n °.85. Woensdag 24 October. 1860 I WOENSDAG ZATURDAG. ?n. V Besturen en Administratiën Binnenlandsche Tijdingen. Buitenlandsche Tijdingen. tomen E jfhelde, New- Boon, ingek. fork Mul- G. H. 'dam I Vlaar- ullerM IERIKZEESIMIJRANT (oom- voet A BONNE MENT S-P R IJS. Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzendingder Advert.daags te voren, vooriO ure 'smorgens. VEES CHIJNT: P RIJS DER ADVERTENT JE PI. Gewone 12'cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- er. Doodberiglen van i6 regels a f\ behalve hetZcgelregt. Waal naar atids Coffin, nlsen pe pt. e'. r pt. G. eiland tairen. ïonings Is pas. ter E. io(e teerd l/l !U Me en eerde I I C>23'4 I wi'/* 87'/, |95V8 76-V« 78'/, f 2 01% 44 6713.. 523^ f 399 44:/4 «s 47 7'8 46"?, 393A„ 3lcn I I k. 16 'de, 7,00 0,0(l| 20,00 - 0,00' d - ll,Of) - 0,01) - t2,oob o,oo| o.oo, Openbare Kaadsvergfaderlng: gehouden teZferlkzee den October ISOO, des avonds O ure. Voorzitter mr. B, C. Cau. Secretaris mr. J. P. N. Ermerins. Afwezig de heer van der Vlietmet kennis geving. De notulen der vorige vergadering zijn goedgekeurd. Ter latere beschikking is aangehouden een nader adres van A. Verdoornom benoemd te worden tot beurtschipper op Middelburg; terwijl het voor de leden ter visie wordt gelegd. De rekening van bet Burger Weeshuis is ten fine van onderzoek gesteld in handen der heeren mr. FokkerLandsknegt en van der Vliet. Voor kennisgeving is aangenomen de mede- deejing dat Burgemeester en "Wethouders den 13 dezer de kas des Gemeente-Ontvangers hebben opgenomen en 15,781,85 in kas heb ben bevonden. Aan C. Padmos is 3 R. 40 El gracht tegen 50 cents 'sjaars, in erfpacht gegevenen aan W. Gast 4 R. 30 EI voor 1 'sjaars, beide onder goedkeuring van heeren Ged. Staten. De Voorzitter berigtdat bij Burgemeester eu Wethouders ontvangen is een mandaat ad 109,69x/*> te gemoetkoming van het Rijk in de kosten der tienjarige volkstelling zijnde berekend ad 1 cent per hoofd voor de telling en */s cetit voor de verzameling dat aan het laatste werk 3 personen, gedurende 6 weken des avonds en des Zondags gewerkt hebben, en de belooning van cent daarvoor te ge ring is waarom Burgemeester Wethouders voorstellen onder goedkeuring \un Ged. Staten uit onvoorziene uitgaven de som van ƒ109,691/» te verhoogen tot ƒ150, waardoor die 3 per sonen alsdan 77, zullen erlangen. Hiertoe is besloten. De Voorzitter berigtdat bij hem zijn ont vangen 5 missives van de heeren mr. van Dongen van den Thoorn de Wit, Jonkhr. mr Schuurbeque Boeije en dr. Andreae, thans Regenten van het Burgerlijk Armbestuur, verzoekende op grond van de nieuwe regeling van dat bestuur en de 3 eersten ook uit hoofde van langdurige diensten ontslag uit die be trekking; op voorstel van Burgemeester en V) ethouders worden die heeren onder dank betuiging voor de bewezene diensten eervol ontslagen. Een adres van den hulponderwijzer J. H. Letzer dat hij ter verbetering zijner financiën heeft gesolliciteerd naar en heeft erlangd, de betrekking van hulponderwijzer te Nieuwerkerk, waarom hij daar de onderwijzer aldaar thans zonder hulp is zijn spoedig ontslag verzoekt wordt op voorstel van Burgemeester en Wet houders gezonden naar de plaatselijke School commissie om advijs. Alsnu is geopend de beraadslaging over de gemeente-begrooting waarvan de uitgaven zijn vastgesteld tot en met hoofdstuk VIIIafd. II, art. 1waarna de vergadering ten kwart over 10 ure is verdaagd tot dingsdag 23 October 's avonds 6 ure. KENNISGEVING. De Burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat de Palentbladen over het eerste kwartaal van bel loopende diensljaardezer gemeente ter Secretarie ingevuld gereed liggen om door de palcntpligligen in persoon te worden afgehaald binnen veertien dagen te rekenen van beden na welk tijdsverloop de onafgehaalde patentbladen door den Deurwaarder der Directe Belastingen zullen worden te huis bezorgd legen betaling van 10 cent, voor elk patentblad, ingevolge de wet. Zierikzee den 18 Oclober i860. li. C. CaU. