mm II ZEEUWSCHE MAATSCHAPPIJ lilSTRUMEIUTAAL VOCAAL Advertentiën. Burgel. Stand te Zierikzee. Zeetijdingen Beurs- en Marktberigten. V ervoer-Middelen sclie minister de repten von Oostenrijk op Venetië erkentmaar de handeling dier mogendheid in Italië lot die provincie beperkt. Engeland zou Oostenrijk zijne hulp beloven wanneer het daar werd aangevallen. Er zou dus nu kunnen worden aangenomen dal er peen winlerveldtogt zal plaats hebben en dat Oostenrijk «iets anders zal doen dan zicb in afwachting van de lente, op den strijd voor bereiden. I e Chanibory is dezer dagen voor bet eerst gebruikgemaakt van den vochtineter. Het was aardig om te zien boe verbaasd de melkvrouwen stonden op te kijken. Zij konden maar volstrekt niet begrijpen boe men door middel van zulk een kleinen toestel dien zij natuurlijk nooit gezien hadden tot de ontdekking kwam hoeveel water zij in de melk hadden gedaan. Dit eerste onder zoek heeft dan ook bij de bevolking ruime slof lot vrolijkheid opgeleverd vooral toen bet bleek dat er onder de aldaar aanwezige dertig melk vrouwen maar èénc werd gevonden die eerlijk genoeg was oin hare kalanten melk zonder water aan 'e bieden. Het aardigste was dat bierbij levens uil de melkkannen een aantal flesscbcn olie, stukken spek, worst enz. te voorschijn kwamen, die op deze wijze de stadwaren binnen gesmokkeld. De jongste depêches uit Napels melden ons dat de werkzaamheden der stemming giste ren don "22sten geëindigd waren. Men dacht dat de stemming ten gunste der aanhechting in geheel het koningrijk der Heide ïijciliën bijna eenparig zou zijn. Deze uitslag was voorzien en door de autoriteiten in de verschillende pro vinciën als zeker aangekondigd. Het l'iemon- lesche legercorps van den generaal Cialdini con centreerde zich tusscheu ïsernia en Venafro, gereed om de Vuiturno over te trekken, welke operatic binnen eenige dagen in tegenwoordig heid van koning Victor Emmanuel plaats moest hebben. !)c Napolitaansche troepen hadden zieb op Capua teruggetrokkenwelke vesting eerstdaags ontruimd zou worden. Ken corps van 15,000 man zal den aftopt der koninklijke troepen dekken die zich op Gaëla zullen terug trekken. Volgens eene depêche uit Ancona was een besluit bekend geworden waarbij de bevolking tegen 4 en 5 November a. s. wordt opgeroepen om zich voor of legen de aanhechting bij Pivmont te verklaren. De geestdrift was algemeen. No pens de uitkomst der stemming op Sicilië weet men reeds dat men zich te Termini Pattil'iazza, Kavara en sommige andere steden hetzij met eenparige stemmen betzii mot eene overgroote meerderheid voor de aanhechting heeft verklaard. Eene depêche uit Napels van 22 dezer zegt dat de steden Osluni, Brindisi i'aola I.ocea en Catanzaro nagenoeg eenstemmig ten voordeele der aanhechting gestemd hebben. Uit Sicilië is nog gcenerlei telegrafisch berigt ontvangen. .In eene depêche was gemeld dat Garibaldi een memorandum had uitgevaardigd (en gunste van eene Europcsche confederatie. Het blijkt thans dal dit stuk volstrekt niet het karakter eener publieke acte brz.il maar eenvoudig een dagblad-artikel is onderteekend door Garibaldi en opgenomen in l'Independente bet blad van Alexandre Dumas te Napels, De strekking van dit stuk is om te betoogen dat de tegenwoordige toestand van Europa, geschraagd en alleen mo gelijk gemaakt door de verbazende legers die de grooteen op bun voorbeeld ook dc kleine staten onderhouden onnatuurlijk en met de belangen der volken in strijd is. In bet belang der menschelijkbeidvan den vooruitgang en de beschaving zou het dus wenschelijk