LEIDDRAAD SCHAAL- MAATKOLEN P. DE RIDDER, Advertentiën. Engelsche Een Woonhuis en Erf, Zeetijdingen Beurs- en Marktberigten. Burgel. Stand te Zierikzee. Vervoer-Bfidclelen. want de koning opi'iil al de aan hem frerigle brieven zelf. Hel artikel leverl vervolgens nog cenige anecdotes, die de gulhariigheid. mild heid en ongemaakthcid des konings bewijzen, en eindigt dan met deze woorden des stellers Ik heb geheel Italië doorkruist, van den voet der Alpen tol de Adriatische Zee te Genua, Turijn, Milaan Verona en Venelie heb ik allen onder vraagd en ook die met welke ik thans in be trekking sta en allen hebben mij geantwoord of antwoorden er kan in Italië een even braaf man zijn als de koning maar een braver man is er niet.-' Bij gelegenheid van den inlogt des konings van Sardinië in Napels hief de bisschop van Ancona het Ie Deum aan Oremus pro Viltorio l-manuele rege nostro qai regni Ilaliac guber- nucula susccpit: f W ij bidden voor onzen koning Viclor Emanueldie de regering van het koning rijk Italic heeft aangenomen.) Er werden toen ter lijd velen gevonden welke aan die bereid willigheid van genoemden prelaat niet geloofden en er het hoofd over schudden maar wal zullen deze ongeloovigen wel van het berigt zeggen dal met allen ernst uit Turijn gemeld wordt dal Vit lor Emanuel en Pius IX niet alleen in vertrou welijke maar ook vriendschappelijke briefwis seling met elkander staan: datde pausten gunste van don «Koning van Italië" van de wereldlijke heerschappij wil afstand doen waarlegen Viclor Emanuel den paus eene civiele lijst van 5 milliocn en voor eiken kardinaal 100,000 Ir. met den rang van senator, waarborgen zal? Ik heken openhartig dat ik ten opzigtn van dit berigt ditmaal ook tol de ongeloovigen be hoor doch men moet niet vergeten dal wij sindts een jaar reeds zoo veel onwaarschijnlijks zich hebben zien verwezenlijken dat men ten slotte alles voor mogelijk behoort Ie houden en zich over niets meer hoeft te verwonderen. Te Turijn slaat eene leening {men zegt tol een bedrag van 400 milliocn) voor de deur een deel dezer leening zal Int hervorming en versterking der llaliaausche vloot besteed worden die bestemd is om in het volgende saizoen een belangrijke rol te spelen. Garibaldi is mol eene verzameling jonge hoornen een zal. boonen een vaatje zoulevisch en 1000 fis. in den zak in goeden welstand op zijn eiland aangekomen. Socrates zeide lot Diogenes Ik zie uwe ijdellieid door de galen van uwen geschourden mantel." Wat tnoet men van Garibaldi denken -Door hetoflicieel dagblad van Yenctie wordt een besluit medegedeeld hetwelk de hoofden van huisgezinnen beveelt hunne zonen uit bel buitenland terug Ie roepen zelfs wanneer zij zich daar voor hunne opvoeding bevinden, terwij! de ouders welke hieraan geen gevolg geven op de eerste aanmaning der plaatselijke overheden it: eene boete van 20 tol "200 florijnen vervallen. Zoodanige maatregelen zijn weinig geschikt om de belangstelling van liet vrijzinnig Europa in de handhaving van Oostenrijks gezag in Venelie Ie wekken. De koningin-moeder van Napels is Ie Ilotnc aangekomen met de prinsessen en jeugdige kin deren der Bourbonsche familie zij zijn op het (Juirinaal gelogeerd. De koningin en de prin sen zijn te Gaëta bij den koning gebleven. De l'iemonlezen hebben Terracine en de omstreken van Bonte Corvo beioi. liet gerucht wilde dat zij weldra te Rome zullen aankomen. De kardinaal Antonelli heeft tegen deze nieuwe schending van hel pauselijk grondgebied gepro testeerd en de generaal de Got/on heeft aan de l'iemonlezen hevel tol ontruiming van Tcraacine doen toekomen. Zoo als aan de Opinione van Turijn van 17 