i WOENSDAG ZATURDAG. S°.17. Woensdag 26 September. 1860 Besturen en 4 donnistratiën AANBESTEDING. Binnenlandsche Tijdingen. Buitenlandsche Tijdingen. kapt. laatst F. S. k ge- llevoet. Shields, an Iqui- it van Uilgez. ouwers- rwaaril ar Car- Jt van ells Gips, brdrecht 62-/4 '4% 97»/, 91 iOi if 1013 87 V 9#v8 77 08 58 7 8'/g f206'/4 43 663'q 51 3815 42»/, 40 v«j 47 46'/8 38'V„ Ion 9,00 o.oo 0,00 0,00 10,00 o.oo 11,75 0,00 o.oo MIKZEMECOIIRANT A BO HN E ME N T S-P RIJS. Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daagste voren, voor 10 ure 'smorgens. VEES CHIJNT: P HIJ S I) E R AD V E H T EN T IE N. Gewone 12'/, cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberiglen van 16 regels a f 1 behalve hetlegdregt. In een volgend nummer zalin een bijvoeg» sel het verslag der raadsvergadering op 24 dezer, waarin de beantwoording door Burgemeester en Wethouders der bedenkingen ingebrag! door den Heer Mr. <1. van der Lek de Clercq, tegen de rekening der gazfabriek wo;den medegedeeld. Vos. KENNISGEVING. Burgemeester en wetnoruers van /Aenkzee maken bekend dat hel eerste aanvullingskohier der hoofdelijke belasting van deze gemeente over het loopende dienstjaar op heden door hen voorloopig vastgesteld, gedurende 14 dagen, van den 24 dezer maanil lol den 8 October aanstaande, ter Secretarie der Gemeente voor een ieder ter lezing zal voorliggenbinnen welken lijd de bezwaarschriften daar logen bij den Baad kunnen worden ingediend ingevolge de wet. Zierikzec, den 19 September 1800. C. J. FOKKER Wethouder, l. B. J. P. NEI! ME BINS, Secretaris. Burgemeester cn Wethouders van Zieriltzee, zijn voornemens op Woensdag den 3 October aan staande, des middags, op het Raadhuis, in het openbaar aan den minsteischende bij enkele inschrijving, aan te besteden: !De Werken tot onderhoud van de Oost-en Westhavendif ken met het beleggen der Buitenbeloopen met ■4 ram in atvan 1 October I860 tot 1 October 1861ingevolge het Bestek en de voorwaarden tot die besteding welke van af 2G dezer verkrijgbaar zijn ter Gemeente-Secre tarie zullende aanwijzing ter plaatse geschieden door den Gemeente-Bouwmeesterop Maandag namiddag den 1 October aanstaande. Zieriltzee, den 19 September i860. C, J. FOKKER Wethouder, l. B. P. N. ERMER1NS Secretaris, BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Z.ierikzee maken bekend dat HH. Commissarissen belast met hel loezigl over de Armen-school in deze i, gemeente eene zitting zullen houden in do Regentenkamer van bel Hervormd Diaconie Armen- Gesticht ten einde aldaar de aanzoeken te ont vangen en te beoordeelen van ouders of voogden die verlangen moglen hunne kinderen op die school te zien toegelaten en wel op Zalurdag den 29 dezer maand des avonds van 7 lot 8 ure. Belanghebbenden worden mitsdien uitgenoo- digd om zich ten bepaalden tijde in bei Arroeu- Gesticht tot voorzegd doel aan te meldendaar buitendien geene toelating op de Armenschool zal kunnen plaats hebben. lierikzee den 19 September 1860. C. J. FORK EB Wethouder, l. B, J. P. N. KRMFBlNS Secretaris. bekendmaking. (f Do Burgemeester van Zierifcseemaakt bekend: dal het kohier voor liet Patentregt dezer gemeente, eerste kwartaal 18'"/,, door den heer Commis saris des Konings in deze provincie op den 19 dezer maand executoir verklaard op heden wordt gesteld in handen van den heer Ontvanger der directe belastingen in deze gemeente ten fine van invordering, ingevolge de wet. lierikzee den '22 September 1860. C. J. FOKKER Weihouder l. B. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee brengen ter kennis van de ingezetenen: dat door den Baad dezer gemeente in zijne zitting van heden zijn herbenoemd tol leden der vaste eommissiën bedoeld bij art. 54 der gemeente wet te weten voor de Slraf-verorden'mgen de beeren mr. C. J. FOKKER en mr. C. van der LEK de CLERCQ. voor de Fabricage de beeren mr. J. W. I). van DONGEN P. C. LANDSKNI GT en S. G. NAUTA van der GRIJP. en voor de Gaz- en Straatverlichting de heeren J. H. OCHTMAN Johz. S. G. NAUTA van der GRIJP en H G. MULOCK HOUWER. Zullende deze eommissiën worden gepresideerd door den Burgemeester of die hem vervangt. Zieriltzee den 24 September I860. C. J. FOKKER Wethouder, l. li. J. P. N. ERVIER1NS Secretaris. i>e Kamer van Koophandel en Fabrieken te lierkzee berigt dat bij baren Voorzitier ter inzage