zijn en daarbij zou liet niet onmogelijk blijken wanneer de verschillende Europesche staten zicb verecnigden rondom Frankrijk en Engeland lol het vormen >an een tnaglig vreedzame con federatie. Met de opsomming van eenige raid- delen ter verwezenlijking en van de heilzame ge volgen eindigt dit stuk dat, boe men erover moge oordeelen als een nieuw bewijs moet wor den beschouwd van de edele verhevene gevoe lens en denkbeelden van Garibaldi. Eene depêche uit Beyrulh meldt dat de expediiionriaire kolonnegekommandeerd door den generaal de Beaufort d'Houlpoul Deir-el-Ka- mar bad verlaten na er eeD gemeentebestuur en eene administratie uit Christenen zamenge- steld te hebben gevestigd en dat zij naar het oostelijk gedeelte van den Libanon vertrokken was. De Drusen zijn op de vlugl gegaan bij het vernemen van de komst onzer troepen en hebben zich in den Kaoran het ontoegankelijkste ge deelte van het gebergte, teruggetrokken. JONGSTE TIJDINGEN Parijs, 24 October. Zoodra de aanhechting van Napels ofTicieel zal volbragt zijn zal mon eene ligling van 10(1,000 man over geheel Italië beffen. Men hoopt in het voorjaar 300,000 man onder de wapenen te hebben. De legen- woorilig bestaande 5(5 regementen infanterie zul len allen op vier bataillons gebragt worden. Er zullen ook (5(5 bataillons bersaglieri gevormd worden; eindelijk zal het leger van Garibaldi op geregelden voet gebragt worden eo de kaders le veren voor de nieuwe regementen. Men be reidt zich dus met kracht voor tot den aanstaan den strijd. Kunstnieuws. Wij vestigen gaarne de opmerkzaamheid van toonkunstminnaren en concertbezoekers op het Benefice-Concert van den stads Muzijk-Directeur C. Eisner, tegen 30 dezer maand. De inteeken- lijst circuleert en verwacht bij daarop even als andere jaren eene ruime deelneming om blijk te geven zoowel dat men gaarne opgaat om ie hooren en te genieten van wal ons in ruime mate goeds en edels zal worden aangeboden (hel programma is daar, om dit te slaven) als dal men sympathiseert met het doeldat de Concertgever er zich van voorstelt namelijk de geldelijke réussite. Niemand zal zich bet uur beklagen dien avond genotvol in de Concertzaal doorgebragl en zien wij denzelven met verlangen te gemoet. Zierikzee 25 October i860. Kerknieuws. Holst, 25 October. Tot predikant dezer ge meente is alhier beroepen de wcleerw. zeer gel. beer A. van der Meijpredikant te Kerkwerve. Beroepen tot predikant bij de Hervormde ge meente te Monnikendam ds. C.van Roggen Pz., pred. te Ooslzaan. GROOT-B RITTANN IE N. I.onuen 22 October Vrijdag II. stond te Chelmsford een man teregt Thomas Haydon ge naamd beschuldigd van een der laagste mis daden die ooit in ons land door een geregtshof werden behandeld. De misdadiger vader van een talrijk huisgezin, waaronder vier dochters werd namelijk beschuldigd een aanslag op de eerbaarheid zijner beide jongste dochters waar van de eene 15, de andere 10 jaren telt, Ie bobben beproefd. De beschuldiging werd niet alleen gestaafd maar het bleek verder dat hij gedurende de laatste 10 jaren in gedurige mis dadige gemeenschap met zijne vier dochters had geleefd. Door bedreigingen van baar te zullen vermoorden indien zij haar vaders afschuwe lijk gedrag openbaar maakten bad hij haar lot stilzwijgen gedwongen. De oudste dochter waagde hel eindelijk baren broeder alhier met de zaak bekend te maken die zicb onverwijld naar Chelmsford begaf en zijn vader in handen der justitie overleverde. De zaak zal ten strengste worden onderzocht en de misdadiger zal voor zeker de zwaartste straf ondergaan die