Buitenlandsche Tijdingen. Advertentiën. Zeetijdingen Beurs- en Marktberigten. Vervoer- Middelen. van liet schip Eva Johanna de equipage gered van het schip Africa, van Cardiff naar Woosung. Alvorens het schip Ie verlaten in de nabijheid waarvan eenc menigte zeerooverspraauwen zich bevonden is hetzelve in brand gestoken de roovers achtervolgden de schepelingen tot in de nabijheid van de Hendrika en alleen de gewa pende houding der equipage van dien bodem deed hen besluiten af te houden.'' De kapitein zijne vrouw, benevens de stuurlieden, hof meester en zeven matrozen werden door kapt. van Aalburg behouden te Singapore aangebragt. DUITSCHL A.N D. Wëenen 10 November. Algemeen wordt hier de overtuiging gekoesterd dal de con- cessienverleend bij het patent van 2d October niet voldoende zijn om de gewenscble bevredi ging te veroorzaken. In de regeringskringen wordt er zelfs spijt over gevoeld dat men zich met die concessien zoo zeer gehaast beeft nu zij geene andere uitwerking gehad hebben dan om nieuw voedsel Ie geven aan bel algemeen wantrouwen. Zelfs de graaf von Beekberg wirn men geen overdreven liberalisme ten laste kan leggen is naar men beweert het gevoelen toegedaan dat bij de reeds gedane concessien nog andere behooren gevoegd te worden. lie koning van Iieijeren heeft toegestaan dat in al de Drotestanlscbe kerken daar Ie lande, eene collecte zal worden gebooden ten behoeve eener groote Proleslanlsche kerk die te Ulm zal worden gebouwdwaar lot dusver geene zoodanige kerk werd geduld. FRANKRIJK. Parijs, II November. Lenige particuliere brieven roet de laatste post uit China ontvan gen schilderen ofschoon zij alle hulde brengen aan de dapperheid der geallieerde troepen met vrii sombere kleurenden vernielingsoorlog, dien zij legen de Chinezen voeren. Wij be handelen dio verwijderdeschier onbekende volken als barbaren en onze soldaten verbran den vernielen plunderen de dorpen zoodat er niets meer overblijft, liet schijnt dat eene vernielingskoorts hen aandrijft: eeuige officie ren zouden reedsnaar men zegt hebben doen opmerken dal dit niet het middel was waar door bet ons zal gelukken geregelde bedekkin gen aan te knoopen tusscben China en Europa en het land vatbaar Ie maken voor eene bescha ving, die zich vertoont onder deze gedaante van woestheid Den 12. De telegraaf bragt heden teleurstel ling. Na acht dagen onderhandelens te Tien Tsing nadat er langdurig was beraadslaagd over de artikelen tusscben de Europesche afge zanten en de Chineschecommissarissen hebben deze eensklaps verklaard dal zij geene voldoende volmagl bezaten om bet traclaal teonderteekenen. De ambassadeurs der geallieerden genoegzaam voorgelicht door de ondervinding omtrent bet karakter der Chinesche diplomatie, hebben, zonder ie wachten lot de nadere volmagl was ontvangen de onderhandelingen afgebroken en de troepen bevolen naar Peking op te rukken. Daar zijn er die al wederom Engelaud verdenken van aanleiding te hebben gegeven tol het afbre ken der onderhandelingen. Men verontrust zich over de zamenlrekking van Chinesche troepenmassa's roudotn Peking waarvan de telegraaf gewaagt. Twee Fransche wapenfabriekanlen hebben nieuwe en belangrijke bestellingen ontvangen voor rekening van Sardinië. Alhier zijn sind s den I November post zegels van een centime voor dagbladen en andere gedrukte stukken ingevoerd. In den morgen van den 5 dezer zijn Ie Triest eenige ongeregeldheden voorgevallen bij de oproeping van bet balaillon landmilitie. De I2(ttl man, waaruit dit balaillon bestaat, weigerden den van hen gevorderden eed afteleg. gen uit vrees dat men hen zou noodzaken ge wone militaire dienst te verrigten en zelfs buiten lands Ie dienen. De kominamlani zag zich ge noodzaakt de opgtkomenen huiswaarts te laten gaan en het vaandel naar bet stadhuis te laten brengen. De volksmenigte juichte de miliciens toe en er kwam eenige beweging die echter geen ernstige gevolgen had. Verscheidene officieren van da! balaillon hebben bun ontslag genomen. Naar men uil Turijn meldt, zal de rege ring zoodra de aanhechting van het koningrijk der