dezer uil .Napels berigt wordt heeft in de Tole- doslraat voor liet koninkliik palcis een volksoploop plaats eehad. Het volk eischte de terugroeping van Garibaldi en hel slechten van hel kasteel Sint Elmo. Bij de poort van Capua is het tol een strijd lusschen hol volk en de Piemontezen ge komen waarbij verscheiden menschen gedood of gekwetst en talrijke arrestatien gedaan zijn. GROOT-BRITTANNIEN. I.OMHiv "20 November. Alhier heeft zich onder de benaming van Pnenmatiedispatch company eene maatschappij gevestigd met een kapitaal van 200,000 p.st. om brieven en kleine pakjes door middel van Inchlpersing door onderaardscbe buizen te vervoeren. Zoo zullen dan weldra de ingewanden dezer reusachtige stad zich bewegen de eleclriciteil (voor de telegrafie) het water (voor ile waterleiding) het gaz de reizigers en het vee (door middel der onderaardscbe spoor wegen) en nu door middel der nieuw opgerigte maatschappij de brieven en kleine pakjes. JONGSTE TIJDINGEN Londen 21 November. Men verzekert dat de keizer der Franschen heden ochtend ten 11'/, ure te Portland is aangekomen en zich per spoor weg naar Londen heeft begeven. Tdrijn, 21 November. Men verzekert, dat de geruchten volgens welke eerlang eene lee ning zal worden gesloten ten eenen male onge grond zijn. Kunst nieuws. Haamstede 20 November. De avond van dezen dag was voor de ingezetenen dezer ge meente regt genoeglijk. De heer J. J. de Vos van Bergen-op-Zoomons door zijnen smaak voor de dichtkunst en de declamatie reeds zoo gunstig bekend had hel welwillend aanbod ge daan heden hier geheel belangeloos eene soirée déclamatoire te houden waartoe de mime zaal onzer dorpsherberg de gunstigste gelegenheid aanbood. Deze was dan ook ditmaal door 120 personen bezet de bepaalde enlrée werd voor zoo verre het zuiver bedrag aangaat bestemd voor de arinen derdiakonie. De directie die zich tot rigtige leiding der zaak gevormd en niets gespaard had, wat dienen kon om deze soirée luisterrijk te doen wezen kweet zich met den meestee ijver van hare taak terwijl de zang en de muzijk lot accompagnement van eenige stukken den smaak en het gevoel der hoorders niet weinig streelden. De stukken door don heer de Vos geleverd met name 1. Elegie aan een spelend kind, 2. de Rarekiek 3. Doctor Isambar, 4. het Patent of de Koopman in Lucifers en 5. de hoofdrol in het blijspel Hans de Kruijer in 't verhoor vonden den meesten bijval inzonderheid ook zijn slotzang of dankbetuiging aan Haamstede's ingezetenen door hemzelven vervaardigd de leden der directie gaven afwisseling in 1. Aan een onecht kind 2. Alles is naar de maan en 3. de Pleegzuster terwijl hulde en herhaalde toejuichingen hel bewijs leverden voor de inge nomenheid der hoorders met het voorgedragene. Wij brengen den heer de Vos gaarne de wel verdiende hulde betuigen hem onzen innigen dank en hopen dat hij ons meermalen bij de voordrag! van ernst en scherts heide hem zoo volkomen toevertrouwd moge bepalen. De directie onlvange mede onzen dank voor hare aangewende moeite in de rigtige volvoering harer laak en worde in de gelegenheid gesteld ons in den loop van dezen winter andermaal zulk een genotvolle avond te verschaffen als di.e van heden, welke zekerde aangenaamste herinnerin gen zal achterlaten. BEKENDMAKING. De COMMISSIE lerUITDEEUNG van SOEP aan lichoefligcn binnendeze Stad in aanmerking nemende dal het Winlersaizoen wederom op handen is en de tijd alzoo nadert om een' aan vang Ie maken met de voorbereidende werk zaamheden daaraan verbonden neemt de vrij heid om deze zoo nuttige inrigling aan de medewerking harer Sladgenoolen aan te beve len met kennisgeving dat in den