onze wet in een dergelijk geval bij mogelijkheid zal kunnen loepassen. Onlangs werd van de kust van Guinea berigt ontvangen dat de nieuwe koning van Dahomey voornemens was zijne troonsbeklimming met een ongemeen groot menschenoffer te vieren en dal hij alzoo troepen tegen naburige volks stammen had uitgezonden om van daar een paar duizend slagtoffers te halen. Deze zaak werd destijds in hel Britsche parlement ter sprake ge bragt, en van regeringswege de verzekering gegeven dat alle moeite zou worden gedaan om door Engelands invloed de uitvoering van dat voornemen Ie verhoeden. Thans leest men in The Times het volgende uittreksel uil eenen brief van de goudkust ge- dagteekend te Cape Coast Castle den 16 Sept. Er zijn te Dahomey nog grootere gruwelen ge pleegd, dan deberiglen badden doen verwachten. Duizettde menscben zijn als offers geslagt. Wij hooren dat Ertgelschen en andere Europeanen aldaar gevangen zijn gezel waarschijnlijk omdat zij weigerden getuige van het menschenoffer Ie zijn of aan de duivelsche plegtigbeden van hel bijgeloof deel te nemen. De jongste Noord-Amerikaansche bladen bevestigen de vroegere opgaaf, dat de graanoogst in de Vereenigde Staten aldaar dit jaar ongemeen rijk is uitgevallen de opbrengst is ruim de helft meer dan in bet gunstige jaar 1850. AFDEELING: SCHOUWEN en DUIVEEA^D. VERGADERING op Donderdag den I No vember I860, des middags ten 12'/a ure, ten Huize van den Heer J. H. Swarts te Zierikzee. Zierikzee 25 October 1860. Namens het Bestuur der Afdeeling IJ. G. MULOCK HOUWER Secretaris. güytjpr* De ondergeteekende DIRECTEUR van bet (AeneesUnntlig Eta blissement ZVIDESt BV KG, nabij 's Gravenhageis voor consulterende ers te Rotterdam voortaan te spreken, in bet Hotel Hertog san Wellington'' op de Bolerslool iederen D1NGSDAG na 10 ure. Voor OOGLIJDEK8 en Patiënten met BOF» is de tijd van 1 lot 3 ure na den mid dag beschikbaar gesteld. Doctor W. HENDRIKS? Oogarts en consulterend Geneesheer van Z. M. den Koning. op Binffsdeig 30 October I860 IN DE CONCERTZAAL, te geven dook CA K Ié EISNER, Stad Muziek-Directeur firogramma. lste afdeeling. 1. Ouverture voor orkest, uit de opera: „Ma- saniello ou Ie pêcheur napolitain" v. Carafa. 2. Fantasie (in modo di scena cantata) für FJtite mit Piaoobegleitungvon d. B. Fürstf.nad. 3. „Mein Lieb ist eine rothe Ros," Komanze für Tenor, von C. Oberthür. 4. Fantasie et Variations de Bravoure pour le Piano, sur une Cavatine D'Anna Bolena, par Th. Döhler op 17. 5. Solo voor Violoncello, met Pianobegeleiding van Dotzauer. 6. „Abendlied" Chor für Mannerstimmen von Kuhlau. 2de afdeeling. 7. Ouverture voor orkestvan C. Eisner. 8. Concert für zwei Floten mitPianobegleitung, von Kommer 9. Scène uud Aria für Alt, aus der Oper. „Lucia di Lamermoor" von DokizettI. 10. Fantasie Concertant voor Clarinet en Pfcno naar motives uit „Norma" van F. Be rl. 11. Fantasie Brillante pour le Violon ,Jsur la marche d'Ottello de Rossinipar ifltnst. 12. Chor für Mannerstimmen mit Orchesfer a. d. op „Die Zauberflöte" von MozartJ Entree 99'/a Cent. Aanvang precies 7 uur 's avonds. Plaatsen zijn op den dag der uitvoering te bespreken van 's morgens 101 uur, in de Concertzaaltegen betaling van 10 et. per plaats. van 19 tot en met 26 october I860. Geboren. Eene dochter van R. Douw en H. van der Jagt. Eene dochter van J. v. d. Bergen en M. van der Peil. Eene dochter van M. Kuipers en S. Deurloo. Een zoon van C. den Boer en W. Boot. Gehuwd. A. Klink en A. T. van Schelven. W. Bos en C. J. van den Boogerd. Overleden. P. M. Trommel, oud 7 w.z, K. Kuipers, oud 