Beide Sicilien heeft plaats gehad de ge- heele dienstplisligo jongelingschap van bet vaste land en van het eiland Sicilieonder de wa pens roepen betzelfde zal in de overige gedeel ten des rijks geschieden. Van de gezamenlijke contingenten zullen dan drie armeeën gevormd worden, eene van Noord eene van Midden- en eene van Reneden-llalië van welke corpsen de kommandementen Ie Turijn Bologna of Flo- rence en Napels zullen gevestigd zijn. Tol aan denken aan de revolutie en baar hoofd zal ten eeuwigen dage in de Italiaansche armee eene Garibaldi-brigade bestaan wier montering zich door de roode kiel zal onderscheiden. Uit Napels heeft men berigt dat koning Victor Emanuel den 11 dezer naar Sicilië vertrekt, om den 17 dezer terug te keeren naardien don IK dezer een groot feest te Napels gevierd wordt. De generaal Larmarmora is met de geheeje mili taire hervorming van Italië belast. Voor zijn vertrek heeft de koning bevolen dat te Napels een korps van 20,000 man nationale garde op- gerigt zal worden. Garibaldi heeft zijne krijgs makkers gewaarschuwd dat zij zich altijd gereed moeten houden om hem te volgen. Als in .Maart eene nieuwe botsing in Italië ontstaan mogt is er een ntillioen Italiaansche soldaten noodig. Het officieel dagblad deelt mede, dat Gari- baldi benoemd is tol generaal bij de armee. De heer Farina is tot luitenant-generaal van koning Victor Emanuel te Napels benoemd. De iNapclscbe dagbladen deelen de afscheidspro- clamatie mede door Garibaldi aan zijne wapen broeders gerigt a Ik voed de hoop zegt hij in die proclamatie van weldra den degen weder op te vatten om onze broeders die nog slaven zijn te bevrijden." Tijdingen uit Gaëlaontbreken. Eene heden ontvangen depeehe uit Napels meldt dat de heer de Blasts is benoemd lol prefect van policie de admiraal Persano is belast met I het departement van marine. I)e Sardinische kieswet is afgekondigd en een algemeene raad beroemd voor de reorgauisatie van hel zuidelijke leger. De werkzaamheden tot het beleg van Gaëta worden ijverig voortgezet. Nog altoos heeft men de hoop niet opgegeven dat de stad zonder een gevecht zal worden overgegeven. Mogt di1 evenwel niet spoedig plaats hebben dan zal naar men denkthet bombardement binnen eenige dagen beginnen. De Piemontesche staatslieden zullen de handen vol werk hebben met de erfenis van de regeringen die elkander sindts onderscheidene maanden te Napels en in Sicilië hebben opge volgd. I Ike partij heeft in den lijd dat zij hel gezag in handen had met eene ongehoorde haast allerlei openbare bedieningen rangen pensioe nen nationale belooninpen uitgedeeld. Het valt zeer te betwijfelen of de Piemontesche rege ring dat alles zal gestand doen en erkennen al wilde zij zulks dan zou zij het nog niet kunnen doen want o. a. zouden naar men berekent al de inkomsten van Sicilië worden vereischl tol betaling van de pensioenen de nationale beloo- ningen en de jaarwedden welke de prodiclator Mordini alleen reeds heeft verleend De Progrés van Lyon meldt een verschrik kelijk drama dal te Pont- en Rayons heeft plaats gehad. Dhr. B. Beijnaud gewezen ontvanger der registratie vond des avonds te buis komende dhr. Labmes met mevr. Gardinale zijne dochter, in gesprek en meendedat door dezezijne achtens waardige familie in oneer werd gebragt. Hier van eene schriftelijke verklaring van dhr. Lobines vergende weigerde deze, doch kon dhr: Beijnaud, die de schijn voor de daad nam niet van het legen- deel overtuigen. Op de dreigende houding van den aanvaller die zich met twee pistolen en een dolk had gewapend trachtte hij door een raam te springen doch werd onderwijl door een schot getroffen terwijl hij bovendien polsen been verstuikte. Kort daarop hoort hij verschrikkelijke kreten die eindelijk wegstierven en daarna nog een schol. Met behulp van eenige toegesnelde» ilrotig bij noglans hel huis binnen en zag mevr. Gaidinale op den grond leggen de ontbloole borst met vier dolksteken doorboord het gereutel van den dood verstikte bare ademhaling. De ontaarde vader had in de ve;onderstelling dat zijn eers'e slagtoffer dood was