I Advertentiën. Ptjnut» W It M 0 Jt ÜaM Strandvonderij. Burgel. Stand te Zierikzee. Zeetijdingen Beurs- en Marktberigten. Vervoer-iHiddelen. Be Bii HSV/> beurd verklaard vermogen der Bourbons een som van zes millioen dakalen worden afgeno men, om Ie worden verdeeld onder de slagtof- fers van dc gebeurtenissen op 15 Mei 1848. De overwegingen van dat decreet luiden als volgt Overwegende dal op den noodloltigen dag van l5Mci 1848 de regering der Bourbons de ge zworen overeenkomst verbrak de stad met scbrik en bloed vervulde, en willekeur en ge weld in de plaats van hel gezag der wel stelde overwegende dat de regering, uit deze nati onale ramp voortgesproten gedurende twaalf jaren met ecne verschrikkelijke volharding land en volk onderdrukte en bet heiligdom van de ge- rcgligheid en van het gezin schond zoodal ach tenswaardige mannen die het wel meenen met hun vaderland tot criminele straffen veroor deeldde gevangenissen met slagtoffers opge vuld en zeer veel burgers genoopt werden den staal te verlaten, oin in Italiaansche of andere landen een wijkplaats te vinden die hun gast vrij werd aangeboden overwegende dat de door zulk een waanzinnige dwingelandij veroor zaakte schade en rampen ontzaggelijk groot wa ren j overwegende dat het een schuld is door de geregtigheid opgelegd en eener Italiaansche en vrije regering waardig zooveel mogelijk ver goeding te geven voor de schade geleden voor de zaak die thans zegeviertbesluit" enz. Volgens berigten uil Napels zijn aldaar den 2 dezer aan hel Hongaarsche legioen plegtig de llongaarsche vaandels uitgereikt. Den 3 had den er onderscheidene openbare vermakelijkhe den plaats ter viering van den uitslag der volks stemming. Dienzelfden dag deed Garibaldi zijn inlogt in Capua. Koning Victor Emanuel was nog niet in de hoofdstad aangekomen. Van Gaëta wordt van 3 dezer gemeld dat de Fransche admiraal te Barbier de Tinan, die ten gevolge zijner uit Frankrijk ontvangen instruc tion de monding der Carigliano had verlaten, den I November voor de stad was terug gekomen. Ongeveer 1000 pauselijke gendarmes en sol dalen zijn uil Genua teruggekomen te'wijl de aanwervingen voorloopig zijn geslaakt. Ken aanzienlijk getal aanhangers van Frans II is builen Gaëta gebleven en hebben voorstellen gedaan tot overgave dier vesting. Volgens een berigt heeft Victor Emanuel den 22 October te Sessawaar zijnhoofdkwartior zich bevond eene deputatie uit Napels ontvangen die hem kwam verzoeken zonder verwijl zijne intrede te doen in die stad waar de sraal van zaken zijne tegenwoordigheid dringend vorderen. Het is ten gevolge van de uiededeelingendoor de leden dezer deputatie gedaandal de koning heeft besloten zijne intrede Ie Napels te doen zoodra zijn leger de Carigliano zou zijn overge trokken. Hij zal echter slechts eeltige dagen van hel looneel des oorlogs verwijderd blijven daar hij in persoon de operatien tegen Gaëta besturen en de vijandelijkheden met kracht voort zetten wil. Te Genua had den 3 dezer een treurig voorval plaats. Het nieuwe fregat, Hertog van Genua dat in hel bijzijn van graaf Cavour en van de jongste zonen des konings weid te water gelaten, slootte in het afioopen een muur omver door het instorten waarvan verscheiden incnschen gedood en gekwetst zijn. Volgens brieven uit Venetic van 25 Oct. heerscht daar eene doodelijke kalmte en was in den vorigcn nacht onder bedekking van eene zware mist nabij al de talrijke bruggen eti uevens het manifest des keizers van Oostenrijk ecne proclamatie van het nationaal committeaan geplakt waarin