UK 80. Zaturdag 6 October I860 WOENSDAG ZATURDAG. Besturen en Administratiën Binnenlandsche Tijdingen. Buitenlandsche Tijdingen. ZIERIKZEESIIECO UR ANT ABO N N E M E N IS-P RIJ S. Per drie maanden f i,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags te voren, voor 10 ure 'smorgens. V El'.S CI1 IJ NT: P RU S RE R Al) V E RTE N T IE N. Gewone 12'cents de regel. Geboorte-, Huwelijk»- er. Doodberiglen van 16 regels a f\ behalve helZegebregl. PUBLICATIE. Burgemeester on Wethouders van Zierikzec brengen Ier kennis van de ingezetenen dal het den Koning heefl behaagd 'e bepalen dat voor zooveel betreft de dienstneming bij 'etregemenl Veld Artillerie Ie rekenen van den t dezer tot nader order zoo voor koslcn van aanwerving van iederen recruut als voor iederen milicien die vrijwillig bij de staande armée overgaatzal worden Ie goed gedaa Cé waarvan wegens handgeld of premie aan den aangeworvene zal worden uitbetaald f 80. 'lierikzee den 3 October I860. II. C. CAUVoorzitter. J. V. N. ERMEBINS, Secretaris KENNISGEVING. De Burgemeester van 'l.iertkzee brengt ter kennis van de ingezetenen, dat er op Maandag den 8 dezer, des middags ten half één ure, op hel Raadhuis alhier, eene openbare vergadering ran den Gemeente-Raad zal gehouden worden, '/.ierikzeeden 5 Oc'ober 1860. I)e liurgemeesler, B. C. CAU. Middelburg, I October. Met provinciaal ge- regtshof in Zeeland beeft in de zaak van J. Ilaa- Aens(inons nommer van 29 September jl. uit voerig medegedeeld) bij arrest verklaard dat ook door verjaring was vervallen de vervolging ter zake van de twee andere als bewezen aangeno men feiten gekwalificeerd als wanbedrijven van diefstalgepleegd in eene herberg waar de da der was ontvangen. Tot regters-commissarissenbelast met de instructie van strafzaken bij de arroudissements- reglbanken in deze provincie zijn onlangs door het provinciaal gereglshof voor den tijd van twee jaren, ingaande dezer, benoemd te Middel burg de heer mr. M. Dolibelaerin plaats van den beer mr. J. H- de Sloppelaar en voorts her benoemd te Goes de heer mr. P. J. van Voorst Vader en te Zierikzeejhr. mr.II. P. van Doorn. Men schrijft uit Bergen-op-Zooin van 29 September. In den morgen van den 27 dezer werd op ecri stuk land gelegen onder de nabij de/e stad gelegen gemeente Woensdrecht bet Itjk gevonden van den persoon J. II. P. in leven Belgisch douaan. Naast hem werd een pistool gevondenwaaruil men opmaakt, dat hij na eeue mishandeling aan zijnen chef te hebben loegc- bragt zich zeiven hiermede van het leven be roofd heeft. Door een spoedig ingesteld genees kundig onderzoek heefl men de werkelijke loe- dragt der zaak niet kunnen opmaken daar hel gezigl geheel door de kraaijen was opgegeten en meu overigens aan het ligchaam geene ver wondingen bespeurde. Van wege de Nederlandsche bank zijn den 29 September II., naar aanleiding van het ko ninklijk besluit van den 9 Junij 1852 (Staatsblad no. 124), de volgende opgaven openbaar ge maakt Omloopcude Rankblljeltcn f 110,923,430.00. Saldo's van Reken.-Cour. - 22,787,837.63. Munt-en Mnnt-maleriaal .ƒ111,437,949,87'/.,. Gedurende het 3e kwartaal dezesjaats zijn, van den Rijn direct te Amsterdam 408,222 centen. 21 N. goederen aangebragt en van Amsterdam regtstreeks naar den Rijn verzonden 199,953 centenaars 4 N. fIn eerslgemelde opgaven zijn niet begrepen de goederen Ie Arnhem of elders gedeclareerd en later naar Amsterdam vervoerd. Men schrijft uit 's llage van 30 Sept. In een van den Antwerpschen Précurseur af komstig berigt en door sommige Nederlandsche dagbladen overgenomen werd gelezen dal Radio en Comez de twee mcdepligtigen van Orsini na hunne ontvlugting uit Cayenne zich naar Nederland hebben begeven en dal daarop hunne uillevering door de Fransche regering is gevraagd, hetgeen echter door de ïdscbe regering met eene volstrekte weigern., „ou be antwoord zijn. Er is niets van aan en alleen de oude bekende zaak, dal genoemde personen zich voor geruimen tijdzoo als ook destijds gemeld werd, naar Nederlandsch-Guyana he geven hebben, heefl aanleiding gegeven tol het bedoeld berigt.'' Volgens de Arnhemsche Courant heeft de beer E. Douwes Dekker, op verzoek eervol ont slagen assistent-resident van Lebak zich bij de op banden zijnde verkiezing van een lid der tweede kamer in bet hoofd kiesdistrict Ticl ver kiesbaar gesteld. In sommige gemeenten van Vlaanderen is eene ziekte onder de varkens ontstaan