haar kleed opengereten ten einde beter te kunnen treffen doch denkelijk door eene wanhopige worsteling daarin verhinderd tot viermalen zulks herhaald tol dat bij de laatste maai de dolk lol aan 't gevest in hel ligchaam zat hij zelf had zich een pistool schot in den mond gelostdoch hel te zeer druk ken der lippen had de kracht tan dan kogel ver zwakt en was in het hoofd blijven zitten zonder onmiddelijk den dood ten gevolge te hebben. Op het gezigl van dit verschrikkelijk schouw spel riep dhr. Goimesuito Zijt gij voldaan." Dieongelukkigestrekte u lot lastJa ik ben voldaan was het koude antwoord. Wat ik gedaan heb zou ik nog doen het spijl mij dat iku niet geraakt heb ik had gewild dat men morgen onze drie lijken zou gevonden hebben maar ik gevoel dal ik op het punt ben van te bezwijkenNa in de gendarme caserne overgevoerd te zijn herhaalde Beijnaud meer malen dat bij geen berouw bad dat hij zelf ge reed was op nieuw een driedubbelen moord te beginnen. GROOT-BRITTAN NIEN. Londen 12 November. Koningin Victoria beeft een oud koninklijk jagt aan de keizerin van Oostenrijk gezonden ten einde deze vorstin I naar Madera te brengen. Dit geschiedde ten gevolge van een verzoek uil Weenen ontvangen om ten Engelsch oorlogschip. DeOostenrijksche marine kan bezwaarlijk een vaartuig missen. Uit Rome meldt men den 10 dezer aan het agc schap Beuier de Napelsche troepen zijn door terraad hunner generaals op Romeinscb grotv ebted gekomen. De paus heeft hun 50,000 kroouea en de generaal de Goyon 80,000 rations doen toekomen. Zij werden nu in de provin ciën verdeeld en vervolgens naar hun landlcrug- Volgens de Daily News zal de Hongaarsche kwestie lot het in duigen vallen van Oostenrijk leiden eene gebeurtenis waarbij Rusland groot voordeel hoopt te behalen. Voor bet verschijnende dagblad TlieSun wordt thans eene verbazend groote pers vervaar digd die de vellen van rollen papier zonder einde zelve afsnijdtvochtaan beide zijden ten getale van 40,000 in bel uur drukt, vouwt en telt, zoodal de rondbrengers de dagbladen ge heel gereed uilde machine afgeleverd ontvangen. Dr. Bradley te New-York heeft eene nieuwe methode van telegraferen ontdektvol gens welke 10,000 woorden per uur kunnen worden overgeseind. Tot nu toe kon men het hoogstens lol 2000 woorden per uur brengen. Een brief uit Saigon van 26 September II. meldt dat de koning van Siam aan den keizer van Cocbinchiüa den oorlog verklaard heeft dit feit zal den goeden uilslag der operalien van de Franschen en Spanjaarden in het rijk Annam niet weinig bevorderlijk kunnen zijn. Ten bewijze dat dit niette sterk gesproken is deelen de brieven weder eenige nieuwe staaltjes der dwingelandijen wreed heid van Miramou en de zijnen mede De lieer Lauder, een hoogst ach'ingwaardig man die weigerde aan eene gedwougon leening deel te nemen kreeg eerst huisarrestmaar werd ver volgens in een eng en zoo "«rpest kerkerhol opgeslotendat hij om niet te stikkeu lucht door het sleutelgat schelpen moest. Ken ander, die Miramon afsmeekte de hinnenlandsche rustte herstellen, werd naar de gevangenis gebragt en moest daar 500 zweepslagen ontvangen. toen hij er 35fJ ontvangen had berigtte men Miramon dat de'rnan stervende was, waarop het monster antwoordde„laten de overige dan aan hie lijk gegeven worden, mijne bevelen moeten worden volvoerd." Eene arme vrouw, die de onivlugting van haren voor de krijgsdienst gepresten man wilde bevorderen ontving 300 zweepslagen en bezweek onder omstandigheden die te akelig zijn om verhaald te worden. Een der briefschrijvers wijdt den naam van Miramon en dien van Concha, zijne vrouw, eene ware tijgerin aan den algemeenen afschuw en hoopt dat zij mogten zij ooit do wijk naar Europa willen nemen de ver diende straf niet zullen ontgaan. JONGSTE TIJDINGEN Napels, 14 November. Den I2den heeft voor Gaëla eene ontmoeting plaats gehad tus- schen de Sardinisch Garibaldische en de Napel sche troepen. Een regement en twee coropag- nien Rourbonscbe troepen zijn gevangen ge maakt. De buiten de forleres gekampeerde troepen verzoeken te mogen capituleren. Drie