INSTRUMENTAAL VOCAAL COKES. Advertentiën. Openbare Verkooping. PUIN EN STRAATKEI JEN Zeetijdingen lïeurs- en Marktberigten. V V ervoer-Middele n M- vermits de generaal Lamoriciére zich loch niel staande kon houden. De heer de Rcnneville ant woordde hierop, dat zijne positie ailes behalve wanhopig was en buitendien werden 20,000 Franschen lol hulp verwacht. Toen nam de ge neraal de Cialdini den ordonnans officier bij den arm en zeide o '/.eg eens, jong mensch zoudt gij mij zoo iets willen wijs maken aan mij die met uwen keizer gesproken heb en al les weet wat hij wil reken toch vooral niet op de Fransche troepen De Palrie zegt dal Victor Emmanuel Ie Fog- gia den uitslag der stemming van 21 October af zal wachten welke uitslag hem door eene depu tatie zal worden medegedeeld waarna bij zijn inlogt te Napels houden zal. Het gerucht wil dat Capua ontruimd zal worden en de konink lijke troepen 35.L00 man sterk zich achter de Gariglanio en Gaëla zullen verschansen. Nog zegt genoemd dagblad hoe het onwaar is dat het corps diplomatiek tol bijwoning der fees ten te Warschau is uitgenoodigd. Moet deze tegenspraak strekken om de afwezigheid des her- logs van MoWebelloonzen gezant te Petersburg reeds vooraf Ie verschoonen Koning Frans //heeft aan de, gezanten der mo gendheden welke zich thans te Gaëla bevinden een protest tegen de stemming van 21 October ingediend, die hij nol en van geener waarde strijdig mol zijne reglen en onder den dwang der aanwezigheid van do Piemonlesche en Garibaldi- sche troepen uitgeoefend verklaart te zijn. Garibaldi moet hij een der laatste revue's over zijne troepen verklaard hebben dal Venelie uiel geweld zal wordengenomen indien Oosten rijk hel niet goedschiks afstaat. De Ic Napclsgevesligdeberiglgever van den Morning Post zegt ineen schrijven van 8 dezer «Het is een wreedaardige oorlog die thans uit bet noordwesten ran dit land wordt gevoerd. Het is oen dikwijls voorkomend geval, dat >an twee broeders een in het leger van koning Frans een ander onder Garibaldi's krijgsvolk dient. In den grooten slag, welke den I aan den Vulturnois geleverd, ontmoette een luitenant tan een ba- taillon koninklijke infanterie zijnen broerter zette hem de sabel op de borst en gelastte hem: leve de koning Ie roepen de andere velde zijnen broeder met een pistoolschot nederonder den kreet: Italië boven De oorlog is altijd eene ramp maar burgeroorlog is een gruwel." Turij.v, '2D October. De Russische gezant is teruggeroepen ook onze gezant te Petersburg wordt van daar teruggeroepen. Garibaldi heeft een memorandum openbaar ge maakt waarin hij beweertdal een bondge nootschap van Frankrijk, EngelandItalië, Spanje Portugal en Rusland bet eenige is om een oorlog in de toekomsl te verhoeden. Fen brief uil Gaëta van 13 dezer verze kert, dal Menotlo Garibaldi, zoon van den dicta tor in een der laatste gevechten is gesneuveld het was nog niet met zekerheid bekend of een andere zoon van Garibaldi krijgsgevangen was gemaakt. Boriglen uil Rome, loopende tot den 16 houden in dal Vol Monlone en Palestriua door de Fransche troepen zijn bezet. De Sardiniërs zijn op tien mijlen van Route, tc Rieli, gekam peerd. Men verzekert dal de aanwervingen voor bet pauselijke leger worden gestaakt. De generaal Lamoriciére is door den paus met bijzon dere welwillendheid ontvangen het is evenwel zeker dal hij naar Frankrijk zal terugkeercii. G ROOT-B R ITT A.NNIEN. Londen 18 October, tiet organiseren der vrijwilligers het aanleggen van verdedi gingswerken en het heffen van belastingen om de kosten dier werken te bestrijden werden door ons vnlk als hulpmiddelen te baal genomen om de vrees Ie verdrijven en deu angst Ie stillen die een mogelijke inval der Franschen in ons