 a f 11 geringe f8a f9,25 jarige f 12 a f 14,25. ROGGE. Vlaams, en Overmaasche 25 c lager; f5,25 a f7. GERST, 20 c. lager; Winter f3,50 a f6,80; Zomer f 5,40 a f6,40. HAVER, 20 c. lager, korte f 3 50 a f ',70 dito lange f2,25 a f3,80. ERWTEN, lager; f7Af 12,75; groote dito f8 a f 13,50. PAARDENBOONEN. 20 c. lager f5 a f 7,70. STAD ZIER I K Z E fan Hotter (lain-. Vrijdag 30, 's morg. 6 Van 'Aierikzee. Honderd. 29, 's morg. 10 Zondag 2, 5 7, Dingsdag dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. oan Middelburg Rotterdam .- Dcnderd. 29, 's rfforg 1 u Woensdag28, 's morg 7 ure Vrijdag 30, 6 J Vrijdag 30, 9% Zaturdag 1, 6 J Zaturdag 1, 9% Zondag 2, 6 Maandag 3, 93/4 l)e diligence zal van Zierikzee l'/2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburgen van Middel burg naar Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot jijden dienst tusschen Vliss ingen en Botterdam. Fan Vlis sin-jen j Van Rotterdam-. des maandags, woensdags 1 'les diogsdags donderdags en vrijdags 's morg. ten 8 ure j en saturd. 'smorg ten 8% ure De diligence zal van Zierikzee 1 '/2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Vlissingen en van Vlissingen naar Rotterdam 1 uur na de afvaart der stoomboot rijden. Ter Slads'ürukkerij van de Lrvcn A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1860 | | pagina 2