waardoor in weinige dagen een aanzienlijk getal dezer die ren is gestorven. Men schrijft de ziekte toe aan de slechte hoedanigheid der aardappelen waar mede die dieren worden gevoed. Men meldt uit Oosterhout van 2 dezer. De handel in vee was in de afgeloopen maand September in deze streken niet levendig. Ook op de Belgische markten was de handel zeer stil en de prijzen van alle veesoorlen dalende. De wei nige voorraad veevoeder in Uelgie kan daarvan als oorzaak worden aangemerkt. Het getal van het door deze stad naar België gevoerde vee be droeg gedurende gemeld tijdvak 272 stuks ma kende sedert 1 Januarij jl. een totaal van 4202. In de laatste dagen zijn doorgevoerd circa 209 paarden meestal voor Frankrijk bestemd. Men schrijft uit Enschedé van 1 dezer. Gisteren avond ontstond bier twist tusscheo twee broeders. Jan en Gerril ;S. die zoo boog liep dat zij tot dadelijkheden oversloeg en laalslge- genoemde den eerste met een mes verschrikke lijke wonden aan den slagader van het hoofd toe- bragl. De gewonde is onder allerhevigste C.oed- storting gelukkig dadelijk door den genoesbeer JKoster verbonden geworden. De beer mr. H. ter Kuile kantonregtei beijverde zich den da der onmiddelijk in hechtenis ledoen nemen, het geen door den brigadier titulair Schutstal eu den onbezoldigdon rijks veldwachter Lempers ge schiedde. lie misdadiger is den volgenden mor gen naar Almelo vervoerd. Deze noodlottige twist is in het ouderlijk huis ontslaan ter oorzakr van twee meisjes. Ook de ouders hebben ligte wonden bekomen bij de po gingen die zij aanwenden om den twist te stillen. Men schrijft uit Norg van I dezer. Als eene bijzonderheid deelt men mede dat de beer Pelinck alhier een vetten os heeft zoo als misschien geen tweede in ons land wordt gevon den. Men kan er eenigzins over oordeelen als men weel dal het scboone dier hetwelk in alles geproportioneerd is, eene hoogte heeft van zes voeten en in het voorjaar reeds voor de som van ƒ900 had kunnen worden verkocht. Men schat ihanszijn gewigt op p. m. 2500 halve Ned. ponden. .11 zaturdag had in de Friesche Wilp een droevig ongeluk plaats. Yap vijf kinderen waarvan hot oudste 13 jaren was die naar de dusgenaamde Kliendobben gegaan waren om te «wadden" geraakte een in gevaar waarop drie anderen het te hulp willende komen mede ie ver gingen. Het vijfde kind liep naar huis om de ouders te waarschuwen doch toen men ter plaatse des onheils verscheen waren alle vier de kinderen reeds verdronken. DUITSCHLAND. Keulen 1 October. In de Vagd. Zeit. leest men het volgende Pruissen en Noord-Duilsch- land mogen zich gelukkig achten dat sedert den vrede van Villafranca schier alle Oosienrijksche fondsen vroeger aldaar gehouden thans in handen van Nederlanders zijn overgegaan. Wij houden ons overtuigd dat de Oosienrijksche re gering in het buitenland geene leeningen meer kan sluiten evenmin als dit binnenslands uit voerbaar is. Mogt Oostenrijk in een oorlog worden gewikkeld dan beslaan er daar te lande geene middelen om zich de noodige gelden te verschaffen dan door de bezittingen der geeste lijkheid in beslag te nemen. De heer Maagerlid van den rijksraad van Zevenbergen die zich in de jongste zittingen van den raad zoo zeer heeft onderscheiden is door den keizer in bijzonder gehoor omvangen. Heden morgen ontving bij eene deputatie uit geloofsge- nooten van de Augsburgsche en Helvetische con fessie om hem dank te betuigen voorwal hij in den rijksraad lol handhaving der belangen van de Oosienrijksche Protestanten gesprokun heeft. Naar gezegd wordt ontmoet het weder onder de wapenen roepen der verlofganger s groote zwarigheden en schijnt vooral in Honga.ije •ocijelijk ten uitvoer te brengen, naardien zeer vele zich daaraan onttrekken. Zoo zou o.a., een groot deel der manschappen van het rege nten! Frans Karei naar hel liakonijerwoud ge- vlugt zijn en een derwaarts gezonden jagerbalail- lon het tol hiertoe niet beproefd hebben aldaar door te dringen. De preventive maatregelen die men tol handhaving der openbare rust in Italië door de verwijdering en inlernering van nil een staatkun dig oogpunt gevaarlijke personen genomen beeft, worden no ook lol Hongarije uitgestrekt. Sommigen meenen wal nogtans zeer moeijelijk valt, de geheime plannen van keizer Napoleon voor de naaste toekomst te doorgron den. Is hunne gissing juist dan zullen na wat korter of langer tijdsverloop Fransche troepen onder het een of ander voorwendsel het koningrijk Sardinië binnenrukken en zich aan de l'ó verzamelen. Waarschijnlijk zal men ver der Garibaldi den aanval op Venetië eerst alleen laten maken terwijl inlusschen reeds ge.