land in de gemoederen had Ie weeg gehragl. Kekter ontstond niet bij den En- gelschman het denkbeeld dat zijn land van eene andere natieecn dergelijk gevaar Ie duchten had. Eene onaangename gebeurtenis die ruim eeuo week geleden in Yorkshire plaats greep moet hem evenwel bewijzen dal het Engelsche spreek woord «the Dutch haven take Holland" een weinig te begrensd is, 760 Hollanders laadden namelijk met bunne schepen in het dorp Kilnsea, nabij Spurn Point- Indachtig waarschijnlijk aan de heldendaden van de Ruijter werd bun moed een weinig aangewakkerd en eischlen zij van de inwoners op eene vrij onbeleefde wijze voedsel. De dorpelingen verschrikt door de Dutchmen'' voldeden oogcnbUkkelijk aan den eisch der aanvallers. Daar evenwel niet mede tevreden vielen zij de inwoners op eene onbe hoorlijke wijze aan en de predikant van hel dorp moest lusscheiibeide komen om bloedstorten te verhinderen. Na aanzienlijke schade Ie hebben veroorzaakt scheepten zij zich wederin en zeilden uit. 7.ij landden naderhand Ie Bridlington alwaar zij geene reden tot klaglen gaven. Vol gens nadere inlichtingen blijkt dat zij haring- visscbers waren die gewoonlijk bun haring voor brood inruilden dit maal evenwel weiger den zij voor hel brood en de groenten te betalen, die hun duor de dorpelingen werden gegeven. De onverantwoordelijke gebeurtenis heeft een zeer onaangenamen indruk in bovengemeld graafschap veroorzaakt. De Courier du Dimanchemaakt in zijn nommer van 20 dezer een brief uit Londen be kend waarin bevestigd wordt dat de zending van den baron ion flubner le Parijs ten doel heeft, bet Fransche gouvernement op eene aanstaande lusscbenkomsi van Oostenrijk in Italië voor te bereiden en tevens zich te verzekeren of keizer Napoleon Sardinië andermaal Ier hulp zal komen, 'l ot nu toe. heeft hij van den minister vanbuitenl. zaken deu heer Thouvenet geen bepaald ant woord ontvangen, lntussclien zal Oostenrijk Sardiuie niet aanvallen, dan in het geval dat bel de zedelijke goedkeuring van Rusland en Pruissen zal hebben verkregen. Dat de Ëngelsche regering schikkingen lot hel vervoer van eene aanzienlijke hoeveel heid oorlogsmaleriecl naar Cbina men spreekt van 20,001) Ion, getroffen beeft, i wordt als bewijs van baar voornemen aangemerkt om gedurende een zeer geruimen lijd bezetting le Pekin of te Tientsin le houden. Di Engeland en het prinsdom Walles heeft gedurende bet jaar 1859 bel aantal der gestrafte gevallen van dronkenschap eif dien ten gevolge verwekt straatrumoer 38,963 bedragen terwijl uit de reglerlijke uitspraken gebleken is, boe in genoemd jaar, 306 personen, namelijk 206 mannen en It O vrouwen deu dood ten gevolge van het misbruik van sterken drank gevonden hebben. In commerciële kringen ziet men met zeer vi el belangstelling de beslissing van hel hoog geregtshof te'sllage le gemoel m de zaak vau Charles van Gelder een Nederlander die in ver trouwde dienst van den heer Stnbbs te Gresham, met de door dezen aan hem vertrouwde gelden ontvlugtte na verscheiden opliglingen aan an dere I ngelsche firma's te hehben gepleegd. In Januarij dezes jaars hart gemelde gebeurtenis plaats. Van Gelder werd zich in Nederland be vindende door ons gouvernement opgeëischt doch zijne uillevering werd geweigerd. Het geldt nu de vraag of de Nederlandscbe wet on derdanen kan straffen voor misdrijven in den vreemde begaan. In de zaak van Bernard, die een aanslag op helleven van Napoleon smeedde werd die vraag door onze regtbankeu ontken nend beantwoord. In een brief uit Cape Coast Castle vau 16 September leest men hel volgende De wreed heden le Oahomeij gaan de vroegere berigtente hoven. Duizende ongelukkigen zijn opgeofferd. Onlangs kwam een stoomschip voor de kust en nam löOO