hel weldra verschijnen van de driekleurige vlag in de Adriatische zee, als teeken der nadering van Garibaldi wordt aan gekondigd. Tot zoo lang zegt de proclama tie moeten de inwoners kalm blijven en alle persoonlijke haal en wraakzucht uit hun binnenste verbannen. Dan zullen zij in de ure des ge- vaars ecndragtig en sterk bevonden worden en van de Alpen tol de Guarnero zal de kreet weér- galmen Leve Italië Leve Victor EmanuelLeve Garibaldi Naar men verneemt voorziet de Kgyptiscbe regering zich ijverig van getrokken kanonnen on percussie-geweren terwijl de voorbereidende werkzaamheden aan hel kanaal van Suez krach- lig worden voortgezel. Uil alles blijkt dat zij er ernstig op bedacht is met het oog op gebeurte nissen welke de naaste toekomst wclligt zal op- everen hare voorzorgen te nemen. GROOT-BRITTAN NI EN. Londen 6 November, lu een brief van een ii mi li bij het leger in China geplaatst Engelscb officier komt deze zinsnede voor het slot waarvan zeer karakteristiek is Zoo is dan nu dc Chinesche oorlog van I860 geëindigd want zij zeggen dal zij niet meer vechten zullen, sedert wij heD in hunne sterkten verslagen hebben. Ken Chï— neesch hoofdofficier geen Tartaar, betuigde mij zijn genoegen dat'zijn land voor den handel ge opend was. Wij hadden voegde hij er bij nu gezien dat zij vechten konden en dat wij in vervolg van lijd als zij het voorregl van meer verkeer met vreemde natiën hebben hel onder scheid zullen ontwaren naardien zij op hunne beurt ons zullen verslaan. Hij het geregtshof vnor echtscheidingen Ie Londen zijn legen de eerlang aanvangende zitting reeds meer dan 150 aanzoeken lol be williging in zoodanige gevallen ingediend. De huwelijksgift door graaf Derby aan zijne onlangs met den overste Talbot gehuwde dochter lady Emma Stanley geschonken be draagt behalve cenige afzonderlijke voorwer pen v an betrekkelijk minder waarde5(1,000 p. st. lie heeren Stamforden Mamgay begaven zich den 23 October jl. aan het hoofd eenerdeputalie, ten behoeve der Engelscbcinwoners van Napels naar Garibaldi die zich toen te Caserta bevond. Zij boden den generaal eene memorie aan waarbij zij verzochten dal hun verlof rnogt wor den verleend lot het aankoopen van een stuk gronds te Napels, om daarop eene kerk voor de Engelsche gemeente te bouwen. Garibaldi schreef onmiddelijk hel navolgende antwoord. Dank baar voor de krachtige en edelmoedige sympa thie der Kngelschen beschouwt de dictator dit slechts als eene geringe vergelding voor hunne menigvuldige diensten en hunne ondersteuning der edele zaak der Italianen- Niet alleen wordt hel verzoek oui eene kerk Ie mogen bouwen binnen de grenzen der hoofdstad aan lieden die denzrlfden God als de Ilalianeu aanbidden toe gestaan maar de Kngelschen worden verzocht als eene nationale gift het kleine stuk gronds te willen aannemen dat voor hel vrome oogmerk waartoe zij bet wenschen te gebruiken zal worden vcreischt." Caserta, 23 October I860. Garibaldi. Uil Britsch Columbia wordt gemeld dat de Slangen Indianen eene uil 46 personen be staande schaar van landverhuizers om het leven hebben gebragl. Volgens te New-York ontvangen bijzondere be rigten uil Mexico hebben de liberalen onder den generaal (Jgazon de stad Guadelaxara inge nomen. JONGSTE TIJDINGEN Londen 8 November. De Daily News be rigt dat 18,001) Napolilanen met 4000 ruiters en 32 stukken geschutdoor de Biemonlezen vervolgd de wijk op Romeinsch grondgebied genomen hebben maar door de pauselijke en Fransche overheden Ie Caserta tegengehouden zijn en ontwapend zullen