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee daartoe nitgenoodigd maken bekend; dal in het jaar 1861 binnen Haarlem zal worden gehouden eene algemeene Nationale Tentoonstelling van Nijver heid dal hel programma daarvan voor ieder Ier Secrelarie Ier inzage nederligten dat allen, die wenschen moglen daartoe bijdragen Ie leveren of voorwerpen in te zenden de noodige inlich tingen kunnen bekomen bij de bestuursleden der Maatschappij van Nijverheid in deze ge meente door wie deze Tenstoonstelling bereids der algemeene belangstelling inde nieuwsbladen is aanbevolen. Zierikzee den 17 October 1860. li. C. CaU Voorzitter. J. I'. N. ER.MKR1NS Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee brengen Ier kennis van de ingezetenen; dal op Woensdag den 31 dezer maand, eene Inspectie zal worden gehouden op de Vloedplanken van de gemeente en «an de ingezetenen wor dende een ieder uilgenoodigd zijne Vfoedplanken len dage der Inspectie behoorlijk gesteld gereed te houden, ten einde zich la vrijwaren voor de boete den nalatigen bij de verordeningopgelegd. Zierikzee, den 17 Oclober I860. IS. C. CAU Voorzitter. 1. P. N. ERMERINS, Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee. Gezien art. tl van het Koninklijk besluit van 9 November 1851 (Staatsblad no. 142) en dat van 11 Augustus 1859 (staatsblad no. 80). Brengen bij deze ter kennis van belangheb benden Oal op Maandag den 26 November e. k. eene vergadering van kiesgeregligden zal worden gehouden op bet Raadhuis dezer Gemeente van 'smorgens 9 zot 12 ure, Ier verkiezing van drie Leden in de Kamer van Koophandel en Fabrieken in deze Gemeente voor de met 31 December I860 aftredende Heeren J. H. OCHTMAN Johz. Jonkhr. J. L. de JONGE en H. A. van IJSSEL- STEIJN .Ir. Dat de opgemaakte lijst van kiesgeregligden van Woensdag den 24 dezer af ter inzage ligt op de Gemeente-Secretarie waarlegen gedurende acbl dagen beswaren bij het bestuur kunnen worden ingeleverd. Zierikzee17 October i860. B. C. CAU Voorzitter. J. P. N. ERMEBINS Secretaris. De gewone najaarsvergaderingen van de algemeene synodale commissie der Nederduilscbe Hervormde kerk, zullen op woensdag den7 November geopend worden. Door de Nederlandsche Handel-Maat- schappij zijn 6 schepen bevrachtals 4 voor Amsterdam en 2 voor Rotterdam. Op II. zondag hebben in de gemeente St.- Jansleen twee stoute diefstallen plaats gehad. Des morgens omstreeks 6 uur drong een persoon zwart vermomd, in de woning van de wed. Seghers, waarin zich op dal oogenblik niemand bevond dan hare behuwddochter, die met haar kind op de schoot zat, als zijnde de overige huisgenoolen kerkwaarts. De dief greep haar bij den hals en vorderde het geld af dat zich in een kistje in een der kamers van hel buis moest bevindende vrouw antwoordde hierop dal er geen geld in huis was nadat hij baar vooraf met woorden en daden bedreigd had snelde hij naar de kamer alwaar naar zijne meerling hei geld moes! zijn. De vrouw daarop hulp willende inroepen werd tegengehouden door een insgelijks vermomd persoon die aan de deur post gevat had en in hare woning teruggedrongen onder bedreiging wanneer zij zich niet stil hield,haar meteen mes dat de boosdoener in zijn band had le zullen vermoorden. Nadat de eerstgenoemde dief, die in de kamer gesneld was zich van de gelden naar men verhaalt p. m. 30(1 fr. meesier ge maakt had, kozen beizen hel hazenpad. Men kan zich ligl den indruk verbeelden, dien hel gebeurde op de vrouw gemaakt beeft zich van degelden die doorarbeid en vlijt verkregen waren, le zien berooven. Hel ware te wenschen dat bel der justitie die daartoe alle pogingen in het werk steltmogt gelukken de daders le onldekken. De Iweede diefstal had plaats tusschen zondag en maandag nacht. Naar men zegt hadden zich 2 personen lalen opsluiten in de woning van den heer F. Radissecrelaris en gemeente-om vanger aldaar. Nadat de bewoners in diepe rust waren, zijn de dieven in de slaapkamer van dien heer geslopen waaruil zij een koffertjewaarin nog al vrij wat geld aanwezig was, hebben ontvreemd. Rij buo verlaten van het buis werden de bewo ners uit hunnen slaap gewekt, doch te laat. De dieven waren verdwenen. Alle pogingen werden in bet werk gesteld om ben te achterbalen zelfs werd er alarm geluid waardoor alle bewoners van bet dorp op de been werden gebragt maar niettegenstaande dit alles is liet niet gelukt de daders te ontdekken; 'smaandags morgens werd in de Rijkstraatnabij den heikant het koffertje waarin zij nog eenige coDten hadden gelaten gevonden. Bereids heeft huiszoeking plaats ge had, die tot geen gewenscht gevolg geleid heeft. Men schrijf! uit Soetermeer van 20 dezer. De gemeenteraad alhier heeft met meerderheid van ééne