slaven aan boord. Een daar aanwe zig oorlogschip zag hel vaartuig, doch vermoedde niets kwaads. Men verneemt dat aldaar En- gelschen en andere Europeanen in de gevange nissen zijn geworpen waarschijnlijk omdat zij geweigerd hadden het slagten van ongelukkige menschen bij le wonen of deel te nemen aan de voorschriften der helsche bijgeloovigheid. ,Mog- ten deze gruwelen loch Ier regler plaatse Lekend en gestuit worden. Volgens een dagblad van Lima in Zuid- Amerika verspreidt eene uiigeslrektedicvenbcnde le Callao den grootsten schrik. Zij vallen in zonderheid de handelsschepen aan plunderen die nilbcmagligen zich van rte matrozen na hen dronken gemaakt te hebben nemen die dan in hun genootschap op en bicden hen vervolgens aan do gezagvoerders van andere schepeu die voldoende bemanning missen aan waarna aan boord dier schepen de vreeselijkste gruwelen gepleegd worden. In de stad zelf is een vermo gend ingezeten met name Fuente Arnao door de diever. in zijn eigen huis vermoord. De ver metelheid der booswichten gaal zoo ver dat zij eiken nachtgevechten met scherp tegen de po- licic leveren. JONGSTE TIJ DINGEN Turijn, 22 October. Naar luid van berigten uit Napels van gisteren avond was de menigte die ter stembus opkwam steeds even talrijk en evenzeer voorde aanhechting gestemd als vroe ger. De uilslag der stemming is reeds van een twintigtal provinciën bekend bijna aller wege heeft de bevolking zich scbier eenstemmig ver klaard voor de vereeniging met Sardinië. De prodictator Pallavicino heeft men hel burgerregt van Napels aangeboden onder groote toejui chingen heeft bij deelgenomen aan de stemming. De hoofdstad is schitterend verlicht. Eene depêche uit Napels meldt dat den 17 eene ontmoeting lusschen de voorposten van bet eerste Sardinische legerkorps en eene divisie van bet Napolitaanscbe leger bij Pernia in de provincie Molise heeft plaats gebad. De Sar dinische troepen hebben gezegevierd de Napoli taanscbe generaals Scott en Douglas zijn bene vens 50 officieren en 700 soldaten krijgsgevangen gemaakt. De Sardiniërs hebben het vaandel van bet eerste regement van bel koninklijk leger ver overd. De Napolitanen zijn op Venafro terug getrokken men verwacht dat daar weldra eene tweede ontmoeting zal plaats hebben. Kerknieuws. Holst 17 October. Door den kerkenraad der Hervormde gemeente alhier is op heden ter vervulling der aldaar bestaande vacature het volgende twaalftal en zestal van predikanten alpliabetiscb geformeerd A. S. Balsem te Nootdorp J. T. van Bins- bergen le Hoek L, van Baaien te St. Philips- land J. F. van Dijkte Overscbie C. Giltay te 's Heer-Areudskerkc; A. C. van der Gon te Soeterwoude K. Heringa (hulpprediker) te Schiedam; C. J. van Lakerveld le Vlierings beek M. Lolz te PijnakkerA. van der Meij te KerkwerveJ. C. W. Quakte lirakei K, H. ter Winkelte Sas vau Gend. Zestal: A. S. Balsem, te Nootdorp T. van Binsbergen le Hoek J. F. var, Dijk te Overscbie; K, Heringa (hulpprediker) lo Schie dam A. v.d.Meijte Kerkwerve; eu J. C. W. Quak, te Brakel. Op Zaturdag den 3 November 1860, des 1 voormiddags ten 11 ure, in bet Logement de Oude Zoutkeetbewoond door den Heer W. A. Anemaet te Goeszal de Ontvanger der Re gistratie en Domeinen aldaar in het openbaar te koop veilen de volgende partijen op het op Dingsdag SO October 1SGO IN DE CONCERTZAAL I te geven dook C A SS Ij EMS lil 18 Bt, Stad Muziek-Directeur. Entree 99*/a Cent. Aanvang precies 7 uur 's avonds. Plaatsen zijn op den dag der uitvoering te preken van 's morgens 101 uur in de liggende aan 's Rijks grooten weg, Eiland Zuid-Beveland, te weten; £.300 stuks witte KEUEN bij Wissekerke lusschen mijlpalen 10/11 en 11 aan de zuidzijde van den weg. £,4358 El P U I Nbij mijlpaal 14/15, noordz. van den weg, 4,6588 a El P UI N als voren. 