worden. Berigten uit Aleppo van 16 October zeggen dat Fuad-pacha van de Christenen in die stad eene schatting van 200,000 francs binnen drie dagen te betalen, vorderttot vergoeding der vrijstel ling van de krijgsdienst. De Christenen zouden geantwoord hebben de voorkeur aan de dienst te geven maar dit zou hoor de Turksche autori teit geweigerd zijn. Fuad werd verwacht. Berlijn 7 November. De door het Brus- selsch dagblad Ie Nord openbaar gemaakte be wering, dat Pruissen te Coblenls verpligtingen jegens Engeland op zich zou genomen hebben wordt door de het best onderrigte personen ver klaard van allen grond ontbloot Ie zijn. Pruisseo heeft te Warschau eene onafhankelijke staat kunde gevolgd en is zoowel voor als na de bij eenkomst van alleverbindtenissen vrij gebleven. Turijn 7 November. Volgens eene alhier uil Napels ontvangen officiële depêche beeft koning Victor Emanuel heden morgen ten half tien ure aldaar zijn inlogt gehouden. Ofschoon het aau- houdend en zwaar regende was er eene ont zettende groole menigte op de been en heersebte er een algemeeue en bijzondere geestdrift. Men schrijft uil Itome van 7 dezer. Gis teren is koningin Maria Christina bier aangeko men. Heden komen 700 onder de ontbonden koninklijke troepen krijgsgevangen gemaakte officieren of soldaten aan. De Franschen ver trekken tiaar Taraciua. Aquapetideute is nog niét bezet. De generaal de Lamoricière vertrekt morgen. Kerknieuws. Aangenomen het beroep naar de Hervormde gemeente te Amersfoort, doords. C. van Roggen Pz. predikant te Ooslzaan. de BEGRAFENIS-FONDS Herstelde Belangen. Bij deze wordt aau de belanghebbenden van het GROOTE FONDS hekend gemaakt dat door den gunsligen toestand van gemeld Fonds, de betaling der wekellf ksche Contri buties! met )9 November aanstaande zal ophouden, tot nader bekendmaking. Namens de Directie A. PHAFF, Boekhouder. beschikbaar voor HYPOTHEEK, op VASTE GOEDEREN (Bouwhoeven en Lan derijen). Adres ten Kantore van lonkhr. W. M. H. de JONGE, te Zierikzee. Brieven franco. Gehuwd. L. J. Schoulen en D. van Campenhout. Overleden. A. M. de Glopper, oud 2 jaar d, j-ondergeleekende heeft de eer de fcf* Dames te berigten, dal zij ontvangen beeftde nieuwste modellen van Dames- en Hinderhoeden, Mutsen, Coiffu res Broderiesnieuwe Stoffen Mantels, Pelterijen en meer andere Artikelen voor dit Saizoen. D. GEERLINK. Hoek van de Lange St. Jansstraal wijk C. no. 334. De Burgemeester van Oosterland maakt bij deze bekend, dat op den 5 October 1860 aan den zeedijk te SirJansland, opgevisebt en door hem geborgen is, eene bijna nieuwe VIKU- R1EM8SLOEP, zonder roer of riemen, be schadigd aan een der banken en waaraan een sink touw is vastgehecht. Van buiten is zij zwart met een rooden rand en van binnen geel boven de banken. Zijdie vermeenen moglen op deze Sloep eenigregt te hebben worden voor de tweede maal verzocht zich zoodra mogelijk bij den ondergeteekenden aan te melden. Oosterland den 9 November I860. De Burgemeester voornoemd a. van der Have. De ondergeleekende, DIRECTEUR van het (geneeskundig Eta blissement VtOE K H UKG nabij 's Gravenhage is voor consulterende IAJ ziers te Botterdam voortaan Ie spreken in het Hotel Hertog van Wellington'' op de Boterslool iederen DINGSDAG na 10 ure. Voor OOCLIJDEIIS en Patiënten met OEBKEHK1SESL16CHAAMII' BOUW is de tijd van 1 tot 3 ure na den mid dag beschikbaar gesteld. Doctor W. HENDRIKS/ Oogarts en consulterend Geneesheer van Z. M. den Koning. van 2 tot en met 9 november 1860. Geboren. Een zoon van P, Adriaaose en II. A. Molegraaf. Eene