en zoo ver de voorraad strekt .exemplaren te verkrijgen zijn van den catalogus en de voor waarden waarop aan het 3de gesticht te Veen- huizen provincie Drenthe op 10 October e. k. de verkoopicg zal plaats hebben van hel stoom werktuigen van de verdere werktuigen der aldaar aanwezige machinale katoenspinnerij. Zierikzee24 September i860. De Kamer voornoemd J. H. OCHTMAN, Johz., Voorzitter. C. van der VLIET, Dz. Secretaris. Naar men verneemt is de heer mr. S. van der Swalme, griflier der stalen van Zeeland door Z. M. den koning groolherlog benoemd tol officier der orde van de Eikenkroon. Z. M. de koning heeft aan Z. K. H. den prins van Oranje eene prachtige en zeer gemak kelijke reiskoets ten gesch nke gegeven. Z. M. de koning der Belgen beeft den generaal-inajoor jhr. de Casembrootminister van oorlog lot grooiofficier der Leopolds-orde de kolonels der artillerie A. H. Drijfhoulvan Hooffea C. H. G. Steuerwald lot officieren, en eindelijk den kapitein der artillerie C. C. Cox tol ridder dier zelfde orde benoemd. In de zitting van de tweede kamer der slaten-generaal van jl. vrijdag is door den mi nister van financiën bet budget voor bel jaar 1861 ingediend. Het eindcijfer daarvan bedraagt f 87,263,852,6(1'/, waaronder 12 millioen gul den zijn begrepen voorden aanleg van spoorwegen. Uil de memorie van toelichting blijkt, dat in hel geheel voor de spoorwegen beschikbaar is 36 millioen zoodal dé middelen voor die werken tol het jaar 1863 reeds verzekerd zijn. Verder blijkt dat sedert i860 aan werkelijke schuld is geamortiseerd voor een nominaal bedrag van 13.') millioen. De vermindering van rente sedert 1844 bedraagt 9 millioen, terwijl sedert 1847 voor eeh bedrag van 5 millioen aan belastingen is afgeschaft. Uit s (lage wordt aan de Middelburgsclte Courant hel volgende gemeld Er is bij de regering officiële mededceling ontvangen dat Ancona aan de land- en zeezijde geblokkeerd is. Daarbij zullen de bepalingen van bet Parijzer (raciaal van 1856 betrekkelijk de neutrale vlag gevolgd worden. Een agent van Garihaldihevfi bier eenige(lagen vertoefd, om te onderhandelen over den aankoop van oorlogschepen doch bij schijnt niet in zijne pogingen geslaagd te zijn. Jhr. mr. HeldewierNederl. zaakgelastigde bij de porte is naar Konslantinopel afgereisd. De heer J. ToussaintDel'mcée te Amsterdam heeft het plan gevormd tol hel opriglen oenor vcreeniging ter bevordering van Nederlanilsclic volksplanting in boilenlandsche geweslen cn roept de ondersteuning van onze landgenooten in. liet doel van deze vcreeniging zou zijn om personen, die zich daartoe bereid verklaren, vrijen ov ertogl naar de Kaap de Goede Hoop Port-Natal of Melbourne eene goede voeding gedurende de reis en eenige ondersteuning in dc eerste dagen na de aankomst op dc plaats der bestemming te verschaffen. Aan den Précurseur wordt uit Parijs ge meld dat Budio en Gomez de twee medepligli- gen aan den bekenden moordaanslag van Órsini na hunne ontvlugiing uit Gayenne zich naar Ne derland hebben begeven en dal daarop hunne uil levering door de Fransche regering onlangs is gevraagd hetgeen echter door de Nederlandscbe regering met eene volstrekte weigering is be antwoord. Men schrijft uit Rotterdam van 21 dezer. Een onzer sladgenooien ontving een schrijven nopens mevr. Ristori uit Livorno in dato 11 dezerwaaruit ons bel volgende wordt mede gedeeld In Italië aangekomen hebben Turijn Genua en Livorno mevr. Ristori ontvangen als een aangebeden kind dat van eene lange reis terugkomt de ovatien Ier barer eere waren treffend. Wij mogen hierbij voegen dat zij met de meeste geestdrift van Holland verhaaltover al hetgene men daar voor baar gedaan heeft, dat zij er veel vaderlandsliefde heeft gevonden gevoel voor kunsten en wetenschappen en vele goede hoedanigheden, diede Hollanders bezitten, weet zij met vuur en dankbaarheid te schetsen. Na hare terugkomst uit Rusland in het vol gende voorjaar stelt zij zich op nieuw bet ge noegen voor om in ons land op te treden en met de vele vrienden die zij daar achtergelaten heeftde kennismaking te hernieuwen. In den avond van 29 Augustus is ten huize van mevr. Polü te Utrecht door een beer en eene dame per vigilante gebragt een kind. Bij onderzoek is gebleken dat in de kleederen van dal kind zich bevond een brief, geteekend u Louise'waarbij mevr. PoW