loop der volgende week de Inschr ij v ingsbi Ij ellen aan de huizen der Ingezetenen rondgebragl en binnen 4 dagen daarna weder zullen worden afgehaald met uitnoodigingom daarop rnildelijk in te schrijien. De Commissie vertrouwt dat de Ingezetenen dezer Stad overtuigd van het groole nut dezer Inrigting hiertoe onbekrompen zullen bijdragen en alzoo dezelve in staat stellen om de bedeeling op den gewonen voet te kunnen doen plaats hebben daar de aanvragen om bedeeling we derom menigvuldig zullen zijn de duurte der levensmiddelen hooger sommen zal vereischen eu om welke te bestrijden eene allezints ruime inschrijving zal vorderen. Zierikzeeden 23 November I860. De Commissie voornoemd W. D. de JONGE Voorzitter. I. JSEBHEE MO ENS, Secretaris. (extra kwaliteit.) IN LOSSING: Het Schip de Courier, Kapitein Meuldijk, voor rekening van M. F. C. de KATER. De ondergeleekendeDIRECTEUR van het (ïeiieeskundig" Eta blissement ZVIOEKBVHG, nabij 's Gravenltage is voor consulterende Lijders te Rotterdam voortaan Ie spreken, in het Hotel Hertog van Wellinglo n'' op de Boterslool iedcren D1NGSDAG na 10 ure. Voor OÜGL1JDEK8 en Patiënten met GeBKRKKinitlLieCHAAinii. is de tijd van 1 tot 3 ure na den mid dag beschikbaar gesteld. Doctor W. HENDRIKS/ Oogarts en consulterend Geneesheer van Z. M. den Koning. De Notaris J. M. BOUVIN, zal, op Maandag den 3 December 1860, 's namiddags ten 2 urein de Herberg het Dorpshuis, te Oosterland, publiek en aan den meestbiedende presenteren te verkoopen zijnde een van ouds welbeklante BROODBAK KERIJ en KRUIDENIERSWINKELin het Groenendaal. Een daarnevens staand W OONHUIS en E R F. En een TUIN gelegen aan den Molenweg. Alles staande en gelegen te Oosterland voor noemd. En op den 4 December 1860's voormiddags ten 9 ure aan eerstgemeld Woonhuis, eene partij MEUBELAIRE GOEDEREN waar onder eenig BLAAUYV en GEKLEURD PORCELEIN, breeder bij Biljetten vermeld. Bij P. D. J. QUANJER te Zierikzee, is ter Perse VOOR HEN DIE ZICH VOOR HET NOTARIËLE EXAMEN WENSCHEN TE BEKWAMEN, DOOR CANDIDAAT-NOTARIS TE ZIERIKZEE. Bevattende hetzelve levens een beknopt over- zigt der Wetten en Besruiten betrekkelijk het Notariaat beslaande. Prijs bij inteekening 90 Cents. op Vrijdag den 7 December IAfiO Ten voordeele der Vereeniging Tot wering van Armoede.'' Aanvang des avonds ten half zeven ure. De lieerlins'en der Zangschool van L. KARREMAN en J, RENSEN, zullen eenige vierstemmige Liederen zingen afge wisseld door hel reciteren van Dichtstukjes terwijl nu en dan door eenige jeugdige élèves van den Heer EZERMAN Muziekmeester al- bierkleine Piano-voordragten zullen uitgevoerd worden. Entrée 50 Cent voor bet hoofd en 25 Cent voor ieder ander Lid des gezins. TEKSTBOEKJES, levens Programma, a 5 Cent. Zierikzee 23 November. Met den meesten ijver wordt steeds voortgegaan met het bergen der lading van het gestrande schip Suomikapt. Antman zoodat van de geheele ladingdie uit p, m. 800 vaten kokosolie beslaat reeds 225 va ten thans zijn aangebragt. Ook heeft men een partij touwerk uit gemeld schip behoorende alhier aangebragt. Brouwershaven 19 November Binnongek. Valeria, kapt. E. P. Sharman van Grangemouth naar Rotterdam, Honor, kapt. R. Hodge van Rotterdam naar New-Castle bijlegger Lam- bertha, kapt. J. E. Kunst, van Petersburg naar Rotterdam, 20 dito. Hermann, kapt. F. Kuhl- mann van Botterdam naar New-Yorkge sleept per stoomboot 'Zuid Holland binnendoor van HellevoctslnisLavinia kapt. R. Young van Shields, 21 dito. Zwijger, kapt.P P. Hoog land, van Batavia beiden naar Botterdam. 