1,530 en El P U I N als voren. 4.330 zn El P 1 N als voren. 4.35A bruine en witte KE1JEN, te Kapelle, tusschen mijlpalen 19/20 en 20aan de noord zijde van den weg. 6 Hoopen PUIN, tusschen mijlpalen 22 en 22/23aan de zuidzijde van den weg waarvan de eerste boop ligt op ongeveer 18,80 El bewesten mijlpaal 22/23. In het geheel 6,650 stuks Keijen eD 32,054 vierkante Ellen Puin. De voorwaarden van verkoop liggen ter inzage ten Kantore van de Registratie en Domeinen te Goes alwaar nadere informaliën te bekomen zijn. In de GAZ-FaBRIEK te 'Zierikzeezijn tegen verminderden prijs te bekomen Cokes, bij hel nemen van eene hoeveelheid boven de 100 Mudden. Nadere inlichtingen te verkrijgen bij M. C OU VEEJun.rDirecteur vau voornoemde Gaz-Fabriek. Concertzaaltegen betaling van lOct. per plaats. Zierikzee 22 October Uitgezeild Burger kapt. BartelsAlma, kapt. Bowbyes Goede Intentie, kapt. Harvey, allen van Zierikzee naarNew-Caslle. Brouwershaven 19 October. Ilinnengek. India, kapt. II. Howall van Charlestown naar Rollerdam20 dilo. Afienakapl. .1. K. Potje- wijd! van Lissabon order22 dito. Souburg kapt. M. \V. Zwart, van Rotterdam naar Bata via gesleept binnendoor van Hellevoet, 21 dilo. Uitgezeild Stad Dordrechtkapt. J. H. Sluit, van Dordrecht naar Londen, 22 dito. Vesta kapt. J. P. C. Gerrebrands naar Padang Zepliir kapt. N. J. de Vries Jannetje kapl. A. Lupke Johannes Lodewijk kapt. A. H. van der WaalAlbrechl Beijlincf, lïapt. G. L. Mulder, allen naar Batavia, Ellen Stewartkapl. C. E. Coffin Charles, kapt. H. Dicke beiden nanr New-York allen van Botterdam. PRIJZEN DHR EFFECTEN TE AMSTERDAM. den '22 October 1860. Nederland Werkelijke Schuld dito dito dito dito Amovtis. syndic. Rusland bij Hope 1798^1816 dito 1828/1829 bij Stieglitz. 5de leen. dito (ide leen. 1855 dito bij Hope Cert, van ass. Poolsche schatkist oblig. Aandeel groote Rass. spoorweg a f 230 volgefourn. Oostenrijk Weenerbank, bij Goll. en Co, dito dito Mstaliek dito dito, rente Amsterdam dito nationale Weener-aand. a fl 500 L. 18(50 Portugal Buitenlandsch van 1853 dito van 1856 a 1859 Spanje Buitenlandsch Binnenlandsch Buitenlandsch 3°/0 nu Ecuador Groote stukken Stukken van L 100 *2l/3 pet. 3 4 8% 3 3 13/, 1 1 f 2013'4 44 V8 24 «>4 68C, 533/,, ƒ402 44 *20/ia 4?3/4 46"/, 69% 11'/, 11»/, iö ROTTERDAM, 22 October I860. TARWE. Zeeuws. Vlaamsch, en Overraaasche weinig ter veiljjkonden alleen de puike soorten als voren langzaam geplaatst worden, eu gingen vooral de mindere kwaliteiten van nieuwe eeuigzints lager traag vau de hand. Extra puike jarige van f 15,25 a f 15,75 puike blanke f 14,23 a f15; mindere f 12a f 14, De beste droogste nieuwe vau 12,50 a f 13,50 goede middelbare f 11 a f12; geringe van f7 a f 10,50 ROGGE. Vlaams, Zeeuwsch. en Overmaasche de beste van f7 a f7,40; GERST, Winter fo,40a f6, Zomer f540 f6,30. HAVER, korte f 2,75 f4,50. ERWTEN. Zeeuws, fll 6, f 12,30. PAARDENBOONEN f6 a f 8,50. B daai jaar eenl lie id Sect wet of ling der mei der is a n AFVAART DBR STOOMBOOT Van Zier ik zee: Woensdag24, 's morg. 9 u Vrijdag 26, 10 i brc Wc zal van den ten r STAD ZIER KZtt. tc bot Van Rotterdam Donderdag 23, 's morg.11 u Zaturdag 27, 6 dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. van Middelburg Donderdag23 's morg 8 Vrijdag 26, 9 Zaturdag 27, 9% Zondag 28, 10 Van Rotterdam Woensdag24, 's morg 11% are Vrijdag 26, 6 I Zaturdag 27, 6 i Zondag 28, De diligence zal van Zierikzee lJ/2 uur na de afvaart der atoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middel burg naar Rott. gelijk met de afvaart der stoomboot rijden Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos. i 9f 11

Zierikzeesche Courant | 1860 | | pagina 2