70 j. ,j. d. Zierikzee, 25 October Binnengekomen: Queen of the Teyn, kapt- W. F. Slootce van Zuid-Amerika Henrich kapt. C. Lienau van Livorno, beiden naar Rotterdam. Brouwershaven 22 October. Binnengek. Arnold Boningerkapt. J. I). Hashagen van Baltimore naar Rotterdam 24 dito. Twee Anlhonijs kapt. C. van Rijn van Alkemade van Rotterdam naar Batavia gesleept binnen door van HellevoetKalimas kapt. J. Jonker van Dordrecht naar Batavia, gezeild binnen door. 25 dito. Lei/n.kapl. .1. E. Allen, van Baltimore naar Botterdam, StadDordrechtkapt. J. H. Stuit, van Londen naar DordrechtGene raal Michielskapt. I). de Wilde, van Rotterdam naar Batavia, gesleept binnendoor van Helle voet, 24 dito. Uitgezeild Tritzoekapt. E. Lo- rentzen, van Laurvicb Hermóderkapt. C. Pe- dersen van SbienSvea, P. ülslrup, van Aren- dahlMarie, kapt. E. Schwennenvan Riga allen naar Antwerpen, Doggersbanlckapt. F. Mammes, van Rotterdam naar Batavia. prijzen der effecten deu 25 October te a1wsterda.u 1 860. Nederland Werkelijke Schuld dito dito dito dito Amortis, syndic. Rusland bij Hope 179811816 dito 1828/1829 bij Stieglitz. ode leen. dito 6de leen. 1855 dito bij Hope Cert, van ass. Poolsche schatkist oblig. Aandeel groote Russ. spoorweg a 236 volgefourii. ©astenrijk Wecnerbank, bij 6oll.cn Co. diio dito Metalick dito dito, rente Amsterdam dito nationale Weener-aand. il fl 500 L. 18(5 Portugal Buitenlandsch van 1853 dito van 1856 a 1S59 Spanje Buitenlandsch Bmnenlandsch Buitenlandsch 3% nu Ecuador Groote stukkeu Stukken van L 100 Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den 25 October I860. 2 7, pet. ;62's,, 3 (753/, 4 31'2 9'-V, 5 101'/, 5 5 4 SS3?4 4 6 57 7a 4 5 5 f 202 4 5 44 V8 27, -4 5 68 5 53 5 f 3 443/i, 3 42-% 473/4 3 46-\'8 13/, 397, t 11 1 1172 De Ned. Mudde. Oude Tarwe 1859 f 14,50 Paardeboonen 7,50 Nieuwe dito 1860 - 12,50 Witte dito 0,00 Afwijkende dito - 0,00 Bruine dito - 20,00 Z.-Zomer dito - 0,00 Graauwe Erwten - 0,00 Ordinaire dito - 0,00 Groene dito 11,50 Rogge - 7,00 Gele dito - O,00 Winter-Gerst - 6,25 Koolzaad 12,50 Zomer-dito - 6,00 Zaai-Lijnzaad 0,00 Haver 3,50 'Slag-Lijnzaad 0.00 De Ned. Mudde, Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee van den 25 October 1860. Teelt 1859. Twee en een, 1ste kw. blank f 29,50 a 30,00 Twee en een middelbare dito - '28,50 a 29,00 Twee en een mindere dito - 27,50 a 28,00 Een en een 1ste kw. blank - 29,50 a 30,00 Een en een, middelbare dito - 28,50 a 29,00 Een en een mindere dito - 27,50 a 28,00 Onheroofde, 1ste kw. blank - 29,50 a 30,00 On beroofde, middelbare dito - 28,50 a 29,00 Onheroofde, mindere dito - 27,50 a 28,00 Mullen - 4,00 a 6,00 Middelbare dito - 0,00 A 0,00 243ste STAATS-ivOTJEWSJ lste Klasse. Prijzen van f 000 en daarboven. lste Lijst. No. 11989 f 2000 no. 16880 f 1.500. 2de Lijst. No. 4431 ƒ5000. 3de Lijst. No. 19013 ƒ20,000. no. 3977 ƒ1500. no. 7957, 13170, 15193 en 16400 ieder f 1000. AFVAART DER STOOMBOOT Jjk stad zierikzee. Van Zierikzee: Zondag 28, 's morg. 11 i Woensdag3i, ll!'i Van Rotterdam Zaturdag 27, 's morg. 6 n tjingsdag 30, 6l/2 dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg Pan Rotterdam Zaturdag 27, 's morg 9l'a u I Zondag 28, 's morg 7 ure Zondag 28, 10 j Maandag 29, 7 Maandag 29, IOV2 Dingsdag 30, 87a Dingsdag 30, 11 Woensdag31, 872 De diligence zal van Zierikzee l1^ uur 11a de afvaart dei- stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middel burg naar Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot zijden Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1860 | | pagina 2