-nrgi' zou zijn om door hel verwekken van onrust en opsland in Hongarije een gedeelte (Ier Oosien rijksche krijgsmagt de handen te binden het geen ook de beste wijze zijn zou om eene botsing lusschcu Ficlor Emanuel en Garibaldi Ie voorko men. De I :a!iaanscbe kracht zal zich zoo luidt de voorstelling verder door de Fransche gerug steund in de eerste plaats alleen legen Oosten rijk wenden hetwelk iu het Veneiiaansche zooveel mogelijk getroffen daarna uit Italië ge worpen en gelijktijdig door biniicnlandsche be roeringen geschokt worden moet. FRANKRIJK. Reuters office heeft berigt uit Rome dal de pauselijke allocutie gewijzigd werd na onl- i vangst van de berigtcn uil Frankrijk. De gene raal de Gayon heeft de Fransche vlag oj) vijf mij len van Rome geplant. Suhiaco en Arsoli zijn in opstand. De omwenteling heeft zich lot aan de poorten var. Rome uitgebreid. De pans zal zijne hoofdstad niet verlaten. Men meldt uit Perpignan dat in den nacht van 25 en 26 September in de omstreken eene groote hoeveelheid sneeuw is gevallen. Ook te Segovia was de kourté s'reng. Den 24 September waren de straten der stad met sneeuw overdekt. Men schrijft uit Marseille van 1 dezer. Volgens hcriglen uil Rome hield de paus in een den 28 September gehouden geheim consistorie eene allocutie de inhoud waatvan nog niet is uitgelekt. Terstond daarna had de kardinaal Antonelli een langdurig onderhoud met den heer Grammonl en vernam men vervolgens dat de pauselijke regering besloten had alleen Rome en IJiviia Vecchia te verdedigen en al het overige vooreerst aan zijn lot over te laten. Aanvanke lijk was het de bedoeling ook Frosinone en Veleltri Ie verdedigen maar daarvan is afgezien op het ontvangen berigt dal de Piemonlezen be sloten hadden langs die plaatsen naar Napels op Ie rukken. Het Fiemonteesch hoofdkwartier in Napels zal te Aquila worden gevestigd reeds zijn de kwartiermakers derwaarts vertrokken. Een der dagbladen van Napels verzekert nat van de 900 manschappen van Garibaldi die Cajazzo verdedigd hebben slechts 100 aan de konink lijke troepen ontkomen zijn door naar de over- zijde te zwemmen. Men schrijft uit Turijn van 2 dezer. Men meldt gisteren uil Ancona dat de generaal de Lamoricière verbaasd over den heldenmoed der Sardinische vloot haar de eer heeft willen be wijzen van zich naar den admiraal graaf Persano te begeven. Die admiraal beeft hem zijn eigen sloep toegezonden zijne bemanning onder do- wapenen gebragt en de militaire eer aan den voormaiigen bevelhebber der pauselijke troepen doen bewijzen die zicb door deze uiterst hoffe lijke handelingen levendig getroffen betoonde. Graaf Persano heeft bem -zijn vertrek aan boord van het schip dat de admiraalsvlag voert aange boden. De beer de Lamoricière heeft dat aanbod aangenomen en zal dat vertrek bewonen tot dut bij zich aan boord der stoomboot Graaf de Cavonr inscheept die bem regislreeks naar Genua moet overbrengen. Er wordt gewag gemaakt van ernstige on lusten, in het kamp bij Torrejon v inrgrvalleii. Revolulionnnire proclamation werden onder de troepen verspreid en de militaire gisting moot van zulk een erns'igen aard zijn geweestdat 21) onder officieren en soldaten, als leiders der beweging, Ier dood werden veroordeeld. Een hunner moet zelfs, als een depêche waar heid behelstdadelijk gefusilleerd zijn geworden. Vrij algemeen houdt men het er voor dat de car- 'isiiscbe partij, en \ooial de pretendent don Jnan aan die handelingen niet vreemd zijn. in hel park van ooipiègne iindt men aard appelvelden die 4 jaren geleden bepool zijn ge worden daar zij zeer diep in den grond waren gezel kon men ze niet allen rooijen. Thans wor den zij op 35 cenlimèlrcs diepte geplant en ziju nog niet één jaar door de ziekte aangetast zij zijn groot van stuk en zoo goed als men die vóór de ziekte over het algemeen had. Int schijnt te bewijzen dal de aardappel diep inoct woiden ge pootomdat de ondervinding leert dal de ziegte zich altijd op en zeer ondiep iu den grond open baart. GROOT-BRITTAN NI EN. Londen 2 October. De Morning Chronicle be rigt dat de grootvorst Michael de verzeker-..g beeft gegeven dat de Russische regering geene

Zierikzeesche Courant | 1860 | | pagina 1