verzocht werd voor dat kind te willen zorgen terwijl daarbij was gevoegd een bankbiljet groot /3O0 met verdere vermelding dat hel kind was geboren op 15 Julij 1859 en de voornamen h»d ontvangen van Johan Elie Julius. Dezer dagen is door den heer P. Cauwels te Aartlenburg in eene nabij deze plaats gelegene weide, geschoten een uitnemend schoone zwarte roodgespikkelde arend wegende 3'/, Ned. pon den en hebbende ruim t Ned. el vlugl. Slen schrijft uil Dedemsvaarl van !5dezer. Reeds sedert eenige dagen vreesde men alhier dat er iels bijzonders in de gemeente administra tie was voorgevallen wijl eerst de gemeente-lias door de HH. Gedeputeerde Stalen is opgenomen en daarna de commissaris des konings onderzoe kingen beeft gedaan Gisteren is de gemeente ontvanger in verzekerde bewaring genomen en de burgemeester is geschorst geworden. Men schrijft uit Meppol van 21 dezer. Gis teren avond bij gelegenheid der jaarmarkt is de jongeling H. H. alhier woonachtig zooda nig door een hoerenjongen gesneden dat mui aanvankelijk meende dat hij den geest gogevoi) had. Later is hij echter door gen'èeskaodiüe liulp weder bijgekomen uit de flaauwtes waarin hij door bloedverlies gevallen was terwijl men thans meent dal hel grootste gevaar voor zijn leven geweken is. I)e dader van dit afschuwe lijk feit is bekend. De verwonde had hem niet geprovoceerd hij heeft alzoo in koelen bloede de naad bedreren. Naar uit Embden wordt gemeld had in Fobrnarij jl. te Marienhofe, ambt Aurub eene vergiftiging plaats zijnde namelijk een kind aldaar waarvoor de geneesheer opiumpoeders bad voorgeschreven reeds na hel gebruik van 2 of 3 daarvan gestorven. De geneesheer is echter thans door de regtbank te Aurub vrijge sproken doch het openbaar ministerie is daar tegen in hooger beroep gekomen, De uitgestrekte wolspinnerij van de bee ren Xhoffray Bruis en Co. te Dolhain is den 19 doorbrand geheel vernield. De vlammen woed den zoo hevig dat men bijna niets heeft kunnen reddert. De schade wordt geschat op 450,00(1 les. De gebouwen, koopwaren enz. zijn bij drie verschillende maatschappijen verzekerd voor 630,000 frs. De Sclüpping and Mercantile Gazette van 17 dezer deelt het volgende mede omtrent hel ver ongelukken van het schip Punjaub. LI. vrijdag ochtend, lusschen 3 en 4 ure, stootte de Punjaub kapitein Dale Ie Sunder land Ie huisbehoorende met wol en huiden van de Algoa-baai naar Amsterdam bestemd op de Seven Stones (bij Falmouth) en zonk binnen een half uur op ongeveer twee mijlen afstands van het lichlvuur. De boeg van hel schip scheen door den schok gespleten te zijn en er bleef naauwelijks lijd over om de twee booleu uil te zetten waarin zeven passagiers benevens de be- manningzich begaven. Onder de passagiers be vonden zich de heer Arboussel Fransch zende- ling-leeraar uil Zuid-Afrika met vrouw en kin deren alien kwamen veilig in de boot behalve mevr. Arbousseldie zich aan de tuigage vast hield men wendde tweemaal te vergeefs poging aan om haar te doen loslaten bij de derde po ging liet zij ook losdoch viel lusschen het schip en de boot zoodal zij verdronk. Een schoener zeilde digt voorhij doch verleende geene hulp. Eerst tegen I I ure des morgens werden de \an alles ontbloole schipbreukelingen gered door de Joshua and Mary van de West-Indien naar Ant werpen bestemd en later te Falmouth aange- bragl waar zii inel veel menscblievendlieid zijn ontvangen en verpleegd. He bemanning der groote boot was in dreigend gevaar geweest daar men niet ontdekt had dal Je prop er uii was, waardoor een der kinderen bijna ware ver dronken. DU1TSCHL AN D. Weenen 21 Seplemher. De stemming in Hongarije wordt al meer en meer verontrusten I vooral in de noordelijke comilalen legt zij icel ontevredenheid aan den dag. Dok in Venetië wordt een oproerige geest waargenomen welke der regering trots al hare voorzorgsmaairege len groote bezorgdheid haart. Sedert eenigen tijd worden uit Bucharest oproerige proclamatie» ter sluik ia Hongarije ingevoerd. Daarin wordt o. a. de bevolking aangespoord om het betalen der belastingen te weigeren, lie regering heeft de vereischte maat regelen genomen om alle rustverstoring bij het eerste sein met kracht tegen le gaan. Het zenden van troepen naar Italië duurt onafgebroken voorten aanzienlijke sommen

Zierikzeesche Courant | 1860 | | pagina 1