duizend tttau is de bezetting van Gaëla sterk. De Hongaarsche generaal Klapka is gearri veerd. liirknic m us. Ter voorziening in de vacature ontslaan door het overlijden van den heer W. L. van Oos terzee is door den breeden kerkeraad der Ned. Hervormde gemeente te Goes het volgende twaalftal opgemaakt: de heeren J, ff. Gunning, Ie Hilversum, E. F. H Wolf, te Beekbergen F, A. van Loenen te Vianen knellen te Odijk J. H. Timmerman, te Oss ff. Q. Janssen te St. Anna ter Duiden ff, Bouman te Hoeve laken N. Ostite Oelfshaven J. Drostte Rbenen A. W. ff. Verhoef, te Oud Bcijerland W. Klueverte Wolphaartsdijk eu J. P. Nonhebei te Vaassen. Men verneemt dat ds. Molenaarte 's Graven- hage zijo emeritaat heeft aangevraagd. Bevallen van een' Zoon, A. BEVE LANDER - Zaaijer, Ad. Niedwekkerk (in Dniveland) 12 November 1860. Eenige kennisgeving, Heden overleed na eene kortstondige ziekte, in den ouderdom van ruim 66 jaren onze hartelijk geliefde Moeder ANNA PIKTER- NELLA TROMP Weduwe de Wel-Ed. Heer Cornelis Abraham van Dishoeck. Mede uit naam mijner Zuster en Behuwd Zuster ztehikzee, A. M. E. van DISHOECK. 12November I860. Eenige en algemeene kennisgeving Brouwershaven 13 November Binnergek. Assiduous, kapt. R. Nesbitt van New-Castle naar Rotterdam, 15 dito. Stad Dordrecht kapt. J. H. Stuit, van Londen naar Dordrecht. prijzen der effecten te amsterdam. <ïen 15 November 1860. Nederland Werkelijke Schuld dito dito dito dito Amortis. syndic. Rusland bij Hope 179S.M8I6 dito 1828*1829 bij Stieglitz. 5de leen. dito 6de leen. 1855 dito bij Hope Oert. van ass. Geldl. te Louden Aandeel groote Russ. spoorweg a f 236 volgefourn. 5 Oostenrijk Weenerbank bij Goll. en Co. 5 dilo dito 4 Metaliek 5 dito 2'zj dito, rente Amsterdam 5 dito nationale 5 Weener-aand. a fi 500 L. 1860 5 Portugal Buitenlandsch van 1853 3 dito van 1856 a 1S59 3 Spanje Buitenlandsch 3 Binnenlandsch 3 Buitenlandsch 3% nu t3/4 Ecuador Groote stukken 1 Stukken van L 100 1 2l*a pet. i 62 "3/ 3 |75i/4' 97% 92 V# 1013/ 10) J,., 9«3/8 •Wg 208 bi'/, 46 24' 8 67', 3 '*4 f 389 44'V, 43 trW,t «O'J. ie Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van deD 15 November ISfi'J. De Ned. Mud.de. Oude Tarwe 1859 Nieuwe dito 1860 Afwijkende dito Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter-Gerst Zomer-dito Haver 0,00 12,75 0,00 0,00 0,00 7,00 6,40 6,00 3,50 De Ned. Mndde. Paardeboonen t Witte dito Bruine dito Graan we Erwten Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad 7,50 10,00 14,00 0,00 13,00 0,00 12,75 0,00 0.00 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee van den i5 November 1860. Teelt 1859 Twee en een 1ste kw. blank f 32,0(1 a 32,50 Twee en een middelbare dito - 31,00 a 3l,50 Twee en een, mindere dito - 29,50 a 30,50 Beu en een 1ste kw. blank - 32,00 a 32 50 Eea en een middelbare dito - 31,00 a. 31,50 Een en een mindere dito - 29,50 a 30,50 Onheroofde, fste kw. blank - 31,50 a 32,00 Onberoofde, middelbare dito - 30,00 a 31,00 Ouberoofde, mindere dito - 29,00 a 29,50 Mullen - 6,00 h 7,00 Middelbare dito - 4,00 a 6,00 AFVAART o m b o o t jsjls d b h s to Van Zierikzee: Zondag 18, 's morg. 5'/a u Donderd. 22, 7'»» stad zierikzee Van Rotterdam Diugsdag 20, 's morg. 9'/, Vrijdag 23, IQ3** dienst tussche» Middelburg en Rotterdam van Middelburg -. I Van Rotterdam Zaturdag 17. 's morg 6 u I Zaturdag 17, 's morg 93/4 un Zondag 18, 6 1 Zondag 18, 93/4 Maandag 19, 6 Maandag 19, 10 Dingsdag 20, 6 Dingsdag 20, 10»*, De liligence zal van Zierikzee 1 uur na de afvaart de stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middel burg naar Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot rijde .iienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen Van Rotterdam-. des maandags woensdags des (Iingsdags donderdag en .-ï'ijdags 's morg. ten 8 ure en laturd. 'smorgten 8 Va UI De diligence zal van Zierikzee l'/2 uur na de afvaart d( stoomboot van Rotterdam naar Vlissingen en van Vlissinge naar Rotterdam 1 uur na de afvaart der stoomboot rijden. Ter Stads-ürukkerij van de Erven A. de Vo

Zierikzeesche Courant | 1860 | | pagina 2