slem het besluit genomen om na 1 Jan. e. k. van de vermogende ouders schoolgeld te heffen voor de schoolgaande kinderen, in weer wil dal de gemeente aanzienlijke fondsen bezit en er volstrekt geene hoofdelijke omslag noodig is of daardoor noodig zou worden. De burgemeester heeft zich niet met dit besluit vereenigd en de beslissing der zaak aan gedeputeerde staten op- gedragen. Uit Overijssel schrijft men aan de Arnh. Courant hel volgende: Men zegt dat bij de re gering het plan in overweging zou zijn om hel tegenwoordige bedelaarsgesticht le Ommerscbans op te heffen, de heerlijke en weelderige landerijen leverkoopen en vervolgens al de daarverpleegdo personen le verplaatsen naar de gestichten te Veenhuizeu ten einde aldaar voortaan alles ie vereenigen. Onder de redenen die lot dezen maatregel zouden leiden noemt men o. a, dal daar zich thans le Ommerschans geene veeude rijen meer bevinden, men alle brandstoffen moet koopen terwijl men daarvan le Veenbnizen overvloed heeft. Ook zouden de tegenwoordige vele transportgelden lol deze opheffing bijdragen. Wat daarvan echter ook zij wanneer men tot de opheffing en den verkoop overging, dan zullen de sclioone en uitgestrekte gronden ongetwijfeld veel opbrengen. Wij hebben booren begroolen, dat daarop tusschen de 40 en 50 groote boeren plaatsen kunnen gezet worden. Men schrijft uit Wijhe van 17 dezer. Het water op den IJssel is thans zoo hoog dal bijna alle aardappellanden waaruit de vrucht nog niet gerooid isgeïnundeerd worden, waar door men niettegenstaande de prijzen hiervan in deze omstreken buitengewoon hoog zijn eene nog grootcre duurte te gemoet ziel. Uit 's Hertogenboscli meldt men dat de verbazende was van bet water in de laatste da- yen de werken aan bet fort Crevreoeur heeft doen slaken. Ook is hel werk aan de lireede Havenkantondanks alle aangewende pogingen, ondergeloopen en de bewoners van dat gedeelte verkeeren in groote bezorgdheid. Hel water blijf) bij voortduring wassende. Onderscheidene polders zijn reeds ondergeloopen andere wor den door het nakend gevaar bedreigd. Aan de aardappelen en andere veldvruchten wordt hier door veel schade (oegebragt. Men verneemt dat het verzoek om gratie van J. Nathan door hel provinciaal geregtshof in Limburg ter dood veroordeeld ter zake van het om hel leven brengen zijner schoonmoeder door Z. M. is afgewezen. DUITSCHL AND. Keulen 20 October. De verscheping van appelen en peeren uit de Moezelstreken is tbans buitengewoon groot. Niet slechts de peeren en appelboomen bebben een overvloedigen oogst opgeleverd maar dit is mede bel geval met de pruimenboomen. Voor eenige dagen verliet een schip de Moezel geladen met 17,000 cent. ap pelen en peeren, hetwelk nog door anderen werd gevolgd insgelijks met gelijke producten bevracht. Als eene bijzonderheid wordt uit Inspruck medegedeeld dat aldaar nog dagelijks versche kerssen ter markt komen, terwijl bergen endalen in den omtrek met sneeuw zijn bedekt. Men schrijft uit Berlijn van 16 dezer, llorgen ochtend vertrekt de prins-regent naar Warschau. Baron von Schleinitz minister van buitenlandsche zaken door ongesteldheid ver hinderd den prins te vergezellen zal door den on der-secretaris van staat von Grunert le Warschau worden vertegenwoordigd. FRANKRIJK. Parijs, 19 October. Heden morgen heeft de keizer zich naar Vinceunes begeven alvo rens de nationale wedstrijd der scherpschutters aldaar aanving. Denkelijk heeft L. .M. naar den eereprijs willen mededingen welken Jules Gérard en eenige Fransche en Ëngeische scherp schutters elkander betwisten. Naar men verneemt zal de keizerlijke garde op nieuw worden georganiseerd. Zij zou thans bestaan uil twee regemenlen karabiniers twee regemenlen kurassiers en vier regemenlen grenadiers. De keizer is zeer verbitterd op generaal Cialdinidie onbescheiden genoeg geweest is om aan de Fransche krijgsgevangenen (die in hei pauselijk leger gediend hebben) le verhalen, wal hij mei den keizer le Chambérj gesproken heeft. De heer de Rennevilleordonnans officier van den generaal de Pimodan Was namelijk door de zen toen hel gevecht le t.asielliardo bijna teu einde was naar Cialdini gezonden mei het doel om eene wapenschorsing le verkrijgen. De Sar- dinische generaal weigerde met do bijvoeging dal hij daarvan de noodzakelijkheid niet inzag

Zierikzeesche Courant | 1860 | | pagina 1