2! dito. Uitgezeild: Honor, kapt. R. Hodge, van Rotterdam naar New-Castle, bijlegger. prijzen dek effecten te amsterdam. den 22 November 1860. Nederland Werkelijke Schuld dito dito dito dito Amortis. syndic. Rusland bij Hope 1798/1816 dito 1828/1829 bij Stieglitz. 5de leen. dito 6de leen. 1855 dito bij Hope Oert. Yran ass. Poolsche schatkist oblig. Aandeel groote Russ. spoorweg a 236 volgcfoiirn. Oostenrijk Weenerbank s bij GoJl. en Co. dito dito Metaliek dito dito, rente Amsterdam dito nationale Weener-aand. a f1500 L. 1860 Portugal Buitenlandsch vau 1853 dito van 1856 a 1-859 Spanje Buitenlandsch Binnenlandsch Buitenlandsch 3% nu Ecuador Groote stukken Stukken van L 100 2 f/3 3 4 3S 5 K 5 pet. '62 '3/ 75% 92'/. 101% 101% 96% 76% 77% 37% f 207 Middenprijzen van de volgende ar le Zierikzee van den 22 November 1860. 45'3/le 34"<10 673 4 53l/s f 388 46 43 V8 4M/0 47 40 »/4 121/. tikelcn De Ned. Mudde. Oude Tarwe 1859 f 0,00 Paardeboonen Nieuwe dito 1860 - 12,00 Witte dito Afwijkende dito 0,00 Bruine dito Z.-Zomer dito - 0,00 Graan we Erwten Ordinaire dito - 0,00 Groene dito Rogge - 7,00 Gele dito Winter-Gerst - 6,25 Koolzaad Zomer-dito - 5,75 Zaai-Lijn zaad Haver - 3,50 Slag-Lijnzaad De Ned. Mudde. VAN 9 TOT en met 23 november 186(1. Gebuien Een zoon van M. üeije eu It. Landman. Een zoon van J. lienseu eu A. .VI. vau Setlen. Een zoon van J. Keeleman en M. de Paauw. Een zoon van P. de Rijkeen M. Weda. Een zoon van J. van Uuivcndijk en C. Gebuis. Een zoon van W. Thiele en C. Uitvorst. Eene dochter van M. v. d. Houten en S. Syriër. Eeue dochter van A. Anker eu A. Versteeg. Overleden. E. J. Joppe oud 19 j.jd. M.C. Edeborn, oudöl j.echlgen. van J. Letzer. R. J. Sigmond oud 7 m. zoon. A. P.Tromp oud 63 j.wed.C. A. v. Dishoeck. D. Compiet oud 79 j., jd. G. H. van der Have oud 13 d.dochter. S. v. d. Doeloud78j., wed. van C. Keijnboudt. dc Jonge oud 60 j. echtgen. van C. Gillesse. 7,00 10,00 t3,oo 0,00 12,00 o.oo 13,50 0,00 0.00 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee van den 22 November 1860. Teelt 1859. Twee en een, 1ste kw. blank f 31,00 a 31,50 Twee en een middelbare dito - 30,00 a 30,50 Twee eu een mindere dito - 29,00 a 29,50 Een en een 1ste kw. blank - 31,00 a 31 50 Een en eenmiddelbare dito - 30,00 a 30,50 Een en een mindere dito - 29,00 a 29,50 Onberoofde, 1ste kw. blank - 31,00 a 31,50 Onberoofde, middelbare dito - 30,00 a 30,50 Onberoofde, mindere dito - 29,00 a 29,50 Mallen - 6,00 a 7,00 Middelbare dito - 4,00 a 5,00 243ste STAATS-IOTEHIJ 3de Klasse. Prijzen van 1000 en daarboven. Iste Lijst. Nos. 2398 en 5449 ieder f 1000. 2de Lijst. No. 621 2000 no. 17001 ƒ1000. 3de Lijst. No. 14469 ƒ5000. no. 6885 ƒ1500. no. 6024 en 17598 ieder 1000 AFVAART stad zi e b 1 k z e E.l Van Rotterdam-, Dingsdag 27, 's morg. Vrijdag 30, dek s to om boot Van Zierikzee: Zondag 25, 's morg. 10 Donderd. 29, 10 dienst tusschem Middelburg en Rotterdam. uan Middelhui'g j kan Rotterdam Zaturdag 24, 's morg 8 u Zaturdag 24, 's morg 5l/a u? Zondag 25, 9 Zondag 25, 6 Maandag 26, 91'» Maandag 26, 6 Dingsdag 27, 10lZa I Dingsdag 27, 7 De liiigeuce zal van Zierikzee 1 */2 uur ua de afvaart d •stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Midd' burg nAar Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot rijd dienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissinjen I Van Rotterdam. des maandags, woensdags I des dingsdags donderd en vrijdags 's morg. ten 8 ure j en nnturd. 'smorg ten 8'?2 De diligence zal van Zierikzee 1'/.2 uur na de afvaarj stoomboot van Rotterdam naar Vlissingen en van Vlissii naar Rotterdam i uur na de afvaart der stoomboot rijdp Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de I

Zierikzeesche Courant | 1860 | | pagina 2