dochter van A. Pbcrnambucq en E. de Paauw. Twee dochters van M. v. d. Have en A. v. Dijk. Eene dochter van F Meijeren 0. Dieleman. Een zoon van H. Bolbijl en M. Parel. Een zoon van J. Legemaatc en J. C. Leunis- Eenzoon van A. Krakeel en M. de Graaf. Eene dochter van W. Juijnen M. de Keijzer. Zierikzee 8 November. Binnengekomen Calh, Hofland, kapt. G. R. Hazewinkel van Sl. Ubes naar Vlaardingen. Brouwershaven 7 November. Uitgezeild PaulJohan kapt. A. Kooij 8 dito. Souburg kapt'. M. W. Zwart, beiden naar Batavia Elizabeth Ygung kapt. D, Ogilvie naar New castle allen van Rotterdam. prijzen dhr effecten te amsterdam. 7. (Ven 8 November 1 8'60. Nederland Werkelijke Schuld öitó dito dito dito Amortis, syndic. Rusland bij Hope 1798/1816 dito 1828/1829 bij Stieglitz. 5de leen. dito 6de leen. 1855 dito bij Hope Cert, van ass. Poolscbe schatkist oblie:. Aandeel groote Ross. spoorweg a ƒ236 volgefourn. Oostenrijk Weeuerbank bij Goll.en Co. dito dito Metal iet dito dito, rente Amsterdam dito nationale Weener-aand. a li 500 L. I860 Portugal Buitenlandscb van 1853 dilo van 1856 a 1^59 Spanje Buitenlandscb Bnnienlandsch Baiteulandsch 3% nu Ecuador Groote stukken Stukken van L 100 Middenprijzcn van de volgende artikelei te Zierikzee van den 8 November 1860. 2'/, pet. 3 175% 4 »7V„ ss 5 101% 5 101 '/4. 5 *7% 5 95 V, 4 4 77'-,. 6 4 78'/. 5 ƒ207 5 4 5 48% 21-, 24» 5' ®#"n 5 5 ƒ338 3 44% 3 43 3 Ah 3 47 1S 39V, 1 '2' 1 !2% De Ned. Mudde. Oude Tarwe 1859 f 0,00 Paardeboonen Nieuwe dito 1860 12,75 Witte dito Afwijkende dito - 0,00 Bruine dito Z.-Zomer dito (),00 Graauwe Erwten Ordinaire dito - 0,00 Groene dito Rogge - 6,75 Gele dito Winter-Gerst - 6,25 Koolzaad Zomer-dito - 6,00 Zaai-Lijnzaad Haver - 3,50 Slag-Lijnzaad De Ned. Mudde. Marktprijzen derMeek van den 8 November I860. Tweeeneen, 1ste kw. blank Twee en een middelbare dito Twee en een mindere dito Een en een 1ste kw. blank Een en eenmiddelbare dito Een en een mindere dito Onberoofde, 1ste kw. blank Onberoofde, middelbare dito Onberoofde, mindere dito Muilen Middelbare dito rap te Zierikzee Teelt I85'J f 3(1,0» a 31,00 - 28,0 i n 29,00 - 2,,00 a 27,50 - 30,0» it 30 b0 23,00 it 29,5(1 - 27,00 4 27,50 - 30,00 4 31,00 - 28,00 a 29,00 - 27,00 it 27,50 - 5,00 5 0,00 - 3,50 4 4.00 3de f 5009 no 2148 en 7064 1000. AFVAART 4 dek stoomboot STAD Z1 B It 1 K Z E I Van Rotterdam. Zaturdag 10, 's morg. 6 c 7,25 12 00 15,(Mi 0,0() 12,50 o,0() 12 50 0,00 0.00 2i3ste BTAATS-IOTBRIJ 2de Klasse. Prijzen van I 1000 en daarboven. Lijst. No. 14303 f 20,000 no. 292 no. 1175 /"2000 no. 19820 1500 Van Vlis sing en des maandags, woensdags en vrijdags's morg. ten 8 ure Van Zierikzee: Zondag 11, 's morg.10''i u 0 Donderd. 15, 11 Uiugsdag 13, 6 dienst tusscfien .Middelburg en Botterdam. van Middelburg f Pan Rotterdam Zaturdag 10, 's morg 8u Zaturdag 10, 's morg 6 are Zondag 11, 9'/2 Zondag 11, 6 Maandag 12, lO'/j I Maandag 12, 7 Dingsdag 13, 11 Dingsdag 13, i De diligence zal van Zierikzee Iuur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middel burg naar Rott. 'gelijk met de afvaart der stoomboot' zijden dienst tusschèn Viissingen en Botterdam. Van Rotterdam des dingsdags donderdags en TAturd. 'smorg ten 8% ure De diligence zal van Zierikzee 1'/3 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Vhssingen en van Viissingen naar Rotterdam I'uur na de afvaart der stoomboot rijden. Ter Stads-Drukkerij van dé Erven A. de Vos. R mak der over den goed t de'e geste ten I) keitn den het I van il

Zierikzeesche Courant | 1860 | | pagina 2